Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.01. 09:11:26

Barcaman1993 írta:http://sport.es/default.asp?idpublicaci ... cio_PK=803

Ez hiteles cím :!: Az NSO kihagy 1-2 fontos dolgot, amit a katalán Sport leír. Az igaz, hogy 445 millió EURÓ a bevétel és 11 millió euró a profit. Ám, de azt nem említi meg, hogy a klub adóssága a 202 millióról 326 millióra emelkedett. Leírja az indokot, de azt nem tudtam normálisan lefordítani... Úgyhogy ezt a hírt így kezeljétek. Gondolom hamarosan hírként is meg fog jelenni ez a cikk.
Akkor így már értem a dolgokat. Szóval Rosell erről az adósságról beszélt, de még most sem tudom, hogy tudta ő ezt hitelesen megállapítani? Voltak emberei a Laporta-érában, akik a klubon belül szereztek információkat Rosellnek?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2010.07.01. 09:04:42

Lionel85 írta:Na! Nagy bevétel a csapatunknál! Csak akkor Rosell miről beszélt anno?

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ba ... ub-2035120
http://sport.es/default.asp?idpublicaci ... cio_PK=803

Ez hiteles cím :!: Az NSO kihagy 1-2 fontos dolgot, amit a katalán Sport leír. Az igaz, hogy 445 millió EURÓ a bevétel és 11 millió euró a profit. Ám, de azt nem említi meg, hogy a klub adóssága a 202 millióról 326 millióra emelkedett. Leírja az indokot, de azt nem tudtam normálisan lefordítani... Úgyhogy ezt a hírt így kezeljétek. Gondolom hamarosan hírként is meg fog jelenni ez a cikk.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.06.30. 22:07:45

Azt szerintem csak Laporta fikázására mondta. Egyébként is Rosell konkrét összeget mondott, mint tartozás, márpedig ő hogy tudja átvilágítani a klubot, ha nem érdekelt Laporta irányítása alatt?
Kép
Kép
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.30. 22:04:50

Ő nagy adósságállományokról beszélt, a kettő nem zárja ki egymást, ámbár akkor sem lehetett látni az égvilágon semmi egyéb bizonyítékot, a legtöbb elemző szakértő szerint a Barcának nincs jelentősebb adóssága.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.06.30. 21:54:15

Na! Nagy bevétel a csapatunknál! Csak akkor Rosell miről beszélt anno?

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ba ... ub-2035120
Kép
Kép
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.06.12. 22:52:56

Rosell sikere elkönyvelhető, viszont tökéletes új elnöknek nem nevezném. Ahogy sokan megkérdőjeleztek több igazolást - legyen csak Henry - a jelenlegi vezetéstől, úgy ez Rosellre hatványozottan igaz lehet. Azt hiszem az ő érkezésével Robinho minimum biztosra vehető. Ahogy az Arsenal is szívesebben tárgyalna vele, gondolom nem kevés energiát fordított és fordít is a következő két hétben arra, hogy megnehezítse Laportáék ügyködését. A támogatói bázis nagy részének oda lett ígérve Cesc, ez nagy fricska lenne számára, s ami számomra biztosnak tűnik - persze csak feltételezés -, hogy sok mást is ígért a számukra, tehát a számla be lesz nyújtva.

Laportának is számtalan gyengéje, negatív tulajdonsága van, viszont ne feledjük, hogy a 90-es évek végétől a klub elnökségében mondhatni teljes káosz uralkodott el. Az, hogy Laporta ilyen keménykezű elnök volt, ebből a szempontból hatalmas jelentőségű. Másképp a hatalmi harcokba belebukott volna, s még mindig csak egy helyben toporogna az egész klub.

Apropó hatalmi versengés, nos lehet sajnálni Rosellt, viszont az érem másik oldala, hogy túl törtető volt, s nyilvánvalóvá vált, hogy egyre nagyobb hatalmat akar. Szóval nagyon nagy taktikus, s már öt éve csak erre a pillanatra vár. Ami igazán nem tetszett a kampány során, hogy beszélt sok mindenről, de kevés konkrétumot mondott, sokat házalt, tehát a véleményekből könnyen összeállított egy jó kis "projekt-tervet", aztán kérdés, hogy egy hasonlóan karizmatikus, hatalomra éhes, ambiciózus ember mint Laporta, elnökként mennyire lesz a demokrácia úttörője, s mennyire tartaná be azon ígéreteit, melyek szerint a szurkolók nagyobb szerephez jutnak, a tulajdonosok jobban magukénak érezhetik a klubot. Nekem ez egy rossz érzéseket keltő propaganda volt, ahogy a financiális állapotról való híresztelések is. Nem kellene túlzottan az üzletiség felé orientálódni...

Szóval több szempontból - például az aláírások esetében az erődemonstráció -, de különösképp ez a taktikázás hasonlít egy bizonyos másik választáshoz. Sok az üres ígéret, nah... :D És ha szdobálás nyilvánosan nem is volt nagyon, szkeverés a háttérben annál inkább.

Visszatérve Laportára, az egyik legnagyobb hibája valóban az volt, hogy túlzottan nyitott a politikusi karrierje felé. Viszont keménykezűségének hála maradt talpon, folytatta amit elképzelt - az már megint csak nem a legszimpatikusabb, hogy több szempontból is megváltoztatta a nézőpontját, s magát a klubmodellt az Elefant Blaus korhoz, valamint az elnökség első szakaszához képest - viszont így is egy mondhatni szerethető, a klubhoz, a hagyományokhoz mérten járható úton maradt, s hát azt se feledjük, hogy Rosell két BL cím előtt fatálisat tévedett az edzőkérdésben. Előbb Frankiet üldözte volna el, majd Mourinhót ültette volna Pep helyére, most pedig teljhatalmat akar adni neki, ami szintén meggondolatlannak tűnik, hiszen egyértelmű, hogy ehhez még nem nőtt fel, nem elég komplex szakember.

S nem szégyellt egy-két voksért a sarki fűszereshez menni, még ha szélsőséges szurkolói csoportról is volt szó. Ami tény, gazdasági szempontból a klub sokkal jobb kézbe fog kerülni, de ez ugyanúgy lehet negatív, rossz irány is.

Mindezeket figyelembe véve én egyiküket sem állítanám be tökéletes elnöknek, főként Rosellt, akitől szinte az összes jelölt többet tett már eddig a klubért (hagyjuk Ronaldinhót, akármit is köszönhetünk neki, nem Rosell tanította meg "labdarúgni" :)). Nem ítélkezni akarok felette, csak sok a beszéd, s sohasem szerettem az ilyen demagógnak ható dolgokat. Valamint sportszakmai szempontból nem látom elég felkészültnek, bár igaz, hogy a "fele elnökség" - én négy emberről tudok, közülük sem volt mindenki elnökségi tag - még most is vele tart, s ők megfelelőnek ígérkeznek ebből a szempontból.

Én Inglának szorítok, mert hiszek benne, hogy a legjobb alternatíva ő - tökéletes nincs és nem is lesz -, aki több szempontból is szimpatikus, őszinte, lojális, ott van a klub vérkeringésében "ősidők" óta, szóval pontosan tudja, hogy miképp lehetne finomítani a Laporta-érán. folytatni a sikeres klubépítést, ha kell kissé összehúzni a nadrágot, mindeközben a szakmaiság a hagyományok és a sport előtérbe kerülne. Egyébként nem akarok mellette túlzottan érvelni.

Cooltiszo: a véleményeddel én is egyet tudnék érteni, ha a valóságot fedné... Így azonban kissé elhamarkodottnak, elfogultnak érzem a minden második mondatban fellelhető hamis, vagy erősen feltételezett állítások miatt. :D
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.12. 20:53:50

Cooltiszo írta:Én Rosellnek szurkolok, utána pedig Inglának.
Ferrernek amiatt nem, mert egy bábú, azokat meg nem szeretem. Alapból Godallt támogatta Laporta, csak ő szeretett volna Sorianoval is kapcsolatba kerülni, erre Laporta inkább Ferrert támogatja. Ez nekem visszás, főleg hogy nagyon is bírtam anno Sorianot (ha indult volna most, akkor ő lenne valszeg a favoritom). Jelenleg Inglat támogatja Soriano, csak mint érdekesség.

A Laporta-Rosell ellentét nagyon erős volt, amiről valszeg sose tudjuk meg az igazságot. Viszont biztos, hogy nem csak Rosell volt a fekete bárány, nem véletlenül lépett ki vele együtt kb a fél elnökség. Utána kimondottan unszimpatikus volt a Laporta féle szardobálás, bár Rosell is oda-oda szólt.
Laporta eléggé egyeduralmi rendszert alkotott meg az évek során, a jelentősebb arcokat mind kiüldözte. Ez nekem nem volt szimpatikus.

Rosell egyik nagy erősségének azt látom, hogy ő már 2006 óta az elnökségre készül. Azóta építgeti a kapcsolatait, a csapatát. Messze ő rendelkezik a legnagyobb felkészültséggel, valamint igen karizmatikus ember. Nagyon okosan csinálta a pályázatát, hiszen hivatalosan csak mostanában jelentette be, hogy elindul, viszont ez már évek óta nyílt titok. De nem próbált jelentősen bekavarni Laportáéknak nyílvánosan, ami fordítva a mai napig nem igaz, hiszen Laporta nevetséges dolgokkal próbálja besározni (pl. hogy a Brazil bíróság gyanúsítottja volt a cége, miközben simán csak meghallgatták őket mint tanút).

Ami negatívum azok a kiszivárogtatott infók arról az időszakról amikor még alelnök volt (Scolari, Fabiano, stb mindenki ismeri ezeket). Viszont ezeknek az igazságtartalma sem biztos, és régi sztorik. A focicsapat eredményességének a legfőbb záloga Guardiola, nem az elnök.
Tartom, szeretném kiegészíteni, de így hirtelen elolvasva, semmit sem tudok hozzáfűzni. Mindössze azt, hogy osztom a véleményed tejes mértékben. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2010.06.12. 20:42:21

Kép
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.06.02. 15:51:57

Én Rosellnek szurkolok, utána pedig Inglának.
Ferrernek amiatt nem, mert egy bábú, azokat meg nem szeretem. Alapból Godallt támogatta Laporta, csak ő szeretett volna Sorianoval is kapcsolatba kerülni, erre Laporta inkább Ferrert támogatja. Ez nekem visszás, főleg hogy nagyon is bírtam anno Sorianot (ha indult volna most, akkor ő lenne valszeg a favoritom). Jelenleg Inglat támogatja Soriano, csak mint érdekesség.

A Laporta-Rosell ellentét nagyon erős volt, amiről valszeg sose tudjuk meg az igazságot. Viszont biztos, hogy nem csak Rosell volt a fekete bárány, nem véletlenül lépett ki vele együtt kb a fél elnökség. Utána kimondottan unszimpatikus volt a Laporta féle szardobálás, bár Rosell is oda-oda szólt.
Laporta eléggé egyeduralmi rendszert alkotott meg az évek során, a jelentősebb arcokat mind kiüldözte. Ez nekem nem volt szimpatikus.

Rosell egyik nagy erősségének azt látom, hogy ő már 2006 óta az elnökségre készül. Azóta építgeti a kapcsolatait, a csapatát. Messze ő rendelkezik a legnagyobb felkészültséggel, valamint igen karizmatikus ember. Nagyon okosan csinálta a pályázatát, hiszen hivatalosan csak mostanában jelentette be, hogy elindul, viszont ez már évek óta nyílt titok. De nem próbált jelentősen bekavarni Laportáéknak nyílvánosan, ami fordítva a mai napig nem igaz, hiszen Laporta nevetséges dolgokkal próbálja besározni (pl. hogy a Brazil bíróság gyanúsítottja volt a cége, miközben simán csak meghallgatták őket mint tanút).

Ami negatívum azok a kiszivárogtatott infók arról az időszakról amikor még alelnök volt (Scolari, Fabiano, stb mindenki ismeri ezeket). Viszont ezeknek az igazságtartalma sem biztos, és régi sztorik. A focicsapat eredményességének a legfőbb záloga Guardiola, nem az elnök.
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2010.06.02. 15:51:39

Az én ismereteim alapján:

Mikor Laportáék megnyerték a választásokat, az alapkoncepció szerint lett volna egy kirakatember mint elnök (Laporta) és több a klub különböző funkció között osztozkodó alelnök!
Már az első évben jelentkeztek ennek a rendszernek a hibái: a feladatkörök miatt egyes alelnökök befolyása jelentősebb lett a többinél

Az én személyes véleményem:

Rossel szerintem sokkal inkább hierarchikusabb rendszert alakítani ki a klubbon belül. Az tény hogy igen erős brazil kapcsolatai voltak és valószínű vannak, mert ennek köszönhetően kötött itt ki r10. Sőt ha jól emlékszem ő Luis Fabianót is meg tudta volna szerezni 10vagy12M euróért, de Laporta Eto'o mellett tört lándzsát.
Ezután Rossel lemondott.

Szerintem személyében egy teljesen racionális a futballt pusztán üzleti szempontból kezelő ember ülne az elnöki székbe (ha jól emlékszem 2006-os VB után ő azt nyilatkozta hogy eladta volna r10), még Laporta sokkal inkább kötődött érzelmileg a klubhoz és döntéseihez.

hogy mitől népszerű Katalóniában azt talán egy helyi jobban megtudná mondani.
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.06.02. 15:32:14

Valahogy nekem sem szimpatikus Rosell. Jobban szeretném én is ha Laporta pártfogoltja lenne végül a nyertes, de erre úgy néz ki, h elég kevés az esély.

Laporta nagyszerű munkát végzett és jó lenne ha ez folytatódna, nem érzem azt, h szükség lenne radikális változásokra.

Visszatérve Rosellre, én sem nagyon értem, h miért ilyen népszerű a sociók körében. Az biztos, h sokat tett a klubért, de azért a fölénye számomra is meglepő.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2207
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.02. 15:16:07

Bányász írta:Már régóta gondolkodom a dolgon de nem igazán siekerül rájönnöm...szóval aki bennfentesebb vagy több infóval rendelkezik az világosítson már fel,h mitől ilyen erős Rosell?

Szokták itt vele kapcsolatban Ronaldinhot említeni(meg biztos még más zsugásokhoz is volt köze)de csak ezért lenne ilyen népszerű?Nekem ez elképzelhetetlen.

Illetve azt se értem,h a socióknak miért éri meg egy jól bevált rendszer ellen szavazni?Ekkora népszerűséget nem lehet egy két játékos leigazolásával megszerezni.

Szóval a kérdésem,h mit tud ez a Rosell?
Ezen én is gondolkodtam. Mert ha csak az lenne, hogy a három másik megosztja a mondjuk 65%-ot és így vezet 35%-al, akkor valamennyire érteném, de így, számomra is homály. A klub 480M-ra taksált adósságai miatt, ami amúgy elég kamunak hangzik?

Amúgy szerintem Rosell elég jól tudja éppen azt mondani, amivel nyerhet, amivel lehúzhatja a másikat. Talán ezért ilyen erős. Remélem Laporta személyes jelöltje nyer, ő benne bíznék a legjobban. Úgyhogy hajrá Ferrer! :) Csak egy jó kampány kell.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.06.02. 13:16:45

Már régóta gondolkodom a dolgon de nem igazán siekerül rájönnöm...szóval aki bennfentesebb vagy több infóval rendelkezik az világosítson már fel,h mitől ilyen erős Rosell?

Szokták itt vele kapcsolatban Ronaldinhot említeni(meg biztos még más zsugásokhoz is volt köze)de csak ezért lenne ilyen népszerű?Nekem ez elképzelhetetlen.

Illetve azt se értem,h a socióknak miért éri meg egy jól bevált rendszer ellen szavazni?Ekkora népszerűséget nem lehet egy két játékos leigazolásával megszerezni.

Szóval a kérdésem,h mit tud ez a Rosell?
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Pedion
Barça B
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2008.07.23. 15:14:33
Tartózkodási hely: Hajdúdorog

2010.05.25. 20:21:14

Akkor kis husi felesége, bár ha két gyerek anyukája, akkor még tűrhető!
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.05.25. 14:28:32

Pedion írta:Alvesnek kis husi barátnője van!
A felesége, két gyermekének az anyja + 2 db tetoválásának szereplője :)

Henry-nak viszont már min.3 nője volt azóta, mióta az a kép elkészült, állítólag - kb. 3 hete volt egy fotó róla és a legújabb csajáról, nem ez volt :lol:
Kép
Avatar
Pedion
Barça B
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2008.07.23. 15:14:33
Tartózkodási hely: Hajdúdorog

2010.05.25. 14:05:27

Alvesnek kis husi barátnője van!
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2010.05.25. 13:58:25

Game90 írta:Abidal és Iniesta nője a legjobb 8)

1997-es felvétel. 00:50 körül mit mond Mourinho?
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?vide ... autoplay=1
Ma, holnap, és egész életmben teljes szívemmel a Barcelona. :) muhahaha...És az az igazság, hogy ő profi, így elfogadta a Madrid ajánlatát, de mindig is őszinte ember volt :D
Tiziano Crudeli fan :!:
katalunya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2009.10.18. 17:43:30
Tartózkodási hely: Ghana

2010.05.25. 13:56:19

menczel írta:http://www.fcbarcelonanews.com/fc-barce ... rlfriends/

nem tudom volt-e már.
Bojan csajával lejátszanék 2 sakkmenetet :)
Kép
Dream Team: Valdés-Dani A.,Beckenbauer,Piqué,Roberto C.- Y.Touré-Xavi,Iniesta-Messi,Eto'o,Henry
"Csak türelmesen, és minden jól fog elsülni” - Pep Guardiola
Make the ball happy :)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.05.25. 13:41:58

Abidal és Iniesta nője a legjobb 8)

1997-es felvétel. 00:50 körül mit mond Mourinho?
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?vide ... autoplay=1
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.05.14. 01:54:53

Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.12. 21:14:43

Alves úgylátszik, szerelmes és nem a szépségre játszott. :o
:) :D

Szerk.: Én Rosselre tenném a voksom, különösebb indokom nincs rá. :D
Ezvan. :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.05.12. 21:05:08

menczel írta:http://www.fcbarcelonanews.com/fc-barce ... rlfriends/

nem tudom volt-e már.
Bojané,Inié, Hlebé :twisted: :oops:
Alves...húúú, én válnék :lol:
Sylvinho meg egy kicsit hasonlít a nőjére :wink:
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.05.12. 21:03:12

menczel írta: nem tudom volt-e már.
Hlebék elég szép pár azért. Dani Alvesnek azt gondoltam szebb nője van :wink:
"And my heart will leave you never."
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1615
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.05.12. 20:41:32

Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.05.06. 20:11:10

Két gay egy pár, azaz mi adtuk a BL-döntő edzőit:
Kép
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése