Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.04. 10:08:38

Kicsit belepofátlankodom a nosztalgiavonatba, Laporta egy TV3 interjúban megerősítette, hogy Pruna vissza fog térni. Konkrét dátumot nem mondott, az újságírók még idénre várják. A fizuján felül semmi extrába nem fog kerülni, nem kell kivásárolni sehonnan.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.12.04. 00:20:15

Rivaldo11 írta:
2021.12.03. 19:51:02
Félelmetes volt az a csapat, a nemzetközi sajtó szinte előre odaadta a Bl győzelmet, aztán elég volt egy rossz 15 perc Valenciában, és ugrott a döntő. Pedig ha behúzzuk ott és akkor a Bl-t, szerintem másképp alakul minden, lehet figo se megy el, vagy ki tudja.
Én úgy emlékszem, h full sima volt ez az elődöntő, agyonvertek minket, igaz, elképesztő bohóc gólokat kaptunk, csak a szokásos. Aztán őket meg a Real simázta le.
Az a fattyú meg eladta a bőrét.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.03. 21:08:12

Cseri írta:
2021.12.03. 20:25:23
Nyilván mert boomer vagyok, de pl. Zambrottát elnézném a jobboson, látva a mostani felhozatalt.
Ahhoz kepest h a juveban mekkora sztar volt, itt szinte semmit nem mutatott.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.03. 20:25:23

Nyilván mert boomer vagyok, de pl. Zambrottát elnézném a jobboson, látva a mostani felhozatalt.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.03. 19:51:02

Hatalmas meccs volt a visszavágó. Hesp ajándékozott egy gólt Flonak, Rivaldo 3:1-nél tizit hibázott percekkel a vége előtt, ha belövi, nincs hosszabbítás. Ez persze nem vette el a kedvét, a ráadásban odaállt megint, és be is lőtte. Aztán Kluivert fejelt még egyet, így lett 5:1.
Félelmetes volt az a csapat, a nemzetközi sajtó szinte előre odaadta a Bl győzelmet, aztán elég volt egy rossz 15 perc Valenciában, és ugrott a döntő. Pedig ha behúzzuk ott és akkor a Bl-t, szerintem másképp alakul minden, lehet figo se megy el, vagy ki tudja.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2021.12.03. 18:56:18

Az én sztorim a Barçával éppenséggel egy vesztes meccsel kezdődött. 2000 tavaszán volt "szerencsém" látni ahogy a csapat megsül a Stamford Bridge-n. Érdekes módon nem is az eredmény, sokkal inkább a látvány ami megfogott, mivel ekkoriban egy ezüstös alapon, gránátvörös-kék csíkokkal díszített vendég-mezben lépett pályára a csapat, számomra az a mez azóta is unikumnak számít.
A visszavágót is láttam és mondani sem kell, hogy az a dráma volt az ami miatt azóta sem tudok közömbös maradni a csapat iránt. Akkor 12 évesen először láttam olyat hogy egy csapat vert helyzetből képes legyen a vége előtt alig valamivel egy életmentő gólt lőni, majd még két góllal végképp eldönteni a párharcot. A védelem már akkor is erősen bugos volt, ezt azóta sajnos csak "időnként" sikerült megoldani mindössze pár esztendőre.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.03. 16:16:48

Titinho írta:
2021.12.03. 10:31:30

Ezután kezdtem el követni komolyabban a Barcát, akkor nyáron jött a csapathoz Overmars is. Akkor még ugye nem voltak olyan felületek mint most, hogy pár kattintással mindent megtudsz mindenről, ezért ugye ahogy Barcaforever kolléga is írta, hétfő esti Eurosport volt meg vettük minden héten a Sztár Sport újságot, amiben minden héten 3 poszter volt asszem. :D
:D

Én is jól emlékszem ezekre. Nagymamámnál kuksoltam a TV-t lehalkítva tizenegynéhány évesen éjfél után, hogy megnézzem a Eurogoals-ban azt a pár perces összefoglalót, ilyen Sport1, Sport"2, Spíler, Digisport még tervben sem voltak.
Az ellenőrzőm meg az összes tankönyvem is Barcás képekkel volt teleragasztva.

A csapat szempontjából viszont nem volt ilyen rózsás a helyzet. Az igazolások is hasonlóak voltak. A válogatott sztárok meg akik az előző klubjukban nagy ászok voltak sorra sültek be. Jó példa Litmanen, aki a világverő Ajax talán legfontosabb játékosa volt, de szinte az egész holland különítményre el lehet mondani vagy a friss világbajnok Zambrotta. Ezek jó része olyan hírnevet képviselt akkoriban mint a mostani igazolásoknál Dembélé vagy Coutinho, a különbség csak annyi, hogy ennyire azért nem nyúzták le a bőrünket. De hiába volt sötét a Gaspart-éra is, nagyon kíváncsi vagyok hogy emlékszik majd vissza az utókor Bartomeu regnálására.
Forca Barca!!!!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.12.03. 10:31:30

Rinku írta:
2021.12.02. 14:47:29
A 'nagyöreg' veteránokat szeretném most kérdezni, akik látták, hogy az ezredfordulón mi volt a csapattal. Én csak 2006 óta követem a Barcát, azelőtt nem néztem focit, nem tudtam, hogy mi forgott a klub háztáján. Milyennek látjátok a jelenlegi, nagyrészt üres kasszás csapatunkat az akkori viszonyokhoz képest? Úgy tudom, hogy 2003-2004 környékén csődközeli állapotban volt a klub, szintén a 'remek' igazoláspolitika kapcsán. Ilyenről persze jelenleg szó nincs, a klub neve, mint termék bőven, bőven túlnőtte már az akkori viszonyokat, de meg tudnátok osztani egy-két gondolatot, tapasztalatot?

Mennyire vagyunk az akkori mélyponttól, mind szakmailag, mind pénzügyi téren? Amikor megszorítások voltak, kik jöttek a csapathoz és mikor, Laporta-Rijkaard alatt hogy tudott ennyire gyorsan felállni a csapat, főleg úgy, hogy a 2006-os BL győzelem után az egyik legnagyobb buktát láthatta akárki. Ismerjük a sztorit, Xavi-Iniesta-Messi, stb, de mégis, nekem Eto'o-n kívül a többiek nincsenek meg, Ronaldinhóról tudom, hogy a PSG-ből lett baromi nagy meglepetésre mégis ide szerződtetve, és Deco a friss BL-es Portóból jött. Na de mi volt még itt? Kis sztorizásra, múltidézésra hívnám itt az embereket, hátha valakinek van hozzá kedve. Üdv :)
Ez egy jó téma, jó ötlet volt feldobni. :)
Én ugye komolyabban 2000-ben kezdtem követni a csapatot, főként azért mert nagyon imádtam a holland válogatottat, a legnagyobb kedvencem pedig Kluivert volt. Sose felejtem el azt a 2000-es EB-t, ahol az olaszok elleni elődöntőben Frank de Boer és Kluivert kihagyott 1-1 tizenegyest a rendes játékidőben és a végén büntetőkkel mentek a döntőbe az olaszok. Ott lett nagy kapus Toldo. Ugye akkor ilyenek voltak a holland válogatottban mint, de Boer, Bergkamp, Davids, Zenden, Seedorf, Overmars Staam, és a nagy kedvenc Kluivert. Emlékszem akkor sírtam először meccs után. :D

Ezután kezdtem el követni komolyabban a Barcát, akkor nyáron jött a csapathoz Overmars is. Akkor még ugye nem voltak olyan felületek mint most, hogy pár kattintással mindent megtudsz mindenről, ezért ugye ahogy Barcaforever kolléga is írta, hétfő esti Eurosport volt meg vettük minden héten a Sztár Sport újságot, amiben minden héten 3 poszter volt asszem. :D

Aztán beindult 2000 őszén a Sport Tv, és kajak nem emlékszem, hogy mi volt az első Barca meccs amit akkor elsőként láttam a csatornán, de gyermeki vigyorral néztem, azt hiszem Kulivert és Overmars góljával nyertünk. Majd az őszi Clásicot fel kellett vennem videókazettára, mert 2 Realos osztálytársamnak nem volt benne a Tv csomagban a Sport1 és kb verekedtek másnap a kaziért. :lol:

Na és nagyjából rá 1 évre lett internetem is valami 10 megás vagy mi, akkor még komolyabban tudtam követni a csapatot és nem volt ugye rózsás a helyzet. Nunez ragnálásának a vége sem volt már egy álom, de utána az ő "embere" Joan Gaspart az egyik sötét időszakot hozta el a klubnál. Ezért is nevezték őt a klub történetének legrosszabb elnökének, egészen addig amíg egy bizonyos Bartomeu meg nem jelent a színen. Óriási pénz szórást csinált a Gaspart éra, hitelekkel teletömve a klubot, 2002-ben 210 millió eurós veszteséggel zártuk az évet. Akkoriban ez óriási mínusznak számított. Nem is húzta ki év végéig még 2003 év elején lemondott, de még előtte asszem pár nappal kirúgta Van Gaalt, majd utána jött a feltámadás Radomir Antic-al. Így jött a 2003-as elnökválasztás ahol a fiatal Laporta és csapata vette át a klubot, ahol takarítást ígértek és egy 5 éves tervvel álltak elő ahol felvállalták, hogy 2006-ra már pozitív lesz a mérleg. Ez végül úgy tudom egy évvel korábban 2005-ben megvalósult, mert olyan szponzorokat hoztak a csapathoz.

És ugye tudjuk, hogy a válsztásával együtt jött 2003-ban Ronaldinho és az én akkori kedvenc edzőm Frank Rijkaard. A 2000-es holland válogatottat ő vezette ugye azon a bizonyos EB-n. Nem indult sikersztoriként amúgy egyből, nagyon rosszul kezdtük a bajnokságot, sem Ronaldinho sem Rijkaard nem volt toppon. A bajnokság felénél követelték is Laportától, hogy rúgja ki a hollandot, aki azt mondta mindig, hogy bízik benne. 2003-ban a keret felét kitette ugye Laporta, olyanokat mint de Boer, Bonano, Cristanval, Riquelme, Rochemback, Enke, érkezett viszont ugye Ronnie, Quaresma, Márquez. 2004-ben pedig szintén nagy tisztogatás volt, a csapat másik felétől és a hollandoktól szabadult meg a klub, Cocu, Kluivert, Reiziger, Overmars, Davids vagy mondjuk Luis Garcia és Quaresma. 2 nyár alatt teljesen kicserélődött a keret, aszem 24 játékos hagyta el a csapatot, a 2004-es szezont pedig már teljesen új emberekkel, valamint saját nevelésekkel kezdtük meg. És ekkor a szezon végén jött el az, amire azóta vártam, hogy 2000-ben elkezdtem nekik szurkolni. Megnyertük a bajnokságot 6 év után, ekkor sírtam másodjára meccs miatt, amikor kiderült, hogy bajnokok vagyunk. :D

Sok hasonlóság van az akkori és a mostani helyzet láttán, akkor is, most is csődközeli állapotban volt a klub, tele túlfizetett, drágán vett játékosokkal. Nagyrésze a távozóknak akkor egyébként ingyen ment el, sokan 98-99-ben akik érkeztek 2003-2004-ben lejáró szerződésüként távozott, a magas bérek miatt. Ez főként a hollandokra igaz, kb a 80%-uk ingyen ment el, sőt most hirtelen nem is emlékszem kiért kaptunk egyáltalán valamit vissza. Pedig a fél holland válogatott itt volt ugye 98-tól kezdve, az akkori VB-n is nagyot mentek, ott is a Brazilok ellen estek ki az elődöntőben.

Jó kis izgalmas időszak volt az a 2000-es évek eleje, 2005-2006-tól meg mindenki ismeri a történetet. Akkor megélni nem volt könnyű a Gaspart érát, de annál jobb volt a Laporta éra kezdete. :)

Az, hogy a 2000-es évek elején a La Liga más volt, azzal azért nem értek egyet, mert oké, hogy volt egy jó Valencia (azóta imádom őket is), a Luque-Tristán vagy Frán (Nico faterja) nevével jelzett Deportivo, vagy a Kovacevic-Nihat Sociedadja, de akkor meg még nem volt egy bitang Atletico, vagy Sevilla, Villarreal. :)
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.03. 09:04:57

Számomra továbbra is az a hihetetlen, hogy a történelem mennyire képes ismételni önmagát(vannak törisek a fórumon, ők autentikusabbak, mint én). Ugyanazokat a hibákat elkövetni: átgondolatlan játékos, és edző politika, bindzsiszelés a szerződésekkel, hitelek, és a csodavárás, hogy majd ez így jó lesz, miközben egy lefelé húzó spirál lesz belőle.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.12.03. 08:05:34

Azért a 2000-es évek elején maga a LaLiga is nagyon más volt. A Valencia és a Deportivo brutál kemény volt. A valencia egymás után 2 BL döntőt játszott és egy Alaves is eljutott Uefa dontőig. Sokkal homogénebb volt a liga, különben azért még az akkori nagyon gyatra védelem mellett is osszejott volna pár bajnoki cím.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.12.02. 23:50:37

Chino írta:
2021.12.02. 22:47:23
Az egy rossz álom kezdete volt és valami hasonlóban reménykedem most, mint anno Antic esetében volt, ha végül a 2.-3. helyre beérnénk azzal szinte lekopíroznánk, talán túl is teljesítenénk. Szerintem ha az ezredfordulós időszakot kellene vizsgálni ahhoz vissza kellene menni 97/98-ig. Akkor volt egy jó játékoskeret, de sikerült elmarni Ronaldót, Robsont pedig leváltani. Ha ők maradnak (Robson edzőként), főleg előbbi, nagyon kíváncsi lettem volna hogy folytatódik a történet. Amióta követem a Barcát, talán az ő elvesztése volt a legnagyobb érvágás. Azért ő és Sonny Anderson között volt egy kis különbség. Nálam itt vetődött fel a kérdés, hogy akkor is leigazoltuk volna-e Rivaldot, aki személy szerint az all time Barca kedvencem. Fáj belegondolni, miket műveltek volna itt ketten. Kluivert is letette a névjegyét, de nem lehet őket egy lapon említeni. A van Gaal sztorit szerintem mindenki ismeri, egy Mourinho 2.0, a második regnálása pedig fekete folt a Barca történelmében.
Vélhetően nem igazoltuk volna le, mert Nunez (miután nagyon bejött Rivaldo) azzal magyarázta Ronaldo elűzését, hogy hozta helyette Rivaldot. És asszem ugyanannyit fizettünk érte, mint amennyiért megvette az Inter Ronaldot. Aki egyébként nagyon megsértődött akkor ránk, talán fizetésemelést akart, de Nunez behúzta a kéziféket és ajtót mutatott neki.

Btw, Robson idején Mourinho volt a másodedző, szerintem ő is megsértődött ránk :D

Rivaldo meg, hagyjuk is…az ember képtelen volt kis gólt lőni. A Vale elleni gólja sztem Maradonaé után a második legnagyobb, amit valaha láttam. 2-2-nél 90x. perc, mesterhármas, BL :D
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.12.02. 23:18:38

Istenem, de más idők voltak még azok. :wink: Hol voltak akkor még spanyol, angol meg magyar Barcelona fórumok, lehetett nézni hétfő esténként az eurosport összefoglalókat 2-3 percben egy meccsről, ha már épp mutatták a Barcát vagy venni a Sztár sportot és bújni a pletykákat. :lol:

Érdekes párhuzam a mostani csapatforma/keretalakulásával, hogy anno Figo eligazolása indította meg a lejtőn a csapatot, mint ahogy az utolsó időszakban Neymar eligazolása. Ahogy régen Figo pótlását úgy a brazilé se jött össze, jöttek a tömérdek középszer, nem volt egy karakteres kapus se, Reina, Arnau, Bonano, Rüstü, Dutruel… egyszerűen siralmas volt, Dutruel egy külön szenvedés volt, mint most Neto kb. Ahogy Messi mellé hiányzott egy megfelelő karakter, Suareztől függetlenül, úgy a Rivaldo-Kluivert kettőshöz is hiányzott nagyon egy 3. karakter.

Azért ha 2000-ben együtt marad a Figo-Rivaldo-Kluivert 3as vagy 3-4 évig akkor szerintem 1-2 bajnoki cím talán 1 Bl is becsúszott volna.

Vmi borzasztó volt, hogy semmilyen sportszakmai terv nem volt a csapat mögött, jöttek a totál értelmetlen igazolások, pénzherdálás, úgy, hogy a Reiziger, De boer, Abelardo, Sergi védősorra ráfért volna az erősítés, de nagyon nem jött össze. Puyol kölyök volt, bár pont Figo első madridos el classico meccsével hívta fel magára a figyelmet, mert nagyon szépen levette a pályáról.

Alfonso, Cristanval, Rochemback, Geovanni, Simao, Gabri, Petit, Gerard (a tejfölös szájú miután Valenciába igazolt kapta ezt a nevet) Overmars se volt az igazi, istenem rossz volt nézni az egészet, emlékszem örökké csak a számolgatás ment, hogy ha már nyertük a classicot, ami anno azért ritkábban jött Figo után, akkor esetleg dobogósok lehetünk stb stb aztán képesek voltunk kikapni egy sima 3-0ra a Santandertől, aztán a Bilbaonak rúgtunk 6-8 gólt. Tömérdek beégett tehetség, Saviola, Riquelme. Egy 2 vagy 3–0ról olyan simán bármikor x-eltünk, hogy kb azt vártuk, sokszor olyan volt Barcelona meccset nézni mint egy magyarválogatott kézi vagy focimeccs utolsó 10 perce lett volna csak.

Aki abban az időben nem látta, tudta a csapat hátterét, hogy mi szenvedés volt, az fel se tudja fogni, hogy ami 2004-től vagy majd 2009-től itt elkezdődött az egy valóságos csoda volt.

Nekem abból az időszakból az Antic időszak volt az egyik kedvencem, emlékszem amikor átvette a csapatot, úgy néztük először a kezdőcsapatot, mint az ősember a tüzet. Mendieta bal szélen, Overmars meg a jobbon!?!? Hát mit akar az ember? A szélsők ellentétes oldalon, szerintem akkor Kluivert-Saviola/Mendieta-Cocu-Xavi-Overmars 4-4-2vel álltunk fel, jó kis meccsek voltak.

Ronaldinhoval meg vmi megváltozott, szerintem mindenki tudta, hogy itt valami végre elkezdődik és a jó igazolások egymást követték. Bár azt mai napig nem értem, hogy Ronaldinho bemutatkozó meccsének időpontját, hogy sikerült a csapatnak vagy 2 órás csúszással talán éjféltől kezdetni, mert a brazil később tudott csak visszaérni a válogatottól, akkor lőtte azt a hatalmas nagy felső kapufás gólt.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.02. 22:47:23

recrea írta:
2021.12.02. 17:36:48

Előtte azért kaptunk pár pofont, BL csoportkör utolsó hely, Kijev 0-3, 0-4, Newcastle agyonvert minket, 15. helyezés a bajnokságban februárban. Asszem UEFA kupában Celtic ejtett ki minket, 2000 és 2005 között semmit nem nyertünk, volt egy valag edzőnk, Ferrer, Rexach, Van Gaal, Antic, kb, mint a mostani időszak. Aztán jött Laporta.

Nekem az sem esett jól, amikor 99-ben csoport harmadikak lettünk a MU-Bayern kettős mögött és ők játszották a döntőt a Nou Campban :D Van Gaal a csillagokat is leígérte, bármit képes volt hazudni az ember. Pedig jó keretünk volt szerintem. Mondjuk akkoriban még nem volt ekkora különbség anyagilag a klubok között, aztán jött Gaspart és tönkreverte rövid idő alatt a klubot.

Rivaldo tartott minket a felszínen egyébként, kivételes focista volt, nálam egy szinten van Dinhoval, sajnos rosszkor volt rossz helyen.
Az egy rossz álom kezdete volt és valami hasonlóban reménykedem most, mint anno Antic esetében volt, ha végül a 2.-3. helyre beérnénk azzal szinte lekopíroznánk, talán túl is teljesítenénk. Szerintem ha az ezredfordulós időszakot kellene vizsgálni ahhoz vissza kellene menni 97/98-ig. Akkor volt egy jó játékoskeret, de sikerült elmarni Ronaldót, Robsont pedig leváltani. Ha ők maradnak (Robson edzőként), főleg előbbi, nagyon kíváncsi lettem volna hogy folytatódik a történet. Amióta követem a Barcát, talán az ő elvesztése volt a legnagyobb érvágás. Azért ő és Sonny Anderson között volt egy kis különbség. Nálam itt vetődött fel a kérdés, hogy akkor is leigazoltuk volna-e Rivaldot, aki személy szerint az all time Barca kedvencem. Fáj belegondolni, miket műveltek volna itt ketten. Kluivert is letette a névjegyét, de nem lehet őket egy lapon említeni. A van Gaal sztorit szerintem mindenki ismeri, egy Mourinho 2.0, a második regnálása pedig fekete folt a Barca történelmében.

Ugyanakkor a legnagyobb különbség a korábbi hullámhegyek és hullámvölgyek, illetve a jelenlegi helyzet között, hogy akkoriban tudtuk frissíteni a keretet, most nincs lehetőség még közepes játékosokkal sem változtatni a kereten. (nem mintha rájuk lenne szükség)
Forca Barca!!!!
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2021.12.02. 19:26:48

2000-es évek elején kezdtem el konkrétan drukkolni a Barcelonának - pont a sokak által szidott holland korszak, holland játékosok miatt. :D
Sok rossz igazolás volt akkor is, középszerű játékosok jöttek, vagy olyanok, akik körül nagyobb volt a hype, mint aztán a teljesítmény.

Azt nem tudom pontosan, hogy melyik szezonban volt, talán 01-02-es, Espanyol elleni vereség nagyon megmaradt bennem, természetesen ki rúgott akkor is gólt?! Tamudo :roll: Bl-ben a 8 között a Panathinaikos ellen első meccset görögök nyerték 1-0-ra otthon, és a visszavágón is vezettek már az elején. Saviola góljával aztán továbbment a csapat. Bonano a kapuban :lol: Az olasz Coco volt a balhátvéd. Utána az elődöntőben jött a Real, abból annyi maradt meg, hogy frusztrálóan érezhető volt, ki fog továbbmenni.

02-03-ban, ahogy írták előttem is, van Gaal nagyon mélyen volt (ugye 2002-ben meg vele nem jutottak ki a hollandok a vb-re), Antics mentette meg a szezont, végül sikerült a 6. helyet elérni.

2003 nyarán jött Laporta, Rijkaard, Ronaldinho, Rüstü, Marquez, Quaresma. Előszezonból adott meccseket a sporttv, emlékszem, hogy el voltam ájulva kb. a portugáltól, többet vártam tőle a későbbiekben is. Luis Garcia mintha akkor lett volna, őt sajnáltam, hogy elment. + van Bronckhorst is akkor jött az Arsenaltól, igaz még csak kölcsönben volt.
A szezon első fele akkor is borzasztó volt, Rüstü bakik, Racing Santander ellen konkrétan ő miatta kapott ki a csapat, nagyon vakon volt.
Télen jött Davids kölcsön, VV bekerült a kapuba, elkezdtek jönni az eredmények (a mások által említett ominózus Real elleni meccs, ott mintha minden megfordult volna, egy új korszak kezdete) és a végén már a bajnoki cím sem volt álom. Ha pár fordulóval tovább tart a szezon, szerintem meg is lehetett volna.

2004-05: Bronkchorst végleg a klub játékosa lett, szinte csak jó igazolások: Eto'o, Giuly, Deco, Sylvinho, Larsson stb.
Valószínűleg számomra mindig is ez lesz a legszerethetőbb Barcelona.

Aztán javítsatok ki, ha valamire rosszul emlékszek.
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.02. 19:17:36

Nekem még Overmars és Petit ugrik be "sztárigazolásként" abból az időből.
Kb. Coutinho, Dembele szintű mellényúlás.

És a 2002-es Real-Barca BL elődöntő.
Érdekes, akkoriban két csoportkör volt, csak utána kezdődött az egyenes kieséses rendszer már csak 8 csapattal.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.02. 18:40:10

csababarca írta:
2021.12.02. 16:26:32
Hát gazdaságilag nem tudom, sportszakmailag meg amennyire emlékszem, jobban élveztem gyerekként azokat a meccseket, mint felnőtt fejjel a mostaniakat.

Szóval sportszakmailag ilyen megalázásokat nemzetközi szinten legalábbis nem éltünk meg.
Szurkolóként nézzük (ki mennyire és mikor élvezi?!) mindannyian a meccseinket, mert szeretnénk reménykedni és próbáljuk a fényt keresni az alagút végén. Xavi és néhány fiatal valamint a Barcelona név az ami ezt a reményt adhatja.

Sportszakmailag ugyanakkor a kívülállók és semleges oldalról nézve egy részről az érthetetlen szomorúság tárgya, "rosszabb" részről a cinikus gúnyolódás tárgya lett a klub.

Ha volt idő amikor lehetett örülni uefa kupa elődöntőnek, akkor szerintem tavasszal, ha minimum ez összejönne, az legalább a jó irányt mutatná.....
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.12.02. 17:48:39

A 2000-es évek elejétől nagyjából jól lettek leírva Csaba által.
Annyit tennék hozzá, hogy a Dream Team után a mélyrepülés már Cruyff éra végén kezdődött. Értelmetlen igazolások, mint pld: a Real által "levetett" Hagi, üveglábú Prosinecki, Popescu. Előtte Sztoicskov elzavarása. Érezhető minőségi romlás volt. Boby Robson lett az edző, akkor jött pld. LE, aki nekem nagy kedvencem volt, valamint a Fenomeno. Visszatérhetett Sztoicskov, de már nem volt a régi.
Van Gaal első regnálása alatt történt az elnökváltás, ami után bebuktuk Figot.
Máig emlékszem a disznófejre, amit neki dobtak. Olyan atmoszférát azóta sem láttam El Classicon.
A Gaspart érával meg elkezdődött a mélyrepülés, az ostoba igazolások sora, akikre kb. emlékszem Rochemback, Bonano, Patrik Andersson, Christanval.
Radomir Antics volt, aki kihúzta a gödörből a csapatot egy félszezonra, Van Gaal második ámokfutása után. Most hirtelen például Saviola ugrik be játékosként.
Remélem nem keverem a dolgokat, mert ennyi év után összemosódnak a dolgok.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.12.02. 17:36:48

csababarca írta:
2021.12.02. 16:26:32
Ha jól emlékszem ekkor jött a csapathoz Ronaldinhon kívül Marquez, Gio is, akik szintén a Rijkaard ére alapemberei lettek.
2004-es nyáron meg jött a bevásárlás, Giuly, Belletti, Etoo, Larsson, Edmilson, Deco, Sylvinho...Messi is ekkor került fel. A hollandok meg elmentek.
Többi meg történelem a bajnoki címmel, az ikonikus chelsea elleni bl párharccal.
A legdurvább ebben a felsorolásban, hogy egytől egyik beütöttek ezek a játékosok, az összes igazolás bejött, ettől ma rendesen el vagyunk szokva :)
Sosem tartottam egy edzőzseninek a hollandot, de az biztos, h értett a játékosok nyelvén és h működött a kémia közte meg a csapat között.

Előtte azért kaptunk pár pofont, BL csoportkör utolsó hely, Kijev 0-3, 0-4, Newcastle agyonvert minket, 15. helyezés a bajnokságban februárban. Asszem UEFA kupában Celtic ejtett ki minket, 2000 és 2005 között semmit nem nyertünk, volt egy valag edzőnk, Ferrer, Rexach, Van Gaal, Antic, kb, mint a mostani időszak. Aztán jött Laporta.

Nekem az sem esett jól, amikor 99-ben csoport harmadikak lettünk a MU-Bayern kettős mögött és ők játszották a döntőt a Nou Campban :D Van Gaal a csillagokat is leígérte, bármit képes volt hazudni az ember. Pedig jó keretünk volt szerintem. Mondjuk akkoriban még nem volt ekkora különbség anyagilag a klubok között, aztán jött Gaspart és tönkreverte rövid idő alatt a klubot.

Rivaldo tartott minket a felszínen egyébként, kivételes focista volt, nálam egy szinten van Dinhoval, sajnos rosszkor volt rossz helyen.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.02. 16:26:32

Hát gazdaságilag nem tudom, sportszakmailag meg amennyire emlékszem, jobban élveztem gyerekként azokat a meccseket, mint felnőtt fejjel a mostaniakat.

Az biztos, hogy akkor is volt szakajtónyi balul elsült igazolás.
2001-ben ugye Rivaldo ollózós gólja a Vale ellen jó szájízt hagyott maga után. Uefa kupa elődöntőre emlékszem még.
De 2002-ben ha jól emlékszem bl elődöntőztünk a real ellen, de lehet keverem az éveket.
2003-ban meg hosszabbításban kaptunk ki a bl-ben a juvétól, akik később döntőztek.
Szóval sportszakmailag ilyen megalázásokat nemzetközi szinten legalábbis nem éltünk meg.
(lehet kevertem az éveket, bocsi)
Nekem az egy szép korszak volt, mert Rivaldo játszott itt, aki nekem máig top3 alltime kedvencem.

A változást Ronaldinho hozta meg, 2003-ban, illetve télen Davids leigazolása is sokat tett hozzá a tavaszi meneteléshez, talán január-május között nem kaptunk ki, feljöttünk a tabellán és másodikak lettünk. Őrült tavasz volt, Xavi megbökte Casillast a klasszikuson, VV meg ihletett formában falként védett ott:D

Ha jól emlékszem ekkor jött a csapathoz Ronaldinhon kívül Marquez, Gio is, akik szintén a Rijkaard ére alapemberei lettek.
2004-es nyáron meg jött a bevásárlás, Giuly, Belletti, Etoo, Larsson, Edmilson, Deco, Sylvinho...Messi is ekkor került fel. A hollandok meg elmentek.
Többi meg történelem a bajnoki címmel, az ikonikus chelsea elleni bl párharccal.

Szóval nehéz visszagondolni, de a 2003-04-es szezon az extra volt már, legalábbis a tavasz, a 04/05-ös meg pláne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2021.12.02. 14:47:29

A 'nagyöreg' veteránokat szeretném most kérdezni, akik látták, hogy az ezredfordulón mi volt a csapattal. Én csak 2006 óta követem a Barcát, azelőtt nem néztem focit, nem tudtam, hogy mi forgott a klub háztáján. Milyennek látjátok a jelenlegi, nagyrészt üres kasszás csapatunkat az akkori viszonyokhoz képest? Úgy tudom, hogy 2003-2004 környékén csődközeli állapotban volt a klub, szintén a 'remek' igazoláspolitika kapcsán. Ilyenről persze jelenleg szó nincs, a klub neve, mint termék bőven, bőven túlnőtte már az akkori viszonyokat, de meg tudnátok osztani egy-két gondolatot, tapasztalatot?

Mennyire vagyunk az akkori mélyponttól, mind szakmailag, mind pénzügyi téren? Amikor megszorítások voltak, kik jöttek a csapathoz és mikor, Laporta-Rijkaard alatt hogy tudott ennyire gyorsan felállni a csapat, főleg úgy, hogy a 2006-os BL győzelem után az egyik legnagyobb buktát láthatta akárki. Ismerjük a sztorit, Xavi-Iniesta-Messi, stb, de mégis, nekem Eto'o-n kívül a többiek nincsenek meg, Ronaldinhóról tudom, hogy a PSG-ből lett baromi nagy meglepetésre mégis ide szerződtetve, és Deco a friss BL-es Portóból jött. Na de mi volt még itt? Kis sztorizásra, múltidézésra hívnám itt az embereket, hátha valakinek van hozzá kedve. Üdv :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.29. 12:51:04

Jártak ők szervezetten meccsre, csak a közeli kocsmákban nézték :)
Kép
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.11.26. 18:10:32

davi10 írta:
2021.11.26. 10:27:30
Jobb híján ide írom, November 2-i razzián 14 Boixos Nois tagot tartóztattak le, lányok futtatása, drogkereskedelem, illegális fegyvertartás, minden ami kell.

Amúgy róluk van bármi hír? Azt tudom, hogy anno Laporta kitiltotta őket, de azóta mi van? Hogy maradtak fenn kb. 18 évig még azután, hogy szervezetten nem járhatnak meccsekre? Azért nálunk a kapu mögött nincsenek olyan vadállatok, úgyhogy ha meg is jelennek, azért ez nem egy B-közép.

Vagy akkor ez a válasz, ultracsoportból simán bűnszervezetté váltak és megtartották a nevet? :D
Amennyire tudom regen is voltak zuros ugyeik (nem egyedi eset, pl: irriducibili). Nekem kifejezetten hianyoznak a stadionbol. Voltunk parszor meccsen, de langyi volt a hangulat mindig..
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.26. 10:27:30

Jobb híján ide írom, November 2-i razzián 14 Boixos Nois tagot tartóztattak le, lányok futtatása, drogkereskedelem, illegális fegyvertartás, minden ami kell.

Amúgy róluk van bármi hír? Azt tudom, hogy anno Laporta kitiltotta őket, de azóta mi van? Hogy maradtak fenn kb. 18 évig még azután, hogy szervezetten nem járhatnak meccsekre? Azért nálunk a kapu mögött nincsenek olyan vadállatok, úgyhogy ha meg is jelennek, azért ez nem egy B-közép.

Vagy akkor ez a válasz, ultracsoportból simán bűnszervezetté váltak és megtartották a nevet? :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.11. 10:23:40

Ramon Planes bejelentette, hogy azonnali hatállyal szeretné felbontani a szerződését.

Barcelona director Ramón Planes expected to be allowed to leave. Laporta’s set to accept as Planes wants a new challenge - after Barça chapter with Pedri/Araújo as top deals 🔴🤝 #FCB -Romano

A Barto érában ugye ő volt Abidal segítője majd távozása után a sportigazgató. Jelenleg is Alemany mellett dolgozott, viszont új "kalandra" vágyik ezért szeretné ha felbontaná a klub a szerződését. A klub el is fogadja a felmondását, bár Laportát és Yustét meglepte a dolog.

Vannak már jelöltek is a megüresedett pozícióra, mégpedig a jelenleg az Ajaxnál sportigazgató Marc Overmars, a klub tabácsadójaként kinevezett Jordi Cruyff, valamint Carles Puyol. Xavi a hírek szerint utóbbit szeretné, Puyolnak amúgy is régi vágya, hogy sportigazgató legyen a Barcánál, ezért is képezte magát. A napokban lehet hivatalos az új direktor érkezése.

Planesnek köszönhetjük egyébként Araújo és Pedri szerződtetését.

UPDATE:
Úgy néz ki jelenleg, hogy mégsem kerül sor Planes pótlására a felvetődött nevekkel. Maga Xavi fogja ellátni ezt a pozíciót is, Alemanyval is fog közösen dolgozni, akinek így nagyobb ráhatása lesz az igazolásokra is. Cruyff továbbra is megmarad tanácsadóként az első csapat és technikai személyzet között. Így Xavi több funkciót is ellát majd.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.10.14. 08:38:16

keresgeltem, hogy hova tehetnem be ezt a cikket, vegul ugy dontottem, talan itt van a legjobb helyen

egy kis Barca tortenelem:

https://index.hu/sport/2021/10/14/ma-ma ... ukasa-1.-/

https://index.hu/sport/2021/10/15/keves ... -2.-resz-/ 2. resz

https://index.hu/sport/2021/10/16/elhuz ... -3.-resz-/ 3. resz
Válasz küldése