Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.06.17. 20:27:43

FCBsteve írta:
2022.06.17. 20:07:18

A közgyűlésen vagy százszor elmondták, CSAK VISSZAVÁSÁRLÁSI OPCIÓval adnak el bármit is... Illetve 25 évre!

CVC meg a Super Liga miatt nem pálya...
Ha elfogadnák a Liga+CVC ügyletet, az a Super Liga feladása lenne - ezért ellenzi Laporta (+Real Madrid) annyira...
A TV-jogok kapcsán én is találkoztam a 25 éves kitétellel (bár igazából ez szándék ugye, még nincs konkrét üzlet, amit tető alá hoztak volna és aláírtak volna), a BLM-nél nem. Ettől még lehet. A klub döntése gyakorlatilag megnyitotta az ajtót azelőtt, hogy az elnökség meghallgassa az ajánlatokat és elfogadja a legjobbat.

A Liga+CVC valóban a szuperliga feladását is jelentette volna, de őszintén nem látom, hogy annak a projektnek jelenleg mi a realitása, annyira amatőr módon próbálták meg először.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.06.17. 20:07:18

jclayton írta:
2022.06.17. 19:31:02
Talán a tavaly nyári CVC-deal lehet egy kapaszkodó arra vonatkozólag, hogy ez egy milyen üzlet.

A CVC a tévés bevételek tizenegy százalékát csípte volna le negyven évre egy - a Barcelona esetében - 270 milliós kedvező lejáratú kölcsönért cserébe. https://www.espn.com/soccer/spanish-lal ... -appalling

Most pedig ha jól értem összesen két külön üzletről van szó
- 300 millió a kereskedelmi jogok 49 százalékának értékesítéséért örökre (https://barcauniversal.com/official-bar ... -expected/), esetleg visszavásárlással
- 400 (?) millió a közvetítési jogok 25 százalékáért, szintén véglegesen, esetleg ugyanúgy visszavárárlással

Több, mint kétszer annyi pénz folyik be a Barcelonához, ráadásul törlesztőrészleteket sem kell fizetni, cserébe minden, amit eladtak, az el is veszik végleg. A CVC-vel mások ásták volna meg a klub sírját, de nem is fájt volna annyira, ez a deal pedig olyan, mint amikor kiárusítod a családi aranyat.

Ha nem forgatja be a csapat a felszabaduló forrásokat rögtön két-három 40+ milliós megaüzletbe, akkor szemhunyorgatva oké, a CVC legalább szerénységre kötelezte volna a klubot, mert megvoltak a szabályai, hogyan lehet befektetni a pénzt.
A közgyűlésen vagy százszor elmondták, CSAK VISSZAVÁSÁRLÁSI OPCIÓval adnak el bármit is... Illetve 25 évre!

CVC meg a Super Liga miatt nem pálya...
Ha elfogadnák a Liga+CVC ügyletet, az a Super Liga feladása lenne - ezért ellenzi Laporta (+Real Madrid) annyira...
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.06.17. 19:31:02

Talán a tavaly nyári CVC-deal lehet egy kapaszkodó arra vonatkozólag, hogy ez egy milyen üzlet.

A CVC a tévés bevételek tizenegy százalékát csípte volna le negyven évre egy - a Barcelona esetében - 270 milliós kedvező lejáratú kölcsönért cserébe. https://www.espn.com/soccer/spanish-lal ... -appalling

Most pedig ha jól értem összesen két külön üzletről van szó
- 300 millió a kereskedelmi jogok 49 százalékának értékesítéséért örökre (https://barcauniversal.com/official-bar ... -expected/), esetleg visszavásárlással
- 400 (?) millió a közvetítési jogok 25 százalékáért, szintén véglegesen, esetleg ugyanúgy visszavárárlással

Több, mint kétszer annyi pénz folyik be a Barcelonához, ráadásul törlesztőrészleteket sem kell fizetni, cserébe minden, amit eladtak, az el is veszik végleg. A CVC-vel mások ásták volna meg a klub sírját, de nem is fájt volna annyira, ez a deal pedig olyan, mint amikor kiárusítod a családi aranyat.

Ha nem forgatja be a csapat a felszabaduló forrásokat rögtön két-három 40+ milliós megaüzletbe, akkor szemhunyorgatva oké, a CVC legalább szerénységre kötelezte volna a klubot, mert megvoltak a szabályai, hogyan lehet befektetni a pénzt.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2022.06.17. 18:22:22

Egyelőre ne ítéljük meg Laporta intézkedéseit. Én azt gondolom hogy ártani nem akar a klubnak, próbálkoznak dolgokkal, már ez is jó.
Várjuk ki a végét, annyira minimum rá szolgált, hogy próbáljunk pozitívan állni a dolgokhoz.
Reméljük okosan igazolnak, vállalható fizetésekkel. Ha erősebb csapatunk lesz szeptemberben mint most, már előrébb vagyunk egy kicsit. Inkább lassan, de folyamatosan előre haladjunk. Gazdaságilag, szakmailag.
Én még bízom Laportáékban hogy jó irányba kormanyoznak.
Kép
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.06.17. 17:00:03

Atlantis írta:
2022.06.17. 16:31:16

Én azt hittem fix évekre szóló értékesítésekről volt szó eddig.
Az a jó ezekben a közzétett számokban, hogy természetesen nem tudjuk meg belőle, hogy ez az egész mit is jelent. Őszintén remélem, hogy ott helyben részletesen bemutatták a terveket Így ránézésre ugyanis elég karcosan hangzik.
- Mekkora bevétel kiesést fog ez generálni éves szinten a klubnak? (Mennyivel kevesebbet tud a klub évente elkölteni például átigazolásokra majd? )
- Milyen opciója lesz pontosan a visszavásárlásra?

Csak mert ha jól értem:
https://www.fcbarcelona.com/en/club/new ... lion-euros
  • 282 million have been raised in media and TV rights revenue
  • The Commercial section achieved 268 million euros of revenue (-10% compared to the 2019/20 season) but the estimated loss of revenue is 56 million and comes mainly from the closure of stores (42 million), as well as the impossibility of going on any tours last summer.
Itt olyan jogok eladásáról van szó, amik külön-külön évente 200-300 millió eurókat termelnek és a 3 legnagyobb bevételi forrásából a klubnak lefed 2-őt. Vagyis most kapunk 500-700 millió eurót, viszont közben évente alsó hangon 70-80 millió euró esik majd ki a kasszából határozatlan ideig. (A stadion meg ugye az építkezés miatt szintén meg lesz vágva, szóval simán 100 is kiesik majd évente).
Mindezt elsősorban azért, hogy már most a nyáron tudjunk még több pénzt költeni játékos igazolásokra és fizetésekre.


Szóval számomra ez a jelenlegi információk szerint elsülhet nagyon jól és nagyon rosszul is. Ideális esetben bejönnek az igazolások (befektetések) és közben fix áras visszavásárlási opcióink vannak ezekre a jogokra, és 8-10 év múlva stabilizálódik a klub. Rossz esetben lesz pár jó éve a csapatnak mielőtt egy a mostaninál is nagyobb gazdasági problémába szalad bele nyíl egyenesen.
1.) A gyűlésen a BLM forgalmát 55-65M € környékére mondták... Ennek a fele esne ki, ha eladják, ugyanakkor olyan Partnert keresnek, akik nemzetközi szinten segítene növelni a forgalmat - így akár a Barca rész nem is csökkenne jelentősen...
Laporta említette, hogy pl a Nike szponzoráció nincs benne az ügyletben...
2.) TV jogok éves talán 160m €...
Ennek max negyede esne ki, 10%-onként kb 200m€-ért
3.) Pénz most kell: pozitív évzáráshoz = igazolási lehetőségekhez, sok ktg kitermeléséhez
1-3 éven belül a fizetési keret jelentősen kell csökkenjen, ahhoz a jövőbeni kevesebb bevétel is elég lesz és félre lehet tenni a visszavásárlásra...
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.17. 16:31:16

Az a részvételi arány valóban elkeserítő. :?
  • “A BLM jogokért 200-300 milliós eurós ajánlataink vannak, a közvetítési jogokért 400-500 milliós” – Laporta. A BLM jogok 49,9%-át, a közvetítési jogoknak pedig maximum a 25%-át akarja érvényesíteni a klub.
  • Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy a hivatalos Barça termékek (pl. ruhák, táskák, szurkolói relikviák, stb.) értékesítéséből származó bevétel fele a leendő vevőé lesz
  • Ez pedig azt jelenti a gyakorlatban, hogy a meccsek közvetítéséért járó bevételek 25%-a fog átvándorolni a leendő vevőhöz – ugye ezeknek a legvaskosabb része a BL és LaLiga meccsekhez kötődik.
  • “Mindkét jog értékesítésére visszavásárlási opciónk is lesz” – Guiu.

Én azt hittem fix évekre szóló értékesítésekről volt szó eddig.
Az a jó ezekben a közzétett számokban, hogy természetesen nem tudjuk meg belőle, hogy ez az egész mit is jelent. Őszintén remélem, hogy ott helyben részletesen bemutatták a terveket Így ránézésre ugyanis elég karcosan hangzik.
- Mekkora bevétel kiesést fog ez generálni éves szinten a klubnak? (Mennyivel kevesebbet tud a klub évente elkölteni például átigazolásokra majd? )
- Milyen opciója lesz pontosan a visszavásárlásra?

Csak mert ha jól értem:
https://www.fcbarcelona.com/en/club/new ... lion-euros
  • 282 million have been raised in media and TV rights revenue
  • The Commercial section achieved 268 million euros of revenue (-10% compared to the 2019/20 season) but the estimated loss of revenue is 56 million and comes mainly from the closure of stores (42 million), as well as the impossibility of going on any tours last summer.
Itt olyan jogok eladásáról van szó, amik külön-külön évente 200-300 millió eurókat termelnek és a 3 legnagyobb bevételi forrásából a klubnak lefed 2-őt. Vagyis most kapunk 500-700 millió eurót, viszont közben évente alsó hangon 70-80 millió euró esik majd ki a kasszából határozatlan ideig. (A stadion meg ugye az építkezés miatt szintén meg lesz vágva, szóval simán 100 is kiesik majd évente).
Mindezt elsősorban azért, hogy már most a nyáron tudjunk még több pénzt költeni játékos igazolásokra és fizetésekre.


Szóval számomra ez a jelenlegi információk szerint elsülhet nagyon jól és nagyon rosszul is. Ideális esetben bejönnek az igazolások (befektetések) és közben fix áras visszavásárlási opcióink vannak ezekre a jogokra, és 8-10 év múlva stabilizálódik a klub. Rossz esetben lesz pár jó éve a csapatnak mielőtt egy a mostaninál is nagyobb gazdasági problémába szalad bele nyíl egyenesen.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.06.17. 15:02:06

daffy írta:
2022.06.17. 12:38:11
bence0330 írta:
2022.06.17. 10:12:01
Ez tényleg röhejes, de nézzük a napos oldalát, ami végülis a lényege volt az egésznek: ha minden igaz, akkor így most kivergődtünk ebből a mocsárból, és ha meg is valósulnak az eladások, elkezdhetjük komolyan venni a Koundé féle átigazolási pletykákat, nem röhögni annak lehetetlenségén.
Ez a bevétel nem 1:1ben megy azonnal a hitelekbe? Marad igazolni,regisztrálni,szerződéseket kifizetni?
Remeljuk :lol:

Nyilvan engem mezei szurkolokent rohadtul nem erdekel a gazdasagi resze az egesznek, igy csak remenykedni tudok benne, hogy ez a penz az esetleges eladasokkal egyutt eleg lesz:

- a kessie, christensen, azpilicueta, (alonso) trio/kvartett szerzodtetesere
- gavi szerzodesere
- dembele itt maradásara/raphinha szerzodesere
- igazolni még legalább egy nagy + egy kisebb kalibert (kounde + soler)

Jovere nagyon adnek egy ts alba kounde araujo azpilicueta gavi kessie pedri fati auba dembele/raphinha kezdőt.

Masodik sornak meg egy x, alonso, pique, christensen, dest, soler, busi, nico, depay x torres 11et
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.06.17. 13:15:46

nem, ezzel kijottunk a godorbol

rahajtunk Haalandra is

oh, wait :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.06.17. 12:38:11

bence0330 írta:
2022.06.17. 10:12:01
Ez tényleg röhejes, de nézzük a napos oldalát, ami végülis a lényege volt az egésznek: ha minden igaz, akkor így most kivergődtünk ebből a mocsárból, és ha meg is valósulnak az eladások, elkezdhetjük komolyan venni a Koundé féle átigazolási pletykákat, nem röhögni annak lehetetlenségén.
Ez a bevétel nem 1:1ben megy azonnal a hitelekbe? Marad igazolni,regisztrálni,szerződéseket kifizetni?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.17. 10:12:01

Ez tényleg röhejes, de nézzük a napos oldalát, ami végülis a lényege volt az egésznek: ha minden igaz, akkor így most kivergődtünk ebből a mocsárból, és ha meg is valósulnak az eladások, elkezdhetjük komolyan venni a Koundé féle átigazolási pletykákat, nem röhögni annak lehetetlenségén.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.06.17. 06:41:17

davi10 írta:
2022.06.16. 22:44:33
Jó látni, hogy jó kezekben van a klub. 5000 főt vártak személyesen (gondolom még párat online) szavazni. Az első szavazáson 646-an vettek részt.

Lehet, hogy jobban járna a klub, ha valami olyan tulajdonosa lenne, akit érdekel is a dolog.
En is ezen rohogtem. Egy nb 3as csapat evnyito forumara szoktak ennyien elmenni. Szégyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.16. 22:44:33

Jó látni, hogy jó kezekben van a klub. 5000 főt vártak személyesen (gondolom még párat online) szavazni. Az első szavazáson 646-an vettek részt.

Lehet, hogy jobban járna a klub, ha valami olyan tulajdonosa lenne, akit érdekel is a dolog.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.06.14. 16:18:53

23-24-es szezonban a csapat elköltözik a Montjuic Stadionba. Kb 30.000 bérletesnek nem lesz helye.
Na most kellene kideríteni, hogy kik adták el a jegyüket a németeknek. Meg is lenne oldva a probléma.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.09. 21:46:38

Egy halottat próbálunk újraéleszteni – sokkolta olvasóit egy retorikai fordulattal Romeu –, és nagy szerencsénk, hogy van egy brandünk, vannak ingatlanjaink és egyéb eszközeink. Ha a tulajdonosok (a tagok) nem akarnak pénzt beletenni a klubba, akkor engedniük kell, hogy a rendelkezésünkre álló eszközöket úgy használhassuk, hogy az újraélesztés sikeres legyen.
Nyilván ok nélkül nem rinyálnak a médiába. Kisebb nyomásgyakorlás a tagokra, amit amúgy én nem vetek meg. Ugyanúgy benne vannak ebben, mint Barto koma, ideje valamit törleszteni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.09. 17:09:28

Romeu a Diario sportnak arról beszélt, hogy 500 millió euróra van szükség a Barca megmentéséhez.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.29. 22:06:37

Több helyen is szembejött velem, hogy a klub szerződtetett egy új sportpszicholóhust, Sasa Sredanovic-ot (érdemes rákeresni a hölgyre, abszolút nem ez a szakma ugrana be róla :D ).

Ha minden igaz az utóbbi 2 évben Spanyolországban dolgozott, tavaly a Bilbao-nál (szuperkupa, kupadöntő), idén a Betis-nél (kupa).

Nem tudom, hogy azért nem hozták-e le a nagy újságok (Sport, Mundo, stb.) mert kacsa, vagy mert nem bír akkora hírértékkel.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.07. 23:50:59

Ha jól láttam múlt héten, több fórumozó kolléga is volt a Mallorca elleni meccsen végül, kíváncsi vagyok mik az ő tapasztalataik a hétvégéről, most leírom az enyém, és nem véletlen ebbe a topicba. Én is ott voltam, és lehet, hogy még megfontolom a Villareal ellenit is, végülis az utolsó lehetőség ebben a Camp Nouban.
Nagyon szerencsés vagyok, legalább 30 meccsen jártam a Camp Nouban Guardiola edzősködésének kezdete óta, de az alábbiakat még nem tapasztaltam:

1. A Camp Nou tövében van egy 3 szintes shop, a Botiga Megastore. Itt folyik a mezeladás is, amúgy Barcelonában még vagy 20 helyen van hivatalos Botiga. A meccs napján nem volt már: XL vagy L méretű mez (magyarul a legtöbb felnőtt férfi embernek való) a hivatalos hazaiból, a BLre készített alternatív hazaiból, a lila idegenbeliből még más méret se nagyon, és a senyerás mez pedig abszolút elérhetetlen. Beszéltem pár eladóval, akik végül a rangidős kollégához vagy menedzserhez vagy nemtom kihez irányítottak, és ő azt mondta, hogy nem érti, miért történik ez, de a Nike ennyire a szezon végén már nem ad nekik új mez készleteket, hiába igényelnek. Mégegyszer, meccsnapon, 33. (?) forduló, és már nincs több mez idénre. Aztán ki tudja, lehet kamu volt, de mindenesetre ez szerintem aligha fér bele egy gazdasági problémák tömkelegével küzdő csapatnak.
(Végül találtam az utolsó utáni kupac alján egy Les Ansu Fatit, amit tekintettel a sérülékenységére hezitálva, de megvettem, ez a tökutolsó volt a városban valszeg :D Lehet volt még 1-2 darab más előre lenyomottból mint Memphis vagy Piqué, de ennyi, Pedri pl tuti nem volt, pedig az szalad a legjobban)

2. Említettem, hogy a városban sok helyszínen van Botiga, ami a Barca hivatalos shopja, közvetlenül a klub irányítása alatt. Több prominens helyszínen is bezárt, a többiről nem tudok semmit. Nem ideiglenesen, hanem egyszerűen megszűntek. :/ Nyilván nem volt covid alatt fenntartható, de mostanra lehetett volna nyitni párat. Szintén a Covid miatt sok hely a városban tönkrement, rengeteg kiadó üzlethelyiség van, a város pedig a régi idők túrista tömegeivel van megtöltve, szóval indokolt lehetett volna nyitni a bezártak helyett, akár máshol. Valamiért mégsem. Vagy nincs kereslet, vagy a klub vezetése nem reagál megfelelően.

3. A mérkőzésre online szoktam jegyeket venni, alapvetően minél közeleb érkezik a kezdő sípszó, annál több jegy van eladó, dobják vissza a bérletesek, szabadulnak fel a székek. Általában az utolsó 24 órában veszek, 10ből 8szor. Most egyre csak fogytak a jegyek, végül online teljesen eltűntek. A Camp Nounál lévő kasszánál is káosz volt egész Vasárnap. Még szombaton az utsó jegyek közül sikerült venni eleget a családnak, de ennyi volt. Vasárnap még nap közben egy sört is ittam a stadionnál, kb 3szoros áron, hogy támogassam a klubot ezzel is. 20 percnyi ücsörgés alatt legalább 50 csalódott szurkoló távozott a szemközti főpénztáraktól, ők egyszrűen nem jutottak be a meccsre, nem volt eladó jegy.
A stadion kapacitása 98-99ezer? A meccsen asszem 63ezren voltunk, ledöbbenve tapasztaltam ezt. Ilyen még soha nem fordult elő. Hogy ez hogy történhetett, nem tudom, a kasszások se tudták. A meccs szünetében beszéltem fiatalabb bérletesekkel, helyi lakosokkal, fogalmuk se volt, miért történt ez. Magyarul aligha lehetett szervezett bérletesi véleménnyilvánítás a stadion "kiürítése", hisz ilyenről nem tudtak. Egyrészt értetlenül állok ezelőtt, másrészt el kell mondani, hogy a hangulat jó volt. 63ezerhez képest parádés, azért a legtöbb 75-80ezres meccshez képest viszont semmi.

Végül is a mondandóm az akar lenni, hogy nem egészen értem, mi történik a klubnál, de látszólag igen komoly bevételektől esnek el, számomra érthetetlen és látszólag vállalhatatlan menedzsmentbeli hibák és mulasztások miatt. Ha mindent egybevetek, csak ezen az egy meccs hétvégén millió eurós nagyságrendű bevételtől eshetett el a klub.
És ki tudja, máskor is van-e ez így mostanában.

Ha valaki mást tapasztalt ezen a hétvégén, vagy tudja a magyarázatot erre-arra, azt szívesen meghallgatnám. Én kicsit meg vagyok rökönyödve azóta is, hogy vajon milyen szakemberek azok, akik így próbálják a klubot anyagilag talpraállítani. Anélkül, hogy tudnám, személy szerint kik is felelősek ezekért a területekért.
Amúgy persze a meccs, stadion, az egész megint szuper élmény volt, csak soha nem tapasztaltam a fent említett dolgokat eddig. És nagyon rossznak tűnik az időzítésük is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.02. 18:31:00

Olvasgatva többedszerre is a Spotify dealt a stadionra vonatkozóan, nekem nagyon kevésnek tűnt. Mégiscsak a világ egyik legismertebb stadionját nevezik át, nem pedig egy újat építenek a semmiből, stb.
Aztán elkezdtem utána nézni és amúgy meglepően alacsonyak az összegek máshol is, és azokhoz képest jónak tűnik ez a megegyezés. Példák amiket néztem:

Arsenal:
Funding for the stadium was secured in February 2004. Later in the year Emirates bought naming rights for the stadium, in a 15-year deal estimated at £100 million that also included a 7-year shirt sponsorship, starting in the 2006–07 season.

Német csapatok:
https://www.statista.com/statistics/282 ... s-revenue/


Ha esetleg másnak is megfordult volna mindez a fejében. :D
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.17. 22:58:56

Évek óta drágul a stadion projekt szerintem, szóval nagy változás nem lehet tavalyhoz képest.

https://forbes.hu/uzlet/szuperstadiont- ... barcelona/ (2016)
https://liner.hu/hatalmasat-kaszalhat-a ... -camp-nou/ (2020)
https://index.hu/sport/futball/2021/10/ ... felujitas/ (2021 vége)

2016-ban 400 millió körül számolták, 2020-ban már 800 milliónál járt, tavaly pedig ha jól emlékszem 1,25 milliárd eurónál tartottunk.

Ha minden igaz, akkor ez a Spotify-os szerződés most már tényleg megindítja az építkezéseket, hiszen konkrétan erre vonatkozóan kapunk majd pénzt.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.17. 22:07:02

Cseri írta:
2022.03.16. 10:33:38
recrea írta:
2022.03.15. 22:19:42
Btw, mi lett az új stadion projekttel? Mára nagyjából dupla annyi lehet a költségvetése, mint anno.
Ott is elveszti a közpénz jellegét? A ner építi, vagy van rá csok? :)
Ha egy ilyet én írtam volna már ott lenne a nevem a kitiltások topicban, de érdekes módon másoknál (vagy talán más nézőpont) már elveszti az ilyen a politikai téma jellegét?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.03.17. 21:51:56

Cseri írta:
2022.03.16. 10:33:38
recrea írta:
2022.03.15. 22:19:42
Btw, mi lett az új stadion projekttel? Mára nagyjából dupla annyi lehet a költségvetése, mint anno.
Ott is elveszti a közpénz jellegét? A ner építi, vagy van rá csok? :)
Bocs, ez esetben 4x a szorzó :)
Az építőipari nyersanyagárak és a munkaerő árak duplázódására gondoltam egyébként.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.16. 10:33:38

recrea írta:
2022.03.15. 22:19:42
Btw, mi lett az új stadion projekttel? Mára nagyjából dupla annyi lehet a költségvetése, mint anno.
Ott is elveszti a közpénz jellegét? A ner építi, vagy van rá csok? :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.03.15. 22:19:42

Jack Napier írta:
2022.03.15. 21:57:50
Engem bevallom ez a Spotify Camp Nou nem fog zavarni nagyon. Jobban jártunk ezzel, mint az Emirates vagy az Etihad.
Szerintem jelen pillanatban senkit :)

Btw, mi lett az új stadion projekttel? Mára nagyjából dupla annyi lehet a költségvetése, mint anno.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.03.15. 21:57:50

Engem bevallom ez a Spotify Camp Nou nem fog zavarni nagyon. Jobban jártunk ezzel, mint az Emirates vagy az Etihad.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.03.15. 21:28:23

A Spotify hivatalos.
Kép
Válasz küldése