Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.01.09. 10:32:16

sansz írta:
2022.01.08. 23:32:28
De ha a játékod egy középcsapat szintjén mozog, távol az elit klubtól, akkor a márkád rohad és tök mindegy milyen a múltad,vagy milyen nevek vannak nálad.
Pár hete megpróbáltam utánanézni az Interneten, hogy a Távol-Keleten vagy az arab országokban hogyan változik a Barcelona-szurkolók száma, de nem találtam róla adatot. Azért lettem volna kíváncsi rá, mert ott tömegek nézik (nézték?) a közvetítéseket, viszont divatszurkolóknak tartom őket, hol a United, hol a Madrid, hol a Barcelona tűnik arrafelé sikeresebbnek, eladhatóbbnak, attól függően, hogy ki nyeri a BL-t, vagy melyikük látszik nagyobbik brandnek.
Azt majdnem teljesen biztosra veszem, hogy Katalóniában nem változik a Barca-elkötelezettek száma, nem fognak az Espanolhoz vagy pláne a Realhoz pártolni csak azért, mert nem jönnek a sikerek, és mert nem élvezhető a játék. Ugyanígy nem tartanám valószínűnek, hogy a dél-amerikai szurkolók Bayern-, City- vagy PSG-meccseket követnének a La Liga helyett.
Az más kérdés, hogy a stadionturisták száma csökken, valószínűleg a bérleteseké is, de ezt részben rá lehet fogni a Covidra és a gazdasági hatásaira is, gondolom a járvány mindenütt visszavetette a klubok bevételeit.
Kíváncsi lennék a mezeladásokra világviszonylatban, helytálló infót adhatna a klubok népszerűségéről és a brandek aktuális helyezéséről.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.01.08. 23:32:28

csababarca írta:
2022.01.07. 22:41:51
Ne dugjuk homokba a fejünket, Messi távozása bizony meglátszódik mindenen.
Persze, szerintem ezt senki nem vitatja, csak az a kérdés,hogy most az utolsó egy-két szezonra,ahol inkább a neve van fent a pályán már, megér e 135 milliót, annyit,mint a Bayern kétharmadának a kerete.
Ha van a kerted végében egy kút,amiből végtelen mennyiségben jön fel a fekete trutyi,ami nem a szomszédod emésztőjének tartalma,akkor lehet megéri neked,mert a pénz nem számít, a brand meg folyamatosan épül, akkor is,ha jövőre már nem is játszik Messi.
De a Barca helyzetét tekintve tökéletesen ellentétes,mint a PSG-é. A Barcának nemhogy el kellett engednie,hanem két évvel előtte kellett volna eladnia. Bizonyos szempontból még jobban fájt volna, de hosszabb távon a klubnak jobb befektetés lett volna, ha Messi csúcsjátékáért fizetik ki csak a csúcsfizetést. A lefele menő (nyilván így is sikeres) korszakát meg fizesse más.

Én nem kívánom utólag se Messinek ezt a szenvedést,mert szenvednénk vele is és semmit se tudna nyerni. Ebben a közegben a jelenléte sem számít annyit, mint annak a csapatnak,ahova megy. Azt meg tudjuk,hogy brandet Messi nélkül is lehet építeni, hiszen előtte is világmárka volt az FC Barcelona. Hát,most épp lefele építjük, de ez Messivel se lenne másképp és az még szomorúbb lenne.

Én utoljára Barca meccsen pár éve voltam kint, a Valencia ellen játszottunk és akkor robbant be Fati. Akkor még csak Fatinak volt Fati meze, de a szurkolókon én meglepődtem. Sok Messi mezes ember volt, de sokkal többnek tűntek a de Jong és Griezmann mezek. Nyilván mert sok volt a külföldi szurkoló, franciák, hollandok. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ha megy a szekér, akkor a brand él, változik, de működik, akkor is,ha épp nem nálad lenne a világ legjobbja, leghíresebbje.
De ha a játékod egy középcsapat szintjén mozog, távol az elit klubtól, akkor a márkád rohad és tök mindegy milyen a múltad,vagy milyen nevek vannak nálad. És minnél később jönnek a változások, annál mélyebbre jut a csapat minden téren. És utalni sem akarok rá, hogy Messi tehet a mostani helyzetünkről, ugyanakkor a vele kapcsolatos döntések halogatása és elkenése már kés volt a Barca szívében. De ugyanígy Dembele luxus igazolása, akit a brand (hype) miatt vettünk, vagy Griezmann, akit nem hiszem,hogy Barca edző kért. Ezek mind a féltve öltött brand védelmében történtek, csak közben pont a jövő építése maradt el. Csapat nélküli brand. Ma ez arra változott,hogy brand nélküli középcsapat.
Hogy ki az igazi szurkoló,mindenki döntse el maga, de az biztos,hogy nincs normális élete, akinek a hétvégéjének hangulatát a mostani Barca jelentősen befolyásolhatja. Csak halkan jegyzem meg,hogy ez még a TOP Barca esetében se egészséges, akkor se,ha nekem is volt,hogy ennyit számított egy-egy meccs.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.08. 10:26:23

LG írta:
2022.01.07. 23:54:07
Ha már a fizetésekről jönnek a hírek, én mindig is úgy gondoltam, hogy a futballban ezen a szinten nyilvánosnak kellene lennie a számoknak. Ennyi szerintem járna a szurkolóknak. És akkor nem mennének találgatások, meg jönnének elő hirtelen mindenféle záradékok, amelyekről addig a közvélemény semmit sem tudott.

Meg pl. a kölönböző feltételekhez kötött bónuszok is érdekesek, hogy pl. a fizetési sapkába hogy számolják bele a 5 + 3 milliót. Ötöt számolnak. Esetleg 8-at? Vagy a háromból annyit, amennyi majd a valóságban megvalósul? De hiszen előre nem lehet tudni, hogy abból mennyi lesz. És akkor pl. ezzel is lehet trükközni nagyokat.

Én amúgy abban bíztam, hogy az új vezetőséggel véget ér a számokkal való trükközés meg hiteltelenség, de attól félek, hogy Laporta ugyanolyan, vagy még rosszabb ebből a szempontból.
Remek lenne, én is támogatnám. Mondjuk úgy eleve minden szektorban de mindegy :D
Laporta sunyi alak, de nem annyira öncélú mint a Barto/Rosell maffia. A klub érdekeiben sunyi, és ezzel kell együtt élnünk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.07. 23:54:07

Ha már a fizetésekről jönnek a hírek, én mindig is úgy gondoltam, hogy a futballban ezen a szinten nyilvánosnak kellene lennie a számoknak. Ennyi szerintem járna a szurkolóknak. És akkor nem mennének találgatások, meg jönnének elő hirtelen mindenféle záradékok, amelyekről addig a közvélemény semmit sem tudott.

Meg pl. a kölönböző feltételekhez kötött bónuszok is érdekesek, hogy pl. a fizetési sapkába hogy számolják bele a 5 + 3 milliót. Ötöt számolnak. Esetleg 8-at? Vagy a háromból annyit, amennyi majd a valóságban megvalósul? De hiszen előre nem lehet tudni, hogy abból mennyi lesz. És akkor pl. ezzel is lehet trükközni nagyokat.

Én amúgy abban bíztam, hogy az új vezetőséggel véget ér a számokkal való trükközés meg hiteltelenség, de attól félek, hogy Laporta ugyanolyan, vagy még rosszabb ebből a szempontból.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2022.01.07. 23:07:33

davi10 írta:
2022.01.07. 10:55:06
Ha jól tudom idén lejár a szerződés a Rakuten-nel, nem tudom, hogy a szponzoroknál is van-e aláírási bónusz, de onnan is lehet még akasztani egy kis összeget.

Nekem úgy jött le, hogy nem átlagolnak, az elmúlt 3 év csak referenciának volt ott.
Nem sajnos, a képlet az, hogy az elmúlt három év átlagát nézik majd. De a pontos matek nincs meg, szóval, nem tudom, hogy ha most lesz egy 50 millió pluszos év, akkor az mennyiben kompenzálja tavalyi mínusz 441-et. Viszont a Rakutennel lejár nyáron a megállapodás, szóval ott nagyot kell szakítani és a hírek eddig arról szóltak, hogy nem velük fogunk hosszabbítani.
Chino írta:
2022.01.07. 13:55:05
A Rakuten már korábban jelezte, hogy nem biztos a hosszabbítás, ennek ellenére most is partnerek lennének, de nagy valószínűséggel ez nem jön össze. Laportáék a Covid előtti arányt szeretnék, de ők ebbe nem mentek bele, úgyhogy úgy tűnik vagy a Chilliz, vagy az FSB lesz a befutó. (beszéltek még az Opporól, az Allianzról és a Stanley B&D-ről is)
Az ingujjra már megvan a szponzor, azt hiszem évi 15 millió lesz belőle a bevétel.

Viszont Laporta egy múlt heti (?) nyilatkozatában tagadta, hogy a CVC-vel lenne bármilyen megállapodás, azt mondta hogy nem akarnak hitelből játékost vásárolni.
CVC deal nincs, akkor lesz, ha teljesítik a mi kérésünket is, ami most fejből meg nem mondom mi. De azt nyilatkozta, hogy ebben az eddigi formában mi kimaradunk a buliból.
davi10 írta:
2022.01.06. 19:41:50
A főoldali cikk alapján (amiért nagy köszi) jól értelmezem, hogy június 30-án fogják "kihirdetni" a következő évi fizetési sapkát, és az igazolásokra fordítható összeget?
Később, de igen, lezárul a pü-i év 06.30-án, utána mennek az auditorok, megnézik a számokat, aztán valamit matekoznak.

A mezekkel kapcsolatban meg, ezt most csak hasból mondom, de szerintem az érékesített mezek 80%-a Messi mez volt. Hogy ez mennyire volt így vagy nem, vagy hogy vettek-e mást helyette idén a szurkolók, az kiderül majd a pü-i beszámolóból, ilyen sorok vannak benne, hogy merchandising pl.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.07. 22:41:51

Ne dugjuk homokba a fejünket, Messi távozása bizony meglátszódik mindenen.
Psg instagram követői 37m-ről 54n-ra nőtt az elmúlt fél évben, a leigazolása óta.
Direkt megnéztem a tendenciát, mert tudtam hogy majd jön, hogy eleve növekedett a követőszámuk, tipikus bagatelizáló érv szerint.
De nem, nem ilyen ütemben, messze nem.

És ez csak egy platform, amit nem muszáj komolyan venni, de ma ezeken a közösségi médiás felületeken szocializálódik a fiatalság, akikből potenciális szurkoló lehet, majd potenciális meccsre járó.

Még mielőtt valaki belém állna, nem azt mondtam, hogy 17 millió szurkolót vesztettünk, de az biztos, hogy mérhető a száma azoknak, akik most kicsit “elpártoltak” a klubtól, illetve nem olyan érdekes nekik többé a Barca Messi nélkül.

Persze erre is megkapom, hogy akik emiatt nem szurkolnak tovább azok nem “igazi” :lol: szurkolók.
Hát persze, csak az igazi aki elélvez egy Busquets hátrapassztól. Lapozzunk.

Személyes élmény, de nekem a szívemben a barca előtt egy helyi, megyei csapat van. Ahol magam is fociztam 5 éves korom óta. Apám meccsre hordott oda ahogy tudtam járni, az egész hétvégémet a mai napig meghatàrozza, hogy nyer vagy veszít a csapat.
A barca is ilyen, illetve ilyen volt.
Most nem érdekel annyira, nem Messi távozása miatt, az csak egy adalék. Mondhatnám egy nüansznyi dolog, ahhoz képest amilyen egyéb dolgok történtek a klub háza táján 3-4 éve kezdődően. Ilyen volt nekem a Pep utáni 2-2,5 fél év is.

De itt vagyok, itt leszek, és szívből kívánom, hogy Fati, Torres, Gavi, Nico, akárki hozza vissza ezt az érzést, és a szurkolókat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.07. 20:29:28

Troym írta:
2022.01.07. 16:39:39
A nézőszámok nyilván csökkentek Messi távozása miatt, de szerintem annak nagyobb a hatása, hogy elég körülményes utazni a covid miatt. A külföldi nézők tűntek el, csak egyszerűen már ennyire sokan voltak a covid előtt is. Olyan volt egy meccsnézés, mint egy múzeumlátogatás, turistákkal volt tele. Viszont nagyon nehezen tervezhető szerintem egy meccsnézés, főleg ha távolabbról érkeznél. Pl Ázsia, Amerika. Változnak a szabályok, az országok "színe", stb. Még Európán belül is nehéz utakat szervezni, mert mi van ha lezárnak, karanténba küldenek stb.
Az elmúlt 10 évben szerintem ennyire átalakult a nézők összetétele is. A katalánok számára egy sima meccsre a jegy drága. Én anno a covid előtt pl. egy Barcelona - Alaves meccsért fizettem 80 Eurót.
A nézőszám egy kicsit csalóka. Koeman alatt ebben az aspektusban is visszaesett a csapat. Xavi érrkezéséig egyedül a Real ellen volt normális nézőszám, addig ilyen átlag harmincezreket produkáltunk. A Bayern ellen még negyvenezren sem voltak. Mióta Xavi megérkezett szignifikáns változás volt. Az Espanol ellen 75 ezren, Betis ellen 66 ezren, de még egy Elche ellen is több mint 40 ezren voltak kint. A Real pl. mg sem közelíti ezeket a számokat.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.07. 16:39:39

A nézőszámok nyilván csökkentek Messi távozása miatt, de szerintem annak nagyobb a hatása, hogy elég körülményes utazni a covid miatt. A külföldi nézők tűntek el, csak egyszerűen már ennyire sokan voltak a covid előtt is. Olyan volt egy meccsnézés, mint egy múzeumlátogatás, turistákkal volt tele. Viszont nagyon nehezen tervezhető szerintem egy meccsnézés, főleg ha távolabbról érkeznél. Pl Ázsia, Amerika. Változnak a szabályok, az országok "színe", stb. Még Európán belül is nehéz utakat szervezni, mert mi van ha lezárnak, karanténba küldenek stb.
Az elmúlt 10 évben szerintem ennyire átalakult a nézők összetétele is. A katalánok számára egy sima meccsre a jegy drága. Én anno a covid előtt pl. egy Barcelona - Alaves meccsért fizettem 80 Eurót.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.07. 16:22:41

Chino írta:
2022.01.07. 15:51:37


Mondjuk szerintem egy Gavi mezből kétszer annyit adnak el, mint a Griezmann-Aguero duóból. De a Fati mezek is fognak szerintem fogyni, ahogy valószínű Torres is, főleg ha még hozza amit elvárnak.
Emellett valamilyen nagyobb név szerintem érkezni fog.
Attól én nem nagyon félnék, hogy a jenlegi keret miatt a mezszponzor akadékoskodna. Másrészt konkrétan a mezeladások nem igazán növelik a kasszát, inkább az csaphat pofán, ha nem jutunk be a BL-be.
Szerintem Messi távozásával nem csak a mezeladások csökkentek, hanem konrétan szurkolókat vesztettünk, akik vásároltak, nézték a meccseket, stb. Emlékezzünk, mi volt szezon elején, kongott az ürességtől a stadion, és nem nem azért, mert a covid miatt csak korlátozott számban lehettek nézők. A tévénézők körében még nagyobb lehet a veszteség, hiszen szerintem az európán kívüli szurkolók közül morzsolódtak le legtöbben. Őket pedig Gaviék nem fogják visszahozni.

Xavi kinevezése edzőnek markenting szempontból is jó húzás, Alvest is úgy gondolom, részben ilyen megfontolásból hozták vissza. Nem rossz próbálkozások, de eltörpülnek a Messi távozása okozta veszteségek mellett.

És ezért valóban jó lenne egy sztárigazolás, de mint írtam az igazolások topicban, egy igazi nagy dobást elképzelhetetlennek tartok jelenleg. Inkább abban bízóm, hogy ahogy a fiatalok egyre jobbak lesznek, a marketingértékük is nőni fog. Nem is áldoznám be őket egy nagy névért, én a lasabb, de biztosabb haladást választanám.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.07. 15:51:37

zsoltfree írta:
2022.01.07. 15:32:34
LG írta:
2022.01.07. 13:32:00


Most lehet hülyeséget mondok, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy Messi távozása után a Rakuten-től azt nyilatkozták, hogy nem akarnak hosszabbítani a klubbal. Sőt, más szponzorok is fenyegetőztek ezzel. Aztán, hogy azóta sikerült-e valamit oldani ezekben az ügyekben, azt nem tudom.
De azóta megszereztük De Jongot! :mrgreen:

Mínuszos marketing bevételek alatt pont ezeket értettem lentebb. Az elmúlt kb. 15 évben mindig játszott nálunk legalább 1 aranylabda esélyes / dobogós, mindig volt egy olyan támadó triónk, akik közül mind a 3 sztár volt, és egy rakás mezt adtak el velük, és akiket a klubból biztosan ismertek. Idén is még nyáron úgy volt, hogy egy Messi-Griezman-Agüero hármassal futunk neki a szezonnak, ami szponzoroknál jól hangzik. Jelenleg a 3 legnagyobb sztárunk Stegen, Pedri, De Jong. Az elmúlt 15 évben Stegen mindig kezdő lett volna, viszont a Pedri-De Jong duó csak Xavi - Iniesta távozása után fért volna a kezdőbe. Ilyen alapokon kész csoda lesz, ha a jelenleginél csak kevéssel lesz a főszponzori éves pénzünk kevesebb.
Mondjuk szerintem egy Gavi mezből kétszer annyit adnak el, mint a Griezmann-Aguero duóból. De a Fati mezek is fognak szerintem fogyni, ahogy valószínű Torres is, főleg ha még hozza amit elvárnak.
Emellett valamilyen nagyobb név szerintem érkezni fog.
Attól én nem nagyon félnék, hogy a jenlegi keret miatt a mezszponzor akadékoskodna. Másrészt konkrétan a mezeladások nem igazán növelik a kasszát, inkább az csaphat pofán, ha nem jutunk be a BL-be.
Forca Barca!!!!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.07. 15:32:34

LG írta:
2022.01.07. 13:32:00
davi10 írta:
2022.01.07. 10:55:06
Ha jól tudom idén lejár a szerződés a Rakuten-nel, nem tudom, hogy a szponzoroknál is van-e aláírási bónusz, de onnan is lehet még akasztani egy kis összeget.

Nekem úgy jött le, hogy nem átlagolnak, az elmúlt 3 év csak referenciának volt ott.
Most lehet hülyeséget mondok, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy Messi távozása után a Rakuten-től azt nyilatkozták, hogy nem akarnak hosszabbítani a klubbal. Sőt, más szponzorok is fenyegetőztek ezzel. Aztán, hogy azóta sikerült-e valamit oldani ezekben az ügyekben, azt nem tudom.
De azóta megszereztük De Jongot! :mrgreen:

Mínuszos marketing bevételek alatt pont ezeket értettem lentebb. Az elmúlt kb. 15 évben mindig játszott nálunk legalább 1 aranylabda esélyes / dobogós, mindig volt egy olyan támadó triónk, akik közül mind a 3 sztár volt, és egy rakás mezt adtak el velük, és akiket a klubból biztosan ismertek. Idén is még nyáron úgy volt, hogy egy Messi-Griezman-Agüero hármassal futunk neki a szezonnak, ami szponzoroknál jól hangzik. Jelenleg a 3 legnagyobb sztárunk Stegen, Pedri, De Jong. Az elmúlt 15 évben Stegen mindig kezdő lett volna, viszont a Pedri-De Jong duó csak Xavi - Iniesta távozása után fért volna a kezdőbe. Ilyen alapokon kész csoda lesz, ha a jelenleginél csak kevéssel lesz a főszponzori éves pénzünk kevesebb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.07. 13:55:05

davi10 írta:
2022.01.07. 13:36:26
LG írta:
2022.01.07. 13:32:00
Most lehet hülyeséget mondok, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy Messi távozása után a Rakuten-től azt nyilatkozták, hogy nem akarnak hosszabbítani a klubbal. Sőt, más szponzorok is fenyegetőztek ezzel. Aztán, hogy azóta sikerült-e valamit oldani ezekben az ügyekben, azt nem tudom.
Igen, ilyen nekem is rémlik. Gondolom bepróbálkozott a Rakuten, hogy Messi nélkül nem adnának ennyit, Laporta meg mutatta a középsőujjat.
Azóta ha jól rémlik a Beko-val pl. megújította a szerződést a klub, és még többet is fizetnek, nem adtak kevesebbet, mert nincs Messi.
A Rakuten már korábban jelezte, hogy nem biztos a hosszabbítás, ennek ellenére most is partnerek lennének, de nagy valószínűséggel ez nem jön össze. Laportáék a Covid előtti arányt szeretnék, de ők ebbe nem mentek bele, úgyhogy úgy tűnik vagy a Chilliz, vagy az FSB lesz a befutó. (beszéltek még az Opporól, az Allianzról és a Stanley B&D-ről is)
Az ingujjra már megvan a szponzor, azt hiszem évi 15 millió lesz belőle a bevétel.

Viszont Laporta egy múlt heti (?) nyilatkozatában tagadta, hogy a CVC-vel lenne bármilyen megállapodás, azt mondta hogy nem akarnak hitelből játékost vásárolni.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.07. 13:36:26

LG írta:
2022.01.07. 13:32:00
Most lehet hülyeséget mondok, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy Messi távozása után a Rakuten-től azt nyilatkozták, hogy nem akarnak hosszabbítani a klubbal. Sőt, más szponzorok is fenyegetőztek ezzel. Aztán, hogy azóta sikerült-e valamit oldani ezekben az ügyekben, azt nem tudom.
Igen, ilyen nekem is rémlik. Gondolom bepróbálkozott a Rakuten, hogy Messi nélkül nem adnának ennyit, Laporta meg mutatta a középsőujjat.
Azóta ha jól rémlik a Beko-val pl. megújította a szerződést a klub, és még többet is fizetnek, nem adtak kevesebbet, mert nincs Messi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.07. 13:32:00

davi10 írta:
2022.01.07. 10:55:06
Ha jól tudom idén lejár a szerződés a Rakuten-nel, nem tudom, hogy a szponzoroknál is van-e aláírási bónusz, de onnan is lehet még akasztani egy kis összeget.

Nekem úgy jött le, hogy nem átlagolnak, az elmúlt 3 év csak referenciának volt ott.
Most lehet hülyeséget mondok, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy Messi távozása után a Rakuten-től azt nyilatkozták, hogy nem akarnak hosszabbítani a klubbal. Sőt, más szponzorok is fenyegetőztek ezzel. Aztán, hogy azóta sikerült-e valamit oldani ezekben az ügyekben, azt nem tudom.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.07. 10:55:06

Ha jól tudom idén lejár a szerződés a Rakuten-nel, nem tudom, hogy a szponzoroknál is van-e aláírási bónusz, de onnan is lehet még akasztani egy kis összeget.

Nekem úgy jött le, hogy nem átlagolnak, az elmúlt 3 év csak referenciának volt ott.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.07. 10:49:32

davi10 írta:
2022.01.06. 19:41:50
A főoldali cikk alapján (amiért nagy köszi) jól értelmezem, hogy június 30-án fogják "kihirdetni" a következő évi fizetési sapkát, és az igazolásokra fordítható összeget?
Na igen, ezen gondolkoztam én is, hogy ez vajon mikor lesz publikus, de nem vagyok túl bizakodó.

Ha jól értem az elmúlt 3 év átlaga a lényeg. Most ez így néz ki időrendben: +107.891, -53.474, -441,113 (millió euró). Tehát ha jól értem: ami miatt nagy kakiban vagyunk az az utolsó év. Tehát ebből az következik, hogy ha lenne 2 jó évünk, akkor jönnénk ki a gödörből (3 éves átlagot számolva)? Mert ezt a 441millió mínuszt egalizálni, ami az utolsó évben volt.... na ez nem tűnik kis dolognak. Oké a fizuk drasztikusan csökkentek és van rá esély, hogy év végéig a Coutinho, Dembele, Umtiti, Roberto problémás fizuja is megoldódik így vagy úgy. Talán a nézők is maradnak a stadionban, és ezek pozitív összeget produkálnak Viszont a csökkenő marketing értékek (Messi, Griezman, Agüero távozásával) és a BL-ből a korai búcsú az igen csak mínuszos tétel lesz. Illetve mínuszos lehet még az előző évhez képest a tv jogdíjakból és a spanyol bajnoki helyezés után járó összeg, mert azt kizárhatjuk, hogy bajnokok leszünk, de a dobogó is eléggé sanszos. (megelőlegezve a bizalmat arra, hogy BL-indulást érő első négyben végzünk).
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2022.01.07. 09:53:12

Részemről nagyon köszönöm az átigazolással kapcsolatos cikket.
Azért nem állítom, hogy nagyon belemélyedtem, de a lényeg még felületes átolvasás után is lejött...
Innen szép nyerni. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 19:41:50

A főoldali cikk alapján (amiért nagy köszi) jól értelmezem, hogy június 30-án fogják "kihirdetni" a következő évi fizetési sapkát, és az igazolásokra fordítható összeget?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.04. 22:46:59

davi10 írta:
2022.01.04. 22:14:46
Nem volt saját topicja, így jobb híján ide:

Alfred Schreuder lett a Club Brugge új vezetőedzője!
Az nem tudom mennyire beszédes, hogy a legutolsó 3 edzői stábból előbb kapnak vezetőedzői állást a másodedzők.
Jó mondjuk Sarabia, mint a Pique-féle Andorra veuetőedzője talán nem egy sikersztori, de ez kemény, hogy Valverde, Setien és Koeman azóta se melózik, és nem is fogadnék rá, hogy egyhamar valaki alkalmazza őket. Bár Koeman-t még lehet visszasírják a holland csapat élére.
Valverde azért meglepő, mégis csak két bajnoki címet nyert, és 1. helyen adta át a csapatot. Nem tartozik a top edzők közé, de azért egy erős középszint. Nála sokkal nagyobb kóklerek ülnek még viszonlyag komoly csapatok padján is. Lehet, hogy neki kell a pihenés a Barca után, azért nagyon komoly nyomás nehezedett itt az edzőkre, erről LE és Guardiola is tudnának mesélni.

Koeman edzőként sosem volt top csapathoz való, ha játékosként nem lett volna klublegenda, az edzői eredményei alapján még szóba sem jött volna valószínűleg a csapat vezetőedzőjeként. Klubedzőként élete lehetősége volt, nem tudott élni vele, szerintem kár is lenne ezt erőltetni. Top kluboknak nem fog kelleni, azt pedig megértem, hogy a Barca után már nem akar spanyol kiscsapatokkal vagy a holland ligában bohóckodni. Talán a válogatottal kellene még egyszer megpróbálkoznia, ott elég ígéretes munkát végzett.

Setién meg aztán tényleg a semmiből kapott egy óriási lehetőséget, mint a mesében, csak sajnos a való életben a csoda elmaradt. A spanyol kis csapatok az ő szintje, de szintén érthető, hogy a Barca után nem akarja már erőltetni, kb. mintha egy bukott miniszter menne vissza egy kis faluba polgármesternek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.04. 22:14:46

Nem volt saját topicja, így jobb híján ide:

Alfred Schreuder lett a Club Brugge új vezetőedzője!
Az nem tudom mennyire beszédes, hogy a legutolsó 3 edzői stábból előbb kapnak vezetőedzői állást a másodedzők.
Jó mondjuk Sarabia, mint a Pique-féle Andorra veuetőedzője talán nem egy sikersztori, de ez kemény, hogy Valverde, Setien és Koeman azóta se melózik, és nem is fogadnék rá, hogy egyhamar valaki alkalmazza őket. Bár Koeman-t még lehet visszasírják a holland csapat élére.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.02. 14:32:34

LG írta:
2021.12.24. 13:19:44
Én Neymart egy kicsit sem sajnálom, 2015 után már jól láthatóan elkezdett hanyatlani a pályafutása, és ez a folyamat azóta is tart. Nagyon jó pénz volt érte a 220 millió, más kérdés, hogy nem sikerült hasznosan elkölteni. De összességében nem gyengültünk, a 17/18-as csapat erősebb volt, mint a 16/17-es.
A fociban sincs " ha ", de nyilván minden másként alakult volna Ney maradásával az ő pályafutásában is.

Összességében viszont folyamatosan gyengültünk 15/16-tól kezdődően, előbb mentálisan, morálisan majd fizikálisan.
Kezdődött a székházban, az irodákban és ez lépésről lépésre gyűrűzott tovább a pályán lévő teljes hanyatlásig.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.02. 10:25:01

Xavier Elain-nak, az első csapat fizioterapeutájának megköszönték a munkáját.

Pruna pedig ugyan nem kapott hivatalos bemutatást/bejelentést, de már a klub alkalmazottja.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.24. 13:19:44

Én Neymart egy kicsit sem sajnálom, 2015 után már jól láthatóan elkezdett hanyatlani a pályafutása, és ez a folyamat azóta is tart. Nagyon jó pénz volt érte a 220 millió, más kérdés, hogy nem sikerült hasznosan elkölteni. De összességében nem gyengültünk, a 17/18-as csapat erősebb volt, mint a 16/17-es.

1. Puyol nálam. Azért, mert a sérülések miatt nem tudott a pályán úgy búcsúzni, ahogy megérdemelte volna.
2. Abidal :arrow: Pep kezei alatt világklasszis teljesítményt nyújtott. És még lehettek volna kiváló szezonjai, ha nem kellett volna betegség miatt idő előtt visszavonulnia. :cry:
3. Iniesta :arrow: a sérülések sajnos az ő utolsó szezonjaira is rányomták a bélyegét, de mikor egészséges volt, még mindig klasszis szintet hozott. 1-2 évig szvsz még hasznos tagja lehetett volna a csapatnak, de ő másképp döntött, és maximálisan tiszteletben tartom.
4. Agüero :arrow: bár nem volt itt annyit, hogy igazán kitődjön a klubhoz, mégis elszomorítja az embert, hogy így kellett befejeznie a pályafutását.
5. Yaya Touré :arrow: bár ahogy Rivaldo11 írta, rövid távon nem éreztük meg a távozását, hosszabb távon igen. Azért 2013 környékén már nagyon is jól jött volna egy ilyen játékos a középpályára. Abban az időben amúgy brutálisan jó volt a Cityben, igaz, más szerepkörben, mint itt. De nálunk meg már akkor akadozott a korábban jól működő gépezet, lehetett volna új elmekkel próbálkozni. Azt sem gondolom, hogy pl. Busquets-el együtt nem fértek volna el a pályán.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.24. 11:16:59

1. Messi
2. Rivaldo
3. Neymar
4. Ronaldo (bár így jöhetett Rivaldo)
5. Eto'o
Ezek azok a játékosok, akik akkor távoztak, mikor még bőven adhattak volna a csapatnak.
Ini, Xavi távozása természetes lezárása volt a Barcás pályafutásnak, Dinhonál inkább a távozás módja volt fájdalmas, Yaya elvesztése is érvágás volt, de nem volt érezhető, mert berobbant Busi, és annál jobb csapatot, mint a 10-11 es Barca, nem látott még zöld gyep. Minden idők legjobb csapata volt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.12.24. 10:23:11

1. Xavi
2. Ini
3. Messi
4. Rivaldo
5. Kluivert
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Válasz küldése