Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.09. 12:45:52

Az WTF, hogy Busquets (és akkor gondolom mindenki más is) a sajtóból hallja először, hogy a klub (újra) módosítani készül a szerződését és a fizetését?

Egyszerűen nem értem mostmár ami történik, olyan masszív Barto falshback van minden héten mostmár lassan, hogy kezdek teljesen letenni arról, hogy a klub még valaha helyreállítható.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.06.03. 14:50:21

Andris írta:
2022.06.03. 13:12:01
Emlékszem télen volt itt szó róla, hogy mekkora ász Laporta meg Alemany, hogy már nyáron is meg télen is arra készültek, úgy ütezmetek, sakkoztak és tologattak minden kiadást és szerződést és tudomis én mit, hogy majd a mostani átigazolási ablakban már ne legyen gond a fairplay szabályokkal (=igazolások regisztárlásával), csak simán az adósságtömeggel kelljen küzdeni.

3 nap telt el a júniusból, de már most látjuk, hogy ezeknek mennyi alapja lehetett.

Részemről több mint elégedetlen vagyok Laportáék teljesítményével, annak ellenére, hogy hangsúlyosan figyelembe veszem a rájuk szakadt trágyadomb méretét.

Ahogy Messinél, Dembelénél (és sztem Gavinál is), összességébeen is a kommunikáció a probléma, és a szándék, hogy próbálják elfedni a valóságot, és azt, hogy a huszadára se képesek, mint amit megigértek a megválasztásuk esetére. Pedig akkor is tudta mindenki, ők is, hogy 1,5 milliárdos adósságunk van.
Az adóssággal nincs is akkora gond, hosszúlejáratú a nagy része! :)
Nyári tervezés: A bevételek egy jó része elmaradt a BL csoportkörös kieséssel, illetve meg kellett várni, mennyi jön be pl jegyeladásokból, egyéb forgalomból! Télen mentés zajlott, negatív is lett az FFP!
Sztem látják az adatokat, dolgoznak az FFP szempontjából kritikus fizetéseken is, csak vannak szerződések, kényelmes játékosok, stb...

Gavi (ügynöke) nem jókor akár elkezdeni sokat keresni...
Így folytatva, ebből 50m bevétel lesz - ha Araujo-hoz hasonlóan nem vesz vissza...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.03. 13:12:01

Emlékszem télen volt itt szó róla, hogy mekkora ász Laporta meg Alemany, hogy már nyáron is meg télen is arra készültek, úgy ütezmetek, sakkoztak és tologattak minden kiadást és szerződést és tudomis én mit, hogy majd a mostani átigazolási ablakban már ne legyen gond a fairplay szabályokkal (=igazolások regisztárlásával), csak simán az adósságtömeggel kelljen küzdeni.

3 nap telt el a júniusból, de már most látjuk, hogy ezeknek mennyi alapja lehetett.

Részemről több mint elégedetlen vagyok Laportáék teljesítményével, annak ellenére, hogy hangsúlyosan figyelembe veszem a rájuk szakadt trágyadomb méretét.

Ahogy Messinél, Dembelénél (és sztem Gavinál is), összességébeen is a kommunikáció a probléma, és a szándék, hogy próbálják elfedni a valóságot, és azt, hogy a huszadára se képesek, mint amit megigértek a megválasztásuk esetére. Pedig akkor is tudta mindenki, ők is, hogy 1,5 milliárdos adósságunk van.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.05.26. 19:53:03

Feast4 írta:
2022.05.26. 15:10:01
davi10 írta:
2022.05.26. 12:35:49


Hát nem tudom, szerintem külön lehet választani Laporta viselkedését meg amit tényleg csinál.
Nyilván a Messi-saga, Haaland, stb. jó tanulópénz volt, hogy nem szabad elhinni azt se amit kérdez.
Néhányan a 30-40 plusszosok közül, akik már láttuk Laporta ténykedését korábban pont ezt mondtuk.

Én pl. nem hiszem el hogy a feltétlen csőd közelben kell nekiállni a stadionfelújításnak. Ez egyszerűen nem fér a fejembe. Bakker ha nem lesz mit nézni cseszhetjük az új stadiont. Másrészt a Spotify lové is stadionfelújításra lesz. Na most felteszem a kérdést, ez a pénz biztos, hogy oda fog jutni?

Másrészt volt már hivatalos kimutatás arról mennyit kerestünk az elmúlt szezonban és ezért a , hogyan változnak a számok amit a költségvetésünkben fel lehet használni? Mert szerintem nem. Vagy lemaradtam valamiről? Egyáltalán az 1,2 milliárdos adósságból mennyi köthető Bartoékhoz? Mert azt évek óta lehetett tudni, hogy a klub egy 6-700 millás hitelállományt görget maga előtt. Ez tényleg így volt?

Nekem itt sok minden nem kerek.

Én személy szerint nagyon nem bízok abban, hogy a következő év egy picit is jobban sül el ezzel a sok simlivel, mint ez.

Ráadásul ahogy haladunk jövőre még gyengébb lesz a keret.
A korábbi elnökök, Rosell és Barto tönktetették a klubot. És sajnos nemcsak anyagilag. Nem véletlenül kerültek börtönbe. Laporta egyszer már kivezette a klubot a bajból, én személy szerint bízok benne, hogy megint sikerül neki és csapatában. Font szerintem kevés lett volna, itt mindenhez. Hiába ért a számokhoz, az sajna kevés. Oké, hogy kiszámolja kinek mekkora fizetés jár és mi mennyibe kerül vagy kerüljön, atttól még a játékosok nem fogják elfogadni a kevesebb pénzt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.26. 15:44:10

Feast4 írta:
2022.05.26. 15:10:01
davi10 írta:
2022.05.26. 12:35:49


Hát nem tudom, szerintem külön lehet választani Laporta viselkedését meg amit tényleg csinál.
Nyilván a Messi-saga, Haaland, stb. jó tanulópénz volt, hogy nem szabad elhinni azt se amit kérdez.
Néhányan a 30-40 plusszosok közül, akik már láttuk Laporta ténykedését korábban pont ezt mondtuk.

Én pl. nem hiszem el hogy a feltétlen csőd közelben kell nekiállni a stadionfelújításnak. Ez egyszerűen nem fér a fejembe. Bakker ha nem lesz mit nézni cseszhetjük az új stadiont. Másrészt a Spotify lové is stadionfelújításra lesz. Na most felteszem a kérdést, ez a pénz biztos, hogy oda fog jutni?

Másrészt volt már hivatalos kimutatás arról mennyit kerestünk az elmúlt szezonban és ezért a , hogyan változnak a számok amit a költségvetésünkben fel lehet használni? Mert szerintem nem. Vagy lemaradtam valamiről? Egyáltalán az 1,2 milliárdos adósságból mennyi köthető Bartoékhoz? Mert azt évek óta lehetett tudni, hogy a klub egy 6-700 millás hitelállományt görget maga előtt. Ez tényleg így volt?

Nekem itt sok minden nem kerek.

Én személy szerint nagyon nem bízok abban, hogy a következő év egy picit is jobban sül el ezzel a sok simlivel, mint ez.

Ráadásul ahogy haladunk jövőre még gyengébb lesz a keret.
A Spotify nem csak a stadionfelújításra lesz, az a GS-tól kapott hitelből lesz, és mint ilyen az FFP-t sem érinti, másrészt ez egy bevételgeneráló beruházás (nem is csak a stadiont jelenti). Nagyon sok csapat újít/újított fel stadiont, de nem azért, mert nem tetszett, vagy már nem volt olyan szép a a régi. Mellesleg sokan féltek, hogy a Rakuten lejárata miatt nem lesz normális szponzor, most még előnyösebbet sikerült kötni, ráadásul nem azokkal a kriptovaltás hiénákkal. A BLM és BV transzferekből is sikerült kb. 40-50 milliót elkülöníteni az igazolásokra.
A hosszú lejáratú hitelek nagy részét Rosell-ék óta gurítjuk. És ezen a ponton nem mindegy, hogy hosszú vagy rövid lejáratú hiteleket vesznek fel.
Tavaly is azért hatalmas csapás volt a bevételi forrásra, hogy a Covid miatt üres lelátók előtt játszottak. Plusz az se tett jót, hogy sikerült kizúgni a Bl-csoportkörből.
De legalább a szuperkupa ott van.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.05.26. 15:10:01

davi10 írta:
2022.05.26. 12:35:49


Hát nem tudom, szerintem külön lehet választani Laporta viselkedését meg amit tényleg csinál.
Nyilván a Messi-saga, Haaland, stb. jó tanulópénz volt, hogy nem szabad elhinni azt se amit kérdez.
Néhányan a 30-40 plusszosok közül, akik már láttuk Laporta ténykedését korábban pont ezt mondtuk.

Én pl. nem hiszem el hogy a feltétlen csőd közelben kell nekiállni a stadionfelújításnak. Ez egyszerűen nem fér a fejembe. Bakker ha nem lesz mit nézni cseszhetjük az új stadiont. Másrészt a Spotify lové is stadionfelújításra lesz. Na most felteszem a kérdést, ez a pénz biztos, hogy oda fog jutni?

Másrészt volt már hivatalos kimutatás arról mennyit kerestünk az elmúlt szezonban és ezért a , hogyan változnak a számok amit a költségvetésünkben fel lehet használni? Mert szerintem nem. Vagy lemaradtam valamiről? Egyáltalán az 1,2 milliárdos adósságból mennyi köthető Bartoékhoz? Mert azt évek óta lehetett tudni, hogy a klub egy 6-700 millás hitelállományt görget maga előtt. Ez tényleg így volt?

Nekem itt sok minden nem kerek.

Én személy szerint nagyon nem bízok abban, hogy a következő év egy picit is jobban sül el ezzel a sok simlivel, mint ez.

Ráadásul ahogy haladunk jövőre még gyengébb lesz a keret.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.26. 14:05:59

davi10 írta:
2022.05.26. 12:35:49
Áthozom ide:
Stalkyard írta:
2022.05.26. 12:16:42

Hatalmas +1, gyakorlatilag mindenben.

Óriási csalódás eddig Laporta és az elnöksége tevékenysége, és nem azért, mert nem hozta el Haalandot (mondjuk vele kampányolt, ami szinten egy féreg húzás volt, de mindegy). Ami Messivel történt, ami most pl. Gavi esetében is megy (üzengetés a sajtóban) az óriási szégyen. Meg, hogy napnál is világosabb, hogy folyamatosan az emberek pofájába hazudik Laporta, mint kiderült, kb az elejétől kezdve, már Messi ügyében is.

Komolyan kezdek félni, hogy Bartomeu 15-ős megválasztása után most Laporta megválasztásával Font helyett tényleg véglegesen be lett verve az utolsó szög is a klub koporsójába. Ami most jön még a következő pár évben, meg már a hullagyalázás.
Hát nem tudom, szerintem külön lehet választani Laporta viselkedését meg amit tényleg csinál.
Nyilván a Messi-saga, Haaland, stb. jó tanulópénz volt, hogy nem szabad elhinni azt se amit kérdez.

Viszont szerintem az senkiben nem merült fel, hogy azért nem tudunk igazolni, nert Laporta lenyúlja a pénzt vagy a haverjai zsebét tömködi. Pl. elég nehéz lehet egy csődközeli klubnak, ami évek óta csúnyábbnál csúnyább pofonokba fut bele a BL-ben és a legnagyobb ikonját is elvesztette új szponzort találni, és ez a Spotify-deal nem tűnik rossznak.

Lehet, hogy én vagyok naiv, de én bekajálom, hogy Barto baromsága miatt vagyunk sz.rban, főleg, hogy a Liga visszamenőleg nézi az elmúlt 3 év pénzügyi mérlegét, tehát még meg vagyunk lőve.
És nem áttolva a Liga felé a felelősséget, de csak a spanyoloknál van ez a rendszer, ha jól tudom.
Az, hogy Haalanddal kampányolt egy egyértelmű dolog. Minden újonnan megválasztott elnöknek muszáj egy sztárral kirukkolni még ha 90 %, hogy nem sikerül, főleg, amilyen anyagi helyzetben vette át a klubbot.

Messit nem lehetett megtartani, ha marad azzal a fizetéssel tényleg csődbe megy a klub. De egyszerűen ki se lehetett rakni, mert akkor mindenki egy emberként támadta volna meg.
Rengeteg fizetést szabadított fel. El tudta adni sózni Griezmannt bőven áron felül, Cout is sikerült elpasszolni, még ha csak kölcsönbe is, a 10 milliót kereső Pjanicot szintén. A csapat jó részéből kisajtolta a fizucsökkentést. Ez hatalmas dolog volt. Sikerült elhoznia Xavit szezon közben, aki a Barto érában a szezon közepén lehetetlen lett volna. Minimális pénzből/fizetéssel sikerült aránylag minőségi játékosokkal feltölteni a keretet. Torrest is Xavi kérésére az anyagi lehetőségekhez képest tökéletesen leigazolta, gyakorlatilag ingyen, 4 részletben kell majd csak később kifizetni. A 9. helyről könnyedén feljöttünk a 2.-ra.
Kicsit más lenne a helyzetünk, ha euro százmilliók állnának rendelkezésünkre, mint Barto alatt.
Sikerült jó szerződéseket kötni a szponzorokkal és pénzt szerezni a nyári igazolásokra is. Szóval voltak bőven jó húzásai, már az is hatalmas eredmény, hogy a bértömeget így rendbe tudta tenni.

Azért ezeket figyelembe véve nem olyan rossz a munkássága.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.26. 12:35:49

Áthozom ide:
Stalkyard írta:
2022.05.26. 12:16:42
Andris írta:
2022.05.26. 10:14:11
...
Hatalmas +1, gyakorlatilag mindenben.

Óriási csalódás eddig Laporta és az elnöksége tevékenysége, és nem azért, mert nem hozta el Haalandot (mondjuk vele kampányolt, ami szinten egy féreg húzás volt, de mindegy). Ami Messivel történt, ami most pl. Gavi esetében is megy (üzengetés a sajtóban) az óriási szégyen. Meg, hogy napnál is világosabb, hogy folyamatosan az emberek pofájába hazudik Laporta, mint kiderült, kb az elejétől kezdve, már Messi ügyében is.

Komolyan kezdek félni, hogy Bartomeu 15-ős megválasztása után most Laporta megválasztásával Font helyett tényleg véglegesen be lett verve az utolsó szög is a klub koporsójába. Ami most jön még a következő pár évben, meg már a hullagyalázás.
Hát nem tudom, szerintem külön lehet választani Laporta viselkedését meg amit tényleg csinál.
Nyilván a Messi-saga, Haaland, stb. jó tanulópénz volt, hogy nem szabad elhinni azt se amit kérdez.

Viszont szerintem az senkiben nem merült fel, hogy azért nem tudunk igazolni, nert Laporta lenyúlja a pénzt vagy a haverjai zsebét tömködi. Pl. elég nehéz lehet egy csődközeli klubnak, ami évek óta csúnyábbnál csúnyább pofonokba fut bele a BL-ben és a legnagyobb ikonját is elvesztette új szponzort találni, és ez a Spotify-deal nem tűnik rossznak.

Lehet, hogy én vagyok naiv, de én bekajálom, hogy Barto baromsága miatt vagyunk sz.rban, főleg, hogy a Liga visszamenőleg nézi az elmúlt 3 év pénzügyi mérlegét, tehát még meg vagyunk lőve.
És nem áttolva a Liga felé a felelősséget, de csak a spanyoloknál van ez a rendszer, ha jól tudom.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.03.21. 20:40:25

davi10 írta:
2022.03.21. 19:32:20
Olyan szintű fejlődés megy végbe a klub szinte minden egyes szintjén (csapat, játékosok teljesítménye, vonzó projekt, az átigazolások szinte egytől-egyig beválnak, új szponzor, okosabb szerződések, és még sorolhatnám), hogy ezt nem lehet annyival elintézni, hogy szerencséje van (megint).

Igen, politikus, és nem kell mindent elhinni, amit mond, de valamit piszok jól csinál.
Azért korábbi önmagunkhoz képest nagyon mélyről és egy teljesen elhanyagolt, gazdátlan környezetből igyekszünk kifelé. A pályán mindenképp, hiszen azt évekig láttuk a saját szemünkkel. A gazdasági részét annyira láthatjuk, amennyire mutatják, mutathatják, akarják mutatni. Mélyről kijönni az elején látványosabb, de kint maradni, majd szintet lépni és azt tartani, ez lépésről lépésre nehezebb.
Zsivány politikus, de ezt azt tudnia kell. Szereti csinálni, érzi, élvezi, tapasztalata is van, itt ott mellényúl, de túlélő típus.
Az azért látszik, hogy ez az élete, ez élteti.
Rendelkezik azokkal a képességekkel, ami ehhez az egészhez szükséges.

Aztán, hogy más (Font?) milyen lenne, nem tudhatjuk. Lásd Andris emlékeztetője.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.21. 19:32:20

Nyilván még az elején járunk, de annyit egyelőre kijelenthetünk, hogy a második Laporta projekt sem bukta.
Mondhatjuk, hogy szerencse, meg Xavi és Alemany varázsol, de szerintem ilyen szinten 2x egymás után nincsenek véletlenek. Van a csávóban egy karizma, és nekem az az elméletem, hogy ahogy Xavi kihozza a játékosaiból a maximumot, úgy Laporta hozza ki a klub többi alkalmazottjából. Hogy ezt hogy csinálja, felvesz mindenki mellé egy coach-ot, vagy elvisz mindenkit berúgni, nem tudom :D
Olyan szintű fejlődés megy végbe a klub szinte minden egyes szintjén (csapat, játékosok teljesítménye, vonzó projekt, az átigazolások szinte egytől-egyig beválnak, új szponzor, okosabb szerződések, és még sorolhatnám), hogy ezt nem lehet annyival elintézni, hogy szerencséje van (megint).

Igen, politikus, és nem kell mindent elhinni, amit mond, de valamit piszok jól csinál.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.03.21. 11:08:50

LG írta:
2022.03.21. 06:28:41
Szerintem azért szerencsés is Xavival, mint ahogy anno Bartoék Luchoval nyúltak bele a tutiba. Előtte azért igen hitványan alakult a projektje. Azt pedig tudjuk, hogy valóban nem Xavi volt feltétlenül az ő embere, illetve, ha Koemannal legalább középszerű teljesítmény lett volna az új szezonban, akkor Xavi most nincs itt.
Ez azért nem teljesen igaz, hogy szerencse. Nem Xavi volt a fő jelöltje, de amikor elküldte a hollandot, akkor azért keményen csengetett pénzt egy csődközeli klub egy majdnem 0 km-es edzőért, holott hozhatott volna gondolom edzőt ingyen is. Nem emlékszem pont akkor kiknek nem volt munkája, de egy Pirlot is idetehetett volna sokkal olcsóbban.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2022.03.21. 07:41:02

Messi ide nem kell.
Ahogy volt Barca Rivaldo,Romario, Ronaldinho úgy van és lesz Messi nélkül is. Az a projekt kifutott és túl is lett játszva.
Sikerre éhes fiatalok kellenek. Öröm volt látni, ahogy ment a letámadás. A gólöröm, a kiszámíthatatlanság. Ez kell a sikerhez.

Messivel visszatérne a mutyizás, az egy oldalú foci.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.21. 06:28:41

Szerintem azért szerencsés is Xavival, mint ahogy anno Bartoék Luchoval nyúltak bele a tutiba. Előtte azért igen hitványan alakult a projektje. Azt pedig tudjuk, hogy valóban nem Xavi volt feltétlenül az ő embere, illetve, ha Koemannal legalább középszerű teljesítmény lett volna az új szezonban, akkor Xavi most nincs itt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.03.21. 00:58:58

Bob_Marley írta:
2022.03.21. 00:38:07
Mondjuk remélhetőleg hideg fejjel gondolkozik és esze ágában sincs Messit visszahozatni. Sajnos Laportara nem mindig jellemző ez a habitus,de csak látja,hogy egy épülő projektbe nem visszafelé kell nézelődni.
Bonyolultabb volt az az elmenetel, mint ahogyan nekünk tálalva volt, így nem gondolom, hogy egy laza ipszilonnal vissza lehetne fordulni.
Laporta habitusa reméljük nem nosztalgia irányú.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.03.21. 00:38:07

Mondjuk remélhetőleg hideg fejjel gondolkozik és esze ágában sincs Messit visszahozatni. Sajnos Laportara nem mindig jellemző ez a habitus,de csak látja,hogy egy épülő projektbe nem visszafelé kell nézelődni.
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.03.21. 00:25:10

Andris írta:
2022.03.20. 23:50:55
Emlékeztetőül, Fontnak már megegyezése volt Xavival, sőt Xavi mellete kampányolt, a szezont már vele kezdtük volna, rá épült volna az első perctől az a sportszakmai projekt, amivel már bő két évvel ezelőtt bejelentkezett, ha jól rémlik (Font).
Sosem tudjuk meg, hogy mi lett volna, ha .....(?)(!)
Ugyanakkor az tény, hogy Lucho óta Xavi az első olyan edzőnk, akinek kézzelfogható, hiteles, markáns elképzelései vannak és aki képes volt csapatot alakítani az öltőzőből.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.03.21. 00:16:21

Andris írta:
2022.03.20. 23:50:55


Emlékeztetőül, Fontnak már megegyezése volt Xavival, sőt Xavi mellete kampányolt, a szezont már vele kezdtük volna, rá épült volna az első perctől az a sportszakmai projekt, amivel már bő két évvel ezelőtt bejelentkezett, ha jól rémlik (Font).
Nagyon nem fair Koeman lehetőségeit és Xaviét összehasonlítani. Egyik azonnal kap három támadót és egy szélsőt, akiből az egyik a Cityből lett kivásárolva,spanyol válogatott, a másik pedig a világ egyik legjobbja. A másiknak a csapatával végig kell élnie a Messi körüli másfél éven át tartó agóniát, és szép sorban kihúznak alóla minden embert aki lőtt valaha gólt és akivel tudott tervezni.

Xavi megköszönheti a sorsnak,hogy nem előbb lett iderángatva, miközben szétverték a csapatot de az építkezéssel vártak.
Font hiába kampányolt Xavival, nem biztos,hogy jó lett volna. Azért azt nem szeretem benne,hogy Busi látványosan érinthetetlen, inkább FDJt veszi le Busi helyett,akkoris,ha FDJ nélkül szétesünk és olyan az erőnléte,hogy két meccset is kibírna egymás után. Egyáltalán nem biztos ezekután,hogy Messi maradását vagy elküldését jól kezelte volna.
És Fonték azt is mondták,hogy nem lesznek nagy igazolások. Saját kölykeink, Barca DNS.
Abból jelenleg jó csapatot nem lehet építeni.
Ha Xavi nem kapott volna egy halom embert, vele is nagyon hátul kullognánk. Ennek tükrében Fontékkal nem biztos,hogy előrébb lennénk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.20. 23:50:55

Kétségtelenül van amihez ért az emberünk.

Például szerepe van abban, hogy ilyen jól tudunk igazolni, de inkább csak közvetve: Xavi és Alemany kiváló csapat.

Például szerepe van szerintem a csapat körüli kiváló hangulatban, és intenzitásban. Itt még közvetlenül is, gondolok itt a beszédeire meg a meccs utáni ünnepléseire.

Ugyanakkor köszönjük meg Koemannak, hogy annyira vacak edző, hogy már pár hét után nem rá, hanem egyből Laportára nehezedett a (politikai) nyomás, és nem tarthatta meg tovább, eredeti szándékának megfelelően.

Emlékeztetőül, Fontnak már megegyezése volt Xavival, sőt Xavi mellete kampányolt, a szezont már vele kezdtük volna, rá épült volna az első perctől az a sportszakmai projekt, amivel már bő két évvel ezelőtt bejelentkezett, ha jól rémlik (Font).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.09. 15:13:28

Feast4 írta:
2022.03.09. 11:47:31
...
Lehet, hogy félreérthető voltam. :) Én csak ezt az egy évét értékeltem. Az első időszakában én még nagyon fiatal voltam, TV-nk sem volt, örültem, ha épp meg tudtam nézni pár meccset, a vezetőséggel nem foglalkoztam, nincs semmi emlékem róla, úgyhogy biztos, hogy nem fogok vitába szállni semmivel.
Laportát mint embert, és hogy mit forgat a fejében, nem tudom, illetve olyan nagyon nem is akarom értékelni, csak azt, amit eddig láttam ebben az egy évben, a hozzászólásom erre irányult. :) És eddig nálam nagyon kevés a feketepont, nagyon erős kézzel rontott neki a megújításnak, nem félt a vezéráldozatoktól. Eddig nekem tényleg Messi távozásának hogyanja (nem a ténye) zavar, illetve a szuperligát valóban elfelejtettem, ezt sorolom még oda visszatekintve. De még ha egy önmaga hangját és képét nagyon szerető alak is (igazi politikus), a korábbiakkal ellentétben látszik, hogy őszintén a szívén viseli a klub sorsát, igazi szurkoló, nekem egyszeri drukkerként öröm nézni, mikor teljes eufóriában dicséri a csapatot egy sebtiben összevágott egész komoly kis beszéddel (Reál után), vagy az önfeledt táncolását, mikor először lehetett azt érezni, hogy a Barca elkezdett játékban visszatérni az elit szintre (Napoli után). Nem mondom, hogy nem szereti a szereplést, de ezek nekem tök őszinte érzéseknek tűnnek akkor is. Ez nekem indikátor, és ez vezérli szerintem az egész vezetésében is.
Nekem szimpatikus, amilyen csapatot verbuvált maga köré, akik zseniális módon és feltételekkel tudnak igazolni. Szimpatikus, ahogy Xavit szinte angol menedzseri szinten kezeli, és a kérései + a lehetőségek összhangba állításával igazol, pl. tuti, hogy Ferrant nem akarta volna megszerezni, de Xavi imádta, úgyhogy megoldották.

Emberileg kevésbé szimpatikus pár megnyilvánulása, pl. nem tetszett, ahogy Koemannal bánt tavasz végén-nyáron, még ha nagyon unszimpatikus is számomra a holland. (Vagy ki kellett volna tenni a szűrét, vagy nem szólni semmit.) De ez nekem egy elnöktől sokadrangú kérdés, eddig kb minden cselekedete jó irányba hozott változást a Barca számára közép-hosszútávon. Igen, a nyár végi kiárusítással előrevetített egy gyenge őszt, vagy akár egész szezont, de az egyrészt kb szükségszerű is volt, másrészt meg tényleg szerintem előtérbe helyezte a tisztogatást, megújulást annál, hogy a mostani szezonunk milyen lesz, és az én személyes mérlegem alapján jól döntött, még ha ebben volt is egy-két extrémebb eladás/kölcsön. Az Emerson üzlet jó példa volt. Pénz lett belőle, amikor minden cent számított, Dest meg szerintem jobb (kapósabb is más csapatok szemében), a Tottenhamben sem hoz valami nagy játékot a brazil. Nem mondom, hogy nem tartottam volna meg, de nálam belefért ebbe az egész irányvonalba.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.03.09. 14:33:49

Közepesre értékelem, ami azt jelenti, hogy nem rossz és nem is jó, bár jelenleg a jóhoz közelebb tart, mert jobb később, mint soha alapon azért belenyúlt és változtatott dolgokon.
Amit nagyon akart, azt azért valahogy mégis gyorsan és határozottan képes volt megcsinálni (Leo, Gríz), ugyanakkor az abban az időben alkalmatlanokkal nem igazán jutott semmire. Túltolt dolgokat, nyújtotta, mint a rétestésztát (Koeman sztori).

Xavi érkezése jelentette a változás kezdetét, hogy valami képes arra a klubnál hogy történjen. Ez viszont eléggé az utolsó utáni pillanatban következett be.

Ez a mai közepes értékelés az eddigi tevékenységre utal, ami nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy jövő ilyenkor akár kíváló értékelést kapjon. Tehát pillanatnyi állapotról beszélek.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.03.09. 11:47:31

bence0330 írta:
2022.03.08. 11:21:40
...
Na hát Laporta... :mrgreen:

Kezdjük ott, hogy Laporta egy elismert gazdasági jogász. Akinek az ügyvédi irodája fiatal feltörekvő üzletemberek hátán ment fel a magasba még a 90-es években. Nagyon komoly üzleti kapcsolatai vannak katalán és olasz üzletemberekkel, pl. Sandro Rosellel, és igen Bartoval is, de jó spanok, Luciano Moggival, vagy Massimo Morattival. (Tök kizárt hogy bármilyen maffia kapcsolata legyen. :mrgreen: )

A pali elég hamar csúcsra tört a Barcelona elnökeként, bár élete legjobb döntése csak a mázlin múlott. Egy Backhamre épülő Barcelonát képzelt el, és igen nagyon is nyomást gyakorol az igazolásokra, mert minden követ megmozgatott érte, de a szőke herceg a Realba ment, nekünk meg választani kellett abból ami maradt, így húztuk be Ronaldinho-t. :D Mindemellett a csapat 95%-át pár év alatt kitette és ekkor jártunk 2006-ban, ahol behúztunk mindent. 2007-ben viszont olyan rossz gazdasági számokat produkáltunk, és 2008-ban annyira nem ment a csapatnak, hogy bizalmatlanságit kezdeményeztek vele szemben, de volt egy "kisebb mókolás" a szavazásánál és tök véletlen egy csomó szavazat nem lett érvényesen leadva, így bár a bizalmatlansági szerint le kellett volna lépnie, mégsem ment mert a szavazás nem volt érvényes. Valamilyen számomra érthetetlen okból ekkor a komplett igazgatóság rajta kívül felállt. :lol:

A Barca kispad nagyon nem volt akkor vonzó, Dinho látványosan lefelé ment, anyagi gondok voltak újfent, mindenki azt gondolta, hogy rövid uralkodásunk alkonyul is. Ekkor óriási mázlija volt, mert kinevezte az egyetlen elérhető embert Pepet. :D Ezután hiába nyertük magunkat hülyére, 2010-ben ettől függetlenül úgy zavarták el, hogy megint hiányról beszéltek, feljelentették, gazdasági csalásokkal vádolták. stb. De hát megúszta. :lol:

A következő 11 évben a politikai pályáját nyomatta, közben celebketett és kritizált, a katalán függetlenségi törekvések egyik fő szószólója lett, így Katalóniában kb. azt tehet amit akar.

Tehát nem kell őt se szentnek, se észerűnek kezelni. Rendkívül gátlástalan, baromi dörzsölt, sunyi, jellemzően két kapura játszik az üzleteiben, amikor kérdez is hazudik, ráadásul nagyon megalomán és irányításmániás.

Viszont már másodjára veszi át gazdasági csőd szélén a klubot és egyszer már kihozta onnan, (igaz utána ő maga is okozott egy két kisebb-nagyobb válságot :lol: ) most is egyenlőre elég jó úton jár.

Viszont most is. Dembele, Messi, Griezmann, Koeman, Håland, szuperliga. És ez csak az amit sejtjük, hogy itt valami több volt csak nem tudjuk mi.

Egyenlőre jól csinálja amit csinál de fogjuk itt még őt szindi, mint a bokrot.
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.03.09. 09:56:18

bence0330 írta:
2022.03.08. 11:21:40
Igen, ő egy észszerű ember, aki egyszerre próbál figyelni a klubra, a szurkolókra, és a kasszára. Nagyon szeret szerepelni, de nincs akkora egója, hogy ő döntsön emberek idehozatalában, limitált kiadásban még a hollandus is kapott játékosokat úgy, hogy nyilvánvaló volt, hogy hamarosan távozik. Xavi meg pláne.

Gondolom a a több 4-es főleg Messi elküldésének körülményei miatt született, ha arra jobban fel lettünk volna készítve, és mondjuk egy Gamperen legalább 20 percre beáll elköszönni, akkor tiszta 5-ös. Én így is megadtam neki, mert az nagyon rossz volt, de mégiscsak 1 darab hiba, ami belefér nálam.

De tényleg kb ennyi, amit fel lehet róni neki, ha attól a ponttól nézzük a munkásságát, akkor teljesen hibátlan.
Ésszerű? Hibátlan? Ne vicceljünk. Oké,hogy most elégedettek vele a szurkolók, mert csak az eredmény fontos, ez tényleg rendben van. De amúgy csak annyira gerinces, mint Barto volt.
Persze, jól áll neki a megmentő szerep, de érzésem szerint ő maga is sokat maszatolt a helyzeten, hogy rosszabbnak látszódjon,mint amilyen. Nyáron mindent megtett azért,hogy lehetőleg az utolsó pillanatban minden valaha gólt lövő emberünk ne legyen a csapatban,aki nem sérült. Depay volt egy igazolás, de a klub igazából érte is megtett mindent,hogy ne jöjjön össze( a megbeszéltekhez képest kisebb fizut kapott) ő Koeman szerzeménye volt. A Messi-Grizes-Trincao pakk helyett meg az utolsó pillanatban kikukázták a Sevilla kispadjáról LDJ-t :D
Kevés játékos akar kizárólag a Barcába kerülni, Emerson ilyen volt, olyan embertelenül és hirtelen lett kivágva,hogy nesze lojalitás. Mindezt kb öt milliós nyereségért. Szerintem még a fizetéséről is lemondott róla. Nem makacskodott a padon, de szerintem eltörtük a karrierjét, csodálkoznék, ha még van benne kedv a játékhoz.

A Dembele körüli mocskos kampány is Laporta sara. Egy hétköznapi dologból csináltunk nagy cirkuszt. Nyilván tárgyalni kell a háttérben és lehetnek vágyaik a feleknek. Nyárra a Barca is dönthet úgy,hogy nincs is szükség Dembelére,addig is, az edző igényei szerint lehetett volna a pályán,segítve a csapatot. Ehelyett inkább végigmocskoltuk és zsaroltuk a tagot.
Az őszt egy teljesen felforgatott csapattal csináltuk hol csatár, hol szélső védő nélkül..
A mostani csapatból akik a különbséget teszik többnyire: Auba, Dembele, Adama, Ferran, Pedri, (Alves), ők ősszel alig,vagy nem voltak elérhetőek, nem is egyenként hozzák a csodát. Ez egy fél csapat.
Nyilván a sérülésekről nem tehet Laporta,az csak jól jött ki,hogy most tértek vissza. De ha nyáron nem csak rombolni akart volna, én nem hiszem hogy ne tudott volna így frissíteni a kereten. Csak akkor mások lettek volna az elvárások, BLben kéne szétveretni magunkat és a bajnokságban sem csak az lenne a nyugis cél,hogy faragjunk a hátrányból és legyünk BL helyen.

Szóval eredmények vannak, de sok rizikó és aljas,piszkos húzás is volt Laporta részéről,amikbe nagyon nagyot is bukhattunk volna,ha nincs szerencséje.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.08. 11:21:40

Igen, ő egy észszerű ember, aki egyszerre próbál figyelni a klubra, a szurkolókra, és a kasszára. Nagyon szeret szerepelni, de nincs akkora egója, hogy ő döntsön emberek idehozatalában, limitált kiadásban még a hollandus is kapott játékosokat úgy, hogy nyilvánvaló volt, hogy hamarosan távozik. Xavi meg pláne.

Gondolom a a több 4-es főleg Messi elküldésének körülményei miatt született, ha arra jobban fel lettünk volna készítve, és mondjuk egy Gamperen legalább 20 percre beáll elköszönni, akkor tiszta 5-ös. Én így is megadtam neki, mert az nagyon rossz volt, de mégiscsak 1 darab hiba, ami belefér nálam.

De tényleg kb ennyi, amit fel lehet róni neki, ha attól a ponttól nézzük a munkásságát, akkor teljesen hibátlan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2022.03.08. 11:10:42

Ahhoz képest amilyen helyzetben átvette a klubot és akkor még nem is beszéltünk az idő közben "szekrényből kihullott csontvázakról" elég szépen dolgoznak. Bartomeu hat év alatt nem tett ennyit a klubért vagy hozott értelmes döntést, mint ők egy év alatt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.07. 14:14:58

Ma van 1 éve, hogy újra Ő a góré, igértem erre a napra egy szavazást, és nem felejtettem el :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése