Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.17. 10:12:01

Ez tényleg röhejes, de nézzük a napos oldalát, ami végülis a lényege volt az egésznek: ha minden igaz, akkor így most kivergődtünk ebből a mocsárból, és ha meg is valósulnak az eladások, elkezdhetjük komolyan venni a Koundé féle átigazolási pletykákat, nem röhögni annak lehetetlenségén.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.06.17. 06:41:17

davi10 írta:
2022.06.16. 22:44:33
Jó látni, hogy jó kezekben van a klub. 5000 főt vártak személyesen (gondolom még párat online) szavazni. Az első szavazáson 646-an vettek részt.

Lehet, hogy jobban járna a klub, ha valami olyan tulajdonosa lenne, akit érdekel is a dolog.
En is ezen rohogtem. Egy nb 3as csapat evnyito forumara szoktak ennyien elmenni. Szégyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.16. 22:44:33

Jó látni, hogy jó kezekben van a klub. 5000 főt vártak személyesen (gondolom még párat online) szavazni. Az első szavazáson 646-an vettek részt.

Lehet, hogy jobban járna a klub, ha valami olyan tulajdonosa lenne, akit érdekel is a dolog.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.06.14. 16:18:53

23-24-es szezonban a csapat elköltözik a Montjuic Stadionba. Kb 30.000 bérletesnek nem lesz helye.
Na most kellene kideríteni, hogy kik adták el a jegyüket a németeknek. Meg is lenne oldva a probléma.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.09. 21:46:38

Egy halottat próbálunk újraéleszteni – sokkolta olvasóit egy retorikai fordulattal Romeu –, és nagy szerencsénk, hogy van egy brandünk, vannak ingatlanjaink és egyéb eszközeink. Ha a tulajdonosok (a tagok) nem akarnak pénzt beletenni a klubba, akkor engedniük kell, hogy a rendelkezésünkre álló eszközöket úgy használhassuk, hogy az újraélesztés sikeres legyen.
Nyilván ok nélkül nem rinyálnak a médiába. Kisebb nyomásgyakorlás a tagokra, amit amúgy én nem vetek meg. Ugyanúgy benne vannak ebben, mint Barto koma, ideje valamit törleszteni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.09. 17:09:28

Romeu a Diario sportnak arról beszélt, hogy 500 millió euróra van szükség a Barca megmentéséhez.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.29. 22:06:37

Több helyen is szembejött velem, hogy a klub szerződtetett egy új sportpszicholóhust, Sasa Sredanovic-ot (érdemes rákeresni a hölgyre, abszolút nem ez a szakma ugrana be róla :D ).

Ha minden igaz az utóbbi 2 évben Spanyolországban dolgozott, tavaly a Bilbao-nál (szuperkupa, kupadöntő), idén a Betis-nél (kupa).

Nem tudom, hogy azért nem hozták-e le a nagy újságok (Sport, Mundo, stb.) mert kacsa, vagy mert nem bír akkora hírértékkel.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.07. 23:50:59

Ha jól láttam múlt héten, több fórumozó kolléga is volt a Mallorca elleni meccsen végül, kíváncsi vagyok mik az ő tapasztalataik a hétvégéről, most leírom az enyém, és nem véletlen ebbe a topicba. Én is ott voltam, és lehet, hogy még megfontolom a Villareal ellenit is, végülis az utolsó lehetőség ebben a Camp Nouban.
Nagyon szerencsés vagyok, legalább 30 meccsen jártam a Camp Nouban Guardiola edzősködésének kezdete óta, de az alábbiakat még nem tapasztaltam:

1. A Camp Nou tövében van egy 3 szintes shop, a Botiga Megastore. Itt folyik a mezeladás is, amúgy Barcelonában még vagy 20 helyen van hivatalos Botiga. A meccs napján nem volt már: XL vagy L méretű mez (magyarul a legtöbb felnőtt férfi embernek való) a hivatalos hazaiból, a BLre készített alternatív hazaiból, a lila idegenbeliből még más méret se nagyon, és a senyerás mez pedig abszolút elérhetetlen. Beszéltem pár eladóval, akik végül a rangidős kollégához vagy menedzserhez vagy nemtom kihez irányítottak, és ő azt mondta, hogy nem érti, miért történik ez, de a Nike ennyire a szezon végén már nem ad nekik új mez készleteket, hiába igényelnek. Mégegyszer, meccsnapon, 33. (?) forduló, és már nincs több mez idénre. Aztán ki tudja, lehet kamu volt, de mindenesetre ez szerintem aligha fér bele egy gazdasági problémák tömkelegével küzdő csapatnak.
(Végül találtam az utolsó utáni kupac alján egy Les Ansu Fatit, amit tekintettel a sérülékenységére hezitálva, de megvettem, ez a tökutolsó volt a városban valszeg :D Lehet volt még 1-2 darab más előre lenyomottból mint Memphis vagy Piqué, de ennyi, Pedri pl tuti nem volt, pedig az szalad a legjobban)

2. Említettem, hogy a városban sok helyszínen van Botiga, ami a Barca hivatalos shopja, közvetlenül a klub irányítása alatt. Több prominens helyszínen is bezárt, a többiről nem tudok semmit. Nem ideiglenesen, hanem egyszerűen megszűntek. :/ Nyilván nem volt covid alatt fenntartható, de mostanra lehetett volna nyitni párat. Szintén a Covid miatt sok hely a városban tönkrement, rengeteg kiadó üzlethelyiség van, a város pedig a régi idők túrista tömegeivel van megtöltve, szóval indokolt lehetett volna nyitni a bezártak helyett, akár máshol. Valamiért mégsem. Vagy nincs kereslet, vagy a klub vezetése nem reagál megfelelően.

3. A mérkőzésre online szoktam jegyeket venni, alapvetően minél közeleb érkezik a kezdő sípszó, annál több jegy van eladó, dobják vissza a bérletesek, szabadulnak fel a székek. Általában az utolsó 24 órában veszek, 10ből 8szor. Most egyre csak fogytak a jegyek, végül online teljesen eltűntek. A Camp Nounál lévő kasszánál is káosz volt egész Vasárnap. Még szombaton az utsó jegyek közül sikerült venni eleget a családnak, de ennyi volt. Vasárnap még nap közben egy sört is ittam a stadionnál, kb 3szoros áron, hogy támogassam a klubot ezzel is. 20 percnyi ücsörgés alatt legalább 50 csalódott szurkoló távozott a szemközti főpénztáraktól, ők egyszrűen nem jutottak be a meccsre, nem volt eladó jegy.
A stadion kapacitása 98-99ezer? A meccsen asszem 63ezren voltunk, ledöbbenve tapasztaltam ezt. Ilyen még soha nem fordult elő. Hogy ez hogy történhetett, nem tudom, a kasszások se tudták. A meccs szünetében beszéltem fiatalabb bérletesekkel, helyi lakosokkal, fogalmuk se volt, miért történt ez. Magyarul aligha lehetett szervezett bérletesi véleménnyilvánítás a stadion "kiürítése", hisz ilyenről nem tudtak. Egyrészt értetlenül állok ezelőtt, másrészt el kell mondani, hogy a hangulat jó volt. 63ezerhez képest parádés, azért a legtöbb 75-80ezres meccshez képest viszont semmi.

Végül is a mondandóm az akar lenni, hogy nem egészen értem, mi történik a klubnál, de látszólag igen komoly bevételektől esnek el, számomra érthetetlen és látszólag vállalhatatlan menedzsmentbeli hibák és mulasztások miatt. Ha mindent egybevetek, csak ezen az egy meccs hétvégén millió eurós nagyságrendű bevételtől eshetett el a klub.
És ki tudja, máskor is van-e ez így mostanában.

Ha valaki mást tapasztalt ezen a hétvégén, vagy tudja a magyarázatot erre-arra, azt szívesen meghallgatnám. Én kicsit meg vagyok rökönyödve azóta is, hogy vajon milyen szakemberek azok, akik így próbálják a klubot anyagilag talpraállítani. Anélkül, hogy tudnám, személy szerint kik is felelősek ezekért a területekért.
Amúgy persze a meccs, stadion, az egész megint szuper élmény volt, csak soha nem tapasztaltam a fent említett dolgokat eddig. És nagyon rossznak tűnik az időzítésük is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.02. 18:31:00

Olvasgatva többedszerre is a Spotify dealt a stadionra vonatkozóan, nekem nagyon kevésnek tűnt. Mégiscsak a világ egyik legismertebb stadionját nevezik át, nem pedig egy újat építenek a semmiből, stb.
Aztán elkezdtem utána nézni és amúgy meglepően alacsonyak az összegek máshol is, és azokhoz képest jónak tűnik ez a megegyezés. Példák amiket néztem:

Arsenal:
Funding for the stadium was secured in February 2004. Later in the year Emirates bought naming rights for the stadium, in a 15-year deal estimated at £100 million that also included a 7-year shirt sponsorship, starting in the 2006–07 season.

Német csapatok:
https://www.statista.com/statistics/282 ... s-revenue/


Ha esetleg másnak is megfordult volna mindez a fejében. :D
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.17. 22:58:56

Évek óta drágul a stadion projekt szerintem, szóval nagy változás nem lehet tavalyhoz képest.

https://forbes.hu/uzlet/szuperstadiont- ... barcelona/ (2016)
https://liner.hu/hatalmasat-kaszalhat-a ... -camp-nou/ (2020)
https://index.hu/sport/futball/2021/10/ ... felujitas/ (2021 vége)

2016-ban 400 millió körül számolták, 2020-ban már 800 milliónál járt, tavaly pedig ha jól emlékszem 1,25 milliárd eurónál tartottunk.

Ha minden igaz, akkor ez a Spotify-os szerződés most már tényleg megindítja az építkezéseket, hiszen konkrétan erre vonatkozóan kapunk majd pénzt.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.17. 22:07:02

Cseri írta:
2022.03.16. 10:33:38
recrea írta:
2022.03.15. 22:19:42
Btw, mi lett az új stadion projekttel? Mára nagyjából dupla annyi lehet a költségvetése, mint anno.
Ott is elveszti a közpénz jellegét? A ner építi, vagy van rá csok? :)
Ha egy ilyet én írtam volna már ott lenne a nevem a kitiltások topicban, de érdekes módon másoknál (vagy talán más nézőpont) már elveszti az ilyen a politikai téma jellegét?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.03.17. 21:51:56

Cseri írta:
2022.03.16. 10:33:38
recrea írta:
2022.03.15. 22:19:42
Btw, mi lett az új stadion projekttel? Mára nagyjából dupla annyi lehet a költségvetése, mint anno.
Ott is elveszti a közpénz jellegét? A ner építi, vagy van rá csok? :)
Bocs, ez esetben 4x a szorzó :)
Az építőipari nyersanyagárak és a munkaerő árak duplázódására gondoltam egyébként.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.16. 10:33:38

recrea írta:
2022.03.15. 22:19:42
Btw, mi lett az új stadion projekttel? Mára nagyjából dupla annyi lehet a költségvetése, mint anno.
Ott is elveszti a közpénz jellegét? A ner építi, vagy van rá csok? :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.03.15. 22:19:42

Jack Napier írta:
2022.03.15. 21:57:50
Engem bevallom ez a Spotify Camp Nou nem fog zavarni nagyon. Jobban jártunk ezzel, mint az Emirates vagy az Etihad.
Szerintem jelen pillanatban senkit :)

Btw, mi lett az új stadion projekttel? Mára nagyjából dupla annyi lehet a költségvetése, mint anno.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.03.15. 21:57:50

Engem bevallom ez a Spotify Camp Nou nem fog zavarni nagyon. Jobban jártunk ezzel, mint az Emirates vagy az Etihad.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.03.15. 21:28:23

A Spotify hivatalos.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.15. 10:41:04

La Liga set Barcelona’s spending limit at -€144 million

Tegnapi hír, nem is pontosan tudom értelmezni, reméltem valaki más bedobja. A lényeg, ha jól értem, hogy jelen állás szerint -144 millió eurót költhetünk a következő szezonra :D Nyilván az egész ligából csak nekünk negatív ez a szám. :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.22. 15:26:28

Tebas ligaelnök már nem először nyilatkozik arról, hogy a korábbi CEO Reverter igazából Perez embere volt, miatta nem maradt Messi, ő ellenezte a CVC megállapodást, stb.
Ezt a részt követi valaki? Értitek miről van szó?
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.02.08. 20:21:25

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... y-13210742 Most akkor mennyi az annyi? 280 vagy 225 millió mert nagyon nem mindegy.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.08. 17:57:34

Kifejezetten érdekes ez a Spofity-s rész eddig, köszi a hsz-eket, jó volt olvasni!

Én annyit kérdeznék, hogy, feltévelezve hogy buknnak vagy ki akarnak hátrálni mert "lufik" (el lett mondva hogy nem, én nem is feltételezem, de feltéve hogy HA), akkor mi lenne?

Akkor szerintem úgy se bukunk semmit. Amit addig kifizettek azt kifizették, minket védő (és őket is...) rész biztos van benne, tehát nem hátrálhatnak ki csak úgy, hogy ne lennénk biztosítva, és aztán lehet keresni új szponzort.

Új szponzort keresni. Ez leírva nagyon félelmetes. De eddig is féltünk hogy jaj mi lesz sorba mondják majd le a szponzorok a szerződéseket mert hogy bukott kis csapat vagyunk sztárok nélkül... és lássuk, nem történt ez. Lejárt a szerződést, találtunk újat, aki többet kér (stadion neve), de többet is fizet.

Ez lenne akkor is ha a Spofity helyett kéne valaki. Lenne kis aggódás pár hónapig aztán meg lenne oldva dolog, könnyen lehet hogy még jobb feltételekkel.

Szóval szerintem no para, jöjjenek csak, és a stadion neve se fáj szerintem, egyrészt ha igaz a pletyi akkor marad Camp Nou (Spotify), tehát nem Tevetanya2023 lett a neve vagy Spotify Arena, másrészt most tényleg nem a baj a pénzügyekkel, szóval ilyen név bővítést (nem lecserélést!) be lehet áldozni szerintem simán.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.08. 13:37:04

Atlantis írta:
2022.02.08. 10:53:19

Ez már kicsit offtopic rész, de a Spotify 2006 óta létezik, vagyis lassan 16 éve és 2008 óta nem termel profitot, vagyis a befektetők tartják életben 14 éve. Tízmilliárdos nagyságrendű éves bevétellel sosem rendelkezett, még a 3 milliárdot is egyszer érte csak el. Na mármost ha egy cégnek az alapvető piaci terve nem önnfenntartó, és abból élnek, hogy befektetők tolják a pénzt alájuk, ami ha eltűnik azonnal minimum drasztikus visszaesés, de akár csőd jöhet, szerintem nevezhetjük lufinak.
És pont a mostani botrány miatt fordult meg a tendencia, és csökkent a felhasználók száma először. Plusz megjelentek ugye a konkurenciák is az elmúlt években, mint YouTube Music ami pár év múlva felveszi majd a versenyt bőven.

Valóban nem reális persze, hogy ez 3 éven belül megtörténik (ha csak a YouTube Music nem robban be vagy Rogan elüldöz még pár száz előadót). Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy azért a Spotify sem a tökéletes szponzor mintaképe, mint ahogyan be lett állítva, és nem látom egy Rakutennél pl miért lenne jobb hírneve. Azon kívül, hogy többen ismerik itthon. :D

Mindegy is, a lényeg hogy pénz áll a házhoz, és reméljük Laporta csapata okosan tudja majd felhasználni.
Admin says: It's okay! :mrgreen:
Végülis az új főszponzorunkat elemezgetjük.

A lufit egyébként aligha lehet közgazdaságtani vagy üzeltgazdasági értelemben definiálni, inkább szleng, de nagyon mást jelent, mint mondjuk egy becsődölő vállalat. Semmiképpen nem lehet használni a kifejezést ilyen környezetben.

A Spotifyt 2006ban alapították, de ha arról beszélünk, hogy mennyire lehetnek a jövőben életképesek, akkor a mobil zene streaming szolgáltatás korszakától kezdve érdemes őket csak nézni, ami meg alig nyúlik vissza pár évet. Innentől kezdve kell vizsgálni az ő modelljüket és piaci részesedésük alakulását, mert ez releváns.
A facebookot pl 2004ben alapították, de mint social media, én az első felhasználóik közt szerepeltem 2008 környékén (mikor még magyar emberek nem is voltak rajta), és sztem 2010-2012 közt kezdett el domináns lenni a piacon. Amíg meg a nagyméretű növekedés, a szolgáltatások kemény bővítése, a skálázás, vagy akár a folyamatos pivotálás, addíg a befektetők el se kezdik nagyon figyelni a profitot, nem is érdemes.

Ezt próbáltam neked leírni:
a.) az, hogy könyveléstechnikai profit nincs kimutatva, nem jelent semmit egy techcégnél, pláne nem ilyen méretűnél
b.) attól, hogy akár tíz éven keresztül veszteséges egy cég, még nem lehet azt mondani, hogy alapvetően nem életképes a piacstratégia.
c.) ráadásul spec helyzetben vagyunk: 10milliárdos éves profit mellett termelni 100 vagy 400 millió veszteséget, az semmi. Termelnek átlag százmillió minuszt évente, tíz évig, utána elég csak egy év, amikor elönyvelhetnek 10%os profitot (~1milliárd profit), és máris egy év alatt ledolgoztak 10 év veszteséget. A bevételük nagyrésze ugye felhasználói előfizu meg reklám, most én fizetek a családira talán 8 eurót. Ha jövőre 8,8at kéne, ugyanúgy megvenném, ahogy szerintem a felhasználóik nagyrésze is. Reklámbevételek minimális emelésére sztem kb ugyanez érvényes, mert nagyon sokszorosan megtérülnek.
És máris megnőtt 10%al a bevétel, az +1milliárd $ egy évben. Ez egy dummy példa nyilván, de a lényeg jól látszik: amikor a veszteség egy nagyságrenddel kisebb, mint a bevétel, miközben a cég és a piac is erős növekedési pályán van, meg rendkívül nyomott árszinten, akkor nincs feltétlen gond.

Amiről meg beszélsz, az egy egyszeri felhasználócsökkenés egyelőre, egy botrány kapcsán. Nem pedig tendencia. Tendenciát majd 1 meg 2 év múlva lehet megállapítani, a botrány hatásának fényében.
Jelenleg az van, hogy a gázos tartalmakat eltávolították, csak Roganre elv. szükségük van, mert ugye a podcast bizniszre most nagyon rácsúsztak, és az ürge valami podcast mágus(?) ...

De ez mind elmélet. :) Sem a felhasználók, sem az előadók nem fognak nagy számban, meghatározó számban elpártolni egy kis podcast tartalmi botrány miatt, sőt, szerintem maradni fog a növekedési tendencia, egy év múlva erre senki nem fog emlékezni.
A facebook sokkal de sokkal nagyobb bűnöket követett el az elmúlt tíz évben, mégsem kerültek dögrovásra. Szanaszét gazdagodnak továbbra is belőlünk, mert a hirdetők és a felhasználók száma is erős.

Lényeg a lényeg: 3 év alatt nem lesz ebből gondunk, de szerintem 3 év múlva majd új, akár még nagyobb szponzori szerződésünk lehet majd velük, akár 10 évre is, és szerintem azon a távon se lesz gondja a Spotifynak.
Egy fix profilú és piacú cégnél, vagy bármely kisvállalkozásnál a veszteség szitokszó, és középtávon egyenlő a csőddel.
A szilikonvölgy techcégeinél ez nincs így, az unikornisoknál végképp nincs.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.08. 11:40:02

Camp Nou99 írta:
2022.02.08. 11:14:28

https://hu.wikipedia.org/wiki/Spotify Azért itt más számok szerepelnek.
Valóban, elnéztem és a negyedéves bevételeik nem érték el a 3 milliárdot. 2021 végére már majdnem sikerült elérni a tízmilliárdos bevételt.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.08. 11:17:51

Lemondott Ferran Reverter CEO személyes és családi okok miatt.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.02.08. 11:14:28

Atlantis írta:
2022.02.08. 10:53:19
Andris írta:
2022.02.07. 23:54:46
Nem kacsa, napok ota ott van Barcelonaban a CEO, es targyalnak. Az Atma meccset diszpaholybol neztek Laportaekkal. Holnap lesz szerzodes alairas elvileg.

Most ebbe nem akarok belemenni melyebben, de az, hogy egy techceg nem termel konyvelestechnikai profitot, nem szuksegszeruen jelenti, hogy eletkeptelen, sot.
Ahogy az ugynevezett lufi sem helytallo kifejezes ebben az esetben. A Spotify valodi szolgaltatast nyujt, mar nem no szerintem exponencialisan a piaci erteke, stbstb.
Effektiv nem tud kidurranni, ha ugy vesszuk, mert nagyon komoly mogottes tartalom van, es arra piaci igeny.

Egyebkent nehany tiz, nehany szazmillios veszteseggel vannak mostmar egy par eve, ami tizmilliardos bevetelu cegek elso valodi eveiben mar inkabb amugy is nullszaldosnak minosul.
A szolgaltatasaik, kinalatuk, felhasznaloik es beveteleik egyelore meredek novekedest mutatnak, es tudtommal nem csak rovidtavra van ez elojelezve, ugyhogy szerintem a befektetoi bizalom sem hiabavalo.

A podcast balhe persze kicsit most betett, de azert nagyon nagyon messze van attol, hogy megingassa oket, es amugy is ugy fest h nagyon szepen kezeltek a dolgot.

Multkor meg meg akartak venni az egesz Arsenalt, marmint a teljes klubot, raadasul mondom tizmilliard dollaros nagysagrendu eves bevetellel rendekeznek, ugyhogy en nem aggodnek, hogy majd gondjuk lesz nekunk postazni egy kis aprot minden evben.
Egyebkent a marketing koltsegeket nem profitbol szokas allni, az egy koltseg, meg amugy is kvazi befekteteskent ertekelheto.nem tudhatjuk, hogy mi mast adnak fel ennek erdekeben, vagy hogy milyen megterulessel szamolnak.. :)
Aztan amugy nyilvan barmi megtortenhet, legrosszabb esetben egy hiabavalo eloremenekulest latunk, de ezen a harom eves tavon abszolut nem lehet ennek kifutasa szvsz. Magyarul rank aligha jelenthetne barmi veszelyt.

A kripto mania pl siman bizonyulhat majd lufinak, hiszen gyakorlatilag megszunt az eredeti szandek szerinti jovo potencialis digitalis fizetoeszkozenek minosulni, az underlying tech pedig szabad forraskodu…a kriptovalutak ma mar csak egy szelsosegesen spekulativ befektetesi format jelentenek a hulyeknek, VALAMINT a extrem magas kockazatturesu befektetoknek. Szoval nincs semmi mogottes ertek, az emberek egymas zsebebol veszik ki a penzt, fujodik felfele a piaci reszesedes barmifele ezzel aranyos tartalmi fejlodes nelkul. Ezekbol kovetkezik a lehetoseg, hogy a piac akarmikor beszakadhat es kb eltunhet nyomtalanul, vele egyutt azok a trader cegek, akik asszem szponzoralni akartak a klubot.
Akit erdekel az ilyesmi, a mar kidurrant dotcom lufinak erdemes utannaolvasni a tortenelemkonyvekben, es megtalalni a parhuzamokat. :)

Nem vagyok amugy szakember, csak nagyon erdeklodo tipus :P reszben a laikus velemenyem, illetve a sajat kovetkezteteseim irtam le azert, ezt fontos megjegyezni.
Ez már kicsit offtopic rész, de a Spotify 2006 óta létezik, vagyis lassan 16 éve és 2008 óta nem termel profitot, vagyis a befektetők tartják életben 14 éve. Tízmilliárdos nagyságrendű éves bevétellel sosem rendelkezett, még a 3 milliárdot is egyszer érte csak el. Na mármost ha egy cégnek az alapvető piaci terve nem önnfenntartó, és abból élnek, hogy befektetők tolják a pénzt alájuk, ami ha eltűnik azonnal minimum drasztikus visszaesés, de akár csőd jöhet, szerintem nevezhetjük lufinak.
És pont a mostani botrány miatt fordult meg a tendencia, és csökkent a felhasználók száma először. Plusz megjelentek ugye a konkurenciák is az elmúlt években, mint YouTube Music ami pár év múlva felveszi majd a versenyt bőven.

Valóban nem reális persze, hogy ez 3 éven belül megtörténik (ha csak a YouTube Music nem robban be vagy Rogan elüldöz még pár száz előadót). Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy azért a Spotify sem a tökéletes szponzor mintaképe, mint ahogyan be lett állítva, és nem látom egy Rakutennél pl miért lenne jobb hírneve. Azon kívül, hogy többen ismerik itthon. :D

Mindegy is, a lényeg hogy pénz áll a házhoz, és reméljük Laporta csapata okosan tudja majd felhasználni.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Spotify Azért itt más számok szerepelnek.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.08. 10:53:19

Andris írta:
2022.02.07. 23:54:46
Nem kacsa, napok ota ott van Barcelonaban a CEO, es targyalnak. Az Atma meccset diszpaholybol neztek Laportaekkal. Holnap lesz szerzodes alairas elvileg.

Most ebbe nem akarok belemenni melyebben, de az, hogy egy techceg nem termel konyvelestechnikai profitot, nem szuksegszeruen jelenti, hogy eletkeptelen, sot.
Ahogy az ugynevezett lufi sem helytallo kifejezes ebben az esetben. A Spotify valodi szolgaltatast nyujt, mar nem no szerintem exponencialisan a piaci erteke, stbstb.
Effektiv nem tud kidurranni, ha ugy vesszuk, mert nagyon komoly mogottes tartalom van, es arra piaci igeny.

Egyebkent nehany tiz, nehany szazmillios veszteseggel vannak mostmar egy par eve, ami tizmilliardos bevetelu cegek elso valodi eveiben mar inkabb amugy is nullszaldosnak minosul.
A szolgaltatasaik, kinalatuk, felhasznaloik es beveteleik egyelore meredek novekedest mutatnak, es tudtommal nem csak rovidtavra van ez elojelezve, ugyhogy szerintem a befektetoi bizalom sem hiabavalo.

A podcast balhe persze kicsit most betett, de azert nagyon nagyon messze van attol, hogy megingassa oket, es amugy is ugy fest h nagyon szepen kezeltek a dolgot.

Multkor meg meg akartak venni az egesz Arsenalt, marmint a teljes klubot, raadasul mondom tizmilliard dollaros nagysagrendu eves bevetellel rendekeznek, ugyhogy en nem aggodnek, hogy majd gondjuk lesz nekunk postazni egy kis aprot minden evben.
Egyebkent a marketing koltsegeket nem profitbol szokas allni, az egy koltseg, meg amugy is kvazi befekteteskent ertekelheto.nem tudhatjuk, hogy mi mast adnak fel ennek erdekeben, vagy hogy milyen megterulessel szamolnak.. :)
Aztan amugy nyilvan barmi megtortenhet, legrosszabb esetben egy hiabavalo eloremenekulest latunk, de ezen a harom eves tavon abszolut nem lehet ennek kifutasa szvsz. Magyarul rank aligha jelenthetne barmi veszelyt.

A kripto mania pl siman bizonyulhat majd lufinak, hiszen gyakorlatilag megszunt az eredeti szandek szerinti jovo potencialis digitalis fizetoeszkozenek minosulni, az underlying tech pedig szabad forraskodu…a kriptovalutak ma mar csak egy szelsosegesen spekulativ befektetesi format jelentenek a hulyeknek, VALAMINT a extrem magas kockazatturesu befektetoknek. Szoval nincs semmi mogottes ertek, az emberek egymas zsebebol veszik ki a penzt, fujodik felfele a piaci reszesedes barmifele ezzel aranyos tartalmi fejlodes nelkul. Ezekbol kovetkezik a lehetoseg, hogy a piac akarmikor beszakadhat es kb eltunhet nyomtalanul, vele egyutt azok a trader cegek, akik asszem szponzoralni akartak a klubot.
Akit erdekel az ilyesmi, a mar kidurrant dotcom lufinak erdemes utannaolvasni a tortenelemkonyvekben, es megtalalni a parhuzamokat. :)

Nem vagyok amugy szakember, csak nagyon erdeklodo tipus :P reszben a laikus velemenyem, illetve a sajat kovetkezteteseim irtam le azert, ezt fontos megjegyezni.
Ez már kicsit offtopic rész, de a Spotify 2006 óta létezik, vagyis lassan 16 éve és 2008 óta nem termel profitot, vagyis a befektetők tartják életben 14 éve. Tízmilliárdos nagyságrendű éves bevétellel sosem rendelkezett, még a 3 milliárdot is egyszer érte csak el. Na mármost ha egy cégnek az alapvető piaci terve nem önnfenntartó, és abból élnek, hogy befektetők tolják a pénzt alájuk, ami ha eltűnik azonnal minimum drasztikus visszaesés, de akár csőd jöhet, szerintem nevezhetjük lufinak.
És pont a mostani botrány miatt fordult meg a tendencia, és csökkent a felhasználók száma először. Plusz megjelentek ugye a konkurenciák is az elmúlt években, mint YouTube Music ami pár év múlva felveszi majd a versenyt bőven.

Valóban nem reális persze, hogy ez 3 éven belül megtörténik (ha csak a YouTube Music nem robban be vagy Rogan elüldöz még pár száz előadót). Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy azért a Spotify sem a tökéletes szponzor mintaképe, mint ahogyan be lett állítva, és nem látom egy Rakutennél pl miért lenne jobb hírneve. Azon kívül, hogy többen ismerik itthon. :D

Mindegy is, a lényeg hogy pénz áll a házhoz, és reméljük Laporta csapata okosan tudja majd felhasználni.
Válasz küldése