Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 08:27:59

El kéne engedni ezt a baromságot, hogy csak spanyolok meg csak volt játékosok lehetnek edzők.
Annak tükrében főleg nevetséges ez a névsor, hogy pénz szemmel láthatólag volt, és ilyen noname arcokat tettünk meg top5 legjobban fizetett edzővé.

Most, amikor tényleg kéne egy edző aki fel tud mutatni eredményt, már nincs pénz. Király. Hosszú lesz, mire kimászunk a gödörből...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2021.02.17. 00:09:01

Balinho írta:
2021.02.16. 23:39:44
A magam részéről már vágom a centit, hogy jöjjön az új vezetőség, és elkezdjen gyomlálni és új projektet építeni.

A BL-topicban is írtam, hogy öregszik és gyengül a keret, ez igaz, de ezt a teljesítményt, amit nyújtunk, az nem fogható erre. Vezetői és morális válságról is esett már szó, agyonfizettük a játékosokat, ostobán igazoltunk, koncepció zéró, sűrűbben cseréltük a sportigazgatókat, mint a zoknit szokás, de van egy dolog, ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni, és az az edzőkérdés.

Kérdem én mikor hozott a Barca a padjára olyan edzőt, aki korábban komoly sikereket ért el, akit más nagycsapatok is kerestek, vagy aki taktikailag kiemelkedő volt? És igen, itt most páran bele fognak kötni, hogy Pep is a semmiből jött, és LE-nek se volt komoly sikere, nálunk mindketten triplázni tudtak. Amit el tudok fogadni, ha olyan edzőt hozunk, aki pályája elején jár, de játékos pályafutása alapján joggal lehet bízni abban, hogy edzőként sikeres lehet. Ilyen volt Pep és LE, ilyen lehet Xavi. Xavi sem garancia semmire, de az egy reálisan vállalható rizikó.

De ha őket leveszem, akkor évek óta a középszerű edzők tankönyvi példáit hozzuk, akik se előttünk, se utánunk nem kellettek/kellenek más komoly csapatnak. Könyörgöm Van Gaal óta nem tudunk piacképes edzőt hozni!!!

Mi az isten van velünk, hogy nem vagyunk hajlandóak komoly tapasztalattal és megfelelő kvalitásokkal rendelkező edzőbe fektetni?

Koeman: Everton-Southampton (középszerű teljesítmény)-Valencia (ordas bukó) - a nagy holland triónál relatív eredményesség (bár, aki eltölt 2-3 szezont a PSV-nél vagy az Ajaxnál, azért az jó eséllyel behúz egy bajnoki címet)
Setien: Betis-Las Palmas-alsóbb osztályú csapatok. Szerethető félszezonok, de tartós kiugró eredmény nélkül.
Valverde: egy közepes Valencia, Villarreal duó - egy stabil Bilbao, ezen kívül Olympiacos, Espanyol...
Tata Martino - Newell's Old Boys - Atlanta United FC, dél-amerikai válogatottak
Tito - őt nem akarom idekeverni, szegénynél nem derült ki, hogy tartósan Pep örökébe tudna-e lépni, de vezetőedzőként első megbízatása volt
Roura - soha semmi érdemi, mégis megkapta Tito teljes tavaszát.
Rijkaard - megkapta a top Dinho-féle Barcát és voltak sikeres évei, de edzőként nálam sosem volt kiemelkedő, az utolsó féléve a mostanit idéző szenvedés volt. Se a Barca előtt, se utána nem kapott komoly megbízatást. A Sparta Rotterdammal kiesett, a Galata padján egy évet húzott le, azon kívül senki másnak nem kellett.
Antic - őt csíptem a beugró félévében, legalább oda-odafért a két madridi nagycsapat padjára, de mire hozzánk eljött már egyértelmű beugró szerep volt a maximuma, és eleve már a pályájának a hanyatló periódusában érkezett, a Barca után komoly felkérést már nem is kapott.
Rexach - klublegenda, szeretjük, de edzőként más komoly klubot sosem irányított
Serra Ferrer - Mallorca, Betis, AEK Athén.

Egy olyan edzőt nem igazoltunk az elmúlt 20 évben, aki más komoly nagycsapatnak akár csak a látókörébe is került volna!!!

Igen vannak gondok a kerettel, a játékosokkal, a hozzáállással, egyénileg és csapatként is, de közben láthatjuk, hogy azok, akiket kiutálunk, bűnbaknak kiáltunk ki (Suarez, Rakitic és Vidal) az még bőven képes még jó teljesítményre a megfelelő irányítás mellett. Elővehetjük most Piquet, Busit, Robertot, és lássuk be egy egészségesen felépített, kompetitív csapatban kiegészítő szerepük lenne, de ez elmúlt 5-6 év mindenkori kerete sokkal többre volt hivatott annál, hogy minden szezonban katasztrofális pofonba szaladjunk bele a BL-ben.

És őszintén, én már magasról teszek a Barca DNS-re, ha mód van rá hozzunk el egy Allegrit, Tuchelt, Nagelsmannt. Egyik személye sem lenne garancia, de ha a mindenkori edző kiválasztásánál a habos-babos Barca-DNS bullshit a döntő, akkor nem jutunk sehova. Ha mindenképpen ebben hiszünk, akkor legalább olyan edző jöjjön, aki a pályája elején jár, és reálisan várható tőle, hogy lerakja egy új Barca alapjait, de akkor a Blanc, F. de Boer, Cocu, Abelardo vagy Sergi vonalat hagyjuk... Mondjuk ilyen elven megtalálhatnánk Valverdehez hasonlóan valamelyik egyszezonos exünket, Dugarryt, Christanvalt, Dutruelt vagy Frederic Mehut, és várhatnánk a csodát.

A bolond ember egyik definíciója, hogy folyamatosan ugyanazt csinálja, de más eredményt vár tőle. Barca-DNS-be csomagot középszerű edzőkkel nem jutunk sehova.
Teljesen egyetértek ezzel az edzőkérdéssel kapcsolatban és most égetőbben kellene, mint valaha idehozni egy tényleg sikereket elért edzőt, vagy ha nem ez, akkor egy Xavit, vagy hozzá hasonló kalibert, mert a skálán a kettő között csak stagnálni vagy tovább fog mélyülni a válság. De szerintem hamarosan választ kapunk erre a kérdésre, egy hónap múlva már elvileg lesz új elnökség, és ha a Koeman vezette Barca nem rúg 5-öt Párizsban, nem hiszem, hogy lesz maradása. De ahhoz, hogy ide topp edző jöjjön szerintem két feltételnek kell teljesülnie:
1. Az új elnökség minél hamarabb felvázolja, hogy hogyan tervezi legalább stabilizálni a klub helyzetét.
2. Messi eldöntse minél hamarabb, hogy menni vagy maradni akar, mivel jelenleg mindkét esetre készen kell állni valamilyen fortatókönyvvel nyárra, szerintem.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.02.16. 23:39:44

A magam részéről már vágom a centit, hogy jöjjön az új vezetőség, és elkezdjen gyomlálni és új projektet építeni.

A BL-topicban is írtam, hogy öregszik és gyengül a keret, ez igaz, de ezt a teljesítményt, amit nyújtunk, az nem fogható erre. Vezetői és morális válságról is esett már szó, agyonfizettük a játékosokat, ostobán igazoltunk, koncepció zéró, sűrűbben cseréltük a sportigazgatókat, mint a zoknit szokás, de van egy dolog, ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni, és az az edzőkérdés.

Kérdem én mikor hozott a Barca a padjára olyan edzőt, aki korábban komoly sikereket ért el, akit más nagycsapatok is kerestek, vagy aki taktikailag kiemelkedő volt? És igen, itt most páran bele fognak kötni, hogy Pep is a semmiből jött, és LE-nek se volt komoly sikere, nálunk mindketten triplázni tudtak. Amit el tudok fogadni, ha olyan edzőt hozunk, aki pályája elején jár, de játékos pályafutása alapján joggal lehet bízni abban, hogy edzőként sikeres lehet. Ilyen volt Pep és LE, ilyen lehet Xavi. Xavi sem garancia semmire, de az egy reálisan vállalható rizikó.

De ha őket leveszem, akkor évek óta a középszerű edzők tankönyvi példáit hozzuk, akik se előttünk, se utánunk nem kellettek/kellenek más komoly csapatnak. Könyörgöm Van Gaal óta nem tudunk piacképes edzőt hozni!!!

Mi az isten van velünk, hogy nem vagyunk hajlandóak komoly tapasztalattal és megfelelő kvalitásokkal rendelkező edzőbe fektetni?

Koeman: Everton-Southampton (középszerű teljesítmény)-Valencia (ordas bukó) - a nagy holland triónál relatív eredményesség (bár, aki eltölt 2-3 szezont a PSV-nél vagy az Ajaxnál, azért az jó eséllyel behúz egy bajnoki címet)
Setien: Betis-Las Palmas-alsóbb osztályú csapatok. Szerethető félszezonok, de tartós kiugró eredmény nélkül.
Valverde: egy közepes Valencia, Villarreal duó - egy stabil Bilbao, ezen kívül Olympiacos, Espanyol...
Tata Martino - Newell's Old Boys - Atlanta United FC, dél-amerikai válogatottak
Tito - őt nem akarom idekeverni, szegénynél nem derült ki, hogy tartósan Pep örökébe tudna-e lépni, de vezetőedzőként első megbízatása volt
Roura - soha semmi érdemi, mégis megkapta Tito teljes tavaszát.
Rijkaard - megkapta a top Dinho-féle Barcát és voltak sikeres évei, de edzőként nálam sosem volt kiemelkedő, az utolsó féléve a mostanit idéző szenvedés volt. Se a Barca előtt, se utána nem kapott komoly megbízatást. A Sparta Rotterdammal kiesett, a Galata padján egy évet húzott le, azon kívül senki másnak nem kellett.
Antic - őt csíptem a beugró félévében, legalább oda-odafért a két madridi nagycsapat padjára, de mire hozzánk eljött már egyértelmű beugró szerep volt a maximuma, és eleve már a pályájának a hanyatló periódusában érkezett, a Barca után komoly felkérést már nem is kapott.
Rexach - klublegenda, szeretjük, de edzőként más komoly klubot sosem irányított
Serra Ferrer - Mallorca, Betis, AEK Athén.

Egy olyan edzőt nem igazoltunk az elmúlt 20 évben, aki más komoly nagycsapatnak akár csak a látókörébe is került volna!!!

Igen vannak gondok a kerettel, a játékosokkal, a hozzáállással, egyénileg és csapatként is, de közben láthatjuk, hogy azok, akiket kiutálunk, bűnbaknak kiáltunk ki (Suarez, Rakitic és Vidal) az még bőven képes még jó teljesítményre a megfelelő irányítás mellett. Elővehetjük most Piquet, Busit, Robertot, és lássuk be egy egészségesen felépített, kompetitív csapatban kiegészítő szerepük lenne, de ez elmúlt 5-6 év mindenkori kerete sokkal többre volt hivatott annál, hogy minden szezonban katasztrofális pofonba szaladjunk bele a BL-ben.

És őszintén, én már magasról teszek a Barca DNS-re, ha mód van rá hozzunk el egy Allegrit, Tuchelt, Nagelsmannt. Egyik személye sem lenne garancia, de ha a mindenkori edző kiválasztásánál a habos-babos Barca-DNS bullshit a döntő, akkor nem jutunk sehova. Ha mindenképpen ebben hiszünk, akkor legalább olyan edző jöjjön, aki a pályája elején jár, és reálisan várható tőle, hogy lerakja egy új Barca alapjait, de akkor a Blanc, F. de Boer, Cocu, Abelardo vagy Sergi vonalat hagyjuk... Mondjuk ilyen elven megtalálhatnánk Valverdehez hasonlóan valamelyik egyszezonos exünket, Dugarryt, Christanvalt, Dutruelt vagy Frederic Mehut, és várhatnánk a csodát.

A bolond ember egyik definíciója, hogy folyamatosan ugyanazt csinálja, de más eredményt vár tőle. Barca-DNS-be csomagot középszerű edzőkkel nem jutunk sehova.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.26. 21:49:01

csababarca írta:
2021.01.25. 21:39:18
Lehet nem azon kell mérgelődni, meg idegeskedni, hogy hány pontra vagyunk az atleticótól, vagy hogy miért játszik Busquets, miért nem játszok Puig, stb.
Hanem hogy szeptembertől nehogy a 3.-4. ligában találja magát a klub.

Azért ezt felhalmozni, nem gyenge.

Igen, ezt reálisan látni kell, hogy a csapat játékánál sokkal nagyobb problémák vannak itt. És ne éljünk leányálomban, ezt az infót pontosan tudták már a foci berkein belül mások, hogy itt gáz van/lesz. Ennek tükrében igen is érthető, hogy egy komoly edző nem lép a fedélzetre, egy elnök nélküli félig elsüllyedt hajóra.

Én őszintén szólva, akkor gondoltam, h nagy gáz lehet, amikor Semedo Mendes pénzmosodájába igazolt, mert az a csapat egy futballklubba bújt hitelbank.

De amikor látom, hogy ekkora a gáz, egész évben ígérem Messinek, hogy mehet, majd meghazudtolom magam, látom, hogy nincs pénzünk, erre hozok egy portugált 35 millióért!? De legyen a következő Ronaldo, akkor is ilyenkor leülök és semmit se költök. #-o

Nem is értem, hogy a vezetőség miért nem mondott le magától!? Őket nem fogják felelősségre vonni!? :shock:

Tényleg totális sportszakmai csőd, ezt Messiék is tudták, a káosz miatt akart ő elmenni, csak nem akarta kimondani. (nem a pénz részére gondolok)

Pedig, hogy röhögtünk a 11 saját nevelésű játékossal a kezdőben, a Madrid értelmetlen 100 milliós igazolásai mellett. Ezért ne szólj meg senkit soha. #-o
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.26. 05:09:53

MatyiG írta:
2021.01.25. 22:00:31
dinhopuyol írta:
2021.01.25. 21:58:31
Olyan jó, hogy mindenki szentírásnak veszi amit egy rádiócsatorna állít..jövő héten majd jön a hír, hogy igazából ennek is a duplája és így tovább..én továbbra is csak a hivatalos közléseknek hiszek. :)
Arra varhatsz, hogy majd hivatalosan közlik, egy milliárdos adósságunk van.
Financial report van minden évben kiadva a klub részéről, abban is megtalálható az ilyesmi. Illetve a SwissRumble-t érdemes csekkolni a twitteren, ők ezekre építve szépen el is magyarázzák sok fociklub pénzügyeit.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.25. 23:05:07

🚨 BREAKING: kiderült, hogy a Barça teljes adóssága 1,173 milliárd euró, melyből 730 millió rövid lejáratú! 💸💥

Június 30-a előtt 266 milliót kell kifizetnie a klubnak: a "gránátvörös-kékek" most egy 100 millió eurós hitelfelvételre készülnek, amit játékosok eladásából fedeznének. 👥

Az amúgy is katasztrófális helyzetet súlyosbítja, hogy összesen 197 millió eurót nem fizettünk még ki az igazolásaink után: Frenkie de Jong (48 millió), Philippe Coutinho (40 millió); Francisco Trincao (9,8 millió) és Junior Firpo (9 millió)... 😨🔵🔴 #FCB #Transfers #MarceloBechler
Ezt a facebookon olvastam, gondolom Twitterről van
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.01.25. 22:00:31

dinhopuyol írta:
2021.01.25. 21:58:31
Olyan jó, hogy mindenki szentírásnak veszi amit egy rádiócsatorna állít..jövő héten majd jön a hír, hogy igazából ennek is a duplája és így tovább..én továbbra is csak a hivatalos közléseknek hiszek. :)
Arra varhatsz, hogy majd hivatalosan közlik, egy milliárdos adósságunk van.
dinhopuyol
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2020.10.23. 20:09:41

2021.01.25. 21:58:31

Olyan jó, hogy mindenki szentírásnak veszi amit egy rádiócsatorna állít..jövő héten majd jön a hír, hogy igazából ennek is a duplája és így tovább..én továbbra is csak a hivatalos közléseknek hiszek. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.25. 21:39:18

Lehet nem azon kell mérgelődni, meg idegeskedni, hogy hány pontra vagyunk az atleticótól, vagy hogy miért játszik Busquets, miért nem játszok Puig, stb.
Hanem hogy szeptembertől nehogy a 3.-4. ligában találja magát a klub.

Azért ezt felhalmozni, nem gyenge.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.25. 18:40:15

Közben a Cadena SER arról ír hogy a teljes adóságunk tokkal-vonóval 1.2 milliárd euró

Az még gombócból is sok
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.25. 17:11:14

Atlantis írta:
2021.01.25. 14:01:31
Egyből le is írtad, hogy mitől volt lekezelő a stílusod. Kezdhetted volna ezzel az okfejtéssel és nem futottunk volna felesleges köröket, hiszen egészen eddig nem voltál hajlandó kifejteni mit tartasz tévhitnek. :wink:

Amit leírtál, az valóban számviteli szempontból teljes mértékben magyarázható és egy auditon szépen el lehet vele tusolni a dolgot. Ilyen szempontból önmagában a hitelfelvétel valóban nem jelenti a rossz anyagi helyzetét a klubbnak. Azonban Griezmann leigazolása nem egy váratlan esemény volt, ahogy az Atletico hozzáállása sem. Laza fél évük volt arra, hogy előteremtsék az átigazolások szükséges anyagi feltételeit. Játékost hitelből igazolni pedig nem igazán szokás legjobb tudomásom szerint.

Még egyszer: elismerem, számviteli szempontból igazad van. Ha azonban egyet hátrébb lépve nézünk az összképre, szerintem ez egy rendíkvül negatív jel a klub anyagi helyzetére nézve, amikor már hitelfelvétellel kell kipótolnunk egy igazolást, főleg annak fényében hogy már 2018-ban több elemzés is figyelmeztett arra, hogy a klub egyáltalán nem fenntartható irányba tart gazdasági szempontból.
Rendben, elnézést kérek.

Viszont még így is lehet, hogy bőven jobban megérte felvenni a hitelt, mint kivenni a pénzt. Összességében önmagában ezen nem problémáznék, hogy hitelt kellett felvenni. Grizivel kapcsolatban sokkal nagyobb gond, hogy eleve ide sem kellett volna hozni.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.25. 14:01:31

NovaProspekt írta:
2021.01.25. 10:30:41

Mitől volt ez lekezelő? Kértem egy választ szépen. Ennyi erővel én meg amiatt balhézhatnék, hogy itt másolgatod be nekem ugyanazt, mintha értelmi fogyatékos lennék. A válasz helytelen a kérdésre, emiatt kérdeztem újra így, hogy Barto gondolatait is betetted. De mivel nem akarok körbe-körbe futkorászni már, akkor a hosszas előjáték után jöjjön az én álláspontom:

Griezmannra nem azért vettünk fel hitelt, mert rossz anyagi helyzetben van a klub. Játékos vásárláskor a vételárat részletekben szokás fizetni. Nekünk kivásárolnunk kellett, ilyenkor pedig egy összegben kell fizetni (ahogy az a Barto-idézetben is szerepelt), ennyi pénze meg SEMELYIK klubnak sem mozgósítható ennyi idő alatt, mert profitért (helyesen) le vannak kötve.
Így részletfizetés helyett felvettünk egy hitelt (az önrész meg a játékoseladásainkért már megkapott első részletekből, plusz a - 120 misinél jóval kevesebb - mozgósítható tartalékunkból mehetett), és most ennek a részleteit fizetjük helyette.

Megjegyzem, akármennyire is utáljuk Bartot, azt meg kell hagyni, hogy kb. fika kamatokra kapta folyamatosan a f.aszi a hitelt, így a hitelezőink nem osztották az itteni EB-s véleményt azzal kapcsolatban, h milyen rosszul áll a klub. Ez a covid előtt volt, persze azóta kitörő armageddon csavart egyet a sztorin, de azt meg már senki nem láthatta előre.
Egyből le is írtad, hogy mitől volt lekezelő a stílusod. Kezdhetted volna ezzel az okfejtéssel és nem futottunk volna felesleges köröket, hiszen egészen eddig nem voltál hajlandó kifejteni mit tartasz tévhitnek. :wink:

Amit leírtál, az valóban számviteli szempontból teljes mértékben magyarázható és egy auditon szépen el lehet vele tusolni a dolgot. Ilyen szempontból önmagában a hitelfelvétel valóban nem jelenti a rossz anyagi helyzetét a klubbnak. Azonban Griezmann leigazolása nem egy váratlan esemény volt, ahogy az Atletico hozzáállása sem. Laza fél évük volt arra, hogy előteremtsék az átigazolások szükséges anyagi feltételeit. Játékost hitelből igazolni pedig nem igazán szokás legjobb tudomásom szerint.

Még egyszer: elismerem, számviteli szempontból igazad van. Ha azonban egyet hátrébb lépve nézünk az összképre, szerintem ez egy rendíkvül negatív jel a klub anyagi helyzetére nézve, amikor már hitelfelvétellel kell kipótolnunk egy igazolást, főleg annak fényében hogy már 2018-ban több elemzés is figyelmeztett arra, hogy a klub egyáltalán nem fenntartható irányba tart gazdasági szempontból.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.25. 10:30:41

Atlantis írta:
2021.01.25. 09:08:21
NovaProspekt írta:
2021.01.25. 04:09:56
Igen, azt. Válaszolj rá te most, kérlek.
Atlantis írta:
2021.01.23. 11:57:52
Amikor 2019-ben Griezmann leigazoltuk is már köztudott volt, hogy az egyesület anyagilag nehéz helyzetben van, ezért kellett hitelt felvenni az Ő megvásárlásához. (...)
Ezt a lekezelő stílusodat pedig nem igazán tudom hova tenni...
Mitől volt ez lekezelő? Kértem egy választ szépen. Ennyi erővel én meg amiatt balhézhatnék, hogy itt másolgatod be nekem ugyanazt, mintha értelmi fogyatékos lennék. A válasz helytelen a kérdésre, emiatt kérdeztem újra így, hogy Barto gondolatait is betetted. De mivel nem akarok körbe-körbe futkorászni már, akkor a hosszas előjáték után jöjjön az én álláspontom:

Griezmannra nem azért vettünk fel hitelt, mert rossz anyagi helyzetben van a klub. Játékos vásárláskor a vételárat részletekben szokás fizetni. Nekünk kivásárolnunk kellett, ilyenkor pedig egy összegben kell fizetni (ahogy az a Barto-idézetben is szerepelt), ennyi pénze meg SEMELYIK klubnak sem mozgósítható ennyi idő alatt, mert profitért (helyesen) le vannak kötve.
Így részletfizetés helyett felvettünk egy hitelt (az önrész meg a játékoseladásainkért már megkapott első részletekből, plusz a - 120 misinél jóval kevesebb - mozgósítható tartalékunkból mehetett), és most ennek a részleteit fizetjük helyette.

Megjegyzem, akármennyire is utáljuk Bartot, azt meg kell hagyni, hogy kb. fika kamatokra kapta folyamatosan a f.aszi a hitelt, így a hitelezőink nem osztották az itteni EB-s véleményt azzal kapcsolatban, h milyen rosszul áll a klub. Ez a covid előtt volt, persze azóta kitörő armageddon csavart egyet a sztorin, de azt meg már senki nem láthatta előre.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.25. 09:08:21

NovaProspekt írta:
2021.01.25. 04:09:56
Igen, azt. Válaszolj rá te most, kérlek.
Atlantis írta:
2021.01.23. 11:57:52
Amikor 2019-ben Griezmann leigazoltuk is már köztudott volt, hogy az egyesület anyagilag nehéz helyzetben van, ezért kellett hitelt felvenni az Ő megvásárlásához. (...)
Ezt a lekezelő stílusodat pedig nem igazán tudom hova tenni...
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.25. 04:09:56

Igen, azt. Válaszolj rá te most, kérlek.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.24. 17:49:14

NovaProspekt írta:
2021.01.24. 16:29:12
Atlantis írta:
2021.01.24. 15:58:15
https://en.as.com/en/2019/07/14/footbal ... 66327.html
Bartomeu says they wanted to pay in instalments. In the end they had to pay it one. They got a 35 million euro six month loan.


Maga az elnök nyilatkozta le a bemutatásakor.
Így van. Akkor a kérdésem: miért kellett felvenni a hitelt?
Most elismerem összezavartál kicsit. Azt kérdezed, amire eredetileg válaszoltál? :?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.24. 16:29:12

Atlantis írta:
2021.01.24. 15:58:15
https://en.as.com/en/2019/07/14/footbal ... 66327.html
Bartomeu says they wanted to pay in instalments. In the end they had to pay it one. They got a 35 million euro six month loan.


Maga az elnök nyilatkozta le a bemutatásakor.
Így van. Akkor a kérdésem: miért kellett felvenni a hitelt?
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.24. 15:58:15

NovaProspekt írta:
2021.01.23. 12:56:03
Atlantis írta:
2021.01.23. 11:57:52
Amikor 2019-ben Griezmann leigazoltuk is már köztudott volt, hogy az egyesület anyagilag nehéz helyzetben van, ezért kellett hitelt felvenni az Ő megvásárlásához.
Ez egy tévhit, nem ezért lett a hitel felvéve.
https://en.as.com/en/2019/07/14/footbal ... 66327.html
Bartomeu says they wanted to pay in instalments. In the end they had to pay it one. They got a 35 million euro six month loan.


Maga az elnök nyilatkozta le a bemutatásakor.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.23. 16:32:30

bingyo24 írta:
2021.01.23. 14:48:23
Remelem az uj elnok rendet csinal peldaul eladja a nyaron ezt a nevsort ....Griezmann,Dembele,Coutinho,Lenglet,Sergi Roberto,Junior Firpo,Trincao,Braithwaite,Matheus Fernandez,Pjanic. Es Megszerzik ezt a nevsort Alaba,Aguero,Eric Garcia,Wijnaldum,Depay,Emerson ezek kozul mindegyik ingyen erkezne.
Ez az FMbe vagy a FIFA Manager modeba működne is, csak a valóságban nem így megy.

Arról nem beszélve hogy az ingyen igazolható játékosok tisztában vannak azzal hogy a vevő meg spórol egy csomó pénzt az átigazolási díjjal, ezért cserébe magas fizetést kérnek, nekünk pedig pont ez az egyik legnagyobb problémánk.

Szerintem nagyon nagy a baj, de ne legyen igazam.

És jelenleg arra alapozunk hogy a bankok elfogadják a halasztást, jövőre pedig újra lehetnek nézők a meccsen. Egyik sem biztos.

A gazdasági válság meg a gyenge játék miatt amúgy sem lesz elképesztően magas a nézőszám.

A BLben pedig nem fogunk messzire jutni, amivel lehetne keresni pàr milliót.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.23. 16:30:00

bingyo24 írta:
2021.01.23. 14:48:23
Remelem az uj elnok rendet csinal peldaul eladja a nyaron ezt a nevsort ....Griezmann,Dembele,Coutinho,Lenglet,Sergi Roberto,Junior Firpo,Trincao,Braithwaite,Matheus Fernandez,Pjanic. Es Megszerzik ezt a nevsort Alaba,Aguero,Eric Garcia,Wijnaldum,Depay,Emerson ezek kozul mindegyik ingyen erkezne.
Busquetset pedig megtartanád? :shock:
bingyo24
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.03.13. 12:40:22

2021.01.23. 14:48:23

Remelem az uj elnok rendet csinal peldaul eladja a nyaron ezt a nevsort ....Griezmann,Dembele,Coutinho,Lenglet,Sergi Roberto,Junior Firpo,Trincao,Braithwaite,Matheus Fernandez,Pjanic. Es Megszerzik ezt a nevsort Alaba,Aguero,Eric Garcia,Wijnaldum,Depay,Emerson ezek kozul mindegyik ingyen erkezne.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.23. 12:56:03

Atlantis írta:
2021.01.23. 11:57:52
Amikor 2019-ben Griezmann leigazoltuk is már köztudott volt, hogy az egyesület anyagilag nehéz helyzetben van, ezért kellett hitelt felvenni az Ő megvásárlásához.
Ez egy tévhit, nem ezért lett a hitel felvéve.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.01.23. 12:36:46

Na ez szép, akkor a következő 3-4 évben sok jóra nem kell számítani.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.23. 11:57:52

Amikor 2019-ben Griezmann leigazoltuk is már köztudott volt, hogy az egyesület anyagilag nehéz helyzetben van, ezért kellett hitelt felvenni az Ő megvásárlásához. Az a lejtő csak még meredekebb lett azóta a válságnak hála.
Már akkor sem kellett volna ilyen összegekért igazolnunk, így aki most arról álmodozik, hogy majd Haalandok meg nagy klasszis nevek fognak idejönni hozzánk az újjáépítéskor, annak bilibe lóg a keze.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.23. 07:41:06

Nem Messinek kell mennie, hiszen hiába keres sokat, az ő felszabaduló fizetéséért sem hozol olyan embereket, akik többet adnának nála, legalábbis rövid távon. Ő csak akkor menjen, ha menni akar, most már úgyis a saját kezében van a sorsa.

Grizin és a nagy öregeken kellene inkább spórolni, sőt, ezt már tavaly nyáron el kellett volna kezdeni, de idióta volt az elnök, és sajnos Koemann sem erőltette az eladásukat. :(
Válasz küldése