Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.13. 15:13:02

Szerintem itt a fórum többsége nem Xavi miatt tekinti Fontot jobb jelöltnek. Hanem inkább azért, mert neki legalább úgy tűnik van egy átgondolt koncepciója és terve aminek kulcsa a stabilitás, amire a klub jelenlegi intézményi válságában hatalmas nagy szükség lenne.


Laportának vannak elvitathatatlan érdemei (Ronaldinho leigazolása, Rijkaard és Pep kinevezése), a szurkolói bázis növekedése, brandépítés, de az emberekben az emlékek megszépülnek idővel.
Sokan elfelejtik, hogy rengeteg furcsa és érthetetlen igazolás volt az Ő idején is már, főleg amikor megugrottak a bevételek a sikerek miatt:(Chygrynskyi,Henrique,Kerrison,Ibrahimovic-Eto csere is durva ráfizetéssel történt), az eladásokat rendszeresen szidtuk hogy piaci áron alatt történtek.
Ezen kívül ahogy lentebb is linkelve lett, a klub egyik legsikeresebb időszaka ellenére (szakmailag és brand szempontjából) is sikerült az anyagi helyzetet tekintetében a klub adósságát növelnie is.
Rengeteg volt Ő szidva és 2008-ban egy bizalmatlansági indítványt is kapott az akkori si:
"A vasárnapi voksoláson a közel 40 000 szavazó 60 százaléka a jelenlegi elnök távozása mellett foglalt állást, de ez kevés volt ahhoz, hogy Laportát automatikusan elmozdítsa helyéről."
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2021.01.13. 15:14:47-kor.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.13. 14:54:58

Egy fontos kérdés, amire nem találom a választ: anno Laporta miért is kapott bizalmatlanságit?

Én személy szerint nem vagyok benne biztos, h ő a lehető legjobb megoldás, de ha csak olyan sikeres lesz mint Perez a visszatérése után és tanult a múltból akkor legyen.
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.01.13. 13:34:01

Én is Laporta mellett vagyok, regnálása alatt csúcsra került a csapat, felkerültünk a térképre komolyabb szinten. Voltak neki is simlis ügyei, ez is hozzátartozik az igazsághoz. Ettől függetlenül nálam is inkább a már bizonyított Laporta, mint egy ígérgető Font.

Most itt lehet, hogy keresztre leszek feszítve, de a fórum 99%-a megváltóként tekint Xavi érkezésére. Ne értsetek félre, imádtam játékosként, de szerintem sokan kicsit álomvilágban élnek, hogy Xavi olyan lesz, mint Pep edzőként, minden helyrekerül, megnyerünk mindent és letaroljuk a világot. Mi alapján vagytok ennyire biztosak benne?

Csak a jelenlegi felhozatalból nézzétek meg Lampardot, vagy Pirlot, ők is a Xavi féle játékintelligenciával rendelkeztek, aztán edzőként nem váltják meg a világot. Főleg az angol.

Benne van a pakliban, hogy beválik, és tényleg egy Guardiolához hasonló menetelés lesz belőle, csak nem értem mire ez a túlzott optimizmus. Én valamiért úgy érzem, nagyon sokan és nagyon nagyot fognak csalódni, amikor visszajön Xavi, főként a saját maguk által keltett erősen túlzott elvárások miatt.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.13. 12:53:22

LG írta:
2021.01.13. 12:36:55
De nem ok nélkül cseng az ő neve jobban, hanem mert egyszer már bizonyított. Ezt pl. én is jobban értékelem, mint a jól hangzó ígéreteket, amiből aztán lesz valami, vagy nem.
Nem is voltak még jól hangzó ígéretek sem eddig. Nosztalgia az volt...
Persze a kampány állítólag most indul, lehet még meglepetés.
Egyelőre úgy tünik szürkére sikeredett a felhozatal, ahol Laporta a múltjával tűnik ki a többi között.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.13. 12:48:08

LG írta:
2021.01.13. 12:36:55
De nem ok nélkül cseng az ő neve jobban, hanem mert egyszer már bizonyított. Ezt pl. én is jobban értékelem, mint a jól hangzó ígéreteket, amiből aztán lesz valami, vagy nem.
Én is így vagyok vele.
Elolvastam Font programját, hát nem mondom, hogy rosszul hangzik, viszont az is a nosztalgiafaktorra épít erősen, és nekem túl romantikus, hogy úgy mondjam.

Itt egyébként semmi sem biztos, Fontnak lehet jó, kidolgozott programja, ha nincs meg a háttér hozzá, meg az alapanyag, akkor máris cseszheti.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Gerginho88
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020.12.23. 19:20:17

2021.01.13. 12:43:45

visca el barca írta:
2021.01.12. 20:32:09
Nero. írta:
2021.01.12. 16:03:47

Az igaz egyébként hogy nem egy ma született bárány, de ha újra jönni fognak a trófeák meg a jó foci, senkit nem fog érdekelni, ha csak nem valami óriási sikkasztás lesz
Nem ertem mit omlengsz allandoan errol az emberrol. A trofeakat nem o hozta, hanem egy olyan tengely a kezdo 11ben ami 100 evente egyszer szuletik meg.
Már ne haragudj de egy elnök ne csak rossz legyen már mindenki szemében hanem ha jót tesz és cselekszik és pozitív a csapat mérlege az igenis legyen már az elnök érdeme is! A 100 éves tengelyhez tegyük már hozzá, hogy 2004 ben meg csak 3 fogaskerék volt az egész... Nem ertem mi ez a Laporta elleni hajtás itt... Konkrétan neki köszönhetunk még azt is, hogy egyáltalán ekkora Brand lett a csapat és a neve amit az egesz világon ismernek! Haggyuk már ezt a tengelyes dolgot!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.13. 12:36:55

De nem ok nélkül cseng az ő neve jobban, hanem mert egyszer már bizonyított. Ezt pl. én is jobban értékelem, mint a jól hangzó ígéreteket, amiből aztán lesz valami, vagy nem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.01.12. 20:32:09

Nero. írta:
2021.01.12. 16:03:47

Az igaz egyébként hogy nem egy ma született bárány, de ha újra jönni fognak a trófeák meg a jó foci, senkit nem fog érdekelni, ha csak nem valami óriási sikkasztás lesz
Nem ertem mit omlengsz allandoan errol az emberrol. A trofeakat nem o hozta, hanem egy olyan tengely a kezdo 11ben ami 100 evente egyszer szuletik meg.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.12. 20:21:33

Amúgy nagy köszönet az Eurobarca szerkesztőinek a folyamatos hírekért az elnökválasztásról.

Nagyon remélem, hogy a covid ellenére is sikerül majd összehozni egy jelölti vitát, mert nagyon kíváncsi lennék a terveik/nézeteik ütköztetésére.
A klub jelenlegi helyzetében sajnos igenis egy realista elnökre lenne szükség ki rendszerszintű stabilitást hoz. Nem lenne túl fényes ha 5-6 év múlva mindenét áruba kellene bocsátania az FC Barcelonának, hogy ne menjen tönkre. Néhány kupagyőzelemért nem áldoznék be 10-15 év újjáépítést. Emiatt Laportától rettegek sajnos, pedig biztos befutónak tartom.
Egyetértek a lentebbi véleménnyel:
A nagy többség azért fog rá szavazni, mert az ő neve jobban cseng, mint a többi jelölté.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.01.12. 18:01:44

Azt meg hogy milyen programja van, ott gondolom tisztábban látják az emberek.
Dehogy látják. A nagy többség azért fog rá szavazni, mert az ő neve jobban cseng, mint a többi jelölté.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.01.12. 16:09:00

Na úgy néz ki nem lesz 24-én választás a vírus miatt... :?

Több spanyol orgánum is lehozta hogy nem tudják megtartani a szavazást, ez viszont csak pénteken lehet hivatalos a Generalitat gyűlése után.

Laporta és Font is nyilatkozott már a témával kapcsolatban, Font ki is is jelentette hogy jelenleg nem tudja elképzelni hogy 24-én szavazás legyen.

Victor Font: “We had asked to advance the elections through a letter, but nobody did anything. We are now in a worrying situation at a health level. What is clear is that elections cannot be held right now on January 24th” [via @fansjavimiguel] #ElectionsFCB 🗳


Szeretné ha levélben menne a szavazás de erre még választ nem kapott.

Hurrá :roll:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.12. 16:03:47

https://www.google.co.uk/amp/s/www.peri ... 759427/amp

Élni tudni kell :D

Az igaz egyébként hogy nem egy ma született bárány, de ha újra jönni fognak a trófeák meg a jó foci, senkit nem fog érdekelni, ha csak nem valami óriási sikkasztás lesz

https://www.google.co.uk/amp/s/syndicat ... y.amp.html

Ez meg egy jó kis iromány Laporta munkásságáról :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.12. 15:34:30

Feast4 írta:
2021.01.12. 15:11:29
(...)
Az én véleményem az, hogy a felhozatalt elnézve tényleg abban lehet bízni, hogy ennél rosszabb nem lesz, bárki is jön.
Szomorú, de teljesen egyetértek ezzel a hozzászólással. Laportának is rengeteg hibája volt, nem véletlenül került utána hatalomra egy Őt erősen kritizáló és felelősségre vonását ígérő elnökség utána. Voltak hibái bőven, de a lényeg ez az utolsó mondat. Bartomeu után reméljük csak jobb lehet a helyzet.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3537
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.01.12. 15:11:29

Rivaldo11 írta:
2021.01.12. 13:15:31
Én viszont nagyon örülök /örülnék Laportának. Meg kell érteni, hogy a Barca egy olyan csapat, ahol azonnali sikerekre van szükség, itt nincsebek átmeneti évek, szezonok. Laportából nézem ki azt, hogy ezt elő tudja készíteni.
Azt meg hogy milyen programja van, ott gondolom tisztábban látják az emberek.
Laporta programja a következő: (semmi túlzás nem lesz benne ez a program) "Én vagyok Laporta! A klub volt sikeredzője, folytatom amit félbehagytam, felelősségre vonjuk azokat akik hibásak a klub jelenlegi helyzetéért, egyébként a fél futballvilággal jóban vagyok semmi gáz nem lesz. Imádjatok!"- ennyi. Ezzel lesz valószínűleg elnök.

Azt amúgy sokan elfelejtik, hogy kismillió bírósági eljárás volt az Ő elnöki ténykedése után is, ezeket a brutálisan elharapódzó fizukat Ő kezdte el, és igazából, masszívan volt egy pár elég kétes üzlete neki is. Csihrinszkij, Toure, Dhino. Persze az volt mondva, hogy Pep akarta így, de utána mindet vizsgálni kellett. Tehát a sunyiskodás nem fog szerintem véget érni. Egyébként Ő is marha nagy adósságot halmozott fel, csak folyton sikeresek voltunk , így tudtuk görgetni.
visca el barca írta:
2021.01.12. 13:03:05
Sajnalom, hogy a sociok felultek egy semmi programmal nem rendelkezo emberke nosztalgia vonatara. En nem orulok laportanak, de a rosell-bartomeu brancsnal csak jobb lehet. Jobb lett volna valami teljesen uj arc, de ez van.
Az a baj, hogy Font álomvilágban él. Nem igazolunk, kinevelünk, lassan újjá épülünk, bla-bla. Ez sehova nem fog vezetni, csak a középszerűség felé. Száz évente egyszer van egy Xavi-Iniesta-Busquets-Messi generáció és nem biztos, hogy az nálunk lesz. Xavi lesz az edző és visszaépíti ami leomlott közhelyszótár végig pörgetve.

A többi jelölt, meg olyan blődségekkel jött, hogy nem kell mezszponzor csak az Unicef (honnan lesz pénzünk nem tudom), leigazoljuk Haalandot, mondja ezt egy nem létező megállapodásra és a klub anyagi helyzetének beható ismerete nélkül. Értelmes ember a fejét fogta kínjában...

Az én véleményem az, hogy a felhozatalt elnézve tényleg abban lehet bízni, hogy ennél rosszabb nem lesz, bárki is jön.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.12. 13:46:44

visca el barca írta:
2021.01.12. 13:03:05
Sajnalom, hogy a sociok felultek egy semmi programmal nem rendelkezo emberke nosztalgia vonatara. En nem orulok laportanak, de a rosell-bartomeu brancsnal csak jobb lehet. Jobb lett volna valami teljesen uj arc, de ez van.
A teljesen új arc gondolattal vitázni nem lehet(ne), viszont amennyi az új arcok programjából hozzánk eljutott, azok "közhelyes" programok. Persze az egyéniség, habitus vagy az életpályát meghatározó tulajdonságokat mi kevésbé vagy egyáltalán nem ismerhetjük, ezt a sociok inkább ismerik, ismerniük kellene.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.12. 13:15:31

Én viszont nagyon örülök /örülnék Laportának. Meg kell érteni, hogy a Barca egy olyan csapat, ahol azonnali sikerekre van szükség, itt nincsebek átmeneti évek, szezonok. Laportából nézem ki azt, hogy ezt elő tudja készíteni.
Azt meg hogy milyen programja van, ott gondolom tisztábban látják az emberek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.01.12. 13:03:05

Sajnalom, hogy a sociok felultek egy semmi programmal nem rendelkezo emberke nosztalgia vonatara. En nem orulok laportanak, de a rosell-bartomeu brancsnal csak jobb lehet. Jobb lett volna valami teljesen uj arc, de ez van.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.12. 11:18:02

Feast4 írta:
2021.01.12. 10:27:12
geridoss írta:
2021.01.11. 23:31:15
"Az ajánlói aláírások mellett szintén prezentálniuk kell a fedezetet 125 millió euróról kezesek révén, ez is feltétele annak, hogy valaki jelöltethesse magát elnöknek. "

Ez a főoldali cikkből van. Ez azt jelenti, hogy ezt a 125 milliót a klub elköltheti majd, akár igazolásokra is? Mert azért ezzel elég jól járnánk. De ha nem, akkor viszont mire vonatkozik ez?

Nem ez egy biztosíték arra az esetre, pl. ha az elnök esetlegesen klubelnöki tevékenysége alatt a klubnak kárt okoz, rendelkezik fedezettel a kár megtérítésére.

Most nem mondom 100%-ra de azt hiszem ez a lóvé letétben marad az elnökségi idő alatt és még utána is egy ideig.

De olvastam olyat is, hogy ez valójában nem pénz, hanem az elnök mögötti támogatók, (szponzorok) biztosítéka és sose látjuk a lóvét csak le kell igazolni, hogy megvan.

De már azt is olvastam, hogy kamu az egész.

Lényeg az, hogy egyik változatban sem jelent meg 125 millió euró elkölthető pénz a klub számláján.
Fedezetről van szó, tehát a B opció a helyes:
De olvastam olyat is, hogy ez valójában nem pénz, hanem az elnök mögötti támogatók, (szponzorok) biztosítéka és sose látjuk a lóvét csak le kell igazolni, hogy megvan.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3537
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.01.12. 10:27:12

geridoss írta:
2021.01.11. 23:31:15
"Az ajánlói aláírások mellett szintén prezentálniuk kell a fedezetet 125 millió euróról kezesek révén, ez is feltétele annak, hogy valaki jelöltethesse magát elnöknek. "

Ez a főoldali cikkből van. Ez azt jelenti, hogy ezt a 125 milliót a klub elköltheti majd, akár igazolásokra is? Mert azért ezzel elég jól járnánk. De ha nem, akkor viszont mire vonatkozik ez?

Nem ez egy biztosíték arra az esetre, pl. ha az elnök esetlegesen klubelnöki tevékenysége alatt a klubnak kárt okoz, rendelkezik fedezettel a kár megtérítésére.

Most nem mondom 100%-ra de azt hiszem ez a lóvé letétben marad az elnökségi idő alatt és még utána is egy ideig.

De olvastam olyat is, hogy ez valójában nem pénz, hanem az elnök mögötti támogatók, (szponzorok) biztosítéka és sose látjuk a lóvét csak le kell igazolni, hogy megvan.

De már azt is olvastam, hogy kamu az egész.

Lényeg az, hogy egyik változatban sem jelent meg 125 millió euró elkölthető pénz a klub számláján.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.11. 23:48:58

geridoss írta:
2021.01.11. 23:31:15
"Az ajánlói aláírások mellett szintén prezentálniuk kell a fedezetet 125 millió euróról kezesek révén, ez is feltétele annak, hogy valaki jelöltethesse magát elnöknek. "

Ez a főoldali cikkből van. Ez azt jelenti, hogy ezt a 125 milliót a klub elköltheti majd, akár igazolásokra is? Mert azért ezzel elég jól járnánk. De ha nem, akkor viszont mire vonatkozik ez?
Nem tudom pontosan, de logikusan gondolva ez valami fedezet féle lehet, biztosíték, garancia.
Nem elfüstölésre való lové ez, szerintem.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.01.11. 23:31:15

"Az ajánlói aláírások mellett szintén prezentálniuk kell a fedezetet 125 millió euróról kezesek révén, ez is feltétele annak, hogy valaki jelöltethesse magát elnöknek. "

Ez a főoldali cikkből van. Ez azt jelenti, hogy ezt a 125 milliót a klub elköltheti majd, akár igazolásokra is? Mert azért ezzel elég jól járnánk. De ha nem, akkor viszont mire vonatkozik ez?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.11. 22:15:17

Laporta éra újratöltve ? Nagyon valószínű....
A pénz kérdést azért nem kell túlzásba vinni, mert jelenleg akinek nem a föld alól termelődik, sokkal jobban nem állnak nálunk. Persze majd látni fogjuk, hogy a mostani téli átigazolási szezonban milyen számok fognak röpködni a piacon, de nyárig amúgy is van még idő. Ha hozna valami komolyabb szponzori pénzt, akkor sem az azonnali elégetése lenne a legbölcsebb elnöki lépés.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.11. 22:03:23

MatyiG írta:
2021.01.11. 21:45:51
Erről van valami forrás, hogy Haalandot ígérte?
https://mobile.twitter.com/goal/status/ ... 7026080768


https://www.google.hu/amp/s/www.fcbarce ... 2_amp.html

De van még pár, igazából Raiola lehet a kulcs, vagyis a pénz a zsebébe. =P~
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.01.11. 21:45:51

Erről van valami forrás, hogy Haalandot ígérte?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.11. 21:20:04

Én örülök neki, az ő regnálása alatt volt 2 nagyon erős, jó focit játszó, szerethető Barca. Imádja a klubot, általában hagyta az edzőket dolgozni, ha pedig valami nem működött (Rijkaard, Ronaldinho stb.) akkor elengedte/elküldte őket.

Halaand szerintem inkább csak kampány. Majd el dől hogy ki lesz az edző, és azokat próbálja meg hozni akiket az edző kér. Ha van rá forrás persze.

Nekem jelenleg ez az egyetlen aggodalmam, hogy nincs már lóvé, de remélem nincs igazam.

Bartomeu éra alatt az nem tetszett, hogy ő meg Abidal okoskodtak. Szerintem az a legjobb ha az edző “teljhatalmat” kap.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése