Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.28. 12:03:47

Puyol05 írta:
2022.01.28. 12:00:27
Troym írta:
2022.01.28. 09:02:52
A Mundo szerint a spotify nem csak mezszponzor lenne, de a stadion is felvenné a nevét. Na az vicces "Camp Nou Spotify". Mondjuk van a pénz, hogy korpás az ember haja. Gondolom az még 50-100 millió lenne.
Én sajnálnám a nevet, de a pénz meg ugye jól jönne. Ha összejönne mondjuk, akkor remélem, hogy csak erre a stadionra lenne érvényes, az újonnan egyszer a jövőben megépülő komplexumot nem érintené.
15-30 évre szólna a névszerződés, és mivel a Camp Nout felújítják idén nyártól kezdődően, ezért a mi életünkben már aligha lesz teljesen új, másik stadion. Illetve hát lehet, hogy lesz, de mondjuk a következő 30-40 évben nem hiszem. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2022.01.28. 12:00:27

Troym írta:
2022.01.28. 09:02:52
A Mundo szerint a spotify nem csak mezszponzor lenne, de a stadion is felvenné a nevét. Na az vicces "Camp Nou Spotify". Mondjuk van a pénz, hogy korpás az ember haja. Gondolom az még 50-100 millió lenne.
Én sajnálnám a nevet, de a pénz meg ugye jól jönne. Ha összejönne mondjuk, akkor remélem, hogy csak erre a stadionra lenne érvényes, az újonnan egyszer a jövőben megépülő komplexumot nem érintené.
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.28. 11:16:40

Troym írta:
2022.01.28. 09:02:52
A Mundo szerint a spotify nem csak mezszponzor lenne, de a stadion is felvenné a nevét. Na az vicces "Camp Nou Spotify". Mondjuk van a pénz, hogy korpás az ember haja. Gondolom az még 50-100 millió lenne.
Szerintem ezt inkább úgy kell elképzelni, hogy "Spotify Stadium". Ha benne marad a camp nou, akkor továbbra is úgy emlegeti majd mindenki. Én úgy biztos nem írnám alá a szponzori szerződést.
De nincs is ezzel gond. Sajnálom a nevet, de kéntelenek vagyunk. A spotify jó szponzor lehetne, stabil, hosszú távon. Ellenben pl a kriptosokkal. Az akármelyik percben bedőlhetne.

Ha a mezért kapunk évi 50-70et, akkor a stadionért is szerintem évi 70-100at. A tulajról azt írják, h nagyon szeretné a fociban megvetni a lábát. Elvileg meg akarta venni az Arsenalt (mármint az egész klubot), szóval van lóvé bőven. Nem is csoda, a Spotify óriásit megy, és aligha törik meg a lendület, annyira beletaláltak a piacba és annyira nincs potenciális vetélytársuk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.28. 09:02:52

A Mundo szerint a spotify nem csak mezszponzor lenne, de a stadion is felvenné a nevét. Na az vicces "Camp Nou Spotify". Mondjuk van a pénz, hogy korpás az ember haja. Gondolom az még 50-100 millió lenne.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 23:14:50

Alcantara írta:
2022.01.27. 18:27:48
Az NSO nem tiltólistás!
Pedig ahogy látom, nem sokat javult. (sőt :( ) Régen kőkeményen tiltós volt :D

Sorry Atlantis, my bad!

Ami a fizetési plafont illeti, nagyon szívesen olvasnék majd róla bővebben, remélem az átigazolási ablak lezárultával rárepülnek az újságírók a témára.

Az egyébként szerintem irrelevánss, hogy mi az átlagfizu az egyes bajnokságokban. Nekünk a BL top10 csapatával kell versenyeznünk a játékospiacon, mármint nyilván nem most, de középtávon már remélhetőleg. Vajon a Bayern-PSG-City-Pool-Chelsea-Juve-Real esetében mennyire jönne ki az átlagos fizu? És hányan lehetnek felette?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.01.27. 18:27:48

Az NSO nem tiltólistás!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 14:35:56

Andris írta:
2022.01.27. 11:51:32

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... l-13154576
Itt az eredeti. A következőket tudom hozzáfűzni:
1. Semmi forrásmegjelölés, mármint a sport részéről.

2. Eleve nem is értem, miért úgy írják, ahogy, Laporta önállóan kb semmit nem dönthet el. Sőt, szerintem ez olyan dolog, amit még a board of directors sem dönthet el, olyan horderejű, amit csak a sociok dönthetnének el. Mert hogy ugye nem ideiglenes határról írnak, hanem hogy azért lesz, hogy később ne ismétlődhessen meg, amit Bartomeuék csináltak. Magyarul ha lesz 400 milliós fizetési sapkánk, és lesz is ennyi pénzünk rá, akkor se lehet majd nagy fizetésű játékost igazolni. Laporta után következő elnökségeknek se. Ez nem hiszem hogy olyan kérdés, amit ő(k) eldönthet(nek). Óriási hatásal lesz a játékospiaci versenyképességünkre.

3. A nemzetisport (tudtommal egyébként tiltólistás, vagy ez már nincs így?) ugyan nem írja, de a hivatkozott cikk igen: a határ csak az alapfizetésekre lenne érvényes. Úgyhogy ha akarnak, Haalandnak is összerakhatnak majd akármilyen nagy értékű szerződést. Meg kvázi akárkinek. A lényeg, hogy függő részekből áll a 10 millió feletti rész.
Ez egyébként egy jó alapgondolat, hogy sok függő rész legyen, könnyen elérhető függő részek is. Én mindig, minden körülmények között a teljesítményalapú bérezést tartom a legjobbnak. Nem csak a foci esetében.
De a merev plafon alkalmazása nem tűnik túl ésszerű lépésnek, valaki valahol nagyon rosszul jár miatta.

Szerk: szerintem Piqué, Busquets, de Jong, Dembelé, Alba most is évi tíz felett keresnek, a csökkentett fizetésükkel is. Ez manapság nem egy nagy szám a nagyobb európai klubok esetében, azt hiszem.
Ha tiltólistás a nemzetisport akkor elnézést a linkelésért.
A 2-es pontra reagálva gondolom ezt csak a pártolói tagok összehívásával és szavazásával lehetne meghozni, ez viszont egyáltalán nem tűnik kivitelezhetetlennek. Úgy sejtem a stadionépítéshez szükséges hitel miatt amúgy is össze kell majd hívniuk, mert azon is variálni akartak a legutolsó hírek szerint.

Maga az ötlet szerintem amúgy nagyon jó lenne, még ha meg is lenne kerülhető a bónuszokkal. Ezzel ugyanis kivédhető lenne az olyan szituáció mint amikor pl. Dembelé,Umtiti,Cutinho ilyen vagy olyan okokból megkapja a hatalmas fizut pedig nem is játszik. Teljesen legálisan és fair módon.

A 10 millió euró amúgy elég nagy szám még most is ahogy nézem. Egy gyors google-zás szerint a top ligákban az átlagfizetés 2-4 millió között mozog. A LaLiga kb 3 milliós átlaggal volt a 2. az európai ranglistán. Szóval ez a 10 milliós alap is a bajnokság átlagának bő 3szorosa lenne (és az angol átlagnak is a bő duplája), és ehhez jöhetnének a bónuszok. Mi meg az utóbbi 5-6 évben meg ugye 15-20 millás alap fizetéssel igazoltunk sokszor.

Remélem nem tényleg csak légből kapott pletyka.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.27. 13:23:05

LG írta:
2022.01.27. 12:54:34
Ha csak az alapfizetésekre vonatkozik, akkor szerintem nem lehetetlen és nem is rossz dolog! Attól még aki érdemes rá, kaphat nagyobbat, csak bónuszokkal, mondjuk 10+5+5 milliót különböző feltételekhez kötve. És ezzel tudjuk magunkat védeni, ha valaki a szezon nagy részére kidől, vagy teljesen besül. Ha viszont jól telejsít az illető, senki sem fogja tőle sajnálni a + 10 milliót, főleg, ha belegondolunk, hogy milyen teljesítményekre lettek ennél nagyobb bérek kifizetve az elmúlt évkben. #-o

Szerk: a Song-nyilatkozat a főoldalon is nagyon tanulságos. Pont azért kellenek lényegesen alacsonyabb alapfizetések, a pénz nagy részét feltételekhez kötni, hogy a hozzá hasonlókat ki tudjuk védeni, tehát olyanokat, akik vígan elüldögélnek évegik a padon vagy akár lelátón is, csak milliók mennyenek a számlájukra. :evil:
Nyilvánvaló, hogy Haalandot nem egy nettó 10 millióval akarják elcsábítani. Ha játszol 15 meccsen, akkor +10 millió, ha továbbjutunk a Bl-csoportból +5 millió, aztán már meg is van. Ez egy tipikus kampányszlogen Laportától.
Sissokonak is ez volt az egyik baja, hogy túl sok volt a bónusz, ő magas fixet akart.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.27. 12:54:34

Ha csak az alapfizetésekre vonatkozik, akkor szerintem nem lehetetlen és nem is rossz dolog! Attól még aki érdemes rá, kaphat nagyobbat, csak bónuszokkal, mondjuk 10+5+5 milliót különböző feltételekhez kötve. És ezzel tudjuk magunkat védeni, ha valaki a szezon nagy részére kidől, vagy teljesen besül. Ha viszont jól telejsít az illető, senki sem fogja tőle sajnálni a + 10 milliót, főleg, ha belegondolunk, hogy milyen teljesítményekre lettek ennél nagyobb bérek kifizetve az elmúlt évkben. #-o

Szerk: a Song-nyilatkozat a főoldalon is nagyon tanulságos. Pont azért kellenek lényegesen alacsonyabb alapfizetések, a pénz nagy részét feltételekhez kötni, hogy a hozzá hasonlókat ki tudjuk védeni, tehát olyanokat, akik vígan elüldögélnek évegik a padon vagy akár lelátón is, csak milliók mennyenek a számlájukra. :evil:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.01.27. 12:36:55

Atlantis írta:
2022.01.27. 11:39:41
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ir-2872995

Na erre azért kíváncsi leszek, hogy megtörténik-e és sikerül-e tartani.
Ugyanitt: Haaland tárgyal a ManCityvel.... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 12:02:48

Ha azt nézzük ez olyan szinten lenne reális, hogy megnyitná a teljesítményarányú fizetések előtt az utat.

Így papíron Dembele is kereshetne 30 milliót, ha lő egy szezon alatt 40 gólt, aranylabda TOp3-ba kerül és Bl döntőn gólt/gólpasszt jegyez :lol:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 11:51:32

Atlantis írta:
2022.01.27. 11:39:41
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ir-2872995

Na erre azért kíváncsi leszek, hogy megtörténik-e és sikerül-e tartani.
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... l-13154576

Itt az eredeti. A következőket tudom hozzáfűzni:
1. Semmi forrásmegjelölés, mármint a sport részéről.

2. Eleve nem is értem, miért úgy írják, ahogy, Laporta önállóan kb semmit nem dönthet el. Sőt, szerintem ez olyan dolog, amit még a board of directors sem dönthet el, olyan horderejű, amit csak a sociok dönthetnének el. Mert hogy ugye nem ideiglenes határról írnak, hanem hogy azért lesz, hogy később ne ismétlődhessen meg, amit Bartomeuék csináltak. Magyarul ha lesz 400 milliós fizetési sapkánk, és lesz is ennyi pénzünk rá, akkor se lehet majd nagy fizetésű játékost igazolni. Laporta után következő elnökségeknek se. Ez nem hiszem hogy olyan kérdés, amit ő(k) eldönthet(nek). Óriási hatásal lesz a játékospiaci versenyképességünkre.

3. A nemzetisport (tudtommal egyébként tiltólistás, vagy ez már nincs így?) ugyan nem írja, de a hivatkozott cikk igen: a határ csak az alapfizetésekre lenne érvényes. Úgyhogy ha akarnak, Haalandnak is összerakhatnak majd akármilyen nagy értékű szerződést. Meg kvázi akárkinek. A lényeg, hogy függő részekből áll a 10 millió feletti rész.
Ez egyébként egy jó alapgondolat, hogy sok függő rész legyen, könnyen elérhető függő részek is. Én mindig, minden körülmények között a teljesítményalapú bérezést tartom a legjobbnak. Nem csak a foci esetében.
De a merev plafon alkalmazása nem tűnik túl ésszerű lépésnek, valaki valahol nagyon rosszul jár miatta.

Szerk: szerintem Piqué, Busquets, de Jong, Dembelé, Alba most is évi tíz felett keresnek, a csökkentett fizetésükkel is. Ez manapság nem egy nagy szám a nagyobb európai klubok esetében, azt hiszem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.01.27. 11:50:52

Atlantis írta:
2022.01.27. 11:39:41
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ir-2872995

Na erre azért kíváncsi leszek, hogy megtörténik-e és sikerül-e tartani.
egyeb bonuszokkal azert szepen fel lehet vinni a fizetest
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.01.27. 11:47:26

Atlantis írta:
2022.01.27. 11:39:41
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ir-2872995

Na erre azért kíváncsi leszek, hogy megtörténik-e és sikerül-e tartani.
Vagy ez, vagy visszakapaszkodni a csúcsra, a kettő együtt nem megy. Kizártnak tartom, hogy működjön a dolog, sztem ez baromi nagy öngól. A jelenlegi keretben ki keres 20 felett? A cikk szerint csak Dembele, de amúgy Frenkie is, nem?
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 11:39:41

https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ir-2872995

Na erre azért kíváncsi leszek, hogy megtörténik-e és sikerül-e tartani.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.01.27. 08:21:42

jclayton írta:
2022.01.26. 21:15:37

Ez egy szörnyű elképzelés, semmi értelme nincs - elméletileg akár már most is alkalmazható lenne a szerződésekben, de egy épeszű játékos mégis miért láncolná magát hozzá bármelyik klubhoz annak a tudatában, hogy átlagosan négyévenként tizedelődhet a fizetése?

Meglátásom szerint ez a kérdés, amiben érdemes a válaszokat keresni. Nem tudom, hogy itt milyen arányban van a felelősség a klubok, meg a játékosok részéről, de abbab biztos vagyok, hogy ez az a két élű kard, ami áldás és átok is lehet. Ha jól teljesít valaki, akkor a klub részéről áldás, hogy magas a kivsárlási ára, nehéz máshova szerződni, így nem probléma a magas fizetés se, mert megérdemli. De mondjuk akarsz igazolsz egy 19-20 éves francia tehetséget, mert minden jel arra mutat, hogy a következő generáció nagy játékosa, akkor jó döntést hozol-e, ha egyrészt nagyon sokat fizetsz érte, másrészt már olyan fizetéssel hozod a klubhoz, mint a keret idősebb tagjai, akik karrerjük csúcsán vannak és fokozatosan érték el azt a fizetési magasságot? Ez nem nehezíti az eladását 4-5 év múlva, ha esetleg nem váltja be a reményeket? Utána persze szaladhatsz a pénzed után, amikor évek után átadó listára teszed és a többi klub már csak a reál értéket akarja megfizetni, ami persze semmilyen szinten nem hozhat megtérülést.

Érzésem szerint a klubnak kell tudnia, hogy milyen kockázatot vállal, amikor beáraz egy játékost magas kivásárlási árral és magas fizetéssel, különösen amikor fiatalkról van szó. Az a baj, hogy egy adott játékos reál értéke mozog és a piac határozza meg, de a szerződés, amit kötsz vele, az mondjuk egy 4 évéllel ezelőtti állapotot tükröz. Sőt mi több nem is feltétlen állapotot, sok esetben inkább egy jövőbeli becslést arra, hogy talán ennyit fog érni.

Schrödinger szerződése, amit a játékos teljesítménye határoz meg. Vagy eleve teljesítmény alapon kéne fizetni?

Lehet, hogy túlságosan naív vagyok, de szerintem ezt csak az oldja meg, ha nem a szeződéssel akarsz valakit magadhoz láncolni, hanem azzal, hogy milyen klubban játszhat. Ha végül pedig nem tatlálkozik a klub és a játékos sportszakmai koncepciója, akkor könnyen és gyorsan tudjon távozni, egy olyan csapathzoz, ahol számára kedvezőbbek a sortszakmai szempontok.

Kicsit zagyva gondolatok, sok nyitott kérdéssel, de remélem érhető a gondolatmenet.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.26. 21:15:37

Andris írta:
2022.01.26. 13:22:53
Én mostmár belevenném a szerződésekbe azt is, hogy amennyiben egy játékos nem fogadja el a klub szerződéshosszabbítási ajánlatát a szerződés lejárta előtt legkésőbb másfél évvel, akkor eladólistára kerül, és a fizetése a maradék időre megtizedelődik.
Ez semmilyen jogot nem sért, hiszen a fizetési záradékokat maguk a játékosok hagyják jóvá. És ha nem akarnak hosszabbítani, de 10%os fizetést kapni se, akkor motiváltak lesznek új csapat keresésére.
Senkinek nem kötelező a Barcában játszani, szerintem Dembelé esetében sem igazságosak teljesen a szurkolók (se a klub valszeg), hiszen nem lehet megsértődni, ha valaki nem a Barcában képzeli el magát. De ugyanakkor a klubnak a saját sportszakmai és pénzügyi érdekeit is szem előtt kell tartani, sőt elsősorban azokat. Aki nem hosszabbít, az nem akar illetve nem tud részt venni már a középtávú sportszakmai projektben sem, ilyenkor pedig csak a normális keretek között eladás az, ahol senkinek az érdekei nem sérülhetnek nagyon nagyot. A Dembelé, Umtiti féle szitukat el kell tudni kerülni a jövőben.
Egyre több játékos és ügynökeik élnek vissza világszerte a lejáró szerződésekkel, ezt nem szabad ennyiben hagyni. Ha valaki nem fogadja el egy csapat legjobb ajánlatát, akkor normálishoz közeli értékén kell tudni eladni, és fontos, hogy erre valami motiválja a játékost és ügynököt is, ne csak az, hogy esetleg nem akar egy évig mellőzött lenni (ami ráadásul nem sokszor, nem sokaknak fér bele, többek közt most nekünk sem szerintem, Dembelé esetén).
Ez egy szörnyű elképzelés, semmi értelme nincs - elméletileg akár már most is alkalmazható lenne a szerződésekben, de egy épeszű játékos mégis miért láncolná magát hozzá bármelyik klubhoz annak a tudatában, hogy átlagosan négyévenként tizedelődhet a fizetése? Egyáltalán mégis mi az a "méltányos" összeg, amennyiért elpasszolhatná a klub? És ha ingyen jött, nem súlyos milliókért? Ami pedig a legfontosabb kérdés, mégis miért kéne elfogadnia egy játékosnak a klub szerződéshosszabbítási ajánlatát, ha az adott összegnél méretekkel többet kereshet a piacon, mi akadályozza meg a csapatot, hogy fillérekkel próbálja meg kiszúrni a kulcsfontosságúnak tartott játékosai szemét, miközben legálisan fenyegetheti őket azzal, hogy tönkreteszi egy amúgy produktív évüket? Különösen feltűnő lenne ez az aránytalanság a fiatal játékosok szerződésmegújításánál, akik aztán tényleg aprópénzért játszanak, amíg meg nem kapják az első nagy kontraktust.

Az európai szabadrablásos rendszer az amerikai franchise-módszerhez képest előnyökkel és hátrányokkal is rendelkezik. Az viszont alapszabály (és szerintem még az uniós munkajog is kitér rá), hogy egy szerződéssel a klub és a játékos is vállalásokat tesz: a klub vállalja, hogy meghatározott időre meghatározott összeget fizet a játékosnak, a játékos pedig vállalja, hogy a csapat rendelkezésére áll és ha kell (a legjobb tudása szerint) játszik. Ha az időkeret lejár, a játékos mehet új csapathoz. Ha az egyik, vagy a másik fél nem tartja be a megállapodást, mehet a bíróságra - ez jellemzően akkor szokott bekövetkezni, mikor a csapat nem fizet a focistának, a Barcára jellemző, hogy például Dembélé esetében még ennek is a fordítottja került szóba, mikor a klub érvényes szerződéssel rendelkező játékost igyekszik kiutálni a csapat környékéről is.

Az elmúlt években iszonyatos módon nőttek az átigazolási összegek, a játékosok bére, de a csapatok anyagi lehetőségei is (jogdíjak, szponzorációs összegek, stb.). Ezzel a helyzettel lehet, hogy rendszerszinten kéne valamit kezdeni és az erőtlen Fair play-szabályozáson túl - bár a spanyol liga pont elég progresszív -, de a klubok egyoldalú védelme nem megszüntetné az eligazoló játékosok problémáját, hanem szükségtelen feszültséget keltene minden szerződéshosszabbításnál.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 20:49:33

Nagyon kíváncsi leszek ennek milyen hatása lesz.
Emlékeim szerint Rosellék is szétkürtölték a sajtót, hogy micsoda csúnyaságokat találtak az előző vezetésnél, aztán a bíróságon végül mégis felmentették Laportáékat minden alól. Persze javítson ki valaki ha tévedek.
Ellenben Rosellt ugye le is csukták végül emlékeim szerint pár évre (ahogy olvasom 2 évre egész pontosan), szóval kíváncsi vagyok Bartomeuék jobban csinálták-e a cinkostársnál. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 19:38:57

Rohamcsiga írta:
2022.01.26. 19:17:16
Hivatalos: Joan Laporta elnök február 1-jén, délelőtt 11 órakor nyilvánosan ismerteti a klub vezetésében az elmúlt elnöki ciklus során történt esetleges szabálytalanságok felderítésére lefolytatott vizsgálat eredményeit.
Kezdődik...
Mondjuk ezt Laportoék ugyanúgy megkapták Rosell-éktől anno. Most a fagyi visszanyal. Meg azért az előző vezetést tekintve, nem is alaptalan talán a vizsgálat, bár ha az lenne, Laportáék akkor is találnának szabálytalanságot. Ez így megy mindenhol, be kell sározni az előző vezetést, hogy az új jobb színben tűnjön fel.
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2022.01.26. 19:17:16

Hivatalos: Joan Laporta elnök február 1-jén, délelőtt 11 órakor nyilvánosan ismerteti a klub vezetésében az elmúlt elnöki ciklus során történt esetleges szabálytalanságok felderítésére lefolytatott vizsgálat eredményeit.
Kezdődik...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 19:09:48

Azért tegyük hozzá, hogy az előző vezetés hihetetlenül előnytelen szerződéseket kötött a klub szempontjából. A covid miatt is persze meg kell húzniuk a kluboknak a nadrágszíjat, de Bartoék ilyen szinten fizették túl a játékosokat, hogy még e nélkül is rohadt nehéz lenne eladnunk. Mostanra már sikerült ezen kicsit enyhíteni, de két éve még brutális összegek mentek el fizetésekre.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.26. 18:50:42

amíg játékosuralom van, és sorbanállás megy az értelmes focistákért, addig nem hiszem, h tud majd bármelyik klub keménykedni a tárgyalóasztalnál. beleírhatunk ötvenféle záradékot, de akkor ötvenszer kevesebb eséllyel fogunk tudni normális embert hozni az adott posztra. nyilván az az ember megy bele a klub oldaláról kért megkötésekbe, aki nem akkora név.

inkább olyan irányban gondolkodnék, h léteznek-e biztosítások az olyan esetekre, mint mondjuk Dembié vagy Umtitié... akik a káresemény bekövetkezésekor átvállalják a fizut. nem nagyon hallottam még ilyesmiről, bár gondolom éves szinten komoly tétel lenne a klubnak egy ilyen szerződés, tekintve h gebasz esetén súlyos eurómilliókat kell a biztosítónak fizetnie.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 15:53:50

LG írta:
2022.01.26. 15:28:39
Amit Andris írt, öltetnek nem rossz, de szerintem kevés játékos és ügynök menne bele. Pl. ilyen Haaland-Raiola páros biztos nem, akik válogathatnak az ajánlatok között. Ha valahogy sikerülne is megszereznünk a norvégot, biztos vagyok benne, hogy a szerződése a klub számára lenne előnyös.

Amire oda kellene figyelnünk nekünk is - és a többi klubnak is- hogy időben döntsünk a szerződésekről. Ha 2 év van még hátra a játékos szerződéséből, akkor le kell vele ülni tárgyalni. Ha nem akar hosszabbítani, eladni. Ha meg nem akar menni, ilyenkor még van értelme a nyomásgyakorlásnak. Fél év lelátozás még annyira nem vágja földhöz az ember, de két évet nem vállal be olyan játékos, aki el akar még valamit érni ebben a sportban.

A másik dolog, ami már részben működik a klubnál, a bónuszos rendszer, tehát kisebb alapfizetést kötni, de lehessen +pénzt szerezni a játékosnak bizonyos feltételekhez kötve. Pl. a lejátszott meccsek számához. Na, pl. ezzel tudunk valamennyit végekezni az állandóan sérült játékosok ellen.
Őszintén szólva én pont úgy éreztem, hogy a Haaland-Raiola páros és hasonlók mennének bele legsimábban. Mert róluk nem gondolom, hogy azt akarnák, hogy akár csak egy percet is indokolatlanul padozzon a játékos, mert ez őrületes értékbeli veszteség ilyen nagy árú és fizetésű játékos esetén.

A sérülési záradékok szerintem mostmár alapok lesznek, de azért azt is csak kétoldalúan lehet megkomponálni. Ne fizessen vagyonokat a klub, de a játékosnak se essen ki a normáli fizuja 50%-a, ha megsérül. Hiszen ez a sportág velejárója, nagy a kockázat, és hát sérülten is dolgoznia kell tovább a játékosnak, talán még a szokásosnál keményebben és nehezebb körülmények közt, hogy visszakerülhessen a pályára. A klubnak és a játékosnak itt méltányosság alapon kell szerintem részt vállalni a veszteségből.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 15:28:39

Amit Andris írt, öltetnek nem rossz, de szerintem kevés játékos és ügynök menne bele. Pl. ilyen Haaland-Raiola páros biztos nem, akik válogathatnak az ajánlatok között. Ha valahogy sikerülne is megszereznünk a norvégot, biztos vagyok benne, hogy a szerződése a klub számára lenne előnyös.

Amire oda kellene figyelnünk nekünk is - és a többi klubnak is- hogy időben döntsünk a szerződésekről. Ha 2 év van még hátra a játékos szerződéséből, akkor le kell vele ülni tárgyalni. Ha nem akar hosszabbítani, eladni. Ha meg nem akar menni, ilyenkor még van értelme a nyomásgyakorlásnak. Fél év lelátozás még annyira nem vágja földhöz az ember, de két évet nem vállal be olyan játékos, aki el akar még valamit érni ebben a sportban.

A másik dolog, ami már részben működik a klubnál, a bónuszos rendszer, tehát kisebb alapfizetést kötni, de lehessen +pénzt szerezni a játékosnak bizonyos feltételekhez kötve. Pl. a lejátszott meccsek számához. Na, pl. ezzel tudunk valamennyit végekezni az állandóan sérült játékosok ellen.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 15:27:06

Pepp írta:
2022.01.26. 15:04:06

Valószínűleg csak egy olyan típusú UEFA/FIFA FFP segítene, mint ami az USA major bajnokságokban van.
Hát az teljesen más világ. Ott a csapatoknak nincs utánpótlásuk, csak a draft. Fociban jószerével (nyilván túlzok) az Isaszeg FC kinevelheti a következő Messit és eladhatja akár közvetlen a Barcának. A világban van 12454235345433 focicsapat, aki kereskedhet egymással, de jégkorong, kosárlabda, plusz főleg amerikai foci, baseball csapat jóval kevesebb van. NFL játékost 95%-ban másik NFL csapattól lehet szerezni (van 32 db) + draftolni lehet azt hiszem 7-8 fiatalt évente. Plusz ott átigazolási díj ugyan nincs, de minden játékosmozgás kétirányú a a csapatok között, az ingyen megszerezhető játékosok meg ott is gigantikus pénzeket kérnek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése