Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 571
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.03.02. 22:51:13

MatyiG írta:
2021.03.02. 20:57:29
Komolyan mondom, ha Koemant még egyszer Kűmannak vagy másmilyen roppant humoros becenévvel írja le valaki, megy az egy hét pihi.

Köszi.
Akkor nekem tuti kijár, mert soha nem neveztem rendesen nevén =P~
Én egyébként nem roppant vicces akarok lenni, bár lehet másnak idegesító ez.
Egyszerűen arról van szó személyes dolog ez nálam. Egyrészt a csávó nem üti meg a szintet! Nem érdemelt itt edzői szerepet!
Egyszerűen a vezetés szolgája (volt), aki elvégezte a piszkos munkát, etakarítva egy klub legendát, egy bottal ütött hóhér, egy szakmailag igen csak közepes edző. Nálam ez személyes ok, Lajos volt az egyik kedvencem!

Szvsz elég szubijeltív ez zavar, vagyis, hogy annyi mindent figyelembe véve ezen a forumon pont ez :roll: ?
Ne haragudj de tőlem senki ne várja EZT az embert tiszteljem és nevén szólítsam vagy bünti lesz...
Szeretek itt forumozni, próbálom betartani a szabályokat, tisztelem más véleményét, sőt személyeskedésre sem próbálok hasonló szinten reagálni.
Viszont ez nekem gyerekes és én már nem vagyok gyerek, nem is szeretem, ha így kezelnek. Ha van valami különösebb oka megértem, minden más esetben, max majd látogatok más forumokat, nem akarom itt a rendet meg a levegőt rontani, ha moderátoroknak nemmtetszik természetesen, ugyanakkor ezt jogosnak biztos nem érzem.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.02. 21:20:38

Barcahun írta:
2021.03.02. 20:08:58
tt egy Klopp sem csinált volna csodát, lehetne jobb a játékunk, de őszintén nyár végén egy süllyedő hajóra ugyan ki jön? Vagy kivel mentünk volna BL-ért?
Nekem csalódás volt én így is többet vártam tőle, ha már formáció és taktika terén ennyi a repertoár legalább a fiatalokat jobban tolhatná, főleg Barto után már nincs felett nyomás.
Lehetne jobb játékunk és a fiatalokat jobban tolhatta volna....ennyi bőven elég is lett volna és kihozta volna a maxot a csapatból.... :mrgreen:
Ezzel szemben viszont van egy vegetáló évünk, néhány fiatalról láttunk ugyan ízelítőt, de se játékunk, se koncepciónk, se jövőképünk nincs.
Megspékelve elnöki hagyatékkal, fizikailag létezik jelenleg egy olyan Barcelona, amely "élethosszig tartó" busás járandóságot fizet topfocira alkalmatlan játékosoknak....
Ahogy Piqué szokta - kb öt éve folyamatosan - nyilatkozni "össze kell szedni magunkat, nem lehetetlen és képesek vagyunk megcsinálni, bár nagy kihívás...."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.03.02. 20:57:29

Komolyan mondom, ha Koemant még egyszer Kűmannak vagy másmilyen roppant humoros becenévvel írja le valaki, megy az egy hét pihi.

Köszi.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.02. 20:33:08

Ha távozik(Messi), akkor is a legjobb csapatunk lesz a világon.”
Ez a Freixa tökéletes Bartomeu utód :lol: :lol:
1-2 nagy tech céghez is elmehetne bemutatóembernek, nyomhatná a "twice amazing", " best ever" jelzőket

Kifejthetné hogy mitől lesz a" legjobb csapatunk a világon " és hogyan érné el hogy a Bl-ben a 4 éve tartó pofozózsák szerep helyett mi legyünk akik pofoznak. [-X

Én úgy vagyok vele hogy bárki csak ne Freixa nyerjen.

Font szimpatikus a kemény munkáról, Laporta viszont Laporta, amit most is mutat és lényegében kisujjal zsebre vágja a többieket.

Font is jól elsülhet de benne van hogy csak Exelezésben profi.
Laporta viszont..Pont ilyen egyéniség kellene nagyon a klub élére azok után hogy mennyi támadás, sárdobálás és botrány érte az elmúlt 10 évben szeretett klubunkat.
Ő benne viszont az a veszély lehet hogy felül a nosztalgiavonatra, elhiszi hogy most aztán 2003 2.0 lesz és megint olyan módszerekkel akar csúcsra érni amik régen működtek de manapság már nem.
Bízom benne hogy ennél jobb és tanult a 2015-ből ahol konkrétan csak a nevével indult.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 571
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.03.02. 20:08:58

Szerintem Kűman azért jött ide, mert lentebbleírtaknak ő felelt meg egyrészt, másrészt ő hajlandó volt Barto alá feküdni és Suarezt elküldeni, elvégezte a piszkos munkát.
Persze ő egy közepes alá edző, de jól írták előttem, itt egy Klopp sem csinált volna csodát, lehetne jobb a játékunk, de őszintén nyár végén egy süllyedő hajóra ugyan ki jön? Vagy kivel mentünk volna BL-ért?
Nekem csak annyi a gondom, hogy ennél konkrétan nem volt rosszabb edzőnk, még a vészedzőnk sem :roll: :shock: na mindegy... Nekem csalódás volt én így is többet vártam tőle, ha már formáció és taktika terén ennyi a repertoár legalább a fiatalokat jobban tolhatná, főleg Barto után már nincs felett nyomás.
Minőségi edző meg hát h momdjam.
Simeone 50 milla per év, Koeman 10, gondolom érthető okokból és sztm még így is ez élete szerződése volt, honorálva a rá váró nehézségeket Bartoék részéről. 5-10 milláé ilyen edzők lesznek, nem lehet B-ből felhozni mindig egy Guardiolát, és amíg 10 ért egy Garciát nem tudunk megszerezni ilyen védelembe, akkor gondolom mindenkinek leesik mikor lesz itt tökös edző.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.03.02. 20:08:24

davi10 írta:
2021.03.02. 19:44:39
Titinho írta:
2021.03.01. 11:11:15

49% Toni Freixa
46% Joan Laporta
4% Victor Font

:shock:
Úgy néz ki megvannak még a Barto által megrendelt kamuprofilok :D
Szerintem ezt nem érdemes komolyan venni, elég nagy arányú Laporta-győzelemre számítok.
Jah ne is mond, utána el is felejtettem ezt javítani :D
Kommentek között azért forrt a hangulat twitteren alatta, de utána sokan elkezdtek screenshotolni hogy 3-4 órával a szavazás vége előtt még 45.000 szavazatnál kb így nézett ki valahogy: 88% Laporta, 6% Freixa, 4% Font.
Aztán az utolsó órákban 9000 szavazat csak Freixara érkezett. :lol: Még Romero is tweetelt alá egy smileyval hogy ez így tényleg fura. :D

De persze ez amúgy is csak ilyen twitteres cucc volt. :wink: Nem korrigáltam utána sorry.

Én is továbbra is nagy arányú Laporta győzelemre számítok.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Titinho 2021.03.02. 20:11:16-kor.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.02. 19:44:39

Azért Koeman kimondva-kimondatlanul ezért jött, hogy az átmenetet levezényelje, szerintem senki nem várt tőle BL-győzelmet.
Voltak és szerintem lesznek is bosszantó és érthetetlen húzásai, de azért sokmindent köszönhetünk neki.

Az öregekre reflektálva:
- A Pique vs. Araujo meccs még nincs lefutva. El tudom képzelni, hogy mindketten játszanak és a franciákat vágja padra (talán még ezzel járnánk a legjobban), de az 5 cserével az is benne van, hogy egymás cseréi lesznek, amig senki nem bír 90 percet.
- Busi nagy kérdőjel. Pjanic nem igazán villantott eddig semmit, és az utóbbi időben nagyon összekapta magát, szerintem az elmúlt 2-3 szezonban nem volt ennyire használható. De szerintem ha jön Wijnaldum, Busi-t szó nélkül padra vágja majd Koeman.

Robi meg kérdőjel, nem tudom mióta sérült, de úgy tűnik, mintha fél éve nem is játszott volna. Géza és Dest megoldja.

Igazából az elsődleges feladata, hogy a következő edző egy olyan csapatot vegyen át, ami nincs a béka segge alatt mentálisan, bírjon végig 90 percet és legyen egy fiatal, de már valamennyire rutinos gerinc.

Ez utóbbi körvonalazódni látszik, Araujo-DeJong-Pedri-Fati szerintem meghatározó játékosok lesznek évekig, Géza, Dest, Puig Trincao egyelőre kérdőjel, de náluk is vannak bíztató jelek.
Moriba-t és Konrad-ot nem láttuk még eleget.

Alena felépítéséhez mondjuk sok köze nem volt Koeman-nak, de nekem idén Ő is tetszett.

Pénz ugyan nincs, de én egyáltalán nem vagyok olyan borúlátó. Ha Messi nem lesz itt jövőre, szerintem ugyanúgy versenyben leszünk a bajnoki címért. Csak egy rendes támadó kéne előre, legyen az Depay, vagy egy magát összekapó Griezmann.
Titinho írta:
2021.03.01. 11:11:15

49% Toni Freixa
46% Joan Laporta
4% Victor Font

:shock:
Úgy néz ki megvannak még a Barto által megrendelt kamuprofilok :D
Szerintem ezt nem érdemes komolyan venni, elég nagy arányú Laporta-győzelemre számítok.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.02. 19:23:49

Koeman nekem olyannak tűnik, aki az átmenetre jó, fiataloknak lehetőséget ad, láthatjuk mire lehetnek elegek, de a nagy sikereket nem fogja tudni learatni már.
Ahhoz kellene taktikai érzék is, ennek azért eléggé híján van. (persze pont a legutóbbi meccs ezt megcáfolja, de hosszútávon nem ez látszik sajnos)

Nekem nincs vele bajom, mármint Koemannál, de a segget csinálok a számból típusú emberektől kivagyok. Márpedig Koeman többször is így cselekedett (Piqué, Busquets esete, még ha belevesszük, hogy az ő szerepükre, eladásukra nincs ráhatása, de mégis játszatja őket orrbaszájba)

Laporta odaszúrása Fontnak a ppt-zéssel tetszett, kb ezt gondolom Fontról én is, kirakatban jól mutat, a valóságban meg a csillogó-villogó kidolgozott terveket megvalósítani nem biztos, hogy képes.

De mindegy ki nyer, ennél csak jobb lehet, kell egy stabil vezetőség, különben megette a fene az egészet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.02. 18:34:21

Varatrix írta:
2021.03.02. 18:17:18
LG írta:
2021.03.02. 13:02:11
Én sem gondolom, hogy Arteta jobb megoldás lenne Koemannál. Aztán lehet, hogy belenyúlnánk vele a tutiba, de nem kockáztatnám meg, inkább folytassa a holland a megkezdett munkáját. Bár én nagyon szkeptikus voltam RK-nal, de szerintem hozott pozitív változásokat, és elindultunk felfelé. Ezt pedig szerintem kár lenne félredobni egy zsákbamacska edzőért. Még egy szezont megérdemel, aki többet várt, mint amit az utóbbi időben hoz a csapat, annak nem voltak reálisak az elvárásai. Nyáron ez a csapat minden szempontból a romokban volt, tudtuk, hogy ahhoz, hogy BL-esélyes csapat legyünk évek kellenek majd. A bajnokságban viszont egyértelműen elindult valami, szépen jönnek a pontok, helyenként a játék is kifejezetten élvezhető, a Sevilla ellen az első igazi rangadót is sikerült behúzni. Akár még a bajnoki cím sem elérhetetlen. Ha azt behúznánk, akkor szvsz még bőven elvárások felett is teljesítene a csapat.
Örülök hogy más is így látja ezt, különösen a kiemelt kulcs gondolatot.

Én annyival egeszíteném ki, hogy a szezon előtt sokunk elvárása volt, hogy ha már nem igazolhatunk, akkor kapjanak lehetőséget a fiatalok. Szerintem ez remekül megvalósult, optimista vagyok azt illetően, hogy a jövő Barcájából pár név Koemantól kapta meg a lehetőséget. Persze sokan nehezen fogják megbocsájtani Puiget neki... Ettől függetlenül sokkal roszabbul viselném ugyanezeket az eredményeket, ha látástól vakulásig nézném a korsodó "gálakezdőnket"!
Így van. Nem a legszimpatikusabb fickó, én is nehezen barátkoztam meg vele. De a játékosok elfogadták, javult a csapaton belüli hangulat, a fiatalok elkezdtek szépen beépülni, de Jong, bár egy évvel korábban jött, igazából ebben a szezonban érkezett meg, de még Griezmann is javult a tavalyi teljesítményéhez képest.

Szinte biztos vagyok benne, hogy ha Xavival jönnének ugyanezek az eredmények, akkor egyértelműen pozitív lenne a közhangulat, mert elkezdte építeni a jövő csapatát, stb. Nos, Koemann is elkezdte építeni a jövő csapatát. Lehet, hogy majd valaki más viszi csúcsra, de az alapokat ő kezdte lerakni, ezért hálásak lehetünk neki, és megérdemelné, hogy kapjon még egy szezont.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.03.02. 18:17:18

LG írta:
2021.03.02. 13:02:11
Én sem gondolom, hogy Arteta jobb megoldás lenne Koemannál. Aztán lehet, hogy belenyúlnánk vele a tutiba, de nem kockáztatnám meg, inkább folytassa a holland a megkezdett munkáját. Bár én nagyon szkeptikus voltam RK-nal, de szerintem hozott pozitív változásokat, és elindultunk felfelé. Ezt pedig szerintem kár lenne félredobni egy zsákbamacska edzőért. Még egy szezont megérdemel, aki többet várt, mint amit az utóbbi időben hoz a csapat, annak nem voltak reálisak az elvárásai. Nyáron ez a csapat minden szempontból a romokban volt, tudtuk, hogy ahhoz, hogy BL-esélyes csapat legyünk évek kellenek majd. A bajnokságban viszont egyértelműen elindult valami, szépen jönnek a pontok, helyenként a játék is kifejezetten élvezhető, a Sevilla ellen az első igazi rangadót is sikerült behúzni. Akár még a bajnoki cím sem elérhetetlen. Ha azt behúznánk, akkor szvsz még bőven elvárások felett is teljesítene a csapat.
Örülök hogy más is így látja ezt, különösen a kiemelt kulcs gondolatot.

Én annyival egeszíteném ki, hogy a szezon előtt sokunk elvárása volt, hogy ha már nem igazolhatunk, akkor kapjanak lehetőséget a fiatalok. Szerintem ez remekül megvalósult, optimista vagyok azt illetően, hogy a jövő Barcájából pár név Koemantól kapta meg a lehetőséget. Persze sokan nehezen fogják megbocsájtani Puiget neki... Ettől függetlenül sokkal roszabbul viselném ugyanezeket az eredményeket, ha látástól vakulásig nézném a korsodó "gálakezdőnket"!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.02. 13:02:11

Varatrix írta:
2021.03.02. 11:28:44
Mihu írta:
2021.03.02. 10:19:15
kutyaütő edzőt kutyaütő edzőre cserélünk minden évben,
De ezt Laporta, Arteta személyével akarja orvosolni... ez csak engem bánt amúgy, nem nagyon látom, hogy szó lett volna róla... #-o
Én sem gondolom, hogy Arteta jobb megoldás lenne Koemannál. Aztán lehet, hogy belenyúlnánk vele a tutiba, de nem kockáztatnám meg, inkább folytassa a holland a megkezdett munkáját. Bár én nagyon szkeptikus voltam RK-nal, de szerintem hozott pozitív változásokat, és elindultunk felfelé. Ezt pedig szerintem kár lenne félredobni egy zsákbamacska edzőért. Még egy szezont megérdemel, aki többet várt, mint amit az utóbbi időben hoz a csapat, annak nem voltak reálisak az elvárásai. Nyáron ez a csapat minden szempontból a romokban volt, tudtuk, hogy ahhoz, hogy BL-esélyes csapat legyünk évek kellenek majd. A bajnokságban viszont egyértelműen elindult valami, szépen jönnek a pontok, helyenként a játék is kifejezetten élvezhető, a Sevilla ellen az első igazi rangadót is sikerült behúzni. Akár még a bajnoki cím sem elérhetetlen. Ha azt behúznánk, akkor szvsz még bőven elvárások felett is teljesítene a csapat.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 571
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.03.02. 12:02:53

Ez az edző kérdés, már megszokhattuk, hogy itt csak spanyol nyelvet beszélő, Barcás kötődésű edző jöhet szóba. Lényegében álláshirdetés:

Edzőt keresünk, aki hajlandó teljesen alárendelni magát a vezetőségnek, általunk kijelölt és leigazolt játékosokkal dolgozni, kedvenc katalán származású játékosokat kötelezően beépíteni a keretbe, szereti a kihívásokat (pénz nem lesz új minőségi játékosokra) jól tűri a kritikát, és elviszi a balhét ha kell.

Feltétel:
Spanyol nyelv felsőfok
Barcás kötödés, játékosként, vagy edzősegéd pl.

Nem feltétel de előnyt jelent:
Katalán származás
Edzői tapasztalat

Sztm Kűman marad a szezon végéig, jó leszbűnbaknak, sok értelme március 8.-a után sem lesz a leválltásának ha eddig nem történt meg. Ha nincs pénz játékosokra és elmegy Messi tényleg érdemes idehozni Xavit, lehet építketni az alapoktól, ha meg marad még minőségi edzőre sem lesz, jelenleg Haaland leigazolása csupán egy álom, Couti, Dembi, Griez elpasszolása utána lehetne csak érdemben ilyenről beszélni, az meg nem lesz egyszerű, főleg ha Messi is megy, valaki kéne a helyére, akkor már Griezlány itt van, 100 millából minőséget nem hozol ide, egy sima Sancho is 130 és akkor még fizu is, egy Martinezt sem hozol el, max arra jó Depay meg Wijnaldum fizetését kihozzuk belőle, hozzá csapva Alabat.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.03.02. 11:28:44

Mihu írta:
2021.03.02. 10:19:15
kutyaütő edzőt kutyaütő edzőre cserélünk minden évben,
De ezt Laporta, Arteta személyével akarja orvosolni... ez csak engem bánt amúgy, nem nagyon látom, hogy szó lett volna róla... #-o
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.03.02. 11:28:23

dévid villa írta:
2021.03.02. 09:47:47
Mondjuk az tény, hogy Laporta alatt csődközelbe került a klub, csak a személyi felelősséget nem sikerült rábizonyítani. Laporta ügyvéd, tudha hogy kell a jog nyelvén védekezni, az ilyenekre nemigen lehet rábizonyítani, pláne ha ilyen nem túl egyértelmű bűncselekményről van szó.
Egyetértek az előttem szólókkal.

Inkább az a tény szerintem, hogy Rosell lejárató kampányának volt ez a része, mintsem tényleges csődről beszélni. Dobálta 2010-ben, hogy hány millió a klub adóssága, de arról nem szólt hogy mennyi lett a klub bevétele. (Szeirintem annó ezzel nyerte meg a választást, Laporta jelöltje elől).

De arról nem szólt a fáma hogy 2003-ban hogy vette át a Gaspart éra után a klubot. Na akkor volt csődközeli helyzetben a klub, amikor asszem 2002-ben majdnem 200 millió volt a nettó veszteség. 2002-ben! Erre építette fel Laporta az úgynevezett "5 éves tervet" ami alapján már 2005-06 körül plusz nyereségben zárta a klub az évet.

2002-ben pl a félkegyelmű Gaspart még Puyolt is eladta volna a Real Madridnak 24 millióért (ami akkor jó pénz volt) akkora mínuszban volt a klub. Perez és Gaspart már meg is egyezett, végül az akkori madridi sportigazgató Valdano mondta vissza az üzletet. Ott ha 2003 februárjában nem mond le, és kitölti az idejét ki tudja milyen Barcelonáról beszélgetnénk most. Mondjuk ő is instabilan vette át a széket Nuneztől, de még mélyebbre nyomta.
Igen, hihető hogy még elnöki székben sincs de már zsebébe van 3 olyan világklasszis akiket akkor sem tudtunk megszerezni mikor pénz is volt :mrgreen: Jó hogy nem dobja be hogy már megegyezett fusizás közben Mbappéval, Neymarral és De Ligt/Van Dijk-kal :D
Nem én találtam ki, ezt tényleg ő mondta. Amúgy is szokása az elnök jelölteknek igazolásokkal dobálózni, mondjuk nem mindenkinek. Van aki elmondja konkrétan kivel állapodott meg, valaki dobálózik. Laporta is annó konkrétan Beckham-mel dobálózott, és még meg sem választották, vagy Perez is név nélkül dobott be 2000 nyarán egy világkalsszist, majd megválasztásakor ment Figo ugye. Ez normális elnök jelölteknél, pláne olyanoknak akiknek megvannak a kapcsolatai pl játékos ügynökökkel, vagy más klubok elnökével, lehet Freixanak is ezek megvannak ki tudja.

Freixa esetében az a baj, hogy a reggeli szalámira nincs pénze a klubnak de jöjjön 3 világklasszis. :? Magával a gondolkodás móddal van bajom. Erre írtam hogy Barto 2.0.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.02. 11:08:44

Mihu írta:
2021.03.02. 10:19:15
dévid villa írta:
2021.03.02. 09:47:47
Mondjuk az tény, hogy Laporta alatt csődközelbe került a klub, csak a személyi felelősséget nem sikerült rábizonyítani. Laporta ügyvéd, tudha hogy kell a jog nyelvén védekezni, az ilyenekre nemigen lehet rábizonyítani, pláne ha ilyen nem túl egyértelmű bűncselekményről van szó.
Igen, azért az előttem szólóhoz hasonlóan én is megkérdezném, hogy mi alapján állítod, hogy csődközelbe jutott a klub? Merthogy erre egy árva bizonyíték sem volt, az fix... Az, hogy egy újonnan megválasztott elnök, aki a régi haragosa, azt hangoztatja, hogy színes nyomtatásra se volt pénz, az egy dolog...

Ha egy klub csődközelben van 2010-ben, akkor 1 év múlva nem vesz 60 millióért egy Fabregast és Alexist, illetve 3 év múlva nem vesz 80, meg még ki tudja mennyi millióért egy Neymart...

Most csődközel van, igen...Mikor még a félhavi fizetéseket se tudjuk oda adni, és nincs 1 euro centünk se igazolni. Most csődközel van...2010-ben nem volt az...

Sok mindent a szemére lehet vetni Laporta-nak, többek között azt, hogy durván elszabadultak a fizetések - emlékszem, anno egy Di Maria 4 milliós fizuért szerződött Madridba, nálunk meg a padon ülve is 6-8 körül kerestek az emberkék - de hogy a klub mind marketing, mind erkölcsi, mind sportszakmai szinten a csúcson volt, vagy a csúcs felé tartott, az fix. Ez volt 2010-ben amikor átadta a klubot.

Most 11 évvel később pedig ott tartunk, hogy fél évig nem fizetünk egy centet se a játékosainknak, kutyaütő edzőt kutyaütő edzőre cserélünk minden évben, a klubvezetőink börtönben vagy a kapitányságon egy zárkában, és kb. már csak az nem néz hülyének minket, aki nem akar....
Itt olvastam ezen a fórumon még pár hónapja, hogy a klub rossz pénzügyi helyzete az valós volt anno, csak a Laporta személyi felelősségét nem sikerült rábizonyítani (merthogy erről ment a pereskedés, nem magáról a klub helyzetéről)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.02. 10:54:55

Rossz topicba írtam, onnan töröltem, áthozom ide:

Korábban nem is tudtam, hogy Gaspart és Bartomeu spanok. Mondjuk nem meglepő, a szemetet néha összefújja a szél. Nem tett semmi rosszat :lol:

Már az is vérlázító, hogy Gaspart egyáltalán ki mer nyitni a száját a klubbal kapcsolatban. :evil:

Azt pedig, hogy Laporta csődközelbe vitte a klubot, Rosselék állították. Volt is pereskedés, és Laportára semmit nem tudtak rábizonyítani. A számokba pedig mi ugyan nem láttunk bele, de az akkori helyzet nagyon nem azt mutatta, hogy a csőd közelében van a klub.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4092
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2021.03.02. 10:19:15

dévid villa írta:
2021.03.02. 09:47:47
Mondjuk az tény, hogy Laporta alatt csődközelbe került a klub, csak a személyi felelősséget nem sikerült rábizonyítani. Laporta ügyvéd, tudha hogy kell a jog nyelvén védekezni, az ilyenekre nemigen lehet rábizonyítani, pláne ha ilyen nem túl egyértelmű bűncselekményről van szó.
Igen, azért az előttem szólóhoz hasonlóan én is megkérdezném, hogy mi alapján állítod, hogy csődközelbe jutott a klub? Merthogy erre egy árva bizonyíték sem volt, az fix... Az, hogy egy újonnan megválasztott elnök, aki a régi haragosa, azt hangoztatja, hogy színes nyomtatásra se volt pénz, az egy dolog...

Ha egy klub csődközelben van 2010-ben, akkor 1 év múlva nem vesz 60 millióért egy Fabregast és Alexist, illetve 3 év múlva nem vesz 80, meg még ki tudja mennyi millióért egy Neymart...

Most csődközel van, igen...Mikor még a félhavi fizetéseket se tudjuk oda adni, és nincs 1 euro centünk se igazolni. Most csődközel van...2010-ben nem volt az...

Sok mindent a szemére lehet vetni Laporta-nak, többek között azt, hogy durván elszabadultak a fizetések - emlékszem, anno egy Di Maria 4 milliós fizuért szerződött Madridba, nálunk meg a padon ülve is 6-8 körül kerestek az emberkék - de hogy a klub mind marketing, mind erkölcsi, mind sportszakmai szinten a csúcson volt, vagy a csúcs felé tartott, az fix. Ez volt 2010-ben amikor átadta a klubot.

Most 11 évvel később pedig ott tartunk, hogy fél évig nem fizetünk egy centet se a játékosainknak, kutyaütő edzőt kutyaütő edzőre cserélünk minden évben, a klubvezetőink börtönben vagy a kapitányságon egy zárkában, és kb. már csak az nem néz hülyének minket, aki nem akar....
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.02. 09:57:09

dévid villa írta:
2021.03.02. 09:47:47
Mondjuk az tény, hogy Laporta alatt csődközelbe került a klub, csak a személyi felelősséget nem sikerült rábizonyítani. Laporta ügyvéd, tudha hogy kell a jog nyelvén védekezni, az ilyenekre nemigen lehet rábizonyítani, pláne ha ilyen nem túl egyértelmű bűncselekményről van szó.
Ha jól tudom azóta sem volt bizonyított tény arra hogy csődközelbe került a klub. Cserébe a Barca történelmének a legjobb csapatát sikerült összekovácsolnia.

Ellenben Bartomeuék alatt miközben a csapat rohamosan romlik, mellette már bizonyítottan is csődközeli helyzetben vagyunk, persze ehhez kellett a vírushelyzet is, de emellett rengeteg minden bűzlik, kezdve a folyamatosan elhúzódó és folyamatosan dráguló stadionfelújítástól a Barcagate-ig és a "vegyünk fel Grizire hitelt hogy elhozzuk 50 milliós fizuval" dolgokig és a pocsék igazolásokig.

Guardiola milyen úriember volt hogy azt nyilatkozta hogy a "Barca nem igazol átlagos képességű játékosokat", valójában a triplázás óta ezt tesszük, ráadásul túlárazottan :D
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.02. 09:47:47

Mondjuk az tény, hogy Laporta alatt csődközelbe került a klub, csak a személyi felelősséget nem sikerült rábizonyítani. Laporta ügyvéd, tudha hogy kell a jog nyelvén védekezni, az ilyenekre nemigen lehet rábizonyítani, pláne ha ilyen nem túl egyértelmű bűncselekményről van szó.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.02. 09:33:30

Helyére került ez az aranyember :lol:
Remélem érezzük a különbséget:

Laporta leköszönése után a Rosell-banda 0-24-ben nyomatta hogy mekkora nagy csaló Laporta és hatalmas, soha nem látott adósságba keverte a klubot, egész kampány erről szólt.

Most hogy lecsukták a második cinkost is, Laporta a sárdobálás helyett csak annyit nyilatkozott hogy "maximálisan tiszteletben tartjuk azokat, akiket őrizetbe vettek, és akiknek jár az ártatlanság vélelme"

Ő sem szent, de az is érthető lett volna ha bele röhög a kamerákba azok után hogy börtönbe került mindkét olyan ember akik miután megkapták az ő általa felépített zseniális csapatot/klubot, hálából folyamatosan gyártották ellene a lejárató koholt vádakat.

Én személy szerint most Laportára szavaznék, de kicsit attól is félek hogy felül a nosztalgiavonatra és nincs korhű koncepciója, remélem tévedek,
Mindenesetre hihetetlen hogy hétvégén új elnökünk lesz, egyetlen jó dolog amit Bartomeu tett az évek során hogy lemondott és nem kellett megvárni emiatt a nyarat az elnökválasztásig.


Titinho:

Igen, hihető hogy még elnöki székben sincs de már zsebébe van 3 olyan világklasszis akiket akkor sem tudtunk megszerezni mikor pénz is volt :mrgreen: Jó hogy nem dobja be hogy már megegyezett fusizás közben Mbappéval, Neymarral és De Ligt/Van Dijk-kal :D
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.03.02. 09:17:58

NovaProspekt írta:
2021.03.01. 19:51:57
ez a Freixa sem a legélesebb kés, ha így beáll a csúnyán megbukott, most talán le is sittelt elnök mögé. az arcomat fogom bmeg, hogy lehet ilyen bárgyú valaki, hogy akar így nyerni? :lol:
Jó mondjuk ez érthető, régen nagy spanok voltak, Freixa ugye Rosell elnöksége alatt volt a klub szóvívője 2010-2014-ig, Bartomeu pedig az akkori alelnökből lépett elő elnökként és nyerte is meg a választást 2015-ben. Viszont már akkor összerúgta a port Bartoval mert indult az elnökválasztáson, asszem Barto ki is rúgta emiatt, vagy magától mondott le, erre nem emlékszem).

De nálam egy kaptafa, ez a Rosell-Bartomeu-Freixa csoda hármas. Véleményem szerint akinek, bárkinek köze volt ehhez a duóhoz, vagy egyetért az indentitásukkal, projektjükkel, a Camp Nou közelébe nem szabad engedni, az utolsó titkárnőtől a szertárosig. Mindenkit el kell zavarni. Mindkét díszmadár a sitten végezte/végzi, minél előbb el kell távolítani a Barcától az utolsó emberüket is.

Toni Freixa tegnap egy rádió műsorban volt vendég (később Laporta is) és azzal próbálta ösztönözni a szavazókat, hogy ő már 3 meg nem nevezett VILÁGKLASSZIS játékossal megegyezett, akik az első naptól segíthetnek majd a csapaton. Ez elmondása szerint 2 támadó és 1 védő.

A jelenlegi gazdasági helyzetben és bértömeggel csak ilyenekre van szükségünk. :? Barto 2.0. :roll: =D>
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.03.01. 22:28:04

Szerintem várható volt, hogy kicsivel a szavazás megkezdése előtt tartóztatták le az áruló sleppet. Gondolom, aki megnyeri, majd bőszen veregeti a mellkasát, hogy igenis Én buktattam meg Bartoékat....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.03.01. 20:47:34

Jordi Cruyff, akire többek között Font épített volna a programja szerint, nyíltan beállt Laporta mögé.
Persze, mert Laporta a favorit.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.01. 20:25:20

Engem igazán az érdekel,hogy a vizsgálatnak mi a célja.
Tényfeltárás , bűncselekmények felderítése , az okozott kár megtérítése és a bűnösök megbüntetése azaz általában az igazság kiderítése vagy mint nálunk politikai és egyéb célokból lejáratás , felelősség elkenés és általában a káosz szítása.
Egy tény , az hogy elviszi a rendőrség az embereket a klubtól rettentően nagy gáz és rombolja a presztízsünket rendesen.
Nem könnyű a helyzet
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.01. 19:51:57

Titinho írta:
2021.03.01. 13:02:51
Már üzent is Toni Freixa twitteren a botránnyal kapcsolatban a spanoknak:
Massa gent volent fer mal al Barça. No ho permetrem. Mai caminaràs sol 💙❤️

Ami annyit tesz, hogy túl sok ember akarja bántani a Barcát, nem engedjük, sosem leszel egyedül!

Az előző két "munkatársa" már bizonyított, nem szabad neki is lehetőséget adni.
ez a Freixa sem a legélesebb kés, ha így beáll a csúnyán megbukott, most talán le is sittelt elnök mögé. az arcomat fogom bmeg, hogy lehet ilyen bárgyú valaki, hogy akar így nyerni? :lol:

én Laportát favorizálom. Font értelmes arcnak tűnik, de nem tudom, ugyanazok a vezetői kvalitások és kapcsolatok meg vannak-e nála, mint Laportánál. a választ sejtem. és sajnos az elég beszédes, h Jordi Cruyff, akire többek között Font épített volna a programja szerint, nyíltan beállt Laporta mögé.
Válasz küldése