Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2022.09.29. 11:25:27

Chino írta:
2022.09.29. 09:52:06
Igazából nem tudom hová írjam ezt a hírt mert csak részben érinti a Barcát.
Khelafi két napja a Barcát vádolta illegális tevékenységekért, hogy értékesítés miatt játékosokat vettünk.
Most kiderült egy komoly zsarolási összeesküvésben való aktív részvétele, illetve egy francia-algír fickónak bizonyítékai voltak Khelafi korrupciós és egyéb törvénytelen tevékenységeiről, elsősorban a katari VB megrendezésével kapcsolatban.
Nem szoktam rosszat kívánni senkinek, de nem hullajtanék könnyeket, ha sikerülne valahogy rács mögé dugni a fickót. Bár olyan hatalma van hogy ez nem sikerülne, de legalább a futballvilágból szálljon ki.
Ez az az ember, aki miatt egy Barcának hamarabb szurkolnék egy PSG elleni meccsen. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.09.29. 09:52:06

Igazából nem tudom hová írjam ezt a hírt mert csak részben érinti a Barcát.
Khelafi két napja a Barcát vádolta illegális tevékenységekért, hogy értékesítés miatt játékosokat vettünk.
Most kiderült egy komoly zsarolási összeesküvésben való aktív részvétele, illetve egy francia-algír fickónak bizonyítékai voltak Khelafi korrupciós és egyéb törvénytelen tevékenységeiről, elsősorban a katari VB megrendezésével kapcsolatban.
Nem szoktam rosszat kívánni senkinek, de nem hullajtanék könnyeket, ha sikerülne valahogy rács mögé dugni a fickót. Bár olyan hatalma van hogy ez nem sikerülne, de legalább a futballvilágból szálljon ki.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.26. 20:08:31

bence0330 írta:
2022.09.26. 19:56:20
Jobb hiján ide rakom be: a miénk a legmagasabb átlagnézőszám a a topligákban, 83 383 fő. Brutális.
Ja igen, ez velem is szembejött. Annyival egészíteném ki, hogy ezek csak a hazai meccsekre vonatkoznak.
De nagyon kemény, azért nem olyan nagy csapatokkal játszottunk eddig.

Nem tudom hogy pörögnek mostanában a jegyárak, de gyanítom idén johok eladása nélkül is pluszba lesz a klub. Főleg ha nem fogy el a "w" betű és el tudnak adni elég Lewy mezt :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.26. 19:56:20

Jobb hiján ide rakom be: a miénk a legmagasabb átlagnézőszám a a topligákban, 83 383 fő. Brutális.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.09.09. 15:29:00

bence0330 írta:
2022.09.09. 15:14:03
Pepp írta:
2022.09.09. 15:10:29
New LaLiga wage caps out:

Real Madrid: €683.5m
Barcelona: €656.5m
Atletico: €341m

Elképesztő, amit a Laporta és az igazgatótanács véghez vitt! Januárban még -€114M volt!!!
Ez történelmi visszatérés egyetlen év alatt.
És a bevételek még csak most fognak igazán megugrani, ha továbbra is ilyen marad a meccsnapi nézőszám.
Érzek némi félreértelmezést... 🙂
Pedig nincs.
Az egy évet tavaly nyárhoz értettem, amikor el kellett engedni Messit.
Akkor hozta azt a döntés az igazgatóság, hogy minden veszteséget egyben leírnak, emiatt lett januárban -144M a sapka.
Az egy év alatt szinte az összes nagy fizetést újratárgyalták, illetve eladták, vagy kölcsönadták a játékosokat.
A pénzügyi intézkedésekkel pedig bevételt teremtettek. Tehát összességében 1 év.
Ami lényeges, hogy itt nagy egyszeri bevételek voltak, azért kell most organikusan növelni.
A meccsnapi bevételek az egyik legnagyobb forrás. Ebben nem csak a jegyek vannak benne, hanem a shop és múzeum bevételek is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.09. 15:14:03

Pepp írta:
2022.09.09. 15:10:29
New LaLiga wage caps out:

Real Madrid: €683.5m
Barcelona: €656.5m
Atletico: €341m

Elképesztő, amit a Laporta és az igazgatótanács véghez vitt! Januárban még -€114M volt!!!
Ez történelmi visszatérés egyetlen év alatt.
És a bevételek még csak most fognak igazán megugrani, ha továbbra is ilyen marad a meccsnapi nézőszám.
Érzek némi félreértelmezést... 🙂
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.09.09. 15:10:29

New LaLiga wage caps out:

Real Madrid: €683.5m
Barcelona: €656.5m
Atletico: €341m

Elképesztő, amit a Laporta és az igazgatótanács véghez vitt! Januárban még -€114M volt!!!
Ez történelmi visszatérés egyetlen év alatt.
És a bevételek még csak most fognak igazán megugrani, ha továbbra is ilyen marad a meccsnapi nézőszám.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.09.02. 11:44:48

Contrary to what had been said by the English press, Barça is not one of the 10 clubs under investigation by UEFA as regards to the FFP regulations over the 19/20 and 20/21 seasons. The clubs concerned will be announced today by UEFA.

Na egy jó hír.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.30. 22:30:37

Zsolti írta:
2022.08.30. 21:21:19
Roma, Liverpool, Lisszabon.

Bukott jatekos az osszes, semmi keresnivalojuk a csapatban.
Ez a lényeg.
Akinek kisiklás lett volna Róma, az tekintsen Liverpoolra, akinek ez sem elég, ott van Liszabon.
Az összes többi csak bla bla bla
csababarca írta:
2022.08.30. 21:59:14
Szerintem meg alakulhatott volna másképp, persze indokok mindig vannak.
Sokáig ezt osztottam én is, de amikor jöttek a szerződések hosszabbításai, hamar felismertem, hogy ez már nem igazán a fociról szól. Ugyanis, ha arról szólt volna, akkor nem jutunk idáig.
bence0330 írta:
2022.08.30. 22:16:33
Most van forradalom rendesen,
Békés, nagy részben kényszer szülte irányváltásnak nevezném, de forradalomnak semmiképp.
Félreértés ne essék, önmagunkhoz képest már ez is nagy szó.... :oops:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.30. 22:16:33

csababarca írta:
2022.08.30. 21:59:14
nem volt nagyon alternatívájuk, de ezt is meg lehetett volna oldani másképp, ez meg a vezetőség sara volt.
Ez pontosan itt csúszott el. Ha csak arról szólna a vita, hogy tavaly hogy oldhattuk volna meg, pár hónapos elnökséggel, Messiék kötelező elküldésével, igazolások nélkül, ahol még egy ígéretes Demirt sem szabadott játszatnunk, nehogy pár misit ki kelljen perkálni, akkor arra azt mondom, hogy teljesen rendben van, és esélytelen, hogy őket pótolják, és ha csak attól a ponttól néztük, akkor tavaly még nagyon sokat segítettek, még egyszer utoljára. Mivel a BL nem is volt téma, nem kellett Poolokkal hadakozni egyenes kiesésekben, ezért a fő problémák sem mutatkoztak meg, a bajnokságban hozták mindhárman, amit kellett, ketten hadirokkantan is.

De hát 17-8-9-ben hihetetlen pénzeink mentek el döbbenetes, előre megítélhetően bukó igazolásokra, aminek nem csak még mindig isszuk a levét anyagilag, hanem olyanok helyett jöttek, akik kellettek volna. Persze jöhettek is volna, a fent már említett edzők az égegyadta világon semmit nem tudtak volna tenni velük. Úgyhogy sajnos én még mindig Bartózok, és fogok is. Ez kőkeményen az ő saruk sok más mellett, aligha vita tárgya. Az orbitális fizetéseik is, de főleg a döbbenetesen hosszú szerződések, amik még inkább bebetonozták őket, most sem tudom, hogy menne el pl. Alba, ki venné át, hiába nem rossz játékos még mindig. Vicces lesz, ahogy ott üldögél majd ekkora fizuval sértődötten, meg gondolom sértettségében csökkentésbe sem fog belemenni, de Xavi erről nem tehet, ő kivágta és kész, a csapat érdekében. Kár, hogy ezt így kellett, nem ezt érdemelné Alba, mint ahogy nyilván Messi sem ezt érdemelte volna, de idáig gyűrűzik az a rengeteg ostobaság, amit 4-5 év alatt összehozott a rablóbanda.

Most van forradalom rendesen, kár, hogy tavaly tényleg nem nagyon lehetett ezt még meglépni játékosok hiányában, de főleg az eredménykényszer miatt, nem volt idő puhatolózni.

Ezt mind el lehetett volna kerülni, de 4-5 évünk ki lett dobva az ablakon, minden lehetséges értelemben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.30. 21:59:14

Azért nem valid a feltételezés, mert eszembe se jut pl a 90es évek barca játékosait analizálni, de szerintem senkinek aki nem látta őket játszani.

Azt sem írtam, hogy a többiek csak nézték Xaviékat, erős értelmi különbség van ahhoz képest ahogy én fogalmaztam.

De akkor úgy írom, hogy mondjuk egy nem barca drukker 20 év múlva nem Busquetst vagy Piquét fogja felhozni, hanem Xaviékat elsőkörben.
(Persze ez a posztokból is adódik)
De ezer meg egy ilyen példa van, nem kell ezt zokon venni.
A 2010es évek realjából is Ronaldo, Ramos duó fog beugrani elsőkörben, aztán a többiek.

Szerintem meg alakulhatott volna másképp, persze indokok mindig vannak.

Jah és hidd el, emlékszem azokra az időkre, nem volt annyira régen, és nem rugdalózóban néztem meleg kakaót szürcsölve már akkor sem. Pont ezért írom azt amiket, de totál lényegtelen, én főképp az elmúlt 2-3 éve eseményei miatt ekézem őket, a többi csak egy kiszólás volt, lehet rosszul fogalmaztam.


Abban igazat adok a kollégának, hogy nem volt nagyon alternatívájuk, de ezt is meg lehetett volna oldani másképp, ez meg a vezetőség sara volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.30. 21:40:20

csababarca írta:
2022.08.30. 21:09:23
3.) Igen néztem, képzeld el vannak emlékeim. Tökéletes gépezetek voltak azok a csapatok, nem értem ez hogy jön ide.
Fel tudnék hozni én is sok mindent, hogy mikre nem emlékeztek Piqué-Busquets kapcsán, de totál felesleges.
4.) Nagyon fiatal lehetek, ennek megint nem tudom mi köze ehhez a témához. Nézd meg mikor regeltem, mióta írok a fórumra. Aztán rájösz, de segítek, pár hónappal előbb kezdtem itt mint Te.
Ez az ultimate érv, amikor az életkort hozzuk fel:D
Mondod ezt nekem, aki itt volt és fórumozott az ínséges években is, nonszensz.
5.) Bennem maximum Busquetssel szemben van gyűlölet, sose bírtam, irritál a fószer, nekem a foci nem ez amit ő csinál. Valakinek bejön, rajong érte, engem a hideg kiráz. Ennyi. De ez is tudvalévő rólam, mi ebben a meglepő? Nem is írtam hosszú évekig a Busquets topikba emiatt, mert nem találtam értelmét.
Piquét nagyon kedveltem, kb 2016-ig.
Utána kezdte az idétlenkedést a foci rovására, mivel a teljesítmény kopott, ment a twitterre huszárkodni, meg a pályán kívüli dolgok lettek fajsúlyosabbak nála. De vele szemben nincsen semmi negatív érzésem, egyszerűen már nem való a pályára.
Alba szintén zenész, semleges számomra, hármuk közül őt tényleg elitnek tartottam a posztján. Szóval megint kapufa.

Ami a lényeg, amit már elmondtam párszor, ezeket a tagokat el kellet volna kezdeni kivezetni a csapatból, úgy nagyjából 2018/19-es szezon környékén, de legkésőbb 2020-ban. Nem kitenni őket a hátsó ajtón szaros lapáttal, hanem csökkenteni a szerepkörüket. Ez elmaradt, most Xavi az, aki ezt meghúzta, reméljük tartósan, és Busquetsre is kiterjedően.
Ez nem a három játékos bűne, ahogy Bence is írta, ehhez gyengekezű edzők is kellettek.
De azért híresen nagy befolyással bírt ez a hármas kiegészülve Messivel, aki szintén tehet erről a helyzetről, tehát az ő felelősségük is meg van. De a klub is tett érte, hogy ilyen imidzst építettek köréjük.

Én nem akarok itt belemenni valami harcba, van épp elég arc a fórumon akit irritálok, meg akik engem irritálnak, ez egy ilyen "szakma", pont nem érdekel.
Lehet baromságozni azokat amiket írok, ez sem érdekel túlzottan.
Igyekszem azokra reagálni, amikre érdemes:
3.) Ezek szerint nincsenek emlékeid, ugyanis hiába volt tökéletes gépezet, csak relatíve volt az. Meglehetősen sok szenvedős meccs volt abban a 6-8 évben is, és egyáltalán nem az történt, hogy minden meccset meg évet csak úgy lehozott a Messi-Iniesta-Xavi trió, többiek meg nézték. Sokat kellett gürcölni, sok hihetetlenül kemény (és sok végül meg nem oldott) feladvány is volt, különösen kontracsapatok és betömörülő védelmek. Alba, Piqué és Busquets elengedhetetlen részei voltak a sokszoros BL győztes, és kitudja hányszoros bajnok csapatoknak.
4.) Nem hozok fel érvként ilyesmit, és nem is lényeges, hogy ki hány éves, nyugodtan elolvashatod újra amit írtam: csak azt tippelgettem, hogy miért nem emlékszel a dolgokra helyesen. Egy opció volt, hogy annyira fiatal vagy, hogy ezeket a meccseket még nem, vagy nagyon gyermeki szemmel nézted csak. Teljesen valid feltételezés, és semmiképp sem érv bármi mellett vagy ellen, teljesen félreérthetetlen szerintem a kontextus. Komolyan mondom, olvasd el újra amit írtam, egyáltalán nem értem a reakciódat erre, egyetlen szava sem ül.

Oké, én minden részét értem annak amit mondasz. Nekem nem kell hogy szeresd egyiküket se, az se kell, hogy elismerd, hogy a posztjaikon a legjobbak voltak, az se, hogy beláss bizonyos kényszereket és törvényszerűségeket, amik miatt ez másként nem is alakulhatott az elmúlt pár évben. Ezek mind függetlenek, de egyikről se akarlak győzködni, épp azért, mert ahogy írod, tudvalevő, hogy te nem nagyon csíped őket, meg beszéltünk is róluk és a helyzetükről eleget. Nincs új már.

De olyat írni ezekről az emberekről, akik a klub élő legendái, és akiknek elévülhetetlen és elvitathatatlanul hatalmas szerepük volt 2009 óta jóformán minden elért sikerben, hogy elevezgettek, meg learatták Xaviék babérjait, fürödtek a sikerben és nagyon nem is kellett érte megszakadniuk... ez nálam kiakasztja a mérőt, mármint nyilván csak a hozzászólás erejéig, a fórum szintjén, de akkor is.
Nem tudok, nem akarok, most sem fogalmaznék finomabban. Amit és ahogy írtál, tartalmilag egyszerűen elhelyezhetetlen, és mélyen tiszteletlen.
Örülök, hogy nem különösebben érdekel, mert én meg egyáltalán nem szeretek finomkodni a megfogalmazással, viszont vérig sérteni se senkit.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.30. 21:35:16

csababarca írta:
2022.08.30. 21:09:23
Ami a lényeg, amit már elmondtam párszor, ezeket a tagokat el kellet volna kezdeni kivezetni a csapatból, úgy nagyjából 2018/19-es szezon környékén, de legkésőbb 2020-ban. Nem kitenni őket a hátsó ajtón szaros lapáttal, hanem csökkenteni a szerepkörüket. Ez elmaradt, most Xavi az, aki ezt meghúzta, reméljük tartósan, és Busquetsre is kiterjedően.
Ez nem a három játékos bűne, ahogy Bence is írta, ehhez gyengekezű edzők is kellettek.
De azért híresen nagy befolyással bírt ez a hármas kiegészülve Messivel, aki szintén tehet erről a helyzetről, tehát az ő felelősségük is meg van. De a klub is tett érte, hogy ilyen imidzst építettek köréjük.
Kívülről szállok bele. Semmilyen érzelmi kapcsolat nem fűz egyik játékoshoz sem és előszeretettel kutyázom a Barcelona-vezetést, de pont 2020-ban jött a Covid és a csapat anyagi/szakmai csődje. Egy ilyen helyzetben három okból sem lehetett csak úgy kivezetni a csapatból Piquét, Busquets-et és Albát.
- a játékoskeret rohamosan csökkenő minősége miatt egyszerűen nem volt megfelelő alternatívájuk, alanyi jogon is bentmaradhattak a kezdőben, máshol foltozták a lyukakat játékosokkal - akadt elég távozó
- a spanyol/katalán státuszuk miatt valóban jobban ragaszkodott hozzájuk a klubvezetés, egyszerűen minden csapatnak szüksége van mentorokra és ők kerültek ebbe a helyzetbe
- végül - és a legfontosabb - ár-érték arányban egyszerűen nem érte meg őket leigazolni egyetlen más klubnak sem, semmi értelme nem volt kirakni rájuk az "eladó" táblát

A +1:
- most, hogy hirtelen bejött több minőségi igazolás is, illetve eltelt még két év, mindhármuk pozíciója megrendült. Lehet azt mondani, hogy ez Xavi érdeme, de egyszerűen kezdi értelmét veszíteni mindhárom fenti érv: van helyettük megfelelő minőség, akadnak más veterán-vezető és/vagy spanyol játékosok, akik a mentori szerepkörbe kerülnek, valamint előbb-utóbb úgyis leketyeg a szerződésük (eligazolni végképp nem fognak a felhalmozódó hátralékok miatt)
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.08.30. 21:21:19

Roma, Liverpool, Lisszabon.

Bukott jatekos az osszes, semmi keresnivalojuk a csapatban.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.30. 21:09:23

Andris írta:
2022.08.30. 10:38:31

Ez talán a legnagyobb baromság, amit idén a fórumon olvastam. Ez pedig nagy szó. De bicskanyitogató mértékben nagy, tényleg. Alba, Piqué, és legfőképp Busquets karrierjük korábbi pontján (és nem 1 évig) a világ legjobbjai közé tartoztak. Busquets szerintem alsó hangon 5-7 évig a világ legjobbja volt a posztján. Nem kellett megküzdeniük? Eleveztek?
Én nem tudom, Csaba, hogy hogy a bánatba lehet ennyire elhomályosulva az emlékezeted. Nézted te egyáltalán a Guardiola, LE féle csapatokat élőben? Van bármi emléked arról, hogy ezek a csapatok hogy játszottak? Hogy mekkora küzdelem volt sokszor a siker, és hogy mennyire kellett az a csapat Messiék mögé?
Tényleg csak találgatom, hogy mi vitt rá arra, hogy ezt leírd. Esetleg nagyon fiatal vagy, és akkor még nem nézted a csapatot, vagy nagyon rossz a memóriád, vagy ennyire elvakult gyűlölet van benned az elmúlt 2-3 év miatt ezek iránt a klublegendák (igen, ezek a srácok azok) iránt?
Hihetetlen.


Örülök, legalább megragadt:D
Lehet nem egyetérteni, nekem ez a véleményem.
Nekem az a bicskanyitogató ahogy pl Te mosdatod ezeket az embereket. Na bumm.

És én mikor is minősítgettem ilyen jelzőkkel a Te mondandódat? Lehet volt rá precedens, de nem rémlik.

Hogy érdemben is reagáljak:
1.) Alba tényleg szűk elit volt, kb 2012-2018 között. Azóta fellángolások, a tavalyi szezon elfeledteti mekkora kút volt előtte 2-3 évig.
2.) Busquets sosem fogom elismerni ilyen szinten mint Te meg páran, nyakas vagyok, sorry. Fontos fogaskerék volt, de az utóbbi 3-4 évben már annak sem lehet nevezni. Elkezdtétek ezt a mélységi irányítós dolgot mantrázni vele kapcsolatban, aminek se füle se farka, de jól hangzik. Nem mélységi irányító, sose volt az. EGy skilljét ismerem el, hogy a passzsávokat remekül lehelyezkedte, és teszi még mindig.
3.) Igen néztem, képzeld el vannak emlékeim. Tökéletes gépezetek voltak azok a csapatok, nem értem ez hogy jön ide.
Fel tudnék hozni én is sok mindent, hogy mikre nem emlékeztek Piqué-Busquets kapcsán, de totál felesleges.
4.) Nagyon fiatal lehetek, ennek megint nem tudom mi köze ehhez a témához. Nézd meg mikor regeltem, mióta írok a fórumra. Aztán rájösz, de segítek, pár hónappal előbb kezdtem itt mint Te.
Ez az ultimate érv, amikor az életkort hozzuk fel:D
Mondod ezt nekem, aki itt volt és fórumozott az ínséges években is, nonszensz.
5.) Bennem maximum Busquetssel szemben van gyűlölet, sose bírtam, irritál a fószer, nekem a foci nem ez amit ő csinál. Valakinek bejön, rajong érte, engem a hideg kiráz. Ennyi. De ez is tudvalévő rólam, mi ebben a meglepő? Nem is írtam hosszú évekig a Busquets topikba emiatt, mert nem találtam értelmét.
Piquét nagyon kedveltem, kb 2016-ig.
Utána kezdte az idétlenkedést a foci rovására, mivel a teljesítmény kopott, ment a twitterre huszárkodni, meg a pályán kívüli dolgok lettek fajsúlyosabbak nála. De vele szemben nincsen semmi negatív érzésem, egyszerűen már nem való a pályára.
Alba szintén zenész, semleges számomra, hármuk közül őt tényleg elitnek tartottam a posztján. Szóval megint kapufa.


Ami a lényeg, amit már elmondtam párszor, ezeket a tagokat el kellet volna kezdeni kivezetni a csapatból, úgy nagyjából 2018/19-es szezon környékén, de legkésőbb 2020-ban. Nem kitenni őket a hátsó ajtón szaros lapáttal, hanem csökkenteni a szerepkörüket. Ez elmaradt, most Xavi az, aki ezt meghúzta, reméljük tartósan, és Busquetsre is kiterjedően.
Ez nem a három játékos bűne, ahogy Bence is írta, ehhez gyengekezű edzők is kellettek.
De azért híresen nagy befolyással bírt ez a hármas kiegészülve Messivel, aki szintén tehet erről a helyzetről, tehát az ő felelősségük is meg van. De a klub is tett érte, hogy ilyen imidzst építettek köréjük.

Én nem akarok itt belemenni valami harcba, van épp elég arc a fórumon akit irritálok, meg akik engem irritálnak, ez egy ilyen "szakma", pont nem érdekel.
Lehet baromságozni azokat amiket írok, ez sem érdekel túlzottan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.30. 20:46:56

Szerintem itt eleve kár az öregjeinket utálni. Meg lehet nézni, melyik csapatban ki hogy öregszik. Modric, Kroos, Müller, Lewa, lehetne sorolni, abban a korban, amiben ők most vannak, még simán lehetne magasabb szintet hozni - és azért most sem hullagyenge valakikről van szó. Ha már valakit utálni kell, nekem logikusabb azokat, akik hagyták ezt az egész helyzetet kialakulni. Hogy amíg Madridban Zidane volt, akivel még egy CR7 sem mert volna ujjat húzni, aztán Ancelottira váltottak, addig itt Valverde, Setien, Koeman hagyta, hogy lépésről lépésre satnyuljunk erőnlétileg (és ezzel szerintem arányosan mentálisan is), ami 30 felett nagyon meglátszik már. Plusz ezek a karakterek soha az életben nem merték volna elkezdeni lassan leépíteni őket. Ilyen edzőket soha nem szabadott volna idehozni, főleg 17 környékén, amikor még azért komoly tényezők voltunk, és tuti, hogy jött volna ide valaki sokkal keményebb arc.

Most Xavival kezdünk helyrekerülni is, neki van először mersze rendet tenni LE óta, de ez a pár év már nem jön vissza, és az öregjeink sajna hamarabb öregedtek ki, mint kellett volna, és biztosabb a helyük is, mint kellett volna már 1-2 éve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.30. 20:12:53

Andris írta:
2022.08.30. 10:38:31
Ez talán a legnagyobb baromság, amit idén a fórumon olvastam. Ez pedig nagy szó. De bicskanyitogató mértékben nagy,

vagy ennyire elvakult gyűlölet
@csababarca tett egy megjegyzést, hogy " kvázi kis túlzással"....
Lehet úgy véleményezni, hogy ez baromság, de sajnos a csapat teljesítménye 7 hosszú esztendőn keresztül nem azt támasztotta alá, hogy ez baromság.
Ennek a megállapításához semmiféle gyűlület nem kellett, szóba sem jöhet, hiszen ez tény.
Sajnos nem tudták tartani a szintet azok a játékosok, akiktől ez elvárható lett volna. Sem magukban, sem a csapatban.
Nálunk is ott volt az öltözőben a győztes mentalitás még 2015-ben. Hova lett utána?
Példát mutatni, mentalitást átadni a pályán lehet megfelelő és hiteles teljesítménnyel.
Ezek sajnos hiányoztak nagyon nálunk, máskülönben nem jutottunk volna oda, ahonnan most remélhetőleg elkezdünk felállni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.26. 13:04:48

jclayton írta:
2022.08.26. 00:16:39

Végül pedig: most akkor hogy alakulnak jövőre a Barcelona bevételei, jön többlet, és ha igen, mennyi? Ebben a tekintetben én mindig a Swiss Rambler közzétett számait szoktam figyelni (például innen https://threadreaderapp.com/thread/1548 ... 45606.html, de ezt az összefoglalót valamikor régebben talán már linkeltem is). Mi derül ki ebből a csapat következő évének szempontjából, tudunk jósolni? Hát például az, hogy a Covid és a korlátozások négyszázmillióval megvágták a Barcelona bevételeit. Három helyen történhet jelentős előrelépés a bevételi oldalon: az egyik egy jó BL-szereplés, az elődöntőig menetelés akár 40-50 millió extra euróval is járhat a közvetítési jogok, belépőjegyek kapcsán. Ezen a téren lenne a legkönnyebb kimutatni az összefüggést az új sztárigazolások és a csapat meglóduló bevételei között. A másik a stadionok korlátozások nélküli újranyitása - imádkozzunk erősen egy újabb covid-korlátozás elkerüléséért - amiből akár százmillió euró is befolyhat, a harmadik pedig az üzleti aktivitások fellendülése (stadiontúrák, csapat-merchandise, satöbbi), mondjuk évi ötven millió eurós nagyságrendben. A második-harmadik tételnél fogalmunk sincs arról, hogy a visszapattanás mennyivel lenne kevesebb a drága sztárigazolások nélkül, de borítékolhatóan Laporta fogja learatni a babért, amiért "rendbe rakta a klubot és új víziót adott neki."
Azért ez nem csak a BL-lel kapcsolatban van így. Legalábbis részben. A jogokra kötött szerződés ezt nem érinti, így minden abból származó bevétel és bónusz csak pluszt jelent. A sztárigazolások pedig a nézőszámot is több mint duplájára generálják, ez már akkor elkezdődött, mikor Xavi színre lépett, egy Lewy, Raphinha, egészséges Fati pedig még többet többet lök rajta, amiből egyenes arányosan kihat a Bl-re.
És akkor az említett stadiontúrák, ajándéktárgyak stb. még ebbe nincsenek benne.
És lehetnek drága igazolások, de az ezekből adódó versenyképesség tovább generálhatja a fenti bevételeket. Csak egy lebutított példa. Megvettük a lengyelt 45 millióért és elkezdi szórni a gólokat a Bl-ben ami nagyban hozzájárul, hogy a nyolcad helyett az elődöntőig jussunk. Nélküle ez mondjuk nem vagy nehezen jött volna össze. Ez már plusz 6 meccs, népszerűbb a klub stb. Ez most nyilván nagyon le van egyszerűsítve, de én csak arról beszélek, hogy hosszútávon nem azt jelenti, hogy fizett6ünk 45 milliót meg lesz 40 millió a fizetése.

De a bérekről tovább. Nyilván nem azonnal, de kifutnak azok az összegek, amik nagyban odáig juttatták a klubot ahová az utóbbi években. Coutinho távozott, Griezmann távozott, Dembélé visszavett, Messi távozott, persze nem azonnal, de ezek is lassan a felszabadulnak és ott vannak az eddigi ki nem fizetett eltolt összegek, de a jelenlegi "sztárok" is normál keretek között keresnek. Pl. Pedri is nemrég hosszabbított egy 6-7 millió közti bérért, Fati ugyanebbe a sávba esik. Persze nem fog 2026-ig vagy '27-ig ez tartani, de jelenleg ez több mint korrekt. Ahogy Araujo sem kapott olan fizetést amilyet a posztja minőségéért szoktak sok helyen adni.
A Piqué-Busquets dolog még probléma, mert komoly hatása van még de ők is a távozók között vannak, utóbbi biztosnak is tűnik. Szóval bérállományban helyre lehet tenni a csapatot, ami úgy tűnik el is kezdődött.

Az adósságokból pedig a törlesztésekre is jutott. Az első körös értékesítés, azt hiszem a BLM részére egy az egyben hiteltörlesztésre ment 150 millió euro értékben. Ezt sem vásárlásra, sem regisztrációra nem használtak. Továbbá van jelenleg 100 millió euro úgy emlékszem a BS-től, ami elvileg regisztrációra, esetleges igazolásra ment volna, viszont nem lehetett elkönyvelni nyereségként, így ez füstbe ment.

De ha belemegyünk a jövedelmekbe az amerikai piac megnyílása súlyos euro milliókat jelnthet bevételi oldalon.

Nem vagyok közgazdász és lehet, hogy néhány dologban tévedtem, akkor mea culpa, de én nem látom olyan sötéten és csődközelien a helyzetet.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.08.26. 12:18:47

@Andris, vagy bárki, akit érdekel a téma:

Haraszti Ádám videója a Barca anyagi helyzetéről. Elsősorban a videóban említett és közzétett linkeket is érdemes átolvasni.
"And my heart will leave you never."
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.26. 07:44:21

Peter írta:
2022.08.26. 00:50:48
Andris írta:
2022.08.25. 22:45:13
Peter, amit egyel alattam leírtál, abból gyakorlatilag minden szónak az ellenkezőjét tartom igaznak, köszöntem a figyelmet. :D
Viccet félretéve, Xavi nem azt kapta akit akart, Laporta kapta azt akit akart. Meg persze a rövidlátó szurkolók tömegei. És nincs olyan, hogy kész csapat.
Kezdem a végén, a kész csapat a gyors írás miatti, de valóban helytelen szóhasználat. Ezt az edzőnek kell összerakni.
Tehát az eredeti gondolmenet szerint - szerintem (naívan?) - posztokra olyan játékosokat kapott, akiket többé kevésbé kért. Tehát majdnem minden poszton megvalósult az igénye. Ez azt jelentené, hogy az elképzelése összeállt, így a kivitelezés, hogy milyen csapat lesz ebből, az rajta múlna.

Innen viszont nem érdemes folytatni tovább a gondolatsort, mert ha ez nem Barcelona FC, hanem Laporta FC, akkor ismét visszaugrottunk 2016.-ig és beleléptünk újra abba a folyóba, amiből még a mai napig sem tudtunk kiúszni, sőt az örvény közepében vergődünk.
Ekkor viszont egy sor további kérdés merülhet fel, közöttük az is, hogy Xavi ehhez miért is partner?
Természetesen lehet szeretni egy klubot, de azt kétlem, hogy Xavi hősi halálra vállalkozna, hogy feláldozná önmagát, a szakmai jelenét és jövőjét, hogy Laporta rá támaszkodva a víz alá nyomva őt, levegőhöz jusson és túléljen.
Azt nehezen tudnám elképzelni, hogy Xavi túlélheti Laportát egy bukás esetén, de akár tévedhetek is.

Nyilván bonyolultabb az élet és nagyon sokmindent nem tudunk, sőt, semmit sem, csak azt ami látszik, de ha úgy van, ahogy írtad, akkor megette a fene az egészet, mert ez nem több egy kártyavárnál....
Andris vagy a fórumnak akar némi pörgést generálni, vagy én érzem magam nagyon becsapva! 😉
Ugyanis az Eurobarca-n is, a főcikkekben nem egy Xavi idézet jelent meg, mennyire elégedett az edző az új igazolásokkal!!!

Tekintve, hogy ezek nagy része élőszóban el is hangzottak Xavitól hivatalos Barca felvételeken (meccs előtti interjúk, értékelések, stb), nem látok semmi okot kérdőre vonni, hogy igenis csapatmunka folyik (ezt is nyilatkozta, ahogy Peter is írta), Xavi + edzői stáb, valamint Alemany, JC + stáb között!
Laporta meg marketingezik és mosolyog aláíráskor, ami a dolga!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.26. 02:40:48

bence0330 írta:
2022.08.26. 01:49:54
Ez Xavi csapata, de attól még annak a csapatnak nagyon össze kell állnia. Konkrétan még mindig nincs meg a kerete, két hét múlva meg BL.
Na, azért van amiben elég gyorsan egyetértünk..... :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.26. 01:49:54

Na abban 99%-ban biztos vagyok, hogy Laporta mindent megtett, amit csak tudott Xavi kérésire, szerintem nagyon befeküdt alá. A kinevezése óta inden szava és tette erről tanúskodik. Azok a játékosok jöttek, akikről hónapokig szóltak a cikkek, hogy Xavi mennyire akarja. Koundé, Lewy kiváltképp ilyenek, Christensen is ilyen volt illetve Raphinha is, és akkor Dembéléről nem is szóltam, akit Laportáék vagy padoztattak volna, vagy nem, de hogy nyáron könnyek nélkül búcsúztak volna tőle, és soha nem hallottunk volna róla, az tuti. Laporta még a saját kijelentését is vissza merte vonni, mikor Xavi más kért tőle, pedig ez hatalmas arcvesztés.

Ez Xavi csapata, de attól még annak a csapatnak nagyon össze kell állnia. Konkrétan még mindig nincs meg a kerete, két hét múlva meg BL.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.26. 00:50:48

Andris írta:
2022.08.25. 22:45:13
Peter, amit egyel alattam leírtál, abból gyakorlatilag minden szónak az ellenkezőjét tartom igaznak, köszöntem a figyelmet. :D
Viccet félretéve, Xavi nem azt kapta akit akart, Laporta kapta azt akit akart. Meg persze a rövidlátó szurkolók tömegei. És nincs olyan, hogy kész csapat.
Kezdem a végén, a kész csapat a gyors írás miatti, de valóban helytelen szóhasználat. Ezt az edzőnek kell összerakni.
Tehát az eredeti gondolmenet szerint - szerintem (naívan?) - posztokra olyan játékosokat kapott, akiket többé kevésbé kért. Tehát majdnem minden poszton megvalósult az igénye. Ez azt jelentené, hogy az elképzelése összeállt, így a kivitelezés, hogy milyen csapat lesz ebből, az rajta múlna.

Innen viszont nem érdemes folytatni tovább a gondolatsort, mert ha ez nem Barcelona FC, hanem Laporta FC, akkor ismét visszaugrottunk 2016.-ig és beleléptünk újra abba a folyóba, amiből még a mai napig sem tudtunk kiúszni, sőt az örvény közepében vergődünk.
Ekkor viszont egy sor további kérdés merülhet fel, közöttük az is, hogy Xavi ehhez miért is partner?
Természetesen lehet szeretni egy klubot, de azt kétlem, hogy Xavi hősi halálra vállalkozna, hogy feláldozná önmagát, a szakmai jelenét és jövőjét, hogy Laporta rá támaszkodva a víz alá nyomva őt, levegőhöz jusson és túléljen.
Azt nehezen tudnám elképzelni, hogy Xavi túlélheti Laportát egy bukás esetén, de akár tévedhetek is.

Nyilván bonyolultabb az élet és nagyon sokmindent nem tudunk, sőt, semmit sem, csak azt ami látszik, de ha úgy van, ahogy írtad, akkor megette a fene az egészet, mert ez nem több egy kártyavárnál....
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.26. 00:16:39

FCBsteve írta:
2022.08.25. 17:33:07
Lehet itt nagy számításokat csinálni a játékosok kapcsán, de anélkül is látszik, hogy JOBB játékosokat hozunk be olcsóbb fizetéssel, mint korábban - persze, ebbe is vele lehet kötni, de ezt bízzuk már a szakemberekre (edzői stáb), hogy nekik mi a jó. Az átigazolási pénzek meg piaci alapon menn(én)ek, (ha nem tudnánk olcsóbban elhozni embereket -tehát még ezen is sikerül spórolni helyenként)
Ha kifutnak (eladás, kölcsön, lejáró szerződés) a korábbi szerződések a nem kívánt játékosokkal (akiket azért látványosan drágábban igazoltunk a mostaniaknál), akkor látszódik majd a rendezettebb bértömeg!
De a folyamat mindenféle számítás nélkül is látható!

Bocs, de a csatolt cikkel pont ellentmondasz magadnak... ;)
Given the variety of predictions, Marc Ciria, a financial expert specializing in the Barça economy, assures that “everything will depend on the strategic partner that is found.”
Tehet pont azt írják, a JÖVŐBENI bevétel nagysága stratégiai partner(ek)től függően nagyon nagyra is nőhet (mert most nem igazán volt bevétel)...
Akkor viszont épp jó, hogy 2 partner be lett volna, nem?!
És ha most nem igazán volt bevétel, akkor annak a 50%-a sem hiányzik annyira... 😎
Ha viszont stratégiai partner nélkül nem várható nagy növekedés, akkor a maradó 50% így több bevételt generál, ugye! ;)
Az én mondanivalóm ebből a szempontból nagyon egyszerű: ha azt akarjuk értékelni, sikeres volt-e a Laporta-féle költéshullám első éve, akkor nem azt kell vizsgálnunk, visszahozza-e a negyven milliót, hanem - mondjuk egy éves, értékelhető távlatban - azt, behoz-e száz-százötven milliót (spoiler: a bevételi oldalon simán behoz, de nem az elnök költekezése/sztárigazolásai miatt, erről alább).

Ami a cikket és a Barcelona Studios-t illeti. Nem mondok ellent magamnak, miért is? A stúdió bevételeivel kapcsolatban teljes a homály, arról van némi fogalmunk, hogy két éve olyan 15-20 milliót hozhatott, ebből indultam ki és írtam, hogy egy ötven százalékos tulajdonvesztés legjobb (?) esetben is tízmilliós kiesést jelenthet a Barcelonának az idén-jövőre. Hogy később mi lesz, az majd kiderül: lehet, hogy a Studios tevékenysége százmilliós nagyságrendű biznisszé válik és az is, hogy elhal, a csapat szempontjából mindkét esetet fel lehet fogni nyereségnek (sok-sok pénzt eredményezett a kooperáció vs. legalább pénzt láttunk belőle, amíg el tudtuk adni). Irreleváns, mert a jövő évet néztem. Az mindenesetre furcsa, hogy annak kéne örülni, hogy a csapat eladott egy tulajdonrészt egy vállalatban - mintha hurráznék, mikor a végrehajtó viszi a plazmatévémet, mert legalább több időm marad dolgozni. Ha annyira kockázatmentes biznisz lett volna az értékesítés, akkor Laporta nem csak augusztusban húzza meg a második-harmadik lever részeként a tranzakciót, mert nem volt más választása.

Végül pedig: most akkor hogy alakulnak jövőre a Barcelona bevételei, jön többlet, és ha igen, mennyi? Ebben a tekintetben én mindig a Swiss Rambler közzétett számait szoktam figyelni (például innen https://threadreaderapp.com/thread/1548 ... 45606.html, de ezt az összefoglalót valamikor régebben talán már linkeltem is). Mi derül ki ebből a csapat következő évének szempontjából, tudunk jósolni? Hát például az, hogy a Covid és a korlátozások négyszázmillióval megvágták a Barcelona bevételeit. Három helyen történhet jelentős előrelépés a bevételi oldalon: az egyik egy jó BL-szereplés, az elődöntőig menetelés akár 40-50 millió extra euróval is járhat a közvetítési jogok, belépőjegyek kapcsán. Ezen a téren lenne a legkönnyebb kimutatni az összefüggést az új sztárigazolások és a csapat meglóduló bevételei között. A másik a stadionok korlátozások nélküli újranyitása - imádkozzunk erősen egy újabb covid-korlátozás elkerüléséért - amiből akár százmillió euró is befolyhat, a harmadik pedig az üzleti aktivitások fellendülése (stadiontúrák, csapat-merchandise, satöbbi), mondjuk évi ötven millió eurós nagyságrendben. A második-harmadik tételnél fogalmunk sincs arról, hogy a visszapattanás mennyivel lenne kevesebb a drága sztárigazolások nélkül, de borítékolhatóan Laporta fogja learatni a babért, amiért "rendbe rakta a klubot és új víziót adott neki."

Ami viszont az elnökség döntései miatt biztosan nem fog változni rövid, egy-öt éves távon, az a kiadási oldal több kirívó tétele. A bérek problémája nem oldódik meg, mert az újonnan jötteket is fizetni kell, továbbá ki kell fizetni a régi gárda elcsúsztatott béreit (a Piqué, Umtiti, Busi-féle 50-50 millió eurós hátralék csak a jéghegy csúcsa). Lehet azt állítani, hogy legalább érvénybe lépett egy új, értelmesebb bérstruktúra, de egyáltalán nem számítok arra, hogy a Barcelona ne lenne bármikor is top tízes csapat a fizetések terén. Legfeljebb nem lesz magasan az első. Az új, pénzbe kerülő drága igazolások miatt a játékosok magas amortizációja is tovább terheli a kiadási oldalt. Végül pedig stabilan a kiadások/be nem jött bevételek között szerepel pár olyan tétel, ami korábban nem számított tényezőnek: a tévédíjak miatt hiányzó 40+ millió euró, a Barca Studios bevételéből kieső rész (még akkor is, ha szerinted az voltaképpen haszon), a felvett kölcsönök elmúlt három évben megugró kamata, ami szintén 40+ millió eurós kiadás marad stabilan. A linkben szerepel, milyen haszonnal gazdálkodott a Barcelona a "jó" években: senki se számítson százmilliós nagyságrendű éves többletre, teljesen irreális.

Nagyon leegyszerűsítve: a Barcelona folyamatosan előremenekült a bevétel terén, hogy tartsa a versenyt a kiadásaival, az elmúlt évtizedben elszálló játékosbérek csak egy tünetét jelentették a klub problémáinak. Apró megjegyzés: nem is beszéltünk arról, hogy a Barcelona eleve a nehezen megismételhető Messi-szupersztárhatás miatt katapultálhatta magát ilyen magasra. Most megint a bevétel maximalizálása folyik a játékosállomány minden áron való megerősítése mellett, miközben teljesen világos, milyen rizikókkal jár ez a stratégia:
- ha elmaradnak az eredmények, akkor borul a pénzügyi terv
- ha külső tényezők miatt csökken pár alapvető bevételi forrás (covid, de akár elszálló infláció és energiaárak), szintén borul a pénzügyi terv
- ha egyszer egy ponton egy hitelezőnek nem lesz elég a csapat reputációja, szintén borul a terv

Csődbe megy a Barcelona? Szerintem ki van zárva. Eredményes lehet a pénzköltéssel-túllendülünk-a-válságon stratégia? Igen. Van esélye annak, hogy a Terv nem jön be? Szinten igen. Visszapattannak a Barcelona bevételei? Egy bizonyos szintre egészen biztosan. Segítenek ezen a drága igazolások? Valamennyit biztosan, de csak találgathatunk, mennyit, miközben további problémákat is generálnak. Egyszerűen csak reálisan kell látni a lehetőségeket, ez nem valamiféle pesszimista kirohanás akart lenni.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.25. 18:09:23

Andris írta:
2022.08.25. 10:18:25

1.
Értem amit írsz, de ez attól még semmit nem változtat azon, hogy őrületes pénzeket fizetünk ki most pár új játékosért és játékosnak. Plusz két megjegyzés:
Egyrészt a bérek csökkentek, de még így is (és az újak is!!!) nagyon magasak, alig van pár csapat ahol magasabbak a fizetések. Több, mint 3, múltkor valakivel erről vitáztunk, de még mindig élmezőnyben vagyunk, a már frissített és új, jelenlegi bértömeggel. Nagyon nagy pénzeket fizetünk ki, csak nem olyat, ami normál működés mellett azonnal csődbe visz. De szerintem olyat, ami ilyen adósság mellett nem felelősségteljes.
Velem "eszmecseréltél" erről sztem 😉, DE a nagy bérek a múltból fakadnak - csúsztatott bérek, nagy fizetések, nagy átigazolási díjak (ennek jó részét ugyan leírták tavaly a mínusz 400m során)!
FdJ, Umtiti, Lenglet, lehet a végtelenség sorolni, ki mindenki van olyan béren, hogy nem akarnak eligazolni - és a csapat szempontjából nem fontos emberek... Griezmann is lassan megint a nyakunkba esik... Amíg ezek ki nem futnak, nagy javulás nem várható, csak kis részsikerek - pl különféle kölcsönök révén...

Andris írta:
2022.08.25. 10:18:25
Másrészt szerintem kicsit elkalkulálod a dolgokat, mert sose fog visszatérni a régi szintre a klub iránti érdeklődés. Bár Messi még visszajöhet, de ő volt az egyik, ha nem a legnagyobb tényező. Meccseket, szponzorációs ütőkártyákat, mindent illetően. A turizmus sem állt még vissza a régi szintre, és vannak kétségek, hogy valaha visszafog, de ez nem olyan, hogy 1-2 év alatt rendeződik. Átlagban most lehet visszatértünk, mert sokan pótlólag (is) utaznak, de úgy tudom, hogy a kövi tíz év nem számol a régi forgalommal európában, és sajnos 5-10%os visszaesést már a Barca is megérez, mert igen komoly mértékben a turistákból élnek.
Arról nem is beszélve, hogy az egész világ egy csöndes, lassú gazdasági válságot nyög, de a szerződéseinken és hiteleinken lévő nominális részek nem változnak..
Egy szó mint száz, nem hiszem h visszatér a régi érdeklődés, még ha meg is lehet közelíteni. De szvsz nagyon számítanak azok az évi 10-20 milliók, ami 1-2% ingadozással jön/megy.
Én optimistább megközelítéseket olvastam... :)
Ez a Xavi köré épülő projekt hozni fogja a bevételt rengeteg fronton!
Lehet majd évente nézegetni a gazdálkodási eredményeket! :)

Andris írta:
2022.08.25. 10:18:25
2.
A tavaszi csapat végigversenyezte a bajnokságot, nem is akárhogy. Ha valaki összeesésnek értékeli azt, ami történt, mindent figyelembe véve, akkor legyen. Én abszolút nem így értékelem, de ha te igen, akkor sem lehet rá azt mondani, hogy ne lett volna versenyképes. 12 pontos hátrányban nem lehet nem kipukkadni a végére, ha már matematikai esélyed se igazán marad, de ez nem rajtunk múlott. Az meg, hogy egy kupában a tinik által húzott csapat nem gázolt át mindenkin, és fennakadtak a későbbi győztesen, akik egy betonkemény csapat voltak, szerintem szintén nem olyan, ami alapján meg lehet kérdőjelezni egy csapat versenyképességét. Gondold át kicsit, mit is jelent ez a szó: versenyképesség. Nem azt, hogy mindent megnyerünk, hanem azt, hogy a játék alapján mindenhol van esélyünk. Szerintem ezt 110%ban kimerítettük.
Lehet, hogy javult a helyzet az igazolásokkal, sőt ez 1000%. Kérdés hogy mennyit, és megérte-e, ezt később tudjuk eldönteni. Én nekem más szempontjaim is vannak, ezt majd a szeptemberi értékelőben leírom.
Bocsánat, de a tavaszi csapat egy téli átigazolási csomag eredményeképpen jött létre (+Dembélé), szóval akkor vagy ezt se vegyük figyelembe, vagy fogadjuk el a mostani erősítéseket kevesebb fenntartással!
Azért ne legyünk elégedettek a tavaszi válogatott szünet utáni játékkal - olyan lesújtó kritikákat olvastam itt, hogy csak na... Pont a keret mélységét írod Te is hiányként - miért gond ennek javítása (és esetleg a nagy öregek kivezetésére gondolás)???
Andris írta:
2022.08.25. 10:18:25

Az jó, ha a maradék 75%/66% tényleg hiteltörlesztésre ment el, csak erről ritkán hallani. Tudom, hogy így van a szabály, de ki tudja hogy melyik oldalon mit trükköznek még, ez az egész ffp meg fizetési sapka meg minden valóban arra volt jó, hogy trükközések és ügyeskedések lavináját indítsa be, nem pedig arra, hogy a klub elfogadja, hogy kicsit lejebb kell adni, amíg talpraállunk.

Arról szerintem ismered a véleményem, hogy mit jelent az, ha valamiről cikkeznek. :D
Hosszú évekig folyton arról volt szó, hogy a mezeladásokból nincs közvetlen bevételünk, vagy elhanyagolható. Akkor most hogy döntjük el, hogy melyik cikkek tartalmaznak helyes információt?
Egyébként jelenthet 20 misit Lewa (kétlem), de az még mindig nem biztos, hogy ez mezeladásokkal összekötött bevétel. Lehet hogy sztár érkezése esetén módosulnak a szponzorációs szerződések, vagy már a jövőbeli tárgyalásnak adnak jobb alapot.

Amit a végén írsz, az nem egészen az, amire én gondolok. Én se nem sportszakmai/versenyképesség növelési, se nem gazdasági szempontból közelítenék. Az én szememben a Messi utáni, és 1,5milliárd eurós adóssággal fémjelzett korszakban egy fő szempont van, és abból vezetnék le mindent. Ez a szempont, az egyetlen, hogy a klub jövőjét kellene (kellett volna) elkezdeni felépíteni. Mivel ehhez gyűjtögetem most az információkat, nem állítanék semmit. Csak általánosságban azt, hogy akár mindegy is lehet, milyen kiadások és bevételek vannak idén, és 3-4 évre vetítve. Mindegy (is lehet), hogy mit nyerünk idén és jövőre. Lehetünk jók idén, lehet pozitív a gazdasági mérlegünk is, akkor se biztos, hogy a klub jövőjének felépítése szempontjából jó irányba történtek a dolgok.
Anélkül, hogy belemennék részletekbe (hiszen mégegyszer mondom: nem állt össze az írás, messze nem), azt gondolom például, hogy túl jó keretet kap Xavi, és a túl jót csak papíron kapja. Ki tudja, ki mennyire válik be, és ha beválnak, akkor is az mire elég éppen idén. Szerintem nagyon kártékony az, hogy látványosan jobb keretet akartunk a tavalyinál, közben meg mennyi ideje van Xavinak építkezni? Ráadásul hiába lehet kiváló képességű ember, attól még mindig zöldfülű edzőnek számít. Ráadásul még felkészülés helyett is amerikában kellett kuncsorogni pár millióért.
Szerintem egy csapat újraépítése több éves folyamat, és ezek alatt az évek alatt nem szabadna szempont legyen, hogy hány kupát nyerünk. És úgy érzem, hogy ez igenis meghatározó szempont volt az igazolásoknál, és így már az a szurkolóknál is.
Nehéz gazdasági helyzetben kell figyelni ezekre is hiszen részben ettől függnek bevételek, de mégis egyensúlyt kellene tartani. Abban nem vagyok biztos, hogy ha leülök összeszedni, akkor arra jutok majd, hogy megmaradt az egyensúly ezen a nyáron.
Azt érzem, hogy nem a klub van mindenek előtt, hanem a szurkolók általi megítélés.

Végső soron egyébként ez a szurkolók felelőssége. Mindenki lólépésben akar újra bajnokká válni, tök mindegy mekkora gödörben vagyunk bármilyen szempontból, jövőre újra a bajnoki cím az alapelvárás. Erre a idei igazoláspolitikánk még rádupláz szvsz.
Engem a gazdasági rész nagyon érdekel, kifejezetten követtem (mostanság is) az ilyen jellegű információkat...
Mindegyik kar mozgatásánál volt szó visszafizetésekről is... Ekkora pénzek behozását követően sztem már a 1,5mrd is kevesebb, de ennek most nincs energiám utánanézni...

Xavi "túl jó" keretet kap??? Lehet, de Xavi kérte a játékosokat... Egy szakmai stáb dolgozik, Xaviék kérik a játékosokat vagy a betöltendő pozíciókat jelölik meg, Alemany csapata meg intézi... Meg közben az eladásokat is... Mindezt az FFP korlátok, "hisztis" játékosok és ügynökeik igényei között egyensúlyozva - sztem kifejezetten mesterien!

És az egész projekt ELADHATÓ: hatalmas marketing értéke van, generálja a jövőbeni lehetséges bevételeket, hozza ide a játékosokat, szponzorokat, stb-stb.
Válasz küldése