Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.09.12. 14:43:19

recrea írta:
2023.09.12. 10:48:02
gránit írta:
2023.09.12. 09:30:14
Az Osasuna ellen de Jong rögtön a meccs elején egy lövéssel és kapufával kezdett, nem értem, miért nem lehet több lövést elereszteni. Ha meccsenként csak egy beakad 8-10 átlövésből, már sokkal előrébb lennénk.
Azért, mert nincs rá hely és idő.
Pontosan. Azok a csapatok ellen tudsz lövöltözni aki beállnak és tömörülnek. Ezek keveset mozgó a teret szűkítő csapatok. Azokat viszont szét kell húzni, hogy legyen hely, de ott esélyes. Nekünk ez azért nem megy, mert lassan játszunk és nem mozgatjuk a védőket, hogy szézhúzzunk egy felállt védelmet. Ehhez kéne egy normális gyors széljáték. Ismét a lassúság.

Az olyan csapatok akik sokat mozognak űzik a labdát, támadják a labdás embert, a szerbek pont jó példa, azok ellen nem nagyon lehet lőni. És a visszatérő gond, ahhoz, hogy hely legyen egy hatékony átlövéshez ahhoz is játéksebesség kell. Hirtelen kapott labda, jó helyen, gyors döntés, egyből lövés. És itt visszakanyarodunk a szokásos tötymörgős lassú játékhoz.

Az amit játszunk az ezért a két ok nem alkalmas arra, hogy hatékonyan átlőjünk labdákat. Legalábbis szerintem. A megakadt játékfilozófiára vezethető vissza.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.12. 14:34:49

gránit írta:
2023.09.12. 13:49:16
Ezért kell gyorsabban játszani, hogy az ellenfél lemaradjon. Ahogy most tötymörgünk, persze, hogy az ellenfél követni tudja a csigalassú labdajáratásunkat.
Felállt védelem ellen hasztalan, anno sem rúgtunk átlövés gólokat, Adriano csípte el, később meg Rakitic szezononként kb. kétszer.
Nálam a megoldás még mindig a terület átadása és kontrázás, de - ahogy írod - akkor is inkább visszavesszük a tempót meg a labdát. De sztem ez nem a játékos hibája vagy hiánya. A kontrához az ég világon semmi veleszületett kompetencia nem kell…két dolgot kell tudni: hova és mikor fussak meg egyenest rúgni a labdába.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.12. 13:49:16

Ezért kell gyorsabban játszani, hogy az ellenfél lemaradjon. Ahogy most tötymörgünk, persze, hogy az ellenfél követni tudja a csigalassú labdajáratásunkat.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.12. 10:48:02

gránit írta:
2023.09.12. 09:30:14
Az Osasuna ellen de Jong rögtön a meccs elején egy lövéssel és kapufával kezdett, nem értem, miért nem lehet több lövést elereszteni. Ha meccsenként csak egy beakad 8-10 átlövésből, már sokkal előrébb lennénk.
Azért, mert nincs rá hely és idő.

Csak egy példa: nézd meg Szoboszlai hova lődözte vasárnap a labdákat, úgy, hogy az ő lövője top…és helye is volt rá.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.12. 09:30:14

Nagybarcelona írta:
2023.09.12. 08:55:55
gránit írta:
2023.09.11. 19:49:07


Most azért tötymörgünk, mert azok a játékosok, akiknek diktálniuk kéne a tempót, ennyit tudnak.
Akkor viszont sokkal minősègibb volt a keret, tele kreatív játèkosokkal.
Pontosan erről beszélek.

A "régi reflexek" legfeljebb abban mutatkoznak meg, amit Guille írt a lövések hiányáról. Az átlövések sosem voltak ránk jellemzők. Az Osasuna ellen de Jong rögtön a meccs elején egy lövéssel és kapufával kezdett, nem értem, miért nem lehet több lövést elereszteni. Ha meccsenként csak egy beakad 8-10 átlövésből, már sokkal előrébb lennénk.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.12. 08:55:55

gránit írta:
2023.09.11. 19:49:07
Feast4 írta:
2023.09.11. 11:49:07

Mi mit csinálunk? Barca DNS-ben fudoklunk és emiatt vagyunk egy játékostemető.
Most azért tötymörgünk, mert azok a játékosok, akiknek diktálniuk kéne a tempót, ennyit tudnak.
Ezen a soron kívül egyetèrtek a vèlemènyeddel, de már többször kibeszèltük. Tènyleg sokan csak Guardiolatól számolják a Barca törtènelmèt. Már Guardiola 2-3. èvètől elindult ez az oldalpasszos tiki-taka, ami a direkt foci rovására ment. Akkor viszont sokkal minősègibb volt a keret, tele kreatív játèkosokkal. Nem csak nekünk, az egèsz világon egyre kevesebb a kreatív játèkos, ès a foci is elment az eredmènykènyszer miatt a vèdekezèa irányába, különösen a La Ligában. Linkeltem a Getafe edzőjènek nyilatkozatát. Kritizálhatjuk, de igaza van, náluk az egèsz keret nem keres annyit, mint nálunk a legjobban keresők. Nekünk kellene focizni, ès nem az ellenfèlre (fűre, időjárásra stb.) hivatkozni.

Szubjektív vèlemènyem szerint a Cruyffi filozófiát teljesen elspanyolosítitták. Ezèrt sem volt nagy gondom Koemannál, mert vele elkezdtünk visszatèrni a holland alapokhoz. Persze sokan nem nèzik milyen keretet kapott, ès a stílusa is megkèrdőjelezhető. A rombolást ès az alapok letevèsèt elvègezte, vártam utána egy èpítkező, modern felfogású edzőt. Szurkolói nyomásra elzavarták, ès jött Xavi, akivel szerintem újra visszakerült a csapat ebbe a vègtelen spanyolos tiki-taka spirálba.

Persze sokan máshogy látják, de vèlemènyem szerint a lehetősègekhez mèrten (èn is szeretnèk sztárokat látni a keretben, de az FFP nem engedi) a vezetősèg összerakott egy minősègi keretet, de ezekből sem maradt aki a rotációba elfèrne, vagy más stíluselemeket vihetnek a játèkunkba, azaz használható, minősègi cserèk lehetnènek, mint Auba, Depay, Kessie, Bellerin, Luuk, Mingueza, Riad, akár Fati.
A távozókat leírtam, így elèrkeztem az itt maradókig, (az idèzett mondatodig)akiben szerintem sokkal több van, mint amit jelenleg nyújtanak, ha a helyükön kezelem őket.
Ferrant ide sem hoztam volna, de azèrt nem egy 10 perces csere. Alonso (helyette is mást hoztam volna)is egy rutinos játèkos, egy minősègi csere. Persze ha a fèlpályáig feltolt vèdelemben kell versenyt futni a támadókkal, arra nem biztos, hogy alkalmas.
A vèdelemmel nincs problèma
A támadó sorban sokkal több van, nem tèrnèk megint ki a 4 kp-s felállásra.
Ès a vitatott kp-sok' szerintem az alap meg van egy ütőkèpes kezdőhöz, de ha állandóan a biztonságra játszunk, ès mèg meg is toldjuk plusz egy fővel, az biztosan nem a támadó focit segíti elő, főleg ha nem is tudnak elől kit megjátszani, a labdavesztèst pedig az edzőnk a vonal mellett toporzèkolva emeli ki, amire nem egyszer láthattunk pèldát. Nekem csalódás, hogy egy ilyen minősègi kp-s ennyit tud kihozni a játèkosainkból a kp-án, a támadó sorból pedig sikerült megszabadulni a nem Barca DNS-től, akik változatosságot tudtak volna vinni a játèkba. Akik pedig maradtak, azok is ötlettelenül tèblábolnak a pályán, ès egy 16 èvestöl várjuk a kreativitást.

Más:

A Barca a BL 32 csapata közül a legkevesebbet költötte a keretère, 3,4 milliót. Ez sem segíti a minősègi játèkot, de legalább a meglèvőkből tudnánk kihozni a maximumot, nem lesz pènz 2 èvente lecserèlni a keretet, amit a nehezítès ellenère elèg minősèginek tartok a csoportból való sima továbbjutásra.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.11. 19:49:07

Feast4 írta:
2023.09.11. 11:49:07

Mi mit csinálunk? Barca DNS-ben fudoklunk és emiatt vagyunk egy játékostemető.
Csak azzal nem értek egyet a kommentedben, hogy ez lenne a Barca DNS. Ez nem a Barca DNS. Nem így játszottunk 12 éve. A játékosaink nem dédelgették ennyit a labdát, sokkal több volt az egyérintő, sokkal gyorsabban játszottunk és sokkal rövidebb passzokkal. Sokkal hatékonyabban tudtuk zilálni az ellenfél védelmét, amikor az ellenfél játékosait kis területre koncentráltuk, máshol meg hatalmas területeket hagytak üresen. Mára a Barca DNS-ből csak a labdatartás maradt.

Korábban szűk területen játszottunk, villámgyorsan adogattunk, kerestük a réseket az ellenfél védelmén, a teszem-veszem után jöttek a kiugratások, lyukra futtatások. Ezek ma már nyomokban sem fedezhetők fel a játékunkban. A mai napig libabőrös leszek ettől az elképesztő űrfocitól. Ma nem ezt játsszuk, ebből csak a labdabirtoklás maradt meg.

Cruyff: "put the ball as quick as possible"

Henry: "Barcelona always train in tight places", ehhez képest az elmúlt években szélsőkkel próbáltunk bontani, ami teljesen szembemegy a Barca DNS-sel.

https://www.youtube.com/watch?v=sko8H-7 ... arcaStudio

Szerintem Xavi meg sem kísérli ezt feltámasztani, ezért nem hivatkoznék a régi reflexekre és az elavult játékfilozófiánkra, mert egyszerűen nem azt játsszuk. A tötymörgés nem része a Barca DNS-nek. Most azért tötymörgünk, mert azok a játékosok, akiknek diktálniuk kéne a tempót, ennyit tudnak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.11. 16:39:36

Rivaldo11 írta:
2023.09.11. 16:33:24

Ezt azért én úgy értelmezem, hogy inkább Mingueza, mint EG, vagy Alonso akkor oké. De aki valaha bármilyen szinten játszott, annak látnia kell, hogy amúgy egy igazi szerencsétlen, akiről kb előre lehetett tudni, hogy gólt, gólokat nyelünk.
Semmilyen szinten nincs itt keresnivalója, mint ahogy a fentebb említett két úrnak sem lehetne.
Igen, valahogy így.
Nálam azért egyel jobb a többinél, mert legalább fizikuma van:D
De én is így értettem, meg úgy, hogy ha már ő itt volt, felesleges volt vele egyszintű, de inkább rosszabb opciókat hozni.

Sok embernek nem lett volna, lenne keresnivalója a csapat közelében, kb most tartunk ott, hogy limitált a számuk már szerencsére.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.11. 16:33:24

csababarca írta:
2023.09.11. 11:37:07
Bencével vagyok, Mingueza abszolút jó lenne most is ide.
Mármint nem tökéletes megoldás, de ő el lett küldve, hogy ilyen azóta kiebrudalt EG jöjjön/játszon, vagy Alonso.
Ráadásul jobbhátvédként is ezerszer jobb az összes hibájával együtt, mint a "demokratikusan megválasztott csk" Roberto.

Én is nyugodtabb lennék ha egy ilyen vésztartalékunk lenne.
Ezt azért én úgy értelmezem, hogy inkább Mingueza, mint EG, vagy Alonso akkor oké. De aki valaha bármilyen szinten játszott, annak látnia kell, hogy amúgy egy igazi szerencsétlen, akiről kb előre lehetett tudni, hogy gólt, gólokat nyelünk.
Semmilyen szinten nincs itt keresnivalója, mint ahogy a fentebb említett két úrnak sem lehetne.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.11. 13:53:21

Chino írta:
2023.09.11. 12:12:20


Persze, hogy jó lenne Mingu, de ez ilyen eső után köpönyeg. Elhoztuk ingyen EG-t, aki 19 évesen Akéval verekedett a helyért, lehet, hogy 4.számú védő volt, de ha egy Stones, Ruben Dias, Laporte trió van egy csapatban nem sok játékos férne be a kezdőbe vagy kezdő közelébe és a holland sem egy nyeretlen kétéves. Ráadásul 19-20 évesen már hétszeres válogatott volt (Mingueza 22 évesen kapott egy barátságos meccset eddig), szóval joggal lehetett hinni, hogy jó fogás lesz, akár hosszútávon, főleg ingyen. Utólag persze okos az ember, de nem egy 25 éves 30-40 millióért vett játékos volt, aki már "bizonyított" és tudni lehetett a korlátait.
Történnek ilyenek és azzal sem lehet előre számolni, hogy pont a legfontosabb időszakban esik ki az összes kezdő védőnk. Nem vagyunk olyan helyzetben, hogy 7-8 millió fizetésű 20-30-40 milliós játékosokat tartsunk 4. számúnak. Inigo pl. pont tökéletes lehet egy ilyen szerepre, aki ráadásul ingyen jött.
Persze hogy eső után köpönyeg, de Bencével kb 1%-ban szoktam egyetérteni, most kiemeltem, hogy neki adok ebben a vitafélében igazat.

EG meg aranyos, hogy Akéval versenyzett, de nézd meg mi lett egyikből, mi a másikból, nyilván Pep is észrevette ezt.
Jobb későn, mint soha alapon.
A mozgáskultúrája, fizikuma erre a szintre nem elég, ezt úgy első blikkre lehetett látni.
Nyilván 19 évesen még lehetett arra gondolni, hogy beérik, fejlődik, de ez elmaradt, nagyon nagy meglepetés volt gondolom:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.11. 13:46:53

Szerintem nincs semmi baj a kerettel, vagy a kp-inkkal. Annál inkább az előző edzőinkkel, ès jelenleg Xavival. Guille-el èrtek egyet. Egyèbkènt is totál passzívvá teszi Xavi a csapatot a 4 kp-sal. Nem tudok olyan èlcsapatot mondani, aki hasonló taktikával állna ki. Mindjárt más, ha van 3 kreatív tkp-sod, mint Guardiolanak. Ő megtehette, hogy Silva, Gündogan, De Bruyne ès Rodri is egyszerre volt a pályán. Már többször írtam, 3-4 vèdekező stílusú kp-sal próbálunk támadgatni. Frenkievel sincs semmi problèma, csak a helyèn kellene játszatni. Ha 2 szűrőhöz ragaszkodik, akkor vagy előttük Pedri/Gündogan tkp-kènt. Eleve túltoljuk már ezt a tiki takát, ami a holland/Cruyffi stílus kiforgatott mintája a sok oldalpasszal, minèl több kp-al a kezdőben, ami a direkt foci rovására megy. Nem nèzem ki Xaviból, hogy akár egy 50 milliós keretèrtèkű csapat ellen kimerne állni egy
De Jong
Gündogan-Pedri sorral.
Nem tudom ő mit szólt volna, ha az ő idejèben
Busquets
Iniesta-Xavi sor helyett kiállunk egy
Busquets, Mascherano, Xavi, esetleg mèg Fabregas sorral, Fabregas egy támadó helyett.

Ja de, Guardiola próbálgatott hasonlót az utolsó èvèben, totál homály is volt a játèkunk, pedig akkor sokkal jobb volt a keretünk.

Jelenleg a 4 kp-s rendszerünkben, a mostani keretben, merem állítani, hogy Romeu ès Gavi sincs a kezdő szinten, azaz más formációban/felállásban lenne jobb lehetősèg. Innentől kezdve pedig szerintem az edző felelőssège a kialakult helyzet, mèg ha el is ismerem, hogy nehèz a helyzete az FFP miatt.
Jó lenne nem elhasalni megint a BL csoportkörben, ha már a biztonságra játszunk, ès nèzhetetlen a játèkunk. Hátha rászól valaki, hogy ez nem az Atletico. Igaz èrdemes megemlíteni, hogy tavasz óta az Atletico játsza elvileg a leg támadóbb focit a bajnokságban a statok alapján. Dupla ègő, főleg mikor Simeone szól be Xavinak, hogy kritizálta az Atleti fociját, utána lenyilatkozza, ha tehetnè mindig 1-0-ra nyerne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.09.11. 14:01:22-kor.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.11. 12:16:12

Feast4 írta:
2023.09.11. 11:49:07
Troym írta:
2023.09.10. 12:23:39

Csak mert minden középpályás extraklasszis a vélemények szerint, mellette meg ez a kritika.

Nem leszek népszerű a mostzani véleményemmel, de a középpályásaink Gündogant leszámítva egyik se extra klasszis és azt is elmondom miért látom így ( szerintem pont ezért illik ebbe a topicba):
Ne érts félre, hasonlóképp vélekedem, pont ezért kontrasztos nem feltétlen gránit, hanem mások véleménye.
A csapat szuperjó, mindenhol klasszisok a pályán, mellette meg mindenki leírja mennyire lassú és körülményes a játék.
Jó ideje erre próbálom felhívni a figyelmet.
Gündogan egy klasszis, oké kb közvélekedés.
Nálam Frenkie egy hasznos csapatjátékos, de semmiképp nem a szupersztár, akire egy személyben építhetsz.
Pedri és Gavi meg sok idő és szerencse esetén klasszis LEHET. Pedri jóval nagyobb eséllyel, mint Gavi, de ennyi, két fiatal kölyök. Így is kérdés Pedri mennyire drótozható még össze.

A középpálya többi tagja meg szóra sem érdemes, ha európai szinten vannak komolyabb vágyak / elvárások.
Hiába 3 millióba kerül valaki, aki jó egy Almeria ellen, azt a meccset amúgy is megoldottuk volna, nekünk olyan kéne aki segít egy Inter / Bayern ellen. Miattam üljön a padon akár Romeu (bár az kb mindegy) de ha kezdőként betesszük minden meccsen, dícsérjük, hogy a 3 millióhoz képest egész jó, mert nem kapunk róla 3 gólt, viszont 10 kommentből 8 panaszkodik mennyit tötymörgünk, mennyire semmi tempó, akkor értetlenül állok mit is szeretnének az emberek.
Ugyanez a támadóknál is igaz, van egy valaha volt klasszis, akit félünk a padra tenni 5 percre, meg pár iparos (FT, Raphinha) akiknek egytől egyig gondot jelent az idegeiket rendben tartani.
De most jön a 16 éves kölyök, gólt lőtt a válogatottban is, majd betesszük 60 meccsen. Itt sem érzem, hogy annyira jól állnánk.

Szóval szerintem nincs elég jó minőség. Nem csak rotációs, de szerintem még kezdő 11 szinten sem elég, a gálakezdőnk sem úgy rémlik, hogy brillirozott volna.
Chino írta:
2023.09.11. 12:12:20
Nem vagyunk olyan helyzetben, hogy 7-8 millió fizetésű 20-30-40 milliós játékosokat tartsunk 4. számúnak. Inigo pl. pont tökéletes lehet egy ilyen szerepre, aki ráadásul ingyen jött.
Egyébként pont ezt tesszük, Inigo fizetése kb ilyesmi.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.11. 12:13:09

Feast4 írta:
2023.09.11. 11:49:07
Nem leszek népszerű a mostzani véleményemmel, de a középpályásaink Gündogant leszámítva egyik se extra klasszis és azt is elmondom miért látom így ( szerintem pont ezért illik ebbe a topicba):

A mai modern foci, gyors kapura törő játékot igényel. Ezt csinálja a Ciy ( Pep), a Pool, ( Klopp), a Bayern ( Tuchel), az Arsenal (Arteta), nézhetünk "kisebb" csapatokat is akik több kevesebb sikerrel ezt nyomatják, Dortmund (Terzic, Rose, Favre, Tuchel, mind egy vonalo mozogtak), Brighton ( De Zerbi), Newcastle ( Howe), stb.

Mindegyik csapat, mindegyik edző, modernizálni előre vinni, gyorsítani akarja a csaptát. Mi mit csinálunk? Barca DNS-ben fudoklunk és emiatt vagyunk egy játékostemető.
Én a te mondandóddal is szinte maximálisan egyetértek, egyedül azzal nem, hogy ennek a középpályásaink minősége lenne az oka.

Ahogy te is leírtad, az edzők, a klub, a Barca DNS, ki tudja még mi van benne, de szerintem legkevésbé a középpályásaink.

Tényleg jó példa a PL, ahol sokkal gyengébb csapatok, gyenge KP-val is dinamikusabb, élvezetesebb támadójátékot játszanak, mint mi.

De ott van pl. a Real is, akik bár távol állnak az élvezetes támadójátéktól, de jellemzően sokkal direktebb, gólra törőbb, "lehengerlőbb" játékra képesek még 35 éves középpályásokkal is.

Ezért tartom kizártnak, hogy LE óta sosem volt elég minőségi a középpályánk, ezért lenne lassú és kiszámítható a játékunk elöl.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.11. 12:12:20

csababarca írta:
2023.09.11. 11:37:07
Bencével vagyok, Mingueza abszolút jó lenne most is ide.
Mármint nem tökéletes megoldás, de ő el lett küldve, hogy ilyen azóta kiebrudalt EG jöjjön/játszon, vagy Alonso.
Ráadásul jobbhátvédként is ezerszer jobb az összes hibájával együtt, mint a "demokratikusan megválasztott csk" Roberto.

Én is nyugodtabb lennék ha egy ilyen vésztartalékunk lenne.
De azt se felejtsük el, hogy maga a játékos nem biztos, hogy erre a szerepkörre vágyott, hogy 4. számú khv legyen.


De nem ezen fog múlni a szezonunk, annyira balszerencsések nem lehetünk, hogy megint kihullik majd egyszerre az összes értelmes hátvédünk. De még ezzel együtt is tovább lehetett volna menni tavaly is a csoportból, ha elől élesebbek vagyunk.
Persze, hogy jó lenne Mingu, de ez ilyen eső után köpönyeg. Elhoztuk ingyen EG-t, aki 19 évesen Akéval verekedett a helyért, lehet, hogy 4.számú védő volt, de ha egy Stones, Ruben Dias, Laporte trió van egy csapatban nem sok játékos férne be a kezdőbe vagy kezdő közelébe és a holland sem egy nyeretlen kétéves. Ráadásul 19-20 évesen már hétszeres válogatott volt (Mingueza 22 évesen kapott egy barátságos meccset eddig), szóval joggal lehetett hinni, hogy jó fogás lesz, akár hosszútávon, főleg ingyen. Utólag persze okos az ember, de nem egy 25 éves 30-40 millióért vett játékos volt, aki már "bizonyított" és tudni lehetett a korlátait.
Történnek ilyenek és azzal sem lehet előre számolni, hogy pont a legfontosabb időszakban esik ki az összes kezdő védőnk. Nem vagyunk olyan helyzetben, hogy 7-8 millió fizetésű 20-30-40 milliós játékosokat tartsunk 4. számúnak. Inigo pl. pont tökéletes lehet egy ilyen szerepre, aki ráadásul ingyen jött.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.09.11. 11:49:07

Troym írta:
2023.09.10. 12:23:39

Csak mert minden középpályás extraklasszis a vélemények szerint, mellette meg ez a kritika.

Nem leszek népszerű a mostzani véleményemmel, de a középpályásaink Gündogant leszámítva egyik se extra klasszis és azt is elmondom miért látom így ( szerintem pont ezért illik ebbe a topicba):

A mai modern foci, gyors kapura törő játékot igényel. Ezt csinálja a Ciy ( Pep), a Pool, ( Klopp), a Bayern ( Tuchel), az Arsenal (Arteta), nézhetünk "kisebb" csapatokat is akik több kevesebb sikerrel ezt nyomatják, Dortmund (Terzic, Rose, Favre, Tuchel, mind egy vonalo mozogtak), Brighton ( De Zerbi), Newcastle ( Howe), stb.

Mindegyik csapat, mindegyik edző, modernizálni előre vinni, gyorsítani akarja a csaptát. Mi mit csinálunk? Barca DNS-ben fudoklunk és emiatt vagyunk egy játékostemető.

2015 óta a Barcelona edzői: 2017-ben idehoztuk LE után Valverdét, aki bár eredményes volt, ő volt az aki full élvezhetetlenné tette a játékot. Ez két okból volt kapufa. Nem játékot újító edző volt, de legalább a játékképe is tönkre vágta. Semmi gond, 2020-ban helyrehozzuk, új edző Setién, aki szerintem 15 évvel ezelőtt újító lett volna, jött a lassú és körülményes, dadogós passzolgatás. Szép megoldások 5 méteren belül 0 kapu veszélyességgel. Semmi gond felülünk a nosztalgiavonatra és idehozzuk azt a Koeman-t, aki klub szinten mindenhol bebukott. Aztán Xavi 2021-től.

Ez 4 ilyen edző aki csiga lassú játékot játszat, ami vagy látványos sok passzos de értelmetlen, vagy ötlettelen és karakteridegen. Van egy de Jong, akiben ott van a világklaaszisság ígérete, de inkább ötször passzol hátra, minthogy indítson már a csatár elé egy hosszút, van egy Pedri, akit olyan szinten csapágyasra hajtunk, hogy egy 40 éves sérülékenységével rendelkezik, van Gavi, aki még túl zöld ahhoz, hogy megítéljük, hogy mizú lesz vele. Ezeket a játékosokat akik a jövő ( inkább már a jelen) emberei lehetnének, konkrétan kiheréljük ezzel a darabos középpályán százat passzoló játékkal, ami egy méter nem visz közelebb a kapuhoz. És az, hogy ők nem válnak extra klasszissá, abban minden edzőnk eddig vastagon benne volt.

Se Barto (jó Ő sikkasztó mocsadék bűnöző), se Laporta nem hajlandó belátni azt, hogy elavult az amit csinálunk. Nem azt mondom, hogy Xavit ki kell vágni, de ha nem hajlandó haladni a korral akkor igenis olyan embert kéne hozni, akinek nincs köze a Barcelonához, bizonyított már és tudja mi a modern támadó foci. Erre mi lassan 20 éve nem vagyunk képesek.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.11. 11:37:07

Bencével vagyok, Mingueza abszolút jó lenne most is ide.
Mármint nem tökéletes megoldás, de ő el lett küldve, hogy ilyen azóta kiebrudalt EG jöjjön/játszon, vagy Alonso.
Ráadásul jobbhátvédként is ezerszer jobb az összes hibájával együtt, mint a "demokratikusan megválasztott csk" Roberto.

Én is nyugodtabb lennék ha egy ilyen vésztartalékunk lenne.
De azt se felejtsük el, hogy maga a játékos nem biztos, hogy erre a szerepkörre vágyott, hogy 4. számú khv legyen.


De nem ezen fog múlni a szezonunk, annyira balszerencsések nem lehetünk, hogy megint kihullik majd egyszerre az összes értelmes hátvédünk. De még ezzel együtt is tovább lehetett volna menni tavaly is a csoportból, ha elől élesebbek vagyunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.11. 11:32:17

gránit írta:
2023.09.10. 09:12:25
Számos új szerzemény kezdett ígéretesen, aztán belelanyhult a csigalassú tempónkba. Szerintem ez a csapat gyengepontja, akiknek diktálniuk kellene a tempót, nem elég jók. Lassúak, körülményesek, ötlettelenek, egyérintős, gyorspasszos játékra pedig alkalmatlanok.
Ez egy nagyon lényeges pont szerintem is, ugyanakkor az első mondatod ellentmondásban van az utána következőkkel, de akár úgy is mondhatnám, hogy magyarázza azt. Csak nem arról van szó, hogy nem elég jók, hanem, hogy nem tudják azt játszani, amiben jók.

Pl. De Jong rengetegszer bizonyította, hogy nem feltétlenül körülményes (az ellenfél 16-osán állva valóban az, de akkor az egész csapat az), villámgyorsan át tudja hozni a labdát a kapunktól az ellenfél térfelére.

Az elmúlt években számtalan példát hozhatnánk arra, hogy idejön egy dinamikus játékos, itt pedig leáll kézilabdázni a 16-osnál, mert mi ezt a játékot játsszuk az utóbbi időben. Ezzel azt akarom mondani, hogy inkább a játékrendszerünk kényszerít sok játékost a tötymörgésre, nem pedig a játékosok tötymörgése miatt lesz ilyen a csapat játéka.

Az, hogy ez miért van, na az jó kérdés. Nyilván benne vannak az évtizedes reflexek, hagyományok/filozófia, hogy kis területen akarunk csak játszani, nem szívesen kontrázunk, nem lövünk távolról gólt, mindent a végletekig ki akarunk játszani, és persze az edzők, akik ettől nem mernek/nem akarnak eltérni.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.09.11. 11:29:20

bence0330 írta:
2023.09.11. 09:35:02


Az igaz, hogy a szélen volt benne veszély, de ez megint olyan dolog, hogy ha poszton kívül játszatunk valakit, akkor ez van, nehogy már emiatt ráhúzzuk a vizes lepedőt. Nézd meg az utolsó meccsét, amit középső védőként játszott nálunk, és mutass egy jobb védőteljesítményt annál, akár Araujotól is. Ő középső védő, annak is volt nevelve, az alkata és a képességei is erre predesztinálják. Xavinál erre kapott egy meccset, és mehetett világgá.

Ahogy Gránit is írja lejjebb, mint cserejátékos, össze sem lehetne hasonlítani Garciáékkal, akik miatt kiestünk a BL-ből. Én állítom, hogy Koundéékkal verekedne a kezdőért, de mondom, ha ezt valaki nem is osztja, az előbbi kb tuti.
Sajnos elvesztettem a fonalat vele kapcsolatban. Eladtuk, vagy kölcsönben van? Ha előbbi, van rá visszavásárlásunk?
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.11. 09:35:02

Deluigi írta:
2023.09.11. 09:22:35
aki Minguezat vedi, az elfelejti, mennyire eletveszely volt, amikor palyara lepett

emlekszem, alig igazolt at (vagy ment kolcsonbe),a 80+ percben palyara kuldtek es csinalt egy tizenegyest rogton

nalunk is folytonosan veszelyes volt a vedelemben
Ez nem igaz. Araujoval beton volt középső védőként Koeman alatt már kb 20 évesen, ami védőként kb annyi, mint egy támadónál 18 év, iszonyat fejlődési lehetőség van még benne olyankor. Akkor toltuk azt a nagy sorozatot, hozták le a meccseket sorra 0 vagy kevés kapott góllal, mielőtt visszatértek az öregek. Én személy szerint soha nem fogom érvként elfogadni azt, hogy "emlékszel, mikor azon a meccsen az x-edik percben ezt csinálta...". Pláne az első meccsén egy új csapatban. Nézd meg Araujo első 1-2 meccsét ebben az évben, ennyi erővel hívhatnánk kézilabdásnak vagy tizimesternek, ettől még a világ egyik, ha nem A legjobb védője. TC a világ egyik legjobb kapusa évek óta, de a fórumon itt valaki asszem köténykirálynak hívja sokszor, mert 1-2 meccsen bebőrözték. Nem egy meccs egy hibája határoz meg egy játékost. Mint ahogy a való világban sem egy embert, ha egyszer elkésel a munkahelyedről, nem leszel rosszabb munkaerő összességében, csak hibáztál. Mingueza bőven a liga leggyorsabb védője, magas, erős, fiatal, jó a labdával. Már az alapanyag 100-szor jobb, mint a Garcia-Alonso pakknak, és abból még lehet(ett volna) fejleszteni is.

Az igaz, hogy a szélen volt benne veszély, de ez megint olyan dolog, hogy ha poszton kívül játszatunk valakit, akkor ez van, nehogy már emiatt ráhúzzuk a vizes lepedőt. Nézd meg az utolsó meccsét, amit középső védőként játszott nálunk, és mutass egy jobb védőteljesítményt annál, akár Araujotól is. Ő középső védő, annak is volt nevelve, az alkata és a képességei is erre predesztinálják. Xavinál erre kapott egy meccset, és mehetett világgá.

Ahogy Gránit is írja lejjebb, mint cserejátékos, össze sem lehetne hasonlítani Garciáékkal, akik miatt kiestünk a BL-ből. Én állítom, hogy Koundéékkal verekedne a kezdőért, de mondom, ha ezt valaki nem is osztja, az előbbi kb tuti.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.09.11. 09:22:35

aki Minguezat vedi, az elfelejti, mennyire eletveszely volt, amikor palyara lepett

emlekszem, alig igazolt at (vagy ment kolcsonbe),a 80+ percben palyara kuldtek es csinalt egy tizenegyest rogton

nalunk is folytonosan veszelyes volt a vedelemben
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.11. 08:57:17

Ha a tavalyi BL-kiesést a bíró mellett a tartalék védőkre fogjuk, akkor nagyon is foghatjuk a fejünket Mingueza miatt. Ha a három bekapott gólból csak egyet nem bénázunk össze, már ott vagyunk a nyolcaddöntőben. Nem is a kezdőkhöz hasonlítottam Minguezát (bár tavaly Koundé teljesítményét simán lehozta volna, idén már nem biztos), tartaléknak viszont inkább ő, mint Garcia. A tartalékok pedig fontosak. Emellett az eltékozlás szerintem főleg a belső leépülésekre jellemző, remélem, Gündogan és Cancelo nem úgy fogja végezni, mint jónéhány nagy név, aki hozzánk igazolt és leépült.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.09.11. 06:42:20

Mingueza a Celta-ban is jobbhátvéd vagy szárnyvédő.
més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.11. 01:59:08

Chino írta:
2023.09.10. 14:14:24
Todibot egy kezelhetetlen játékos volt. A Schalkeban, a Benficaban sem tudtak vele mit kezdeni és a teljesíítménye sem volt kiemelkedő. A Nice-ben bejöttek a számításai, itt nem lehetett volna 2-3 évig istápolni. De legalább viszonylag jó szerződést kötöttünk és adott esetben még profitálhatunk belőle. A védelemmel ráadásul pont nincs gond, az megkockáztatom top 3.
Se Mingueza, sem a francia olyan játékos akiből akkora klasszis lett, hogy foghatjuk a fejünket, szerintem egy Koundé-Chris duóval, akik a helyükre jöttek jobban jártunk.
Ezek szerintem nem eltékozlások. Egy Baldé vagy még sérülés előtti Faíti, Araujo stb. az lett volna.
Szerintem Mingueza eltékozlását nem feltétlenül érdemes összevetni azzal, hogy van egy Ara-Chris-Koundénk. Bár állítom, hogy a francia tavalyi teljesítményét Mingueza képes simán hozni mindkét poszton, és tök egy szinten fociztak, és egy szinten is voltak emlegetve Araujoval, mikor hirtelen Ara-Mingu védőpárosunk lett. És szerintem ő ha klubot vált, az komoly összegért fog bekövetkezni.

De ha ettől a szubjektív véleménytől eltekintünk, és csak egy jó közepes játékosnak tartjuk - amit a Celta előtt nálunk is simán bizonyított, amíg nem szélsőt játszattunk vele, Xavinál összesen 1 meccset kapva a posztján, ahol mellesleg lazán MOM volt - akkor is a Garcia-Alonso pakkal kell összevetni, mint tartalék. Mindkettőnél fényévekkel jobb, erősebb, gyorsabb, stb. Mennyivel kevésbé lenne stresszes, ha a 3 top védőnk közül kettő lesérül, és még mindig egy Ara/Koundé/Chris - Mingueza duóval tudnánk kiállni, akik minden felállásban erősek és szélvészgyorsak, szemben Alonso-Garcia pakkal, akik körül köröket futnak a támadók. És könnyen lehet, hogy lesz ilyen forgatókönyv. Most szerencsére itt van Inigo, aki azért nem Garcia, de tavaly még nem volt. Megkockáztatom, akkor nem estünk volna ki tavaly a BL-ből, ha akár Piqué, akár Garcia helyett ő áll be, mert teljesen más szint. De nekünk nem kellett 0 pénzért, 0 fizetésért, kellett viszont Alonso. Garciát nem veszem ide, mert korábban jött. És nem az a bajom vele, hogy fiatalt dobtunk ki, hanem egy jó-legrosszabb esetben is közepes cserejátékost. Ha 31 éves lett volna, ugyanez lenne a véleményem.

Todiboval teljesen egyetértek, ő egészen más tészta, nem volt nekünk arra időnk, hogy évekig babusgassuk, elég volt ilyen játékosból egy a keretben, és szerintem őt sem szabadott volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.11. 01:47:48

NovaProspekt írta:
2023.09.10. 07:25:43
2021 végén így nézett ki a kezdőnk
Az a kezdő már egy kényszer szülte kínlódás következménye volt.
2021 már egy felélt múlt volt kilátástalan jövővel.
2017 nyara és 2023 nyara között egy generáció teljes beérése kimaradt, miközben a pénzünket mind feléltük.
Az akkori 21-23 éves kororsztály kb most van a csúcson. Szemünk előtt is voltak néhányan (Laporte, Rodri) miközben tele volt a bankszámlánk.....
Egy normális építkezést - szerintem - nem illendő összehasonlítani egy állagmegóvásra törekvő tákolmánnyal..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.09.11. 01:59:35-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.10. 14:14:24

gránit írta:
2023.09.10. 09:12:25
Mingueza alap kezdő a Celtában, sokkal inkább tartottam volna meg őt, mint Garciát leigazolni. Todibót is megtartottam volna, aki alap kezdő a Nice-ben. Jutglà tavaly 15 gólt lőtt a Brugges-ben. Tartaléknak őt is megtartottam volna, sokkal inkább, mint Felix-et hozni. Nico szerintem túl van sztárolva, őt én sem tartottam volna meg. Te jó ég, milyen mélyen voltunk, amikor ő meg Gavi voltak a kezdők...

A játékosok eltékozlása főleg abban mutatkozik meg, hogy a csigalassú játékunkba belelassulnak, beleszürkülnek. Számos új szerzemény kezdett ígéretesen, aztán belelanyhult a csigalassú tempónkba. Szerintem ez a csapat gyengepontja, akiknek diktálniuk kellene a tempót, nem elég jók. Lassúak, körülményesek, ötlettelenek, egyérintős, gyorspasszos játékra pedig alkalmatlanok.

Azzal viszont egyetértek, hogy kellenek a tapasztalt játékosok. Népszerű elmélet, hogy csináljunk a kezdőből ovicsapatot, és "jöjjenek a fiatalok". Hát persze. A csapat meg menjen az alsóházba. Kellenek a tapasztalt játékosok, akik egyrészt segítenek a fiataloknak, másrészt azonnali eredményt képesek lerakni az asztalra. Mert nem lehet csak a jövőt építeni, kell a jelen is, ahhoz pedig kellenek a rutinosabb játékosok.
Todibot egy kezelhetetlen játékos volt. A Schalkeban, a Benficaban sem tudtak vele mit kezdeni és a teljesíítménye sem volt kiemelkedő. A Nice-ben bejöttek a számításai, itt nem lehetett volna 2-3 évig istápolni. De legalább viszonylag jó szerződést kötöttünk és adott esetben még profitálhatunk belőle. A védelemmel ráadásul pont nincs gond, az megkockáztatom top 3.
Se Mingueza, sem a francia olyan játékos akiből akkora klasszis lett, hogy foghatjuk a fejünket, szerintem egy Koundé-Chris duóval, akik a helyükre jöttek jobban jártunk.
Ezek szerintem nem eltékozlások. Egy Baldé vagy még sérülés előtti Faíti, Araujo stb. az lett volna.

A balansz, ahogy Te is mondtad szerintem pont jók. Vannak fiatalok, akiknek még csak most kezdődik a karrierje, rengeteget fejlődhetnek, de már sok lehetőség rejlik bennük (posztjukhoz képest akár Koundé és Araujo is ide sorolható) és vannak akik a legjobb korban vannak.(De Jong, Raphinha. A hollandnak lehet, hogy magas a fizetése, de az a stabil teljestmény, amit lehoz, főleg idén nagyon kell. Az egész játék és eredmény meghatározza az ő jelenlétét. Araujo és MAtS mellett az igaz klasszisunk. Baldetól megválni a legnagyobb baromság lenne. 18-19 évesen, első szezonjában már olyan teljesítményt rakott le, ami több top csapatba elég lenne a kezdőhöz. Még a "profi" karrierje is most kezdődik, ennyi erővel Yamalt is eladhatnánk, mert egyelőre kevés a kezdőhöz. (a City sem véletlenül vitte volna)
Hozzájuk jön az a pár idősebb, rutinosabb játékos, akik utat mutathatnak, segíthetnek nekik. Szóval szerintem a jelen és a jövő egészséges arányban van és olyan sem nagyon volt, aki miatt verhetjük a fejünket a falba.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése