Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.08.16. 14:28:42

🚨 𝐁𝐑𝐄𝐀𝐊𝐈𝐍𝐆: Barça director Mateu Alemany will leave the club on September 2 🔵🔴🚪

Deco has been confirmed as new Barça sporting director, Alemany will part ways with the club in 14 days 🤝🏻
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.08. 14:25:47

csababarca írta:
2023.08.08. 13:06:23


Olyan ez kicsit, hogy vannak minták.
Sajnos a minta látszik, mi nem eladó klub vagyunk, sose tudtunk eladni normálisan.

És akkor erre is ment a tapsikolás, hogy igazából jobb hogy kiestünk a csoportból, mert majd az EL-ben edződhetünk:D Meg se éltünk a rendes tavaszi részét:D)
Ez a minta azt jelenti, hogy egy olyan gazdag klub vagyunk, ami még mindig nem értette meg, hogy létezik FFP.

Szurkolóktól is hányszor lehet azt hallani, látni, hogy "mindegy, mennyiért, csak menjen". Mindegy? Nem mindegy. A lehető legtöbbért kell eladni. És itt nem a vezetőség gyengeségének bevédéséről van szó. Sokszor még meg sem köttetett a megállapodás, de már arról beszéltek a szurkolók, hogy mindegy, hogy mennyiért, sokan azért drukkolnak, hogy a lehető legkevesebbért, lehetőleg ingyen menjen az illető. Egy nagyon nagyvonalúnak látszani akaró, gazdag klub vagyunk, amely ott akar úriember lenni, ahol rajta kívül senki nem úriember.

Ez teljesen áthatja már a klubot, szurkolót, vezetőt, ez pedig egy ördögi kört szült. Ezt már tudja rólunk mindenki, velünk már így tárgyalnak. Ellenünk olyan szinteken indítanak, amit máshol kiröhögnek.

Ugyanez a megadjuk magunkat mentalitás zajlik a fizetések megállapításakor, ami összeegyeztethetetlen az FFP-vel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.08. 13:06:23

bence0330 írta:
2023.08.08. 12:46:18


Hogyne, ezzel így 100%-ban egyetértek, írtam is, hogy bőven nem csak a liga hibás, nagyobbrészt mi. :) Főleg, ha "mi" alatt a Barto-érát értjük. Csak ezt szerintem nem nagyon lehet és szabad összevetni a mostani szituval. Oké, hogy mindkettő "mi" vagyunk, de két teljesen más emberekből álló éra, tehát ha ők nem tudtak eladni, akkor az nem jelenti azt, hogy most nem tudnának Laportáék, ha lenne esélyük egyáltalán erre, és az, hogy nem nagyon van, nem az ő saruk. Az szerintem mindent elmond, hogy a szintén rájuk ragadt Umtitivel milyen zseniálisan oldották meg a dolgokat. Ilyenekbe kell fektetniük az eszüket, energiájukat az előzőek miatt, és ez már óriási sikernek számít sajna jelen helyzetben. Nekik főleg dühítő lehet a liga merevsége, pont emiatt, mert ők örököltek egy szitut. Persze a lgia szemében mi Barcelona vagyunk, mindegy, ki van az élen, az is érthető, természetesen.
De erre írtam, hogy Laporta első érájában, vagy Rossell érában sem tudtunk eladni, és egyik sem ismert mértéket.
És ebbe szépen beleillik Barto is a maga ámokfutásával.
De nem miatta van minden.
Laporta most tüzet olt, de neki is voltak már ebben az új elnökségében is bőven necces igazolásai, eladásai stb.

Olyan ez kicsit, hogy vannak minták.
Sajnos a minta látszik, mi nem eladó klub vagyunk, sose tudtunk eladni normálisan.

Ugye pont említetted, és hasonló minta mondatta velem azt, hogy Kessié nem Busquets pótlására jött. Ott is kötöttétek az ebet a karóhoz, hogy de de, meg hogy Busquets majd visszaszorul. Ehhez képest nem ez történt.
Nem vagyok Nostradamus, se nem értek ezekhez jobban mint Ti. Csak látom a mintázatokat, és mindig ugyanaz történik a klubnál, tök mindegy ki a vezető.

(Most olyanokat már meg sem említek, hogy a bl-ből kiesés mit okoz már második éve, mert ott is súlyos eurómilliók kerültek ki a kasszából, csak ha játszottunk volna ha csak csoport másodikként továbbjutva majd egyből kiesve mindkét évben, csak az uefától kaptunk volt kb 20 millió eurót, EL-ben ennek a 15%-át kaptuk.
És akkor erre is ment a tapsikolás, hogy igazából jobb hogy kiestünk a csoportból, mert majd az EL-ben edződhetünk:D Meg se éltünk a rendes tavaszi részét:D)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.08. 13:01:36

Úgy tűnik, csak minket sanyargatnak. A Real Madridnak 23 játékosa már regisztrálva van, az Atletinek 25.

Nem bartomeui szinten, de most is el vannak szállva a fizetések. Olyan játékosok keresnek nálunk 6-14 millió eurókat, akik egy Atletiben, Napoliban vagy Internazionaléban 1-3 milliókat keresnének. Emellett valószínűleg vannak olyan béren kívüli kifizetések (pl. Messinek még mindig tejelünk), amikről csak annyit tudunk, hogy vannak. Nálunk meg valamiért nagyon szeretik a ránk nézve előnytelen záradékokat.

A Ligát így is hibáztatom, mert ezt a vasszigort és szabályozást nem országos szinten kellene alkalmazni, hanem nemzetközi szinten. Országos szinten ez csak annyit jelent, hogy az egyik ország kevésbé lesz versenyképes a többivel. Nemzetközi szinten kellene ezt alkalmazni, a kiskapuzást büntetni. Ugyanakkor minden megtesz a klub, hogy az FFP-keret ki legyen maxolva, így meg nehéz erősíteni. Emellett azt is ki kell azért mondani, hogy a Barcelonát semmilyen tekintetben nem büntette a játékvezetés az előző szezonban sem. Ha nagyon ártani akarnának nekünk, megoldották volna, hogy ne legyünk bajnokok. Néhány meccset kellett volna csak elcsalniuk. De nem tették, megnyertük a bajnokságot. Ezért is gondolom, hogy a pénzügyi oldalon teszünk azért, hogy sanyargatva legyünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.08.08. 13:08:31-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.08. 12:46:18

csababarca írta:
2023.08.08. 12:38:04
Bence, ez egyértelmű, de ez egy kialakult helyzet miatt van így jelenleg.
Viszont az is tény, hogy amikor jól ment a csapatnak sportszakmailag és gazdaságilag is, akkor is bőven bőven voltak megkérdőjelezhető igazolások, legyen az vétel vagy eladás. Én ezért gondolom, hogy nagyjából mindegy, minket mindig is lehúztak, ha volt pénz azért, ha nem volt pénz azért:D
Hogyne, ezzel így 100%-ban egyetértek, írtam is, hogy bőven nem csak a liga hibás, nagyobbrészt mi. :) Főleg, ha "mi" alatt a Barto-érát értjük. Csak ezt szerintem nem nagyon lehet és szabad összevetni a mostani szituval. Oké, hogy mindkettő "mi" vagyunk, de két teljesen más emberekből álló éra, tehát ha ők nem tudtak eladni, akkor az nem jelenti azt, hogy most nem tudnának Laportáék, ha lenne esélyük egyáltalán erre, és az, hogy nem nagyon van, nem az ő saruk. Az szerintem mindent elmond, hogy a szintén rájuk ragadt Umtitivel milyen zseniálisan oldották meg a dolgokat. Ilyenekbe kell fektetniük az eszüket, energiájukat az előzőek miatt, és ez már óriási sikernek számít sajna jelen helyzetben. Nekik főleg dühítő lehet a liga merevsége, pont emiatt, mert ők örököltek egy szitut. Persze a lgia szemében mi Barcelona vagyunk, mindegy, ki van az élen, az is érthető, természetesen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.08. 12:38:04

sansz írta:
2023.08.08. 10:54:00

Amúgy lehet a Liga azért is sanyargatja kicsit a csapatokat,hogy elkezdjék araboknak eladogatni a klubokat és akkor lenne pénz. Bár az időzítés nem jó,most épp otthon, az arab csapatokba kezdik tolni a pénzt.
Na igen, erre én is gondoltam.
Csak más aspektusban.
Ugye nehéz az angol klubokkal eleve versenyezni, mert egész más klubmodellel működnek.
De ez is lehet egy hátsó szándék bőven, hogy áramoljon be több külföldi tőke, nem csak szponzor szinten.
bence0330 írta:
2023.08.08. 11:17:03

A régent elfelejteném, mert ez most teljesen új lap és helyzet. Az a része tényleg feltételezés, hogy mondjuk x helyett y milliót kaptunk volna érte, de az szerintem tény, hogy sokkal jobb helyzetből és pozícióból indulnánk egy adott játékos eladási szándéka esetén, mint jelenleg. Ez meg még akkor is hozná magával a jobb dealeket, ha Alemanyék hótt hülyék lennének, és szerintem messze nem azok, jelenleg rengeteg kis értékű eladás egy szükségből adódó cselekedet, létkérdés, muszáj, különben kb nem tudunk kiállni a 23/24-es szezonra... a való világban is így van, ha nincs pénzed, és gyorsan kell, különben éhen halsz, akkor féláron, de legalábbis sokkal olcsóbban tudod eladni az ékszereid, kocsid, bármid.
Bence, ez egyértelmű, de ez egy kialakult helyzet miatt van így jelenleg.
Viszont az is tény, hogy amikor jól ment a csapatnak sportszakmailag és gazdaságilag is, akkor is bőven bőven voltak megkérdőjelezhető igazolások, legyen az vétel vagy eladás. Én ezért gondolom, hogy nagyjából mindegy, minket mindig is lehúztak, ha volt pénz azért, ha nem volt pénz azért:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.08. 11:17:03

csababarca írta:
2023.08.08. 09:50:05
Amikről meg írtok, meg Bence, ezek feltételezések, hogy mi lenne ha nem lenne ez a helyzet, akkor többért tudnánk eladni.
Kétlem, mert régen se ment ez jobban:D
A régent elfelejteném, mert ez most teljesen új lap és helyzet. Az a része tényleg feltételezés, hogy mondjuk x helyett y milliót kaptunk volna érte, de az szerintem tény, hogy sokkal jobb helyzetből és pozícióból indulnánk egy adott játékos eladási szándéka esetén, mint jelenleg. Ez meg még akkor is hozná magával a jobb dealeket, ha Alemanyék hótt hülyék lennének, és szerintem messze nem azok, jelenleg rengeteg kis értékű eladás egy szükségből adódó cselekedet, létkérdés, muszáj, különben kb nem tudunk kiállni a 23/24-es szezonra... a való világban is így van, ha nincs pénzed, és gyorsan kell, különben éhen halsz, akkor féláron, de legalábbis sokkal olcsóbban tudod eladni az ékszereid, kocsid, bármid.

Én tartom, hogy jelenleg lehetetlen bármilyen szinten megítélni a jelenlegi vezetőség eladásait, tényleg saját múltból, LL által + Xavi által (Riad, Kessié mellőzése pl.) adódó megkötésekkel találkoznak, akármerre fordulnak, és ebből kell főzniük. Az hogy pl. Riad elmegy kölcsönbe szotyiért, inkább sportszakmai dolog, ha tényleg nem elég jó, meg kell lépni, ha elég jó lett volna, edzői szintű hiba, Alemanyék voghatnák kicsit szorosabban a gyeplőt, de mégse mondhatják azt Xavinak, hogy márpedig xy-t te játszatni fogod.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.08. 11:09:57

"Én nem védem a Ligát se, biztos csinálnak marhaságokat, de lesöpörni a klub felelősségét a liga támadásával, az nonszensz".

Szerintem fèlteèrtesz. Nem mentegetem Laportát, főleg nem Bartóèkat. Egyértelmű, hogy vannak szabályok, amik alapvetően jogosak, mint az, hogy 700 milliós bevètelre nem lehet 900 milliós a kiadás, ezèrt csökkenteni kell a kiadásokat 200 millióval. Szerintem ezt sem èn, sem Laporta, sem senki nem vitatja. Azt, hogy hogyan, azon van a hangsúly, ami alapvetően meghatározza a jelent ès a jövőt. A múlton nem tudunk változtatni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.08. 10:54:00

Lehet szidni a ligát, nem látom mit csinálnak, de valahogy tényleg nem látom,hogy segítik a csapatokat. Szerintem liga szinten kéne pl a brazil bajnoksághoz közelíteni, ahogy valaki írta,tényleg nem megy a játékosmegfigyelés a klubok részéről.
No, de a szigorú szabályozásra pont a Barca a példa,hogy a ligának miért KELL, keménynek lennie. Egy gazdasági válságban levő klub,folyamatosan költ és szotyiért szórja el a játékosokat,ahelyett,hogy belőlük egy kompetens edző csapatot ÉPÍTENE.
Nincs az a pénz,hitel,amit ne szórnának el Laportáék.

A regisztrációval nem lesz gond, szerintem ez megint csak a Laporta színház,hogy mindenki figyeljen a klubra. Negatív reklám is reklám.

Amúgy lehet a Liga azért is sanyargatja kicsit a csapatokat,hogy elkezdjék araboknak eladogatni a klubokat és akkor lenne pénz. Bár az időzítés nem jó,most épp otthon, az arab csapatokba kezdik tolni a pénzt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.08. 09:50:05

Nagybarcelona írta:
2023.08.08. 09:24:40
Eleve egy felsőbbrendű èrzetet kelt bennem a Ligával szemben, hogy majd ők megmondják, hogy lehet tevèkenykednie a kluboknak.
Általában ilyen a világ, szabályozva vannak bizonyos dolgok, ezen nem tudom miért kell meglepődni.

Minden gazdasági területen vannak szabályzások, amik a résztvevők számára ismertek.
Hogy miért most foglalkozik ezzel a liga? Valószínűleg nálunk gazdaságilag értelmesebb emberek ülnek ott, és látják, hogy gáz van a klubok körül.

Én nem védem a Ligát se, biztos csinálnak marhaságokat, de lesöpörni a klub felelősségét a liga támadásával, az nonszensz.

És továbbra is, annak cikknek amit idelinkeltél mindenféle érdemi hsz nélkül, ezekhez a dolgokhoz semmi köze.

Azon aggódni, hogy nem lesznek regisztrálva játékosok, szerintem korai. Majd meglátjuk.

Amikről meg írtok, meg Bence, ezek feltételezések, hogy mi lenne ha nem lenne ez a helyzet, akkor többért tudnánk eladni.
Kétlem, mert régen se ment ez jobban:D De persze lehet, hogy igen, nem tudjuk, feltételezés.
A tény az, hogy az a helyzet van ami, és ebben Bartoék, Laportáék is igen vastagon kivették a részüket, a liga szabályai mellett.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.08. 09:24:40

Davi10, Bence: egyetèrtek.
Èn legyek az utolsó, aki vèdem Bartóèkat, de nem olyan fekete ès fehèr a helyzet, ahogy látszik. Teljes mértékben alkalmatlanok voltak a vezetèsre, gazdaságilag hasított a Barca, sportszakmai szempontokból viszont nagyon buta döntèseket hoztak, ès nem gondoltak a jövőre, mi lesz ha...
Lètrehozták pl. A BLM-et, ami èrtèke elvileg 800+ millió, ha nem számolom a Barca Academyt. Tele volt a klub Bartóhoz közeli alkalmazottal, akik nem èrtettek a szakmájukhoz, vagy ott volt Abidal, a sportszakmai vezető, aki azt sem tudom, hogy került oda (rossz nyelvek szerint a műtètje okán). Egy alkalmatlan edzővel, akit a játèkosok kedveltek, hiszen a fizikai felkèszülèst sem tartotta sokra a nyilatkozata alapján, ès a játèkosok, akik mind kèrtek egy jó nagy szeletet a tortából èrthető módon, hiszen az nekik volt köszönhető.

Laportáèkat sem lehet csak dicsérni, biztosan lehetne sokkal jobban tevèkenykedni, de erősen meg van kötve a kezük, ès szerintem az irány sokkal jobb, mint az előző vezetèsnèl. Kèpesek akár vezèráldozatokat hozni a klub èrdekèben. Bartóèkkal ellentètben szerintem túlságosan ráhagyják a sportszakmai munkát Xavira, ami ütközik a gazdasági fejlődéssel.

Viszont hol volt a La Liga FFP-je Bartóèknál, mikor hitelre èrkeztek a játèkosok, vagy a 800+ milliós bevètelre volt 700 millió körüli bèrtömeg. Tudtommal 2003-tól èrvènyesek a szabályok. Azután pont a covid után kezdtèk èrvènyesíteni a szigorú szabályokat, amikor mindenhol engedtek.
A klub elsősorban egy gazdasági szervezet, aminek ellehetetlenítik a munkáját. Megèrtem, hogy el akarják kerülni, hogy ne fizessèk a játèkosokat a klubok, vagy, hogy csődbe menjenek, de a tevèkenysègük szerintem kontraproduktív. Erre is jók ezek a cikkek. Eleve egy felsőbbrendű èrzetet kelt bennem a Ligával szemben, hogy majd ők megmondják, hogy lehet tevèkenykednie a kluboknak.
Tegyük fel felvesznek 200 millió hitelt, amit a keret megerősítèsère költenek, ès nem esnek ki a BL csoportkörben, így a 60 millió helyett összeszednek 100 milliót egy èvben. (Ugye velünk kètszer megtörtènt a kiesès)Elvileg nő a keret èrtèke, jönnek a szponzorok, majd eladják a BLM kereskedelmi egysègènek a felèt egy jóval magasabb összegèrt, ès törlesztenek. Ez konkrètan a szabályozás miatt szóba sem kerülhetett, így a közvetítèsi jogdíjak 25%-a lett eladva, ami szerintem egy sokkal kedvezőtlenebb hitel forma.

Megnèznèm èn, ha engedelmesen szemlèlnèk Laportáèk a szabályozást, betartanák azokat, csak az akadèmiára ès pár milliós igazolásokra èpítenènek az eladások töredèkèből, mennyire csökkenne a klub jelenlegi 5+ milliárdos èrtèke, ha mègis az eladás maradna az utolsó lehetősèg a csődöt elkerülve, mondjuk egy közèpcsapatkènt a BL, EL helyekèrt harcolva.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2605
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.07. 23:33:04

bence0330 írta:
2023.08.07. 22:39:17
Nézd meg a távozókat alaposabban.
- Trincao nem kötelező opcióval ment el egy éve. Lefordítva 7 milliót kapsz, ha jól játszik, vagy visszahajítják. Jól játszott, kapunk 7 milliót, ér 25-t.
- Griezmannt már beszéltük.
- Dembele külön téma, szerintem tavaly hiba volt ilyen béna szerződést adni neki. Abból a bérkeretből valaki mást is lehetett volna hozni.
- Riad MOST ingyen kerül a Betisbe, 1 év múlva kapunk 3 milliót. Magyarán most 0 bevétel.
- Estanis MOST ingyen kerül a Sampdoriába, 1 év múlva kapunk 3 milliót. Szintén most 0 bevétel.
- J.Araujo fél év alatt 4 millióba került, 0 percet játszott
- 4 milliót kell kifizetnünk!!! az egy éve ingyen elengedett Neto miatt, mert a Valencia bíróságra ment volna
- Destnek tavaly még volt kereslete, elengedtük kölcsön, most itt fog a nyakunkon ragadni, vagy szerződést kell vele bontani

Ehhez nem kell nagy tudás, hogy gyenge üzlet egytől-egyig. Nem Tebas, nem a helyzetünk, béna üzletek.
Ha csak annyit teszünk, hogy most kérünk 3-3 milliót Riadért, Estanisért, nem hozzuk Araujot és normális áron adjuk el Trincaot, Kessiét meglenne a 120 körüli összeg. Direkt a nagy buktákat (francia világbajnokok) nem is számolom.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.07. 22:39:17

Troym írta:
2023.08.07. 22:34:22
Én se értem miért lenne Tebas, hibája, hogy 13 játékost adunk el 85 millióért.
Szerintem eléggé az övé IS, lentebb kifejtettem. Ha attól függnek a regisztrációnik - tehát még csak nem is az, hogy épp hogy jövünk ki a nyárból, hanem hogy egyáltalán ki tudunk-e állni! - ahogy el tudunk-e adni egy Kessiét, akkor nem fogjuk tudni normálisan eladni, mert mindenki tudja, mi a szitu. Kessié csak egy példa. Ezért kell áron alul elpasszolnunk játékosokat. Ezért, és nyilván Bartóék elmebajos szerződései miatt, aminek Tebashoz semmi köze, de ha nem lennének ekkora gondok a La Liga ffpvel, akkor szerintem simán kijött volna 120 abból a 85-ból, vagy még több. Vagy akit nem adtunk volna el, maradt volna, ha nem akarjuk, lelátózik, vagy B, vagy végigüli a szezont. Nabumm. De nekünk létkérdés, hogy eladjunk, és ez Bartóékon túl a liga szabályai miatt is van. Óriási különbség alkupozícióban. Gondolj bele, hogy van egy használt valamid, mondjuk profi fényképezőgéped, de el akarod adni. Ha holnaputánra kell a lóvé, akkor mondjuk a 250.000-en tendáló használtpiaci árat megközelíteni sem tudod, 180-ért tán elviszik. Ha meg nem sürgős, van időd, nem különösebben érdekel, elviszik-e vagy nem, akkor felteszed 300-ért, és max lealkudják 270-re, vagy egy darabig rajtad marad és vagy használod még, vagy elviszik 240-ért, ha nincs szerencséd.

Nyilván tényleg nem tartanánk itt Bartóék nélkül, ez nem vitás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2605
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.07. 22:34:22

Én se értem miért lenne Tebas, hibája, hogy 13 játékost adunk el 85 millióért. (Kb 120-ért kellett volna)
Talán nem kéne sérült szerencsétlaneket hozni 9-10 milliós bérrel és normális áron kéne eladni játékosokat.
Akkor rögtön 1-1 szabály lenne és néha jöhetne pár hasznos játékos is.

Tebas nem értem minek nyilatkozik mondjuk a Negreia ügyről még a bizonyítékgyűjtés fázisában, ha már fel kell neki róni valamit, de a pénzügyi oldal elég fekete-fehér.

A PL meg még jobban el fog húzni, mert egyrészt magasabb a közvetítési pénz nagyságrendekkel, plusz az olaj- és egyéb milliárdosok millió módszerrel tudnak extra fizut adni a játékosoknak, akik hivatalosan kevesebbet keresnek, nemhivatalosan meg kap extra pénzt egyéb cégektől. Márpedig az FFP a fizetésekről, nem a transzferdíjakról szól. Annyit kell csinálni, hogy a hivatalos bérketet legyen x%-a a bevételnek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.07. 22:23:38

Nem érdemes elvitatni a Barto-éra hülyeségeit, de itt most az egész Ligáról van szó. Hihetetlen pénzek mozognak az Európai fociban is, erre a Real-Atleti páros után a Sevilla kemény 10-12 milliókért tud csak erősíteni.
Az is ezerszer lerágott csont, hogy más bajnokságokban lazítottak a szabályokon a korona után.

Szóval természetesen Bartomeuék baromsága miatt tartunk itt, de ugyanezekkel a számokkal szinte biztos vagyok, hogy semelyik másik Ligában nem lennének ennyire a s.ggünkben.
Elég szépen csökkent a bértömeg, az elmúlt 6 átigazolási időszakból 4-et pluszosan hoztunk le (megelőlegezem az ideit, jelenleg 35m+, erre még jön Kessie és Dembele), Európa, vagy talán a világ legnagyobb átlagnézőszámát hozta a Camp Nou, de egy tavalyinál szűkebb kerettel megy a szarakodás a regisztrációkkal.
Vicc az egész liga, a minősíthetetlen játékvezetőkkel, a kispórolt gólvonaltechnológiával, a Keletre kiszervezett hakni-szuperkupával, mindennel. Gavi rövid életű regisztrációja is megmutatta, hogy lövésük nincs odafent, hogy mit csinálnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2023.08.07. 22:22:51

csababarca írta:
2023.08.07. 21:49:05
Bence, igazad van, csak ez két külön dolog.

A regisztrációkkal való kardozást elfogadom, hogy egy felesleges kör, de írtam már, hogy ez úgyis megoldódik, mindenki regisztrálva lesz, ezen felesleges aggódni.

Az viszont, hogy nem tudunk igazolni, az már messze nem a liga hibája, nincs pénz, ezt magunknak köszönhetjük. Azt, hogy eladni nem tudunk, és a kegyvesztett játékosokat leépítjük, megint csak a klub hibája.

Ez most egy ilyen szakasz a liga életében, nem az az érdekes ami most zajlik, hanem a rövid és hosszútávú következményei.
Egyiket se làtjuk tisztán.

Az, hogy a pl gazdaságilag beelőzött az megint egy sok összetevős történet.
Az angol gazdaság eleve jobb alapokkal rendelkezik, mint a spanyol.
Emellett (és ez felróható a ligának) marketingben jobbak sokkal az angolok, meg belterjesek.

De továbbra sem értem azt, hogy mi köze ennek ahhoz, hogy az elmúlt hat évben (miközben egy spanyol csapat nyert pár bl-t, meg répázott végig angolokat) semmiféle financiális és sportszakmai munka nem volt a klubnàl.

Magunkat rakjuk rendbe először, aztán mutogathatunk másokra.
De fordítva nem lehet.

Én így látom, persze most közelebbnek tűnik a seria a féle lejtmenet, mint a lufi pl utolérése.
De az olaszok is összekaptàk magukat, kellett hozzá bundabotrányoktól kezdve, gazdasági problémákon keresztül minden, viszont szépen jönnek fel, mert több klubnál is lett SPORTSZAKMAI munka.
Ez hozza magával a gazdasági bevételeket, szponzorokat.
Hát nem tudom, nekem úgy tűnik, hogy az olaszok lehoztak 2 jó évet, és most nyáron azért elég szépen szétkapkodták a csapatokat. Ők is kb akkorában ülnek, mint mi.

Hiába vennénk sztárokat, ha nem tudnánk őket regisztrálni, igy csak van valamennyi köze a ligának ahhoz, hogy nem tudunk sztárokat venni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.07. 22:14:30

A regisztrációkon én sem aggódnék. Sőt, ha lesz 1-2 ember, aki az első meccsre nem lesz, még akkor sem.

Persze hogy nem volt itt semmiféle értelmes gazdálkodás évekig. Csak ha jön egy olyan vezetőség, akik messze nem ilyen elvetemültek, akkor ők pont a korlátozások miatt nem nagyon tudják kivezetni a csapatot a csávából. Példa: ha nem lenne gond a regisztrációkkal - szerintem az anyagi helyzetünkkel önmagában sok gond azért nincs, ebben egyetértek gránittal -, akkor senkit nem érdekelne, hogy Kessié marad-e 7. középpályásnak. Piacra dobnánk, mondjuk 30-35 misi felett meghallgatva az ajánlatokat, de ennyi, ha nem veszik meg, marad, így van alkupozíciónk. Így meg fejvesztve el kell adnunk, és ezt mindenki tudja. Így kb a felére csökkent az értéke, amiért el tudjuk passzolni, még azzal együtt is, hogy eléggé lehúztuk szegényt. És millió ilyen ügy van még. Annyira nagyon korlátozzák, hogy ne verjük magunkat további adósságokba, hogy közben megakadályozzák azt, hogy kimásszunk belőle.

Azzal egyetértek persze, hogy túl nagy nyomással, rossz beépítéssel eleve leértékelünk játékosokat, ez edzői, vezetőségi hiba. De ez csak egy része a dolgoknak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.07. 21:49:05

Bence, igazad van, csak ez két külön dolog.

A regisztrációkkal való kardozást elfogadom, hogy egy felesleges kör, de írtam már, hogy ez úgyis megoldódik, mindenki regisztrálva lesz, ezen felesleges aggódni.

Az viszont, hogy nem tudunk igazolni, az már messze nem a liga hibája, nincs pénz, ezt magunknak köszönhetjük. Azt, hogy eladni nem tudunk, és a kegyvesztett játékosokat leépítjük, megint csak a klub hibája.

Ez most egy ilyen szakasz a liga életében, nem az az érdekes ami most zajlik, hanem a rövid és hosszútávú következményei.
Egyiket se làtjuk tisztán.

Az, hogy a pl gazdaságilag beelőzött az megint egy sok összetevős történet.
Az angol gazdaság eleve jobb alapokkal rendelkezik, mint a spanyol.
Emellett (és ez felróható a ligának) marketingben jobbak sokkal az angolok, meg belterjesek.

De továbbra sem értem azt, hogy mi köze ennek ahhoz, hogy az elmúlt hat évben (miközben egy spanyol csapat nyert pár bl-t, meg répázott végig angolokat) semmiféle financiális és sportszakmai munka nem volt a klubnàl.

Magunkat rakjuk rendbe először, aztán mutogathatunk másokra.
De fordítva nem lehet.

Én így látom, persze most közelebbnek tűnik a seria a féle lejtmenet, mint a lufi pl utolérése.
De az olaszok is összekaptàk magukat, kellett hozzá bundabotrányoktól kezdve, gazdasági problémákon keresztül minden, viszont szépen jönnek fel, mert több klubnál is lett SPORTSZAKMAI munka.
Ez hozza magával a gazdasági bevételeket, szponzorokat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.07. 21:32:46

Abban én sem hiszek, hogy Tebas keresztbe akar tenni nekünk, vagy a ligának, tökmindegy. Egyszerűen úgy gondolom, hogy ésszerűtlenek a döntései. És ha csak így gondolnám a fotelből, az oké, simán tévedek, de ha egyszer a valóság is egyre inkább ezt tükrözi le, akkor ott gáz van. Az angol-spanyol olló mindenképp nyílik és nyílt volna, ezzel nem nagyon tudott volna mit kezdeni, de azért a La Liga poziíciójának szerintem valahol ott kéne lennie reálisan, hogy leszakadva a PL-től, a többiek meg leszakadva utánunk. Erre vannak nagy csapataink, tehetséges játékosok, stb. És azért próbálni kicsit tapadni az angolokra. Bevétel meg mindig csak befektetésből lesz, a túlköltekezés megakadályozása szerintem kicsit ilyen szellemekkel viaskodás. Nálunk megtörtént (akkor senkit nem érdekelt), de abból amúgy további sok költekezéssel lehetne kimászni. Csak okosabban. Ha vesztesz a tőzsdén 50 millió forintot, akkor abból soha nem fogsz kijönni, ha mindenben leszedálod magad utána, nem vállalsz semmilyen rizikót, nem fektetsz be semmibe semmilyen módon, vagy csak minimálban. Akkor max nem mélyül tovább az adósságod.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.07. 21:20:26

Nagybarcelona írta:
2023.08.07. 20:20:02

"Ne panaszkodj, ebből többet értsd meg, egész egyszerűen nem lehetett kihozni. :mrgreen:
Laportáék minden jól csinálnak, igazából még felül is teljesítettek, hogy ennyi bevételünk lett.

Biztos azért kell eladni lassan már a megkülönböztetőket, meg bójákat is :lol: "

Az ilyen cikkek magyarázatot adhatnak az ilyen kommentekre.

Ez gondolom az én egyik kommentem.
Csakhogy ez amit linkeltél, az ezzel semmilyen összhangban nincs, semmi köze hozzá.
De ügyes próbálkozás.

El kell fogadni, hogy az előző elnökség, tehát a klub magának köszönheti ezt. Nem a liga miatt adtunk irreális fizetéseket, nem a liga miatt vertünk el mindent pénzt előre látható kút igazolásokra.
A mostani elnökség meg sebtapaszt próbál rakni egy levágott fejre, ezzel próbálja orvosolni a problémát.

Ezekhez a ligának semmi, de semmi köze nincsen. Se Tebasnak.
Ezt magunknak okoztunk azzal, hogy semmiféle felelős gazdálkodás nem folyt a klubnál már 10 éve.
És most sem javult sokat a helyzet.

TEhát ez a cikk semmiféle magyarázatot nem ad semmire, csak száraz anyagokat közöl.
Urambocsá, nehogy már a liga legyen a hibás, a szabályok ismertek, be kell tartani.
Van az a szép mondás, hogy addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Na mi ezt nem tartottuk be.

Leírtam már, hogy nem azért adtunk nagy fizukat a játékosainknak, mert megtehettük, hanem mert az utóbbi 5-6 évben semmiféle sportszakmai szempont nem szólt a klub mellett.
És itt vége a történetnek, a többit már ez generálta.


Gondolom még sohasem volt hiteled, hasonló szabályok működnek. De az élet is így működik, kivéve ha tojsz a szabályokra, adózásra, akkor azt csinálsz amit akarsz. Aztán ha elővesz a nav, meg minden szerv, akkor majd pislogsz, mint mi.

A ligának semmi érdeke abban, hogy gyengüljön a liga. Megoldást akarnak keresni arra, hogy felelős gazdálkodás folyjon a kluboknál, szerintem.
De mégegyszer, nem látom életszerűnek, hogy Tebas otthon kávézik, és közben azon morfondírozik, hogy tegyen keresztbe a kluboknak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.07. 20:20:02

csababarca írta:
2023.08.07. 16:14:18

Jah értem, sejtettem a választ.
Gondoltam azért linkeled, mert van hozzáfűzni valód, pláne ha már korábban is linkeltél ilyet, meg írtál róla.
Majd augusztus végén ha zár a piac, akkor lehet erről érdemben beszélni.
Persze sok minden már nem fog változni.

A liga is hibás, de nem ők kényszerítettek pl minket arra, hogy irreális fizetéseket adjunk évekig léhűtőknek, se arra, hogy elverjük a világ összes pénzét értelmetlen igazolásokra.
Most ennek szívjuk meg a levét.

Olyan ez, mint hogy hányan vannak regisztrálva.
Lőtéri kutyát nem érdekli ez, majd ha vasárnap 21:30-ra se lesznek regisztrálva, akkor aggódhatunk.
"Ne panaszkodj, ebből többet értsd meg, egész egyszerűen nem lehetett kihozni. :mrgreen:
Laportáék minden jól csinálnak, igazából még felül is teljesítettek, hogy ennyi bevételünk lett.

Biztos azért kell eladni lassan már a megkülönböztetőket, meg bójákat is :lol: "

Az ilyen cikkek magyarázatot adhatnak az ilyen kommentekre.

Leegyszerűsítve, van egy 5-6 milliárd èrtèkű utazási irodád. 1,4 milliárd tartozásod, 800 millió èrtèkben apartmanjaid. El szeretnèd adni az apartmanokat, ès venni repülőket, hogy maximalizáld a bevèteledet, hogy tudj törleszteni. Valaki azt mondja, hogy csak az 5%-át használhatod fel az apartmanok eladásából, ès vegyèl csak trabantokat, mert úgysem lesz pènzed üzemanyagra. Emellett a meglèvő buszokat is add el, a felèt elköltheted újakra, vagy üzemanyagra.
Jaa, ès volt egy Ferrarid, amire inged gatyád ráment, ezèrt el kellett ajándèkoznod. Most lenne lehetősèged visszakapni ingyen, de hát miből fizeted a benyát? Amúgy a reklámèrtèke ès a presztízs miatt növelnè a bevèteled, de hát a szabály az szabály.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.07. 16:14:18

Nagybarcelona írta:
2023.08.07. 15:47:49

Mit tudnèk hozzá tenni? Ott áll minden a cikkben. Règebben linkeltem visszamenőleg is köktekezèst, múltkor a rèszletes transzfereket a top 5 ligára vonatkozóan, csapatokra lebontva, idèn nyárra. A cikk összefoglalja a vègèn ez mivel járhat.
Ez egy no comment cikk, magáèrt beszèl. Ráadásul többször linkeltem a koefficiens pontokat is az UEFA honlapjáról.
Nem szeretnèm minden nap leírni a vèlemènyem a La Liga vezetősègèről, ès mentegetni a Barcelona vezetősègèt, hogy mièrt kell visszább venni a szurkolói elvárásokból.

Jah értem, sejtettem a választ.
Gondoltam azért linkeled, mert van hozzáfűzni valód, pláne ha már korábban is linkeltél ilyet, meg írtál róla.
Majd augusztus végén ha zár a piac, akkor lehet erről érdemben beszélni.
Persze sok minden már nem fog változni.

A liga is hibás, de nem ők kényszerítettek pl minket arra, hogy irreális fizetéseket adjunk évekig léhűtőknek, se arra, hogy elverjük a világ összes pénzét értelmetlen igazolásokra.
Most ennek szívjuk meg a levét.

Olyan ez, mint hogy hányan vannak regisztrálva.
Lőtéri kutyát nem érdekli ez, majd ha vasárnap 21:30-ra se lesznek regisztrálva, akkor aggódhatunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.07. 15:47:49

csababarca írta:
2023.08.07. 15:24:35

Ha már fórum, mi erről a véleményed, hogyan alakult ez az előző években, mi a tendencia, miért tetted ezt be ide?
Komolyan kérdezem, mert erről szólna a fórum, nem random hírek linkelgetéséről.
Arra ott a twitter pl.

Kontextusba helyezve:
https://www.footballbenchmark.com/libra ... fer_market

Pl látható, hogy a covid a PL-nek tett be legkevésbé, de valószínűleg a Brexit hatásai sem elhanyagolhatóak.


Ha már ilyen "híreket" linkelgetünk orrvérzésig, legyen már valami hozzáadott értéke.
Mit tudnèk hozzá tenni? Ott áll minden a cikkben. Règebben linkeltem visszamenőleg is köktekezèst, múltkor a rèszletes transzfereket a top 5 ligára vonatkozóan, csapatokra lebontva, idèn nyárra. A cikk összefoglalja a vègèn ez mivel járhat.
Ez egy no comment cikk, magáèrt beszèl. Ráadásul többször linkeltem a koefficiens pontokat is az UEFA honlapjáról.
Nem szeretnèm minden nap leírni a vèlemènyem a La Liga vezetősègèről, ès mentegetni a Barcelona vezetősègèt, hogy mièrt kell visszább venni a szurkolói elvárásokból.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.07. 15:24:35

Nagybarcelona írta:
2023.08.07. 15:09:25
https://www.football-espana.net/2023/08 ... ding-table
Idáig nyári költekezèsben 5 liga a La Liga előtt.
Ha már fórum, mi erről a véleményed, hogyan alakult ez az előző években, mi a tendencia, miért tetted ezt be ide?
Komolyan kérdezem, mert erről szólna a fórum, nem random hírek linkelgetéséről.
Arra ott a twitter pl.

Kontextusba helyezve:
https://www.footballbenchmark.com/libra ... fer_market

Pl látható, hogy a covid a PL-nek tett be legkevésbé, de valószínűleg a Brexit hatásai sem elhanyagolhatóak.


Ha már ilyen "híreket" linkelgetünk orrvérzésig, legyen már valami hozzáadott értéke.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.07. 15:09:25

https://www.football-espana.net/2023/08 ... ding-table
Idáig nyári költekezèsben 5 liga a La Liga előtt.
Válasz küldése