Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.12. 22:04:46

Az, hogy Pep, LE és Xavi a nyomásra panaszkodik nekem 3 dolog miatt nem érthető:

1. Mindhárom egykori játékos, mégis meglepődik ezen? Évtizedek óta látják és elvállalták. Mivel is nem voltak tisztában?

2. Máshol nincs nyomás? Max 1-2 helyen, a többi helyen kirúgnak és jónapot. (Ld Enrique a Románál) de ugyanez a nyomás megvan mindenhol. Nekem az egyetlen eltérés, hogy más országokban kevesebb infó szivárog ki a sajtónak.

3. A másik oldalt meg folyamatosan elfelejti mindegyik megemlíteni. Mindhárom kb 0 értékelhető eredménnyel a háta mögött lett kinevezve egy TOP európai csapat élére kizárólag a játékosmúltjuk miatt. Nincs még egy európai élcsapat, ahol ennyi elég lenne. Bárhol máshol ilyen évtizedenként 1 van, nálunk meg majdnem mindenki.
Kicsit olyan, mintha újoncként betennének Forma1 élcsapatba pilótákat, és ők meglepődnek, hogy ott nagy az elvárás. Az!

Ezért kell(ene) 50-70 közötti elegendő mennyiségű és minőségű tapasztalattal rendelkező vezetőedzőt kinevezni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.12. 21:47:23

Az edzőt a vezetőség választja ki, szóval az ő felesőgük alapból adott. De itt konkrétan arra gondoltam, hogy elfogadta azt az opciót, hogy most jelenti be a távozását, de csak nyáron megy.

Yamal marad, de nem biztos, hogy mások is. Többen nyilatkozták, hogy a Xavi-féle projektet vonzónak találták, és azért is igazoltak ide. Pl. Lewa, Gündogan, akik most akár csalódottak is lehetnek. De pl. Canceloban sem lennék biztos, hogy jelenleg nagyon maradni akarna. Nyilván sok múlik azon, ki lesz Xavi utódja. Ha valami pályakezdő, esetleg középszerű arc, akkor lehet néhány játékosunk megunja. Illetve, lehet, hogy az új edző teljesen más irányvonalat képvisel madj -erre utalhatott Deco nyilatkozta- ami nem feltétlenül baj, de egy stílusváltásnál mindig vannak vesztesek és győztessek.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.12. 21:44:53

LG írta:
2024.02.12. 20:47:46
bence0330 írta:
2024.02.12. 19:35:04
Mondjuk azért a bejelentés óta megnyerünk kettő meccset és egyet döntetleneztünk, tragédia nincs, 7 pont a 9-ből minden, csak nem rossz. Még ha az ellenfelekre való tekintettel lehetett volna az 9 is. Bajok ettől még vannak bőven, de a helyzet szerintem semmivel sem rosszabb, mint a bejelentés előtt (sőt).
Éppen ez az, hogy a tegnapi döntetlen elég volt a feszültég kialakulásához. Akkor képzeld el, hogy mi lesz, ha ne adj isten kikapunk a Celtától, vagy még rosszabb esetben elvérzünk a Napoli ellen?
Ez a döntetlen azért kavart ekkora port, mert egy hatalmas lehetőséget szalasztottunk el. Elhúzhattunk volna az Atmától, ott lettünk volna a második hely küszöbén és még a bajnoki cím sem lett volna irreális. Ha mondjuk ez pár fordulóval ezelőtt történik nem okoz ilyen felfordulást.
Ráadásul egy simán nyerhető meccset engedtünk ki a kezünkből.
LG írta:
2024.02.12. 20:47:46
Amúgy én sem gondolom, hogy ekkora nyomás alatt kellene dolgozniuk a klub vezetőinek, de sajnos ez van. Xavin már ősszel látszott, hogy frusztrálják a támadások, pedig akkor még semmi nem volt veszve. Miután bejelentette a távozását, azóta a nyomás nagyobb része a vezetőségre helyeződött át, akik elfogadták a döntését ebben a formában. Innen most már minden rossz meccs után Laporta kapja majd a támadásokat, nem véletlenül volt annyira frusztrált tegnap. És megint nem azt mondom, hogy ennek így kellene, hogy legyen, de mégis így van. Sőt, szerintem borzasztóan rossz, hogy ennyire nincs türelem a szurkolókban és a közvéleményben a klub iránt, hosszabb távú projektek egyszerűen így nem is tudnak kibontakozni, mert az első nehézségek után elkaszálják őket. Ebben viszont van szerepe Laportának is, szerinem az elejétől fogva nagyon rosszul kommunikál kifelé. Az irreális ígeretek helyett sokkal inkább a kezdetektől azt kellett volna folyamatosan mondania, hogy időre lesz szükségünk, évek kellenek, hogy talpra álljunk, el kell fogani, hogy most egy darabig nem leszünk az európai elitben, minimalista elvárásokat megfogalmazni, stb.
Ezt én is így látom. Túlságosan nagy a nyomás, a türelmetlenség. Korábbi edzők is ugyanezt mondták. Tavaly a Reálra rávertünk 10 pontot, a Szuperkupában lealáztuk őket és semmi balhé nem volt. Most szinte a 0-ról kezdtük, egy sikeres szezon és szezonkezdet után elkezdtek csikorogni a fogaskerekek, nem megy a csapatnak és elfogy a türelem. Pepnek nemrég volt egy interjúja, amiben elmondta, hogy mekkora nyomás volt itt végig rajta, a Cityben nyugodtan hagyták dolgozni, nem türelmetlenkedtek vele. (Pedig a világ magasan legjobb keretével is hosszú évek kellettek, hogy nemzetközi szinten elérjen valamit) Pont ez a fajta nyomás miatt nem akarna visszajönni.
Lucho ugyanezt mondta. Hiába volt a tripla, amikor nem jöttek úgy az eredmények, a játék nagyon kikezdték, a PSG utáni pofont követően már erősen megingott a pad alatta, ha nincs a 6:1 lehet, hogy fel is állítják. Ő is lenyilatkozta, hogy nem érezte igazán jól magát.

Az, hogy Laporta mit kommunikált előtte az lényegtelen. Ezek a kampányfogások, amiket minden jelölt elsüt. Mindenki tudja hogy nem fog bejönni.
Ha azzal jön, hogy még évek fognak kelleni, hogy talpra álljunk, komolyan felkerüljünk a térképre senki sem szavazott volna rá. Egy választási kampányban senki nem mond/mondhat ilyet
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.12. 21:35:48

LG írta:
2024.02.12. 20:47:46

Miután bejelentette a távozását, azóta a nyomás nagyobb része a vezetőségre helyeződött át

Innen most már minden rossz meccs után Laporta kapja majd a támadásokat
Mégis milyen támadásokat kapna Laporta? Ő a hibás azért, mert nem tudunk védekezni, vagy hogy épkézláb támadásaink megint alig voltak? Hogy a legtöbb próbálkozásunknak se füle se farka? Hogy lesz ami lesz alapon játszunk, és a játékosok egyéni improvizációjára szorítkozik az egész? Mégis mi felelőssége van ebben Laportának? Ez csak Xavi felelőssége, senki másé.
LG írta:
2024.02.12. 20:47:46
hosszabb távú projektek egyszerűen így nem is tudnak kibontakozni
Milyen hosszú távú projekteknek nem adnak időt? Attól, hogy Xavi távozik, Yamal marad.
LG írta:
2024.02.12. 20:47:46
Ebben viszont van szerepe Laportának is, szerinem az elejétől fogva nagyon rosszul kommunikál kifelé

minimalista elvárásokat megfogalmazni
Alapvetően egyetértenék, de a szponzorok miatt mindig azt kell kommunikálni, hogy jók a kilátásaink. Ezen százmilliók múlnak. Senki nem áll be egy olyan csapat mögé, amit azt kommunikálja, hogy most évekig nem leszünk sehol.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.12. 20:47:46

bence0330 írta:
2024.02.12. 19:35:04
Mondjuk azért a bejelentés óta megnyerünk kettő meccset és egyet döntetleneztünk, tragédia nincs, 7 pont a 9-ből minden, csak nem rossz. Még ha az ellenfelekre való tekintettel lehetett volna az 9 is. Bajok ettől még vannak bőven, de a helyzet szerintem semmivel sem rosszabb, mint a bejelentés előtt (sőt).
Éppen ez az, hogy a tegnapi döntetlen elég volt a feszültég kialakulásához. Akkor képzeld el, hogy mi lesz, ha ne adj isten kikapunk a Celtától, vagy még rosszabb esetben elvérzünk a Napoli ellen?

Amúgy én sem gondolom, hogy ekkora nyomás alatt kellene dolgozniuk a klub vezetőinek, de sajnos ez van. Xavin már ősszel látszott, hogy frusztrálják a támadások, pedig akkor még semmi nem volt veszve. Miután bejelentette a távozását, azóta a nyomás nagyobb része a vezetőségre helyeződött át, akik elfogadták a döntését ebben a formában. Innen most már minden rossz meccs után Laporta kapja majd a támadásokat, nem véletlenül volt annyira frusztrált tegnap. És megint nem azt mondom, hogy ennek így kellene, hogy legyen, de mégis így van. Sőt, szerintem borzasztóan rossz, hogy ennyire nincs türelem a szurkolókban és a közvéleményben a klub iránt, hosszabb távú projektek egyszerűen így nem is tudnak kibontakozni, mert az első nehézségek után elkaszálják őket. Ebben viszont van szerepe Laportának is, szerinem az elejétől fogva nagyon rosszul kommunikál kifelé. Az irreális ígeretek helyett sokkal inkább a kezdetektől azt kellett volna folyamatosan mondania, hogy időre lesz szükségünk, évek kellenek, hogy talpra álljunk, el kell fogani, hogy most egy darabig nem leszünk az európai elitben, minimalista elvárásokat megfogalmazni, stb.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.02.12. 19:43:37

bence0330 írta:
2024.02.12. 19:35:04
Mondjuk azért a bejelentés óta megnyerünk kettő meccset és egyet döntetleneztünk, tragédia nincs, 7 pont a 9-ből minden, csak nem rossz. Még ha az ellenfelekre való tekintettel lehetett volna az 9 is. Bajok ettől még vannak bőven, de a helyzet szerintem semmivel sem rosszabb, mint a bejelentés előtt (sőt).
Ha javulnanak az eredmenyek, az abbol a szempontbol lenne rosszabb, hogy senki nem ertene, miert megy el Xavi es mi szukseg volt erre. Mondjuk ez egyelore nem fenyeget.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.12. 19:35:04

Mondjuk azért a bejelentés óta megnyerünk kettő meccset és egyet döntetleneztünk, tragédia nincs, 7 pont a 9-ből minden, csak nem rossz. Még ha az ellenfelekre való tekintettel lehetett volna az 9 is. Bajok ettől még vannak bőven, de a helyzet szerintem semmivel sem rosszabb, mint a bejelentés előtt (sőt).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.12. 16:10:43

A bajok nem kicsik, most már ez szerintem tagadhatatlan. Ha nem történik pozitív fordulat, hanem folytatódik a jelenlegi tendencia, akkor abba az egész vezetés bele fog bukni.

Deco nyilatkozatát pedig nagyon nagy butaságnak tartom, a jelenlegi helyzetben ez csak olaj volt a tűzre. Még ha van is abban igazság, hogy nem szabad belehalni a hagyományokhoz való ragaszkodásba, ezt nem most és nem így kellett volna lekommunikálni. Persze már magyarázkodik, de ilyenkor már késő.

Most egy dolog segíthetne, ha csapat elkezdene jól játszani és meccseket nyerni zsinórba. Csak ez tudná eloltani a tüzet. Csak épp idegenben kellene ezt elkezdeni a Celta ellen, ami nagyon húzósnak tűnik. Pedig szerintem ha ott sem nyerünk, akkor lehet el is kezdenek hullani fejek, elsőként pl. Xavié, de most már szvsz Deco is bajban van.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.11. 10:40:39

kmb írta:
2024.02.10. 11:34:34
Parancsolj:https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... ienda.html
Köszi, jól hangzik. Kezd ez a b.szogatás tényleg túlmutatni már egy összeesküvés-elméleten, de akkor gondolom ez lesz most egy ideig a tendencia. Reméljük ha a Mbappe-Real házasság végre összejön akkor Tebas is megnyugszik. Tényleg vicc, hogy a kedvenc csapatán kívül lassan az egész spanyol mezőnyt kivéreztetik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.10. 22:38:39

bence0330 írta:
2024.02.09. 23:47:16
Hát igen, LG-vel az esetek jó részében egyetértek, vagy ha nem, akkor sem egy teljes ellentétet érzek, de itt nagyon nem. Az engem sem érdekel, mit mond a nyilvánosságnak, és ahhoz képest mit csinál, nyilván nem jó dolog, de ez a politika, mindenki ezt csinálja. Engem az érdekel, mit csinál. Van egy tök jó csapatunk - ahhoz képest nyilván, mit örökölt, nyilván Mbappé-KDB-Haaland nem itt fog focizni. Nem hagyta, hogy elmilanosodjunk vagy arsenalosodjunk, (szerintem) okosan előremenekült. Megvágta a fizukat, majdnem mindenkit elküldött már, aki nem idevaló, iszonyat fanatikus drukker, esetében a szándékot szerintem senki nem kérdőjelezheti meg. Mellette nyilván van 1-1 hülyesége, de bármilyen más párhuzamos univerzumban (más elnök megválasztása esetén) könnyen lehet, hogy nem azon elégedetlenkednénk a fórumon, hogy Felix csak kb 10/10-es szezont képes hozni, és hogy esetleg bukunk a Napoli ellen, vagy hogy Raphinha túlárazva jött-e, vagy hogy lehet, hogy épp lemaradunk a top2-ről egy bajnoki cím után... ennél lehetnének sokkal, de sokkal súlyosabb gondjaink is, elég átnézni a PL-ben a MU-ra.

Biztos lehetett volna még jobban csinálni, de én azt érzem, hogy sokkal nagyobb lehetne a kilengés a negatív, mint a pozitív irányba.
Erről már írtam korábban, de nekem pont az előremenküléssel van bajom. Szerintem inkább a lassabb, de biztosabb haladás lett volna a megfelelő út számunkra. Akkor lehet, hogy nincs a tavalyi bajnoki cím, cserébe lenne egy sokkal fényesebb jövőképünk hosszútávon. Xavi alatt konkrétan többet költöttünk, mint a Real, és nem egy esetben olyan emberekre, akik rövidtávon tudnak csak segíteni. Ehhez pedig nagyjából a klub jövőjét zálogosította el, amit lehet, pénzé tett, mint egy rossz drogos.

Jelenleg milyen reményeink lehetnek a jövőben? Az anyagi dolgokban nem történt lényegi előrelépés, görgetjük magunk előtt az adósságokat, tartozunk fűnek-fának. A fizetésmegvágás sok esetben igazából inkább átütemezés volt, tehát rövidtávon valóban nyertünk vele, de a jövőben visszaüthet még bőven. Az olcsó/ingyen játékosoknak sem tudjuk az igazi árát, pontosabban én nem hiszem, hogy tényleg azért jöttek ide játékosok gombokért, mert annyira szeretik ezt a klubot, vagy annyira hisznek a projektben.

Most arra akkor nem is térnék ki, hogy emberileg mekkora gáz, mert látom, az sokakat nem érdekel. Engem mondjuk igen. De a lényeg, hogy ő nem látom, hogy olyan hű de nagy dolgokat elért volna.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.02.10. 18:00:40

Volt egyszer egy Barcelona FC.
Ezt vizionálhatja az az össztűz, amit valaki/valakik a csapatra zúdítanak. Egymás után szednek elő különböző eseteket, amiről mi szurkolók semmit sem hallunk, tudunk.
Amikor az egyik "támadást" sikerül valahogy megállítani, azonnal előszednek egy másikat. "Addig üsd a vasat, amíg meleg!" Agyagba döngölik a klubot. Miközben a nagy ellenfél fürdik a jómódban, a vagyonban. Válogathat az alig megfizethető sztárokban. Ők tiszták, fehérek. Pedig biztosan van ott is "vaj". Csak hát.......
Nálam ez jön le a különböző híradásokból.
Ha ez így van, én politikai támadást érzek az egész mögött. Katalónia.
Bízom benne, hogy "élve" kijövünk ebből a helyzetből, amit valaki előidézett. De úgy érzem mindenféle képpen nagy ára lesz ennek.
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.02.10. 11:34:34

Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.10. 10:37:08

soadroli írta:
2024.02.09. 17:06:54
A klubb kapott egy 23 milliós büntit.
Erről azért kérnénk még egy kis infót, forrással, ha lehet.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2024.02.10. 06:38:59

A BL-nek milyen nézettsége van?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.09. 23:47:16

Hát igen, LG-vel az esetek jó részében egyetértek, vagy ha nem, akkor sem egy teljes ellentétet érzek, de itt nagyon nem. Az engem sem érdekel, mit mond a nyilvánosságnak, és ahhoz képest mit csinál, nyilván nem jó dolog, de ez a politika, mindenki ezt csinálja. Engem az érdekel, mit csinál. Van egy tök jó csapatunk - ahhoz képest nyilván, mit örökölt, nyilván Mbappé-KDB-Haaland nem itt fog focizni. Nem hagyta, hogy elmilanosodjunk vagy arsenalosodjunk, (szerintem) okosan előremenekült. Megvágta a fizukat, majdnem mindenkit elküldött már, aki nem idevaló, iszonyat fanatikus drukker, esetében a szándékot szerintem senki nem kérdőjelezheti meg. Mellette nyilván van 1-1 hülyesége, de bármilyen más párhuzamos univerzumban (más elnök megválasztása esetén) könnyen lehet, hogy nem azon elégedetlenkednénk a fórumon, hogy Felix csak kb 10/10-es szezont képes hozni, és hogy esetleg bukunk a Napoli ellen, vagy hogy Raphinha túlárazva jött-e, vagy hogy lehet, hogy épp lemaradunk a top2-ről egy bajnoki cím után... ennél lehetnének sokkal, de sokkal súlyosabb gondjaink is, elég átnézni a PL-ben a MU-ra.

Biztos lehetett volna még jobban csinálni, de én azt érzem, hogy sokkal nagyobb lehetne a kilengés a negatív, mint a pozitív irányba.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2024.02.09. 23:30:46

LG írta:
2024.02.02. 20:18:34
Fernando írta:
2024.02.02. 19:36:41
Lassan nagyjabol mindenki akit felsorolt Laporta hivatalos kozlemenyben tagadta, hogy csatlakozni kivan a Super Ligahoz. Valami itt nagyon nincs a helyen. Laporta vagy nincs eszenel vagy ennyire gyengen bloffol.
Egy szánalmas pojáca lett ebből az emberből. Minden nagy böfögése után besült, aztán újabbakkal próbálja leplezni. Szerintem már a vesztét érzi, és nagyon remélem, hogy jogosan. Ha a pártolóknak van esze, akkor megszégyenítő eredménnyel bukja el a következő választásokat.

Miért is? Mitt tett, hogy ennyire negatív a véleményed róla? Szerintem bárki lépne a helyébe hasonlóan kamus lenne mint ő( nekem ezek az emberek olyanok mint a politikusok)! Azért nem olyan rossz elnök ő, hogy akkora fölénnyel kéne őt leváltani..
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.09. 17:06:54

A klubb kapott egy 23 milliós büntit.
Kép
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.02. 21:18:49

szerintem meg megkérték rá ezek a csapatok. Úgymond megmérik a lázat a szurkolók közt. Ahol ég a haja mindenkinek és autókat borogatnak, az majd visszalép, a többi meg megnyugodhat és szép csendben belép a szuperligába.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.02. 20:18:34

Fernando írta:
2024.02.02. 19:36:41
Lassan nagyjabol mindenki akit felsorolt Laporta hivatalos kozlemenyben tagadta, hogy csatlakozni kivan a Super Ligahoz. Valami itt nagyon nincs a helyen. Laporta vagy nincs eszenel vagy ennyire gyengen bloffol.
Egy szánalmas pojáca lett ebből az emberből. Minden nagy böfögése után besült, aztán újabbakkal próbálja leplezni. Szerintem már a vesztét érzi, és nagyon remélem, hogy jogosan. Ha a pártolóknak van esze, akkor megszégyenítő eredménnyel bukja el a következő választásokat.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.02.02. 19:36:41

Lassan nagyjabol mindenki akit felsorolt Laporta hivatalos kozlemenyben tagadta, hogy csatlakozni kivan a Super Ligahoz. Valami itt nagyon nincs a helyen. Laporta vagy nincs eszenel vagy ennyire gyengen bloffol.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.02. 17:56:45

Atlantis írta:
2024.02.02. 17:37:11
Off
Kérlek ha már engem idézel, és nekem intézel kérdéseket, vedd a fáradságot, és ténylegesen olvasd végig amit írok, mielőtt reagálsz rá. :D
1) A nézettséget le is írtam, hogy hasonló, de marketing és játékoskeretet tekintve fényéveket ver a PL a többire. Ezek a fogalmak teljesen mások. Számokkal alá is támasztottam, ott vannak a linkek.

Kérlek, engedd meg, hogy a leírtakat más szemszögből is megvilágítsam. Bár ha "nem engeded", akkor megteszem.

A játékoskeretre nem is reagáltam. Sem Maguire, sem Antony nem lesznek attól jobb játékosok, hogy 80-90-100 milliókat fizetnek értük. Hogy mennyire taksálja őket a transfermarkt vagy más megmondóember, szintén kevéssé tartom fontosnak, mert a végén az fog számítani, melyik bajnokságot nézik többen. Értem, hogy sokadjára leírod, hogy a PL számai az elsők, én meg sokszor leírtam, hogy ha a spanyol meg az olasz bajnokság számait összeadod, meg még néhány bajnokság top csapatáét, akkor ezeket együttesen már nem előzi meg. Ha újra leírod, hogy de a PL számai akkor is az elsők, én újra le fogom írni, hogy a spanyol, olasz és más bajnokságok top csapatainak számait együttvéve már nem veri. Nem értünk egyet abban, hogy ki nem ért kit.
Troym írta:
2024.02.02. 16:25:45
Ha jól értettem ingyenes streaming lesz, innentől kérdéses honnan lesz hozzá kommentár, milyen nyelveken stb. Gondolom nem Faragó, vagy Méhes Gábor fogja magyarul közvetíteni.
Ha ingyenes és jó minőségű streamet adnak, az hatalmas dobás lenne. Nem kellene streameket vadászgatnia az embereknek. A kommentár meg ugyanúgy mehetne mindenféle nyelven, ahogy most is, ebben nem látok különbséget. Ahogy most is vannak magyar nyelvű kommentárok, ott is lennének. Matuz, Farkas Norbert stb.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.02. 17:37:11

Szerintem egy liga nyelvének eladhatóság szempontjából kevés jelentősége van.

Néhány példa:
- Messi 34 éves koráig nem beszélt angolul, mégis a legnagyobb marketing értékű ember a földön. Teljesen egy szinten van ilyen téren, mint CR, aki nagyon jól beszél angolul. Ugyanis ezen a szinten már PR csapatok dolgoznak akik bármit lefordítanak bármilyen nyelvre. Hány promóciós anyagban szólalt meg angolul? A legtöbbször kínosan csendben mosolygott csak mindig is, aztán lepacsizott valakivel. :D
- Az angol tartalom generálása kizárólag döntés kérdése. ChatGPT és társai bármit lefordítanak ingyen, amúgy bármilyen nyelvre. Ahogyan idehaza is a Sport tévék magyarul reklámozzák a PL és LaLiga közvetítéseket, úgy kínában is kínaiul fogják.
- A foci mint sport nyelvfüggetlen. Minden országban ugyanúgy játszák, és ahhoz hogy nézd vagy rajongj valakiért, nem kell közös nyelvet beszélnetek.
- A legtöbb klubb tele van légiósokkal. A PL játékosainak 68.1 %-a jelenleg külföldi és ezeknek jelentős része egyáltalán nem biztos, hogy tudna angol nyelven interjút adni. :D

Egy liga értéke és ereje sokkal összetettebb, és erőteljesebben gazdasági és marketing alapokon nyugszik, mint első vagy második beszélt nyelven.

gránit írta:
2024.02.02. 15:22:17

Ez esetben előbbi. Értem, hogy azt állítod, hogy a PL a legértékesebb bajnokság. Kétlem, hogy a spanyol és az olasz bajnokság együttes nézettségét verné, kiegészülve más bajnokságok top csapataival.

Egy dolgot valóban nem értek, hogy a nyelvismeret hogy jön ide? Ha a nyelvismereten múlna, alig lenne a Barcelonának rajongója Magyarországon. Szerinted a nyelvismeret határozza meg, hogy az ember melyik csapatnak szurkol? Ez esetben alig drukkolna valaki spanyol, olasz csapatoknak Magyarországon, de a Bayernnek sem csak olyanok drukkolnak világszerte, akik beszélnek németül. Így ezt a részt valóban nem értem, hogy ez hogy jön ide.

Az biztos, hogy az angol csapatokkal erősebb lenne a szuperliga, ahogy az is biztos, hogy a BL nem szűnne meg. Rengeteg sportágban láttunk már szervezeti szakadást. Ez esetben a kettő egymással párhuzamosan létezne, és a szuperliga lenne az erősebb.
Off
Kérlek ha már engem idézel, és nekem intézel kérdéseket, vedd a fáradságot, és ténylegesen olvasd végig amit írok, mielőtt reagálsz rá. :D
1) A nézettséget le is írtam, hogy hasonló, de marketing és játékoskeretet tekintve fényéveket ver a PL a többire. Ezek a fogalmak teljesen mások. Számokkal alá is támasztottam, ott vannak a linkek.
2) A nyelvismeretet nem én hoztam fel, pont hogy szarkasztikusan reagáltam rá, hogy nincs olyan mértékű jelentősége.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.02. 17:16:37

Torrestonival értek egyet. Ki sem látszunk angol nyelvű promóciós videókból. Vannak játékosaink, akik nem beszélnek angolul, ott vannak angol nyelvű feliratok.

Az nem vita tárgya, hogy a PL körül van a legnagyobb hájp. Ez átfordulna, ha egyszer valóban megvalósul egy top liga. A PL egyenként verheti a különböző ligákat, de őket összegyúrva biztosan nem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.02. 16:50:19

Nem is az anyanyelvűekről beszélek, szerintem második nyelvként többen tanulják/használják a spanyolt. Főleg az Európán kívüli, még "meghódítandó" piacokon.

Nyilván az USA-ban nem lesz népszerűbb a PL az NBA-nél, de ezt nem is mondta senki. Viszont mennek az angol játékosok amcsi talkshow-ba, tudják népszerűsíteni a csapatukat meg a bajnokságot.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1684
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2024.02.02. 16:36:04

Atlantis írta:
2024.02.02. 14:50:00

Angol a világnyelv, tehát az egyetlen nyelv amit a világ bármely pontján jó eséllyel megértenek. Szóval akkor elég nagy területet lefednek vele. :D
Egy bajnokság eladhatósága ennél sokkal komplexebb kérdés.
davi10 írta: Angolul beszélő promóciós anyagot sokkal jobban el tudsz adni. Aki nem tud spanyolul, nem fog megnézni egy Pedri vs. Gavi bugyuta challenget. Ha viszont ugyanezt meglátja mondjuk 2 random Liverpool játekossal, nem lövi ki, mert angolul beszélnek és érti. Meglátja milyen jófejek ezek a játékosok és ezért leül megnézni a következő Liverpool meccset.
Kissé túlmisztifikáljátok az angol nyelvet. Az angol anyanyelvűek száma nincs messze a spanyoltól. Nyilván sok országban tudod megértetni magad az angollal, bár én jó néhány országban döbbentem már le, hogy általonosságban mennyire nem beszélik, s itt nem a balkánra vagy Moldovára gondolok.

A rögvalóság az, hogy Németországon (ott is a fiatalabb generáció jó szélesebb tartományban angolból), a Benelux régión és skandinávián túl érdemben nem beszélik elég jól Európában sem, ahogy a rengeteg latinó az Egyesült Államokban sem beszél igazán jól, vagy például ahogy a Németországban élő magyarok többsége is bántóan gyenge német nyelvtudással bír.

Az, hogy te akár egy filmet, akár egy interjút is megnézel és értesz angol nyelven, sőt az utóbbi 10 évben szocializálódva kommunikálni is jól tudsz, az nagyon nem az átlag. Elég ha nemzetközi cégeknél dolgozol, intelligens, felsőfokú végzettségű és nem is 50+-os emberekkel naponta beszélve látod, hogy ők is inkább makognak, vagy írásban/olvasásban jók csak angolból, s ez még a kréme a társadalmaknak. Ez pedig igaz a franciákon túl a teljes mediterrán régión át a cseh-lengyel régiótól délre és keletre. Pedig ez Európa, ahol kimondottan erősnek számít az angol, mint "világnyelv". Nyilván a PL fő piaca is itt van.

Oké, pl Indiában egész magas az angol nyelvtudási szint, bár ez is relatív, főképp amikor nagyságrendileg 500 millió indiainak még anyakönyve és/vagy személyi igazolványa sincs, no meg ott sem a foci az elsőszámú sport.

Az, amit egy magyar átlagban beszél angolul, az édeskevés ahhoz, amit írsz (interjúk, tartalmak , komolyabb cikkek, marketing-anyagok olvasgatása). Mondjuk inkább úgy, hogy angolul több médiatermék jelenik meg, többen is értik meg, s nagyobb számban, jobb minőségben fordítják le az adott ország nyelvére a médiumok. Nyilván az angol nyelvű marketing, ami nemzetközileg Európában is érdemben létezik, de nem ez a PL sikerének oka. A futball pedig nem a zeneipar, azaz sokkal kisebb jelentőssége van az angolnak.

Egyébként az USA-t is javarészt ki lehet venni az angol nyelv + PL népszerűség közös halmazból, mert a major sportjaik ott ezerszer népszerűbbek. Innentől kezdve az anyanyelvű angol szintűhöz közelítő, futballt kedvelők lélekszáma fasorban sincs a spanyolhoz példaképp. Ahhoz a spanyolhoz, ahol nem csak a katolicizmus, hanem a futball is vallás (Dél-Amerikában).

A klub egyébként ahogy észrevettem, elég jó irányba indult, viszonylag sok saját tartalom van már angol nyelven is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2024.02.02. 16:50:54-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Válasz küldése