Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
DavidBarca
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.08.10. 11:45:22
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2021.01.23. 01:24:06

Nero. írta:
2021.01.23. 00:51:48
https://444.hu/2021/01/22/haladekot-ker ... colo-barca

Itt van magyarul is, kicsit bővebben

Hogyan lesz ebből Haaland? Védelem, középpálya megerősítése?

És ugye jelenleg kevesebb fizetésért “dolgoznak” a játékosaink. Előbb utóbb elmennek máshova, ahol teljes fizetést kapnak.
Pl. itt van Fati aki valóban nagy tehetség, de kétlem hogy Raiola nem fogja beajánlani egy olyan nagycsapathoz, ahol több pénzt kap és trófeákra is van esély.

Nem is nagyon vannak igazán értékes játékosaink, akiknek az eladásával egyenesbe jöhetnénk. Az tény, hogy Coutinho, Dembelé és Griezmann méregdrágák voltak, de senki se olyan hülye vagy vak hogy ezekért a játékosokért többet fizessenek mint mondjuk 50 millió euró.
Én találtam egy fizetési listát, ha ez igaz lehet, akkor tényleg hihetetlen rosszul tárgyalnak.
Griezmann 45 milliós fizuja? wtf? :O Umtiti, Roberto, meg a nagy öregek Busquets, Piqué, Umtiti. Persze Jong 20 milliós fizuja is meglepett.
Ha tényleg komolyan gondoljuk ezt az egész rendbeszedését, akkor Messinek mindenképp menni kell, mert az érkezők vagy újra szerződők hozzá lövik be a fizetésüket. Szerintem a fiatalokkal egy nagyon jó csapatot össze lehetne hozni, az ilyen kupameccseken meg sose brillírozott a csapat, az odavágón valahogy túlvoltak aztán otthon kitömték őket.
Ahogy a Chelsea-nek is jót tett az átigazolási piaci kizárás, lehet nekünk is jót tenne egy nagytakarítás.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.23. 00:51:48

https://444.hu/2021/01/22/haladekot-ker ... colo-barca

Itt van magyarul is, kicsit bővebben

Hogyan lesz ebből Haaland? Védelem, középpálya megerősítése?

És ugye jelenleg kevesebb fizetésért “dolgoznak” a játékosaink. Előbb utóbb elmennek máshova, ahol teljes fizetést kapnak.
Pl. itt van Fati aki valóban nagy tehetség, de kétlem hogy Raiola nem fogja beajánlani egy olyan nagycsapathoz, ahol több pénzt kap és trófeákra is van esély.

Nem is nagyon vannak igazán értékes játékosaink, akiknek az eladásával egyenesbe jöhetnénk. Az tény, hogy Coutinho, Dembelé és Griezmann méregdrágák voltak, de senki se olyan hülye vagy vak hogy ezekért a játékosokért többet fizessenek mint mondjuk 50 millió euró.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.22. 18:32:39

Nero. írta:
2021.01.22. 18:14:20
🔴 Barça ask major banks to delay debt repayments to avoid bankruptcy.

🔵 Barça have a negative working capital of €601.8m and have imminent debts of €300m, which the club have requested to be delayed.

[El Confidencial]
Így nagyon nehéz lesz új csapatot építeni.
Ha ez igaz, akkor nagy gáz van. És sajna az elmúlt időben, mikor Messi elkezdett megint brillírozni, ijesztő volt látni a különbséget vele vagy nélküle. Utána nélküle, vagy mikor még sérülésből jött vissza, borzalmasak, kilátástalanok voltak megint a meccsek. Év elején még lehetett reménykedni, hogy a fiatalok, ha Dembelé nem lesz sérült, ha Griez elkezd gólokat lőni... de sajna a fiatalok itt vannak , Dembi nem sérült nagyrészt, Griez meg azt mostanság meglövi, amit kb el lehet várni tőle ebben a rendszerben. Ennél feljebb a Messi nélküli keret nem sokkal fog tudni jutni mostanság. Fati az egyetlen, aki szintlépést hoz majd vissza. Ha Messi elmenne, és nem lenne kivel pótolni - én itt Salah/Sterling, rosszabb esetben is legalább 2 kicsit gyengébb szintű játékosról beszélnék, mondjuk így hirtelen kútfőből legyen mondjuk egy Mahrez és Dybala - akkor itt iszonyatosan nagy gáz lesz. És pénz nélkül ez nyilván sehogy nem fog menni... még akkor sem sikerült ez, amikor volt lóvé.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.22. 18:14:20

🔴 Barça ask major banks to delay debt repayments to avoid bankruptcy.

🔵 Barça have a negative working capital of €601.8m and have imminent debts of €300m, which the club have requested to be delayed.

[El Confidencial]
Így nagyon nehéz lesz új csapatot építeni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.20. 18:26:58

Setient még mindig nem fizettük ki. Teljesen mindegy hogy jó vagy rossz munkát végzett, ami jár az jár ha írásban van foglalva.

Volt amikor a “Més que un club” szlogen tényleg megállta a helyét. Jelenleg inkább “Menos que un club”
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.16. 11:08:30

Titinho írta:
2021.01.15. 20:58:02
Jelenleg egy dátum már van: március 7.

Ezt a katalán kormány is elfogadná a hírek szerint. Ennél tovább nem lehet elvileg húzni az időpontot.

Jelenleg még mindig tart az ülésezés Tusquets és az elnökjelöltek között.

Levél szavazás pedig ahogy alul is írták, nem lehetséges a jelenlegi sporttörvények szerint Spanyolországban.

Ha igaz, akkor még másfél hónap. Hosszú kampány időszak lesz az tuti.
Ennek a dátumnak nagyon örülök. Így bőven lenne ideje az elnökségnek átvenni a feladatokat, végignézni a számlákat, hogy mi a valóság, mik a lehetőségek és ezek alapján elkezdeni a tárgyalásokat a nyári átigazolási szezonra.

Feast4 írta:
2021.01.15. 15:58:42
(...)
Egyébként ha logikusan belegondolunk ezeket az elveket 300 éve nem véletlen vezették be.
Igen, 300 éve még nem volt internet és a levélküldés sem volt biztonságos, plusz az emberek többsége írástudatlan volt. :D

(Amúgy értem mire gondolsz, és jogos. Szerintem amúgy egy hibrid szavazási rendszer (személyes-levél-online vagy levél-online) most 2021-ben már pontosan annyira lehetne biztonságos és felelne meg a többi alapelvnek, mint a személyes részvételű, természetesen megfelelő intézkedések mellett. Mondjuk ez már nagyon offtopic... :D )
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.01.16. 11:01:50

Végre nem az van, hogy csillagászati összegekért vásárolunk, és sz..ért-h..ért adjuk el a játékosokat. (Bár már Araujo, Pedri és Fati is "jó vétel" volt :) )
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.16. 10:13:32

MQuCsabi írta:
2021.01.16. 10:07:40
Garcia ügyében jó döntésnek tartom, hogy megvárják a nyarat. Semmi értelme, hogy egy EURt is kidobjanak fölöslegesen, idén nem a triplázás a cél, hanem a rendbetétel, az alapozás.

Az meg, hogy látszólag egyetértésben döntöttek az elnökjelöltek, külön plusz pont.
+1
Így legalább a fiatalokról év végére kb kiderül, mit tudna. Araujo engem már meggyőzött egyértelműen, Mingueza kérdőjel nálam.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.16. 10:07:40

Garcia ügyében jó döntésnek tartom, hogy megvárják a nyarat. Semmi értelme, hogy egy EURt is kidobjanak fölöslegesen, idén nem a triplázás a cél, hanem a rendbetétel, az alapozás.

Az meg, hogy látszólag egyetértésben döntöttek az elnökjelöltek, külön plusz pont.
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.01.15. 20:58:02

Jelenleg egy dátum már van: március 7.

Ezt a katalán kormány is elfogadná a hírek szerint. Ennél tovább nem lehet elvileg húzni az időpontot.

Jelenleg még mindig tart az ülésezés Tusquets és az elnökjelöltek között.

Levél szavazás pedig ahogy alul is írták, nem lehetséges a jelenlegi sporttörvények szerint Spanyolországban.

Ha igaz, akkor még másfél hónap. Hosszú kampány időszak lesz az tuti.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.01.15. 19:05:03

Vicc h 50e embert nem tudnak leszavaztatni 10 ponton, 5 nap alatt. Az napi 1000 ember. Szánalmas ez az egesz koronas baromsag.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.01.15. 18:24:48

Nero. írta:
2021.01.15. 14:49:13
Hát igen, jó lett volna most megtartani, főleg hogy az új dátummal a következő szezon is megy a kukába.

De első az egészség, a kórházak így is abszolút túl vannak terhelve, meg kell várni ameddig a lakosság nagy része bevan oltva, és akkor lehet a focival foglalkozni.
El se hiszem, hogy ezt te írtad le =D>

Amúgy jó volna, ha levélszavazattal meg lehetne oldani.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.01.15. 15:58:42

Atlantis írta:
2021.01.15. 15:36:47
Ez nekem sem világos, hogy miért nem lehetne valamilyen formában:
a) online / levélszavazattal megoldani
b) több napig tartani a szavazást akár előregisztrációval hogy eloszlassák a "tömeget"
Mert a szavazás alapelvei alapján ennek is általánosnak, személyesnek, titkosnak, befolyás mentesnek és közvetlennek kell lennie.

Ebből 3 alapelv sérül az online szavazásnál.Egyébként a levél szavazás is sérti a közvetlenség és a személyesség elvét.

Ez van sajna.

Egyébként ha logikusan belegondolunk ezeket az elveket 300 éve nem véletlen vezették be.

A levélszavazást egyébként a spanyol törvények nem engedik.Ha jól értettem akkor kezdeményeztük a törvény módosítását.
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.15. 15:36:47

Ez nekem sem világos, hogy miért nem lehetne valamilyen formában:
a) online / levélszavazattal megoldani
b) több napig tartani a szavazást akár előregisztrációval hogy eloszlassák a "tömeget"
Amúgy ha jól tudom nagyjából 110-120e embernek van szavazati joga, és általában 60% alatti szokott lenni a részvétel. Azért ez nem tűnik egy annyira kezelhetetlen tömegnek, mondjuk egy bármilyen más országos/tartományi szintű választáshoz képest amit 1 nap alatt bonyolítanak le. (egy városban ahol 1,6 millióan laknak)

Persze érthető, hogy az emberek egészsége a legfontosabb. Mindenesetre jó lenne, ha legkésőbb május elején megtartanák, hogy a következő elnökségnek tényleg legyen ideje az átigazolási időszakban dolgozni.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.01.15. 15:11:42

Az aláírásokat még a héten is gyűjtötték, azzal nem volt semmi bajuk. Nem hiszem, hogy nem lehetett volna megoldani, max nem 1 napon zajlott volna le az egész. Ezzel így akkor a következő szezonnak is kuka.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.15. 14:49:13

Hát igen, jó lett volna most megtartani, főleg hogy az új dátummal a következő szezon is megy a kukába.

De első az egészség, a kórházak így is abszolút túl vannak terhelve, meg kell várni ameddig a lakosság nagy része bevan oltva, és akkor lehet a focival foglalkozni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.15. 14:04:49

Titinho írta:
2021.01.15. 13:23:56
Na végül igazak lettek a hét eleji hírek, nem lesz megtartva a szavazás 24-én.

Véget ért a találkozó, új dátumot keresnek a szavazásnak.

(🌕) BREAKING: Meeting over - Elections will NOT be held on January 24th. A new date will searched. @rac1 #ElectionsFCB 🗳🚨🚨

Hát ez krv@ jó. :? :roll:

UPDATE: A katalán kormány azt javasolja, hogy május-júniusban legyenek a válsztások. :shock:
marha jó, ennyire alkalmatlanok szervezésügyileg?
Akár több napon át is tarthatna, mondjuk tagszám alapján behívva az embereket szavazni, nem értem miért ennyire bonyolult ez.
gondolom a sociok boltokba se járnak, és ott nem állnak sorban.

május-június...akkor a nyár is kuka kb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.15. 13:25:22

Titinho írta:
2021.01.15. 13:23:56
Na végül igazak lettek a hét eleji hírek, nem lesz megtartva a szavazás 24-én.

Véget ért a találkozó, új dátumot keresnek a szavazásnak.

(🌕) BREAKING: Meeting over - Elections will NOT be held on January 24th. A new date will searched. @rac1 #ElectionsFCB 🗳🚨🚨

Hát ez krv@ jó. :? :roll:
Király.
Nem tudom elhinni hogy 2021-ben nem lehet megoldani ezt interneten vagy más forráson keresztül...
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.01.15. 13:23:56

Na végül igazak lettek a hét eleji hírek, nem lesz megtartva a szavazás 24-én.

Véget ért a találkozó, új dátumot keresnek a szavazásnak.

(🌕) BREAKING: Meeting over - Elections will NOT be held on January 24th. A new date will searched. @rac1 #ElectionsFCB 🗳🚨🚨

Hát ez krv@ jó. :? :roll:

UPDATE: A katalán kormány azt javasolja, hogy május-júniusban legyenek a válsztások. :shock:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titinho 2021.01.15. 13:26:25-kor.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.01.14. 20:54:46

Azt a játékot (ízlés szerint akár jobbat is) egyedül LE első évének második felében mutatott fel a csapat Pep után.
És szerintem LE többet köszönhetett az MSN-nek (kevesebb ráhatása volt a játékra), mint Pep a Busi-Xavi-Ini-Messi négyesnek.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.01.14. 19:41:55

Atlantis írta:
2021.01.14. 18:55:34
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... rt-2804867

Szűkül a kör... Most pénteken dől el, hogy csúsztatják-e a szavazást, igaz?
Igen holnap dől el hivatalosan. Holnap délután lesz a gyűlés, este 7 órára pedig a jelenlegi megbízott elnök Tusquets magához hívta a 3 elnökjelöltet, hogy megbeszéljék a választásokat. Laporta kezdeményezte egyébként a találkozót, Tusquets bele is ment.

Most este 7 órakor pedig Victor Font jelentette be, hogy ő a válsztások halasztását kéri, hogy legyen több idő a kampány időszakra és hogy minél több socióhoz eljusson a programja.

Laporta pedig a 24-i válsztásokhoz ragaszkodik, mint mondta, nem maradhat tovább vezetés és elnök nélkül a Barca, így is a maximális időintervallum lett kitűzve.

Hivatalosan holnaptól kezdődik a kampány időszak, a választás napjáig, tehát 8-9 nap.

Holnap sok minden eldől. :roll:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.14. 19:33:53

johdepp írta:
2021.01.13. 18:21:22


Nagyrészt egyetértek, de azért ezeket eléggé nagy túlzásnak tartom. Messi előtte is Messi volt, az első pillanattól kezdve látni lehetett rajta, hogy szpesöl a csávó.
Xavi meg Iniesta meg Pep nélkül/előtt nyomtak egy 2008-as EB-t, ahol húzták a spanyolokat erősen ketten, meg nem hiába Xavi lett az MVP akkor. Szóval én azt nagyon durva túlzásnak tartom, hogy Peptől lett Messiből Messi, meg Xaviból Xavi, Iniestából Iniesta. Nyilván nagy szerepe volt Pepnek, hogy megtalálta a helyüket, a rendszert, tudta őket motiválni, miegymás, de Pep előtt is jobb volt Xavi is és Iniesta is, mint "egy spanyol szinten jó kp".
De mondom, általánosságban egyetértek, szerintem is durva dolog legyinteni Pepre és a munkásságára, nélküle azért valószínűleg nem lett volna, ami volt.
Arról ne is beszéljünk, hogy ugye volt töke kirakni Ronaldinhot és Decot is, az is sokat dobott a csapaton akkor, szerintem.
Túlzásra túlzással reagáltam, meglehet.
De azt nem fogom benyelni, amikor valaki ilyet beír, hogy Pep azért volt sikeres mert volt a Messi-Xavi-Iniesta-Puyol tengely.
Persze hozzájárult, ezt nem vitatja senki.

Azért Xavi megítélése is elég kétes volt a fórumon a két rosszabb szezon után, meg ugye 2006-ban a keresztszalag szakadás is hátráltatta. Jól emlékszem, hogy neki is kifelé állt a szénája, jöttek is a hírek a távozásával kapcsolatban, meg hogy majd jön Lampard helyette. :D (érdemes visszaolvasni a topikot, hátha megvannak még)
Iniesta se volt akkor maestro mint utána, Pepnél ért be, mint ahogy Messi is.
Hogy beértek volna ilyen szintre másnál is? Jó kérdés, nem lehet 100%ig kijelenteni, hogy igen, mint hogy azt se hogy nem.
A tény, hogy Pep alatt váltak klasszissá.

Pepre lehet sok mindent mondani, de az a 4 év kupákban, játékban is a legjobb 4 éve volt a klub elmúlt 20-25 évének. Ezt kár elvitatni.
Azt a játékot (ízlés szerint akár jobbat is) egyedül LE első évének második felében mutatott fel a csapat Pep után.
És nem gondolom, hogy ha egy Tata Martino ül a padon abban a 4 évben, akkor akár a felét is összenyeri azoknak a kupáknak a csapat, tengely ide vagy oda. Persze ez már spekuláció, és rá lehet kontrázni, hogy Pinyő is sikeres lett volna ezzel a csapattal.
Lehet, de Pep volt itt, ő vitte véghez, amiért szerintem minden tiszteletet megérdemel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.14. 18:55:34

https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... rt-2804867

Szűkül a kör... Most pénteken dől el, hogy csúsztatják-e a szavazást, igaz?
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2021.01.13. 18:21:22

csababarca írta:
2021.01.13. 17:09:04
Ne degradáljuk már Pepet, Messit is ő találta fel, és kezdett el Messi ilyen számokat produkálni, Xavi-Iniesta se volt több egy spanyol szinten jó kp-nál, utána léptek szintet, rohamosan, 2010-re meg kb a legjobb európai kp-sok lettek mindketten, másfél év leforgása alatt.
Ez már éppen jóval több, mint amit az elmúlt 20 évben az edzőink összesen csináltak.

Nyilván kellettek neki ezek a játékosok, de pl Xavi már majdnem a süllyesztőben 2008ra, Iniesta se fejlődött egy tapodtat sem, Messi is stagnált, Puyol meg Puyol :D
Igenis ahhoz a korszakhoz Pep ugyanúgy kellett, mint a fent említett játékosok, és fordítva. Meg a csillagok együttállása is.
Nagyrészt egyetértek, de azért ezeket eléggé nagy túlzásnak tartom. Messi előtte is Messi volt, az első pillanattól kezdve látni lehetett rajta, hogy szpesöl a csávó.
Xavi meg Iniesta meg Pep nélkül/előtt nyomtak egy 2008-as EB-t, ahol húzták a spanyolokat erősen ketten, meg nem hiába Xavi lett az MVP akkor. Szóval én azt nagyon durva túlzásnak tartom, hogy Peptől lett Messiből Messi, meg Xaviból Xavi, Iniestából Iniesta. Nyilván nagy szerepe volt Pepnek, hogy megtalálta a helyüket, a rendszert, tudta őket motiválni, miegymás, de Pep előtt is jobb volt Xavi is és Iniesta is, mint "egy spanyol szinten jó kp".
De mondom, általánosságban egyetértek, szerintem is durva dolog legyinteni Pepre és a munkásságára, nélküle azért valószínűleg nem lett volna, ami volt.
Arról ne is beszéljünk, hogy ugye volt töke kirakni Ronaldinhot és Decot is, az is sokat dobott a csapaton akkor, szerintem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.13. 18:12:36

Barca_10 írta:
2021.01.13. 16:10:41
A Xavis témához csak annyit, hogy hiába várja úgy mindenki mint a messiást Peppel sem a hatalmas edzőtudománya miatt vertük végig a világot hanem a Puyol-Alves-Xavi-Iniesta-Messi tengely miatt. Pep semmit nem csinált ha hátrányban voltunk csak nem örült a góloknak.
Alves kivételével az a 4es sorfalat állt a Real Madridnak, rá egy évre majdnem ugyanaz a csapat ugyanazon a pályán rúgott egy 6ost.

És még valami, amit itt alattam is leírtak. A Barca a Laporta/Rosell-korszak előtt messze nem volt akkora név, mint az elmúlt 15 évben. Akkor a marketing értékünk sehol nem volt a Unitedhez, a Realhoz vagy a Milanhoz képest.
Velük kezdődött el a “Més Que un Club” szöveg, ami akkor hihető is volt.
Nem azt mondom hogy Laporta miatt újra egyik tripla jön a másik után, de ő már bizonyított. Ugyanez igaz odaát Perezre, akinek megvannak a maga hülyeségei, de kit érdekel ha átlagban 2-3 évente hoz egy BLt a Real.

Az ilyen Ibrahimovic/Csigrinszkij féle bukókat kár Laporta számlájára írni. Guardiola erősködött ezekért a játékosokért, Laporta meg hozta neki olyan gyorsan ahogy csak lehet, “kerül amibe kerül” alapon mert megbízott benne. A Citynél is lehet látni, hogy lehet hogy Pep jó edző, de az igazolásokat sokszor benézi.

Ha én lennék az elnök, és a csapatnak lenne egy edzője akivel nyer, akkor én se tennék fel kérdéseket. Ha a Torghelle-Gyepes párost akarja, akkor őket igazolom le.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2021.01.13. 18:22:21-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése