Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.08. 09:14:01

Már nem csak a fiatal játékosaink miatt vagyok bizakodó, hanem azért is, mert meglátásom szerint jelenleg a legjobb kezekbe került a klub. Meló van bőven, de van jövőkep is most már!
Sok sikert Joan ismét! :)
Rivaldo-A Legnagyobb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.03.08. 09:12:39

egy dörzsölt jogász akinek van múltbéli tapasztalata ez talán előny. a kihívások viszont nagyon is újak és vészesen tornyosulnak.
pandémia, gazdasági nehézségek, egy átalakuló csapat amiben egy "kifutó" Messi pótlása egymaga is emberes gond.
a stadion projekt és a hiányzó pénz felhajtása mind arra kényszer, hogy a csapatot újra Európa élére kell valahogy feltornásznia.
nem irigylem, szurkolok neki.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.08. 07:58:46

Hát ezt hozta az élet.
Ijesztő belegondolni hogy ha a sociók, Messi fax és a bizalmatlansági mozgalom nincs akkor a mai napig még mindig a rágcsáló vigyorogna az elnöki székben.

Egy kis kedvcsináló dokumentumfilm arról hogyan emelte fel a klubot:
https://www.youtube.com/watch?v=pQPnbML1WFY
Ahogy mondani szokás: a könnyű része megvan, most jön a nehéz, bízzunk benne hogy ezúttal is megbirkózik a feladattal!

A PSG elleni meccsre reakciója: Mégha a realitás az is hogy örüljünk ha nem tömnek ki minket, azt hiszem ez a fajta szemlélet hiányzott már nagyon régóta a csapatból!
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.08. 01:41:58

Sok sikert a régi-új elnöknek! :D reméljük a nagy szavakat nagy tettek is követik.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2021.03.07. 23:06:24

nagyon reménykedtem hogy Laporta fogja nyerni a választásokat, hálaistennek ez így is történt. Mostantól lehet szépen újraépíteni a klubot az alapoktól. =D>
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.03.07. 23:03:38

corol írta:
2021.03.07. 22:08:49
...

Bocsánat, azt hittem Ti is követitek a Barca hivatalos honlapon az élő TV adást. Már csak azért is mert az Eurobarca honlap is élő tudósítást hirdetett.
Igen, de kvázi csak most lett hivatalos.
Na hajrá, ideje előre haladni. Tisztességesnek tisztességesnek lesz s elnökként fog viselkedni. A többi kiderül.
més que un club
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.07. 23:02:20

A lényeg, hogy mostantól van feje a klubnak, reméljük a legjobbakat... :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.03.07. 22:43:46

Siman jott a papirforma. Nem orulok laportanak, de bartomeu utan csak jobb lehet. Sok sikert neki!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.03.07. 22:08:49

MatyiG írta:
2021.03.07. 21:09:26
corol írta:
2021.03.07. 20:56:39
Laporta nyert =D>
Ehhez forrás is jöhetne, mert én is be tudom írni, hogy Font nyert. :)
Bocsánat, azt hittem Ti is követitek a Barca hivatalos honlapon az élő TV adást. Már csak azért is mert az Eurobarca honlap is élő tudósítást hirdetett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára corol 2021.03.07. 22:52:50-kor.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.07. 21:43:21

visca el barca írta:
2021.03.07. 21:35:10
Kb 140.000 sociobol leszavazott 50.000
Az elég gyenge arány lenne, 110ezren szavazhattak összesen de abból 3553 fő kiesik mert külföldi.

106 ezerből 55-60ezer szavazat egész komoly teljesítmény, valószinű rekord lesz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.03.07. 21:35:10

MessiNeymarSuarez írta:
2021.03.07. 21:20:57
visca el barca írta:
2021.03.07. 21:16:26
Szánalmas, hogy mennyire kevesen szavaznak egy ilyen fontos valasztason. Ugy latszik a sociok felet nem erdekli a klub sorsa.
What?
ha jól tudom rekord szavazatszám jött össze ami a mostani vírushelyzet alatt nem kis szó :D

https://twitter.com/mas_que_pelotas/sta ... 2094279688

Elég nagy örömet csapott a TV3 felmérés eredménye hallatán :D
Kb 140.000 sociobol leszavazott 50.000
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Zolika10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:16:01

2021.03.07. 21:31:09

Laporta: 58,3%
Font: 31,3%
Freixa: 9,3%

(Meg nem erősített)
Hattrick: Tatabánya City
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.07. 21:20:57

visca el barca írta:
2021.03.07. 21:16:26
Szánalmas, hogy mennyire kevesen szavaznak egy ilyen fontos valasztason. Ugy latszik a sociok felet nem erdekli a klub sorsa.
What?
ha jól tudom rekord szavazatszám jött össze ami a mostani vírushelyzet alatt nem kis szó :D

https://twitter.com/mas_que_pelotas/sta ... 2094279688

Elég nagy örömet csapott a TV3 felmérés eredménye hallatán :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.03.07. 21:16:26

Szánalmas, hogy mennyire kevesen szavaznak egy ilyen fontos valasztason. Ugy latszik a sociok felet nem erdekli a klub sorsa.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.03.07. 21:09:26

corol írta:
2021.03.07. 20:56:39
Laporta nyert =D>
Ehhez forrás is jöhetne, mert én is be tudom írni, hogy Font nyert. :)
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.03.07. 20:56:39

Laporta nyert =D>
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.03.07. 18:04:36

[Cadena SER] | Socios came to vote today but was told that someone had already voted for him on his behalf.

Lehet nem lesz hamar végleges eredmény :mrgreen: #-o
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2021.03.07. 13:40:32

Kedvelem, hogy külföldről nem lehet szavazni. Végül is nem öntik szó szerint ezrek a pénzüket egy olyan szórakoztatóipari ddologba, amitől nem kapnak visszafelé semmit az ég világon. Úgy hagynám abba a támogatást, hogy csak ezért soron kívül, a covid alatt megoldva elutaznék valahogy mégis Barcelonába és telefosnám az egyik urnát, a felém tanúsított tisztelet meghálálásnak jeleként. És ezek akarnak függetlenedni? Hová? Milyen alapon? Ugyanolyan dél-európai suttyók, mint ahonnan ki akarnak válni, vagy mint Balkán, csak jobb az átlag-életszínvonal.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.07. 13:34:52

Melcior Mauri írta:
2021.03.07. 12:29:45
Olvasd el újból, amit írtam. Beleláttál egy csomó olyan dolgot az általam leírtakba, ami ott sem volt. Én nem mondtam egy szóval sem, hogy Font alkalmas jelölt (meg sem említettem őt), mindössze azt, mit kéne csinálni. Az mindent elmond Laporta jelöltségéről, hogy ennyire háttérbe van szorítva a gazdasági csomagja, valószínűleg az emberek többségének az maradt meg, hogy a múltból próbál táplálkozni (mert ezzel kampányol). Ahogyan azt sem írtam, hogy minden karizmatikus vezető alkalmatlan, de ha te ezt olvasod ki belőle, akkor azzal nem tudok mit kezdeni. Azt írtam, hogy Laporta autoriter, hangos vezető, mindamellett, hogy karizmatikus. Ez nem feltétlenül jó párosítás.

Honnan tudod, hogy Laportának jobban mennek a dolgok? Még nem ért véget a választás, illetve, ha véget is ér, honnan tudjuk itthonról, hogy a beosztottakra jobban hat Laporta cselekedete? Ne már. :lol:

Akadt bőséggel olyan ország, amely izolált volt, mégis rosszul ment a járványkezelés. Vegyük csak Panamát, amely ugyanolyan "fika" lakosságú ország (maga 4,7 milliójával), mint Új-Zéland, mégis rosszabb helyzetben vannak. Tudom, gazdaságilag mennyire rosszak, de Bhután sem a világ leggazdagabb országa, mégis jól kezelték a dolgokat.
Két dolgot nagyon összemosol: a jelöltek terveit, valamint azt, ahogyan kommunikálnak a választók felé. Laporta nyomja a showt (és úgy látszik ennyi is elég neki, ha a közvélemény kutatásokat nézzük), Font a saját sokéves programja miatt végez konstans autofellációt, Freixa meg megmondom őszintén fogalmam sincs, mit csinál. De ettől még nyugodtan lehet nekik programjuk a háttérben (pl. most betettem egy ilyen brosúrát. Hasonlóra nem emlékszem a fórumról ezidáig, de aki keres, az talál), csak baromira nem azzal fogják megnyerni a sociokat, hogy hangosolvasást tartanak nekik a programfüzetükből a vitákon. Amiket írsz, nem látom, miért ne valósulhatnának meg bármelyik jelöltünkkel.

Laportát pedig éppen amiatt tartom alkalmasabbnak arra, amiket írtam, mert a semmiből robbant be, és mosta fel a padlót - ha hihetünk a felméréseknek - a másik két jelölttel. Ha erre képes volt, akkor nagy eséllyel a klubnál sem lesz ezzel problémája. ÉS emellett nyugodtan lehet neki is programja a háttérben, nyilván nem csak beszélni kell, hanem mondani is kell valamit.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2021.03.07. 13:23:42

Melcior Mauri írta:
2021.03.07. 11:44:42
Véleményem szerint, borzalmas döntés azért szavazni valakire, mert voltak jobb évei. Azzal kampányolni, hogy már egyszer bizonyítottam, szánalmas. Miért? Azért, mert ha minden flottul ment volna, akkor fel sem merült volna az eltávolítása. Joan Laporta egy autoriter vezető, aki egyfelől politikai, másfelől gazdasági törekvéseire használta a csapatot, semmivel sem jobb, mint Bartomeu és a többiek (ugyanolyan agresszív, ha nem sokkal jobb, mint Bartoék). Mindent elmond a klubról, hogy ilyen elnökei voltak az elmúlt 20-30 évben. Az utóbbi két elnök kezén bilincs kattant, Laporta pedig a "fantasztikus" múlttal kampányol.

Ez olyan, mint Magyarország helyzete: úgy akartunk demokráciát építeni, hogy az előző rendszerben szocializálódó emberek akartak irányítani. Barcelonában is ez a helyzet: úgy akarják helyrehozni a dolgokat, hogy visszahívják az egykori bukott vezetőt, mindössze azért, mert karizmatikus. Sok vezetőről tudjuk, hogy karizmatikus volt - egyik sajátosságuk -, de ez nem egyenlő azzal, hogy válságban jól tudná irányítani az adott klubot/országot. Azok a vezetők, akik a leghangosabbak, általában alkalmatlanok arra, hogy káoszban irányítsanak, azért, mert nem tudnak higgadtan gondolkodni, előre tervezni.

Amikor gazdasági szempontból történelmi mélységben vagyunk, akkor ideje egyet visszább lépni. Nem szégyen, mert ha megyünk előre, ígérgetünk, csinálják a hülyeséget, akkor gyorsan középcsapatok szintjére süllyed a klub. Azok szeretnének karizmatikus vezetőket, akik maguk sem tudják, mit kell tenni egy válságban, majd az a személy megoldja úgyis, vagy nem.

Az élet viszont nem így működik. Jól látható, hogy a koronavírus válságot is azok az országok kezeli a legrosszabbul, ahol a vezető hangzatos ígéreteket tesz, kapkod, össze-vissza csinál mindent. Vannak azonban olyan területek (Új-Zéland, Bhután stb.), ahol viszont előre el lett mondva, hogyan oldják meg a krízist, nyugodtan kommunikáltak, mindent megterveztek, és mi történt? Működik minden.

A klubnál is ezt kell csinálni. Először a legfontosabb: minden olyan személlyel megszakítani a kapcsolatot, akiknek valamilyen szinten köze van az elmúlt vezetésekhez (nem játékosokra értem, hanem elnökségi tagok, tanácsadók stb.). Teljesen új garnitúrát hozni, friss ötleteket, gondolatokat. Átnézni a klub költségvetését, miből mennyi ment el, priorizálni, mire van szükség. Mivel válság van, strukturálni kell a béreket, akinek óriási a szerződése és nem tesz érte semmit játékosként, attól megválni. Ha áron alul, akkor áron alul. Ahogyan más topicban is írták, akadnak tehetségek a klubnál, fel kell építeni egy újabb generációt. Mivel válság van, nem kell 100 milliókat elszórni átigazolásokra nyáron, hanem egyenesbe kell hozni a csapatot.

Meg kell határozni egy tervet, mikor, melyik évben, mit akarunk elérni. Nem kell rögtön olyanokat ígérgetni, hogy jön xy és jövőre BL-győzelem. Ígérni a hülye is tud, de nem hülyéket kell a vezetői székbe választani, mert azokból volt épp elég.
Sok ponton igazad van, főleg az általános részekben. Amikor a múltat le kell zárni és egyet hátra kell lépni, hogy utána kettőt előre lehessen, ez is sokszor igaz. De Laporta nem bukott meg elnökként, nem váltották le, mert rossz volt, hanem nem indulhatott a 2010-es választásokon. 2015-ben igen, de egy triplázó csapatot "összerakó" elnököt, főleg, hogy akkor még minden szép volt, senki nem váltott volna le.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.07. 12:35:16

Melcior Mauri írta:
2021.03.07. 11:44:42
Véleményem szerint, borzalmas döntés azért szavazni valakire, mert voltak jobb évei. Azzal kampányolni, hogy már egyszer bizonyítottam, szánalmas. Miért? Azért, mert ha minden flottul ment volna, akkor fel sem merült volna az eltávolítása. Joan Laporta egy autoriter vezető, aki egyfelől politikai, másfelől gazdasági törekvéseire használta a csapatot, semmivel sem jobb, mint Bartomeu és a többiek (ugyanolyan agresszív, ha nem sokkal jobb, mint Bartoék). Mindent elmond a klubról, hogy ilyen elnökei voltak az elmúlt 20-30 évben. Az utóbbi két elnök kezén bilincs kattant, Laporta pedig a "fantasztikus" múlttal kampányol.

Ez olyan, mint Magyarország helyzete: úgy akartunk demokráciát építeni, hogy az előző rendszerben szocializálódó emberek akartak irányítani. Barcelonában is ez a helyzet: úgy akarják helyrehozni a dolgokat, hogy visszahívják az egykori bukott vezetőt, mindössze azért, mert karizmatikus. Sok vezetőről tudjuk, hogy karizmatikus volt - egyik sajátosságuk -, de ez nem egyenlő azzal, hogy válságban jól tudná irányítani az adott klubot/országot. Azok a vezetők, akik a leghangosabbak, általában alkalmatlanok arra, hogy káoszban irányítsanak, azért, mert nem tudnak higgadtan gondolkodni, előre tervezni.

Amikor gazdasági szempontból történelmi mélységben vagyunk, akkor ideje egyet visszább lépni. Nem szégyen, mert ha megyünk előre, ígérgetünk, csinálják a hülyeséget, akkor gyorsan középcsapatok szintjére süllyed a klub. Azok szeretnének karizmatikus vezetőket, akik maguk sem tudják, mit kell tenni egy válságban, majd az a személy megoldja úgyis, vagy nem.

Az élet viszont nem így működik. Jól látható, hogy a koronavírus válságot is azok az országok kezeli a legrosszabbul, ahol a vezető hangzatos ígéreteket tesz, kapkod, össze-vissza csinál mindent. Vannak azonban olyan területek (Új-Zéland, Bhután stb.), ahol viszont előre el lett mondva, hogyan oldják meg a krízist, nyugodtan kommunikáltak, mindent megterveztek, és mi történt? Működik minden.

A klubnál is ezt kell csinálni. Először a legfontosabb: minden olyan személlyel megszakítani a kapcsolatot, akiknek valamilyen szinten köze van az elmúlt vezetésekhez (nem játékosokra értem, hanem elnökségi tagok, tanácsadók stb.). Teljesen új garnitúrát hozni, friss ötleteket, gondolatokat. Átnézni a klub költségvetését, miből mennyi ment el, priorizálni, mire van szükség. Mivel válság van, strukturálni kell a béreket, akinek óriási a szerződése és nem tesz érte semmit játékosként, attól megválni. Ha áron alul, akkor áron alul. Ahogyan más topicban is írták, akadnak tehetségek a klubnál, fel kell építeni egy újabb generációt. Mivel válság van, nem kell 100 milliókat elszórni átigazolásokra nyáron, hanem egyenesbe kell hozni a csapatot.

Meg kell határozni egy tervet, mikor, melyik évben, mit akarunk elérni. Nem kell rögtön olyanokat ígérgetni, hogy jön xy és jövőre BL-győzelem. Ígérni a hülye is tud, de nem hülyéket kell a vezetői székbe választani, mert azokból volt épp elég.





Megjött 2003-ban egy romhelyzetben lévő klubba, hozta Ronaldinhot stb és már 2006-ban BL-t nyertünk.
Mikor lelépett akkor a Barca talán valaha volt legjobb csapatát adta át Roselléknek akik láthattuk hogy mit kezdtek vele 10 év alatt.

Ezek alapján nem kérdés a ténykedése, az hogy időközben voltak nehezebb időszakok az természetes, ilyen a topklubok élete ahol ha 1 évig nem nyersz trófeát már a fejedet követelik. Ha 2010-ben indulhatott volna, szerintem 95% hogy újra választották volna.


A kampányra pedig mi nagyobb garancia lehetne mint az hogy már neki sikerült? Ő bizonyított, egyszer már kihúzta a csokiból a klubot mikor válságban volt, míg a másik kettő csak ígéret.
Ettől függetlenül az igaz hogy a múltból nem lehet megélni, ehhez korhű és friss szellemiségre is szükség van.
Laporta is öregedett 10+ évet, az is lehet hogy egy zsémbes, begyöpösödött öregember befolyását fogja kelteni aki még mindig 2003-ban érzi magát és azt hiszi hogy ha nyom egy Copy-Paste-et akkor jön is a Guardiola-csapat reborn, ez a veszély benne van(ettől én is erősen tartok) de az is lehetséges hogy komoly fejlődést fog hozni ha őt választják meg.

De ebben Font és Freixa sem jobb:
Font tele tömné a vezetőséget volt Barca játékosokkal a múltbeli sikereik miatt, Xavit már eldöntötte hogy titkárnőnek is felveszi ha szükséges csak azért mert Xavi, nem biztos hogy ezek alapján kellene megválogatni a vezetőséget.
Freixa meg százmilliós igazolásokkal dobálózik és olyan sokatmondó klisékkel hogy" Messivel vagy nélküle de miénk lesz a világ legjobb csapata"
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2021.03.07. 12:29:45

Olvasd el újból, amit írtam. Beleláttál egy csomó olyan dolgot az általam leírtakba, ami ott sem volt. Én nem mondtam egy szóval sem, hogy Font alkalmas jelölt (meg sem említettem őt), mindössze azt, mit kéne csinálni. Az mindent elmond Laporta jelöltségéről, hogy ennyire háttérbe van szorítva a gazdasági csomagja, valószínűleg az emberek többségének az maradt meg, hogy a múltból próbál táplálkozni (mert ezzel kampányol). Ahogyan azt sem írtam, hogy minden karizmatikus vezető alkalmatlan, de ha te ezt olvasod ki belőle, akkor azzal nem tudok mit kezdeni. Azt írtam, hogy Laporta autoriter, hangos vezető, mindamellett, hogy karizmatikus. Ez nem feltétlenül jó párosítás.

Honnan tudod, hogy Laportának jobban mennek a dolgok? Még nem ért véget a választás, illetve, ha véget is ér, honnan tudjuk itthonról, hogy a beosztottakra jobban hat Laporta cselekedete? Ne már. :lol:

Akadt bőséggel olyan ország, amely izolált volt, mégis rosszul ment a járványkezelés. Vegyük csak Panamát, amely ugyanolyan "fika" lakosságú ország (maga 4,7 milliójával), mint Új-Zéland, mégis rosszabb helyzetben vannak. Tudom, gazdaságilag mennyire rosszak, de Bhután sem a világ leggazdagabb országa, mégis jól kezelték a dolgokat.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.07. 12:06:17

Melcior Mauri írta:
2021.03.07. 11:44:42
Véleményem szerint, borzalmas döntés azért szavazni valakire, mert voltak jobb évei. Azzal kampányolni, hogy már egyszer bizonyítottam, szánalmas. Miért? Azért, mert ha minden flottul ment volna, akkor fel sem merült volna az eltávolítása. Joan Laporta egy autoriter vezető, aki egyfelől politikai, másfelől gazdasági törekvéseire használta a csapatot, semmivel sem jobb, mint Bartomeu és a többiek (ugyanolyan agresszív, ha nem sokkal jobb, mint Bartoék). Mindent elmond a klubról, hogy ilyen elnökei voltak az elmúlt 20-30 évben. Az utóbbi két elnök kezén bilincs kattant, Laporta pedig a "fantasztikus" múlttal kampányol.

Ez olyan, mint Magyarország helyzete: úgy akartunk demokráciát építeni, hogy az előző rendszerben szocializálódó emberek akartak irányítani. Barcelonában is ez a helyzet: úgy akarják helyrehozni a dolgokat, hogy visszahívják az egykori bukott vezetőt, mindössze azért, mert karizmatikus. Sok vezetőről tudjuk, hogy karizmatikus volt - egyik sajátosságuk -, de ez nem egyenlő azzal, hogy válságban jól tudná irányítani az adott klubot/országot. Azok a vezetők, akik a leghangosabbak, általában alkalmatlanok arra, hogy káoszban irányítsanak, azért, mert nem tudnak higgadtan gondolkodni, előre tervezni.

Amikor gazdasági szempontból történelmi mélységben vagyunk, akkor ideje egyet visszább lépni. Nem szégyen, mert ha megyünk előre, ígérgetünk, csinálják a hülyeséget, akkor gyorsan középcsapatok szintjére süllyed a klub. Azok szeretnének karizmatikus vezetőket, akik maguk sem tudják, mit kell tenni egy válságban, majd az a személy megoldja úgyis, vagy nem.

Az élet viszont nem így működik. Jól látható, hogy a koronavírus válságot is azok az országok kezeli a legrosszabbul, ahol a vezető hangzatos ígéreteket tesz, kapkod, össze-vissza csinál mindent. Vannak azonban olyan területek (Új-Zéland, Bhután stb.), ahol viszont előre el lett mondva, hogyan oldják meg a krízist, nyugodtan kommunikáltak, mindent megterveztek, és mi történt? Működik minden.

A klubnál is ezt kell csinálni. Először a legfontosabb: minden olyan személlyel megszakítani a kapcsolatot, akiknek valamilyen szinten köze van az elmúlt vezetésekhez (nem játékosokra értem, hanem elnökségi tagok, tanácsadók stb.). Teljesen új garnitúrát hozni, friss ötleteket, gondolatokat. Átnézni a klub költségvetését, miből mennyi ment el, priorizálni, mire van szükség. Mivel válság van, strukturálni kell a béreket, akinek óriási a szrződése és nem tesz érte semmit játékosként, attól megválni. Ha áron alul, akkor áron alul. Ahogyan más topicban is írták, akadnak tehetségek a klubnál, fel kell építeni egy újabb generációt. Mivel válság van, nem kell 100 milliókat elszórni átigazolásokra nyáron, hanem egyenesbe kell hozni a csapatot.

Meg kell határozni egy tervet, mikor, melyik évben, mit akarunk elérni. Nem kell rögtön olyanokat ígérgetni, hogy jön xy és jövőre BL-győzelem. Ígérni a hülye is tud, de nem hülyéket kell a vezetői székbe választani, mert azokból volt épp elég.e
Nem értem, a karizmát miért próbálod itt ellentétbe helyezni azzal, hogy valaki nyugalmat sugároz, és higgadt, okos döntéseket hoz. A kettő mehet egyszerre. Egy elnöknek baromi fontos, hogy meg tudja nyerni az embereket az ügyének, és felülről sugározva egy jó hozzáállást ösztönözze munkára mindazokat, akik a ranglétrán alatta jönnek, egészen a portásig. Ez szemlátomást Laportának jobban megy, mint Fontnak. Font a kampányát baromira félrevitte több ponton is, amatőr hibákat vétett, amelyek elkerülhetők lettek volna (Jordi Cruyfföt ígérte be, de ő nyilvánosan beállt az ellenlábas mögé; Piqué tweetjét akarta felhasználni a saját céljaira, Piqué nyilvánosan határolódott el tőle).
Ahhoz képest, hogy Font tetszeleg itt sokak szemében a higgadt, okos jelöltként, borzasztó arrogáns dolgokat engedett meg magának. Ha Laporta lesöpri a palit sok éves prework után, és utána ő bedurcizva ilyen amatőr hibákat követ el, akkor nem hiszem, hogy a krízis menedzsment jobban menne neki a klubnál sem később.

Laporta gazdasági programját egyébként itt elolvashatjátok: https://joanlaporta.cat/wp-content/uplo ... lub-ES.pdf
Spanyolul van ugyan, de lehet gugli fordítózni. Annyira ez sem konkrét, de azért azt lefogadom, hogy akik fikázzák az embert, hogy nincs programja, nem látták még ezt sem. :D

A Bhután, Új-Zéland példa remélem, nem komoly. Fika lakosságú, a többi országtól teljesen izolált területekről beszélsz. :D Jó hogy jobban sikerült nekik a covid kezelése.
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2021.03.07. 11:44:42

Véleményem szerint, borzalmas döntés azért szavazni valakire, mert voltak jobb évei. Azzal kampányolni, hogy már egyszer bizonyítottam, szánalmas. Miért? Azért, mert ha minden flottul ment volna, akkor fel sem merült volna az eltávolítása. Joan Laporta egy autoriter vezető, aki egyfelől politikai, másfelől gazdasági törekvéseire használta a csapatot, semmivel sem jobb, mint Bartomeu és a többiek (ugyanolyan agresszív, ha nem sokkal jobb, mint Bartoék). Mindent elmond a klubról, hogy ilyen elnökei voltak az elmúlt 20-30 évben. Az utóbbi két elnök kezén bilincs kattant, Laporta pedig a "fantasztikus" múlttal kampányol.

Ez olyan, mint Magyarország helyzete: úgy akartunk demokráciát építeni, hogy az előző rendszerben szocializálódó emberek akartak irányítani. Barcelonában is ez a helyzet: úgy akarják helyrehozni a dolgokat, hogy visszahívják az egykori bukott vezetőt, mindössze azért, mert karizmatikus. Sok vezetőről tudjuk, hogy karizmatikus volt - egyik sajátosságuk -, de ez nem egyenlő azzal, hogy válságban jól tudná irányítani az adott klubot/országot. Azok a vezetők, akik a leghangosabbak, általában alkalmatlanok arra, hogy káoszban irányítsanak, azért, mert nem tudnak higgadtan gondolkodni, előre tervezni.

Amikor gazdasági szempontból történelmi mélységben vagyunk, akkor ideje egyet visszább lépni. Nem szégyen, mert ha megyünk előre, ígérgetünk, csinálják a hülyeséget, akkor gyorsan középcsapatok szintjére süllyed a klub. Azok szeretnének karizmatikus vezetőket, akik maguk sem tudják, mit kell tenni egy válságban, majd az a személy megoldja úgyis, vagy nem.

Az élet viszont nem így működik. Jól látható, hogy a koronavírus válságot is azok az országok kezeli a legrosszabbul, ahol a vezető hangzatos ígéreteket tesz, kapkod, össze-vissza csinál mindent. Vannak azonban olyan területek (Új-Zéland, Bhután stb.), ahol viszont előre el lett mondva, hogyan oldják meg a krízist, nyugodtan kommunikáltak, mindent megterveztek, és mi történt? Működik minden.

A klubnál is ezt kell csinálni. Először a legfontosabb: minden olyan személlyel megszakítani a kapcsolatot, akiknek valamilyen szinten köze van az elmúlt vezetésekhez (nem játékosokra értem, hanem elnökségi tagok, tanácsadók stb.). Teljesen új garnitúrát hozni, friss ötleteket, gondolatokat. Átnézni a klub költségvetését, miből mennyi ment el, priorizálni, mire van szükség. Mivel válság van, strukturálni kell a béreket, akinek óriási a szerződése és nem tesz érte semmit játékosként, attól megválni. Ha áron alul, akkor áron alul. Ahogyan más topicban is írták, akadnak tehetségek a klubnál, fel kell építeni egy újabb generációt. Mivel válság van, nem kell 100 milliókat elszórni átigazolásokra nyáron, hanem egyenesbe kell hozni a csapatot.

Meg kell határozni egy tervet, mikor, melyik évben, mit akarunk elérni. Nem kell rögtön olyanokat ígérgetni, hogy jön xy és jövőre BL-győzelem. Ígérni a hülye is tud, de nem hülyéket kell a vezetői székbe választani, mert azokból volt épp elég.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2021.03.07. 09:24:32

visca el barca írta:
2021.03.07. 09:05:09
Tudja vki, hogy napközben leszek részleges adatok, vagy csak 9 óra utan kapunk egy ömlesztett eredményt?
Ha tippelni kéne, exit pollok lesznek, a klubtól bármi hivatalos, részleges vagy teljes csak este. De majd írunk róla úgyis.
Alcantara írta:
2021.03.06. 13:08:43
Enrique!
Leírtam a véleményemet, nekem semmit nem kell eldöntenem ebben a helyzetben. Ahogyan neked sem és másnak sem a fórumon. Véleményezni lehet a választási programot, mások is megteszik.
.....és igen láttam már választást, jóval többet, mint itt sokan.Semmi jelentősége.
Amúgy azt sem írtam maradjon a jelenlegi, ezt kizárólag te vizionáltad a kommentemhez.
Csupán a földön járok és látom nem olyan egyszerű sz@rból várat építeni egyik jelöltnek sem.
Még egyszer leírom, csupán személyes vélemény, nem oszt, nem szoroz a választásban.
Én így látom, te másként, a harmadik megint másként. Erről szól a kommunikáció a fórumon.
Nekem (még) semmit nem kell eldöntenem, ez igaz, de ha soció leszek jövőre, akkor viszont kell majd. És igazad van, addig marad a véleményezés.

És elfogadom, szerinted nem egyszerű a várépítés (hozzáteszem, szerintem sem), de akkor kíváncsi vagyok, hogy szerinted mi a megoldás. Mert ezt nem írtad le, de érdekelne. Olyan nincs, hogy egyik sem jó, mert nincs más. Olyan lehet, hogy egyik sem _elég_ jó, de az majd a következő lépés lesz - ha megválasztják és nem teszi a dolgát, akkor el lehet küldeni, ahogy Bartót elküldték az emberek.

Egyébként az, hogy semmi jelentősége a választásnak, az mit jelent nálad?

Én sem gondolom, hogy bármelyikük is a tökéletes jelölt lenne, de én egész biztosan Laportára szavaznék, nem csak Fonttal és Freixával szemben, hanem bárkivel szemben. A klub székháza katasztrófa sújtotta terület, oda rendrakás kell, határozottság, kemény lépések és döntések. Meghozni ezeket fontosabb, mint hogy tökéletesen jók is legyenek. Ilyenre pedig olyan ember kell (szerintem), aki már bizonyított. Lehet, hogy ezúttal nem fog neki sikerülni, de jelen tudásunk birtokában a kévésbé jó ismert szerintem jobb döntés, mint a talán ígéretesebb, jövőbe mutató, de ismeretlen.

Nálam egyértelműen az a matek, hogy Laportával megint 0-ról 1-re kell lépni, aztán utána, ha tényleg olyan jó Font (vagy más), jöhet és megmutathatja.
Válasz küldése