Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.19. 11:14:25

csababarca írta:
2023.04.19. 10:51:46
Na megint ment a félreértés.
Én azt gondolom, hogy ilyen ügybe keveredni, bármelyik oldalról vádlottként vagy vádlóként gáz. És nem méltó a klubhoz.

Ha ártatlanok vagyunk, ha nem, ezek azért nem tesznek jót a klub megítélésének.
Hány meg hány olyan eset van, hogy valakit megvádolnak, elhordják mindennek, változik a megítélése, tönkremegy az élete, aztán másfél-2 éves eljárásban kiderül, hogy áratlan, de ez már a kutyát nem érdekli.

Azt meg tartom, hogy kiállni ebben a szituációban, és másokra mutogatni, az szánalmas.
Akkor is ha ők bármit is tettek, felül kellene tudni emelkedni, nem lesüllyedni egy szintre vagy alá.
És rendben, mondott másokat is, azokkal semmi gond nincs.
Ez a klub álláspontja, kérdés mire elég ebben az ügyben. Mert hogy nem Laporta meg a klub fog itt döntést hozni, az várható.
Egyetértek, csak sajnos ez ilyen. Ha ártatlan vagy, ha nem, ha van valóban ügy, ha nem, amint sajtónyilvánossá válik, a károkozás egy része már visszafordíthatatlan. És sokszor csak ennyi a cél.
Hogy gáz belekeveredni... gáz-gáz, persze, de mit lehet tenni? Ha egyáltalán van összeférhetetlenség, akkor sem hiszem h bárki gondolhatta előre, hogy ezt majd előveszik és így felhasználják a klubb ellen (akinek nem felelőssége elvileg az összeférhetetlenség ellenőrzése). Erre azt tartom kvázi bizonyítéknak, hogy nem valami egyedi esetről beszélünk, hanem már elvileg Gaspart, aztán Laporta, aztán Rosell, és végül Bartomeuék is csinálták. Közel két évtizedig ment az üzlet.
Szóval mondod, h nem méltó a klubhoz, de valójában könnyen elképzelhető, hogy valóban nincs itt igazából semmi, és nem lehet mit tenni. Megelőzni se lehetett volna. Akkor meg nem használnám ezt a kifejezést, hogy nem méltó. Azt használnám, hogy nagy pech, meg valaki jól kitolt velünk.

Szerintem nem történt másra mutogatás sem igazán, csak a madrid úgy döntött, hogy "beszól", Laporta pedig válaszolt, hogy "bagoly mondja", de ha lehet, inkább ne mondja! Ettől függetlenül, mondom, én se tettem volna, és hiba volt Laporta részéről.

De srácok, mindenki: alapvetően hiba arról beszélnünk, hogy Laporta odamondott a madridnak. Mert nem erről szólt a sajtótájékoztató, ez egy teljesen mellékes rész volt. Ne gondolja azt, aki beleolvas ebbe a topikba, hogy Laporta megpróbálta elterelni a témát, vagy másra mutogatni. Nem így történt.

Arról szólt, hogy Laporta prezentálta a klub álláspontját és bizonyítékainak halmazát, és ez alapján legalábbis csont nélkül bizonyíthatónak tűnik, hogy nem történt semmi.

Más kérdés, hogy hiszünk-e neki, de amúgy meg nem is kell hinnünk, mert megvannak az emberek, akik majd ítéletet hoznak, és ők ezt mind megkapják majd.

Szerk: meg arra kérnék mindenkit, hogy aki csak beesik ide, legyen szíves és olvassa végig az elmúlt két nap (nem túl sok) hozzászólását, mielőtt úgy érezné, hogy itt a diskurzus legtetejéhez elkezd hozzászólni, és csak megyünk körbe-körbe.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.19. 11:13:46

"Nem lett volna szükség erre az egészre egyáltalán, ha nem billen eleve a Madrid felé az összeférhetetlenség",
Hát remélem nem ez lenne az ok amivel védekezni terveznek, mert az ilyen maximum általános iskolában jöhetett be a grundon a gyerekeknél egymás közt, de egy bíróságon tuti nem. :D

Ez a másokra mutogatás szerintem is Laporta személyiségének egy elég negatív hozadéka, és számomra is gyerekes és szánalmas. Ezzel nem a klubbot védi, főleg nem a hírnevét. Ez egy tipikus populista politikusra jellemző húzásnak tűnik inkább, ami amúgy elég káros máshol is.

Ott van például a Manchester City ügye a pénzügyi szabályok megsértése miatt. Már most keresztre lettek feszítve ahogy elindult a 'vádelemelés', de nem kezdtek el egyből sárt dobálni más csapatokra is, hogy hol milyen dolgok vannak még a a ligában (pedig köztudottan máshol is vannak trükközések, csak nem ilyen mértékben).
Ugyanúgy tisztázták a saját álláspontjukat, és pont.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.19. 11:11:13

bence0330 írta:
2023.04.19. 10:58:17
Mondjuk azon túl, hogy másokra mutogatni tényleg nem korrekt, és igazából jelenleg nem is a Madrid érdemli a válaszcsapást ártatlanság esetén sem, olyan szempontból talán van racionális értelme is ennek, hogy egyfajta okot, indokot ad a bíróktól kapott bármilyen szolgáltatás (ha teljesen legális, akkor is) szükségességére. "Nem lett volna szükség erre az egészre egyáltalán, ha nem billen eleve a Madrid felé az összeférhetetlenség", stb alapon. Ilyen értelemben nem csak terelés, és talán még csak nem is egy szimpla visszaütés, mint inkább az okok ismertetése.
Tehát ha valaki korrupt, akkor arra az a válasz, hogy mi még korruptabbak leszünk?
Nekem ez sántít azért, de elfogadom az érvelést. Nem értek vele egyet, de elfogadom.

De mondom, nekem mindegy, bele se ástam magam a témába mélyen, de még szinte felületesen sem.
Csak próbálom összerakosgatni a képet innen onnan.

Szerintem (SZERINTEM) itt az emberi hozzáállás az lett volna a klub részéről (lehet megtörtént), hogy kiad egy közleményt, vagy Laporta egy nyilatkozatot arról, hogy zajlik ez a vizsgálat, készségesen állunk a bíróság, ügyészség, stb rendelkezésére, hogy lezárhassuk az ügyet. Mindenféle vádaskodástól, semleges nyilatkozat lett volna számomra elfogadható.

De ez én vagyok, megértem, ha mások szerint ilyenkor az az elfogadható és etikus válasz, hogy belerúgunk klubokba, magunkat védve és fedezve.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7235
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.19. 10:58:17

Mondjuk azon túl, hogy másokra mutogatni tényleg nem korrekt, és igazából jelenleg nem is a Madrid érdemli a válaszcsapást ártatlanság esetén sem, olyan szempontból talán van racionális értelme is ennek, hogy egyfajta okot, indokot ad a bíróktól kapott bármilyen szolgáltatás (ha teljesen legális, akkor is) szükségességére. "Nem lett volna szükség erre az egészre egyáltalán, ha nem billen eleve a Madrid felé az összeférhetetlenség", stb alapon. Ilyen értelemben nem csak terelés, és talán még csak nem is egy szimpla visszaütés, mint inkább az okok ismertetése.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.19. 10:51:46

Na megint ment a félreértés.
Én azt gondolom, hogy ilyen ügybe keveredni, bármelyik oldalról vádlottként vagy vádlóként gáz. És nem méltó a klubhoz.

Ha ártatlanok vagyunk, ha nem, ezek azért nem tesznek jót a klub megítélésének.
Hány meg hány olyan eset van, hogy valakit megvádolnak, elhordják mindennek, változik a megítélése, tönkremegy az élete, aztán másfél-2 éves eljárásban kiderül, hogy áratlan, de ez már a kutyát nem érdekli.

Szóval én így értettem a mondandómat.

Azt meg tartom, hogy kiállni ebben a szituációban, és másokra mutogatni, az szánalmas.
Akkor is ha ők bármit is tettek, felül kellene tudni emelkedni, nem lesüllyedni egy szintre vagy alá.
És rendben, mondott másokat is, azokkal semmi gond nincs.
Ez a klub álláspontja, kérdés mire elég ebben az ügyben. Mert hogy nem Laporta meg a klub fog itt döntést hozni, az várható.

Az NSO szintezést meg hagyjuk már könyörgöm, pont rám aki nem is olvassa az NSO-t ezt mondani. btw ez is személyeskedés volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.19. 10:38:28

grgly50 írta:
2023.04.18. 14:52:03
Sok fórumozóhoz képest én nem mondok ítéletet, mert csak az újságírói véleményekre lehet támaszkodni. Még a sajtókonferenciát is a médián keresztül ismerhetik a tisztelt fórum társak.
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy a Barcának mi haszna volt, amiért fizetett?
Mert csak úgy kiegyenlíteni számlát......?
S gondolom, erre mások is kíváncsiak.
Ha megengeded, erre válaszolok. Nyilván én is csak a sajtóra támaszkodok, de azért az ügy bizonyos részletei a vádiratokból ismertek, és kétlem, hogy mondjuk a Mundon megjelenhetne úgy Laporta nyilatkozata, hogy átírnak benne dolgokat. Max kihagynának (sztem ezt se), de külön ki nem találnak dolgokat.
Azt viszont látom, hogy megnyilatkoznak itt sokan anélkül, hogy legalább az ismerhető infok birtokában lennének. Te is így teszel, mikor azt feltételezed (esetlegesen is), hogy "csak úgy kiegyenlíteni a számlát".

Szóval miről is van szó, mi a haszna a Barcának?
Nos, bírókról és bíráskodásról készült jelentésekről van szó, ezeket vettük. Ezek statisztikák, megfigyelések, egyéb adatok, és főleg ezeknek az elemzése. Állítják, hogy az ilyenek vásárlása teljesen általános gyakorlat, minden klub csinálja. A magam részéről nem tudom, hogy valóban vásárolják-e, azt se tudom, hogy mi piaci áron vettük-e (ez nagyon fontos), azt viszont gond nélkül el tudom képzelni, hogy mindenki használ ilyeneket. Ha nem veszik, akkor maguk csinálják. Ha én lennék a Barca vagy bármely klub vezetője, külön divízióm lenne arra, hogy ezek az elemzések és jelentések elkészüljenek. Óriási előnyök származhatnak abból szerintem, ha egy csapat játékosai és edzője tudják mindig, hogy a soron következő bírónak milyen habitusai vannak, milyen vérmérséklete, milyen tendenciái, stb... remélem nem kell mondani az itteni Barca szurkolóknak, hogy ez a spanyol játékvezetés kapcsán, és különösen a Barca részére hatványozottan értékes információhalmaz.
Laporta sajtótájékoztatója éppen arra volt jó, az volt a lényege, hogy prezentálja a klub belső vizsgálatának eredményeit. Valamint számtalanszor említette, hogy bár 17 évig (asszem, 01-18) vette a klub ezeket a jelentéseket, csak az elmúlt négy évből ezres nagyságrendben állnak rendelkezésre az elkészült jelentések dokumentumok és videó elemzések formájában. És ezeket nem csak szóban lobogtatja, hanem természetesen teljes hozzáférése van az ügyben döntő testületeknek, bíráknak, ahogy az ezekkel kapcsolatos könyvelésekhez is. (Ami szintén maradéktalan, tehát a klub ezeket nem próbálta soha rejteni, minden vádban szereplő összeg teljesen nyíltan le van könyvelve)
csababarca írta:
2023.04.18. 21:52:55
Én csak annyit mondanék, hogy nagyon szánalmas, és végtelenül szomorú, hogy egyáltalán ez az ügy létezik.
Az még szánalmasabb, hogy mutogatunk a Franco-érára, meg bestializáljuk a Realt...Laportától nem is vártam mást.

Méltatlan ami a klub körül zajlik egyébként, igazságot tenni nem tudok, meg nem is érdekel ez az egész, de a véleményem megvan a dologról, csak ide nem szalonképes.
Szerintem tévúton jár, aki itt most kicsinyes dacból a fehérekbe rugdos bele, lásd Laporta is.

Szépen leterelte (vagyis próbálta) a vádakról a közbeszédet.
Politikus.
Csaba, tudod, hogy kevés dologban értünk egyet, abban viszont biztosan, hogy Laportát alapvetően milyen embernek gondoljuk.

Viszont az van, hogy amiről most írsz, az nem igazán ül.
Persze, alapvetően feleslegesnek gondolom Laporta visszavágását a real irányába, de már azt is feleslegesnek gondoltam, hogy Perezék kvázi külön saját fronton szálltak be ebbe az ügybe ellenünk. Az ügy az igazságügyi rendszerre tartozik.
Ettől függetlenül, Laporta sajtótájékoztatójának nagyja nem a realról és a Franco éra (egyébként teljesen valós) igazságtalanságairól szólt, hanem arról, hogy ismertette a helyzetet több frontot illetően is, a folyamatok állását, a belső vizsgálatok eredményeit, és a klub ebből következő álláspontját. A leglényegesebb elemek azok voltak, és sokszor előkerültek, hogy a klub teljesen korrekten könyvelt minden összeget, amiről szó van, és a vásárolt szolgáltatások is teljes egészében prezentálhatók. És mindezek természetesen eljutnak maradéktalanul mindenkihez, aki az ügyben ítéletet fog hozni.

Röviden: Laporta személyiségéből fakad szerintem a real válaszcsapás jellegű csesztetése, és elmaradhatott volna egy normális elnök esetében. De nem gondolom, hogy most ezzel próbált volna terelni, vagy kivenni valaminek az élét. Egyszerűen csak visszaütött.


És végezetül az én meglátásaim, amiket már hosszú hetekkel ezelőtt leírtam, de a nagy sajtótájékoztató kb mindenben alátámasztotta:

1. A fő kérdés, hogy le van-e minden könyvelve, és bizonyíthatóak-e a vásárolt szolgáltatások, és a kifizetésekkel arányosak-e?
Ha igen, akkor nem merülhet fel, hogy befolyást vásároltunk. Laporta szerint minden maradéktalanul megvan, és teljes hozzáférést biztosítanak az ítélethozók számára.

2. Ha a fenti kérdések nem teljesen egyértelműek, akkor még mindig lehet feszegetni, hogy ennek a Negrierának volt-e bármi lehetősége bármiféle befolyásolásra a bírók irányába. Ezt is tudtommal kétségbevonták, ráadásul korábbi kollégái, bírók, nem pedig a Barca. Egyszerűen nem volt ráhatása a dolgokra állítólag, még arra se, hogy hova milyen bírót küldenek.

3. A másodlagos kérdés: ez a Negriera vagy kicsoda... az ő fiával üzleteltünk elvileg. Kérdés, hogy van-e itt összeférhetetlenség. Ezt jogszabályok döntik el, nem vélemény kérdése. Viszont ha van is esetleg, az szerintem nem a klub felelőssége. Az összeférhetetlenség vétsége arra hárul, aki annak a központjában van személyként.

4. Ez az utolsó dolog, és ez már nem érint semmiféle testületet, és az ügyet se, csak a Barcát: Ha ezek a vásárolt szolgáltatások valóban hasznosak voltak, akkor vajon piaci áron vettük őket? Ha nem, az hűtlen kezelés a mindenkori elnökségtől (és ebbe Laporta, Bartomeu és Rosell is vétkes). Ha meg igen, akkor nálam még mindig kérdés, hogy mondjuk évi 300-500ezer euróból, vagy ennek csak a feléből nem lehetet-e volna inkább saját elemzőket alkalmazni erre? Megint csak hűtlen kezelés gyanúja, csak enyhébb. De ez már mind a klub kvázi belső ügye csak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.19. 09:53:47

csababarca írta:
2023.04.18. 21:52:55
… igazságot tenni nem tudok, meg nem is érdekel ez az egész…
Ennek ellenére szánalmasnak mondod, minek mondanád, ha még érdekelne is.
Én elhiszem Laportának, hogy alaposan megvizsgálták a dokumentumokat, minden kifizetés könyvelve van, és nem kockáztatja meg a lemondatását azzal, hogy kamuzik róluk. Az meg teljesen érthető, ha az ügy egy csomó mellékszálat is fölvet, régi sérelemekkel, üzengetéssel, a sajtó is rátesz egy-két lapáttal, de ezek mégiscsak létező feszültségek, időnként felszínre törnek.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.19. 09:47:57

csababarca írta:
2023.04.18. 21:52:55
Én csak annyit mondanék, hogy nagyon szánalmas, és végtelenül szomorú, hogy egyáltalán ez az ügy létezik.
Valóban szánalmas, csak azt nem tudjuk egyelőre, hogy kire nézve, de jó esély van rá, hogy Tebasékra nézve az, nem pedig ránk.

Az biztos, hogy az egész ügy egyelőre a Ligára nézve rohadt ciki, akár mi is lesz a vége. Ezeket az ügyeket a bíróságnak kéne csendben vizsgálnia, nem pedig a médiában cirkuszolni vele.
Lehet Laportát is savazni az ügyben jogosan, de azért vegyük figyelembe, hogy nem ő kezdte ezt a cirkuszt. Az egész bohózat nagyon visszatetsző (amit persze látunk belőle), bármi is lesz a vége. Kb. a magyar politika szintjén zajlanak eddig az események a nyilvánosságban.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.19. 09:13:55

Csababarca: kedvelem az írásaidat, de most nagyon nem èrtek egyet. Szerintem tudni kell olvasni a sorok között, ès nem az NSO-ról kell elolvasni Laporta nyilatkozatát, mert az egy kiragadott rèszlet.
-Elmondta, hogy Negreira fiával lett megkötve a szerződès, 600+ szakvèlemènnyel
-Minden kifizetès nyilvános, költsègvetèsben szerepel, adózva utána
-Utána jött az, hogy a Real Madrid rèszt kíván venni a tárgyaláson, mert az èrdekei sèrültek (a hivatalos bejelentès napján Clos Gomezről a Madridi TV a hibáit elemezte ki, ő a VAR feje, èrdekes pont a vizsgált időszakra vonatkozóan)
-Erre hozta fel Laporta, hogy èrdekes, hiszen a rezsim csapata volt, 70 èvig Real Madridhoz fűződő ember vezette a bírói szövetsèget. Èn úgy gondolom úgy èrezhettèk, a tűz közelèbe került egy ember, aki nèhány jó szót szólhat az èrdekükben, közben az elemzèsekkel a bírók hozzáállásával is tisztában lesznek. Jogilag tiszta? Valószínűleg igen. Etikus? Nem hinnèm, de hogy tudsz versenyezni ilyen hátrányból? Lásd a mèdia is merre hajlik úgy általában, mi tudhatjuk mekkora ereje van a mèdiának. Nèzd meg a La Liga vezetőjènek hozzáállását, akit szintèn nèv szerint említ. 2022/23-as gazdasági èvre a gazdasági karok jóvoltából 300 milliós profittal! számol a gazdasági jelentès. Mit èrsz, ha van a tulajdonodban egy 800+ milliós tulajdon, (Barca Corporate) ha nem engedik felhasználni, amikor a legnagyobb szüksèg lenne rá a bevètelek tekintetèben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.18. 21:52:55

Én csak annyit mondanék, hogy nagyon szánalmas, és végtelenül szomorú, hogy egyáltalán ez az ügy létezik.
Az még szánalmasabb, hogy mutogatunk a Franco-érára, meg bestializáljuk a Realt...Laportától nem is vártam mást.

Méltatlan ami a klub körül zajlik egyébként, igazságot tenni nem tudok, meg nem is érdekel ez az egész, de a véleményem megvan a dologról, csak ide nem szalonképes.
Szerintem tévúton jár, aki itt most kicsinyes dacból a fehérekbe rugdos bele, lásd Laporta is.

Szépen leterelte (vagyis próbálta) a vádakról a közbeszédet.
Politikus.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dinhopuyol
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2020.10.23. 20:09:41

2023.04.18. 15:23:04

Enrique Cerezo (Atlético elnök): "A Negreira ügy? Engem nem különösebben érdekel. Ha korrupció volt, büntessék meg az érintetteteket, de hagyjuk, hogy a bíróság végezze a dolgát."
=D>
Ez igen, így kellett volna a kisebbik madridi klubnak is nyilatkoznia.

Egyébként Laportát be lehet támadni azzal, hogy talán túl vehemensen beszélt most és ja, utat adott a szavai felnagyításához (gondolok itt arra, hogy mondott kismillió, jóval fontosabb dolgot de nyilván mivel francozott egy-két sort, most mindenki erről beszél), de kvára adom, hogy nem sunnyog és fellép a szerencsétlen Tebas ellen, a lejárató kampány ellen. Mert ez az ügy egyelőre inkább az, mint bármi más.
A válasz videós, realos undormányt inkább nem is kommentálom, az a stílus nem ide való lenne. Viszont mindenkinek szeretettel ajánlom a Catalunya SÍ - Barca SÍ FB oldalt !! Jóllehet a szerkesztők ott radikálisabb barca drukkerek (én sem értek velük mindenben egyet), mint az átlag és alapvetően én sem foglalkoznék a politikai-történelmi részével a sztorinak, de azért van egy határ..Ők precízen, tényekkel alátámasztva gyakorlatilag a teljes videó tartalmát megcáfolták. És ők tényleg komolyan benne vannak a témában, ma az egész nap náluk a történelmi visszatekintésről szól a diktatúrák korába. :D
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.04.18. 14:52:03

Sok fórumozóhoz képest én nem mondok ítéletet, mert csak az újságírói véleményekre lehet támaszkodni. Még a sajtókonferenciát is a médián keresztül ismerhetik a tisztelt fórum társak.
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy a Barcának mi haszna volt, amiért fizetett?
Mert csak úgy kiegyenlíteni számlát......?
S gondolom, erre mások is kíváncsiak.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.18. 12:43:10

Nagybarcelona írta:
2023.04.18. 12:09:29
Viszonylag pártatlan (ha ismeritek az oldal madridi kötődèsèt) tènyek a Laporta által említett 70 èvig tartó (Real)madridi bírószövetsèg vezetőiről.
https://www.football-espana.net/2023/04 ... eal-madrid
Ès arról szólt a fáma, hogy a bíróküldèst szeretnè a Javier Tebas által vezetett La Liga átvenni a Luis Rubiales által vezetett RFEF-től.
Szerdán a La Liga közgyűlèsen sok minden kiderül.
Ugye erről a videóról van szó:
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ra-2951943


Amúgy kicsit gyanús kezd lenni, hogy ezt Laporta meg Pérez szándékosan csinálják, hogy a hírekbe kerüljenek és kicsit visszakerüljenek a címlapokra, mert egyébként elég nevetséges lenne. :D
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.18. 12:09:29

Viszonylag pártatlan (ha ismeritek az oldal madridi kötődèsèt) tènyek a Laporta által említett 70 èvig tartó (Real)madridi bírószövetsèg vezetőiről.
https://www.football-espana.net/2023/04 ... eal-madrid
Ès arról szólt a fáma, hogy a bíróküldèst szeretnè a Javier Tebas által vezetett La Liga átvenni a Luis Rubiales által vezetett RFEF-től.
Szerdán a La Liga közgyűlèsen sok minden kiderül.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.04.18. 11:06:56

Magnus írta:
2023.04.17. 13:49:50
lehet magyarázni a bizonyítványt, akkor is világ szégyene hogy az aranykorszakunkban-meg nyílván bármikor-közünk volt ilyesmihez. 17 évről van szó, ezt hogy magyarázzák meg? Komolyan mondom, a Juve fair play díjat érdemel hozzánk képest.
az utolsó mondattal alávertél a többinek szépen, atyaég. 😂😂😂
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.04.18. 10:51:56

Hat ez megint mi volt?! Megint masra mutogat ahelyett,h a nyomozas vegeig csendben maradna..eleg ostoba lepes volt.Na tobbet kozott ezert is vagyunk sulytalanok euban.Allando masra mutogatas,masikra szardobas…inkabb csendben kene maradnia,foleg,ha nincs vaj a fule mogott.Igazi orban fele politikus..Hulyebb mint gondoltam.Pont a fehereket tamadja be akik ez esetben probaltak kimaradni a “bulibol” es az 1 szem maradek “spanunk” lett volna a ligaban.Szuperliga igy offos.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.17. 15:53:13

Vègigolvasva Laporta teljes nyilatkozatát (mindenhol csak rèszletek vannak, több helyről kell összerakni) gratulálok neki. Vèdekezèsből tökèletesen váltott át támadásba. Szerdán közgyűlés, kíváncsi leszek a fejlemènyekre. A vègső ütőkártya remèlem mèg hátra van, a "blöff" a kiválásról a La Ligából bizonyos körülmények között.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 15:15:49

Atlantis írta:
2023.04.17. 15:01:11
Kíváncsian várom majd a részletesebb Eurobarca összefoglalót a mai nyilatkozatról.

Az itt leírtak alapján (köszi Andris az összefoglalást), egyelőre eléggé úgy érzem Laporta kezében és a mi oldalunkon sokkal meggyőzőbb bizonyítékok vannak arra vonatkozóan hogy nem történt semmi szabálytalanság.

Számomra ezek után a legnagyobb furcsaság, hogy miért tartott ennyi ideig összehívni ezt a sajtókonferenciát ha ennyire egyértelmű bizonyítékok vannak a kezünkben és ennyi ideig hagyni a lejáratókampányt futni ellenünk.
Szívesen, bár azért ez messze nem teljes értékű :) Csak futtában olvastam az első órában.

Azért az ilyen folyamatok nem rövidek: Laportáék előtt most több mint tíz évig tök más vezetőség volt, és asszem 2001 vagy 2003ig kell visszamenni a könyvelésben, meg a kapott anyagokban is. A belső vizsgálat nem rövid, és úgymond nem önmagukat vizsgálják (csak), hanem egy másik vezetőség hosszú-hosszú éveit is. Muszáj alaposan megnézni mindent, azt is keresni, amit megpróbáltak esetleg elrejteni. Hiszen más úgyis meg fogja találni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 15:01:11

Kíváncsian várom majd a részletesebb Eurobarca összefoglalót a mai nyilatkozatról.

Az itt leírtak alapján (köszi Andris az összefoglalást), egyelőre eléggé úgy érzem Laporta kezében és a mi oldalunkon sokkal meggyőzőbb bizonyítékok vannak arra vonatkozóan hogy nem történt semmi szabálytalanság.

Számomra ezek után a legnagyobb furcsaság, hogy miért tartott ennyi ideig összehívni ezt a sajtókonferenciát ha ennyire egyértelmű bizonyítékok vannak a kezünkben és ennyi ideig hagyni a lejáratókampányt futni ellenünk.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.17. 14:48:25

Andris írta:
2023.04.17. 14:22:37
Amiket meghagytam az idézetben:
1. nem 1 millió, hanem 7,3, de az majd' két évtizedre leosztva.
2. Nagyon fontos a második mondatod: ez rohadt kevés pénz 1-1 évre azért, hogy bármiféle csalásba belerángassunk bírókat, vagy a nyilván jól fizető gittegyletek valamely elnökségi tagját például.
Egyertértek, de sokan lehajolnak az apróért. Lásd Benzema és sleppje a keresetükhöz képest apróért zsarolták a csapattársukat.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 14:22:37

MessiNeymarSuarez írta:
2023.04.17. 14:16:13
Andris írta:
2023.04.17. 12:10:07
Kontextusba helyezve ezt a kb 1 millió euronyi összeget amiről egyáltalán szó van:
Lahoz kb évente 100ezer eurot tesz zsebre +- meccsdíjak, magyarul 10 év alatt ebből évi 1 bíró fizetése jönne ki, ami irgatlan kevés tekintve hogy szerintem akik ott tartanak ilyen összegért nem kockáztatnák az egész karrierjüket.
A többivel is egyetértek, legalábbis egyelőre semmi információ nem látott napvilágot, amivel ezt az eszmefuttatást le lehetne nullázni, vagy akár csak komolyabban kikezdeni.

Amiket meghagytam az idézetben:
1. nem 1 millió, hanem 7,3, de az majd' két évtizedre leosztva.
2. Nagyon fontos a második mondatod: ez rohadt kevés pénz 1-1 évre azért, hogy bármiféle csalásba belerángassunk bírókat, vagy a nyilván jól fizető gittegyletek valamely elnökségi tagját például.

Egész egyszerűen nem látom, hogy volna ügy (legalábbis olyan ügy, amiért a Barcát elmeszelhetik, vagy ami bármiféle csalásra enged következtetni). Ha van, akkor a súllyal rendelkező dolgokról nem hogy részleteket nem tudunk, még a létezésük is titkos.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 14:17:14

Magnus írta:
2023.04.17. 13:49:50
lehet magyarázni a bizonyítványt, akkor is világ szégyene hogy az aranykorszakunkban-meg nyílván bármikor-közünk volt ilyesmihez. 17 évről van szó, ezt hogy magyarázzák meg? Komolyan mondom, a Juve fair play díjat érdemel hozzánk képest.
Milyesmihez? :D
Komolyan kérdezem, leírnád, hogy szerinted mi az, amiről te már most el tudod dönteni, hogy szégyen, hogy egyáltalán közünk van hozzá?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 14:16:13

Andris írta:
2023.04.17. 12:10:07
Kontextusba helyezve ezt a kb 1 millió euronyi összeget amiről egyáltalán szó van:
Lahoz kb évente 100ezer eurot tesz zsebre +- meccsdíjak, magyarul 10 év alatt ebből évi 1 bíró fizetése jönne ki, ami irgatlan kevés tekintve hogy szerintem akik ott tartanak ilyen összegért nem kockáztatnák az egész karrierjüket.


Az egész bűzlik és erősen műbalhé-pocskondiázás szaga van:
*Eleve hivatalos adóbevallásból került ki, ha titkolnivaló lenne akkor azután majd pont adózni fog valaki? :D
*2018-ban végződött ez ami már 5 éve. 3 évvel visszamenőleg nézik az adózást ott(ha jól tudom) és az elévülési időn is rég túlvan.
Ezt figyelembevéve: Rég túlvan mindenen, le is okézták anno...Majd hirtelen a semmiből ez most így előkerül és feltűnik valakinek?! Talán valami műgyűjtő találta meg a lapokat vagy pedig egy fejes véletlen belerúgott és átesett rajta hogy pont most derül mindez ki?
*CVC Deal, Szuperliga, gazdasági karok...Véletlen hogy pont most szabja valakinek a csőrét?
*Ahogy Laporta is mondta, hónapok óta megy az ügy mégsincs azóta sem egyértelmű bizonyíték ellenünk.

Ehhez képest amilyen médabalhé és kampány-közfelháborodás volt/van ellenünk mintha pult mögött lebukott volna Laporta ahogy 3 zsák pénzt ad egy 5 jogtalan tizit befújt meccs után a bírónak.
Avagy hogy ne menjünk messzire, mekkora közfelháborodás volt megmozgatva a Szuperligával szemben, és az UEFA nevetséges "megmenekült a foci" kampányával [-X A szatyros bírók, a PSG sejk UEFA testületi tagként szereplése senkit sem zavar
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.04.17. 14:05:21

Magnus írta:
2023.04.17. 13:49:50
lehet magyarázni a bizonyítványt, akkor is világ szégyene hogy az aranykorszakunkban-meg nyílván bármikor-közünk volt ilyesmihez. 17 évről van szó, ezt hogy magyarázzák meg? Komolyan mondom, a Juve fair play díjat érdemel hozzánk képest.
Nincs mit megmagyarázni,nincs ítélet. Ha elmarasztaló lesz,azon nincs mit megmagyarázni. Ha nem,akkor nem kell megmagyarázni. Ha annyira egyértelmű lenne ide vagy oda,akkor szerintem már vége lenne. Ezért is nem tudom azt elképzelni,hogy a 2 véglet közül legyen majd valami.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.04.17. 13:49:50

lehet magyarázni a bizonyítványt, akkor is világ szégyene hogy az aranykorszakunkban-meg nyílván bármikor-közünk volt ilyesmihez. 17 évről van szó, ezt hogy magyarázzák meg? Komolyan mondom, a Juve fair play díjat érdemel hozzánk képest.
Válasz küldése