Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.03. 17:40:13

https://www.marca.com/en/football/barce ... b45c6.html
A Marca által "megszerzett" bèrtömeg a Barcánál.
A bevètel 123%-val vettèk át
A várt bevètel 68% jelenleg. (Umtitivel, Lengletvel stb.)
Hátrányt jelent a 91 milliós egyèb szakágak bèrtömege, ami szintèn az FFP-t terheli, amivel (ilyen minősègű) sok más egyèb klub nem rendelkezik.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.01. 00:13:12

Abban biztosan nem értük egyet, hogy rideg lenne megválni egy olyan játékostól, aki hosszú évek óta semmit nem nyújtott már a klubnak, miközben évről évre fejte azt. Ne kelljen már megköszönni neki, hogy nem feji még további három évig a Barcelonát. Vagy leigazolja végül valaki, vagy nem, de ha igen, attól a pénztől is elestünk. Ez valóban a problémáink kb 0,1%-át teszi ki, de ha összeadjuk ezeket a bénázásokat, akkor ki is jön a klub nehéz anyagi helyzete, amit egy ekkora bevételű klubnál azért művészet összehozni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.30. 23:57:53

Ja, vagy befut egy ajánlat érte, vagy itt marad megint 8-9 millió bruttóért egy évre.
Azért remélem a tények ismeretében abban egyetérthetünk, hogy nagyon jól jöttünk ki a hosszabbításból ahhoz képest, mint ha nem hosszabbítottunk volna, ha jól értem, kb 20 misit spóroltunk meg bruttóban, az iszonyat mennyiségű pénz most. Sz@rból várat tipikus esete volt, nagyon enyhítették Bartóék Umtiti-hagyatékát. Zseniális húzás. Lehet mondani, hogy kicsit rideg, hogy végül egy év után ment, és nem kapja meg az átütemezett fizut, de gondolom ez eleve bele volt kalkulálva.

Collado tudtommal azt mondta, hogy vagy Barca, vagy más csapat, B-ben nem marad tovább (nem annyira fiatal, érthető). Amúgy meg ingyen ment volna, így meg kerestünk belőle valamit. Arra is volt esély valami, hogy visszatér, ne felejtsd el, hogy akkor még egy szem Depay volt kb a támadósorunk mennyiségre is. Nem lehetett még tudni, hogy ennyire bepörgünk közben. Amúgy kétlem, hogy párszáznál többet keresne, és szerintem azt sem mi álltuk kölcsön idejére, szóval ő kb 0,1%-a a problémáinknak. De szerintem vele is plusszosan jövünk ki végül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.30. 22:56:50

bence0330 írta:
2023.06.30. 22:38:43
Persze, ha akkor közös megegyezéssel bontottuk volna, nyilván, de gondolom az nem volt lehetséges, mert tuti, hogy az volt az első kérdésünk hozzá akkor is.
Én ebben nem vagyok biztos. Különben ha már annyi eszük volt, hogy 2026-ig hosszabbítottak vele, legalább ezt a nyarat megvárhatták volna, hátha befut érte egy ajánlat, mert azért egy évet csak lehúzott a Serie A-ban.

De itt van például ez is:

"Umtiti az első távozó, de messze nem az utolsó, hiszen legalább hatot kell teljesítenie a klubnak, ahogy azt a LaLigának átadott megvalósíthatósági tervben előrebocsátották. Umtiti távozása után tehát Clément Lenglet, Sergiño Dest, Álex Collado, Nico González és Kessié távozásának folyamatát kell befejezni"

Ilyen emberek, mint Collado, minek vannak szerződésben? Az ilyenek minek foglalják a helyet? Egy halom embert összegereblyéznek, akikkel amúgy egyáltalán nem számolunk, és foglalják a helyet az igazolások elől. Miközben rövid a padunk és több játékosunk szét van hajtva tavaszra, van egy rakás ember, akikkel meg nem tudunk mit kezdeni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.30. 22:38:43

Nem értem, miért nyertünk volna vele többet... még ha neked is lett volna igazad a 10%al. Persze, ha akkor közös megegyezéssel bontottuk volna, nyilván, de gondolom az nem volt lehetséges, mert tuti, hogy az volt az első kérdésünk hozzá akkor is. :D Ahhoz azért nagyon démonizálni kell egy vezetést, hogy a szemükre vetjük, hogy nem tudnak bármikor csettintésre közösen bontani.

Na de:

"Umtiti has accepted a 10 per cent cut in wages across the year and a half that he had left on his contract. That amount will now be spread out across four and a half seasons instead as part of his new deal.

That means if Umtiti’s gross salary was around the €20million (£16.5m) mark, as has been reported, the club would have had to pay out €30m (£25m) - €15m (£12.5m) to the player and €15m to the tax authorities - until the end of the 2022-23 season. The agreed 10 per cent cut brings the sum owed to around €27m but it is now payable over four and a half seasons, instead of one and a half.

In the short term Barcelona don’t have to pay out €30m before June 2023 - they have to pay closer to €9m, a huge drop in short-term strain on the wage bill. They have also agreed, despite extending his deal, that he can still walk away for free in 2023 as he would have been able to were he still on his previous contract."

Nekem ebből az jön le, hogy a cirka 4 év alatt kapott volna összesen 10%al kevesebbet, mint 1,5 év alatt. Szóval még akkor is kevesebbet keresett volna nálunk, ha kitölti a szerződését, vagy egyoldalúan bontjuk fel. Így meg kb a harmadát kereste, ha tényleg kölcsönösen bontottunk szerződést, de ha egyoldalúan, azaz úgy megegyezve, hogy kifizetjük neki a maradékot, akkor is 10%--ot nyertünk, sőt, igazából az infláció miatt ugye többet is.

Nem véletlenül hálálkodtunk neki nagy elánnal, és nem véletlenül jöhetett ebből a Traoré-Auba-Ferrán kombó. Óriási húzás volt a vezetőségtől, és nagyon nagylelkű Umtiti részéről. DJ példát vehetne, mert értem, hogy ő nem tehet róla, hogy ekkroa szerződést kötött vele pár idióta, de be kéne látni, hogy most nagyon más idők járnak. Mindenki szemében szimpibb lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.30. 22:35:14

bence0330 írta:
2023.06.30. 22:26:15
gránit írta:
2023.06.30. 22:23:28
Erről van valami linked esetleg? Én kivétel nélkül mindenhol 10%-ot olvastam.
Ha kicsit több időm lesz, rákeresek. De mondom, ha 10%, akkor is nyertünk az üzleten.
Többet nyertünk volna, ha már tavaly (vagy tavalyelőtt) felbontjuk.

Visszatérve a tulajdonosokra, elég kevés esetben állnak úgy a helyzethez, hogy lehetett volna rosszabb is, az ilyen szemlélet miatt szoktak csődbe menni cégek. A tulajdonsok általában letérdepeltetik az elnökséget, és kivallatják őket, hogy miért nem tetszettek még előnyösebb dealt csinálni. Bizony, a menedzserek élete nem csak játék és mese. Azért kapják a nagy fizut, hogy iparkodjanak.

Ha már kosárlabda, kiváncsi vagyok, Mirotic helyett kit fognak hozni, mert az FFP ott is lesújt. NBA-selejt mondjuk van elég minden évben. Ha nem sikerül pótolniuk, ebből a keretből Jasikevicius sem fog nagy eredményeket kihozni, a csapat fele nem üti meg a szintet. Laprót, Sanlit, Abrinest, Nnajit, Vessely-t tartanám meg mindenképp, a többi felőlem mehetne, amerre lát.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.30. 22:26:15

gránit írta:
2023.06.30. 22:23:28
Erről van valami linked esetleg? Én kivétel nélkül mindenhol 10%-ot olvastam.
Ha kicsit több időm lesz, rákeresek. De mondom, ha 10%, akkor is nyertünk kicsit az üzleten, sportszakmai szinten meg rengeteget.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.06.30. 22:37:01-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.30. 22:23:28

bence0330 írta:
2023.06.30. 22:12:29
Én több forrásból több infót láttam
Erről van valami linked esetleg? Én kivétel nélkül mindenhol 10%-ot olvastam.

Nagybarcelona írta:
2023.06.30. 18:33:03
Valamit csak jól csinál a jelenlegi vezetősèg, ha a csökkentèsek ellenère (egyèb sportoknál linkeltem), törtènete során először minden felnőtt szakága bajnok lett.
Fèrfi foci
Női foci
Kosárlabda
Kèzilabda
Görhoki
Futsal
Kosárlabdában nagy köszönet jár Jasikeviciusnak, aki ebből a bénácska keretből kihozott egy bajnoki címet és egy Euroliga final fourt. Az elnökség mindent megtett, hogy ne nyerjünk semmit, olyan emberek vannak a csapatban, Kalinic, Satoransky (aki meccsenként dob 1-2 kosarat, és ezzel 40 percig elvan), a hasznavehetetlen Higgins stb. A köszönet itt Jasikeviciusnak és néhány húzónévnek jár (Mirotic, Laprovittola, Nnajiban hatalmas lehetőségek vannak, szerintem kezdőnek kéne lennie Vessely helyett), nem az elnökségnek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.30. 22:12:29

Közös megegyezéssel bontottuk fel a szerződést, ennyivel kevesebbet fizettünk neki, és még igazolások is jöhettek. Minden tekintetben jól jártunk. Én több forrásból több infót láttam, ha az általad írt 10% igaz csak, akkor 10%-al fizettünk neki kevesebbet, ás források sokkal nagyobb engedményt írtak a francia részéről.

Akárhogy is, tényleg nem tudom, hogy lehet ebbe valami rosszat vizionálni, minden szinten jobban jártunk, mintha nem hosszabbítottunk volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.30. 22:09:11

Peter írta:
2023.06.30. 18:23:54

Körülírtam így úgy amúgy már ezt a témát, de a legegyszerűbb kifejezés arra, ami nálunk történt és történik az a "tulajdonosi szemlélet hiánya".... :mrgreen:
Ennek ugyanakkor semmi köze nincs ahhoz, hogy nincs kézzelfogható tulajdonos. Ezzel még nem lenne semmi baj. Egy vezetőségnek mindíg úgy kellene tevékenykednie, ami megfelel a tulajdonosi szemléletnek.
Persze bármilyen tulaj is csődbe viheti magát akaratlanul is, de most nem ezen van a hangsúly.
Felbontották Umtiti szerződését, ennyire volt nagy ötlet vele hosszabbítani. "a védő a következő idényben az egyik legmagasabb keresettel rendelkező játékos lett volna", ez egész egyszerűen nonszensz.

Én is azt gondolom, hogy bármilyen tulajdonos csődbe vihet egy klubot, ez nem a tulajdonosi szerkezeten múlik, hanem a szemléleten. Csődbe ment már például a Rangers, teljesen más tulajdonosi szerkezettel, mentek már csődbe olasz klubok, szintén teljesen más tulajdonosi szerkezettel. Nem a tulajdonosi modellen vagy tehát a hangsúly, hanem a modellt működtetők kompetenciáján, és azon, hogy ezek az emberek mennyire vannak ellenőrizve. Nálunk ez teljesen hiányzik. A Bayern Münchennek és a német kluboknak nagyon hasonló a tulajdonosi modelljük, leszámítva a Lipcsét, amelyet országos utálat is övez, ezekben a klubokban sokkal erősebb a sociók kontrollja az elnökségek felett.

A gyakran emlegetett koncepció hiánya is emiatt van. A tulajdonosoknak kész elvárásokat kell az elnökség felé támasztani. Hol vannak lyukak a csapatban, mely lyukakat kell betömni, az elnökség meg iparkodjon ennek teljesítésére. A koncepció hiánya azért is van, mert az elnökség asztalára nem tesznek egyértelmű elvárásokat. A különböző dealeket meg a tulajdonosokkal minimum jóvá kellene hagyatni, így nem történhetnének meg ilyen Umtiti meg Lenglet féle hosszabbítások.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.30. 19:24:49

https://barcauniversal.com/barcelona-re ... xt-season/
Mundo Deportivo szerint megkaptuk az engedèlyt a BL indulásra a Negreira ügy ellenère. Az első kalaposok (akiket elkerülünk) a linken láthatóak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.30. 18:53:31

Nagybarcelona írta:
2023.06.30. 18:33:03
Valami mégsem kerek, sőt - szerintem csak nem is kocka -,de ha ez így klassz és gömbölyű, akkor nevezzük úgy és lehet minek örülni.
Tapsolhatunk, de amikor majd búslakodunk, azt is tegyük emelt fővel és nem kell csodálkozni és legkevésbé bírózni, nézőtérezni, időjárásozni, hiányzózni....avagy feltételes múlt és jövő időkre hivatkozni.... :wink:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.30. 18:33:03

Valamit csak jól csinál a jelenlegi vezetősèg, ha a csökkentèsek ellenère (egyèb sportoknál linkeltem), törtènete során először minden felnőtt szakága bajnok lett.
Fèrfi foci
Női foci
Kosárlabda
Kèzilabda
Görhoki
Futsal
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.30. 18:23:54

gránit írta:
2023.06.30. 17:16:36
Sokszor hoz rossz döntéseket a klub, nem véletlenül került a csőd szélére.
Körülírtam így úgy amúgy már ezt a témát, de a legegyszerűbb kifejezés arra, ami nálunk történt és történik az a "tulajdonosi szemlélet hiánya".... :mrgreen:
Ennek ugyanakkor semmi köze nincs ahhoz, hogy nincs kézzelfogható tulajdonos. Ezzel még nem lenne semmi baj. Egy vezetőségnek mindíg úgy kellene tevékenykednie, ami megfelel a tulajdonosi szemléletnek.
Persze bármilyen tulaj is csődbe viheti magát akaratlanul is, de most nem ezen van a hangsúly.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.29. 18:11:53

Ha ez tényleg csak annyi lenne, hogy nevünket felhasználják (meg felőlem a logónkat is), és amúgy semmi más befolyásuk nem lesz semmire, akkor én ezen a jelen gazdasági helyzetben nem sokat gondolkodnék. Most nyilván azt feltételezve, hogy igaz a hír. Nem érezném akkora futballprostitúciónak, de legalábbis annál kisebbnek, mint mondjuk Spotifynak hívni a Nou Campot, amivel minden nap találkozunk, a katari liga meg a kutyát nem érdekli, a szurkolók 90+%-a azt sem tudná, hogy a világon lennének, kb senki számára nem történne látható változás, viszont ha az évi 100 millának akár csak a felét is játékosra költjük, az már plusz egy minőségi igazolás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.29. 17:20:32

Chino írta:
2023.06.29. 16:09:07
Én is olvastam a hírt, azt hiszem a Marcán volt. Laporta, Puig és Romeu volt Katarban, ahol a női csapat játszott egy meccset.
Nehéz eldönteni, hogy megéri-e elfogadni. Egyrészt ott van a gazdasági oldal, amivel rendbe lehetne tenni a klub anyagi helyzetét és igazolásokkal erősíteni a csapatot, másrészről a klub presztízsének ez nem tesz túl jót.
Habár már van ezen a néven azt hiszem uruguayi csapat is.

Komolyan meg kellene fontolni vagy ezt a socióknak kiírni szavazásra. Plusz kérdés, hogy a címert ez hogyan érinti. Az is hasonló lesz vagy teljesen más.
A katari felállást nem ismerem, de a dél-amerikai teljesen más. Ecuadorban van Barcelona SC, kb a logója is nagyon hasonló, színei is stb, de ott egy 100 éves klubról beszélünk, amit egy spanyol kivándorló alapított és Ecuador legeredményesebb csapata.

Azért itt nem erről lenne szó.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.29. 16:09:07

bence0330 írta:
2023.06.29. 10:44:53
Ha valaki jobban képben van, kacsa lehet a tegnap kb minden hírportált elárasztó cikk, miszerint Qatar Stars League évi 100 millió euróért megvenné a jogot, hogy FC Barcelona címen indíthasson csapatot a bajnokságában? Azért ez ottani mércével is brutálisan hangzik, habár Ronaldo kb egymaga ennyit keres a szomszédban, szóval ki tudja. Ez nekünk kkb semmilyen szinten nem fájna, és rengeteg pénz lenne belőle.
Én is olvastam a hírt, azt hiszem a Marcán volt. Laporta, Puig és Romeu volt Katarban, ahol a női csapat játszott egy meccset.
Nehéz eldönteni, hogy megéri-e elfogadni. Egyrészt ott van a gazdasági oldal, amivel rendbe lehetne tenni a klub anyagi helyzetét és igazolásokkal erősíteni a csapatot, másrészről a klub presztízsének ez nem tesz túl jót.
Habár már van ezen a néven azt hiszem uruguayi csapat is.

Komolyan meg kellene fontolni vagy ezt a socióknak kiírni szavazásra. Plusz kérdés, hogy a címert ez hogyan érinti. Az is hasonló lesz vagy teljesen más.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.29. 15:41:42

bence0330 írta:
2023.06.29. 10:44:53
Ha valaki jobban képben van, kacsa lehet a tegnap kb minden hírportált elárasztó cikk, miszerint Qatar Stars League évi 100 millió euróért megvenné a jogot, hogy FC Barcelona címen indíthasson csapatot a bajnokságában? Azért ez ottani mércével is brutálisan hangzik, habár Ronaldo kb egymaga ennyit keres a szomszédban, szóval ki tudja. Ez nekünk kkb semmilyen szinten nem fájna, és rengeteg pénz lenne belőle.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... led-barca/
Kb egy hetes a hír, sok helyen lehozták, összeg nèlkül. Tegnap hozzáfűztèk a 100 milliót, állítólag Laporta már járt is Quatarban. Egy City fèle brandet akarnak lètrehozni, Quatar lenne a kezdet, ahol használhatnák a Barca nevet. Quataroniaban lehetnek oda szakadt katalán fiak ennyi pènzèrt. Küldjük Roberto nagykövetnek :)
A equadori Barcelona S C gondolom egy petákot nem fizet.

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... arca-to-s/
Másik sok helyen leadott hír, Laporta nyilatkozta a katalán rádióban Tebasról. Úgy tudtam, visszalèpett a Barca a CVC pertől, amiben magára hagyta a Realt ès a Bilbaot. Ki tudja megint mi van a háttèrben.
A FootbalEspana pl. nem èrtik hogy feltètelezi Laporta egy demokratikus választáson, hogy Tebas 8-15 èvig elnök lehet, hiszen azok választják, akik megkötöttèk a CVC-t (42-ből 38 csapat) 🤣
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.29. 10:44:53

Ha valaki jobban képben van, kacsa lehet a tegnap kb minden hírportált elárasztó cikk, miszerint Qatar Stars League évi 100 millió euróért megvenné a jogot, hogy FC Barcelona címen indíthasson csapatot a bajnokságában? Azért ez ottani mércével is brutálisan hangzik, habár Ronaldo kb egymaga ennyit keres a szomszédban, szóval ki tudja. Ez nekünk kkb semmilyen szinten nem fájna, és rengeteg pénz lenne belőle.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.06.24. 12:46:55

Az Osasunát eltiltotta az UEFA a nemzetközi szereplestol, hiába végeztek a 7., konferencia ligát erő helyen. Hasonló vizsgálat eredménye ez mint ami ellenünk folyik.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.24. 12:33:11

A Mundo szerint a klub nem hosszabbít a Gatorade-el, júliustól a Logan Paul és KSI-féle Prime lesz a klub hivatalos sportitala.

Marketing szempontból biztos jó húzás, hogy maga az ital milyen, affelől vannak fenntartásaim, főleg Logan Paul személye miatt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.09. 20:56:36

https://m.nemzetisport.hu/spanyol_labda ... st-2961571
Most kivètelesen NSO-t linkelnèk, hiszen itt a forrás is. Remèlem nem tilos.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.06.08. 22:07:17

Nagybarcelona írta:
2023.06.08. 19:24:00


Amúgy ha a szerződés èveire oszlik szèt az ár, mièrt volt szenzációs Ferran vagy Pèpè leigazolása több èves rèszletre?
Van a mérlegre gyakorolt hatás, meg van a bankban levő pénz - "párhuzamosan".
Volt időszak, amikor a bankban is szűkösen volt zseton, lehet, akkor is ilyen időszak volt.:)

Illetve, lehet, hogy ilyenkor az amortizáció is jobban eltolódik a későbbi évekre.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.08. 19:24:00

FCBSteve
Èn is olvastam, hogy a 480 milliós költsègvetèsi hiány nagy rèsze az amortizációból származott, illetve az átütemezett fizetèsekből, ami mèg most is visszaüt. Coutinho, Umtiti stb szinte 0-ra. Puquenek, Busquetsnek ès Albanak mèg volt átütemezett bère is, szóval nem csak a fizetèsük szabadult fel. Papíron, persze gondolom valahogy kompenzálják majd őket. Ne felejtsük el, hogy Stegen, De Jong ès Lenglet is belement a szerződèssel törtènő átütemezèsbe, előbbi kettővel valószínűleg tárgyalbi fognak.

Èn bizakodó vagyok a gazdasági terv miatt, szerintem lesznek távozók ès èrkezők is.
Tippek
Neves, Gündogan, Inigo, Carrasco ès Auba/Thuram vagy olcsó, vagy ingyen támdó, de az is lehet, hogy Zubimendi/Pavard/Foyth/? Egy nagyobb költsègű játèkos egyike, ha nagy èrtèkű játèkos távozik, aki akár Raphinha, De Jong, Kounde, Christensen vagy Fati nagy ajánlattal, is lehet.
Erről szólnak a hírek, Xavi nyilatkozatai. A mikèntje nem nagyon èrdekel, ha nem zálogosítják tovább a jövőt.
Amúgy ha a szerződés èveire oszlik szèt az ár, mièrt volt szenzációs Ferran vagy Pèpè leigazolása több èves rèszletre?
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.06.08. 19:00:42

Nagybarcelona írta:
2023.06.08. 18:06:54
Troym: gazdasági èvet nèzz. 23/24 júl. 1-től indul az átigazolási szezon.
Jövőre tegyük fel 750+milliós bevètel, ahol 600+ a tiszta bevètel, ami reális lehet a csökkenő bevètellel a stadion miatt. (ebből 150 az eladás, pl. Raphinha 70, Griezmann 20, Abde 20, Kessie 20, Trincao 7, Ferran 20)
Mièrt lenne 40%-os szabály? Innentől kezdve egy az egyben igazolás, regisztráció a szezon kezdetèig.
Tippelek egy 550 milliós bèrtömegre
Azaz 100 millióval csökken az idei bèrtömeg
100 millióval az egyèb kiadás
50 tisztán a játèkoseladásból.

Valószínűleg így is vesztesèges lehet a következő szezon, ha nem kompenzálják a várható kiesèseket szponzori bevètelekkel, jó BL szereplèssel hiszen igazolni is szeretnènk (az említett 100 milliós összeg)
Ès nem tudom az idei 300 milliós profit jelent e valamit, mit mikorra akarnak könyvelni, hiszen mindenhol az volt a hír, hogy 200-250 milliós bevètelre kell szert tenni, vagy kell csökkenteni az átigazolásikhoz.
Persze nem vagyok a Barca gazdasági igazgatója, ezek csak szemlèltető számok, amit tervezhet a vezetősèg különben nem lenne semmi èrtelme pl. Xavi nyilatkozatainak Zubimendiről, stb.

FCB Steve: nem tudom hogyan könyvelik el a vèteleket, ès pl. írták, ha Ferrant 40 alatt adjuk el, eddig 18+ millió lett leamortizálva a 55+5-ös árából, vesztesègkènt jelenik meg, Christensen, Fati, Kessie tiszta bevètel lenne a hírek szerint.
A gazdasági terv "eredménye" (ami szerintem egy előrehozott LaLiga értékelés volt), hogy maradt a februári besorolás, a 40%-os...

Gondolom a Liga jövőbeni bevételeket az idei tények alapján tervezi (azaz mínusz gazdasági karok, kisebb stadion miatt kevesebb jegybevétel), a kiadásokat meg az összes "létező" szerződéssel (eddig kölcsönben lévő játèkosokkal bővítve, stb), azaz bevétel alulbecsülve, kiadás meg felülkalkulálva...
Aztán, ha lesz 100m játékos eladás, talán felülvizsgálják...

A vásárlások meg, mint tárgyi eszközök az üzleti életben... Beruházás összköltsége (aláírási, igazolási pénzek) elosztva az évek számával, plusz az éves ráfordítások (fizetés+bónuszok). Minden elszámolt félév/év után csökken a hátralévő amortizációs érték. Eladáskor a bevételből levonják a maradék amortizációs értéket, ez vagy pozitív, vagy negatív.
A Laporta első évében összehozott -440m, sok eladásra szánt játékos amortizációs költségét írta le nullára ("ha már mínusz, úgyis mindegy" alapon), viszont innentől mind Lenglet, Umtiti (sztem Griezmann is és mások) eladása tiszta bevètel lesz!
Válasz küldése