Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.01.26. 15:04:06

Troym írta:
2022.01.26. 14:54:10
Azért amiatt is van sok lejáró szerződés, mert egyrészt ezek a szerződések Covid előtt kötöttek és a játékosok 90%-nak szerintem kisebb ajánlatot adnak, mert a legtöbb klub megszenvedi a járványt (zártkapu, elmaradó meccsek stb) másrészt pl. Spanyolországban egyre gyakoribb a 100-200-500-1000 milliós kivásárlási záradék, amivel a klubok teljesen ellehetetlenítik a játékosok piaci áron történő távozását. Neymar átigazolása szerintem súlyosan hazavágta a sportágat. Gyakorlatilag a sejkek bárkit megvesznek kilóra.
Azzal egyetértek, hogy a Covid betett mindennek.
A kivásárlási záradék viszont kizárólag azt akadályozza meg, hogy a klub által eladni nem kívánt játékost tárgyalás nélkül el tudják vinni.
Tárgyalás esetén Pedrit is eladhatják 1 euróért is, hiába az 1 milliárdos kivásárlási záradék, csak a felek megállapodásán múlik. Tehát semmi köze a piaci áron történő távozáshoz.
A sejkekkel megint egyetértek.
Valószínűleg csak egy olyan típusú UEFA/FIFA FFP segítene, mint ami az USA major bajnokságokban van.
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.01.26. 15:00:10

Chino írta:
2022.01.26. 13:59:51
Pepp írta:
2022.01.26. 13:43:34
Ez egy érdekes kérdés, szabad ügynökök eddig is voltak, de az elmúlt pár évben döbbenetesen megugrott a kiemelkedő játékosok körében is.
Korábban inkább azok lettek szabadon igazolhatók, akiket a klub nem akart feltétlenül megtartani.
Most egyre többen inkább azért hagyják lejárni a szerződést, mert tudják, hogy úgy nagyobb pénzt kaszálhatnak és közben a jelenlegi klubjuknak nem érdeke padoztatni őket.
Szerintem ezt 1-2 éven belül a klubok kezelni fogják, mert így
óriási pénzeket buknak és most már szinte az összes nagy klub érintett.
Nyilván amíg valaki inkább igazol így, addig klassz, de mi pl. mindkét ágon jelen vagyunk és mégis jócskán bukóban eddig (Messi, Dembele).
A kiemelt részt akarja az UEFA megreformálni. Ha jól tudom már el is készült a tervezet, a bevezetésre legkésőbb a 23/24-es szezonban kerülhet sor. Ők is megunták már az ügynökök befolyását, illetve, hogy milyen pénzeket akasztanak le, ezt akarják szabályozni.
Azt nem tudom, hogy ez mit fog tartalmazni, de kíváncsi leszek rá, hacsak nem a szájukat jártatják és verik ezzel a mellüket, aztán nem lesz semmi az egészből.
Igazából ez a tervezet csak az ügynökök jutalékát korlátozná, de nem oldja meg azt a problémát, amikor több 10M eurót beleöl egy klub egy játékos kivásárlásába, aztán pár év múlva egy fillért nem lát érte.
Nyilván 1-2 alkalom után lehet gyanakodni, pl. szerintem Dembelé esetében mindenképpen figyelni fogják azt az ajánlatot tevő klubok, hogy már a Dortmundba is fura módon került, a Dortmundot úgy hagyta ott, hogy inkább nem ment edzésre, hogy kikényszerítse az eladását, és most a Barcát ingyen akarja elhagyni.
De mindenképpen kezd rendszerszintű lenni a probléma, csak nézd meg milyen nevek lesznek szabadok júniusban. Sülétől Azpilicuétáig, Kamarától Christensenig.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 14:54:10

Azért amiatt is van sok lejáró szerződés, mert egyrészt ezek a szerződések Covid előtt kötöttek és a játékosok 90%-nak szerintem kisebb ajánlatot adnak, mert a legtöbb klub megszenvedi a járványt (zártkapu, elmaradó meccsek stb) másrészt pl. Spanyolországban egyre gyakoribb a 100-200-500-1000 milliós kivásárlási záradék, amivel a klubok teljesen ellehetetlenítik a játékosok piaci áron történő távozását. Neymar átigazolása szerintem súlyosan hazavágta a sportágat. Gyakorlatilag a sejkek bárkit megvesznek kilóra.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.26. 13:59:51

Pepp írta:
2022.01.26. 13:43:34
Andris írta:
2022.01.26. 13:22:53
Nagyon köszi! :)
Végig fogom mazsolázni őket, mert egyszerűen eddig nem fért a fejembe, hogy miből látunk egyáltalán halvány esélyt is pl Haalandra, vagy arra hogy helyette 2-3 kisebb igazolást hajtunk végre.

Más téma kicsit:
Én mostmár belevenném a szerződésekbe azt is, hogy amennyiben egy játékos nem fogadja el a klub szerződéshosszabbítási ajánlatát a szerződés lejárta előtt legkésőbb másfél évvel, akkor eladólistára kerül, és a fizetése a maradék időre megtizedelődik.
Ez semmilyen jogot nem sért, hiszen a fizetési záradékokat maguk a játékosok hagyják jóvá. És ha nem akarnak hosszabbítani, de 10%os fizetést kapni se, akkor motiváltak lesznek új csapat keresésére.
Senkinek nem kötelező a Barcában játszani, szerintem Dembelé esetében sem igazságosak teljesen a szurkolók (se a klub valszeg), hiszen nem lehet megsértődni, ha valaki nem a Barcában képzeli el magát. De ugyanakkor a klubnak a saját sportszakmai és pénzügyi érdekeit is szem előtt kell tartani, sőt elsősorban azokat. Aki nem hosszabbít, az nem akar illetve nem tud részt venni már a középtávú sportszakmai projektben sem, ilyenkor pedig csak a normális keretek között eladás az, ahol senkinek az érdekei nem sérülhetnek nagyon nagyot. A Dembelé, Umtiti féle szitukat el kell tudni kerülni a jövőben.
Egyre több játékos és ügynökeik élnek vissza világszerte a lejáró szerződésekkel, ezt nem szabad ennyiben hagyni. Ha valaki nem fogadja el egy csapat legjobb ajánlatát, akkor normálishoz közeli értékén kell tudni eladni, és fontos, hogy erre valami motiválja a játékost és ügynököt is, ne csak az, hogy esetleg nem akar egy évig mellőzött lenni (ami ráadásul nem sokszor, nem sokaknak fér bele, többek közt most nekünk sem szerintem, Dembelé esetén).
Nincs mit!

Ez egy érdekes kérdés, szabad ügynökök eddig is voltak, de az elmúlt pár évben döbbenetesen megugrott a kiemelkedő játékosok körében is.
Korábban inkább azok lettek szabadon igazolhatók, akiket a klub nem akart feltétlenül megtartani.
Most egyre többen inkább azért hagyják lejárni a szerződést, mert tudják, hogy úgy nagyobb pénzt kaszálhatnak és közben a jelenlegi klubjuknak nem érdeke padoztatni őket.
Szerintem ezt 1-2 éven belül a klubok kezelni fogják, mert így
óriási pénzeket buknak és most már szinte az összes nagy klub érintett.
Nyilván amíg valaki inkább igazol így, addig klassz, de mi pl. mindkét ágon jelen vagyunk és mégis jócskán bukóban eddig (Messi, Dembele).
A kiemelt részt akarja az UEFA megreformálni. Ha jól tudom már el is készült a tervezet, a bevezetésre legkésőbb a 23/24-es szezonban kerülhet sor. Ők is megunták már az ügynökök befolyását, illetve, hogy milyen pénzeket akasztanak le, ezt akarják szabályozni.
Azt nem tudom, hogy ez mit fog tartalmazni, de kíváncsi leszek rá, hacsak nem a szájukat jártatják és verik ezzel a mellüket, aztán nem lesz semmi az egészből.
Forca Barca!!!!
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.01.26. 13:43:34

Andris írta:
2022.01.26. 13:22:53
Nagyon köszi! :)
Végig fogom mazsolázni őket, mert egyszerűen eddig nem fért a fejembe, hogy miből látunk egyáltalán halvány esélyt is pl Haalandra, vagy arra hogy helyette 2-3 kisebb igazolást hajtunk végre.

Más téma kicsit:
Én mostmár belevenném a szerződésekbe azt is, hogy amennyiben egy játékos nem fogadja el a klub szerződéshosszabbítási ajánlatát a szerződés lejárta előtt legkésőbb másfél évvel, akkor eladólistára kerül, és a fizetése a maradék időre megtizedelődik.
Ez semmilyen jogot nem sért, hiszen a fizetési záradékokat maguk a játékosok hagyják jóvá. És ha nem akarnak hosszabbítani, de 10%os fizetést kapni se, akkor motiváltak lesznek új csapat keresésére.
Senkinek nem kötelező a Barcában játszani, szerintem Dembelé esetében sem igazságosak teljesen a szurkolók (se a klub valszeg), hiszen nem lehet megsértődni, ha valaki nem a Barcában képzeli el magát. De ugyanakkor a klubnak a saját sportszakmai és pénzügyi érdekeit is szem előtt kell tartani, sőt elsősorban azokat. Aki nem hosszabbít, az nem akar illetve nem tud részt venni már a középtávú sportszakmai projektben sem, ilyenkor pedig csak a normális keretek között eladás az, ahol senkinek az érdekei nem sérülhetnek nagyon nagyot. A Dembelé, Umtiti féle szitukat el kell tudni kerülni a jövőben.
Egyre több játékos és ügynökeik élnek vissza világszerte a lejáró szerződésekkel, ezt nem szabad ennyiben hagyni. Ha valaki nem fogadja el egy csapat legjobb ajánlatát, akkor normálishoz közeli értékén kell tudni eladni, és fontos, hogy erre valami motiválja a játékost és ügynököt is, ne csak az, hogy esetleg nem akar egy évig mellőzött lenni (ami ráadásul nem sokszor, nem sokaknak fér bele, többek közt most nekünk sem szerintem, Dembelé esetén).
Nincs mit!

Ez egy érdekes kérdés, szabad ügynökök eddig is voltak, de az elmúlt pár évben döbbenetesen megugrott a kiemelkedő játékosok körében is.
Korábban inkább azok lettek szabadon igazolhatók, akiket a klub nem akart feltétlenül megtartani.
Most egyre többen inkább azért hagyják lejárni a szerződést, mert tudják, hogy úgy nagyobb pénzt kaszálhatnak és közben a jelenlegi klubjuknak nem érdeke padoztatni őket.
Szerintem ezt 1-2 éven belül a klubok kezelni fogják, mert így óriási pénzeket buknak és most már szinte az összes nagy klub érintett.
Nyilván amíg valaki inkább igazol így, addig klassz, de mi pl. mindkét ágon jelen vagyunk és mégis jócskán bukóban eddig (Messi, Dembele).
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 13:22:53

Nagyon köszi! :)
Végig fogom mazsolázni őket, mert egyszerűen eddig nem fért a fejembe, hogy miből látunk egyáltalán halvány esélyt is pl Haalandra, vagy arra hogy helyette 2-3 kisebb igazolást hajtunk végre.

Más téma kicsit:
Én mostmár belevenném a szerződésekbe azt is, hogy amennyiben egy játékos nem fogadja el a klub szerződéshosszabbítási ajánlatát a szerződés lejárta előtt legkésőbb másfél évvel, akkor eladólistára kerül, és a fizetése a maradék időre megtizedelődik.
Ez semmilyen jogot nem sért, hiszen a fizetési záradékokat maguk a játékosok hagyják jóvá. És ha nem akarnak hosszabbítani, de 10%os fizetést kapni se, akkor motiváltak lesznek új csapat keresésére.
Senkinek nem kötelező a Barcában játszani, szerintem Dembelé esetében sem igazságosak teljesen a szurkolók (se a klub valszeg), hiszen nem lehet megsértődni, ha valaki nem a Barcában képzeli el magát. De ugyanakkor a klubnak a saját sportszakmai és pénzügyi érdekeit is szem előtt kell tartani, sőt elsősorban azokat. Aki nem hosszabbít, az nem akar illetve nem tud részt venni már a középtávú sportszakmai projektben sem, ilyenkor pedig csak a normális keretek között eladás az, ahol senkinek az érdekei nem sérülhetnek nagyon nagyot. A Dembelé, Umtiti féle szitukat el kell tudni kerülni a jövőben.
Egyre több játékos és ügynökeik élnek vissza világszerte a lejáró szerződésekkel, ezt nem szabad ennyiben hagyni. Ha valaki nem fogadja el egy csapat legjobb ajánlatát, akkor normálishoz közeli értékén kell tudni eladni, és fontos, hogy erre valami motiválja a játékost és ügynököt is, ne csak az, hogy esetleg nem akar egy évig mellőzött lenni (ami ráadásul nem sokszor, nem sokaknak fér bele, többek közt most nekünk sem szerintem, Dembelé esetén).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.01.26. 12:52:03

Pepp írta:
2022.01.26. 12:47:00
Andris írta:
2022.01.26. 12:38:23
Hát én továbbra sem érzem, hogy pozitívan nézhetnénk. Amiket leírtam, azok továbbra is állnak, szóval hacsak nem százmilliók folynak be amortizációból, akkor nemtom ez hogy lehetne különösebben jó jövőre. De meglátjuk.
Majd igyekszem megkeresni az amortizációról szóló cikket, de azért mástól is szívesen fogadok segítséget. Meg a többi állításra is valami forrást. :P
https://everythingbarca.com/2021/04/03/ ... nd-crisis/
Ez egy mai cikk, ami az egészet képbe helyezi.
Lényegében a Barca Studio eladása olyan bevétel, ami teljes egészében játekosok regisztrációjára fordítható, az FFP-től függetlenül. Tehát nem megtakarításnak minősül, így nem 1:2, vagy 1:4, hanem 1:1 arányban számolható el.
https://www.goal.com/es/noticias/la-for ... 4fd7292556
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.01.26. 12:52:02

Pepp írta:
2022.01.26. 12:47:00
Andris írta:
2022.01.26. 12:38:23
Hát én továbbra sem érzem, hogy pozitívan nézhetnénk. Amiket leírtam, azok továbbra is állnak, szóval hacsak nem százmilliók folynak be amortizációból, akkor nemtom ez hogy lehetne különösebben jó jövőre. De meglátjuk.
Majd igyekszem megkeresni az amortizációról szóló cikket, de azért mástól is szívesen fogadok segítséget. Meg a többi állításra is valami forrást. :P
https://everythingbarca.com/2021/04/03/ ... nd-crisis/
Ez egy mai cikk, ami az egészet képbe helyezi.
Lényegében a Barca Studio eladása olyan bevétel, ami teljes egészében játekosok regisztrációjára fordítható, az FFP-től függetlenül. Tehát nem megtakarításnak minősül, így nem 1:2, vagy 1:4, hanem 1:1 arányban számolható el.
https://www-goal-com.translate.goog/es/ ... r_pto=wapp
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.01.26. 12:47:00

Andris írta:
2022.01.26. 12:38:23
Hát én továbbra sem érzem, hogy pozitívan nézhetnénk. Amiket leírtam, azok továbbra is állnak, szóval hacsak nem százmilliók folynak be amortizációból, akkor nemtom ez hogy lehetne különösebben jó jövőre. De meglátjuk.
Majd igyekszem megkeresni az amortizációról szóló cikket, de azért mástól is szívesen fogadok segítséget. Meg a többi állításra is valami forrást. :P
https://everythingbarca.com/2021/04/03/ ... nd-crisis/
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 12:38:23

Deluigi írta:
2022.01.26. 12:25:12
Andris írta:
2022.01.26. 12:13:18
Ezekre adnál valami forrásokat? Légyszi!
Különös tekintettel arra, hogy az Espai Barca hitelt szabadon tudják részben felhasználni, és hogy ezt lehet ffp szabályok alapján is, meg hogy hogy működik ez az amortizáció dolog.. ezek új fajta megközelítések, és abszolút nem tudom, hogy hogyan működnek.

Kiknek a vételi opciói érvényesülnek jövőre?
Milyen cégtulajdonrészek?
akartam irni en is az elobb, a forumon tema volt nemregiben, hogy jovore jelentosen nagyobb penzosszeggel szamolhatunk minden teren

sok jatekost leamortizaltak, hogy jovore ne legyen terheles, a fizucsokkentesek is emiatt tortentek, ezt az evet felaldoztak a kovetkezokert

linket nem tudok adni, mindent elolvasok, ami itt megjelenik, talan a fooldalon is volt errol cikk

mindenkepp pozitivan nezhetunk a kovetkezo ideny elebe, foleg, ha meg eltunik a "kedvencunk" is a fizetesi listarol :)
Hát én továbbra sem érzem, hogy pozitívan nézhetnénk. Amiket leírtam, azok továbbra is állnak, szóval hacsak nem százmilliók folynak be amortizációból, akkor nemtom ez hogy lehetne különösebben jó jövőre. De meglátjuk.
Majd igyekszem megkeresni az amortizációról szóló cikket, de azért mástól is szívesen fogadok segítséget. Meg a többi állításra is valami forrást. :P
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.01.26. 12:25:12

Andris írta:
2022.01.26. 12:13:18
Ezekre adnál valami forrásokat? Légyszi!
Különös tekintettel arra, hogy az Espai Barca hitelt szabadon tudják részben felhasználni, és hogy ezt lehet ffp szabályok alapján is, meg hogy hogy működik ez az amortizáció dolog.. ezek új fajta megközelítések, és abszolút nem tudom, hogy hogyan működnek.

Kiknek a vételi opciói érvényesülnek jövőre?
Milyen cégtulajdonrészek?
akartam irni en is az elobb, a forumon tema volt nemregiben, hogy jovore jelentosen nagyobb penzosszeggel szamolhatunk minden teren

sok jatekost leamortizaltak, hogy jovore ne legyen terheles, a fizucsokkentesek is emiatt tortentek, ezt az evet felaldoztak a kovetkezokert

linket nem tudok adni, mindent elolvasok, ami itt megjelenik, talan a fooldalon is volt errol cikk

mindenkepp pozitivan nezhetunk a kovetkezo ideny elebe, foleg, ha meg eltunik a "kedvencunk" is a fizetesi listarol :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 12:13:18

Pepp írta:
2022.01.26. 12:03:18


Annyit azért érdemes tudni, hogy Laportáék pénzügyileg szándékosan beáldozták az idei évet, hogy onnantól könnyebb legyen.
Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag MINDEN veszteséget elszámoltak (ezt vitatták Bartomeuék) egyetlen évre, azt is, amit görgethettek volna, többek között ezért lett ilyen durván alacsony az idei fizetési sapka.
A szezon végével kikerül egy csomó amortizáció, illetve magas fizetések (Griezmann, Dembelé, SRoberto, Umtiti, stb.).
A vételi opcióval megkötött kölcsönadásokból és eladásokból is nyáron jön be egy komolyabb összeg.
Új szponzori megállapodások is lesznek, az már most látszik, hogy ebből a szempontból nem a pesszimista várakozások jönnek be, Messi nélkül is vonzó a Barca a szponzoroknak.
A meccsnapi bevétel is folyamatosan nő, valamint cég tulajdonrész eladások is vannak tervezve.
Várható, hogy nyáron további emberektől is meg fogunk válni, nem szeretném, de nem lepne meg, ha Frenkie és Depay is menne, mivel nekik van piacuk, akik nem La Masiások.
(Azt nem hiszem, hogy Laportáék a jelenlegi hangulatban bevállalnák Gavi, Nico, vagy Pedri el/kölcsönadását.)
Ami még fontos, hogy az Espai Barca projekt kapcsán kapunk egy hatalmas hitelt, aminek egy részét elvileg szabadon tudják felhasználni és úgy kalkulálnak, hogy ha Haalandba fektetik, akkor marketing oldalon meg is térül 1-2 éven belül.
Maga az Espai Barca pedig a számítások szerint pozitív szaldós lesz hiteltörlesztéssel együtt is.

Tehát nyártól azért jóval több lesz a lehetőség FFP ügyben, még ha nem is jön el a kánaán.
Ezekre adnál valami forrásokat? Légyszi!
Különös tekintettel arra, hogy az Espai Barca hitelt szabadon tudják részben felhasználni, és hogy ezt lehet ffp szabályok alapján is, meg hogy hogy működik ez az amortizáció dolog.. ezek új fajta megközelítések, és abszolút nem tudom, hogy hogyan működnek.

Kiknek a vételi opciói érvényesülnek jövőre?
Milyen cégtulajdonrészek?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.01.26. 12:03:18

Andris írta:
2022.01.26. 11:08:31
Szerintem kb mindegy, mert sokkal több nem lesz.
Az adósságunk nem fog eltűnni, és azt se hiszem, hogy annyival nőne a fizetési sapkánk, hogy alá tudjunk kerülni (a meglévő szerződésekkel, amikkel bőven a mostani 97 felett vagyunk elvileg).
Annyit azért érdemes tudni, hogy Laportáék pénzügyileg szándékosan beáldozták az idei évet, hogy onnantól könnyebb legyen.
Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag MINDEN veszteséget elszámoltak (ezt vitatták Bartomeuék) egyetlen évre, azt is, amit görgethettek volna, többek között ezért lett ilyen durván alacsony az idei fizetési sapka.
A szezon végével kikerül egy csomó amortizáció, illetve magas fizetések (Griezmann, Dembelé, SRoberto, Umtiti, stb.).
A vételi opcióval megkötött kölcsönadásokból és eladásokból is nyáron jön be egy komolyabb összeg.
Új szponzori megállapodások is lesznek, az már most látszik, hogy ebből a szempontból nem a pesszimista várakozások jönnek be, Messi nélkül is vonzó a Barca a szponzoroknak.
A meccsnapi bevétel is folyamatosan nő, valamint cég tulajdonrész eladások is vannak tervezve.
Várható, hogy nyáron további emberektől is meg fogunk válni, nem szeretném, de nem lepne meg, ha Frenkie és Depay is menne, mivel nekik van piacuk, akik nem La Masiások.
(Azt nem hiszem, hogy Laportáék a jelenlegi hangulatban bevállalnák Gavi, Nico, vagy Pedri el/kölcsönadását.)
Ami még fontos, hogy az Espai Barca projekt kapcsán kapunk egy hatalmas hitelt, aminek egy részét elvileg szabadon tudják felhasználni és úgy kalkulálnak, hogy ha Haalandba fektetik, akkor marketing oldalon meg is térül 1-2 éven belül.
Maga az Espai Barca pedig a számítások szerint pozitív szaldós lesz hiteltörlesztéssel együtt is.

Tehát nyártól azért jóval több lesz a lehetőség FFP ügyben, még ha nem is jön el a kánaán.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 11:08:31

Troym írta:
2022.01.24. 15:10:39
Ffp szempontból mikor van egy időszak vége? Naptári években mér? Vagy pl júniustól júniusig? Tehát mikortól várható, hogy több legyen igazolásokra, vagy fizetésekre?
Szerintem kb mindegy, mert sokkal több nem lesz.
Az adósságunk nem fog eltűnni, és azt se hiszem, hogy annyival nőne a fizetési sapkánk, hogy alá tudjunk kerülni (a meglévő szerződésekkel, amikkel bőven a mostani 97 felett vagyunk elvileg).

Szóval továbbra is szerintem annyi lesz igazolásokra, amennyi fizetést fel tudunk szabadítani (újrastruktúrálással, kölcsönszerződéssel), illetve amennyiért játékost el tudunk adni. Illetve ezek összegének a kevesebb mint 50%át fogjuk tudni elkölteni, a 2:1 és 4:1 alapján.
És ugye ezkenk az új "bevételeknek" a 40-50%ából kell előbb kifizetni Torres első részletét, illetve új fizetéssel regisztrálni Nicot, Gavit. Araujo nemtom már felnőtt keretes volt-e eddig, őt lehet nem kell regisztrálni, csak fizetést emelni. Arra talán nem vonatkoznak ezek a szabályok.
Most gondolom úgy kaptak új szerződést, hogy csak jövő évtől kezdődik az emelt fizu, másképp nem is kaphatnának elvileg. De lényeg a lényeg, hogy el kell adnunk játékost, és fizetéstömegtől is kell megszabadulnunk, és ezt mind csak azért, hogy a már meglévő játékosokat (Torres, Gavi, Nico) tudjuk használni.
És csak ezután következik, hogy valakit igazolhasusnk és fizetést adhassunk neki.
Jelen infok alapján nagyon nem érzem egyelőre, hogy miből igazolunk majd bárkit is, akár a free agent piacról is (hiszen fizuk).

Arra továbbra se kaptam választ sehol, hogy vajon a szponzorációs és jegybevételekből való költés is szabályozva van-e, de gondolom igen. Lehet hogy amíg fizetési sapka felett vagyunk, addig ezekből még a 2:1 alapján se lehet költeni. A sapka meg elvileg nem lesz nagyon sokkal jobb, ha nem csökken nagyot az adósságunk, márpedig annyit nem fog pikkpakk, gondolom.
Azért ezt a kis részt illetően jó lenne valami pontosabb info, de valamiért az újságírókat nem az érdekli, hogy lesz-e akárhogy legalább két eurónk, csak az, hogy vajon milyen véletlenszerűen megszült névvel a címlapon lehet eladni még Január 27.én is. Ma Kessié, ha tippelnem kéne, holnap Di Maria lesz, holnap után meg DeLigtre kell ráfrissíteni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.24. 15:59:26

Troym írta:
2022.01.24. 15:10:39
Ffp szempontból mikor van egy időszak vége? Naptári években mér? Vagy pl júniustól júniusig? Tehát mikortól várható, hogy több legyen igazolásokra, vagy fizetésekre?
Június 31 az időszak vége. De túl nagy reményeid ne legyenek szerintem :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.24. 15:10:39

Ffp szempontból mikor van egy időszak vége? Naptári években mér? Vagy pl júniustól júniusig? Tehát mikortól várható, hogy több legyen igazolásokra, vagy fizetésekre?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.11. 14:03:08

Egy éve lassan már Laportáék vannak? :o

Gyorsan telik az idő.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.11. 11:49:18

Troym írta:
2022.01.11. 08:59:25
Márciusban 1 éve lesz, hogy átvették az irányítást Laportáék. Nem akartok majd egy szavazást tartani, ki hogyan értékeli a munkájukat?
De, majd mehet, csak szólj márciusban is mert elfelejtem :D
Engem is érdekelne, szerintem nagyon sokakat már ott elvesztett, hogy Messi elment.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.11. 08:59:25

Márciusban 1 éve lesz, hogy átvették az irányítást Laportáék. Nem akartok majd egy szavazást tartani, ki hogyan értékeli a munkájukat? Egy 10-es skálán nálam 8 és 9 között van valahol a munkájuk. Messi távozásán (annak is inkább a kommunikációján) és Koeman talán késői elküldésén kívül szerintem alapvetően jól dolgoznak.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.01.10. 05:53:34

grgly50 írta:
2022.01.09. 14:48:51
ÁTOK ÜL A BARCÁN!
Benne vagyunk egy spirálban. Egy nagy negatív spirálban. Nem elég a pénzügyi helyzet, a megkreált La Liga szabályok, a járvány, itt vannak a sorozatos sérülések is. Szinte nincs mérkőzés, ahol ne sérülne le legalább egy játékos. De edzés közben is be-be csúzik valami.
Lassan nem tudunk kiállítani egy csapatot. Többen felvetették az orvosi stáb hozzá nem értését. Talán ez is benne van. De a járványhoz semmi közük.
Itt vannak a szabályok! Igen. Bartoék regnálása alatt valóban bűnös költekezés zajlott. Azonban azt a vezetőséget leváltották. Az új próbálja helyrehozni, de nem megy egyik napról a másikra. A meglévő szerződéseket átírni csak közös megegyezéssel lehet. Ha a másik fél nem megy bele, nem lehet tenni ellene semmit. Ez a 22-es csapdája. S ezt nagyon jól tudják Tebasék. Vagyis úgy érzem van benne egy jókora szándékosság részükről. Persze modják: a szabály, az szabály.
S hogy ezt mi váltja ki? Lehet benne a Super Liga társulás. De sokkal többet nyomhat a latba a Katalán politika. Egyes ismertebb emberek kiállása a függetlenség, az autómia mellett.
Lehet, hogy ez csak egy összeesküvés elmélet, de ha csak részben van így, akkor is tisztességtelen.
Mikor veszi le valaki rólunk az átkot?
Ez nem átok,hanem egyfelől pech,másfelől nagyobb részben a korábbi vezetés hozzáértésének teljes hiánya. Akkor nem kellett volna kijátszani a rendszert és ostoba döntéseket hozni és akkor most nem kellene aggódni a fizetéseken,a klub anyagi helyzetén. Más csapat is betartja a liga nevetséges(?) szabályait,sérül le játékosuk,van "saját Dembelé-jük,Umtitijük",mégse kell a szertárost nevezni,hogy kilegyen a kezdő11.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.01.09. 23:43:51

csababarca írta:
2022.01.09. 12:26:48


nem akartam kinyitni ezt a témát újra, de ugye ott a nézetkülönbség, hogy statisztikailag nézve se csak a meze volt kint a pályán. Ez objektív tény.
De értem a hasonlatod, és én nem is siratom, csak nevetségesnek tartottam a nyári távozása köré épülő színjátékot a klub részéről.
Mindkét nyári tánc nevetséges és méltatlan volt mindkét részről. Sőt, így utólag látszik,hogy ez az egész Messi-Barca kapcsolat az elmúlt jópár évben egy kényes és kényelmes érdekkapcsolat volt mindkét félnek, semmi több. Ha csak egy kicsit is Iniestásabb lett volna csak az egyik fél,akkor nem ilyen mocskos módon történik ez az egész.

Viszont Messi utolsó éveit még egy gép se tudná objektíven értékelni. Oké, te mondod a góljait, jogos, de most hirtelen a francia bajnokságban tizenpár meccsen egyetlen gólnál jár asszem. Pedig keresik a társak,csak nem olyan betegesen,mint nálunk. A statisztika erre azt mondaná,hogy hát ez k..vára gyenge fiacskám! Pár hónap alatt ennyit romlott? Most akkor a játékos,vagy a meze kapja a szupersztár fizetését? Messi jó statjainak nagyon alá dolgozott a Barca, sokkal jobban,mint a PSG. El lehet dönteni,hogy melyik az egészségesebb.
Abba én sem mennék bele,hogy nekünk miért kellett így működnünk, el volt fuserálva nagyon mélyen a pár évvel ezelőtti Barca is, de kényelmes volt Messinek, a klubnak és a játékosoknak is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.09. 19:46:21

Laporta tevékenységét hitelesen sajnos nem igazán tudjuk megítélni. Vagy bízik valaki benne vagy nem.
Kirakatban van viszont Xavi tevékenysége, amivel naponta szembesülünk.
Szerintem Ő látványosan próbálkozik nem belefulladni abba, amire vállalkozott, hogy megtalálja a kiutat.
Ugyanakkor ezen a kifelé vezető úton folyamatosan jönnek vele szemben friss és váratlan akadályok.
Hogy ez átok vagy véletlen vagy sorsszerű ?
Végülis teljesen mindegy, mert le kell tudni győzni.
Türelmes és "felnőtt" szurkolói magatartást igénylő időszakot élünk .... :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.09. 15:05:53

grgly50 írta:
2022.01.09. 14:48:51
Mikor veszi le valaki rólunk az átkot?
"Umtiti sámánjai". :D
Amúgy szerintem nincs ebben sok szándékosság. A szabály az szabály, ha elkezdjük megszegni, meg tologatni a határokat, akkor komoly lavina indulhat el belőle...
És igen, még jó darabig részben Bartoék irányítják ezt a klubot, még a sírból kinyúlva is. A tűzoltás is idő, mire befejeződik. Bár szerencsére látni nyomokat, hogy a tűzoltással párhuzamosan már az építkezés is megkezdődött kicsit, a Torres-üzlet például erre utal. Engem bevallom, nem érdekel, miből, hiszek Laporta hozzáértésében, akkor is, ha politikus. Ha Haaland idejönne, akkor sem aggódnék az anyagiak miatt, azzal foglalkozzanak Laportáék, én inkább csak élvezném a játékát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.09. 14:48:51

ÁTOK ÜL A BARCÁN!
Benne vagyunk egy spirálban. Egy nagy negatív spirálban. Nem elég a pénzügyi helyzet, a megkreált La Liga szabályok, a járvány, itt vannak a sorozatos sérülések is. Szinte nincs mérkőzés, ahol ne sérülne le legalább egy játékos. De edzés közben is be-be csúzik valami.
Lassan nem tudunk kiállítani egy csapatot. Többen felvetették az orvosi stáb hozzá nem értését. Talán ez is benne van. De a járványhoz semmi közük.
Itt vannak a szabályok! Igen. Bartoék regnálása alatt valóban bűnös költekezés zajlott. Azonban azt a vezetőséget leváltották. Az új próbálja helyrehozni, de nem megy egyik napról a másikra. A meglévő szerződéseket átírni csak közös megegyezéssel lehet. Ha a másik fél nem megy bele, nem lehet tenni ellene semmit. Ez a 22-es csapdája. S ezt nagyon jól tudják Tebasék. Vagyis úgy érzem van benne egy jókora szándékosság részükről. Persze modják: a szabály, az szabály.
S hogy ezt mi váltja ki? Lehet benne a Super Liga társulás. De sokkal többet nyomhat a latba a Katalán politika. Egyes ismertebb emberek kiállása a függetlenség, az autómia mellett.
Lehet, hogy ez csak egy összeesküvés elmélet, de ha csak részben van így, akkor is tisztességtelen.
Mikor veszi le valaki rólunk az átkot?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.09. 12:26:48

sansz írta:
2022.01.08. 23:32:28


Persze, szerintem ezt senki nem vitatja, csak az a kérdés,hogy most az utolsó egy-két szezonra,ahol inkább a neve van fent a pályán már, megér e 135 milliót, annyit,mint a Bayern kétharmadának a kerete.
Ha van a kerted végében egy kút,amiből végtelen mennyiségben jön fel a fekete trutyi,ami nem a szomszédod emésztőjének tartalma,akkor lehet megéri neked,mert a pénz nem számít, a brand meg folyamatosan épül, akkor is,ha jövőre már nem is játszik Messi.
De a Barca helyzetét tekintve tökéletesen ellentétes,mint a PSG-é. A Barcának nemhogy el kellett engednie,hanem két évvel előtte kellett volna eladnia. Bizonyos szempontból még jobban fájt volna, de hosszabb távon a klubnak jobb befektetés lett volna, ha Messi csúcsjátékáért fizetik ki csak a csúcsfizetést. A lefele menő (nyilván így is sikeres) korszakát meg fizesse más.
nem akartam kinyitni ezt a témát újra, de ugye ott a nézetkülönbség, hogy statisztikailag nézve se csak a meze volt kint a pályán. Ez objektív tény.
De értem a hasonlatod, és én nem is siratom, csak nevetségesnek tartottam a nyári távozása köré épülő színjátékot a klub részéről.
Mint ahogy nem is nagyon láthatott tőlem senki olyan kommentet, hogy bezzeg ha még itt lenne.
Szoktam ilyenre gondolni, de igazából amikor a meccseket nézem, utolsó dolog ami eszembe jut ezen filózni.

Szakmailag rövid távon bukó a hiánya, hosszútávon fogunk belőle profitálni.
Gazdaságilag is hasonlóan látom, és ugye erre reagáltam, hogy nagyon sok mutatóban látványosan fejlődött a PSG brand értéke.
A miénk meg egyetértek, ha jó lesz a játék, és lesznek olyan húzóemberek mint Fati esetleg, akkor stabilizálódni fog, esetleg nőni. Ez már társadalmi-szociológiai kérdés inkább, fogyasztói társadalom van, a brandak is fokozatosan növekednek. Ez a klubokat és a marketingértéküket sem kerüli el.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése