Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.13. 17:41:01

Azért a Napoli ha nem is a tavalyi formát hozta az elmúlt hetekben, de lényegesen jobbat, mint előtte, elkezdtek megint a BL felé haladni. Kvara és Osimhen ketten rúgtak 9 gólt, mióta utoljára játszottunk. Egyiknek nem volt köze sem a labdához. Bár ez már off. De azért haladunk szépen felfelé eredményekben is. BL-negyeddöntőt nem kell lebecsülni az állapotunkhoz képest, sőt. :) Big pictureben azért mindenképp jó az irány, és van valamiféle fény már az alagút végén.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.13. 17:25:55

Egy rossz formában lévő Napoli legyőzése után már a csúcs felé járunk? :D

Azért az elmúlt 2 év Laporta ténykedésnek kevés köze van ahhoz, hogy a LaMasia-ról kezdőbe kerültek sérülések miatt olyan fiatalok, akik 6-8 éve itt vanak már.
Kivéve ha úgy nézzük, hogy a keret mélysége helyett (és a klub anyagi helyzete ellenére) sztárokat próbált igazolni ami miatt rövid a pad és feltételezzük a túlterhelés miatt van sok sérültünk. Akkor tényleg Laportának köszönhető, hogy ennyi tehetséges fiatalunk lehetőséghez jutott, és bevált egyelőre. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.13. 14:20:25

Kovbal88 írta:
2024.03.13. 07:58:48
Hihetetlen ez a fazon, a Barto által tönkretett klubot képes lehet visszajuttatni a csúcsra. Remélhetőleg két év múlva már Bl-esélyesként megyünk neki a szezonnak.
A 8 pontos hátrány a bajnokságban és a Napoli kiejtése lenne a csúcs? Az olaszokat amúgy az EL-ben is vertük két éve, pedig akkor még jobban formában is voltak, szóval ezt nem gondolom, hogy olyan nagy előrelépés lenne. Eddig igazából azt hoztuk, ami kötelező volt. Ehhez képest nagyon túlzó véleményeket olvasok a fórumon. Legalább a szezon végét meg kellene várni, hogy mi lesz ebből. Most egy kicsit javultunk, de még lehet csúnya a végkimenetel, az előző években mindig visszaesett a csapat a hajrára.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.13. 11:08:25

Troym írta:
2024.03.13. 10:00:39
Deluigi írta:
2024.03.13. 09:28:27

pontosan 13m+ lettunk jobbak es meg a kovetkezo meccsek eredmenyeitol fuggoen ++
A pénztől jobb nem leszel, maximum gazdagabb...
De fel lehet használni arra, hogy jobbak is legyünk.

Vannak játékosok, akik meccsről meccsre fejlődnek. Mondjuk Yamalnak volt egy nagyon elhibázott "befejezése", Cubarsí szenzációsan játszott.

Szerintem az egész párharc során jól játszottunk. Nyilván nem attól leszünk jobbak, hogy jól játszottunk, hanem az már eleve egy következmény, hogy jól játszottunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.13. 10:28:03

Troym írta:
2024.03.13. 10:00:39
Deluigi írta:
2024.03.13. 09:28:27

pontosan 13m+ lettunk jobbak es meg a kovetkezo meccsek eredmenyeitol fuggoen ++
A pénztől jobb nem leszel, maximum gazdagabb...
Két éves távlatról írt Kovbal. Szerintem ha csak a kezdő keretet nézzük, már most lehetnénk ezekkel a játékosokkal BL-esélyesek, még ha nem is e legnagyobb %-al, hanem a City/BM után, mondjuk. El nem tudom képzelni, miért ne lehetnénk két év múlva ténylegesen azok. Romeu már a közelünkben nem lesz addigra, akit felhoztál. Legalábbis remélhetőleg. :) Alonso tuti, Inigo sem valószínű, bár ő 5. kh-nek jó. Pár jó csere kéne, ami két év alatt nem lehetetlen, meg BL-rutin. Az első szerintem rendben lesz, a második felé meg pont ma tettünk egy lépést, ilyenek után tudjuk újra elhinni, hogy megnyerhetünk egy kétmeccses párharcot, máshogy ez nem megy, a semmiből pokoli nehéz önbizalmat szerezni, még ha nem is lehetetlen.
Két év múlva még az edzőt sem tudjuk, ki lesz, lehet jövőre Flick behúzza velünk.
Amúgy lehetünk a pénzzel jobbak is, ki tudja, mi hiányzik ahhoz, hogy 1:1-be kerüljünk. Ez tuti segített. Még egy (csodával határos) kör pláne így tenne. (13M+pár M hazai bevétel, ami 3,5-4 millió lehet egy közel teltházas Montjuicban). Ha jól rémlik, elég kevés hiányzott, bár nem tudom, hogy működik ez a rendszer, számít-e ez, vagy naptári év volt...

Nem azt mondom, hogy két év múlva megnyerjük a BL-t, hanem azt, hogy jelenleg semmi nem zárja ki, hogy esélyesek legyünk rá. Kovbal is hasonlót írt a "remélhetőleg" szóval.

Laportával meg egyetértek, lehetett volna ez Milan-Arsenal út, ehelyett megúsztuk egy hullámvölggyel, és még abból sem akkorával, mint amibe pl ők, vagy a MU, CFC, stb kerültek sokkal több pénzzel akár. A BL-körforgásból egy pillanatra sem estünk ki, ami hatalmas szó ebben a helyzetben. És ez nem csak azért történt, mert "gyenge a spanyol bajnokság". Gyengébb, mint az angol, ott alighanem kiestünk volna, de máshoz képest nem gyengébb, pl egy olaszhoz képest ahol több katasztrófa is történt a nagyobb csapatokkal az elmúlt 1-2 évtizedben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.13. 10:00:39

Deluigi írta:
2024.03.13. 09:28:27

pontosan 13m+ lettunk jobbak es meg a kovetkezo meccsek eredmenyeitol fuggoen ++
A pénztől jobb nem leszel, maximum gazdagabb...
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.13. 09:28:27

Troym írta:
2024.03.13. 08:57:04
A tegnapi meccsel egy leheletnyivel sem lettünk jobbak, csak a hurráoptimizmus most erős.
pontosan 13m+ lettunk jobbak es meg a kovetkezo meccsek eredmenyeitol fuggoen ++
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.13. 08:57:04

Kovbal88 írta:
2024.03.13. 07:58:48
Hihetetlen ez a fazon, a Barto által tönkretett klubot képes lehet visszajuttatni a csúcsra. Remélhetőleg két év múlva már Bl-esélyesként megyünk neki a szezonnak.
Leszögezem: Nagy gratula a tegnapi továbbjutáshoz, annak nagyon örülök!!!!

Viszont kezdenek a föld felett járni a gondolatok nem is kicsivel.

A Napoli 11-es még a fórumon is jogos volt mindenki szerint, szóval ne csináljunk úgy, mintha nem a hajszálon függött volna.
BL-esélyes 2 év alatt? A keret fele alkalmatlan még a LaLiga szintre is. (szerencsére csak egy gólt igyekezett Romeu adni a Napolinak, de elügyetlenkedték, Inigo meg ügyesen ücsörgött a padon és Alonso sem csinált nagy marhaságot így, hogy pályára sem lépett.)
A tegnapi meccsel egy leheletnyivel sem lettünk jobbak, csak a hurráoptimizmus most erős.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.03.13. 07:58:48

Hihetetlen ez a fazon, a Barto által tönkretett klubot képes lehet visszajuttatni a csúcsra. Remélhetőleg két év múlva már Bl-esélyesként megyünk neki a szezonnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.22. 16:36:31

Ja, nem voltam egyértelmű, úgy értettem, hogy ha ideiglenes edzőt akarna kinevezni, most kéne megtenni, minél távolabb a visszavágótól. Tuti, hogy erősen gondolkodik rajta, van bőven érv mellette és ellene is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.22. 11:16:19

barcamessi írta:
2024.02.22. 08:46:59


Kicsit OFF, de ha a City idén megint megnyerne mindent, de legalábbis a BL-t és a bajnokságot, akkor szerintem májusban Pep is bejelentené, hogy köszönte szépen a lehetőséget, és a csúcson feláll a padról. Na nem mintha bármi esély lenne rá, hogy ő visszajönne ide hozzánk, ezt csak mint egy megérzésrt írtam le, szerintem akkor a City De Zerbit vinné a helyére, már ha addig ő nem írna alá esetleg máshova.
Pep szezon elején azt nyilatkozta, hogy ha megint visznek mindent, akkor visszavonul. Nem tudom, mennyire gondolta komolyan, de meg tudnám ezt is érteni, klubfoci szinten már nagyon nem maradna kihívás. Max. tényleg az, hogy ezt a Barcát visszahozni az európai elitbe, de ez a jelenlegi lehetőségeinkkel olyan projekt, amellyel jóval nagyobb a bukás esélye, mint a sikeré.
davi10 írta:
2024.02.22. 07:42:46
Nem kell elsietni a döntést, 4 hónap múlva kezddne az új arc. Gondolom Ő már korábban tudott Xavi távozásáról, esetleg már azelőtt téma volt, hogy a következő idénynek már nem Xavi-val megyünk neki.

3-4-5 név kering, mindegyikük tapasztaltabb, mint Xavi, és valószînűleg egyikbe se rokkannánk bele anyagilag. Nyilván Pep, Klopp, Xabi nem olció, de Flick, De Zerbi, Conceicao (akik most verték el az Arsenalt), Motta (akik a hullámvölgy után lassan odaérnek a BL helyekre) nem egy tragikus névsor. A mostani Xavi-hoz képest szerintem mindegyikük előrelépés lenne.

Én Flick-re lecsapnék, mielőtt elhappolja a Bayern.
Szerintem itt Bence az esetleges előrehozott edzőcserére utalt. Ami nehéz kérdés, mert az eredmények nem indokolnák, mögöttük a telejsítmény, és kiemelten Xavi teljesítménye már annál inkább. De ja, valószínűleg nyárig most már kihúzza.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.22. 09:44:35

Én úgy értettem, hogy Laporta-nak nem kellett elsietni, valószínűleg legalább 2 hónapja tudja, hogy új edzőt kell találnia. Én is bízom benne, hogy ez alatt a 2 hónap alatt azért valami elképzelése lett. Régebben cikkeztek róla, hogy Laporta a német vonalat preferálná, remélem Flick nem potyára kezdett el spanyolt tanulni és megtörtént már a kapcsolatfelvétel legalább.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2024.02.22. 08:46:59

bence0330 írta:
2024.02.22. 00:29:05
Dunsztom nincs, mi járhat a fejében edzőkérdést illetően.
Nagyon remélem hogy az, hogyan tudja minél hamarabb elhozni Kloppot (tudom minimális rá az esély), vagy Flicket, mielőtt a Bayern gondol egyet és visszaviszik.

Egyébként így, hogy több nagy klub is bejelentette (Pool, Barca, BM), hogy nyártól új edző lesz, óriási edzőkeringő lesz a nyáron. Nem értek egyet azzal, hogy ráérünk még foglalkozni az edzőkérdéssel. A lehető leghamarabb meg kell oldani a kérdést, mert ha sokáig tökölünk, és kivárunk, nyár elejére azon kapjuk magunkat, hogy megint marad a selejt, akiből válogathatunk, mert a többi jó nevű, és jelenleg mozdítható edzőt már rég leigazolták.

Kicsit OFF, de ha a City idén megint megnyerne mindent, de legalábbis a BL-t és a bajnokságot, akkor szerintem májusban Pep is bejelentené, hogy köszönte szépen a lehetőséget, és a csúcson feláll a padról. Na nem mintha bármi esély lenne rá, hogy ő visszajönne ide hozzánk, ezt csak mint egy megérzésrt írtam le, szerintem akkor a City De Zerbit vinné a helyére, már ha addig ő nem írna alá esetleg máshova.
V I S C A E L B A R C A
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.22. 08:36:46

davi10 írta:
2024.02.22. 07:42:46
Nem kell elsietni a döntést, 4 hónap múlva kezddne az új arc. Gondolom Ő már korábban tudott Xavi távozásáról, esetleg már azelőtt téma volt, hogy a következő idénynek már nem Xavi-val megyünk neki.

Úgy is meg lehet kötni a szerződést az új edzővel, hogy csak június végén áll be. Addig megismerhetné az itteni játékosokat (az utánpótlást is), összehozhatná a stábját és egyeztethetne Decoval az átigazolásokról. Ha tovább vár Laporta, lecsúszhat a legjobb jelöltjeiről.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.22. 07:42:46

Nem kell elsietni a döntést, 4 hónap múlva kezddne az új arc. Gondolom Ő már korábban tudott Xavi távozásáról, esetleg már azelőtt téma volt, hogy a következő idénynek már nem Xavi-val megyünk neki.

3-4-5 név kering, mindegyikük tapasztaltabb, mint Xavi, és valószînűleg egyikbe se rokkannánk bele anyagilag. Nyilván Pep, Klopp, Xabi nem olció, de Flick, De Zerbi, Conceicao (akik most verték el az Arsenalt), Motta (akik a hullámvölgy után lassan odaérnek a BL helyekre) nem egy tragikus névsor. A mostani Xavi-hoz képest szerintem mindegyikük előrelépés lenne.

Én Flick-re lecsapnék, mielőtt elhappolja a Bayern.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.22. 00:29:05

Dunsztom nincs, mi járhat a fejében edzőkérdést illetően. Nem lennék a helyében. Szerintem ott billeg 50-50% körül, és most még jobban elgondolkodik, de közben meg azért nem tragikus az eredménysor az elmúlt időszakban, ez a döntetlen sem idegenben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.17. 18:34:53

bence0330 írta:
2024.02.17. 18:24:45
Napoli elleni fiaskó után szerintem menesztené.
Az már késő lenne. Akkor támadható lesz azzal, hogy ha rögtön a Villarrel ellen cserél edzőt, akkor még menthető lett volna a BL-párharc.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.17. 18:24:45

LG írta:
2024.02.17. 14:37:48
Amit nem láttam senkinél kritika oldalon, az az, hogy Koeman-t megtartotta 21 nyarán, ráadásul úgy, hogy ezzel szemben igazolásokat nem kapott. Csak akkor rúgta ki, mikor már a Ligában és a BL-ben is szinte reménytelen helyzetbe kerültünk. Erre szerintem kijelenthetjük, hogy hatalmas baklövés volt.

Xavi kinevezésével pedig nagy kockázatot nem vállalt. A nép őt akarta, ő pedig teljesítette az akaratukat, nem egy hű de nagy húzás.

Sokkal nagyobb kérdés, hogy most nyáron hogyan oldja a dolgokat nyáron. + azt se felejtsük, hogy azzal is kockáztat, hogy belement Xavi maradásába nyárig. Ha netán kiesünk a Napoli ellen, akkor ezért támadni fogják.
Szerintem Xavi helye nincs kibérelve nyárig. Napoli elleni fiaskó után szerintem menesztené.
Koemant megtartani hiba volt, DE Xavi csak novemberben tudott jönni, mikor az xy bajnokság vagy kupa végetért. Gondolom ez így volt kalkulálva. Más kérdés, hogy addig ideiglenesen ki lehetett volna nevezni egy Barjuant hamarabb, ezzel egyetértek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.17. 14:37:48

Amit nem láttam senkinél kritika oldalon, az az, hogy Koeman-t megtartotta 21 nyarán, ráadásul úgy, hogy ezzel szemben igazolásokat nem kapott. Csak akkor rúgta ki, mikor már a Ligában és a BL-ben is szinte reménytelen helyzetbe kerültünk. Erre szerintem kijelenthetjük, hogy hatalmas baklövés volt.

Xavi kinevezésével pedig nagy kockázatot nem vállalt. A nép őt akarta, ő pedig teljesítette az akaratukat, nem egy hű de nagy húzás.

Sokkal nagyobb kérdés, hogy most nyáron hogyan oldja a dolgokat nyáron. + azt se felejtsük, hogy azzal is kockáztat, hogy belement Xavi maradásába nyárig. Ha netán kiesünk a Napoli ellen, akkor ezért támadni fogják.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.17. 14:19:01

Chino írta:
2024.02.17. 13:00:25
Griezmannra és Suarezre is lehet mondani, hogy milyen pocsék összegért ment el, de akkora volt akkora volt a bérük, hogy a fél csapatot nem tudtuk volna regisztrálni ha maradnak.
Az a két ügylet botrány volt. Mindketten alapemberré váltak az Atletiben, fizettek volna, ha megkérjük az árukat. Kellett mindkettő az Atletinek, mint egy falat kenyér, de úgy tűnik, az Atleti kedvenc sportja a foci mellett, hogy bohócot csinál belőlünk.

Még azt is el lehet játszani, hogy aki magas fizuval nem hajlandó távozni vagy jelentős fizetéscsökkentésbe beleegyezni, azt nem regisztráljuk, aztán lelátózhat, vagy nézheti a meccset otthon. Egy-két ilyen példademonstráló eset ráférne már a klubra. Aztán egy év lelátózás után megnézheti, melyik klubnak fog kelleni. Úgyhogy vagy azt csinálja, amit a klub mond, vagy nagyon szívesen véget vetünk az érdemi karrierének. Itt a klub diktál, ezt kell demonstrálni. Meg opciót kötünk olyan játékosra, aki aztán nem is kell... Vannak azért most is ciki esetek. Kessié-t 12,5 millióért adtuk el, miközben ugyanaz a klub 40 milliót fizetett Veigáért... Ha azt mondom, hogy háromszor annyit kellett volna kérni Kessié-ért, akkor keveset mondtam. Vannak béna ügyek most, is csak Laporta még a legkevésbé erélytelen.

De Zerbi szerintem inkább ne hozza vissza Fatit. Fatit én eladólistára raknám. Megszabadulnánk a horror fizetésétől, nagyjából 40 millió eurót szabadítana fel összesen. Sajnos nem kapkodnának érte ennyi sérülés után, de én megpróbálnám eladni.

Kettejük közül én is inkább Flick-et támogatnám, valószínűleg nem Deco nyerte azt a csörtét házon belül, hogy új stíluselemekre van szükség.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.17. 13:00:25

gránit írta:
2024.02.17. 06:30:07
Chino írta:
2024.02.17. 05:58:48
A Transfermarkt adatai szerint 2021-ben érkezett a Dinamoból a Lipcsébe 36,8 millióért.

https://www.transfermarkt.com/josko-gva ... ler/475959

Lehet, hogy mi is tudnánk annyiért értékesíteni csak akkor az A keretbe nem jutnának annyian. Ha mondjuk a mostani csapatból eladnánk Fortot, Cubársit, Bernalt, Primet, Guiut jövőre jó eséllyel 40 millió körül, vagy Gavi, Fermin, Fati , Balde, ami kb egy generáció
nem kevés jönne be.
Ugyanakkor a Madrid ezalatt a 13 év alatt hány játékost adott a felnőtteknek? Nem sokat.
Inkább legyen kevesebb bevétel a B-ből/Atleticből de legyenek saját nevelések az A csapatban
Én mindenhol 19 milliót látok, még a transfermarkton is, pedig ők elég sok valótlaságot írnak, főleg a "transfer rumours" rovatban. Most a transfer rumours rovatban nálunk Bergvall is szerepel... Mondjuk akik becsült értékről írnak a futballban, azoknak az oldalaknak eleve nem hiszek.

https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131

https://www.goal.com/en/news/josko-gvar ... 0ewf4wqxds

Szerintem felcserélték a rubrikákat, és 36,8 millióra taksálták az értékét 2022-ben, ami talán reális ár lett volna akkoriban. 2022 nyarán 35 milliós értékre becsülték. Ezeknek a becsléseknek semmi értelmét nem látom, de még szerintük sem került volna ő százmillióba akkoriban, ahogy nagyon sok remek játékos kel el manapság is ennek a töredékéért.

https://www.transfermarkt.com/josko-gva ... ler/475959

A Madridban is van castillás kezdő. A különbség az, hogy akik nem maradnak a csapatban, azokat jó pénzért adják el. Persze náluk is voltak katasztrofális transzferek az elmúlt években, talán emiatt fogták vissza magukat mostanában, talán túlzottan is.

Mindennek csak azért van jelentősége, mert nem szabad elhinnie a klubnak, hogy nem lehet jó üzleteket kötni, hogy mi csak drágán juthatunk jó játékosokhoz, és csak bagóért válhatunk meg tőlük. Laporta nálam azért nyerő, mert még őt látom legkevésbé megalkuvónak, bár nála is érzem ezt a feelinget a különbőző elbánázott ügyleteknél, de biztos vagyok benne, hogy más még rosszabb üzleteket kötne, már annyira elhiszi mindenki a klubnál, szurkoló is, elnök is, hogy mi született lúzerek vagyunk a tárgyalóasztalnál. Végül Dembelé is drágábban kelt el, mint amennyit a szurkolók akartak, sokan nagyjából ingyen elengedték volna. Nekem személyesen is volt sok vitám olyan szurkolókkal, akik esküdtek arra, hogy csak ingyen szabadulhatunk meg tőle, én meg mondtam, hogy ácsi, fizessen csak a PSG. Szóval ilyen környezetben van Laporta, ehhez képest még az általam kevésnek vélt eladási ár is jó volt.
Az MV (market value) a becsült piaci értéke, míg a fee az átigazolás díja. A Zágrábban taksálta Transfermarkt 19 millióra '21-ben és 36,8-ért váltott klubot. A VB után 75 millió a TM által kalkulált értéke és 90-ért vitte el a City. Az előbbi összeg kb. tájékoztató jellegű nem tudom pontosan mi lapján számolják ki. (gondolom kor, szerződés hossza, a képességeit fogalmam sincs hogyn lövik be.

Én is valahogy így értékelem Laportát. Hiába nem jönnek össze olyan nagy üzletek eladási oldalról, de legalább nem mond az első ajánlatra igent, a jelenlegi vezetés igyekszik ikalkulálni a legjobb összeget, viszont ez a pozíció, amit megörökölt nagyon nehéz helyzetben találta. Gyakorlatilag szét kellett dobálnia a "felesleges" játékosokat, kölcsönbe vagy jó esetben kisebb áron.
Ott volt Umtiti aki nem akit el kellett távolítani a klubtól, de senkinek nem kellett a fizetése miatt, de végül megoldották.
Griezmannra és Suarezre is lehet mondani, hogy milyen pocsék összegért ment el, de akkora volt akkora volt a bérük, hogy a fél csapatot nem tudtuk volna regisztrálni ha maradnak.
És a jelenlegi bérekben is ezt érzem. Akiket az ő égisze alatt igazoltunk/hosszabbítottunk, azoknak a fizetése nagyon korrekt, sőt nem tudom hány klubfizetne nekik ennyit. Araujo, Pedri, Raphinha stb. sem biztos hogy játszana máshol ennyiért. Az előbbinek is 10 millió kínált a Bayern.
Persze még húzzuk magunk után a korábbi elmaradásokat, ami miatt az FFP kis mozgásteret biztosít, de legalább évről évre nyereséget tud termelni a klub. Ha újra belakjuk a Nou Campot pedig nagyon megugorhat a bevétel rubrika. Ezt már nagyon régen meg kellett volna lépni.
Dembéléért én speciel nem gondoltam, hogy ne kapnánk semmit, még így is nagyon nyomott volt az a 20 millió, ha elfogadja azt amit Sissoko követelt 100 %-ig biztos vagyok benne, hogy ittr lenne a francia, de nekem szimpatikus volt, hogy nem engedte, hogy egy játékos a klubot "zsarolja" vagy fölé nőjön. Hasonló volt Bergvallal is.

Persze még húzzuk magunk után a korábbi elmaradásokat, ami miatt az FFP kis mozgásteret biztosít, de legalább évről évre nyereséget tud termelni a klub. Ha újra belakjuk a Nou Campot pedig nagyon megugorhat a bevétel rubrika. Ezt már nagyon régen meg kellett volna lépni.

Nyilván van sok hibája, kicsit kétes ügyletek, rossz kinevezések, előnytelen nyilatkozatok, de sokkal inkább a pozitívum felé billen a mérleg nyelve.
Plusz közel áll a csapathoz, ahhoz tudnám hasonlítani, mint az NFL-ben Robert Kraft, a Patriots tulaja, aki már a meccsek vége felé lemegy a pálya mellé a játékosokhoz, és szurkolóként viselkedik.
Forca Barca!!!!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.17. 12:19:37

Everything indicates that Roberto De Zerbi the will be Barça's next coach. Laporta and Deco have approved his signing. [Diario AS]

FC Barcelona have reached the unanimous decision to sign Roberto De Zerbi.
Barça have communicated to De Zerbi's agents that as long as the club manages to reach an agreement with Brighton over his €10M release clause, he will be Barça's coach. @fansjavimiguel
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.17. 09:24:01

gránit írta:
2024.02.17. 04:53:22
Ezzel kapcsolatban egy érdekes tény, hogy a Real Madrid 2009 és 2022 között 365 millióért értékesítette a castillás játékosait. Évente átlagosan 28 millió euró. Mi nagyon csekély összegekért válunk meg játékosoktól, ez le is húzza nálam Laporta értékelését is.

https://therealchamps.com/2022/07/09/in ... lla-sales/
Nem, a karok eladása miatti nagyjából várható buktára gondoltam évi szinten. Ettől még érdekes adat amit hoztál, bár jó lenne emellé egy a miénkről is, mert addig elég egyoldalú ez a hír. Pl szerintem idén nyáron ez az átlag nekünk is kb megvolt a kölcsönadási díjakkal együtt (Nico-Abde kb 15M, és a Riad-féle kölcsönök). Előző évben nem volt ilyen jó, azelőtt meg szintén megvolt kb ez a madridos átlag, és azért tegyük hozzá, hogy százszor rosszabb alkupozícióból indultak Laportáék az előző korszak költekezései miatt, mint Perezék. Ha visszább megyek Bartóékig, sokkal rosszabb a helyzet, de ugye itt nem ez a téma.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.17. 06:30:07

Chino írta:
2024.02.17. 05:58:48
A Transfermarkt adatai szerint 2021-ben érkezett a Dinamoból a Lipcsébe 36,8 millióért.

https://www.transfermarkt.com/josko-gva ... ler/475959

Lehet, hogy mi is tudnánk annyiért értékesíteni csak akkor az A keretbe nem jutnának annyian. Ha mondjuk a mostani csapatból eladnánk Fortot, Cubársit, Bernalt, Primet, Guiut jövőre jó eséllyel 40 millió körül, vagy Gavi, Fermin, Fati , Balde, ami kb egy generáció
nem kevés jönne be.
Ugyanakkor a Madrid ezalatt a 13 év alatt hány játékost adott a felnőtteknek? Nem sokat.
Inkább legyen kevesebb bevétel a B-ből/Atleticből de legyenek saját nevelések az A csapatban
Én mindenhol 19 milliót látok, még a transfermarkton is, pedig ők elég sok valótlaságot írnak, főleg a "transfer rumours" rovatban. Most a transfer rumours rovatban nálunk Bergvall is szerepel... Mondjuk akik becsült értékről írnak a futballban, azoknak az oldalaknak eleve nem hiszek.

https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131

https://www.goal.com/en/news/josko-gvar ... 0ewf4wqxds

Szerintem felcserélték a rubrikákat, és 36,8 millióra taksálták az értékét 2022-ben, ami talán reális ár lett volna akkoriban. 2022 nyarán 35 milliós értékre becsülték. Ezeknek a becsléseknek semmi értelmét nem látom, de még szerintük sem került volna ő százmillióba akkoriban, ahogy nagyon sok remek játékos kel el manapság is ennek a töredékéért.

https://www.transfermarkt.com/josko-gva ... ler/475959

A Madridban is van castillás kezdő. A különbség az, hogy akik nem maradnak a csapatban, azokat jó pénzért adják el. Persze náluk is voltak katasztrofális transzferek az elmúlt években, talán emiatt fogták vissza magukat mostanában, talán túlzottan is.

Mindennek csak azért van jelentősége, mert nem szabad elhinnie a klubnak, hogy nem lehet jó üzleteket kötni, hogy mi csak drágán juthatunk jó játékosokhoz, és csak bagóért válhatunk meg tőlük. Laporta nálam azért nyerő, mert még őt látom legkevésbé megalkuvónak, bár nála is érzem ezt a feelinget a különbőző elbánázott ügyleteknél, de biztos vagyok benne, hogy más még rosszabb üzleteket kötne, már annyira elhiszi mindenki a klubnál, szurkoló is, elnök is, hogy mi született lúzerek vagyunk a tárgyalóasztalnál. Végül Dembelé is drágábban kelt el, mint amennyit a szurkolók akartak, sokan nagyjából ingyen elengedték volna. Nekem személyesen is volt sok vitám olyan szurkolókkal, akik esküdtek arra, hogy csak ingyen szabadulhatunk meg tőle, én meg mondtam, hogy ácsi, fizessen csak a PSG. Szóval ilyen környezetben van Laporta, ehhez képest még az általam kevésnek vélt eladási ár is jó volt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.17. 05:58:48

gránit írta:
2024.02.17. 04:53:22
Chino írta:
2024.02.17. 02:06:12
A 19 millió az aktuális becsült értéke volt. A Lipcse 36,8 milliót fizetett ért 2021-ben. De nem feltétlenül ez a fontos. Ezt csak azért írom, mert belső védőt (Koundé) egy évvel később vettük, Gvardiol pedig akkor már legalább 70-80 körül mozgott.
Ezt a 36,8 milliót hol olvastad? Becsült értékről a transfermarkt szokott írni, aminek semmi értelmét nem látom, mert egy játékos vételárát egyetlen transzfer fogja eldönteni, nem sok transzfer átlaga. Egy játékosnak nincs árfolyama. Végül a transfermarkt is 19 millió euróról írt, a Tottenham adott volna érte 22 milliót.
A Transfermarkt adatai szerint 2021-ben érkezett a Dinamoból a Lipcsébe 36,8 millióért.

https://www.transfermarkt.com/josko-gva ... ler/475959

Lehet, hogy mi is tudnánk annyiért értékesíteni csak akkor az A keretbe nem jutnának annyian. Ha mondjuk a mostani csapatból eladnánk Fortot, Cubársit, Bernalt, Primet, Guiut jövőre jó eséllyel 40 millió körül, vagy Gavi, Fermin, Fati , Balde, ami kb egy generáció
nem kevés jönne be.
Ugyanakkor a Madrid ezalatt a 13 év alatt hány játékost adott a felnőtteknek? Nem sokat.
Inkább legyen kevesebb bevétel a B-ből/Atleticből de legyenek saját nevelések az A csapatban
Forca Barca!!!!
Válasz küldése