Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.15. 12:04:02

Megnyernek mindent, piaci áron /azon felül értékesítenek, mert baromi jó alkupozícióban vannak, nagyon okosan igazolnak, és mivel a PL-ben vannak, nyilván nem lehet összehasonlítani a közvetítésből származó bevételeket a La Ligával vagy a Serie A-val.
Plusz mivel a világ alighanem legjobb edzője van náluk, nem is nagyon van olyan játékos, aki odamegy és besül, mint más klubokban, amiből ugye tuti veszteség lenne.

Ehhez aztán nem kell nagy könyvelői tudás, vakon megmondtam volna, hogy kizárt dolog, hogy nincs rekordbevételük egy ennyire brutál felkapott PL-ben, triplával.

És az a durva, hogy évek óta nem költenek többet, mint a város túloldalán, és a fizuk sincsenek úgy igazán az egekben, szóval olyan nagyon még arabozni sem lehet, mint egy PSG-nél...

Egy jól felépített rendszerben a pénz pénzt szül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.15. 11:34:23

https://index.hu/sport/futball/2023/11/ ... ster-city/

hat ezt meg hogyan csinaljak?

lehet, hogy jobb a konyvelojuk?
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.10. 16:58:15

Hát ezt a hírt nem tudtam melyik topicba hozzam:

Az Al Hilal kiteheti a keretèből a hírek szerint èvi 300 milliót kereső Neymart, hogy új külföldi játèkost hozhassanak a helyère, amíg sèrült.

Hogy ne legyen teljesen off, azèrt ezt a "golyót elhárítottuk". Ezt a kifejezèst egy Barcas-Amrabatos hírből vettem :)

A FIFA kezdhetne már valamit, a La Ligában a fiatalok új szerződèsèt nem engedik regisztrálni, a sivatagban pedig...

Közben Infantino bejelentette, a 2034-es VB-t Szaúd Arábiában rendezik, úgy, hogy mèg nincs hivatalos döntès...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3274
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.02. 11:58:39

bence0330 írta:
2023.11.02. 10:53:16
ha idén is befuccsolunk majd a nagyobb meccseken, akkor lehet, hogy nem ő a megfelelő személy ide.
Ha esetleg lenne is befuccsolás (az is kérdés, mit nevezhetünk befuccsolásnak?), akkor annak a miértje és milyensége majd rámutathat annak okaira.
Vannak dolgok, amiben a pszichológus sem lehet varázsló vagy bűvész.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.02. 10:53:16

Deluigi írta:
2023.11.02. 10:47:49
nem ide tartozik, nem Gundoganos tema, de van foallasu sportpszihologusunk

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... redanovic/

Az elmúlt három évben már bizonyított a spanyol labdarúgó-bajnokság két csapatánál is, mostantól az FC Barcelona játékosainak lelkével foglalkozik Sasa Sredanovic. A montenegrói pszichológus sajtóhírek szerint hat évre kötelezte el magát a katalánoknál.

nem is akarmilyen a csajszi
Igen, ez már régi hír, másfél éve itt van. Egy év az ő szakmájában nem idő, szóval a tavalyi remegő lábakkal még nem kell szerintem elszámolnia, de ha idén is befuccsolunk majd a nagyobb meccseken, akkor lehet, hogy nem ő a megfelelő személy ide.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.19. 12:40:40

https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/real ... 693e5ed9c8
Összefèrhetetlen 🤣
Ahol a Liga elnöke elismerten Reál szurkoló.
Nem Nachon van a hangsúly, de 50+ ève madrid felè hajlik minden (Laporta nyilatkozata 2030-as VB döntőről)
Ez termèszetes, Negreira ügy pedig a valaha volt legsúlyosabb eset.
Lehozták már sokszor, jogilag nem állja meg a helyèt az egèsz ügy. Nem lehetettek a bírák a FIFA szabályai szerint állami befolyásoltság alatt. Gondolom így a 2010-es VB címet is elvehetik, úgyis a Barca gerincnek köszönhető. Az ügyet elindító Aguirre bíró úr szerint a foci bírók makulátlanok, de volt egy lefizetett csoport. Èn a Lahoz, Manzano, Hernandez Hernandez, Soto Grado pakkra tippelek :)

Szerk: mondjuk egy olyan országban mit várunk, ahol "a Reál Madrid mindig a rezsim csapata volt, ès mindig is összefüggésbe hozható volt a bírói kivètelezèssel. 70 èven át azok, akik a mèrkőzèseket felügyeltèk, korábbi madridi szimpatizánsok, játèkosok, vagy elnöki tagok voltak" (-Laporta)

Szóval Aguirre bíró úr biztosan nincs tisztában a joggal (ami a foglalkozása) ès csak úgy megszokásból beszèl.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.19. 12:38:30

superman írta:
2023.10.19. 12:31:58
Miről kell elterelni a figyelmet?
Mivel másik topikból hoztam át, tényleg odaírhattam volna, Nacho büntetésének csökkentéséről volt épp szó, ott írta ezt Nova.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2023.10.19. 12:31:58

bence0330 írta:
2023.10.19. 12:10:35
NovaProspekt írta:
2023.10.16. 18:58:34
Negreirával kapcsolatos elterelő hírmozsa 3, 2, 1...
Egy kicsit elszámoltad magad, de amúgy stimmelt. :D
Miről kell elterelni a figyelmet?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.19. 12:10:35

NovaProspekt írta:
2023.10.16. 18:58:34
Negreirával kapcsolatos elterelő hírmozsa 3, 2, 1...
Egy kicsit elszámoltad magad, de amúgy stimmelt. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.16. 15:17:22

Jack Napier írta:
2023.10.16. 13:26:29
Nem olvastam vissza a diskurzust mert nincs időm, viszont szerintem a legjobb üzleti modell az lehetne (és ezt meg fogadhatná valaki innen ha gazdag akar lenni).

Szoval, anno Kubala és Kocsis kocsmatölék ismerősei által Katalóníban összeharácsolt régi klub és személyes ereklyéket kéne összevásárolni. Majd egy teljesen jelentéktelen hozzájuk nem kapcsolódó ótvaros magyar faluban nyitni belőlük egy arenamuzeumot.
Aztán a pár év múlva befolyt komoly összegeket visszajutattni Laportáéknak valamelyik kajmán bankszámlájára.
Eljönne újból a kánaán azt gondolom Barcelonában akkor.
Nem kifejezetten egy fintech-megoldás, de minden euró számít :lol:
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.10.16. 13:26:29

Nem olvastam vissza a diskurzust mert nincs időm, viszont szerintem a legjobb üzleti modell az lehetne (és ezt meg fogadhatná valaki innen ha gazdag akar lenni).

Szoval, anno Kubala és Kocsis kocsmatölék ismerősei által Katalóníban összeharácsolt régi klub és személyes ereklyéket kéne összevásárolni. Majd egy teljesen jelentéktelen hozzájuk nem kapcsolódó ótvaros magyar faluban nyitni belőlük egy arenamuzeumot.
Aztán a pár év múlva befolyt komoly összegeket visszajutattni Laportáéknak valamelyik kajmán bankszámlájára.
Eljönne újból a kánaán azt gondolom Barcelonában akkor.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.15. 21:44:59

Troym írta:
2023.10.15. 21:31:35
Lehet nem igaz, de szerintem pl a saját official storeban is nem a nike cuccokon szakít sokat a klub, hanem az úgymond saját márkás kínai vackokon, pl Bögre, hűtőmágnes, sörnyitó, vállról indítható wc guriga adagoló, bologató kutya a hátsó ablakban, akármi. Ott nincs jogdíj másik cégnek, csak saját.
A meznél meg figyelembe kell venni, hogy leadod a rendelés teszem azt januárban, hogy 28 millió mezt gyártsanak világszerte a 2024/25 évad mezéből és onnantól ez már megy a maga útján. Ugyanarról a gyártószalagról jön az összes csapat meze, így nem egyszerű szólni novemberben, hogy bocsi elszámoltuk. Gondolom amennyire nem volt mez előző szezonban, annyira sok meg ment a kukába 2021-22 szezonban, amikor Messi lelépett és gondolom addigra le volt gyártva akkora mennyiségben a mez, mintha itt lenne.
Pontosan így van ez.
+ ott van még a múzeum, stadiontúra, Barca-étterem.

De ez az egész bevétel-kérdés sosem volt téma. A klub normál üzemben egy cash-flow gyár, iszonyatos bevételekkel.
A gondot a teljesen irreális transzferkiadások és fizetések okozták. Nem az, hogy ne lenne elég bevétel.
A covid lezárásokig a világon a Barca generálta a legtöbb bevételt a focicsapatok közül.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.15. 21:31:35

Lehet nem igaz, de szerintem pl a saját official storeban is nem a nike cuccokon szakít sokat a klub, hanem az úgymond saját márkás kínai vackokon, pl Bögre, hűtőmágnes, sörnyitó, vállról indítható wc guriga adagoló, bologató kutya a hátsó ablakban, akármi. Ott nincs jogdíj másik cégnek, csak saját.
A meznél meg figyelembe kell venni, hogy leadod a rendelés teszem azt januárban, hogy 28 millió mezt gyártsanak világszerte a 2024/25 évad mezéből és onnantól ez már megy a maga útján. Ugyanarról a gyártószalagról jön az összes csapat meze, így nem egyszerű szólni novemberben, hogy bocsi elszámoltuk. Gondolom amennyire nem volt mez előző szezonban, annyira sok meg ment a kukába 2021-22 szezonban, amikor Messi lelépett és gondolom addigra le volt gyártva akkora mennyiségben a mez, mintha itt lenne.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.15. 21:12:15

La Masia1 írta:
2023.10.15. 20:59:00
Nem az óriási kereslet miatt volt/van hiány, hanem a covid óta eleve beszűkült gyártói kapacitás miatt.
Plusz a mostani gazdasági/inflációs környezetben sokkal jobban megnézik az emberek mire költenek, és ezt a gyártók is tudják. Eleve kevesebbet gyártottak/szállítottak.
Hiába rendel többet a klub, a Nike kapacitásai évekre előre vannak betervezve, nem tudnak gombnyomásra többet gyártani. És a klub ebben a helyzetben egy sales csatorna. Az éves licencért eladta a jogot a gyártásra, limitált a ráhatása, hogy az év közben mennyi extra mezt kap. Persze, egy hajóban van a két fél, de az elmúlt pár évben már nem a Barca az elsőszámú prioritása a Nike-nak.
Elhiszem, ezt meg kell beszélni a gyártóval. Évente több mint 100 millió euró fix összeget adnak nekünk, és abban érdekeltek, hogy minél inkább pörögjön az eladás. Amúgy most akarjuk újratárgyalni a dealt. Nem kell a Nike-nak maga gyártania. Lehet gyártatni másokkal. Keresni kell a lehetőségeket. A készletezés meg rajta rohadás nem probléma, ha egyáltalán nem építenek készletet, hanem igényre gyártanak. Lassabb, de nincs benne kockázat.

https://www.footyheadlines.com/2023/10/ ... -deal.html

Csababarca, teljesen lényegtelen dolgokon lovagolsz. A lényeg, hogy pörgetni kell az eladásokat, és pénzhez kell jutni. Egy koncepciót írtam le, nem egy költségvetést vagy eredménykimutatást. Másfelől azért "ignoráltam", mert már leírtam a magam részéről, hogy nem a mez a lényeg (+ a napokban kaptam egy kritikát, hogy többször leírom ugyanazt, de úgy látszik, igazam volt abban, hogy ez nem az én hibám).

Nem, nem azt írtam, hogy miért nem vesznek mezeket. Azt mondtam, hogy mindenki adjon be a közösbe. Ha nem, nem. Egy indítvány nem számonkérés, hibáztatás, ujjal mutogatás, hanem egy lehetőség. He elzárkózol előle, mert mindent le kell hurrogni, akkor elnézést kérek tőled, rád akkor nem érvényes a javaslat. Ez esetben nem vagy a célcsoportban, ennyi. A sales-nek a célcsoportot kell elérnie, nem azt, aki nincs benne. Ne érezd magad ujjal mutogattatva, kényszerítve vagy megszólítva egy pillanatra sem.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.10.16. 04:15:49-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.15. 21:01:16

Gránit, Te most másról beszélsz, mint amivel kezdted kora délután.
Akkor felkérdezted kvázi a szurkolókat, és "indítványoztad", hogy minden szurkoló vegyen mezt, mert akkor az 164 eurós meznél lenne 100 millió eladott mezzel 16,4 milliárd euró bevétel:D
De ezt nem lehet így leszámolni, mert nem az összes pénz a mienk.

Nagybarcelona szépen leírta mik a számok, azokkal érdemes kalkulálni. Illetve korábban La Masia1 is, de ezeket valamiért ignorálod a képletből.


Nyilván promózni lehet a mezeket, meg egyéb termékeket, nem erre írtam, hogy hülyeség.
De elvárni, neadjisten mutogatni a szurkolókra, hogy miért nem vesznek mezeket, az nonszensz lenne, és meredek még egy Laportától is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.15. 20:59:00

gránit írta:
2023.10.15. 20:47:32
Ha hiány volt mezekből, az pont azt bizonyítja, hogy el lehetne adni többet is (lásd a kosaras mez még mindig sehol). Ezt a gyártó partnerrel kell megbeszélni. Ő örülne a legjobban, ha még többet és többet adnánk el, neki is az az érdeke. Vannak cikkek, amikből elképesztő hiány van, lásd a chipeket. Azért a ruha nem egy megoldhatatlan dolog.
Nem az óriási kereslet miatt volt/van hiány, hanem a covid óta eleve beszűkült gyártói kapacitás miatt.
Plusz a mostani gazdasági/inflációs környezetben sokkal jobban megnézik az emberek mire költenek, és ezt a gyártók is tudják. Eleve kevesebbet gyártottak/szállítottak.
Hiába rendel többet a klub, a Nike kapacitásai évekre előre vannak betervezve, nem tudnak gombnyomásra többet gyártani. És a klub ebben a helyzetben egy sales csatorna. Az éves licencért eladta a jogot a gyártásra, limitált a ráhatása, hogy az év közben mennyi extra mezt kap. Persze, egy hajóban van a két fél, de az elmúlt pár évben már nem a Barca az elsőszámú prioritása a Nike-nak.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.15. 20:47:32

Én nem látok problémát abban, hogy egy cég reklámozza a termékeit. Ezt akkor is nyomni kell, ha a vezetőség szórja a pénzt, akkor is, ha nem. Ha a vezetőség koldusszegénységben élne, sőt, nem lennének vezetők és beosztottak, az eladásokat, bevételeket akkor is pörgetni kéne.

Ha hiány volt mezekből, az pont azt bizonyítja, hogy el lehetne adni többet is (lásd a kosaras mez még mindig sehol). Ezt a gyártó partnerrel kell megbeszélni. Ő örülne a legjobban, ha még többet és többet adnánk el, neki is az az érdeke. Vannak cikkek, amikből elképesztő hiány van, lásd a chipeket. Azért a ruha nem egy megoldhatatlan dolog. Csak szerintem el sem jutunk odáig, hogy a gyártóval leüljünk erről beszélni. Eléggé elhanyagolt téma, ha az egyik szakosztályunknak a meze sem kapható.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.15. 20:32:03

Évi 208 euróért most is bárki lehetne tag bárhol a világon.
Ettől az intézkedéstől, - hogy nem kell 3 év várólista és személyes megjelenés - várták az extra bevételeket.
Az elgondolás jó volt, csak kiderült, hogy aki Katalóniában/Spanyolországban akart tag lenni, az már az volt, a többiek, pláne, ha nem is európaiak, meg nem fognak ezért (ennyit) fizetni. Így az éves átlagos 150 ezres taglétszám nem bővül érdemben.

A realitás az, hogy az emberek 98%-át a felnőtt foci érdekli. Az is leginkább akkor, "ha jók vagyunk".
És ugye pont ez a tartalom az, ami felett nem a klub rendelkezik.

A tagsággal járó anyagi kedvezményeket meg reálisan csak az tudja kihasználni, aki Katalóniában él, ő is leginkább akkor, ha a focin kívül szívesen megnéz más sportokat is.
csababarca írta:
2023.10.15. 20:27:33
Van egy gyártói kapacitás is, illetve a klub se fog berendelni feleslegesen többet, mert akkor meg rajta marad,és a végén akciózhatja ki következő szezon elején.

Amúgy pl lehetne olyan akció, hogy vegyél mezt, őrizd meg a blokkot, kövi évben az új mezt megkapod 20%-os kedvezménnyel.

A másik kérdés, hogy egyébként hány százalékot kap egyáltalán a klub az eladott mezek után.
Úgy sejtem van egy alap díj amit a nike-tól kapunk, mint szponzor, és a mezek után x %-ot, ami nem túl magas szerintem, de nem tudom.
Az egy dolog, hogy van egy gyártói kapacitás, de pont ezért sem ad/gyárt le a Nike "bármennyit", mert nem a klubon marad rajta, hanem a gyártón. A klub csak egy sales csatorna. A mezeket a Nike gyártja, szállítja, azt a klub nem fizeti ki, csak százalékot kap az értékesítésből, jellemzően kb. 10-15%-ot.
Tehát ha túl sok mezt szállítana a Nike az adott évben, akkor az ő nyakukon marad.

Volt ilyen "őrizd meg a tavalyi blokkot" akció már pár éve.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.15. 20:27:33

Troym írta:
2023.10.15. 20:04:18
Egy egyesület esetén a tőkeemelés, ha a 200 X ezer pártoló tag éves díját megemelik mondjuk 100 euróval. Az mondjuk évi 20-30 millió és tőlük elvárható, elvégre ők sok százezren a klub tulajdonosa. Csak ugye aki ezt megteszi, több választást nem nyer.
Na igen, vagy emeljenek jegyárat, stb.

Gránit azért ez nem úgy működik, hogy annyit gyártanak amennyi fogy.
Andris írta nemrég, hogy teljes hiány volt mezekből.
Van egy gyártói kapacitás is, illetve a klub se fog berendelni feleslegesen többet, mert akkor meg rajta marad,és a végén akciózhatja ki következő szezon elején.

Amúgy pl lehetne olyan akció, hogy vegyél mezt, őrizd meg a blokkot, kövi évben az új mezt megkapod 20%-os kedvezménnyel. vAgy bármi ilyesmi akciónak lehetne realitása, lásd pl apple termékeknél is van visszavásárlás, nem sok, de ilyen 10-15-20% körül vesznek vissza telefont.

Igen, a magyar tempóra ezt értettem, hogy az elit kokózik, lop, csal hazudik, egy nap olyan pénzeket ver el, amire mi 5 évig várunk, hogy össze tudjuk spórolni esetleg, és ez akármelyik országban ugyanígy van.
De utasítsuk az embereket, hogy vegyenek ezt meg azt, meg mi elszúrtuk, és szórjuk a pénzt mint ha nem lenne holnap.
De bocsi emiatt, ezt le is zártam ezzel.

A másik kérdés, hogy egyébként hány százalékot kap egyáltalán a klub az eladott mezek után.
Úgy sejtem van egy alap díj amit a nike-tól kapunk, mint szponzor, és a mezek után x %-ot, ami nem túl magas szerintem, de nem tudom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.15. 20:04:18

Egy egyesület esetén a tőkeemelés, ha a 200 X ezer pártoló tag éves díját megemelik mondjuk 100 euróval. Az mondjuk évi 20-30 millió és tőlük elvárható, elvégre ők sok százezren a klub tulajdonosa. Csak ugye aki ezt megteszi, több választást nem nyer.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.15. 19:01:25

Magyar tempó alatt itt szerintem kormányzati hasonlat volt, hogy mennyire tisztességesek is a vezetők, és hogy viszonyulnak az közjavakhoz, a "paraszthoz", meg az ő saját munkájához és javaihoz. Legalábbis szerintem nem a szurkolói kultúrákról szólt ez a rész. És bár nagy egyetértésekbe keveredhetnék ennek kapcsán, de inkább ezekről a vizekről evezzünk el.

Egyébként szerintem picit elbeszéltek egymás mellett. Nem kötelező vagy elvárható szurkolói "adakozásról" van szó, hanem az utolsó utáni vészmegoldásról.
Vagyis, én legalábbis csak úgy tudok értelmezni valami hasonló ötletet, ha ez már tényleg a vereség beismerésével együtt érkezik, és a jelenlegi elnökség bejelenti, hogy vagy szurkolói tőkeinjekció kell, vagy csődbemegyünk holnap... majd ezzel párhuzamosan le is mondanak egy ideiglenes ügyvezető elnökség javára.

Ettől még a belátó és legalább közepesen jómódú szurkoló vehet valami nyilvánvalóan saját házon belül készülő terméket vagy szolgáltatást (pl meccsjegyet, múzeumbelépőt, culé csomagokat, Barca TV hozzáférést (ha lenne még.......) stbstb), hogy azzal valóban a klubot támogassa ilyen nehéz időkben. Még akkor is, ha nyilvánvalóan nincs rá szüksége, és nem is ad sokat. De ez csak önkéntes alapon tud így menni, nem központi koldusmarketingből kifolyólag. Én pl teszek be a "közösbe" minden évben, habár már hosszú évek óta pofátlanságnak tartom a Barca jegyárait. Meg nem is teszem túl jó szívvel, látva, hogy sorra milyen vezetőségeket választunk meg és azok az én mércémmel mérve mennyire felelőségteljesek és kompetensek ennek a anyagi hozzájárulásnak az elköltését illetően.
A következő lépés mostmár az lesz, ha egyszer rászánom magam, hogy socio leszek és szavazati jogot szerzek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.15. 18:19:03

csababarca írta:
2023.10.15. 18:09:06
De miért kéne bárkinek is vennie mezt?
Nekem egy sincs, de ettől nem érzem magam rosszul.

Vagy félreértek valamit.
De nehogy már a szurkolókon legyen elverve a por, amikor milliárdokat keresnek a játékosok, a klubvezetők is, százmillió eurókat rakosgatnak ide oda, de a szurkolók vegyenek mezeket...hát biztos, hogy nem.

Ezek itt lopna, csalnak, adóval élnek vissza, de a kisemberek meg vegyenek mezt.
Tipikus magyar tempó.
Magyar tempó? Nézz meg egy külföldi meccset, nagyon sok szurkoló mezzel, sállal stb megy ki. Ez pont hogy Magyarországon nem vált igazán szokássá, külföldön természetes. Ez pedig nem zárja ki azt, hogy a klubelit ne gurigázzon nagy pénzekkel, itt megintcsak a klubvezetés magasabb szintű ellenőrzésének szükségességéhez tudok visszacsatolni. A két téma nem zárja ki egymást. Azt meg biztosan félreértetted, hogy emiatt bárkinek rosszul kéne éreznie magát. Egyáltalán nem arról, szól a dolog, hogy akinek több meze van, az a nagyobb szurkoló, szó sem volt ilyesmiről.

Egyébként semmiféle por nincs elverve a szurkolókon. Teljesen normális, hogy a szurkoló hozzájárul valamihez, és ezért cserébe kapna valamit. Ez nem kényszer, nem hibáztatás, nem ujjal mutogatás, de simán működne, ha a klub felhívást tenne a szurkolókhoz, ami social medián tízmilliókhoz jutna el, és beindítana ilyen akciókat. Magyar tempónak inkább azt nevezném, ami egyetlen dologra képes, mindent lehurrogni. Na, ez egy tipikusan magyaros "tempó".

Azt sem hiszem, hogy ne lehetne több mezt legyártani. Ennyit gyártanak le, ha ennyit vesznek. Ha hatszor annyit vennének, hatszor annyit gyártanának le. Nap mint nap olyan alkatrészekkel dolgozok, amiket évente tízmilliós példányszámban gyártanak Kínában. Ott azt és annyit gyártanak, amennyire csak szükség van. Ha nyolcszor annyi mezre van igény, nyolcszor annyit gyártanának. De mondom, nem a mez a lényeg.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.15. 18:12:43

csababarca írta:
2023.10.15. 18:09:06
De miért kéne bárkinek is vennie mezt?
Nekem egy sincs, de ettől nem érzem magam rosszul.

Vagy félreértek valamit.
De nehogy már a szurkolókon legyen elverve a por, amikor milliárdokat keresnek a játékosok, a klubvezetők is, százmillió eurókat rakosgatnak ide oda, de a szurkolók vegyenek mezeket...hát biztos, hogy nem.

Ezek itt lopna, csalnak, adóval élnek vissza, de a kisemberek meg vegyenek mezt.
Tipikus magyar tempó.
Hát ez az. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy eleve belőlünk, átlagemberekből mint fogyasztói társadalomból alakultak ki ezek az irgalmatlan pénzek az ilyen ágazatokban, mint a film, sport, stb. És a foci még ezek közt is az élen jár. Fizetünk a szolgáltatásért mind valamilyen módon, nyilván aki akar, járuljon hozzá mezzel, vagy akármi, de ezt semmiképp sem szabad elvárhatónak tekinteni...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.15. 18:09:06

De miért kéne bárkinek is vennie mezt?
Nekem egy sincs, de ettől nem érzem magam rosszul.

Vagy félreértek valamit.
De nehogy már a szurkolókon legyen elverve a por, amikor milliárdokat keresnek a játékosok, a klubvezetők is, százmillió eurókat rakosgatnak ide oda, de a szurkolók vegyenek mezeket...hát biztos, hogy nem.

Ezek itt lopna, csalnak, adóval élnek vissza, de a kisemberek meg vegyenek mezt.
Tipikus magyar tempó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése