Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.07. 22:34:22

Én se értem miért lenne Tebas, hibája, hogy 13 játékost adunk el 85 millióért. (Kb 120-ért kellett volna)
Talán nem kéne sérült szerencsétlaneket hozni 9-10 milliós bérrel és normális áron kéne eladni játékosokat.
Akkor rögtön 1-1 szabály lenne és néha jöhetne pár hasznos játékos is.

Tebas nem értem minek nyilatkozik mondjuk a Negreia ügyről még a bizonyítékgyűjtés fázisában, ha már fel kell neki róni valamit, de a pénzügyi oldal elég fekete-fehér.

A PL meg még jobban el fog húzni, mert egyrészt magasabb a közvetítési pénz nagyságrendekkel, plusz az olaj- és egyéb milliárdosok millió módszerrel tudnak extra fizut adni a játékosoknak, akik hivatalosan kevesebbet keresnek, nemhivatalosan meg kap extra pénzt egyéb cégektől. Márpedig az FFP a fizetésekről, nem a transzferdíjakról szól. Annyit kell csinálni, hogy a hivatalos bérketet legyen x%-a a bevételnek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.07. 22:23:38

Nem érdemes elvitatni a Barto-éra hülyeségeit, de itt most az egész Ligáról van szó. Hihetetlen pénzek mozognak az Európai fociban is, erre a Real-Atleti páros után a Sevilla kemény 10-12 milliókért tud csak erősíteni.
Az is ezerszer lerágott csont, hogy más bajnokságokban lazítottak a szabályokon a korona után.

Szóval természetesen Bartomeuék baromsága miatt tartunk itt, de ugyanezekkel a számokkal szinte biztos vagyok, hogy semelyik másik Ligában nem lennének ennyire a s.ggünkben.
Elég szépen csökkent a bértömeg, az elmúlt 6 átigazolási időszakból 4-et pluszosan hoztunk le (megelőlegezem az ideit, jelenleg 35m+, erre még jön Kessie és Dembele), Európa, vagy talán a világ legnagyobb átlagnézőszámát hozta a Camp Nou, de egy tavalyinál szűkebb kerettel megy a szarakodás a regisztrációkkal.
Vicc az egész liga, a minősíthetetlen játékvezetőkkel, a kispórolt gólvonaltechnológiával, a Keletre kiszervezett hakni-szuperkupával, mindennel. Gavi rövid életű regisztrációja is megmutatta, hogy lövésük nincs odafent, hogy mit csinálnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2023.08.07. 22:22:51

csababarca írta:
2023.08.07. 21:49:05
Bence, igazad van, csak ez két külön dolog.

A regisztrációkkal való kardozást elfogadom, hogy egy felesleges kör, de írtam már, hogy ez úgyis megoldódik, mindenki regisztrálva lesz, ezen felesleges aggódni.

Az viszont, hogy nem tudunk igazolni, az már messze nem a liga hibája, nincs pénz, ezt magunknak köszönhetjük. Azt, hogy eladni nem tudunk, és a kegyvesztett játékosokat leépítjük, megint csak a klub hibája.

Ez most egy ilyen szakasz a liga életében, nem az az érdekes ami most zajlik, hanem a rövid és hosszútávú következményei.
Egyiket se làtjuk tisztán.

Az, hogy a pl gazdaságilag beelőzött az megint egy sok összetevős történet.
Az angol gazdaság eleve jobb alapokkal rendelkezik, mint a spanyol.
Emellett (és ez felróható a ligának) marketingben jobbak sokkal az angolok, meg belterjesek.

De továbbra sem értem azt, hogy mi köze ennek ahhoz, hogy az elmúlt hat évben (miközben egy spanyol csapat nyert pár bl-t, meg répázott végig angolokat) semmiféle financiális és sportszakmai munka nem volt a klubnàl.

Magunkat rakjuk rendbe először, aztán mutogathatunk másokra.
De fordítva nem lehet.

Én így látom, persze most közelebbnek tűnik a seria a féle lejtmenet, mint a lufi pl utolérése.
De az olaszok is összekaptàk magukat, kellett hozzá bundabotrányoktól kezdve, gazdasági problémákon keresztül minden, viszont szépen jönnek fel, mert több klubnál is lett SPORTSZAKMAI munka.
Ez hozza magával a gazdasági bevételeket, szponzorokat.
Hát nem tudom, nekem úgy tűnik, hogy az olaszok lehoztak 2 jó évet, és most nyáron azért elég szépen szétkapkodták a csapatokat. Ők is kb akkorában ülnek, mint mi.

Hiába vennénk sztárokat, ha nem tudnánk őket regisztrálni, igy csak van valamennyi köze a ligának ahhoz, hogy nem tudunk sztárokat venni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.07. 22:14:30

A regisztrációkon én sem aggódnék. Sőt, ha lesz 1-2 ember, aki az első meccsre nem lesz, még akkor sem.

Persze hogy nem volt itt semmiféle értelmes gazdálkodás évekig. Csak ha jön egy olyan vezetőség, akik messze nem ilyen elvetemültek, akkor ők pont a korlátozások miatt nem nagyon tudják kivezetni a csapatot a csávából. Példa: ha nem lenne gond a regisztrációkkal - szerintem az anyagi helyzetünkkel önmagában sok gond azért nincs, ebben egyetértek gránittal -, akkor senkit nem érdekelne, hogy Kessié marad-e 7. középpályásnak. Piacra dobnánk, mondjuk 30-35 misi felett meghallgatva az ajánlatokat, de ennyi, ha nem veszik meg, marad, így van alkupozíciónk. Így meg fejvesztve el kell adnunk, és ezt mindenki tudja. Így kb a felére csökkent az értéke, amiért el tudjuk passzolni, még azzal együtt is, hogy eléggé lehúztuk szegényt. És millió ilyen ügy van még. Annyira nagyon korlátozzák, hogy ne verjük magunkat további adósságokba, hogy közben megakadályozzák azt, hogy kimásszunk belőle.

Azzal egyetértek persze, hogy túl nagy nyomással, rossz beépítéssel eleve leértékelünk játékosokat, ez edzői, vezetőségi hiba. De ez csak egy része a dolgoknak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.07. 21:49:05

Bence, igazad van, csak ez két külön dolog.

A regisztrációkkal való kardozást elfogadom, hogy egy felesleges kör, de írtam már, hogy ez úgyis megoldódik, mindenki regisztrálva lesz, ezen felesleges aggódni.

Az viszont, hogy nem tudunk igazolni, az már messze nem a liga hibája, nincs pénz, ezt magunknak köszönhetjük. Azt, hogy eladni nem tudunk, és a kegyvesztett játékosokat leépítjük, megint csak a klub hibája.

Ez most egy ilyen szakasz a liga életében, nem az az érdekes ami most zajlik, hanem a rövid és hosszútávú következményei.
Egyiket se làtjuk tisztán.

Az, hogy a pl gazdaságilag beelőzött az megint egy sok összetevős történet.
Az angol gazdaság eleve jobb alapokkal rendelkezik, mint a spanyol.
Emellett (és ez felróható a ligának) marketingben jobbak sokkal az angolok, meg belterjesek.

De továbbra sem értem azt, hogy mi köze ennek ahhoz, hogy az elmúlt hat évben (miközben egy spanyol csapat nyert pár bl-t, meg répázott végig angolokat) semmiféle financiális és sportszakmai munka nem volt a klubnàl.

Magunkat rakjuk rendbe először, aztán mutogathatunk másokra.
De fordítva nem lehet.

Én így látom, persze most közelebbnek tűnik a seria a féle lejtmenet, mint a lufi pl utolérése.
De az olaszok is összekaptàk magukat, kellett hozzá bundabotrányoktól kezdve, gazdasági problémákon keresztül minden, viszont szépen jönnek fel, mert több klubnál is lett SPORTSZAKMAI munka.
Ez hozza magával a gazdasági bevételeket, szponzorokat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.07. 21:32:46

Abban én sem hiszek, hogy Tebas keresztbe akar tenni nekünk, vagy a ligának, tökmindegy. Egyszerűen úgy gondolom, hogy ésszerűtlenek a döntései. És ha csak így gondolnám a fotelből, az oké, simán tévedek, de ha egyszer a valóság is egyre inkább ezt tükrözi le, akkor ott gáz van. Az angol-spanyol olló mindenképp nyílik és nyílt volna, ezzel nem nagyon tudott volna mit kezdeni, de azért a La Liga poziíciójának szerintem valahol ott kéne lennie reálisan, hogy leszakadva a PL-től, a többiek meg leszakadva utánunk. Erre vannak nagy csapataink, tehetséges játékosok, stb. És azért próbálni kicsit tapadni az angolokra. Bevétel meg mindig csak befektetésből lesz, a túlköltekezés megakadályozása szerintem kicsit ilyen szellemekkel viaskodás. Nálunk megtörtént (akkor senkit nem érdekelt), de abból amúgy további sok költekezéssel lehetne kimászni. Csak okosabban. Ha vesztesz a tőzsdén 50 millió forintot, akkor abból soha nem fogsz kijönni, ha mindenben leszedálod magad utána, nem vállalsz semmilyen rizikót, nem fektetsz be semmibe semmilyen módon, vagy csak minimálban. Akkor max nem mélyül tovább az adósságod.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.07. 21:20:26

Nagybarcelona írta:
2023.08.07. 20:20:02

"Ne panaszkodj, ebből többet értsd meg, egész egyszerűen nem lehetett kihozni. :mrgreen:
Laportáék minden jól csinálnak, igazából még felül is teljesítettek, hogy ennyi bevételünk lett.

Biztos azért kell eladni lassan már a megkülönböztetőket, meg bójákat is :lol: "

Az ilyen cikkek magyarázatot adhatnak az ilyen kommentekre.

Ez gondolom az én egyik kommentem.
Csakhogy ez amit linkeltél, az ezzel semmilyen összhangban nincs, semmi köze hozzá.
De ügyes próbálkozás.

El kell fogadni, hogy az előző elnökség, tehát a klub magának köszönheti ezt. Nem a liga miatt adtunk irreális fizetéseket, nem a liga miatt vertünk el mindent pénzt előre látható kút igazolásokra.
A mostani elnökség meg sebtapaszt próbál rakni egy levágott fejre, ezzel próbálja orvosolni a problémát.

Ezekhez a ligának semmi, de semmi köze nincsen. Se Tebasnak.
Ezt magunknak okoztunk azzal, hogy semmiféle felelős gazdálkodás nem folyt a klubnál már 10 éve.
És most sem javult sokat a helyzet.

TEhát ez a cikk semmiféle magyarázatot nem ad semmire, csak száraz anyagokat közöl.
Urambocsá, nehogy már a liga legyen a hibás, a szabályok ismertek, be kell tartani.
Van az a szép mondás, hogy addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Na mi ezt nem tartottuk be.

Leírtam már, hogy nem azért adtunk nagy fizukat a játékosainknak, mert megtehettük, hanem mert az utóbbi 5-6 évben semmiféle sportszakmai szempont nem szólt a klub mellett.
És itt vége a történetnek, a többit már ez generálta.


Gondolom még sohasem volt hiteled, hasonló szabályok működnek. De az élet is így működik, kivéve ha tojsz a szabályokra, adózásra, akkor azt csinálsz amit akarsz. Aztán ha elővesz a nav, meg minden szerv, akkor majd pislogsz, mint mi.

A ligának semmi érdeke abban, hogy gyengüljön a liga. Megoldást akarnak keresni arra, hogy felelős gazdálkodás folyjon a kluboknál, szerintem.
De mégegyszer, nem látom életszerűnek, hogy Tebas otthon kávézik, és közben azon morfondírozik, hogy tegyen keresztbe a kluboknak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.07. 20:20:02

csababarca írta:
2023.08.07. 16:14:18

Jah értem, sejtettem a választ.
Gondoltam azért linkeled, mert van hozzáfűzni valód, pláne ha már korábban is linkeltél ilyet, meg írtál róla.
Majd augusztus végén ha zár a piac, akkor lehet erről érdemben beszélni.
Persze sok minden már nem fog változni.

A liga is hibás, de nem ők kényszerítettek pl minket arra, hogy irreális fizetéseket adjunk évekig léhűtőknek, se arra, hogy elverjük a világ összes pénzét értelmetlen igazolásokra.
Most ennek szívjuk meg a levét.

Olyan ez, mint hogy hányan vannak regisztrálva.
Lőtéri kutyát nem érdekli ez, majd ha vasárnap 21:30-ra se lesznek regisztrálva, akkor aggódhatunk.
"Ne panaszkodj, ebből többet értsd meg, egész egyszerűen nem lehetett kihozni. :mrgreen:
Laportáék minden jól csinálnak, igazából még felül is teljesítettek, hogy ennyi bevételünk lett.

Biztos azért kell eladni lassan már a megkülönböztetőket, meg bójákat is :lol: "

Az ilyen cikkek magyarázatot adhatnak az ilyen kommentekre.

Leegyszerűsítve, van egy 5-6 milliárd èrtèkű utazási irodád. 1,4 milliárd tartozásod, 800 millió èrtèkben apartmanjaid. El szeretnèd adni az apartmanokat, ès venni repülőket, hogy maximalizáld a bevèteledet, hogy tudj törleszteni. Valaki azt mondja, hogy csak az 5%-át használhatod fel az apartmanok eladásából, ès vegyèl csak trabantokat, mert úgysem lesz pènzed üzemanyagra. Emellett a meglèvő buszokat is add el, a felèt elköltheted újakra, vagy üzemanyagra.
Jaa, ès volt egy Ferrarid, amire inged gatyád ráment, ezèrt el kellett ajándèkoznod. Most lenne lehetősèged visszakapni ingyen, de hát miből fizeted a benyát? Amúgy a reklámèrtèke ès a presztízs miatt növelnè a bevèteled, de hát a szabály az szabály.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.07. 16:14:18

Nagybarcelona írta:
2023.08.07. 15:47:49

Mit tudnèk hozzá tenni? Ott áll minden a cikkben. Règebben linkeltem visszamenőleg is köktekezèst, múltkor a rèszletes transzfereket a top 5 ligára vonatkozóan, csapatokra lebontva, idèn nyárra. A cikk összefoglalja a vègèn ez mivel járhat.
Ez egy no comment cikk, magáèrt beszèl. Ráadásul többször linkeltem a koefficiens pontokat is az UEFA honlapjáról.
Nem szeretnèm minden nap leírni a vèlemènyem a La Liga vezetősègèről, ès mentegetni a Barcelona vezetősègèt, hogy mièrt kell visszább venni a szurkolói elvárásokból.

Jah értem, sejtettem a választ.
Gondoltam azért linkeled, mert van hozzáfűzni valód, pláne ha már korábban is linkeltél ilyet, meg írtál róla.
Majd augusztus végén ha zár a piac, akkor lehet erről érdemben beszélni.
Persze sok minden már nem fog változni.

A liga is hibás, de nem ők kényszerítettek pl minket arra, hogy irreális fizetéseket adjunk évekig léhűtőknek, se arra, hogy elverjük a világ összes pénzét értelmetlen igazolásokra.
Most ennek szívjuk meg a levét.

Olyan ez, mint hogy hányan vannak regisztrálva.
Lőtéri kutyát nem érdekli ez, majd ha vasárnap 21:30-ra se lesznek regisztrálva, akkor aggódhatunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.07. 15:47:49

csababarca írta:
2023.08.07. 15:24:35

Ha már fórum, mi erről a véleményed, hogyan alakult ez az előző években, mi a tendencia, miért tetted ezt be ide?
Komolyan kérdezem, mert erről szólna a fórum, nem random hírek linkelgetéséről.
Arra ott a twitter pl.

Kontextusba helyezve:
https://www.footballbenchmark.com/libra ... fer_market

Pl látható, hogy a covid a PL-nek tett be legkevésbé, de valószínűleg a Brexit hatásai sem elhanyagolhatóak.


Ha már ilyen "híreket" linkelgetünk orrvérzésig, legyen már valami hozzáadott értéke.
Mit tudnèk hozzá tenni? Ott áll minden a cikkben. Règebben linkeltem visszamenőleg is köktekezèst, múltkor a rèszletes transzfereket a top 5 ligára vonatkozóan, csapatokra lebontva, idèn nyárra. A cikk összefoglalja a vègèn ez mivel járhat.
Ez egy no comment cikk, magáèrt beszèl. Ráadásul többször linkeltem a koefficiens pontokat is az UEFA honlapjáról.
Nem szeretnèm minden nap leírni a vèlemènyem a La Liga vezetősègèről, ès mentegetni a Barcelona vezetősègèt, hogy mièrt kell visszább venni a szurkolói elvárásokból.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.07. 15:24:35

Nagybarcelona írta:
2023.08.07. 15:09:25
https://www.football-espana.net/2023/08 ... ding-table
Idáig nyári költekezèsben 5 liga a La Liga előtt.
Ha már fórum, mi erről a véleményed, hogyan alakult ez az előző években, mi a tendencia, miért tetted ezt be ide?
Komolyan kérdezem, mert erről szólna a fórum, nem random hírek linkelgetéséről.
Arra ott a twitter pl.

Kontextusba helyezve:
https://www.footballbenchmark.com/libra ... fer_market

Pl látható, hogy a covid a PL-nek tett be legkevésbé, de valószínűleg a Brexit hatásai sem elhanyagolhatóak.


Ha már ilyen "híreket" linkelgetünk orrvérzésig, legyen már valami hozzáadott értéke.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.07. 15:09:25

https://www.football-espana.net/2023/08 ... ding-table
Idáig nyári költekezèsben 5 liga a La Liga előtt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.07. 10:02:47

Nagybarcelona írta:
2023.08.05. 08:42:52

Aubameyang egy 3 bajnokságban kiemelkedő bátran ki merem jelenteni, klasszis játèkos, akit elpazaroltunk, mert túl nagy edzői bizalmat fektettünk Ferranba, ha már idehoztuk ennyi pènzèrt, így Alonsora sem lett volna semmi szüksèg, mert Alba távozására minimális esèly volt, mèg ha szerettèk volna el is èrni. Idèn lejárt a szerződèse Grimaldonak, Gurreironak ès időközben Alonsoè is lejárt volna a Chelseaben. Depay nincs Auba szintjèn, de egy kiemelkedő képességű játèkos, szerintem Dembelenel is jobb, ha nem is olyan tehetsèges, erős, karizmatikus szemèlyisèggel, ami jelenleg nagyon hiányzik a keretből döntèskèptelen helyzetekben. Fejben sokkal erősebb.

Nem is a játèkosokat hibáztatom, hanem aki miatt úgy èrzem a jelenlegi helyzet kialakult. Lehet, hogy utólag könnyebb ítèletet hirdetni, de szerintem ha tisztában vagy a játèkosok kèpessègeivel, hiányosságaival ès az át/eligazolások gazdasági vonzatával, amiről nem csak èn, de többen is írtak. Pl. Bence Alonso lassúságáról, Kessie ideális pozíciójáról, pedig mi csak laikus szurkolók vagyunk, ellentétben a Barca "profi" szakmai stábjával.

Èppen ezt kèrdőjelezem meg!!! (ahogy tettem Valverdenel is, ès sok vèlemènyem szerint a Barcahoz nem mèltó edzőnèl)
Így azzal nagyon nem èrtek egyet, hogy az adott helyzetben ezek a döntèsek racionálisak lettek volna.
Aubameyangnak érdemes megnézni milyen karrierje lett. Jó eséllyel ott lett volna az általad említett bukták között. Amellett Xavi többször lenyilatkozta, hogy szeretné megtartani, de amíg Depay itt volt ezt nem lehetett. Dembélével összehasonlítani pedig szerintem vicces. Persze így megszépülnek az emlékek, Dembéléről pedig mitóta kiderült, hogy eligazolhat, már "nem is jó, sokkal jobban jártunk a távozásával", míg előtte, az egyik legnagyobb erősségünk volt a jövőre nézve.
Egy Grimaldo eljött volna ide Baldé/Alba mögé?! Hát nagyon kötve hiszem, arról nem is beszélve, hogy anno hogyan vált el a klubtól. A portugál detto.
Kessié meg egy másik történet. Jött ingyen, nagyot nem veszíthettünk vele és ez a "nem a helyén lett játszatva" is kicsit mosdatás. Az hogy fejben olyan talán a leglassabb játékosunk, egyszerű labdákat nem tudott megjátszani, lelassította az egész játékot nem azon múlik, hogy a kp melyik részén játszik. Egyszerűen nem ide való és ennyi. Még keresünk is rajta valamit. Alonso pedig a Chelsea alapembere volt, spanyol válogatott, nem az ukrán másodosztályból érkezett. Jó esély van rá, hogy most arról menne a kritika, hogy bezzeg lejárt a szerződése és simán hozhattuk volna.
És Kessiénél szídhatjuk a szakmai stábot, hogy nem jó poszt így meg úgy, nem raboltak rá a csapatok, pedig ingyen mehetett volna máshova. Valamit azért minden csapat látott benne, hogy nem a legjobb választás és nem hiszem hogy a posztokkal lett volna a baj.

Ezek az eső után köpönyeg dolgok szerintem értelmetlenek és nem is igazán mérvadóak. Griezmann is most nagyon hiányon, pedig akkor fanfározás volt, hogy elment, akármennyiért is. Torres is kb. takarodjon, akkor viszont egész más volt a vélemény, főleg amilyen fizetési konstrukcióban jött vagy EG milyen jó üzlet volt, egy válogatott játékos ingyen ráadásul Barcás múlttal.
Ilyenkor mindenki okos, abban a helyzetben, akkor ezek egész más vélemények voltak.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.05. 16:30:39

Nagybarcelona írta:
2023.08.05. 06:48:25
azt nem èrtem, mièrt nem húzzák meg a határokat, ha a gazdasági helyzet rovására mennek a döntèsek,
Nem vagy egyedül.....csak ez nem segít, tudom, ismerős ez az érzés..... :wink:

Egyébként, ha ilyesmi dolgok nem mennének a csapat fejlődésének a rovására, nem is igazán foglalkoznék azzal, hogy értem vagy nem értem. Szurkolók vagyunk, ahogy írtad is. Legyen jó foci, méltón essünk ki a BL legjobb 8 vagy jobb esetben 4 között.
Pénz is csordogálna, foci is lenne, izgalom is lenne, szurkolói élmény is lenne.

Kőkemény valóság néhányunknak (mert léteznek sokan elégedett szurkolók) ugyanakkor olyan, hogy ezekből sok éve folyamatos hiányban szenvedünk. A szemünk előtt omlott össze 2017-től ez az egész. Tele hibákkal, téves döntésekkel. FC Barcelónából, egy világmárkából FC Baráti kör lettünk, miközben feléltük a múltat gazdaságilag és szakmailag egyaránt. Ismét hangsúlyozom, sokan egyáltalán nem így gondolják annak ellenére sem, hogy olyan a klub helyzete ma, amilyen.

Napjainkban látszatra úgy tűnik, hogy ebből próbál a klub visszajönni és önmaga számára logikusan a legkönnyebb utat választani, de - az általad is említett - határok meghúzásának elmaradása hátráltatja, visszahúzza, késlelteti az FC Barcelona, mint méltó világmárkához való visszatérést.

Mezei szurkolóként talán mindegy is, hogy a vezetőség és a szakmai vonal között milyen ellentét lehet, ha van egyáltalán. Annyi látszik, hogy jelenleg egyik sem kerekedik a másik fölé. Ennek van egy "a kecske is jóllakjon káposzta is maradjon" vetülete, amelyik viszont nem tesz jót a klub kilábalásának, hanem inkább öszvér megoldásokhoz vezet. Az öszvér megoldás önmagában nem lenne feltétlen pejoratív, de a jelenlegi helyzetünkben szerintem hosszabb távra nézve - sajnos - semmiképp sem előremutató.

Ezen egy dolog változtathatna rövid távon, mégpedig egy kiugró sikeres BL szezon, beugró 50-60 vagy ki tudja a felső határt, hány (álom)milliócska, de az általad is említett határok meghúzásának elmaradása éppen ennek a kevés esélyét is rontja..... :mrgreen:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.05. 08:42:52

FCBsteve írta:
2023.08.05. 07:20:58

Megint leírom, UTÓLAG könnyű kritikákat megfogalmazni...
Pl Ferran idehozatala egy lehetőség volt a hosszútávú fejlődésre, amit mindenki hiányzolt pl Romeu kapcsán...
Lehet akármennyit elemezni, vizsgálódni, mindig lesz abban bizonytalanság, mi lesz az adott játékosból - a Barca-nál különösen. ..
Auba-val szerencsénk volt, már ami a gólokat illeti, mert mezőnyjátékban azért nem váltotta meg a világot... Depay meg csak többnek képzeli magát, mint aki - gondolom Koeman is adta alá a lovat... Az is lehet, peches volt a sérüléssel, mikor Xavi átvette a csapatot, és lehetett volna másképp is....

Mindegyik döntés az adott időben teljesen racionális volt, a lényeg, hogy utólag könnyű... És a jövőt nézve talán felesleges is a múlton túl sokat elmélkedni, pl mi lett volna, ha Ferran helyett...
Kommenteidet olvasva, jobban látod a gazdasági oldalt, mint az átlag. Nem kritikakènt, de te ide hoztad volna Ferrant ilyen gazdasági helyzetben? Nèha elegem van már Ferranból, Robertobol, Alonsobol, Garciából ès kritizálom őket, de szerintem nem ők tehetnek arról, hogy ilyen helyzetben vannak. Ferran egy tehetsèges spanyol támadó, elől mindenhol bevethető. A helyzetek kihasználásban viszont gyenge. Szerintem sokkal többet tudna, mint a jelenlegi formája mutat. Alonso egy jó csereember, támadásban mind fejjel, mint beadásokban, lövèsekben kiemelkedő. De nagyon lassú, így a feltolt vèdelemben veszèlyforrás.
Garcia egy tehetsèges vèdő, fiatalkora ellenère kiemelkedő volt, különösen a válogatottban, nèha jobban teljesített, mint a sokkal jobb adottságokkal ès kèpesègekkel rendelkező Pau Torres vagy Laporte, de nagyon figyelmetlen ès sokat hibázik (mint Kounde, aki azèrt jóval jobb kèpessègű, de megvannak a korlátai). Roberto egy jó csereember lehetne, ha nem lenne folyamatosan sèrült.
Aubameyang egy 3 bajnokságban kiemelkedő bátran ki merem jelenteni, klasszis játèkos, akit elpazaroltunk, mert túl nagy edzői bizalmat fektettünk Ferranba, ha már idehoztuk ennyi pènzèrt, így Alonsora sem lett volna semmi szüksèg, mert Alba távozására minimális esèly volt, mèg ha szerettèk volna el is èrni. Idèn lejárt a szerződèse Grimaldonak, Gurreironak ès időközben Alonsoè is lejárt volna a Chelseaben. Depay nincs Auba szintjèn, de egy kiemelkedő képességű játèkos, szerintem Dembelenel is jobb, ha nem is olyan tehetsèges, erős, karizmatikus szemèlyisèggel, ami jelenleg nagyon hiányzik a keretből döntèskèptelen helyzetekben. Fejben sokkal erősebb.

Nem is a játèkosokat hibáztatom, hanem aki miatt úgy èrzem a jelenlegi helyzet kialakult. Lehet, hogy utólag könnyebb ítèletet hirdetni, de szerintem ha tisztában vagy a játèkosok kèpessègeivel, hiányosságaival ès az át/eligazolások gazdasági vonzatával, amiről nem csak èn, de többen is írtak. Pl. Bence Alonso lassúságáról, Kessie ideális pozíciójáról, pedig mi csak laikus szurkolók vagyunk, ellentétben a Barca "profi" szakmai stábjával.

Èppen ezt kèrdőjelezem meg!!! (ahogy tettem Valverdenel is, ès sok vèlemènyem szerint a Barcahoz nem mèltó edzőnèl)
Így azzal nagyon nem èrtek egyet, hogy az adott helyzetben ezek a döntèsek racionálisak lettek volna.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.05. 07:20:58

Nagybarcelona írta:
2023.08.05. 06:48:25

Szerinted mièrt kritizálom annyit Xavit, ha olvasod az írásaim? :)
Sajnos nagyon sok negatívum is van a pozitívumok mellett, ami a jelenlegi gazdasági helyzetben szerintem nem fèr bele. Mondjuk elpazarolni Depayt ès Aubat elvileg 25 milliós èves költsègükkel, de idehozni Ferrant az èves 24 (12 bruttó fizetès 12 amortizáció) költsèggel, ami a bèrtömeget terheli. Ès ne felejtsük el, idèn is rá költünk 15 milliót, az esedèkes rèszletet.
Megint leírom, UTÓLAG könnyű kritikákat megfogalmazni...
Pl Ferran idehozatala egy lehetőség volt a hosszútávú fejlődésre, amit mindenki hiányzolt pl Romeu kapcsán...
Lehet akármennyit elemezni, vizsgálódni, mindig lesz abban bizonytalanság, mi lesz az adott játékosból - a Barca-nál különösen. ..
Auba-val szerencsénk volt, már ami a gólokat illeti, mert mezőnyjátékban azért nem váltotta meg a világot... Depay meg csak többnek képzeli magát, mint aki - gondolom Koeman is adta alá a lovat... Az is lehet, peches volt a sérüléssel, mikor Xavi átvette a csapatot, és lehetett volna másképp is....

Mindegyik döntés az adott időben teljesen racionális volt, a lényeg, hogy utólag könnyű... És a jövőt nézve talán felesleges is a múlton túl sokat elmélkedni, pl mi lett volna, ha Ferran helyett...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.05. 06:48:25

Peter írta:
2023.08.04. 23:14:04

Például ilyesmikkel emeltem volna még a korábbi hozzászólásom népszerűségén, két év alatt ez pl mennyi is?
Tudom, Cadiz ellen rendben vannak, de Murphy törvénye miatt azért a BL meg nem nyert pénzeit én hozzáadnám.
Ezek a potom kis aprók, amik valahogy a szőnyeg alatt sokkal jobban érzik magukat.
Az a legviccesebb, hogy még ilyen körülmények között is, amiben vagyunk, simán még lehetne találni néhány tízmillácskát aprókban.

Persze, ha lenne miből és a csapat a pályán is elbírná ezeket az apróságokat, valóban senkit sem érdekelne ilyesmi.
Amíg viszont ilyesmik létezhetnek egy kőkemény profi klubnál, addig ott nem igazán van komoly esélye csodákat várni. Illetve várni a csodát azért lehet, de nem kell meglepődni, ha esetleg nem érkezik meg.
Szerinted mièrt kritizálom annyit Xavit, ha olvasod az írásaim? :)
Sajnos nagyon sok negatívum is van a pozitívumok mellett, ami a jelenlegi gazdasági helyzetben szerintem nem fèr bele. Mondjuk elpazarolni Depayt ès Aubat elvileg 25 milliós èves költsègükkel, de idehozni Ferrant az èves 24 (12 bruttó fizetès 12 amortizáció) költsèggel, ami a bèrtömeget terheli. Ès ne felejtsük el, idèn is rá költünk 15 milliót, az esedèkes rèszletet. Heti pletyka, visszatèrhet Alexis Sanchez ingyen. Ferran helyett is jöhetett volna, a hírek szerint felajánlották kölcsönbe, azután ingyen távozott, majd a Marseilleben lőtt 15 gólt. Vagy èppen Pedro. Fèl èvről volt szó, hiszen a gazdasági karokat a megválasztásuk óta terveztèk, sőt, az ideiglenes vezetősèg már előkèszítette a BLM felènek eladását 200+ millióèrt, de Laportaèk nem azt választották. (mèg a klub tulajdonában van)Szerintem könnyen megkülönböztethető sok esetben (pl. Lewa kèrdèses számomra), hogy Xavi, vagy a vezetősèg döntèsèt figyelhetjük meg. Valószínűleg Alonsohoz ès Robertohoz sem Laporta, Alemany vagy Deco ragaszkodik. Persze azt nem èrtem, mièrt nem húzzák meg a határokat, ha a gazdasági helyzet rovására mennek a döntèsek, mèg ha el is fogadják, hogy az edzőnek szüksège van, vagy nincs szüksége bizonyos játèkosokra. A megnevezett 2 úriember mellett pl. A 80 milliós Bernardo Silvara. Èn persze csak egy szurkoló vagyok, most már èn is várom Bernardot, csak lèpjünk előre :)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.04. 23:14:04

Nagybarcelona írta:
2023.08.04. 22:10:32
Biztosan őket hagynám a vègère, az is 18-20 millió. Persze ők is regisztrálva lesznek.
Például ilyesmikkel emeltem volna még a korábbi hozzászólásom népszerűségén, két év alatt ez pl mennyi is?
Tudom, Cadiz ellen rendben vannak, de Murphy törvénye miatt azért a BL meg nem nyert pénzeit én hozzáadnám.
Ezek a potom kis aprók, amik valahogy a szőnyeg alatt sokkal jobban érzik magukat.
Az a legviccesebb, hogy még ilyen körülmények között is, amiben vagyunk, simán még lehetne találni néhány tízmillácskát aprókban.

Persze, ha lenne miből és a csapat a pályán is elbírná ezeket az apróságokat, valóban senkit sem érdekelne ilyesmi.
Amíg viszont ilyesmik létezhetnek egy kőkemény profi klubnál, addig ott nem igazán van komoly esélye csodákat várni. Illetve várni a csodát azért lehet, de nem kell meglepődni, ha esetleg nem érkezik meg.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.04. 22:10:32

Troym írta:
2023.08.04. 21:20:56

És ez rajtunk hogy segít? Nem értem a logikát. Ha nem tudunk regisztrálni, akkor is ki kell állni a meccsre, csak épp ifikkel + a 11 felnőtt keretes játékossal. Úgy tudom 5 játékos vihető B-ből, szóval annyi lesz, hogy a felnőtt keret 11 regisztrált tagja pályára lép és 5 ifi-B játékos ül a padon.
Gondolom kb így állnánk fel:

TS - Kounde, EG, Christensen, Balde (Bcsapat regisztrált)- FdJ, Pedri, (valaki a B-ből), Raphinha, Fati, Lewa.
Padon még ott ülne Ferran és 3 játékos a B-ből.

Alonso, SR, Araujo, Romeu, Gündogan, Inigo nem lehetne ott, Gavi meg sérült.

Ezen mit nyerünk? És 3 hét alatt a Ligue1 sem előz sehol semmit.
Mindenki be lesz regisztrálva. 100+ millióval csökkent a bèrkeret, lesz minimum 80 milliós bevètel, ès ez csak a felnőtt focicsapat. 50%-a mehet a keretre, de lassan csak elèrjük az 1az1-et. Arra írtam, hogy lehet megint hátráltatni, mèg igazolni is szeretnènk, gondolom megint elnöki letèt lesz a vège. Alonsot ès Robertot nem muszáj regisztrálni :)
Biztosan őket hagynám a vègère, az is 18-20 millió. Persze ők is regisztrálva lesznek.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.04. 21:20:56

Nagybarcelona írta:
2023.08.04. 14:05:44
Nem èrtem az átigzolások alatt is mièrt aggódnak a regisztrációk miatt. Ne adják meg Tebasèk, aztán lehet lehúzni a rolót, amikor a PL után az arab ligák is előzik lassan a La Ligát, költekezèsben biztosan, nem beszélve a Bundes, Seria A, Ligue 1 hármasról.
És ez rajtunk hogy segít? Nem értem a logikát. Ha nem tudunk regisztrálni, akkor is ki kell állni a meccsre, csak épp ifikkel + a 11 felnőtt keretes játékossal. Úgy tudom 5 játékos vihető B-ből, szóval annyi lesz, hogy a felnőtt keret 11 regisztrált tagja pályára lép és 5 ifi-B játékos ül a padon.
Gondolom kb így állnánk fel:

TS - Kounde, EG, Christensen, Balde (Bcsapat regisztrált)- FdJ, Pedri, (valaki a B-ből), Raphinha, Fati, Lewa.
Padon még ott ülne Ferran és 3 játékos a B-ből.

Alonso, SR, Araujo, Romeu, Gündogan, Inigo nem lehetne ott, Gavi meg sérült.

Ezen mit nyerünk? És 3 hét alatt a Ligue1 sem előz sehol semmit.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.04. 20:56:38

Nagybarcelona írta:
2023.08.04. 14:05:44
pl. egy jó BL szereplèssel (60-140 millió èrhető el).
Ha az elmúlt két egymást követő év alatt csak a felét - felét passzolgatjuk össze.....a BL-ben !!!
Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy "mások pénzéből" (szponzor, egyéb megállapodások, értékesítések) mindíg könnyebb, de amennyiben benne lenne a játékunkban, ami sok szurkoló szerint simán benne van, akkor talán már csak ezért is elvárható lenne ezt a pályán is megmutatniuk a fiúknak....és akkor máris saját kezünkbe vehetnénk a sorsunk irányításából egy kicsivel többet....és lépésről lépésre mindíg egy picivel többet..... :wink:
Lehet másként gondolni dolgokat, ahogyan másoktól is várhatjuk a csodát, lehet elemezni vagy értelmezni megállapodásokat, de sokkal kézenfekvőbb előbb önmagunktól, vagyis a fiúktól elvárni a pályán azt, ami elvárható lenne.
Barcelona a szakmai múltjára is büszke, ezeket nem ártana frissen pátyolgatni.

Nagybarcelona nem Neked lett ez címezve, de amit beidéztem, ott a lényeg :lol:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.04. 17:18:20

A SPORT szerint meg szó sincs erről:
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... a-90591044

Amúgyse lehet csak úgy kihátrálni egy megállapodásból.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.04. 14:05:44

barcamessi írta:
2023.08.04. 13:50:00
https://www.marca.com/futbol/barcelona/ ... b459c.html

A cikk szerint nyakig ülünk abban a bizonyosban, ugyanis a német cég kihátrál a megállapodásból, ezzel bukjuk a 60 milliót, ami egyrészt szerepelt a megvalósíthatósági tervezetben is, másrész ennek köszönhetően tudtuk volna regisztrálni a játékosokat.

Ami tény jelenleg, hogy 9 nap múlva bajnokit játszunk, és jelenleg 12 emberünk van regisztrálva a ligánál, szóval szerintem hatalmas problémák vannak. Van 1 hete az egész elnökségnek elővarázsolni a kalapból 60 milliót, hát nem vagyok túl pozitív ami azt illeti... :roll:
Mivel a tulajdonrèsz eladásokból idèn a klubok 5%-ot fordíthatnak a keretre, az a 3 millió semmit nem jelent. Inkább az, hogy 60 milliós extra bevètelkiesès, amit idèn kompenzálni kellene, pl. egy jó BL szereplèssel (60-140 millió èrhető el). Egy èv lesz gondolom kompenzálni/új szerződèst kötni, hiszen most kezdődött a gazdasági èv. Amúgy a hírt cáfolták Laportáèk.

Nem èrtem az átigzolások alatt is mièrt aggódnak a regisztrációk miatt. Ne adják meg Tebasèk, aztán lehet lehúzni a rolót, amikor a PL után az arab ligák is előzik lassan a La Ligát, költekezèsben biztosan, nem beszélve a Bundes, Seria A, Ligue 1 hármasról.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.04. 13:54:50

Pár év, és arabék lesz ebből.
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2023.08.04. 13:50:00

https://www.marca.com/futbol/barcelona/ ... b459c.html

A cikk szerint nyakig ülünk abban a bizonyosban, ugyanis a német cég kihátrál a megállapodásból, ezzel bukjuk a 60 milliót, ami egyrészt szerepelt a megvalósíthatósági tervezetben is, másrész ennek köszönhetően tudtuk volna regisztrálni a játékosokat.

Ami tény jelenleg, hogy 9 nap múlva bajnokit játszunk, és jelenleg 12 emberünk van regisztrálva a ligánál, szóval szerintem hatalmas problémák vannak. Van 1 hete az egész elnökségnek elővarázsolni a kalapból 60 milliót, hát nem vagyok túl pozitív ami azt illeti... :roll:
V I S C A E L B A R C A
Válasz küldése