Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2011.02.06. 23:55:26

Ilúvatar írta:Hát ennyi...

Fociban alázunk.
Futsalban alázunk.
Kosárban alázunk.

Csak egy szó: BARCAAA!
Sőt még kéziben is oda-oda férünk az elsők közé :wink:

Én csak a döntőt láttam élőben,a többit csak felvételről volt szerencsém végig pörgetni. Egyébként Te hol nézted a meccseket? Én nehezen találtam meg,h hol tudom nézni,pedig elég kézenfekvő volt...a spanyol szövetség honlapján volt online adás :oops: :lol: De szerencsére a döntőre megtaláltam már :)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.02.06. 23:51:02

Hát ennyi...

Fociban alázunk.
Futsalban alázunk.
Kosárban alázunk.

Csak egy szó: BARCAAA!
KépKép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.02.06. 23:22:25

Láttam szerencsére az elődöntőt és a döntőt is. nem semmi meccsek voltak.

GRT A SRÁCOKNAK!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2011.02.06. 22:54:17

Nem nagyon tudom,hogy hova írjam,lehet,h már írta más is,de:

Spanyol-kupa győztes a Barcelona futsal csapata! Teremben is jók vagyunk. :) Egyébként pedig a nagypályás csapat taktikájának is a részét képezi a futsal valamennyire, uh nem teljesen véletlen a dolog :)

Copa de Espana:

FC Barcelona Alusport - ElPozo Murcia 3-2

g.: Wilde,Wilde,Chico ill. Álvaro, Dani Salgado

Egyébként támogatom egy topik indítását a futsal csapatnak is. :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.23. 13:13:52

Nem lenne hülyeség :D Adria, meccs, stb. De úgy sem fogok tudni menni :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2010.12.23. 13:11:36

messideco írta:Szerintem ez ide tartozik:
A főoldalról olvasom, hogy a Barca jövő nyáron az Usa-ba utazik, Washington, Miami és Dallas városokba, július 30-án indulnak. Az Audi-kupán is részt vesznek Münchenben, július 21-22. Július 25- Horvátország, Split.

Szóval:
Júl. 21-22 München :arrow: Audi Kupa
Júl. 25. Split
Júl. 27. amerikai túra :arrow: Washington, Miami és Dallas:
Man. Utd. (Washington, Júl.30.), AC Milan (Miami, Aug.3), América de México (Dallas, Aug.6.)
Szóval akkor a nyári Eurobarca-találkozó Splitben lesz? :lol:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.23. 13:03:34

Következtetés:

A csapat sok fellépti díjat kap, az alapozásra viszont kevés idő marad és még a szezonrajta előtt fáradt lesz a keret nagy része.
Pár éve Laporta alatt is volt USA-Mexikó túra, akkor is enerváltan érkeztek haza a játékosok.
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.23. 13:00:19

Szerintem ez ide tartozik:
A főoldalról olvasom, hogy a Barca jövő nyáron az Usa-ba utazik, Washington, Miami és Dallas városokba, július 30-án indulnak. Az Audi-kupán is részt vesznek Münchenben, július 21-22. Július 25- Horvátország, Split.

Szóval:
Júl. 21-22 München :arrow: Audi Kupa
Júl. 25. Split
Júl. 27. amerikai túra :arrow: Washington, Miami és Dallas:
Man. Utd. (Washington, Júl.30.), AC Milan (Miami, Aug.3), América de México (Dallas, Aug.6.)
"And my heart will leave you never."
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.10.23. 15:15:14

bali 15 írta: gondolkodjon el azon milyen stabil pénzügyi lábakon áll az angol bajnokság ahol magánkézben vannak a csapatok.
Hát valóban a 10legjobban eladósodott klub között csak 5angol van , köztük Anglia két legfontosabb klubja a MU és a Pool is.
Sokkal rosszabb helyzetben van a PL mint a La Liga.
Nálunk meg a helyzetet sürgősen rendezni kell, elszámolni Laportáékkal stb stb. Mert az adom hogy hosszú távon nincs jó hatással a csapatra.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.10.23. 15:01:35

bali 15 írta:gondolkodjon el azon milyen stabil pénzügyi lábakon áll az angol bajnokság ahol magánkézben vannak a csapatok.
Ott is csak addig, amig a tulajnak jól megy anyagilag. Láthattuk a közelmúltban, h ott is pár kutyára megjött a dér.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.10.23. 14:56:10

Ilyen helyzetekben nemigazán érzem túl előnyösnek ezt a socio rendszert.
Szép dolog ez a "szurkolók birtokolják a csapatot" de ilyen szituációban mit csináljanak velük?Több pénzt sajtoljanak ki belőlük?
Ilyenkor lenne előnyös az hogy egy ember kezében lenne a pénzügy aki bármikor előhúz a sebéből ennyit-annyit. Lásd ManCity. Félre nem értsetek. Mielőtt jönne valaki és arról ugatna hogy ez "több mint egy klub" gondolkodjon el azon milyen stabil pénzügyi lábakon áll az angol bajnokság ahol magánkézben vannak a csapatok.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.23. 14:54:22

S leírom 100.alkalommal is, a legvalószínűbb h mindenki hazudik. :)

Egyébként felemás eredményeket produkálunk a pályán alapvetően, állítólag gazdasági gödörben is vagyunk, és még a vádaskodás is megy keresztbe hosszába.

Lehet hogy Rosell rekord idő alatt romba dönti a 7 évig kisebb nagyobb gondokkal de stabilan és sportszakmailag zseniálisan működő klubot. Isten ments hogy ezt kívánjam persze.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.10.23. 14:46:32

Lionel85 írta:Folytatódik a Laporta-Rosell ellentét

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... nanal.html
A legnagyobb baj ezzel az, h az ilyen ügyeknek általában a pályán mutatott teljesítményben is negatív hatása van.
De amúgy most már kíváncsi leszek, h mi lesz a vége, mert vki biztos hazudik.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.10.23. 14:33:30

Folytatódik a Laporta-Rosell ellentét

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... nanal.html
Kép
Kép
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.10.19. 13:40:03

Sokan kérték már azt a National Geographics-on leadott dokumentumfilmet, ami Laporta kinevezésétől kezdve szól az első sikerekig. Nincs is jobb alkalom ezt mégegyszer végignézni, mint most, hiszen megint az anyagi ügyekről szólnak elsősorban az újságok, bár még mindig nem olyan a drámai helyzet, mint akkor.

Most feltöltöttem Nektek a dokumentumfilmet az internetre:

FC Barcelona - Szigorúan bizalmas

Kód: Egész kijelölése

http://www.megaupload.com/?d=8Y6SZN6W
Érdekes látni, hogy milyen jóban volt anno Rosell és Laporta. És pár mondat is eléggé érdekes. Például, amikor Rosell kiemelte, hogy a csapat az első. És persze az, amikor elmondta, hogy 22 játékost akar, minden posztra két egyforma képességű játékost. Ehhez képest most mi van...

Jó szórakozást!
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.06. 19:24:06

Az mondjuk érdekes h azóta a két nagyhoz jött 300 ezer fan, a Galatahoz meg 4000....
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.10.06. 19:03:51

barca99 írta:
Victor_Valdes írta:Lehet az utolsó pár sor miatt köpködni, de akkor is így érzem, és a véleményetek mit sem változtat ezen. :)
Szvsz csak ezzel a mondatoddal van baj. Egy fórumon pont akkor lehet érdemben beszélgetni, vitatkozni, ha hajlandó vagy más véleményét elfogadni és akár magadévá is tenni (nem magaslabda). Ha mind a két fél csak a sajátját hiszi megdönthetetlen igaznak, akkor olyan lesz ez a fórum, mint mostanában elég sokszor.
Nem azt mondtam, hogy nem fogadom el más véleményét, csak azt, hogy az én álláspontomon nem változtat. :wink:
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.09.30. 13:36:06

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... e-2046814/

The best team needs the best fans.

Egyébként már azon is meglepődtem, hogy iwiwen a tippelős játékban messze magasan a barca vezet, mint választott csapat. A konzisztens építkezés és az abból fakadó sikerek megtették a hatásukat.
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2010.09.06. 15:47:07

Nincs meg valakinek a legújabb csapatképünk wallpaper formájában?
Előre a TITOlusokért!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.09.01. 16:31:25

Victor_Valdes írta:Lehet az utolsó pár sor miatt köpködni, de akkor is így érzem, és a véleményetek mit sem változtat ezen. :)
Szvsz csak ezzel a mondatoddal van baj. Egy fórumon pont akkor lehet érdemben beszélgetni, vitatkozni, ha hajlandó vagy más véleményét elfogadni és akár magadévá is tenni (nem magaslabda). Ha mind a két fél csak a sajátját hiszi megdönthetetlen igaznak, akkor olyan lesz ez a fórum, mint mostanában elég sokszor.
Avatar
S.Doyle
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2010.02.27. 13:29:05

2010.09.01. 16:01:46

Victor Valdes ezt szebben le se lehetett volna irni szép volt.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.09.01. 15:54:42

Nem kell itt magyarázkodni, az nso egy szenny, egy bulvárlap. Nincs különösebb probléma, Laporta kicsit pozitívabban tüntette fel a pénzügyet, Rossel meg keresett valamit, amivel bizonyíthatja, hogy Laporta nem is volt olyan jó presidente.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2010.09.01. 15:47:39

"A nyár legdrágább transzferére Spanyolországban került sor: az eleve jócskán eladósodott FC Barcelona 40 milliót fizetett a Valenciának a világbajnok David Villáért."
NSO

Valaki kicsit elmagyarázná mire céloztak?! Ha jól tudom nem volt akkora mínuszunk nem? Vagy ennyire nagy lenne a gáz?
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.08.30. 16:12:53

Nem tudom, ti hogyan látjátok, de szerintem Zubizaretának semmi dolga nincs. Mindent az alelnök végez. Ezelőtt Txikinek sokkal több dolga volt :roll:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.08.29. 13:20:28

Így a hangulat csillapodtával, megpróbálom kifejteni teljes egészében a véleményem az utóbbi idők munkásságáról. Nem kell a szaart köpködni rám, előre jelzem, hogy teljesen szubjektív vélemény, és olykor csak spekulációkra alapszik, mert a teljes igazságot nem tudhatjuk.

Annó, mikor megérkezett Guardiola, a Rijkaard éra romaiból próbált várat építeni. Igen csak sikeresen. Elküldte a két bajkeverőt, Ronaldinhot, és Decot. Kár is lett volna marasztalni őket, nekik már nem volt az az isten aki változtatna a mentaláitsukon. Ez eddig két nagyon jó pont a mesternek, csak aztán jöttek a hírek arról, hogy Eto'o sem kívánatos személy a csapatban. Rendben, bajkeverő játékos, de ő az a játékos aki mindezek ellenére ha pályára lép nem lebeg más a szeme előtt csak a gólszerzés. Ezt láthattuk is a Pep ére első évében ahol 30 gól felett termelt jócskán, ha emlékezetem nem csal. Aztán mégis ki lett utálva, el lett küldve. Jött az az Ibrahimovic aki, mint mára már biztossá vált, az egyetlen lehetőség volt, hogy a kamerunit eltüntessék a klub közeléből. Elég drága ára volt a klub egyik legjobb gólszerzőjét elküldeni, és még nekünk volt ráfizetés, mint derült ki utólag.

Hoppá, hoppá, picit előre kalandoztam, szóval az első év. Érkezett a mindenki számára ismeretlen Cáceres, a fehérorosz Hleb, illetve Daniel Alves (akit én, személy szerint még a Rijkaard érához sorolnék, mert már akkoriban is téma volt. Lényegtelen.) Illetve érkezett Keita és Piqué. . Cáceres és Hleb egyáltalán lehetőséget se nagyon kapott a bizonyításra a mai napig, ha kaptak nem éltek vele. Daniel Alves egyértelműen tökéletes igazolás volt. Keita is beváltotta a hozzá fűzött reményeket, tökéletes kiegészítő ember. Aztán Piqué, aki szószerint berobbant a csapatba, és kirobbanthatatlan onnan. Ő a tökéletes középhátvéd számunkra. 3 jó, 2 kevésbé jó igazolás a klub háza táján. Ez még bőven belefér, mondom én. :)

Ebben az évben ugye mindent megnyert a csapat amit csak lehetett, csodálatos történelmi tett volt ez, első évében sikerült a sza'rból várat építenie.

A következő évet is ott folytatta a csapat ahol abbahagyta. A csúcson. Nem váltak motiválatlanná a játékosok, köszönhető ez Pepnak valószínűleg. Ebben az évben már kezdett körvanalazódni az elfuserált átigazolási politikánk. Érkezett Csihrinszkij, a maga (belső védő léttére) rekord árával, ami Cáceresének majdnem a duplája volt, pedig azt is nagyon drágának tartotta a többség. Teljesmértékben használhatatlan volt a klubnál az ukrán. Jött még Maxwell, akire egy rossz szót nem lehet szólni, ugye az öreg Sylvinho pótlására érkezett, azt tökéletesen megoldotta, sőt bőven felül is szárnyalta az elvártakat. Jött a bosnyák Ibra is, rekord összegért, rekord fizetéssel. Mindennel, és persze a klub egy Eto'o-val lett szegényebb. Hiába bizonyította, hogy még mindig ő a legjobb a Barcának, Pep a fejébe vette, hogy távoznia kell. Hát távozott. Szvsz, már itt is hibázott vezetőség, hogy minden kérését teljesítették, de hát mindent megnyert a csapattal, innentől kezdve miért ne teljesítették volna?
Aztán érkezett még Henrique, és Keirisson, akik egyből tovább is álltak. Teljesen felesleges pénzkidobás volt mindkettejük.

Berobbant a köztudatba két sajátnevelésű játékosunk Busquets és Pedro, előbbi berobbanásának kárát, a világ egyik legjobb vkp-ja látta, Yaya Touré. A fiatal spanyol vkp, az idény elején elég lehangoló teljesítményt nyújtott, de ahogy egyre több meccsen szerepelt, vált egyre magabiztosabbá, tudatosabbá a játéka. Mára talán kihagyhatatlan a keretből. Ennek ellenére, Touré magasságába még nem ért fel. De a lényeg nem is ez, hanem az, hogy a klub szvsz elég alattomos módszerrel üldözte el őt is. Nem játszatták, mégis azt nyilatkozták, hogy szükség van rá, aztán akkor valamelyik vezetőségi tag kinyögte, hogy bizony előtte van a rangsorban még Keita is, vagy bárki aki bevethető azon a poszton. Hát nem csodálom, hogy betelt nála a pohár, és év végén távozott. Távozott, ahhoz a City-hez ahol a testvére játszik, ahol állandó lehetőséget kap, és minden bizonnyal több pénzt.

A csapat ebben az évben is szenzációsan szerepelt megnyerték a spanyol bajnokságot, a Bl-ben is csak a betonkemény védekező futballt játszó Inter tudott megálljt szabni Pep csapatának, igaz itt is eléggé sok vitatott helyzettel, de ugye a sors egyszer ad, egyszer pedig elvesz (értsd: Chelsea elleni meccs...)

És eljutottam az idei évhez, amikor megvoltak az elnökválasztások, Pep hoszabbított, Rosell bandája kiteregette a szennyest, vagy csak be akarta mocskolni az előző vezetőséget. Nem tudhatjuk. Felvette a klub a hitelt.
Távozott Csihrinszkij, 10 millióval olcsóbban, csodálatos üzlet volt. A nyakunkon maradtak a felesleges, Pep szemében selejt játékosok, Cáceres, Henrique, Hleb, Keirisson. Aztán jött az újabb bomba üzletünk, Ibra eladása. Matematikai példákba nem akarok bonyolódni, mert pontosan meg nem mondom mennyi pénzért érkezett, de egy biztos sok pénzért, és Eto'o-ért. Aztán távozik 24, azaz 24 millióért? A világ szégyene, rajtunk röhög a világ. :roll:
Pep mondta, nem hátrál ki a döntései mögül, most megtette, ebben biztosan sáros a vezetőség is bár nem értem miben. Pep elmondta, vagy nemmondta, de az átigazolási időszak utolsó hetében nyiltan elküldétk a svédet. Az utolsó hetében, okos és megfontolt döntés, amilyen a klubhoz illik.
Sokan szidják a vezetőséget, én ebben az ügyben egy dolog miatt tudom csak, amiért ilyen olcsón engedték el, de igazából ezért sem, kiszolgáltatott helyzetben voltak. Ha nem teljesítik a kérést és nem küldik el, akkor ül a padon, bomlasztja a csapategységet, és nem mellesleg elég sok pénzbe is van. Szóvel a szememben ezt egyértelműen Pep kúrta el, mint annó Gyurcsány.

Mascheránós témáról nem írok, jött, kőkemény játékos, aki talán technikás is tud lenni ha úgy hozza sors, kell egy ilyen játékos is, csak azt nem értem a padra miért nem volt elég, egy Senna példának okéárt.

Aztán ha netalántán, nem jönnének a sikerek, katalán testvéreink odakinn remélem megszorongatják a csapat vezetőségét, és edzőjét. Bízok benne, hogy ez egy jó ugródeszka Bojannak, hogy igazi klasszisá váljon, és bízok benne, hogy mindezek ellenére pozitívan jövünk ki a dologból, de úgy érzem valami elveszett a klubban. Hiába a sikeres évek. Talán a filozófia ami szerint cselekedt még pár éve.

Lehet az utolsó pár sor miatt köpködni, de akkor is így érzem, és a véleményetek mit sem változtat ezen. :)

Utolsó megjegyzésként, tegnap a sűrűjéből kimentettem szkeptikus06 hsz-ét, amiben sok dologgal egyetértek. Be is másolom nektek.
szkeptikus06 írta:Ezzel a lépéssel a klub feltette a koronát az eddigi átigazolási politikánkra.
Hogy miért? Már tegnap is gondolkoztam ezen,hogy hogyan lehetséges,hogy egy eddig visszafogott, reális alapokon nyugvó átigazolási politikával rendelkező klub ilyeneket műveljen.

Először is adott egy edző,Pep Guardiola,aki kisgyermek korától az FC Barcelona focistája,a klub történetének addigi legsikeresebb edzője alatt dolgozott évekig, Cruyff keze alatt lett belőle igazi focista,sztár,klasszis irányító. Mindent megtanult arról a játékról,amit egy látványosan és eredményesen játszó csapatnak játszania kell.

Másodszor adott egy klub,ahol 2 sikeres,látványos év után kudarcok sorozata,formahanyatlások sorozata következett be és következett 2 sikertelen,trófea nélküli év.

2008 nyarán a klub edzője az egykori klasszis,kedvenc, Pep Guardiola lett.
Pep edzői karrierje egy éves volt akkor csupán. Ezt az egy évet is egy tartalékcsapatnál töltötte el,a negyedosztályban (sikeresen),fiatal,kiforratlan,de tehetséges tinik között. Majd következett 2008 és minimális edzői tapasztalattal megkapta a világ egyik,ha nem a legerősebb keretét. Az elvárás egy minél jobb szezon és látványosabb játék volt.

Pep kijelentette azt,amit akkor a szurkolók nagy része követelt és a szakértők nagy része helyesnek talált, elküldte a klubtól Ronaldinho-t és Decot az akkorra kényelmessé, lustává váló két sztárt,akik a formahanyatlásuk legfőbb letéteményesei voltak azzal,hogy a munkánál a szórakozást előbbre helyezték.
Ennél a pontnál Pep elkövette az első elhamarkodott döntését, mivel az első nyilatkozatában 3 nevet nevezett meg,az előző két játékoson kívül elküldte volna a klub legjobb csatárát,akinél a formahanyatlás nem történt meg,csupán az előző két szezonban két komolyabb sérülést is elszenvedett,ami miatt több hónapot kellett kihagynia. Pep nyilatkozata,amit véleményem szerint elhamarkodottan tett meg, alapjában véve megrontotta a kapcsolatot edző és játékos között.

Azonban ekkor bekövetkezett amit szinte senki sem várt,mi szurkolók,legfeljebb csak álmodhattunk róla: triplázott a Barca,kiváló,látványos ,eredményes támadójátékkal. Történelmi tett egy újdonsült,tapasztalatlan edzőtől. Pep érdemeit nem lehet tőle elvitatni,de itt azért szeretnék megjegyezni valamit. Az a szezon olyan szezon volt,ahol a kulcsjátékosainkat nem hátráltatták nemzetközi kupák(Afrika kupa),sérülések. Továbbá olyan keret marad Guardiola kezében,amely tele volt olyan játékosokkal,akik nem nyertek addig se (spanyol) Bajnokságot,se BL-t,se spanyol kupát(Touré,Alves,Pique,Henry),vagy saját nevelésű,elszánt játékosok(Puyol,xavi,Iniesta,Messi),valamint egy bizonyítási vágytól égő Samuel Eto'o. Tehát motiválni aligha kellett túlzottan ezt a csapatot,amelyik ráadásul vissza akart vágni az előző szezon beli megszégyenítő vereségért,amit a Madridtól elszenvedett.
Pep érdemeit abban látom,hogy azt a taktikát,amit a Barcelona képvisel,azt a játékstílust teljes egészében a csapat sajátjává tette,minden egyes játékosba beleültette a Barca-DNS-t. Azt viszont nem érdemes elfelejteni,hogy erre a Rijkaard által hátrahagyott gerinc 100%-ig befogadóképes volt,Pepnek csak 1-2 kiegészítő embert kellett igazolni (utólag láthatjuk az sem sikerült neki).

Szóval egy történelmi szezon zárult le és következett a nyár. Pep makacs edző,nem akarta a csapatban látni a klub iránt 100%-ig elkötelezett Samuel Eto'o-t. Eto'o szerette a Barcelonát,de mint említette is a Mallorca maradt az otthona. Erre páran akadozni kezdtek (lehet Pep is),de kérdem én miért ? Melyik játékos ne szeretné azt a klubot,ahonnan profi karrierje indult? Ez olyan,mintha most Raúlt szidná valaki,hogy nem a Schalke az álmai klubja,hanem a reál marad az otthona. Szóval Eto'o bizonyított,de Pepnek nem kellett.

Viszont igazolni Spanyolországban sem az edző igazol,hanem az elnök. De kérdem én,hogy melyik elnök ne teljesítené egy triplázó edző óhaját?
Laporta Pep minden kérését igyekezett teljesíteni, eurómilliókat dobált ki nevenincs játékosokért(Keirrison) és elküldte a klub egyik valaha volt legeredményesebb csatárát is és igazolt helyette dupla annyi pénzért egy másik klasszist,mert az edző így kívánta. Azóta is ez a helyzet. A vezetőség nem kíméli sem saját magát,sem a pénztárcát,sem a játékosokat,csakhogy Pepnek megfeleljen minden, kiszolgálják szinte maximálisan. Laporta is így tett,Rossel is ezt az utat követi.

Viszont Pep a Barcán kívül még nem dolgozott profi klubnál,csak a Barca B-nél. Egy negyedosztályú csapatot nem lehet összehasonlítani egy BL-esélyes gárdával. Pep pedig olyan,mint egy milliomos gyerek. Hol ez kell,hol az kell.,ha az egyik játékot megunja,vagy mégsem tetszik neki,akkor eldobja.Ráadásul,ha összeveszik az egyik alkalmazottjával,akkor bedurcázik és kirúgja. 39 éves! Szinte még beállhatna ő is játszani! Ha belegondolunk,hogy a Milánnál Pippo 37...
Szóval nem tud profi edző módjára gondolkodni. Amelyik játékossal problémája akad, egyből küldi a sunyiba,nem ül le vele beszélgetni,legfeljebb a saját nevelésű játékosaival ( haverjaival) és a fiatalokkal(tanítványaival), az igazolt játékosokkal( ismerősöket) csak néha beszél ezek szerint. Csak az ebben a hatalmas probléma,hogy amíg Pep bácsi a munkáját családként kezeli, nem fog tudni profi edző módjára gondolkozni, a vezetőség pedig nem mer neki ellentmondani,legyen akármilyen felháborító vagy vitatható a kérése,mert mindent elért,amit lehetett egy szezonban. Ez a nagy büdös helyzet. Csakhát mint tudjuk a múltból nem lehet sokáig megélni...
Rohadt hosszú lett, nem muszáj elolvasni meg semmi, csak gondoltam kifejtem a véleményem az elmult évekről. Sokszor a negatív oldaláról ragadtam meg a dolgokat, ezeket sokszor feledtették a sikerek, és a szép játék, de háttérben azért ott mocorognak mindig. :)

Szerk.: Esetleges gépelési hibákért elnézést, nem olvastam át, és siettem. :)

Ami kimaradt: Ibrán a 60 millió spórolás csak paraszt vakítás, így kevésbé hangzik fájónak az, hogy milyen áron távozott a csapattól. Remélem sikeres lesz új állomás helyén. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Válasz küldése