Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.17. 22:11:22

Andris írta:
2023.05.17. 21:47:28
davi10 írta:
2023.05.17. 21:37:02
Tudsz mondani még egy ilyen ligát, ahol ennyire lenne szabályozva a klubok működése?
Tudtommal minden ligánál lazítottak a korona után (az amúgy talán eleve lazább szabályokon), csak a spanyoloknál nem.
Nem tudok, de ez nem jelenti azt, hogy nincs.
Viszont olyat se tudok, ahol ilyen szinten el vannak adosodva a klubok. Te tudsz?
Alapvetoen megismetelni tudom csak: nem az a lenyeg, hogy masokhoz kepest melyik reszlete hogy fest a kepnek, hanem az, hogy nem engedhetik csodbe jutni a csapatokat.

Ha nekem fontos lenne, hogy a Barca ne menjen csodbe, es ugy latnam, hogy kozel fizeteskeptelen, akkor mindent bevetnek ami hatalmamban all, hogy ez ne tortenjen meg.
Ha a fiam venne hitelbol egy hazat, es ujabb hitelt venne fel hogy a szamlait es a torlesztoreszleteket fizetni tudja, akkor valoszinuleg nem nagyon engednem neki, hogy a fizetesebol vegyen egy uj autot, meg akkor se, ha igy futarkent valamivrl tobb penzt kereshetne, mint a mcdonalds konyhajan.
Első google találat, eszerint pl. a Tottenham nagyobb adósságot görget mint mi, aztán vagy hiszünk neki vagy nem:
https://www.totalsportal.com/money/foot ... most-debt/

És szerintem igenis fontos, hogy másoknak milyen a kép, mert nem csak a Ligában játszunk, és nem csak spanyol csapatokból igazolunk. Európában versenyzünk a címekért a BL-ben (/EL-ben), és a játékosokért a piacon. És itt más szabályok vonatkoznak ránk, mint a piac többi résztvevőjére.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.17. 21:47:28

davi10 írta:
2023.05.17. 21:37:02
Andris írta:
2023.05.17. 21:26:15
Szerintem eleve rosszul fogod meg, nem arrol van szo, hogy a liga megkulonboztetetten akadalyoz. Hanem arrol, hogy nem engedik tulsagosan eladosodni a klubokat

Nem a liga kivetelez, hanem esetleg mas bajnoksagok, ahol szukseg van ra.
Tudsz mondani még egy ilyen ligát, ahol ennyire lenne szabályozva a klubok működése?
Tudtommal minden ligánál lazítottak a korona után (az amúgy talán eleve lazább szabályokon), csak a spanyoloknál nem.
Nem tudok, de ez nem jelenti azt, hogy nincs.
Viszont olyat se tudok, ahol ilyen szinten el vannak adosodva a klubok. Te tudsz?
Alapvetoen megismetelni tudom csak: nem az a lenyeg, hogy masokhoz kepest melyik reszlete hogy fest a kepnek, hanem az, hogy nem engedhetik csodbe jutni a csapatokat.

Ha nekem fontos lenne, hogy a Barca ne menjen csodbe, es ugy latnam, hogy kozel fizeteskeptelen, akkor mindent bevetnek ami hatalmamban all, hogy ez ne tortenjen meg.
Ha a fiam venne hitelbol egy hazat, es ujabb hitelt venne fel hogy a szamlait es a torlesztoreszleteket fizetni tudja, akkor valoszinuleg nem nagyon engednem neki, hogy a fizetesebol vegyen egy uj autot, meg akkor se, ha igy futarkent valamivrl tobb penzt kereshetne, mint a mcdonalds konyhajan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.17. 21:37:02

Andris írta:
2023.05.17. 21:26:15
Szerintem eleve rosszul fogod meg, nem arrol van szo, hogy a liga megkulonboztetetten akadalyoz. Hanem arrol, hogy nem engedik tulsagosan eladosodni a klubokat

Nem a liga kivetelez, hanem esetleg mas bajnoksagok, ahol szukseg van ra.
Tudsz mondani még egy ilyen ligát, ahol ennyire lenne szabályozva a klubok működése?
Tudtommal minden ligánál lazítottak a korona után (az amúgy talán eleve lazább szabályokon), csak a spanyoloknál nem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.17. 21:26:15

davi10 írta:
2023.05.17. 21:18:06
Gavi-val nekem semmi ilyesmi nem rémlik. Nyilván egy 17 éves srác ne követelőzzön, de nekem is úgy rémlik, hogy házon belül ez simán ment, megint a Liga kavart be utólag.

Tebas-al meg feltételezem beszéltek zárt ajtók mögött is, nyilván ha nem megy, akkor így lehet nyomást gyakorolni. Ha Tebas-t eltakarítja a népharag, vagy csak kicsit lejjebb kapcsol, abban szerintem oroszlánrésze lesz Laporta-nak. És abból az egész liga tudna profitálni.
Ezt meg elmondtad már párszor, hogy egyetértesz a korlátozásokkal, szíved joga. Szerintem semmi értelme megkülönböztetetten akadályozni a spanyol csapatokat az átigazolási piacon.
Majd megprobalom megkeresni a Gavis cikket.

Szerintem eleve rosszul fogod meg, nem arrol van szo, hogy a liga megkulonboztetetten akadalyoz. Hanem arrol, hogy nem engedik tulsagosan eladosodni a klubokat. A realnak pl semmi korlatozasa nincs, pedig ok is spanyol csapat. Nekunk se lenne, ha nem mentunk volna de facto csodbe az elmult par evben.
Nem a liga kivetelez, hanem esetleg mas bajnoksagok, ahol szukseg van ra. A liga annyit csinal, hogy az eddig is mindig ervenyes szabalyait betartatja, es nem enged beloluk, mert akkor az amugy is nagyon eladosodott csapatok meg felelotlenebbul gazdalkodhatnanak.
En legalabbis igy tudom.

Amelyik (piacot vagy szervezeteket) szabalyzo entitas ugy dont, hogy peldaul a masfelmilliard euros hiteltartozassal rendelkezo, annak egy reszet mar csak ujabb felvett hitellel ujrautemezo klubot nem egedné tovabbi szazmilliokert igazolni, az szerintem semmi olyat nem csinal, ami gáz lenne. Csak h vilagos legyen, a Barca konkretan hitelbol fizeti a korabbi hiteleit. Szerintem teljesen jogos, ha a liga nem bizza pusztan a szurkolok altal megvalasztott elnoksegre, hogy milyen modon gazdalkodik, hanem ragaszkodik az amugy normal esetben rendkivul tág keretekhez.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.17. 21:18:06

Gavi-val nekem semmi ilyesmi nem rémlik. Nyilván egy 17 éves srác ne követelőzzön, de nekem is úgy rémlik, hogy házon belül ez simán ment, megint a Liga kavart be utólag.

Tebas-al meg feltételezem beszéltek zárt ajtók mögött is, nyilván ha nem megy, akkor így lehet nyomást gyakorolni. Ha Tebas-t eltakarítja a népharag, vagy csak kicsit lejjebb kapcsol, abban szerintem oroszlánrésze lesz Laporta-nak. És abból az egész liga tudna profitálni.
Ezt meg elmondtad már párszor, hogy egyetértesz a korlátozásokkal, szíved joga. Szerintem semmi értelme megkülönböztetetten akadályozni a spanyol csapatokat az átigazolási piacon.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.17. 21:02:25

davi10 írta:
2023.05.17. 20:00:43
Andris írta:
2023.05.17. 16:15:01
De csak az utóbbi évből is itt van Messi, Dembelé, Gavi, Alemany, Tebas, meg még a jó ég tudja kik. Alapvetően ezeknek biztos jogos és elkerülhetetlen egy része, de az is igaz mondjuk, hogy nyugalom valahogy sosincs körülötte.
Messi-vel nekem nem rémlik, hogy személyes konfliktusa lett volna.
Gavi-val mi volt a balhé?

Tebas meg Dembele nálam mind olyan sztori, amibe igenis bele kell(ett) állni. Egy elnök ne legyen egy konfliktuskerülő bólogatójános.
Sőt Dembele-t én pontosítanám Dembele zseni ügynökére, a franciával most is ölelkezve ünnepeltek.
Gavival pont, hogy mindent megpróbáltak a szerződéséért, Dembélével meg személyesen semmi baja sem volt, sőt én ebben az esetben inkább Laportának adnék jó pontot, hogy tartotta magát és nem adta be a derekát egy olyan szerződésért ami abszolút nem volt jogos. Pluszban nem tudom hány elnök hallgatta volna az edzőt és engedett volna neki, hogy abban a helyzetben visszamenjen a pályára. Alemanyval pedig nem tudni, hogy összerúgta volna a port. Ha így lenne nem valószínű, hogy itt maradt volna június 30-ig, pláne nem vonná vissza a lemondását.
Ha meg Tebasszal szemben nem áll ki, az úgy a klub imázsának, mint a megítélésének ártott volna. Ráadásul ki tuja mi lett volna a Liga következő lépése.

Személyes ellenszenv miatt nem kellene olyan dolgokat is belelátni amik nincsenek.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.17. 20:53:36

davi10 írta:
2023.05.17. 20:00:43
Messi-vel nekem nem rémlik, hogy személyes konfliktusa lett volna.
Gavi-val mi volt a balhé?

Tebas meg Dembele nálam mind olyan sztori, amibe igenis bele kell(ett) állni. Egy elnök ne legyen egy konfliktuskerülő bólogatójános.
Sőt Dembele-t én pontosítanám Dembele zseni ügynökére, a franciával most is ölelkezve ünnepeltek.
Valójában nyilván nem tudhatjuk senkiről, semmikor, hogy tényleg volt-e személyes konfliktusuk. De Messinél arról szóltak a hírek, hogy nem csak minket szurkolókat etetett 3 hónapig, hanem Messiéket is, és persze végül meg is kellett mondani neki, hogy a klub fontosabb, mint ő. Ami persze evidens, de ha Messi helyébe képzeled magad... egyébként pont Laporta nyilatkozta az Espanyol meccs előtt vagy után, hogy Messivel sms-váltásai vannak személyesen, és hogy próbálja visszájára fordítani a korábbi kellemetlen hangulatot kettejük közt. A pontos megfogalmazásának most lusta vagyok utánanézni, de valami ilyesmi volt.

Gavival is ment a fenyítés, hogy 17 évesen csak ne akarjon csilliárdokat és ne követelőzzön, mert leültetik a padra, vagy elküldik. Hogy konkrét konfliktus volt-e, azt nem tudom, de az biztos, hogy a Mundon elkezdtek megjelenni a Dembelé ügyhöz nagyon hasonló hangvételű hírek (csak nem fajult el végül), a Mundo meg általában a mindenkori elnökség szócsöve, és előszeretettel használják nem hivatalos nyomásgyakorlásra. Ahogy tették ezt Dembelénél is, vagy ahogy tette ezt rendszeresen Bartomeu is.

Tebas sztori nálam olyan, hogy a CVC balhé miatt nem szimpi, és nyilván nem véletlen szájkaratézik, neki is van vaj a füle mögött rendesen biztos, de igazából azzal pont egyetértek, hogy szigorú gazdálkodásra kötelezi a spanyol csapatokat, köztük a Barcát is, nem enged. Sőt, amelyik csapat visszaél a kiskapukkal, azt megrója, és bezárja a kiskapukat. Ezzel is egyetértek, mindegyikkel alapelvi szinten. Ahogy azt is megértem, hogy nem veszi jó néven, ha ezért ostorozza őt egy Laporta pl. nyilvánosan, mert ilyeneket csinál meg mond.
Szóval persze, Tebas is gáz, és persze a klub érdekeit kell képviselnie Laportának, meg ésszerű szabályzásokra késztetni a szervezeteket, ugyanakkor a személyes konfliktus, a twitteren üzengetés, az egymás lemondására való felszólítgatás nálam már az amatőr, kontraproduktív, szekunder szégyenérzetet keltő cicaharc kategória. Nem szükséges eleme a klub határozott érdekképviseletének.

Dembelénél szintén ugyanez: bele kell állni a pókerjátszmába, vagy a chiken game-be, hiszen nem adhattunk neki magas fizut. Több okból sem. De lemondani sem kell róla meló és harc nélkül. Viszont, ha nincs (más) ütőkártyánk, akkor nem kell fröcsögő nyállal utálni a játékosodat, nem kell ráuszítani a házisajtót, a szurkolókat, és nem kell padoztatással fenyegetőzni a csapat játékának kárára.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.05.17. 20:06:56

Andris írta:
2023.05.17. 15:39:58
davi10 írta:
2023.05.17. 15:20:56
Alemany maradását már nem csak noname twitterhuszárok hozzák le, még a végén tényleg hogy marad. Eddig se hittem, hogy elsősorban az anyagiak miatt távozna, de így Cruyff hivatalos távozása után egyből felkapva ezt, szerintem mégiscsak valami konfliktus lehetett az ok.
Vagy Cruyff-al, vagy Laporta-val, aki így a második fontos stábtag elvesztése után engedett.
Vagy nem engedett, hanem Albával a tegnapi megbeszélés olyna irányba ment... esetleg 2 napra előre már most lehet tudni, hogy a liga nem (vagy nem egészen úgy) fogadta el a terveinket, hogy Messi is jöhessen... Busi se fogadta el az új szerződést...
Szóval hogy az állítólagos konfliktusforrások megszűntek, Laporta bukta, Alemany meg így már nevét adhatja a folytatáshoz.
Azért azok a számok hogy Busquets, Alba, ugye már csak ők vannak a régiek közül, itt vannak és rekord mennyiségű meccset lejátszanak Barcelona mezben, mellettük ugye még ide sorolható Xavi, Messi, Pique, Iniesta. Nem egy rossz dolog. Főleg, ha van mögötte teljesítmény. És azért, Albánál még mindig akadna, csak a fizetését kell jól belőni.

Amúgy én Decotól félek, amióta lesétált a pályáról, a Real elleni meccsen, nem látom szívesen a csapat körül és nem hiszem, hogy szakmailag is kiemelkedő tudása lenne.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.17. 20:00:43

Andris írta:
2023.05.17. 16:15:01
De csak az utóbbi évből is itt van Messi, Dembelé, Gavi, Alemany, Tebas, meg még a jó ég tudja kik. Alapvetően ezeknek biztos jogos és elkerülhetetlen egy része, de az is igaz mondjuk, hogy nyugalom valahogy sosincs körülötte.
Messi-vel nekem nem rémlik, hogy személyes konfliktusa lett volna.
Gavi-val mi volt a balhé?

Tebas meg Dembele nálam mind olyan sztori, amibe igenis bele kell(ett) állni. Egy elnök ne legyen egy konfliktuskerülő bólogatójános.
Sőt Dembele-t én pontosítanám Dembele zseni ügynökére, a franciával most is ölelkezve ünnepeltek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.17. 17:14:45

Én nagyra tartom Laportát, a klub nagy sikerkorszaka az ő megválasztásával kezdődött 2003-ban. Ennek a ciklusnak az eredményességére sajnos rányomja a bélyegét az előző elnökség ámokfutása, de az előző nyár jól sikerült, sikerült is javulnunk a Ligában. Amolyan 2003 light. 2003 után pedig jött egy még sikeresebb 2004, ami egy egész jó alapra ráépített egy BL-győztes csapatot. Ebben bízok most is, Laporta egyszer már megcsinálta.

Szerencse, hogy nem vagyunk olajos csapat. Képzeljük el, ha Bartomeu lenne a tulajdonos, és nem tudnánk tőle megszabadulni. Itt meg egy rossz elnököt le lehet váltani. A magántulajdonban levő klubok sem mentesek a hibáktól, az emberi butaságtól, láthatjuk, hogy a "tulajdonosi érdekek" mennyit számítottak a Chelsea-nél meg a ManU-nál már nagyon régóta, amikor középszerekre dobták ki fontmilliók tucatjait az ablakon. Az emberi hülyeség ott is jelen van. Csak a mi modellünkben ezen lehet változtatni, az övékben nem.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.17. 16:55:39

Andris írta:
2023.05.17. 16:15:01
Laporta kapcsán nekem kettős érzéseim vannak. Egyrészt mond nagyokat, másrészt a selejtes elnökök közül az elmúlt 30 évből még ő a legjobb így is. Mivel ez nem egy profitorientált vállalat, hanem egy egyesület, így mindig politikusok fogják vezetni.
Laporta összerúgja a port más alelnökökkel, de sportigazgatója 1 volt első kinevezése során is Txiki, aki akkor ment kb amikor ő. Szerintem pont nem a szakmai emberekkel van konfliktusa, hanem a többi politikussal.
A játékosokkal való "konfliktus" meg cikkek alapján gondoljuk, azok kb annyira hihetőek, mint az átigazolási pletykák.

Messi egy más sztori. Nem tudom volt-e valaha realitás, hogy 2021 során marad, szerintem nem fog kiderülni, most én sem hiszek a visszatérésében, egyébként olvassátok el, amiket mond. Azt mondja mindent megtesz a klub, amit a racionalitások engednek, hogy visszahozza. Nálam ez egyet jelent azzal, hogy 5-10% esély van csak arra, hogyn képes visszahozni.

Viszont szerintem szakemberek nem rosszak körülötte, Alemany kifejezetten jó, Deco, ha nem egyszemélyű döntéshozó, akkor szintén jó lehet és tetszik, hogy Bojant visszahozná.

"Barcelona are working on hiring Bojan Krkić to manage the La Masia players who could make it to the first team, to manage the whole process. He will be part of the sporting staff."

Bojan ebben erős lehet, hogy fiataloknak mutassa az utat, segítsen nekik a földön maradni, saját kárán megtanulta.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.17. 16:15:01

Troym írta:
2023.05.17. 16:06:15
Andris írta:
2023.05.17. 15:39:58

Vagy nem engedett, hanem Albával a tegnapi megbeszélés olyna irányba ment... esetleg 2 napra előre már most lehet tudni, hogy a liga nem (vagy nem egészen úgy) fogadta el a terveinket, hogy Messi is jöhessen... Busi se fogadta el az új szerződést...
Szóval hogy az állítólagos konfliktusforrások megszűntek, Laporta bukta, Alemany meg így már nevét adhatja a folytatáshoz.
Hogy ez miért "Laporta bukta" önmagában megmosolyogtató, de azért a témában volt egy harmadik fél Birminghamben, a napokban ott járt Alemany, élnék a gyanúval, hogy ott nem állt össze valami a felelősség / hatalom / elvárások / pénz körül.
Andris a világban rengeteg dolog nem függ a Barcelona elnöktől, bármennyire rühelled is, mindent az ő nyakába varrni nem lehet.
Mivel a felállás szerint egyébként Laporta és Alemany itt lenne, kétlem, hogy ők ketten képtelenek együtt dolgozni.
Igen, kifejezetten gáz arcnak tartom Laportát, a klub vezetésére alkalmatlannak, de mondjuk utálni nem utálom, az olyan személyes dolog inkább.

Viszont nem így értettem (most) a buktát. Hanem hogy voltak az ő állítólagos konfliktusaik, azoknak a forrásai. És ezeket a terveit (amiket erőltetett volna) bukta el Laporta, ezért nincs már konfliktus Alemanyval. Máshogy kellett volna fogalmazni. Én nem tekintem buktának, mert részben nem értek vele egyet, részben meg nem hittem el amúgy se, hogy megoldható. Továbbra se hiszem, hogy Messi megoldható/reális, szerintem ugyanolyan pofáraesés lesz, mint korábban, mikor Laporta végighazudta az egész nyarat a hosszabbításáról.

És ez az egész amúgy is csak egy tipp, gondolom ez egyértelmű volt.

Szerintem Laporta pontosan olyan, mint egy rossz politikus. Egy jellemződ, ha ilyen vagy, hogy a szakembereid a te elképzeléseid szerint jól teszik a dolgukat, minden oké, de ha szakmai alapon kérdőjelezik meg valamelyik elképzelésed, akkor nem vagy képes engedni ezekből. Nem azt mondatam, hogy képtelenek együtt dolgozni, hanem hogy általánosságban szerintem rossz lehet Laportával együttműködni. Az ő elnökségei másról se szólnak, mint külső és belső emberekkel való konfliktusairól. Már anno az első évében úgy kezdte, hogy összerúgta a port több alelnökével. De csak az utóbbi évből is itt van Messi, Dembelé, Gavi, Alemany, Tebas, meg még a jó ég tudja kik. Alapvetően ezeknek biztos jogos és elkerülhetetlen egy része, de az is igaz mondjuk, hogy nyugalom valahogy sosincs körülötte.

PS: amúgy nyilván tévedek időnként, de ha felelőst kell keresni valami gonddal kapcsolatban, akkor hajlok arra, hogy olyan embert jelöljek meg, aki elvileg az egész klubért felelős, és akit amúgy általánosságban is egy vállalhatatlan alaknak tartok, méghozzá számos jól kézzel fogható és körbehatárolható bizonyíték alapján.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.17. 16:06:15

Andris írta:
2023.05.17. 15:39:58

Vagy nem engedett, hanem Albával a tegnapi megbeszélés olyna irányba ment... esetleg 2 napra előre már most lehet tudni, hogy a liga nem (vagy nem egészen úgy) fogadta el a terveinket, hogy Messi is jöhessen... Busi se fogadta el az új szerződést...
Szóval hogy az állítólagos konfliktusforrások megszűntek, Laporta bukta, Alemany meg így már nevét adhatja a folytatáshoz.
Hogy ez miért "Laporta bukta" önmagában megmosolyogtató, de azért a témában volt egy harmadik fél Birminghamben, a napokban ott járt Alemany, élnék a gyanúval, hogy ott nem állt össze valami a felelősség / hatalom / elvárások / pénz körül.
Andris a világban rengeteg dolog nem függ a Barcelona elnöktől, bármennyire rühelled is, mindent az ő nyakába varrni nem lehet.
Mivel a felállás szerint egyébként Laporta és Alemany itt lenne, kétlem, hogy ők ketten képtelenek együtt dolgozni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.17. 15:39:58

davi10 írta:
2023.05.17. 15:20:56
Alemany maradását már nem csak noname twitterhuszárok hozzák le, még a végén tényleg hogy marad. Eddig se hittem, hogy elsősorban az anyagiak miatt távozna, de így Cruyff hivatalos távozása után egyből felkapva ezt, szerintem mégiscsak valami konfliktus lehetett az ok.
Vagy Cruyff-al, vagy Laporta-val, aki így a második fontos stábtag elvesztése után engedett.
Vagy nem engedett, hanem Albával a tegnapi megbeszélés olyna irányba ment... esetleg 2 napra előre már most lehet tudni, hogy a liga nem (vagy nem egészen úgy) fogadta el a terveinket, hogy Messi is jöhessen... Busi se fogadta el az új szerződést...
Szóval hogy az állítólagos konfliktusforrások megszűntek, Laporta bukta, Alemany meg így már nevét adhatja a folytatáshoz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.17. 15:20:56

Alemany maradását már nem csak noname twitterhuszárok hozzák le, még a végén tényleg hogy marad. Eddig se hittem, hogy elsősorban az anyagiak miatt távozna, de így Cruyff hivatalos távozása után egyből felkapva ezt, szerintem mégiscsak valami konfliktus lehetett az ok.
Vagy Cruyff-al, vagy Laporta-val, aki így a második fontos stábtag elvesztése után engedett.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.17. 13:24:29

Messa írta:
2023.05.17. 12:58:43
gránit írta:
2023.05.17. 11:30:16
Az egy legenda, hogy az olajos csapatok mennyivel jobban állnak anyagilag. Bár bevétel tekintetében visszacsúsztunk a 7. helyre, egyáltalán nem nagy a lemaradásunk a City-hez képest.
Ehhez csak egy kis közbeszúrás, a különbség annyi, hogyha az olajosoknál szükség van még egy kis olajpénzre (még pár száz millióra), akkor a sejk holnapra beleteszi a bugiba. Nálunk ugye ez nem így működik, itt nem igen van mit betenni a közösbe.
Szerintem pont ez a felháborító. Lenne mit beletenni a gazdasági karokból, (igazolás)amivel több lehetne a szponzori pènz, sikeresebb lehetne a BL szereplès. De hát Tebas nem hagyja, mert azt feltètelezi, ha "ők" nem szólnak közbe, akkor csődbe juttatják a vezetők a klubokat. A dolog pikantèriája, hogy egy elismerten Reál Madrid szurkoló az FC Barcelona hős "megmentője" :)
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.17. 12:58:43

gránit írta:
2023.05.17. 11:30:16
Az egy legenda, hogy az olajos csapatok mennyivel jobban állnak anyagilag. Bár bevétel tekintetében visszacsúsztunk a 7. helyre, egyáltalán nem nagy a lemaradásunk a City-hez képest.
Ehhez csak egy kis közbeszúrás, a különbség annyi, hogyha az olajosoknál szükség van még egy kis olajpénzre (még pár száz millióra), akkor a sejk holnapra beleteszi a bugiba. Nálunk ugye ez nem így működik, itt nem igen van mit betenni a közösbe.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.17. 11:30:16

Az egy legenda, hogy az olajos csapatok mennyivel jobban állnak anyagilag. Bár bevétel tekintetében visszacsúsztunk a 7. helyre, egyáltalán nem nagy a lemaradásunk a City-hez képest. Az Internazionáléra helyesen hivatkozunk, a bértömegük egyharmada a miénknek. A probléma nem azzal van, hogy nem vagyunk olajos csapat. Szerencsére nem vagyunk azok. Az egyik probléma az, hogy a fizetések tekintetében palimadarak voltunk. Ha ránézek például az Internazionale payroll-jára, nagyon sok barcelonai fizetés őrültség, de a City bértömege is jóval kisebb, mint a miénk. Rossz döntéseket hozott a klub. Ingyenes igazolásokkal és nem túlméretezett fizetésekkel is fel lehet építeni egy BL-győztes csapatot, elsősorban erre lenne szükség, bevételben nincs nagy lemaradásunk.

Arról persze nem tehetünk, hogy a spanyol bajnokság szigorúbb, és minket megbüntetnek azért, amiért a PSG-t nem. Ezért lenne szükség egységes szabályokra, egységes feltételekre, de erre a szurkolók mondtak nemet, így emiatt nem panaszkodhatunk.

https://www2.deloitte.com/uk/en/pages/s ... eague.html
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.17. 10:25:42

Egyrészt maximálisan egyetértek: egy csapatnak nincs szüksége se sok pénzre, se nagy igazolásokra, hogy sikeres lehessen. Persze bizonyos pénzügyi méreteknek, szakmai és játékoskeretbeli alapoknak meg kell lennie, de nálunk megvan ez pl. Én az idei sikereinkben például sokkal inkább látom a már tavalyi szezonban Xavi alatt megkezdődött munka sikeres továbbgörgetését (legyen szó pl edzésmunkáról, fegyelemről, csapatszellemről, a játékkoncepciók bizonyos szintű meglététől és bizonyos szintű beéréséről), mintsem azt, hogy 200-250 millióért igazoltunk játékosokat.

Másrészt viszont: ne gondoljuk, hogy az Inter olyan hű de jó csapat. A BL szerintem minimum 50%ban szerencse kérdése, pl több mint valószínű, hogy az Inter elleni 3-3as csoportmeccsünk után mi jutottunk volna tovább, ha megnyerjük. Márpedig ott voltam, élénken emlékszem, akárhogy IS alakulhatott volna az a meccs. És most meg döntőznek....
Nem lebecsülve a BLt, hiszen ha valaki végigviszi, az azért nem csak véletlen, de szerintem egy csapatról sokkal többet mond el az egész éves bajnoki szereplése. Ha a City kiesett volna két körrel ezelőtt, akkor is ők lennének európa magasan legjobb csapata. Ugyanitt állítom, hogy nekünk most, Május 17.én, jó hangulatban és jó egészségben, van minimum ugyanolyan jó csapatunk, mint az Inter. A BL egy szerencsejáték, egy meccseken, öt perceken el tud úszni egy szezon. A legjobb csapatok is kieshetnek idő előtt, és egy közepes csapat is végigmenetelhet.

Messi egy külön dolog, de azon felül én annak örülnék legjobban, ha nem igazolnánk idén nagy nevet, sőt, 1-2 kiegészítő (cserepados) igazoláson kívül senkit. Folytassuk nyugiban, normál tempóban, további nyomás nélkül, és közben törlesszük a hiteleinket.

Ami Cruyff távozását illeti... persze semmit nem tudhatunk, de sztem Laportával egyszerűen nem jó együtt dolgozni.

Deconak örülnék viszont, szerintem ő kifejezetten inteligens ember lehet. Viszont ez már a Bartomeu modell felé indult meg: a sportigazgató már nem szakmenedzser, hanem ex játékos. Egyszerűen csökken így az értéke a pozíciónak. Mint mikor Abidalt rakták oda, pl.
Én meg annak a híve vagyok, hogy minden hatalom és felelősség akkor a legjobb, ha szét van osztva, decentralizálva. Érvényes ez egy ország, de szerintem egy sociok tulajdonolta klub esetében is.

Aki a csapat jólinformált szurkolója volt akkoriban is, vagy azóta tájékozódott, az emlékezhet: a modellváltáskor Laportáék egy olyan koncepcióval, elnökséggel nyertek, egy olyan modell ígéretével nyertek, ami egy 6-8-10 (nem emlékszem) fős elnökségi kerekasztalból állt. Egy fajta board of directors, mint egy nagyvállalati struktúrában: van tulajdonos, van elnök, van vezérigazgató, van gazdasági, van szakmai vezető.. és egymás dolgába alapvetően nincs beleszólásuk. Mindenkinek megvolt a maga szerepe, és még fontosabb: nem volt egy hierarchia aminek a tetején tisztán az elnök állt. Az elnök nem szólhatott bele a gazdasági day-to-day dolgokba pl, ugyanígy a sportszakmaiba se. Ez már rég a múlté, attól tartok. Pedig ez lenne a jó: nem minden szituációban a leghatékonyabb, de az olyan csődöket és katasztrófákat elkerülhetjük vele, mint amibe a másfajta rendszerek törvényszerűen belekeverednek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.17. 10:15:00

ocsike83 írta:
2023.05.17. 09:59:40
Troym írta:
2023.05.17. 08:14:19
Nem csak a pénzen múlik, hogy mit érünk el mondjuk Európában. Az Inter teljes kezdőcsapata kevesebbe került, mint amennyit csak az előző nyáron költöttünk, pont volt erről egy cikk, hogy kb 120m euró volt a 11 játékos.
Az Inter példája is mutatja, hogy nem kell 100 milliókat költeni játékosokra.
Van eredménye az ingyen igazolható, illetve a máshol nem sikeres játékosok megszerzésének.
Erre próbálok utalni az átigazolások topikban. A BL döntős Interből kapásból De Vrijnek lejár a szerződése, Calhanogluè pedig utolsó èvèbe lèp. Mind2 játèkost règóta el tudnám kèpzelni a Barcában. Lautarot is kedvelem, de 80+ millió az ára, ès egy magas közèpcsatár mögött a legjobb, a Barca pedig nem fog pl. 532-re váltani, hiába adná magát a felállás a minősègi kh-kel, a kèt szèlen Balde, Raphinha, elől Pedig Lewa.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.17. 09:59:40

Troym írta:
2023.05.17. 08:14:19
Nem csak a pénzen múlik, hogy mit érünk el mondjuk Európában. Az Inter teljes kezdőcsapata kevesebbe került, mint amennyit csak az előző nyáron költöttünk, pont volt erről egy cikk, hogy kb 120m euró volt a 11 játékos.
Az Inter példája is mutatja, hogy nem kell 100 milliókat költeni játékosokra.
Van eredménye az ingyen igazolható, illetve a máshol nem sikeres játékosok megszerzésének.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.17. 08:14:19

Nem csak a pénzen múlik, hogy mit érünk el mondjuk Európában. Az Inter teljes kezdőcsapata kevesebbe került, mint amennyit csak az előző nyáron költöttünk, pont volt erről egy cikk, hogy kb 120m euró volt a 11 játékos.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.05.17. 07:05:36

Mcsaba89 írta:
2023.05.17. 01:39:37
Elmegy Crujff is sajnos nem jósolok nagy jövőt ennek a csapatnak mindenki csak elmegy nincs pénz csak adóság, Messi visszaszerzése egy rossz vicc, félreértés ne essék nagy játékos de már nem kell a csapatba el kéne tőle szakadni már, Laporta csak kalinpál a mélyvízben próbálja menteni a menthetőt, sajnos tönkre tette ezt a csapatot az előző vezetőség amiből szinte lehetetlen felállni ezt látja mindenki ezért mennek el. Nem fogok meglepődni amikor elmennek a nagy játékosok is mert a csapatnak kell a pénz, sajnos ebből még 10 éven belül sem lesz eredményes csapat ne tévesszen meg senkit ez a bajnoki cím.

Vesszőket kellene használnod a szöveg tagolásához!

Amennyiben az eredményeket a "BL-ben méred", akkor csak a Real eredményes csapat, pedig vannak a Barcanál évtizedes távlatban sokkal jobban kondicionált csapatok a labdarúgásban.
Abban igazad van, hogy nagyon vékony jégen jár az egyesület, de ha mégis sikerül megtartani az értékeket és lassan, de bővíteni azok számát, akkor a legjobb csapatok egyike maradhat a Barca.
Nagyon nehéz egyfajta társadalmi szervezet formájában "tornázni" a gigászi financiális tulajdonosi háttérű clubok ellen, illetve a spanyol bajnokság szabályrendszere és vezetése is olyan külső ok, amely handicapként nehezedik a folyamatra. Ebben a formában a hibákat jobban büntetik és kevesebb lehetőség is van, azok kozmetikázására.

Messi anyagilag egész biztos nem lenne bukta a következő két évre, (sőt a "piaci hatás" egy kicsit túl is mutatna azon), igazából az lenne probléma, hogy Lewaval együtt szerintem a legpörgősebb mérkőzéseken már tényleg hátráltatnák a folyamatot, de arra sincs sok esély, hogy Lewa mellé olyan játékosok érkezzenek ezen időtáv alatt, akikkel bárkit verhetünk.
Szóval Messi szerintem inkább egyfajta marketing, érzelmi, emociinális "tánc", "brand karbantartás" (mondjuk Messi részéről max. érzelmi - bár szerintem elég nagy "hülyének" kell lenni ahhoz, hogy 100 milliókat veszni hagyjál emiatt) és természetesen bizonyos mérkőzéseken még kellő csillogást is adna a gépezetnek, de esélyünk sincs a jelenlegi legnagyobb sztárok leigazolására.
Mcsaba89
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.03.10. 23:13:12

2023.05.17. 01:39:37

Elmegy Crujff is sajnos nem jósolok nagy jövőt ennek a csapatnak mindenki csak elmegy nincs pénz csak adóság, Messi visszaszerzése egy rossz vicc, félreértés ne essék nagy játékos de már nem kell a csapatba el kéne tőle szakadni már, Laporta csak kalinpál a mélyvízben próbálja menteni a menthetőt, sajnos tönkre tette ezt a csapatot az előző vezetőség amiből szinte lehetetlen felállni ezt látja mindenki ezért mennek el. Nem fogok meglepődni amikor elmennek a nagy játékosok is mert a csapatnak kell a pénz, sajnos ebből még 10 éven belül sem lesz eredményes csapat ne tévesszen meg senkit ez a bajnoki cím.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.16. 17:36:56

Hivatalos- Jordi Cruyff távozik a klubtól
Válasz küldése