Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.20. 12:53:59

ez komoly, hogy egy budapest méretű városban nem lehet venni eredeti mezt?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.20. 12:32:15

Na erre én is kíváncsi lennék! :D Ha sikerül, tényleg kérd meg őket! De a rendes mezt nézzék meg, ne a fényes nejlont, az most is volt.. bár abból is csak előre lenyomtatott, csak Pedri és Lewa.

most online elérhető amúgy, múlt héten még ott is csak coming soon volt.

Sajnos kénytelen voltunk visszajönni hazai és szürke mez nélkül :(
Csak S méretek voltak, abból is pár darab, és előre nyomtatott.

Az egyik eladó srác már azt mondogatta, hogy szerinte kéne Adidasra váltani lassan..

Az aranyat meg senki nem viszi, élőben még csúnyább mint képeken. Nem véletlen nem használják soha, legalábbis nekem nem is rémlik, hogy ősszel tolták volna abban.. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.20. 12:28:31

Andris írta:
2022.10.20. 11:42:19

A Spotify szerződés része ez.

Viszont amúgy a kérdésedre válaszolva igen, ennyire kell a pénz. Egymilliárd euró feletti, sőt egyes korábbi hírek szerint másfél milliárdos adósság nem párolog el csak úgy. Pláne ha közben új játékosokra költünk 2-300 milliót / szezon.

Arról nem is beszélve, hogy a klubnak pl nullára csökkent a mezbevétele, bármennyi is volt. Tavaly április óta gyakorlatilag nem kapható eredeti match jersey Barcelonában, egyik Barca Storeban (régen Botiga) sem.
Jah azt vágom azért, csak nem gondoltam hogy ilyen pitiáner dolgokhoz is kell folyamodni.
Köszi.

Tegnap ment ki a család női része Barcelonába, este mennek is meccsre, majd beutasítom őket a boltba, nézzenek szét, kíváncsi vagyok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.20. 11:42:19

csababarca írta:
2022.10.19. 21:07:23
Mik ezek a bohóckodások a mezekkel?
Ennyire kell a pénz m?
Drake majd Shakira…mi lesz a következő? Mint az nb1ben régen a seggünkön is szponzor lesz?
A Spotify szerződés része ez.

Viszont amúgy a kérdésedre válaszolva igen, ennyire kell a pénz. Egymilliárd euró feletti, sőt egyes korábbi hírek szerint másfél milliárdos adósság nem párolog el csak úgy. Pláne ha közben új játékosokra költünk 2-300 milliót / szezon.

Arról nem is beszélve, hogy a klubnak pl nullára csökkent a mezbevétele, bármennyi is volt. Tavaly április óta gyakorlatilag nem kapható eredeti match jersey Barcelonában, egyik Barca Storeban (régen Botiga) sem. Én kétszer voltam, egyszer tavasszal, egyszer most, bejártam az egész várost, kivétel nélkül az összes store-t, egyetlen hazai vagy második számú eredeti mezt se lehetett kapni. Edző mezből is csak ezek a fényes nejlon szarok, rendes abból sincs.
A Nike nem szállít. Tavasszal még azt mondta a stadion store managere, hogy már idén nem szállít, "mert kb vége a szezonnak", most meg egyszerűen széttárta a kezét, hogy a Nike nem szállít, egyszerűen nem kapnak. Örülnek h a játékosoknak jut a meccsekre.
Aztán néha (1-2 havonta) biztos jön egy szállítmány, de azt napok alatt szétkapkodják + online vásárlásból. Sztem a tizedét se tudják eladni, mitn amire gyakrolatban kereslet van.

Sok mást se adhatnak el valszeg, mert a korábbi 8-10-12 locationből alig maradt az egész városban, rengeteg Barca Store-t bezártak. Most nyitottak egyed Badalona határán, vadonat új, de ezzel együtt is csak 5 van a városban, és egy az el Praton. És ezekből 3 kis lyuk, 3 normális store.

Szóval ja, hatalmas anyagi gondok vannak, nagyon kell a pénz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.19. 22:02:18

csababarca írta:
2022.10.19. 21:07:23
Mik ezek a bohóckodások a mezekkel?
Ennyire kell a pénz m?
Drake majd Shakira…mi lesz a következő? Mint az nb1ben régen a seggünkön is szponzor lesz?
A szponzori szerzodes ertelmeben a spotify egy idenyben 5x hatarozhat arrol mi legyen a mezen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.19. 21:07:23

Mik ezek a bohóckodások a mezekkel?
Ennyire kell a pénz m?
Drake majd Shakira…mi lesz a következő? Mint az nb1ben régen a seggünkön is szponzor lesz?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.08. 10:06:06

A SPORT összehasonlította a legutóbbi lezárásmentes szezon (18/19) első 4 hazai meccsét az ideivel, 19%-al nagyobb az átlagnézőszám.
A bevételek ugyanehhez mérve 18% -kal nőttek a bajnokságban, 9%-al a BL-ben (ott mondjuk egy Plzen ellen játszottunk "csak").
Hogy ez utóbbi jó szám-e vagy csak inflációkövető azt nem tudom, elvileg csomó promóció meg kedvezmény van a jegyekre, ezért is nőtt a nézőszám.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2022.09.29. 15:13:46

Chino írta:
2022.09.29. 09:52:06
, illetve egy francia-algír fickónak bizonyítékai voltak Khelafi korrupciós és egyéb törvénytelen tevékenységeiről, elsősorban a katari VB megrendezésével kapcsolatban.
Mi lett a fickóval, megvették vagy elásták?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.09.29. 11:33:54

ultrasur írta:
2022.09.29. 11:25:27
Ez az az ember, aki miatt egy Barcának hamarabb szurkolnék egy PSG elleni meccsen. :D
Detto. Iszonyatosan kártékony,amit ezzel az amúgy is korrupt szervezettel művel. De pénzzel bármit meg lehet tenni. Neki van,másnak nincs. Erősebb kutya b*ik (ők ráadásul kecskét is)
Őszintén remélem,hogy előbb nyer a Barca még 10 bl-t,mint hogy ezek egyet.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2022.09.29. 11:25:27

Chino írta:
2022.09.29. 09:52:06
Igazából nem tudom hová írjam ezt a hírt mert csak részben érinti a Barcát.
Khelafi két napja a Barcát vádolta illegális tevékenységekért, hogy értékesítés miatt játékosokat vettünk.
Most kiderült egy komoly zsarolási összeesküvésben való aktív részvétele, illetve egy francia-algír fickónak bizonyítékai voltak Khelafi korrupciós és egyéb törvénytelen tevékenységeiről, elsősorban a katari VB megrendezésével kapcsolatban.
Nem szoktam rosszat kívánni senkinek, de nem hullajtanék könnyeket, ha sikerülne valahogy rács mögé dugni a fickót. Bár olyan hatalma van hogy ez nem sikerülne, de legalább a futballvilágból szálljon ki.
Ez az az ember, aki miatt egy Barcának hamarabb szurkolnék egy PSG elleni meccsen. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.09.29. 09:52:06

Igazából nem tudom hová írjam ezt a hírt mert csak részben érinti a Barcát.
Khelafi két napja a Barcát vádolta illegális tevékenységekért, hogy értékesítés miatt játékosokat vettünk.
Most kiderült egy komoly zsarolási összeesküvésben való aktív részvétele, illetve egy francia-algír fickónak bizonyítékai voltak Khelafi korrupciós és egyéb törvénytelen tevékenységeiről, elsősorban a katari VB megrendezésével kapcsolatban.
Nem szoktam rosszat kívánni senkinek, de nem hullajtanék könnyeket, ha sikerülne valahogy rács mögé dugni a fickót. Bár olyan hatalma van hogy ez nem sikerülne, de legalább a futballvilágból szálljon ki.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.26. 20:08:31

bence0330 írta:
2022.09.26. 19:56:20
Jobb hiján ide rakom be: a miénk a legmagasabb átlagnézőszám a a topligákban, 83 383 fő. Brutális.
Ja igen, ez velem is szembejött. Annyival egészíteném ki, hogy ezek csak a hazai meccsekre vonatkoznak.
De nagyon kemény, azért nem olyan nagy csapatokkal játszottunk eddig.

Nem tudom hogy pörögnek mostanában a jegyárak, de gyanítom idén johok eladása nélkül is pluszba lesz a klub. Főleg ha nem fogy el a "w" betű és el tudnak adni elég Lewy mezt :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.26. 19:56:20

Jobb hiján ide rakom be: a miénk a legmagasabb átlagnézőszám a a topligákban, 83 383 fő. Brutális.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.09.09. 15:29:00

bence0330 írta:
2022.09.09. 15:14:03
Pepp írta:
2022.09.09. 15:10:29
New LaLiga wage caps out:

Real Madrid: €683.5m
Barcelona: €656.5m
Atletico: €341m

Elképesztő, amit a Laporta és az igazgatótanács véghez vitt! Januárban még -€114M volt!!!
Ez történelmi visszatérés egyetlen év alatt.
És a bevételek még csak most fognak igazán megugrani, ha továbbra is ilyen marad a meccsnapi nézőszám.
Érzek némi félreértelmezést... 🙂
Pedig nincs.
Az egy évet tavaly nyárhoz értettem, amikor el kellett engedni Messit.
Akkor hozta azt a döntés az igazgatóság, hogy minden veszteséget egyben leírnak, emiatt lett januárban -144M a sapka.
Az egy év alatt szinte az összes nagy fizetést újratárgyalták, illetve eladták, vagy kölcsönadták a játékosokat.
A pénzügyi intézkedésekkel pedig bevételt teremtettek. Tehát összességében 1 év.
Ami lényeges, hogy itt nagy egyszeri bevételek voltak, azért kell most organikusan növelni.
A meccsnapi bevételek az egyik legnagyobb forrás. Ebben nem csak a jegyek vannak benne, hanem a shop és múzeum bevételek is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.09. 15:14:03

Pepp írta:
2022.09.09. 15:10:29
New LaLiga wage caps out:

Real Madrid: €683.5m
Barcelona: €656.5m
Atletico: €341m

Elképesztő, amit a Laporta és az igazgatótanács véghez vitt! Januárban még -€114M volt!!!
Ez történelmi visszatérés egyetlen év alatt.
És a bevételek még csak most fognak igazán megugrani, ha továbbra is ilyen marad a meccsnapi nézőszám.
Érzek némi félreértelmezést... 🙂
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.09.09. 15:10:29

New LaLiga wage caps out:

Real Madrid: €683.5m
Barcelona: €656.5m
Atletico: €341m

Elképesztő, amit a Laporta és az igazgatótanács véghez vitt! Januárban még -€114M volt!!!
Ez történelmi visszatérés egyetlen év alatt.
És a bevételek még csak most fognak igazán megugrani, ha továbbra is ilyen marad a meccsnapi nézőszám.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.09.02. 11:44:48

Contrary to what had been said by the English press, Barça is not one of the 10 clubs under investigation by UEFA as regards to the FFP regulations over the 19/20 and 20/21 seasons. The clubs concerned will be announced today by UEFA.

Na egy jó hír.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.30. 22:30:37

Zsolti írta:
2022.08.30. 21:21:19
Roma, Liverpool, Lisszabon.

Bukott jatekos az osszes, semmi keresnivalojuk a csapatban.
Ez a lényeg.
Akinek kisiklás lett volna Róma, az tekintsen Liverpoolra, akinek ez sem elég, ott van Liszabon.
Az összes többi csak bla bla bla
csababarca írta:
2022.08.30. 21:59:14
Szerintem meg alakulhatott volna másképp, persze indokok mindig vannak.
Sokáig ezt osztottam én is, de amikor jöttek a szerződések hosszabbításai, hamar felismertem, hogy ez már nem igazán a fociról szól. Ugyanis, ha arról szólt volna, akkor nem jutunk idáig.
bence0330 írta:
2022.08.30. 22:16:33
Most van forradalom rendesen,
Békés, nagy részben kényszer szülte irányváltásnak nevezném, de forradalomnak semmiképp.
Félreértés ne essék, önmagunkhoz képest már ez is nagy szó.... :oops:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.30. 22:16:33

csababarca írta:
2022.08.30. 21:59:14
nem volt nagyon alternatívájuk, de ezt is meg lehetett volna oldani másképp, ez meg a vezetőség sara volt.
Ez pontosan itt csúszott el. Ha csak arról szólna a vita, hogy tavaly hogy oldhattuk volna meg, pár hónapos elnökséggel, Messiék kötelező elküldésével, igazolások nélkül, ahol még egy ígéretes Demirt sem szabadott játszatnunk, nehogy pár misit ki kelljen perkálni, akkor arra azt mondom, hogy teljesen rendben van, és esélytelen, hogy őket pótolják, és ha csak attól a ponttól néztük, akkor tavaly még nagyon sokat segítettek, még egyszer utoljára. Mivel a BL nem is volt téma, nem kellett Poolokkal hadakozni egyenes kiesésekben, ezért a fő problémák sem mutatkoztak meg, a bajnokságban hozták mindhárman, amit kellett, ketten hadirokkantan is.

De hát 17-8-9-ben hihetetlen pénzeink mentek el döbbenetes, előre megítélhetően bukó igazolásokra, aminek nem csak még mindig isszuk a levét anyagilag, hanem olyanok helyett jöttek, akik kellettek volna. Persze jöhettek is volna, a fent már említett edzők az égegyadta világon semmit nem tudtak volna tenni velük. Úgyhogy sajnos én még mindig Bartózok, és fogok is. Ez kőkeményen az ő saruk sok más mellett, aligha vita tárgya. Az orbitális fizetéseik is, de főleg a döbbenetesen hosszú szerződések, amik még inkább bebetonozták őket, most sem tudom, hogy menne el pl. Alba, ki venné át, hiába nem rossz játékos még mindig. Vicces lesz, ahogy ott üldögél majd ekkora fizuval sértődötten, meg gondolom sértettségében csökkentésbe sem fog belemenni, de Xavi erről nem tehet, ő kivágta és kész, a csapat érdekében. Kár, hogy ezt így kellett, nem ezt érdemelné Alba, mint ahogy nyilván Messi sem ezt érdemelte volna, de idáig gyűrűzik az a rengeteg ostobaság, amit 4-5 év alatt összehozott a rablóbanda.

Most van forradalom rendesen, kár, hogy tavaly tényleg nem nagyon lehetett ezt még meglépni játékosok hiányában, de főleg az eredménykényszer miatt, nem volt idő puhatolózni.

Ezt mind el lehetett volna kerülni, de 4-5 évünk ki lett dobva az ablakon, minden lehetséges értelemben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.30. 21:59:14

Azért nem valid a feltételezés, mert eszembe se jut pl a 90es évek barca játékosait analizálni, de szerintem senkinek aki nem látta őket játszani.

Azt sem írtam, hogy a többiek csak nézték Xaviékat, erős értelmi különbség van ahhoz képest ahogy én fogalmaztam.

De akkor úgy írom, hogy mondjuk egy nem barca drukker 20 év múlva nem Busquetst vagy Piquét fogja felhozni, hanem Xaviékat elsőkörben.
(Persze ez a posztokból is adódik)
De ezer meg egy ilyen példa van, nem kell ezt zokon venni.
A 2010es évek realjából is Ronaldo, Ramos duó fog beugrani elsőkörben, aztán a többiek.

Szerintem meg alakulhatott volna másképp, persze indokok mindig vannak.

Jah és hidd el, emlékszem azokra az időkre, nem volt annyira régen, és nem rugdalózóban néztem meleg kakaót szürcsölve már akkor sem. Pont ezért írom azt amiket, de totál lényegtelen, én főképp az elmúlt 2-3 éve eseményei miatt ekézem őket, a többi csak egy kiszólás volt, lehet rosszul fogalmaztam.


Abban igazat adok a kollégának, hogy nem volt nagyon alternatívájuk, de ezt is meg lehetett volna oldani másképp, ez meg a vezetőség sara volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.30. 21:40:20

csababarca írta:
2022.08.30. 21:09:23
3.) Igen néztem, képzeld el vannak emlékeim. Tökéletes gépezetek voltak azok a csapatok, nem értem ez hogy jön ide.
Fel tudnék hozni én is sok mindent, hogy mikre nem emlékeztek Piqué-Busquets kapcsán, de totál felesleges.
4.) Nagyon fiatal lehetek, ennek megint nem tudom mi köze ehhez a témához. Nézd meg mikor regeltem, mióta írok a fórumra. Aztán rájösz, de segítek, pár hónappal előbb kezdtem itt mint Te.
Ez az ultimate érv, amikor az életkort hozzuk fel:D
Mondod ezt nekem, aki itt volt és fórumozott az ínséges években is, nonszensz.
5.) Bennem maximum Busquetssel szemben van gyűlölet, sose bírtam, irritál a fószer, nekem a foci nem ez amit ő csinál. Valakinek bejön, rajong érte, engem a hideg kiráz. Ennyi. De ez is tudvalévő rólam, mi ebben a meglepő? Nem is írtam hosszú évekig a Busquets topikba emiatt, mert nem találtam értelmét.
Piquét nagyon kedveltem, kb 2016-ig.
Utána kezdte az idétlenkedést a foci rovására, mivel a teljesítmény kopott, ment a twitterre huszárkodni, meg a pályán kívüli dolgok lettek fajsúlyosabbak nála. De vele szemben nincsen semmi negatív érzésem, egyszerűen már nem való a pályára.
Alba szintén zenész, semleges számomra, hármuk közül őt tényleg elitnek tartottam a posztján. Szóval megint kapufa.

Ami a lényeg, amit már elmondtam párszor, ezeket a tagokat el kellet volna kezdeni kivezetni a csapatból, úgy nagyjából 2018/19-es szezon környékén, de legkésőbb 2020-ban. Nem kitenni őket a hátsó ajtón szaros lapáttal, hanem csökkenteni a szerepkörüket. Ez elmaradt, most Xavi az, aki ezt meghúzta, reméljük tartósan, és Busquetsre is kiterjedően.
Ez nem a három játékos bűne, ahogy Bence is írta, ehhez gyengekezű edzők is kellettek.
De azért híresen nagy befolyással bírt ez a hármas kiegészülve Messivel, aki szintén tehet erről a helyzetről, tehát az ő felelősségük is meg van. De a klub is tett érte, hogy ilyen imidzst építettek köréjük.

Én nem akarok itt belemenni valami harcba, van épp elég arc a fórumon akit irritálok, meg akik engem irritálnak, ez egy ilyen "szakma", pont nem érdekel.
Lehet baromságozni azokat amiket írok, ez sem érdekel túlzottan.
Igyekszem azokra reagálni, amikre érdemes:
3.) Ezek szerint nincsenek emlékeid, ugyanis hiába volt tökéletes gépezet, csak relatíve volt az. Meglehetősen sok szenvedős meccs volt abban a 6-8 évben is, és egyáltalán nem az történt, hogy minden meccset meg évet csak úgy lehozott a Messi-Iniesta-Xavi trió, többiek meg nézték. Sokat kellett gürcölni, sok hihetetlenül kemény (és sok végül meg nem oldott) feladvány is volt, különösen kontracsapatok és betömörülő védelmek. Alba, Piqué és Busquets elengedhetetlen részei voltak a sokszoros BL győztes, és kitudja hányszoros bajnok csapatoknak.
4.) Nem hozok fel érvként ilyesmit, és nem is lényeges, hogy ki hány éves, nyugodtan elolvashatod újra amit írtam: csak azt tippelgettem, hogy miért nem emlékszel a dolgokra helyesen. Egy opció volt, hogy annyira fiatal vagy, hogy ezeket a meccseket még nem, vagy nagyon gyermeki szemmel nézted csak. Teljesen valid feltételezés, és semmiképp sem érv bármi mellett vagy ellen, teljesen félreérthetetlen szerintem a kontextus. Komolyan mondom, olvasd el újra amit írtam, egyáltalán nem értem a reakciódat erre, egyetlen szava sem ül.

Oké, én minden részét értem annak amit mondasz. Nekem nem kell hogy szeresd egyiküket se, az se kell, hogy elismerd, hogy a posztjaikon a legjobbak voltak, az se, hogy beláss bizonyos kényszereket és törvényszerűségeket, amik miatt ez másként nem is alakulhatott az elmúlt pár évben. Ezek mind függetlenek, de egyikről se akarlak győzködni, épp azért, mert ahogy írod, tudvalevő, hogy te nem nagyon csíped őket, meg beszéltünk is róluk és a helyzetükről eleget. Nincs új már.

De olyat írni ezekről az emberekről, akik a klub élő legendái, és akiknek elévülhetetlen és elvitathatatlanul hatalmas szerepük volt 2009 óta jóformán minden elért sikerben, hogy elevezgettek, meg learatták Xaviék babérjait, fürödtek a sikerben és nagyon nem is kellett érte megszakadniuk... ez nálam kiakasztja a mérőt, mármint nyilván csak a hozzászólás erejéig, a fórum szintjén, de akkor is.
Nem tudok, nem akarok, most sem fogalmaznék finomabban. Amit és ahogy írtál, tartalmilag egyszerűen elhelyezhetetlen, és mélyen tiszteletlen.
Örülök, hogy nem különösebben érdekel, mert én meg egyáltalán nem szeretek finomkodni a megfogalmazással, viszont vérig sérteni se senkit.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.30. 21:35:16

csababarca írta:
2022.08.30. 21:09:23
Ami a lényeg, amit már elmondtam párszor, ezeket a tagokat el kellet volna kezdeni kivezetni a csapatból, úgy nagyjából 2018/19-es szezon környékén, de legkésőbb 2020-ban. Nem kitenni őket a hátsó ajtón szaros lapáttal, hanem csökkenteni a szerepkörüket. Ez elmaradt, most Xavi az, aki ezt meghúzta, reméljük tartósan, és Busquetsre is kiterjedően.
Ez nem a három játékos bűne, ahogy Bence is írta, ehhez gyengekezű edzők is kellettek.
De azért híresen nagy befolyással bírt ez a hármas kiegészülve Messivel, aki szintén tehet erről a helyzetről, tehát az ő felelősségük is meg van. De a klub is tett érte, hogy ilyen imidzst építettek köréjük.
Kívülről szállok bele. Semmilyen érzelmi kapcsolat nem fűz egyik játékoshoz sem és előszeretettel kutyázom a Barcelona-vezetést, de pont 2020-ban jött a Covid és a csapat anyagi/szakmai csődje. Egy ilyen helyzetben három okból sem lehetett csak úgy kivezetni a csapatból Piquét, Busquets-et és Albát.
- a játékoskeret rohamosan csökkenő minősége miatt egyszerűen nem volt megfelelő alternatívájuk, alanyi jogon is bentmaradhattak a kezdőben, máshol foltozták a lyukakat játékosokkal - akadt elég távozó
- a spanyol/katalán státuszuk miatt valóban jobban ragaszkodott hozzájuk a klubvezetés, egyszerűen minden csapatnak szüksége van mentorokra és ők kerültek ebbe a helyzetbe
- végül - és a legfontosabb - ár-érték arányban egyszerűen nem érte meg őket leigazolni egyetlen más klubnak sem, semmi értelme nem volt kirakni rájuk az "eladó" táblát

A +1:
- most, hogy hirtelen bejött több minőségi igazolás is, illetve eltelt még két év, mindhármuk pozíciója megrendült. Lehet azt mondani, hogy ez Xavi érdeme, de egyszerűen kezdi értelmét veszíteni mindhárom fenti érv: van helyettük megfelelő minőség, akadnak más veterán-vezető és/vagy spanyol játékosok, akik a mentori szerepkörbe kerülnek, valamint előbb-utóbb úgyis leketyeg a szerződésük (eligazolni végképp nem fognak a felhalmozódó hátralékok miatt)
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.08.30. 21:21:19

Roma, Liverpool, Lisszabon.

Bukott jatekos az osszes, semmi keresnivalojuk a csapatban.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.30. 21:09:23

Andris írta:
2022.08.30. 10:38:31

Ez talán a legnagyobb baromság, amit idén a fórumon olvastam. Ez pedig nagy szó. De bicskanyitogató mértékben nagy, tényleg. Alba, Piqué, és legfőképp Busquets karrierjük korábbi pontján (és nem 1 évig) a világ legjobbjai közé tartoztak. Busquets szerintem alsó hangon 5-7 évig a világ legjobbja volt a posztján. Nem kellett megküzdeniük? Eleveztek?
Én nem tudom, Csaba, hogy hogy a bánatba lehet ennyire elhomályosulva az emlékezeted. Nézted te egyáltalán a Guardiola, LE féle csapatokat élőben? Van bármi emléked arról, hogy ezek a csapatok hogy játszottak? Hogy mekkora küzdelem volt sokszor a siker, és hogy mennyire kellett az a csapat Messiék mögé?
Tényleg csak találgatom, hogy mi vitt rá arra, hogy ezt leírd. Esetleg nagyon fiatal vagy, és akkor még nem nézted a csapatot, vagy nagyon rossz a memóriád, vagy ennyire elvakult gyűlölet van benned az elmúlt 2-3 év miatt ezek iránt a klublegendák (igen, ezek a srácok azok) iránt?
Hihetetlen.


Örülök, legalább megragadt:D
Lehet nem egyetérteni, nekem ez a véleményem.
Nekem az a bicskanyitogató ahogy pl Te mosdatod ezeket az embereket. Na bumm.

És én mikor is minősítgettem ilyen jelzőkkel a Te mondandódat? Lehet volt rá precedens, de nem rémlik.

Hogy érdemben is reagáljak:
1.) Alba tényleg szűk elit volt, kb 2012-2018 között. Azóta fellángolások, a tavalyi szezon elfeledteti mekkora kút volt előtte 2-3 évig.
2.) Busquets sosem fogom elismerni ilyen szinten mint Te meg páran, nyakas vagyok, sorry. Fontos fogaskerék volt, de az utóbbi 3-4 évben már annak sem lehet nevezni. Elkezdtétek ezt a mélységi irányítós dolgot mantrázni vele kapcsolatban, aminek se füle se farka, de jól hangzik. Nem mélységi irányító, sose volt az. EGy skilljét ismerem el, hogy a passzsávokat remekül lehelyezkedte, és teszi még mindig.
3.) Igen néztem, képzeld el vannak emlékeim. Tökéletes gépezetek voltak azok a csapatok, nem értem ez hogy jön ide.
Fel tudnék hozni én is sok mindent, hogy mikre nem emlékeztek Piqué-Busquets kapcsán, de totál felesleges.
4.) Nagyon fiatal lehetek, ennek megint nem tudom mi köze ehhez a témához. Nézd meg mikor regeltem, mióta írok a fórumra. Aztán rájösz, de segítek, pár hónappal előbb kezdtem itt mint Te.
Ez az ultimate érv, amikor az életkort hozzuk fel:D
Mondod ezt nekem, aki itt volt és fórumozott az ínséges években is, nonszensz.
5.) Bennem maximum Busquetssel szemben van gyűlölet, sose bírtam, irritál a fószer, nekem a foci nem ez amit ő csinál. Valakinek bejön, rajong érte, engem a hideg kiráz. Ennyi. De ez is tudvalévő rólam, mi ebben a meglepő? Nem is írtam hosszú évekig a Busquets topikba emiatt, mert nem találtam értelmét.
Piquét nagyon kedveltem, kb 2016-ig.
Utána kezdte az idétlenkedést a foci rovására, mivel a teljesítmény kopott, ment a twitterre huszárkodni, meg a pályán kívüli dolgok lettek fajsúlyosabbak nála. De vele szemben nincsen semmi negatív érzésem, egyszerűen már nem való a pályára.
Alba szintén zenész, semleges számomra, hármuk közül őt tényleg elitnek tartottam a posztján. Szóval megint kapufa.


Ami a lényeg, amit már elmondtam párszor, ezeket a tagokat el kellet volna kezdeni kivezetni a csapatból, úgy nagyjából 2018/19-es szezon környékén, de legkésőbb 2020-ban. Nem kitenni őket a hátsó ajtón szaros lapáttal, hanem csökkenteni a szerepkörüket. Ez elmaradt, most Xavi az, aki ezt meghúzta, reméljük tartósan, és Busquetsre is kiterjedően.
Ez nem a három játékos bűne, ahogy Bence is írta, ehhez gyengekezű edzők is kellettek.
De azért híresen nagy befolyással bírt ez a hármas kiegészülve Messivel, aki szintén tehet erről a helyzetről, tehát az ő felelősségük is meg van. De a klub is tett érte, hogy ilyen imidzst építettek köréjük.

Én nem akarok itt belemenni valami harcba, van épp elég arc a fórumon akit irritálok, meg akik engem irritálnak, ez egy ilyen "szakma", pont nem érdekel.
Lehet baromságozni azokat amiket írok, ez sem érdekel túlzottan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.30. 20:46:56

Szerintem itt eleve kár az öregjeinket utálni. Meg lehet nézni, melyik csapatban ki hogy öregszik. Modric, Kroos, Müller, Lewa, lehetne sorolni, abban a korban, amiben ők most vannak, még simán lehetne magasabb szintet hozni - és azért most sem hullagyenge valakikről van szó. Ha már valakit utálni kell, nekem logikusabb azokat, akik hagyták ezt az egész helyzetet kialakulni. Hogy amíg Madridban Zidane volt, akivel még egy CR7 sem mert volna ujjat húzni, aztán Ancelottira váltottak, addig itt Valverde, Setien, Koeman hagyta, hogy lépésről lépésre satnyuljunk erőnlétileg (és ezzel szerintem arányosan mentálisan is), ami 30 felett nagyon meglátszik már. Plusz ezek a karakterek soha az életben nem merték volna elkezdeni lassan leépíteni őket. Ilyen edzőket soha nem szabadott volna idehozni, főleg 17 környékén, amikor még azért komoly tényezők voltunk, és tuti, hogy jött volna ide valaki sokkal keményebb arc.

Most Xavival kezdünk helyrekerülni is, neki van először mersze rendet tenni LE óta, de ez a pár év már nem jön vissza, és az öregjeink sajna hamarabb öregedtek ki, mint kellett volna, és biztosabb a helyük is, mint kellett volna már 1-2 éve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése