Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.26. 16:18:30

gránit írta:
2023.11.26. 15:50:07
Nagybarcelona írta:
2023.11.26. 15:34:25
Hagyjátok már ezt a csődben van a klub hülyesèget.
Félreértetted, a csődben van a klub itt most mint a kifogásokra való utalás jelent meg. Számomra ez rossz kifogás, amikor több mint 50 milliókat költünk Koundé-kra meg Raphinhákra.

Mindemellett Laporta szerintem be fogja húzni a választást, mert ő biztosíték arra, hogy a klub a sociók tulajdonában marad. A klub nem kerülhet eladásra. Néhány dolgot értékesítenek, megmaradó tuajdonrésszel, visszavásárlási joggal. De a klub maga nem kerülhet eladásra. Ezért fog szerintem nyerni. Én is szidom folyton Laportát, miközben Laporta-párti vagyok. Vannak dolgok, amik az aktuálpolitika felett állnak. Amellett, hogy neki is megvannak a maga hülyeségei.

Troym, azt meg látni kell, a szurkolói hozzászólásokból, hogy sokak szerint itt minden szép és jó. Néha nem tudom eldönteni, hogy ezek iróniából vannak-e írva, vagy komolyak, de vannak sokan, akik komolyan mondják azt, amit más iróniából. Sokféle vélemény van, és sokak szerint nincs itt gond, és Xavi bizony szent és sérthetetlen. Hatalmas kockázat neki hozzányúlni, mert ha más edzővel sem javulunk, akkor szétszedik Laportát.
Köszi, nem értettem mit nem ért Nagybarcelona.
Nem azt mondtam mi van, hanem mit kommunikálunk. Két eltérő dolog. Laporta a palástos hős szerepében a nép emberének állítja be magát cca 20 éve.
Hát lassan tényleg nehéz követni kinek van baja az elnökséggel , az edzővel, játékosokkal, a ligával, Tebassal. Irónia nem mindig jön át.

Én továbbra is ugyanazt vallom, kb ugyanannyival gyengébb a vezetőség, a keret és az edző is az elvárásokhoz képest és ezek a hatások egymásra rakódnak. De felfogom, hogy nem lehet normálisan igazolni és a vezetőség is nagy valószínűséggel marad, (gondolom Xavi is) ezért semmiféle előrelépésre nem számítok. Idén eddig Frenkie hiánya miatt nem nyertünk, most jön Gavi hiánya, TS hiánya, vagy majd adott esetben Araujo, Balde, stb. Sajnos az egyenletben túl sok ismeretlen nincs, a rendszer nagy része fix.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.26. 15:50:07

Nagybarcelona írta:
2023.11.26. 15:34:25
Hagyjátok már ezt a csődben van a klub hülyesèget.
Félreértetted, a csődben van a klub itt most mint a kifogásokra való utalás jelent meg. Számomra ez rossz kifogás, amikor több mint 50 milliókat költünk Koundé-kra meg Raphinhákra.

Mindemellett Laporta szerintem be fogja húzni a választást, mert ő biztosíték arra, hogy a klub a sociók tulajdonában marad. A klub nem kerülhet eladásra. Néhány dolgot értékesítenek, megmaradó tuajdonrésszel, visszavásárlási joggal. De a klub maga nem kerülhet eladásra. Ezért fog szerintem nyerni. Én is szidom folyton Laportát, miközben Laporta-párti vagyok. Vannak dolgok, amik az aktuálpolitika felett állnak. Amellett, hogy neki is megvannak a maga hülyeségei.

Troym, azt meg látni kell, a szurkolói hozzászólásokból, hogy sokak szerint itt minden szép és jó. Néha nem tudom eldönteni, hogy ezek iróniából vannak-e írva, vagy komolyak, de vannak sokan, akik komolyan mondják azt, amit más iróniából. Sokféle vélemény van, és sokak szerint nincs itt gond, és Xavi bizony szent és sérthetetlen. Hatalmas kockázat neki hozzányúlni, mert ha más edzővel sem javulunk, akkor szétszedik Laportát.
Fernando írta:
2023.11.26. 15:43:30
Xavinak akkora a respectje a sociok kozott, hogy barki kampanyolna masik edzovel nem lenne elonyben, sot…
Erről van szó.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.11.26. 15:43:30

Xavinak akkora a respectje a sociok kozott, hogy barki kampanyolna masik edzovel nem lenne elonyben, sot…
Kezdunk olyanok lenni, mint egy ausztral szigetlako torzs, akiknek “jovanezigy”, kit erdekel mi tortenik a vilagban.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.26. 15:34:25

Hagyjátok már ezt a csődben van a klub hülyesèget. Van 1,2 milliárd tartozás, tavaly 100, most 300 milliós profit a gazdasági karokból. Meg van egy Barca Corporate 500-800 milliós tulajdonrèsz. A mèrtèkadó Transfermarkt szerint 800+ milliós fèrfi focikeret.
A klub 5-6 milliárd èrtèkű, ha eladásra kerülne kapnánk 7-8-at.
A stadiont most èpítjük a 800 millió helyett 1,4 milliárdból, ès èvi 300 milliós bevètelt terveznek a stadionból, pont a hèten jelentettèk be, ha nem lesz covid, katasztrófa, 2024 novemberèben költözünk vissza.

Nem szabad összekeverni a La Liga FFP-vel, ami miatt nem engednek igazolni. Mintha fölöslegesen írkálnèk, mert átveszitek a hülyesèget.

Kb. ez olyan, mint Farkas Norbi az egyik meccsen, hogy èpp akkor kölcsönt vettek fel a rezsire, 100 milliós profit után, amikor tavaly 600+ milliós bèreket fizettek ki.
Valamit csak jól csinálnak, idèn rekord marketing bevètelt könyvelhetett el a klub. Ezèrt sem lehet hagyni ezt a nihillt.
Gazdag az a klub, aki èvi 10 milliót fizet Robertoèrt. A Rayo 19-20-as költsègvetèsèt. Abban az èvben Roberto 20 milliójában volt a klubnak, azután feleztèk az új szerződésèben.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.11.26. 15:53:23-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.26. 15:21:05

Troym írta:
2023.11.26. 14:56:34
Minden a kommunikáción múlik. Most Laporta és az igazgatók narratívája, hogy nagy a csőd, ezt nem lehet jobban csinálni. Kicsit a "szegény embert az ág is húzza, harcolunk a világ ellen, Dávid és Góliátok csatája" stb. Ez tudatosan lett felépítve az amúgy is hatalmas gondjainkra. Innentől alapjáraton nem rúghatsz ki edzőt, mert az belső szakmai hibákra utal, de ha a következő kapmányban az ellenjelölt ígér egy Tuchel / Klopp / Emery / Motta / anyámkínja edzőt, ami lássuk be olcsóbb, mint csapatot hozni, akkor Laportának is lépnie kell. Egy teljes elnöki ciklusra 1 bajnoki cím és BL korai búcsúk nem lesz elég, bármekkora csődben vagyunk.
Én legalábbis tuti Laporta kihívójaként nem valami szipi szuper játékost ígérnék 150 millióért, hanem egy top edzőt 5-10-ért.
Ez mind igaz. Az viszont egy hatalmas kockázat, hogy más edzővel sem mozdulnánk előre, és az nagyon nagy pofáraesés lenne a vezetőségnek. Sokan írjátok, hogy ebben a keretben több lenne. A világbajnokságon sajnos nem ezt láttam. BL-győztes edzők kezei alatt nem mutattak semmit. De Jong mivel mutatott többet van Gaal kezei alatt? Pedri mivel volt jobb irányító Luis Enrique kezei alatt? Egy japán meg marokkói védelem ellen is tanácstalan volt, semmivel nem mutatott többet. Szerintem érzi ő, hogy ebben sokkal több nincs, és ha mással sem javulna a helyzet, akkor mindenki ellene lenne Barcelonában, hogy hozzányúlt Xavihoz. Xavi megítélésének meg az tenne a legtöbbet (mivel sem az idő, sem BL-győztes igazolások nem segítenek rajta), ha kirúgnák, és egy új edzővel sem javulna semmi. Az utólag felmentené Xavit.

Ennek ellenére én kirúgnám, mert nincs vesztenivaló. Nem javul vele semmi, igazolhatunk bárkit, és telhet el akármennyi idő. Nem minden játékoslegendából válik jó edző. Michael Jordan is próbálkozott a pedagógiával, nem ment neki. Sem türelme, sem készségei nem voltak ahhoz, hogy nála sokkal gyengébb képességű játékosokkal vesződjön. Az edzőség egy külön szakma. Nem minden egykori játékosnak van meg az ehhez szükséges kompetenciája.

De kirúgnám, mert nincs vesztenivalónk. Nekünk. Legfeljebb más edzővel sem javulunk, de meg kell próbálni, mert felfelé nem haladunk. Mi ezt kimondhatjuk, mert nekünk nincs vesztanivalónk. Laportának van. Nem nekünk lenne ciki, ha Xavit kirúgják, és a szipi-szupi edző sem tudna mit kezdeni de Jonggal, Gavival, Baldéval, Romeuval stb. Laportának viszont nagyon is. Neki az a legkényelmesebb, ha megvárja, míg a közönség követeli Xavi kirúgását. Ha megjelennek a lelátón a "Xavi out"-feliratok, akkor kirúgja, és ünnepeltetné magát, hogy mindent megtesz a szurkolókért, a szurkolóknak csak kérnie kell, és ő máris cselekszik. Most még kivár.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.11.26. 15:34:26-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.26. 14:56:34

gránit írta:
2023.11.26. 14:20:12
Miért áldozná be? Óriási kockázat, hogy egy másik edzővel sem javulna a játék, akkor meg mindenki rászáll Laportára, hogy hogy merte kitenni a klublegendát. Sokkal nagyobb ennek a kockázata. Akkor hirtelen megszépülnek az emlékek. Xavi semmiben nem volt hibás, csak sok volt a sésült. Tudtunk helyzeteket kidolgozni.
inkább idehozom

Minden a kommunikáción múlik. Most Laporta és az igazgatók narratívája, hogy nagy a csőd, ezt nem lehet jobban csinálni. Kicsit a "szegény embert az ág is húzza, harcolunk a világ ellen, Dávid és Góliátok csatája" stb. Ez tudatosan lett felépítve az amúgy is hatalmas gondjainkra. Innentől alapjáraton nem rúghatsz ki edzőt, mert az belső szakmai hibákra utal, de ha a következő kapmányban az ellenjelölt ígér egy Tuchel / Klopp / Emery / Motta / anyámkínja edzőt, ami lássuk be olcsóbb, mint csapatot hozni, akkor Laportának is lépnie kell. Egy teljes elnöki ciklusra 1 bajnoki cím és BL korai búcsúk nem lesz elég, bármekkora csődben vagyunk.
Én legalábbis tuti Laporta kihívójaként nem valami szipi szuper játékost ígérnék 150 millióért, hanem egy top edzőt 5-10-ért.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.20. 10:48:47

Gavi sèrülèse után az lenne a minimum, ha nem ... tovább a regisztrációjával, ès elfogadnák a bíróság döntèsèt.

Valamint engedèlyeznèk, hogy tèlen az FFP-től függetlenül igazolhassunk a helyère valakit.

A Mundo Deportivo pontosan erről ír, hogy ez lehetsèges.
https://barcauniversal.com/barcelona-ca ... ary-limit/

Gavi fizetèsènek 80%-èrt. (Ez elvileg 8 millió bruttó?) Kèrdès engedik e pènzèrt, vagy csak kölcsönbe. Jó lenne ha nem vacakolnának.

Elvileg állják Gavi fizetèsèt is a szabályok szerint.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.15. 19:51:32

https://www.youtube.com/watch?v=naqEL6gnw4g

remelem, lesz valami allas szamara a csapat korul
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.15. 13:57:14

bence0330 írta:
2023.11.15. 12:04:02
Megnyernek mindent, piaci áron /azon felül értékesítenek, mert baromi jó alkupozícióban vannak, nagyon okosan igazolnak, és mivel a PL-ben vannak, nyilván nem lehet összehasonlítani a közvetítésből származó bevételeket a La Ligával vagy a Serie A-val.
Plusz mivel a világ alighanem legjobb edzője van náluk, nem is nagyon van olyan játékos, aki odamegy és besül, mint más klubokban, amiből ugye tuti veszteség lenne.

Ehhez aztán nem kell nagy könyvelői tudás, vakon megmondtam volna, hogy kizárt dolog, hogy nincs rekordbevételük egy ennyire brutál felkapott PL-ben, triplával.

És az a durva, hogy évek óta nem költenek többet, mint a város túloldalán, és a fizuk sincsenek úgy igazán az egekben, szóval olyan nagyon még arabozni sem lehet, mint egy PSG-nél...

Egy jól felépített rendszerben a pénz pénzt szül.
Elkezdtem írni egy kommentet, de inkább töröltem, mert másik oldalon állok a La Liga FFP-vel is.
Belefutottam most:
https://www.football-espana.net/2023/11 ... nglish-won
Itt van az Atletico elnökènek nyilatkozata.

Rövid vèlemènyem, úgy nehèz felvenni a versenyt, hogy a saját ligájuk nehezíti a dolgukat.

A City jól tevèkenykedik Laporta volt stábjával, de meglátjuk mit hoz az ellenük folyó per.

Azon már nem is filózom, Tottenham 900, MU 1 milliárd fontos tartozás fölött.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.15. 12:04:02

Megnyernek mindent, piaci áron /azon felül értékesítenek, mert baromi jó alkupozícióban vannak, nagyon okosan igazolnak, és mivel a PL-ben vannak, nyilván nem lehet összehasonlítani a közvetítésből származó bevételeket a La Ligával vagy a Serie A-val.
Plusz mivel a világ alighanem legjobb edzője van náluk, nem is nagyon van olyan játékos, aki odamegy és besül, mint más klubokban, amiből ugye tuti veszteség lenne.

Ehhez aztán nem kell nagy könyvelői tudás, vakon megmondtam volna, hogy kizárt dolog, hogy nincs rekordbevételük egy ennyire brutál felkapott PL-ben, triplával.

És az a durva, hogy évek óta nem költenek többet, mint a város túloldalán, és a fizuk sincsenek úgy igazán az egekben, szóval olyan nagyon még arabozni sem lehet, mint egy PSG-nél...

Egy jól felépített rendszerben a pénz pénzt szül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.15. 11:34:23

https://index.hu/sport/futball/2023/11/ ... ster-city/

hat ezt meg hogyan csinaljak?

lehet, hogy jobb a konyvelojuk?
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.10. 16:58:15

Hát ezt a hírt nem tudtam melyik topicba hozzam:

Az Al Hilal kiteheti a keretèből a hírek szerint èvi 300 milliót kereső Neymart, hogy új külföldi játèkost hozhassanak a helyère, amíg sèrült.

Hogy ne legyen teljesen off, azèrt ezt a "golyót elhárítottuk". Ezt a kifejezèst egy Barcas-Amrabatos hírből vettem :)

A FIFA kezdhetne már valamit, a La Ligában a fiatalok új szerződèsèt nem engedik regisztrálni, a sivatagban pedig...

Közben Infantino bejelentette, a 2034-es VB-t Szaúd Arábiában rendezik, úgy, hogy mèg nincs hivatalos döntès...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.02. 11:58:39

bence0330 írta:
2023.11.02. 10:53:16
ha idén is befuccsolunk majd a nagyobb meccseken, akkor lehet, hogy nem ő a megfelelő személy ide.
Ha esetleg lenne is befuccsolás (az is kérdés, mit nevezhetünk befuccsolásnak?), akkor annak a miértje és milyensége majd rámutathat annak okaira.
Vannak dolgok, amiben a pszichológus sem lehet varázsló vagy bűvész.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.02. 10:53:16

Deluigi írta:
2023.11.02. 10:47:49
nem ide tartozik, nem Gundoganos tema, de van foallasu sportpszihologusunk

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... redanovic/

Az elmúlt három évben már bizonyított a spanyol labdarúgó-bajnokság két csapatánál is, mostantól az FC Barcelona játékosainak lelkével foglalkozik Sasa Sredanovic. A montenegrói pszichológus sajtóhírek szerint hat évre kötelezte el magát a katalánoknál.

nem is akarmilyen a csajszi
Igen, ez már régi hír, másfél éve itt van. Egy év az ő szakmájában nem idő, szóval a tavalyi remegő lábakkal még nem kell szerintem elszámolnia, de ha idén is befuccsolunk majd a nagyobb meccseken, akkor lehet, hogy nem ő a megfelelő személy ide.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.19. 12:40:40

https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/real ... 693e5ed9c8
Összefèrhetetlen 🤣
Ahol a Liga elnöke elismerten Reál szurkoló.
Nem Nachon van a hangsúly, de 50+ ève madrid felè hajlik minden (Laporta nyilatkozata 2030-as VB döntőről)
Ez termèszetes, Negreira ügy pedig a valaha volt legsúlyosabb eset.
Lehozták már sokszor, jogilag nem állja meg a helyèt az egèsz ügy. Nem lehetettek a bírák a FIFA szabályai szerint állami befolyásoltság alatt. Gondolom így a 2010-es VB címet is elvehetik, úgyis a Barca gerincnek köszönhető. Az ügyet elindító Aguirre bíró úr szerint a foci bírók makulátlanok, de volt egy lefizetett csoport. Èn a Lahoz, Manzano, Hernandez Hernandez, Soto Grado pakkra tippelek :)

Szerk: mondjuk egy olyan országban mit várunk, ahol "a Reál Madrid mindig a rezsim csapata volt, ès mindig is összefüggésbe hozható volt a bírói kivètelezèssel. 70 èven át azok, akik a mèrkőzèseket felügyeltèk, korábbi madridi szimpatizánsok, játèkosok, vagy elnöki tagok voltak" (-Laporta)

Szóval Aguirre bíró úr biztosan nincs tisztában a joggal (ami a foglalkozása) ès csak úgy megszokásból beszèl.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.19. 12:38:30

superman írta:
2023.10.19. 12:31:58
Miről kell elterelni a figyelmet?
Mivel másik topikból hoztam át, tényleg odaírhattam volna, Nacho büntetésének csökkentéséről volt épp szó, ott írta ezt Nova.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2023.10.19. 12:31:58

bence0330 írta:
2023.10.19. 12:10:35
NovaProspekt írta:
2023.10.16. 18:58:34
Negreirával kapcsolatos elterelő hírmozsa 3, 2, 1...
Egy kicsit elszámoltad magad, de amúgy stimmelt. :D
Miről kell elterelni a figyelmet?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.19. 12:10:35

NovaProspekt írta:
2023.10.16. 18:58:34
Negreirával kapcsolatos elterelő hírmozsa 3, 2, 1...
Egy kicsit elszámoltad magad, de amúgy stimmelt. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.16. 15:17:22

Jack Napier írta:
2023.10.16. 13:26:29
Nem olvastam vissza a diskurzust mert nincs időm, viszont szerintem a legjobb üzleti modell az lehetne (és ezt meg fogadhatná valaki innen ha gazdag akar lenni).

Szoval, anno Kubala és Kocsis kocsmatölék ismerősei által Katalóníban összeharácsolt régi klub és személyes ereklyéket kéne összevásárolni. Majd egy teljesen jelentéktelen hozzájuk nem kapcsolódó ótvaros magyar faluban nyitni belőlük egy arenamuzeumot.
Aztán a pár év múlva befolyt komoly összegeket visszajutattni Laportáéknak valamelyik kajmán bankszámlájára.
Eljönne újból a kánaán azt gondolom Barcelonában akkor.
Nem kifejezetten egy fintech-megoldás, de minden euró számít :lol:
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.10.16. 13:26:29

Nem olvastam vissza a diskurzust mert nincs időm, viszont szerintem a legjobb üzleti modell az lehetne (és ezt meg fogadhatná valaki innen ha gazdag akar lenni).

Szoval, anno Kubala és Kocsis kocsmatölék ismerősei által Katalóníban összeharácsolt régi klub és személyes ereklyéket kéne összevásárolni. Majd egy teljesen jelentéktelen hozzájuk nem kapcsolódó ótvaros magyar faluban nyitni belőlük egy arenamuzeumot.
Aztán a pár év múlva befolyt komoly összegeket visszajutattni Laportáéknak valamelyik kajmán bankszámlájára.
Eljönne újból a kánaán azt gondolom Barcelonában akkor.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.15. 21:44:59

Troym írta:
2023.10.15. 21:31:35
Lehet nem igaz, de szerintem pl a saját official storeban is nem a nike cuccokon szakít sokat a klub, hanem az úgymond saját márkás kínai vackokon, pl Bögre, hűtőmágnes, sörnyitó, vállról indítható wc guriga adagoló, bologató kutya a hátsó ablakban, akármi. Ott nincs jogdíj másik cégnek, csak saját.
A meznél meg figyelembe kell venni, hogy leadod a rendelés teszem azt januárban, hogy 28 millió mezt gyártsanak világszerte a 2024/25 évad mezéből és onnantól ez már megy a maga útján. Ugyanarról a gyártószalagról jön az összes csapat meze, így nem egyszerű szólni novemberben, hogy bocsi elszámoltuk. Gondolom amennyire nem volt mez előző szezonban, annyira sok meg ment a kukába 2021-22 szezonban, amikor Messi lelépett és gondolom addigra le volt gyártva akkora mennyiségben a mez, mintha itt lenne.
Pontosan így van ez.
+ ott van még a múzeum, stadiontúra, Barca-étterem.

De ez az egész bevétel-kérdés sosem volt téma. A klub normál üzemben egy cash-flow gyár, iszonyatos bevételekkel.
A gondot a teljesen irreális transzferkiadások és fizetések okozták. Nem az, hogy ne lenne elég bevétel.
A covid lezárásokig a világon a Barca generálta a legtöbb bevételt a focicsapatok közül.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.15. 21:31:35

Lehet nem igaz, de szerintem pl a saját official storeban is nem a nike cuccokon szakít sokat a klub, hanem az úgymond saját márkás kínai vackokon, pl Bögre, hűtőmágnes, sörnyitó, vállról indítható wc guriga adagoló, bologató kutya a hátsó ablakban, akármi. Ott nincs jogdíj másik cégnek, csak saját.
A meznél meg figyelembe kell venni, hogy leadod a rendelés teszem azt januárban, hogy 28 millió mezt gyártsanak világszerte a 2024/25 évad mezéből és onnantól ez már megy a maga útján. Ugyanarról a gyártószalagról jön az összes csapat meze, így nem egyszerű szólni novemberben, hogy bocsi elszámoltuk. Gondolom amennyire nem volt mez előző szezonban, annyira sok meg ment a kukába 2021-22 szezonban, amikor Messi lelépett és gondolom addigra le volt gyártva akkora mennyiségben a mez, mintha itt lenne.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.15. 21:12:15

La Masia1 írta:
2023.10.15. 20:59:00
Nem az óriási kereslet miatt volt/van hiány, hanem a covid óta eleve beszűkült gyártói kapacitás miatt.
Plusz a mostani gazdasági/inflációs környezetben sokkal jobban megnézik az emberek mire költenek, és ezt a gyártók is tudják. Eleve kevesebbet gyártottak/szállítottak.
Hiába rendel többet a klub, a Nike kapacitásai évekre előre vannak betervezve, nem tudnak gombnyomásra többet gyártani. És a klub ebben a helyzetben egy sales csatorna. Az éves licencért eladta a jogot a gyártásra, limitált a ráhatása, hogy az év közben mennyi extra mezt kap. Persze, egy hajóban van a két fél, de az elmúlt pár évben már nem a Barca az elsőszámú prioritása a Nike-nak.
Elhiszem, ezt meg kell beszélni a gyártóval. Évente több mint 100 millió euró fix összeget adnak nekünk, és abban érdekeltek, hogy minél inkább pörögjön az eladás. Amúgy most akarjuk újratárgyalni a dealt. Nem kell a Nike-nak maga gyártania. Lehet gyártatni másokkal. Keresni kell a lehetőségeket. A készletezés meg rajta rohadás nem probléma, ha egyáltalán nem építenek készletet, hanem igényre gyártanak. Lassabb, de nincs benne kockázat.

https://www.footyheadlines.com/2023/10/ ... -deal.html

Csababarca, teljesen lényegtelen dolgokon lovagolsz. A lényeg, hogy pörgetni kell az eladásokat, és pénzhez kell jutni. Egy koncepciót írtam le, nem egy költségvetést vagy eredménykimutatást. Másfelől azért "ignoráltam", mert már leírtam a magam részéről, hogy nem a mez a lényeg (+ a napokban kaptam egy kritikát, hogy többször leírom ugyanazt, de úgy látszik, igazam volt abban, hogy ez nem az én hibám).

Nem, nem azt írtam, hogy miért nem vesznek mezeket. Azt mondtam, hogy mindenki adjon be a közösbe. Ha nem, nem. Egy indítvány nem számonkérés, hibáztatás, ujjal mutogatás, hanem egy lehetőség. He elzárkózol előle, mert mindent le kell hurrogni, akkor elnézést kérek tőled, rád akkor nem érvényes a javaslat. Ez esetben nem vagy a célcsoportban, ennyi. A sales-nek a célcsoportot kell elérnie, nem azt, aki nincs benne. Ne érezd magad ujjal mutogattatva, kényszerítve vagy megszólítva egy pillanatra sem.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.10.16. 04:15:49-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.15. 21:01:16

Gránit, Te most másról beszélsz, mint amivel kezdted kora délután.
Akkor felkérdezted kvázi a szurkolókat, és "indítványoztad", hogy minden szurkoló vegyen mezt, mert akkor az 164 eurós meznél lenne 100 millió eladott mezzel 16,4 milliárd euró bevétel:D
De ezt nem lehet így leszámolni, mert nem az összes pénz a mienk.

Nagybarcelona szépen leírta mik a számok, azokkal érdemes kalkulálni. Illetve korábban La Masia1 is, de ezeket valamiért ignorálod a képletből.


Nyilván promózni lehet a mezeket, meg egyéb termékeket, nem erre írtam, hogy hülyeség.
De elvárni, neadjisten mutogatni a szurkolókra, hogy miért nem vesznek mezeket, az nonszensz lenne, és meredek még egy Laportától is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése