Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.11. 11:46:46

Hát ha ez igaz, akkor újabb gyönyörű sztori a Bartomeu Russel és csapata brigádtól. Mi fog még kiderül i ezekről a maffiózókról?? Hihetetlen...
A Juve most olyan büntetést kapott, hogy egy halom pontot levontak tűjük, de ugye volt már nekik kizárás és serie B és címek elvétele is. A legkisebb probléma, hogy kizárják-e a csapatot a BL-ből! Nehogy kapjunk egy cirka 30-40 pontos levonást, vagy egy ligából kizárás jövőre 2. osztály és címek elvétele utólag az érintett időszakra.... Gyönyörű!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.11. 11:40:44

Mostanság kevesebb időm van mélyre ásni magam ezekben, ezért nem állítom semelyiket 100%-ig, de:

1. Az úgynevezett aranykorszakunkra ez nincs hatással, ha jól emlékszem, Bartomeuék éveinek második felében jött ez a dolog, 17 vagy 18 talán?
2. Egy összeférhetetlenségi dologról van szó. Valaki olyan ember van fókuszban, aki már egy ideje nem tagja valami testületnek, csak akkoriban volt az, akik arról döntenek, hogy milyen bírókat küldenek milyen meccsekre. És nem lefizettük, hanem valami ügynökséget fizettünk azért, hogy fiatal játékosokat figyeljenek meg a klub számára, és ennek a piaci szereplőnek volt az emberünk valami tulajdonostársa, vagy elnökségi tagja? Valami ilyesmi.
3. Ez a klasszikus esete lehet amúgy annak, ami a lepapírozott ("törvényes") korrupciót illeti. Ugye ez a fajta "működés" ismerős lehet már eléggé annak, aki figyeli a dolgokat maga körül. Ez így összeférhetetlenség, és tényleg egy homályosabb dolog, és amúgy is egész más jogi kategória.
4. Nyilvánvalóan semmiféle előnyünk nem származott a dologból, én legalábbis nem emlékszem olyan évre, ahol ne lett volna érzésre negatív a mérlegünk a bíróí ítéletekkel kapcsolatos szerencsénket illetően. Szóval a gyakorlatban igen kevés károkozás történhetett, ha egyáltalán valami. Az olasz bundabotrányhoz ez aligha hasonlítható.
5. Nyilván felelősségre lehet/kell vonni adott esetben egy klubot is, de egyrészt érvényesülni kell valami féle arányosságoknak, másrészt nyilvánvalóan visszamenőlegesen és csak a klubot büntetni bármiért elég karcos. Itt komoly felelősség van konkrét személyeken is, a Bartomeu elnökségből. Minimum osztozni kell a felelősségen és a büntetésen a klubnak és személyeknek, másrészt ahogy írtam: ez nem korrupciós, hanem összeférhetetlenségi ügy rosszabb esetben is. Itt nagyon komolyan kéne tudni bizonyítani a gyakorlati károkozást, hogy komolyabb büntetéseket szabhassanak ki, és még akkor is tisztázni kell a személyi és klub felelősségének szétválasztását.

6. Valóban igaz, hogy az ügy időzítése eléggé gáz, és ez igenis árt az esetnek. Ha itt valaki tényleg a konkrét ügy miatti felelősségrevonást akart volna, mondjuk úgy: igazságszolgáltatást, akkor érdekében állt volna várni még 1-2 hónapot, hogy az ügyben már ne lehessen védelemként használni a szuperliga, cvc és egyéb hasonló ügyek miatti nyomásgyakorlást. Én legalábbis, ha ezt az ügyet a Barca ellen meg szeretném nyerni, de tényleg, akkor tuti hogy vártam volna egy kicsit. Így akár valóban arra a következtetésre is lehet jutni józan paraszti ésszel, hogy nyomásgyakorlásról van szó.

Figyelembevéve a Barca anyagi helyzetét, egy kizárás, lesorolás a klub végét jelentené nagyjából. Ezt is kötelező figyelembe venni, mikor arányos büntetéseket akarnak kiszabni. Ha egyáltalán bármire kifutna a dolog, én azt gondolom, max utólag vesznek el 1-2 helyzést, adnak némi pontlevonást, esetleg pénzbüntetést. De mindezt addig a mértékig, amivel a Barca még jövő évben is indulhat a BLben (minimum selejtező), és maradhat az első osztályban. És ezek már ilyen worst case dolgok, szerintem alapvetően az egészből nem lesz semmi.

Ami a cikkírást illeti az Eurobarcán, az a benyomásom, hogy a sajtóban még elég kevés a biztos, nyilvános, elérhető információ az egészről. Idővel valószínűleg lesz valami, de talán eddig a pillanatig még nem volt erre érdemes időt szánni, hiába lebeg az ügy már egy ideje. A Mundot meg a Marcát el kell adni valamivel, de az Eurobarca "hasábjait" nem. :P
Aztán ki tudja, már jó pár éve, hogy nem írok és nem is fordítok cikkeket. :)

Nyugodtan javítsatok ki bármelyik résszel kapcsolatban, mert mindez azért hiányos infokból áll össze így a fejemben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dinhopuyol
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2020.10.23. 20:09:41

2023.03.11. 11:11:41

Magnus írta:
2023.03.11. 10:46:22
ha beigazolódik a dolog én végeztem a csapattal, de egy kérdésem van: minek kellett ez mikor nálunk voltak a világ legjobbjai+Messi?
Okés. Szia!
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.03.11. 10:46:22

ha beigazolódik a dolog én végeztem a csapattal, de egy kérdésem van: minek kellett ez mikor nálunk voltak a világ legjobbjai+Messi?
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.03.11. 10:34:56

Hat ez eleg nagy szegyen,ha beigazolodik.Foleg az elmult 10-15 ev aranykorszakara nezve,de mar az is gaz,hogy egyaltalan felmerul ebben az ugyben a nevunk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6640
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.11. 10:23:26

Kép

Megihletett az újabb balhé, de nem igazán tudom ezt hova tenni. Olasz csapatokról nem szednek elő ennyi mindent, meg ugye az időzítés is tényleg érdekes.
BL kizárástól annyira nem félek, azt végülis meg szoktuk oldani magunknak :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.11. 10:23:13

Erről nem kellene mondjuk egy cikket írni?
Csak Magyarország legnagyobb barcás oldala, legalább egy összefoglalót arról, hogy mi a vád, mik a bizonyítékok, hogy áll az ügy, stb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.11. 09:42:41

Mondjuk amennyire én olvasom, abból talán nemigen lehet semmi, hogy a bírókat konkrétan lefizettük-e. Megfoghatatlanabb összeférhetetlenség, korrupció igen. Az tuti, hogy ha elmeszelnek minket, akkor annyi az egész ligának, annyi Tebasnak, már a mi ügyünk előtt is ki akart szállni pl. a CVC, annyira rossz irányba kezdett el haladni a Liga.

Úgyhogy elég sok irányból védve leszünk szerintem, mert ez senkinek, de talán még az RM-nek sem igazán az érdeke.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2531
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.11. 09:25:33

Hát mit ad isten pont akkor durvult be az ügy és meszelték el a Juvét is, amikor 1 hónapra van a szuperliga bírósági ítélet. Véletlenek márpedig vannak :D

Kifelejtettem, hogy a cvc meg távozni készül, mert a Barca nem írta alá a megállapodást.

Ezeknek tuti semmi közük az egészhez.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.03.11. 08:53:13

Egyelőre úgy néz ki, hogy akár mindenféle európai kupában való indulástól is megfoszthatnak minket.

Legyenek rendben a dolgok és ha kell legyünk elmeszelve. Ha ez kell a megújuláshoz , hát legyen !

Viszont egyre jobban erősödik bennem az az érzés, hogy Bartomeu az a vén Perez kutyája volt. Remélem mindketten hamarosan bevégzik aztán talán lesz valami változás.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.11. 07:56:30

A Liga úgy néz ki, futni hagy minket ebben az ügyben. Nekik is ciki, hogy a bírók korruptak, így ők is úgy tesznek, mintha nem lenne az ügyben semmi érdekes, persze az ügyészek ezt másképp látják.
dinhopuyol
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2020.10.23. 20:09:41

2023.03.11. 07:39:56

gránit írta:
2023.03.11. 07:32:47
Egy szavunk sem lehet. Sem pontlevonással, sem kizárással nem sújtanak minket. Azt viszont megmondta Tebas, hogy nyáron sem igazolhatunk.
Ha lesz egy komolyabb mértékű játékos eladás akkor igen. Márpedig lenne kit értékesíteni..
Kölcsönből visszatérők is jöhetnek, pl Abde jó kis erősítés lehet hazai fronton.
Egyébként ha elöl feljavulna legalább egy ember, akkor én nem is erőltetném az igazolást.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.11. 07:32:47

Egy szavunk sem lehet. Sem pontlevonással, sem kizárással nem sújtanak minket. Azt viszont megmondta Tebas, hogy nyáron sem igazolhatunk.
dinhopuyol
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2020.10.23. 20:09:41

2023.03.11. 06:59:14

Rohadt szórakoztató amúgy, hogy a hazai realosok hogy belelihegték magukat ebbe is. Messi vb címe tényleg taccsra vágta a maradék szürkeállományukat is. :D
Nem lesz ebből semmi komoly, kizárás főleg nem. Konkrétan bizonyíték is alig van az ügyben de arra jó, hogy megint legyen miről írni és a márka-féle lapoknak legyen alibi, miért nem írnak a Real gyalázatos bajnoki szerepléséről.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.11. 06:44:01

gránit írta:
2023.03.10. 23:44:56
Vádat emelnek a klub ellen a játékvezetői bizottság alelnökének lefizetése miatt.

A Liga még véd is bennünket, nem foglalkoznak az üggyel, mondván, a szabálykönyv szerint már elévült, mivel már több mint három évvel ezelőtt történt az eset.
Ammyira vèd, hogy az UEFA ítèletèt kèri az FC Barcelonara, ami a versenysorozatból való kitiltás lehet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.10. 23:44:56

Vádat emelnek a klub ellen a játékvezetői bizottság alelnökének lefizetése miatt.

A Liga még véd is bennünket, nem foglalkoznak az üggyel, mondván, a szabálykönyv szerint már elévült, mivel már több mint három évvel ezelőtt történt az eset.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.08. 05:16:52

A FFP-nek semmi értelme, kétszeresen sem.

Egyrészt, az a célja, hogy a csapatok a bevételükkel arányosan költsenek.

Ezzel két probléma van. Egyrészt, ezzel elméletben befagyasztják a klubok közötti erőviszonyokat. A nagyok, a nagy bevételű klubok helyzetét megerősíti, a kicsikeknek pedig megnehezíti azt, hogy kinőjék magukat. Emiatt van az, hogy a Bajnokok Ligája néhány csapat játékszerévé vált, és miközben sokkal több focicsapat van, mint például kosárlabdacsapat, az NBA-címért mégis több csapat verseng jó eséllyel, mint a BL-címért. Ez azért az FFP előtt nem így volt, akkor még egy Valencia meg egy Leeds is ment a BL-címért.

A másik hibája pedig az, hogy egyrészt elméletben megnehezíti a kicsiknek, hogy felnőjenek a nagyokhoz, pont azt nem tiltja meg, amit tiltani kéne. Bármelyik klubot fel lehet fújni hatalmas tőkeinjekciókkal, amit persze az FFP megenged, mert ezt a szponzorpénzek mögé lehet bújtatni, pont azt legalizálva, amit tiltani kellene.

Ezzel akkora költségvetési versenybe hajszolják a mezőnyt, ami szinte minden csapatnak rossz. Elsősorban a szociális csapatoknak rossz ez, amelyek nem kérnek abból, hogy befektetők tegyék rá a kezüket a klubokra, elvéve azokat a szurkolóktól. Ezt a cseppet sem demokratikus modellt kellene irtani. De még azoknak a tulajdonosoknak sem tetszik ez, akiket ez a rendszer hatalmas pénzszórásra kényszerít, hogy az élmezőnyben tudjanak maradni. Az meg röhejes, hogy az FFP alkalmazása nem egységes minden országban, és amit másoknak szabad, azért minket megbüntetnek. Ebben Laportának 100%-osan igaza van.

A megoldás nem az FFP, ami kétszeresen is rossz. A megoldás az lenne, ha a költségek nagy részétől megszabadítanánk a labdarúgást, például játékost csak játékosra lehetne cserélni.

Ilyet nem hirdetett meg a szuperliga, de a labdarúgást ki kellene venni a FIFA kötelékéből. Egyszerűen nem irányítja jól a sportágat.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.03.04. 20:11:12

Andris írta:
2023.03.03. 13:26:19
Ez egy csapat versenyképességének csorbulását idézné elő? Igen. Jó ez? Nem. Nem jó se a klubnak, se a ligának amiben játszik. De attól még szerintem ez a természetes. Ha valakik eladósodnak, azok nem költekezhetnek tovább, semmilyen szinten.

Sajnálom, de az a véleményem, hogy Laportáék abszolút visszaéltek tavaly nyáron a helyzettel, és a liga teljesen érthető módon próbálja egyrészt lezárni a kiskapukat, másrészt teljesen jogosnak gondolom azt, ha végeredményében nem igazolhatunk majd a nyáron.

Hogy Tebasnak van-e személyes hadjárata vagy sem, az nekem üres bulvár, bár látom titeket érdekel. Az, hogy utólag módosítgatnak szabályokat, szerintem nem azért van, hogy velünk ki tudjanak bszni, hanem azért, mert az elnökségünk fittyet hány a szabályok mögötti elvrendszer lényegére, és jogi kiskapukban utazik. Ezeket le kell zárni, teljes joggal dolgoznak szerintem ezen.

Én csak azt látom, amikor felszáll a köd, hogy büdös nagy adósságunk van, mégis költekezni akarunk. Szerintem ez az élet semmilyen területén nem oké. Mindegy, ki mit mond, ki mit nyilatkozik, mik pontosan a szabályok, és mit próbálnak rajtuk módosítani, a végeredmény ugyanaz: amíg ekkora adósságunk van, nem szabad költenünk.
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Hol volt Tebas, amikor Barto két kézzel szórta a pénzt?
Amikor látta mennyit kap Messi (és a többiek) az évenkénti szerződéskötés módosításakor, miért nem emelte fel a szavát, hogy eddig és ne tovább?
Érdekes a Barcelonával addig nem foglalkozott, amíg Barto volt az elnök, pedig látnia kellett volna, mit csinál ez az id.óta.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2531
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.04. 09:09:22

Andris súlyos becsípődéseid vannak Laporta ellen. Kb már azt is az ő hibájának tartod ha rosszul van levágva a fű. Betartotta a szabályokat? Igen. Bénák a szabályok? Igen, de nem a Barca elnöksége találta ki a FFP-t. Amúgy a kiárusítás részt se értem, hogy amit csináltak kifogásolható, de ha CVC szerződést írtak volna alá, mint az összes többi csapat és 50 évre eladta volna a közvetítési jogok 12%át az felelősségteljes döntés lett volna?
Melyik hozzáállás lett volna számodra megfelelő?
Te mit tettél volna?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10098
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.04. 09:01:08

Andris írta:
2023.03.03. 15:24:07
Köszi, át fogom nézni őket amint van időm, meg a hozzászólásaid is, és leírom h melyikkel esetleg mi a kivetnivalóm. Nyilván nem lesz minddel :)

Ugyanakkor egyik sem változtat azon amit leírtam, mert semmi köze se Tebasnak, se a ligának, se senkinek és semminek a világon hozzá.

Akinek adóssága van, az NE KÖLTSÖN. Egy fillért se, amíg nem törlesztett. Ez igaz egy magánszemélyre is, de bármilyen gazdaságilag értelmezhető szervezetre is.
Nyilván egy ember nem halhat éhen, és nem fagyhat halálra, enni és fűteni kell. Ezen az analógián azt mondom, hogy a Barcát ne kötelezzék arra, hogy eladja a játékosait, se arra, hogy tizedelje meg a kiadásait (=bértömegét).
De ahogy az eladósodott ember ne vegyen új autót, új tv-t, de még csak színházba se járjon havi szinten szerintem, úgy a Barcának sem szabadna új játékosok átigazolási díját, és új játékosok fizetését engedélyezni, amíg ilyen adósságtömege van. Az átcsoportosítást se gondolom jogosnak, mert ha van feláldozható (=eladható) vagyonunk, akkor az nem létszükséglet, és az adósságot is lehetett volna törleszteni belőle.

Egyszerű az álláspontom szerintem, és semmit sem változtat rajta Tebas vagy bárki konkrét tevékenysége.

Ettől függetlenül örülök, ha racionális keretek közt igazolhatunk valakit mégis, de figyelembe véve a tavalyi kiskapuzós-költségvetés "kozmetikázós" 200 milliót költős Laporta ámokfutást, szerintem teljesen jogos, ha idén nyáron nulla új játékosra lesz sanszunk, beleértve az ingyen igazolhatókat is.
A gazdaságot a hitel hajtja, legyen ez klub, cég, magánember, nem véletlen hívják hitelpénznek a mai pénzt(mivel jelentős része hitelből van), ez pörgeti a gazdaságot, és valósít meg sok olyan dolgot ami enélkül nem valósulhatna meg. Ennyi erővel ne vegyen az ember házat hitelre amíg nincs meg a teljes vételár?

Új autó példa: Nem mindegy hogy azért kell hogy a szomszédnak villants, vagy azért mert a munkádhoz nélkülözhetetlen és visszahozza az árát.
A tavaly nyári átigazolási mérlegünk az úgy -120 millió euro(bizonyos pl Raphinha esetében részletekben) hogy közben jelentősen versenyképesebb lett a csapat és elment egy csomó hatalmas bértömegű játékos, néhányakkal pedig fizetést is csökkentettünk, ráadásul ezt a 120milliót sem egy Coutinho-Griezmann kaliberre vertük el.
Cserébe versenyképes lett a csapat, a nézők olyan mértékben visszatértek hogy a Camp Nou a leglátogatottabb európai stadion, nagy szó egy fanatikus Dortmund tábort legyőzni .

Nem a hitellel van a baj, hanem azzal ha fizetésképtelen egy adott szervezet. Nos ebbe a vírushelyzet, a hatalmas lezárások és kiesések nagyon beleszólt mert papíron a kőkorszakba esett vissza a költségvetésünk, a fizetések összevissza lettek ütemezve és még lehetne sorolni.
Sok helyen enyhítettek pont ezért, mert nem irreális kiindulni abból a szezonból ahol hónapokig meccs sem volt és 0 szurkoló jöhetett a stadionba

A Bartomeu-éra felépített egy nagyon nagy bevételekkel is törékeny rendszert hatalmas pénzszórással, hatalmas fizetésekkel, ami csak idő kérdése volt míg kidurran aztán ezt a vírushelyzet berobbanttota mint egy bombát.

Amit viszont Tebas csinál az a személyes ámokfutása a CVC ügy miatt, a Barcára meg különösen neheztel ezért mindent megtesz és folyamatosan módosítgat a szabályokon hogy nehezebb legyen nekünk.
Télen is elment Depay-Piqué-Bellerin, de Gavit meg nem regisztrálhatjuk? :lol: Ráadásul Piqué a hírek alapján lemondott a megmaradt fizetéséről + még a Camp Nouba szervezi a King's League döntőt, bevételt generálva.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.03.04. 08:21:02

Andris írta:
2023.03.03. 13:26:19
Srácok, lehet hogy túlontúl konzervatív vagyok ebben a kérdésben, de azt kell mondanom, hogy én alapvetően egyetértek ezzel az egésszel.

Ameddig egy csapatnak százmillió eurós nagyságrendben van adóssága, addig ne igazolhasson új játékosokat. Nyilván fizetéseket kell tudni adni, szerződéseket kell tudni hosszabbítani, de ha pártatlanul, racionálisan akarom megközelíteni a dolgokat, akkor egy csapat ne adhasson hozzá új játékost a kerethez, amíg százmilliókkal, neadj isten milliárddal tartozik. Ne lehessen ingyen se játékost igazolni, mert annak is új fizutételt kell bejegyezni.

Teljesen korrektnek tartom azt is, hogy ha eladunk/fizetést csökkentünk, annak csak egy részét lehessen keretfrissítésre költeni, a többit meg max törlesztésre.

És azt se tartom jó dolognak, hogy ha ezt meg akarják kerülni klubok például úgy, hogy eladnak dolgokat a vagyonukból. Legyen az ingatlan, különböző jogdíjak, bármiféle érték.
Adják el ha akarják, de azt a tartozások fizetésére lehessen csak használni.

Ez egy csapat versenyképességének csorbulását idézné elő? Igen. Jó ez? Nem. Nem jó se a klubnak, se a ligának amiben játszik. De attól még szerintem ez a természetes. Ha valakik eladósodnak, azok nem költekezhetnek tovább, semmilyen szinten.

Sajnálom, de az a véleményem, hogy Laportáék abszolút visszaéltek tavaly nyáron a helyzettel, és a liga teljesen érthető módon próbálja egyrészt lezárni a kiskapukat, másrészt teljesen jogosnak gondolom azt, ha végeredményében nem igazolhatunk majd a nyáron.

Hogy Tebasnak van-e személyes hadjárata vagy sem, az nekem üres bulvár, bár látom titeket érdekel. Az, hogy utólag módosítgatnak szabályokat, szerintem nem azért van, hogy velünk ki tudjanak bszni, hanem azért, mert az elnökségünk fittyet hány a szabályok mögötti elvrendszer lényegére, és jogi kiskapukban utazik. Ezeket le kell zárni, teljes joggal dolgoznak szerintem ezen.

Én csak azt látom, amikor felszáll a köd, hogy büdös nagy adósságunk van, mégis költekezni akarunk. Szerintem ez az élet semmilyen területén nem oké. Mindegy, ki mit mond, ki mit nyilatkozik, mik pontosan a szabályok, és mit próbálnak rajtuk módosítani, a végeredmény ugyanaz: amíg ekkora adósságunk van, nem szabad költenünk.

Szerk: az hogy más ligák engedékenyebbek, persze indokolatlan mértékben rontja a versenyképességünket ebben a helyzetben, ugyanakkor szerintem ez nem a spanyol, hanem a többi szövetség/liga hibája. És csak úgy tudunk módosítani rajta, ha besöpörjük a felelőségteljes gazdálkodást a gardróbba, és kulcsra zárjuk az ajtót. Én ezt nem tartom kívánatosnak, akár olyan áron is elkerülném, hogy ha a kövi öt-tíz évben a Barca megragad az EL szintjén, vagy akár még a bajnoki címre se lesz esélye.

Amit írsz részben elfogadom. De ha a klub nem lesz versenyképes, akkor az szponzorok elvesztésével jár. Arról nem is beszélve, hogy nagyon nem mindegy mennyi pénz jön be a hazai meccsekből. Nem mindegy, hogy 90k + néző ül vagy 60k. Ha nem jó a csapat, a nézők sem fognak meccsre járni. Ergo amit Laporta meglépett a lehető legjobb döntés volt rövidtávon. Hogy hosszú távon mennyire lesz kifizetődő !? Azt majd meglátjuk, egyelőre úgy néz ki, hogy lesz/lehet 3 hazai kupánk, úgy hogy nem mi vagyunk/voltunk az esélyesek egyik sorozatban sem.
Ha tud még valamit villantani az öreg, akkor 4-5 even belül a BL-ben is tényezők lehetünk.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.03. 17:44:32

A hitelek át lettek ütemezve a Goldmann Sachtól felvett hitelből
https://www.google.com/amp/s/insiderspo ... oan/%3famp
Elvileg mind hosszú lejáratú.
Ilyenkor figyelembe kellene azt is venni, hogy a Barcának van tulajdona. A közvetítési jogokat azèrt adták el, mert a La Liga nem engedett akár 120 milliós hitelt felvenni játèkosok vásárlására, így a jövőből "lízingeljük" a jelent. Az új hitelt pedig tudták volna rendezni a tulajdonrèszek eladásából.
Laporta előtt 2 lehetősèg volt.
-meglèpni a tulajdonrèszek eladását, ès megpróbálni megismètelni a "virtuóz ciklust", azaz pènzt fektetni a klubba, hogy az bevètelt hozzon, 19-re lapot húzni
https://www.google.com/amp/s/www.footba ... celona/amp
-vagy lèpèsről lèpèsre èpítkezni, de emiatt a La Liga sem igazolni sem szerződèst hosszabbítani nem hagyta volna a klubot, hosszú időre. Miután ezt meglèpte, a szabályok változtatása miatt továbbra sem sikerült regisztrálni a játèkosokat, ès nem sikerült minden poszton erősíteni az említett 15% miatt, amivel kalkuláltak.
Ezen felül az UEFA is megbüntette volna a klubot, mert megsèrti az FFP-jèt, azaz 3 szezonon keresztül vesztesèges èvet zár
https://www.google.com/amp/s/tribuna.co ... mong-them/
A fent említett tulajdonrèszek a Barca Corporate, amit Bartomeuèk alapítottak. Rèszei a
-BLM (kereskedelmi szervezet) Laporta állítása szerint a 49%-èrt 270 milliót ajánlottak
-Barca Innovation Hub
-Barca Studios (audiovizuális stúdió, rádió)49%-át èrtèkesítettèk 200 millióèrt
-Barca Academy
Laportaèk idèn a BLM felènek eladásával tervezték, de Tebasèk új szabálya szerint 5%-a fordítható a keretre. Azaz 900+ milliót èr elvileg a 2 üzlet, de hiába, ha nem lehet a keretre költeni, mert nem engedik. Egyèbkènt Bartoèk elvileg pontosan a nehèz időkre fektettek be ès alapították ezt az "üzletet"
https://www.google.com/amp/s/www.fcbarc ... 2_amp.html
Megemlítenèm mèg, hogy a La Liga FFP előre kalkulál ès preventív módon, "feltètelezèsekre alapozva" korlátoz a jelenben. Pl. Hiába csak 7 millióval csökkent a fizetèsi sapka, nem engedett tèlen igazolni, vagy regisztrálni, mert pl. Gavi fizetèse a jelen körülmènyek között igen, (200 millióval kellene csökkenteni a bèrsapkát) nyártól azonban már nem fèrne bele, ahogy az új igazolásè sem.
A La Liga FFP szabályzatát nem tudom linkelni, mert azt is megváltoztatták. Ilyen nívós tètelek szerepeltek benne, hogy a nehèz helyzetben lèvő klub felbonthatja a játèkosa szerződèsèt. Barca megtette Mtheus Fernandessel, büntetèskènt a bíróság ki is szabta rá 8,5 milliót.
A játèkosok regisztrációja esetèn meg kell említeni az amortizációs köktsèget, amivel èves szintén kalkulálni kell.
Pl. Raphinha (elvileg) bruttó 14 milliós bère mellett kalkulálni kell a 12 milliós amortizációs költsègèvel. (5 èves szerződès, elvileg 58 milliós ár)
Depay ès Auba esetèn az utóbbi ugye 0 volt, mert ingyen èrkeztek. Ezèrt a (elvileg) 14 milliós Depay, ès 20 (ennyire emelkedett volna) milliós Auba bruttó bère helyett ennyit kell beilleszteni a fizetèsi sapkába. Ez vonatkozik Ferranra, Lewandowskira, Koundera is.
Elnèzèst, hogy ilyen hosszúra fogtam, de ezek alapján is, kell megítèlni Laportaèk vagy èppen Xavi munkásságát.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 16:50:00

Itt szerintem két nagyon fontos különbség van a Barcelona és más klubbok eladósodottsága között, amit figyelembe kell venni:

1) A mértéke: https://www.footballtransfers.com/en/tr ... ebt-europe
Több száz millió euróval nagyobb tartozásaink/adósságaink/hiteleink vannak, mint más csapatoknak. És ez a top 10 ugye, ennél a legtöbb csapatnak csak kevesebb van, mint ami itt a képen látszik.

2) Az oka: nálunk emögött kizárólag csak az esztelen költekezés áll. A legtöbb itt lévő klubnak jelentős mértékben egy új stadion is a háttérben áll, hogy itt tart: Atletico, Real, Tottenham, Liverpool, Arsenal: mindannyiuknál vagy épült egy teljesen új stadion vagy egy jelentős modernizáláson/felújításon már átestek/átesnek. Mi meg ebbe még csak most akarunk majd belevágni valami 900 millió euróért, amivel konkrétan megduplázzuk majd a hiteállományunkat. :D

Természetesen vannak más klubbok is, akik iszonyatosan szétköltekezik magukat, de mögöttük áll is egy olyan tulajdonos, befektetői csoport ami ezt tudja finanszírozni.
Az olaszok meg hát közismerten nem a legokosabbak, amikor pénzről van szó, és ez nem csak fociban látható. :D


Én Andris kijelentésén csak annyiban csiszolnék:
"Akinek adóssága van, az NE SZÓRJA A PÉNZT".

Mert van az, amikor van adósságod, de a kis plusz pénzedet kiegészíted valamilyen hitellel egy valami viszonylag biztosan kamatozó befektetésbe teszed amivel a végén nyersz. (például egy stadion felújítás a fociban)
Meg van az, amikor van adósságod, de a kis plusz pénzedet kiegészíted valamilyen hitellel és elmész a kaszinóba, hátha bejön a piros hetes. :D (például 150+ millióért igazolni játékosokat hatalmas fizuval akik vagy beválnak vagy nem)



Persze, lehet féktelen költekezéssel is csapatot megpróbálni felépíteni, de lehet okosan is, türelemmel, illetve megfelelő szakértelemmel. A mi jelenlegi anyagi helyzetünkben pedig szerintem is elég egyértelmű, hogy inkább az okos irányba kellene menni, ha nem akarunk pár év múlva mi is arab tulajdonosokat.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 15:58:16

visca el barca írta:
2023.03.03. 15:37:03
Andris írta:
2023.03.03. 15:24:07
Akinek adóssága van, az NE KÖLTSÖN.
Azt ugye tudod, hogy kb. a vilag összes klubja nyakig van adóssággal? Még az arab klubok, meg a mindenki által gazdasagi példaként felhozott bayern is.
Igen. És? :D
davi10 írta:
2023.03.03. 15:43:23
Most összemossuk a fogalmakat, nem?
Adósság az a hitel ahol már esedékes (lenne) a fizetés. Ha ilyenünk van, azt tényleg rendezni kéne.
Ha az az 1 milliárd vagy mennyi hitel 10 év múlva jár le, akkor abba szerintem se kéne beleszólnia a ligának.
Szerintem itt ez vegyes, de elsősorban az okozza a gondot, hogy az éves aktuális, lejárt hiteleinket nem tudjuk fizetni.

Egyébként valóban összemossuk, de én egyiket se pártolom. Nyilván van szükség hitelekre, de hogy a klub alapvető működésének a nagyobb részét hitelből fedezzük, az sem oké.
A ligának persze nem feltétlen kell ebbe beleszólni, vagy csak mértékkel, de mint mondtam, az én véleményemhez nem sok köze van az ő tevékenységüknek.

Sajnos nem így működik a foci világa, de a Barca meg nem úgy működik, mint a legtöbb klub. Részben ez is okoz nehézségeket.

Egy normál, nem eladósodott Barca szerintem tud olyan bevételt generálni, amiből lehet ésszerű igazoláspolitikát folytatni, és megmaradni az európai fociban. Szóval jó lenne visszaszerezni ezt a státuszt előbb, és aztán gondolkodni azon, hogy kiket igazoljunk még. Ilyen 200 milliós nyarakat meg nem csinálni egy darabig, sőt.


szerk: az nekem új, hogy nem lehet szerződéseket hosszabbítani, nem olvastam erről semmit. Btw, épp most lett hivatalosan bejelentve Roberto hosszabbítása, szóval nemtom ez mennyire helytálló info. Szerintem max fizetésnövekedés mellett nem lehet hosszabbítani.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6640
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 15:43:23

Most összemossuk a fogalmakat, nem?
Adósság az a hitel ahol már esedékes (lenne) a fizetés. Ha ilyenünk van, azt tényleg rendezni kéne.
Ha az az 1 milliárd vagy mennyi hitel 10 év múlva jár le, akkor abba szerintem se kéne beleszólnia a ligának.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése