Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.11.28. 14:48:05

Mátyás, ez a fórum nem áll készen arra, h ilyen bölcsességeket fogadjon be. én meg pláne nem :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.11.28. 14:44:06

Csak úgy nehéz "valakinek lenni", ha nem választanak meg csak olyat, aki "már valaki".
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.11.28. 14:39:26

MatyiG írta:
2020.11.28. 14:34:13
kíváncsi vagyok, ki nyeri. remélem Laporta lesz, ő legalább volt régen valaki a sok nímanddal ellentétben
Hát ha ez az elvárás, akkor nem sokan maradnak jelöltek. :)
lehet jobb is úgy. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.11.28. 14:34:13

kíváncsi vagyok, ki nyeri. remélem Laporta lesz, ő legalább volt régen valaki a sok nímanddal ellentétben
Hát ha ez az elvárás, akkor nem sokan maradnak jelöltek. :)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.11.28. 13:52:25

némelyik jelölt ezekkel a kamányígéretekkel nagyobb gyökérnek tűnik, mint Barto :mrgreen:

kíváncsi vagyok, ki nyeri. remélem Laporta lesz, ő legalább volt régen valaki a sok nímanddal ellentétben. bár elnézve az új fotóit, újabban ő is a pacal+pálesznek hódolhat. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.26. 17:05:21

Titinho írta:
2020.11.26. 14:28:50
Na egy újabb elnökjelölt jelentette ma be hogy indul a Barca elnöki posztjáért: Emili Rousaud.

Ő arra szavaz, hogy vissza KELL hozni Neymart, és erre is fog törekedni, persze a megfelelő gazdasági stratégia kidolgozása mellett, és Neymarnak ehhez vissza kell vonnia minden peres eljárását a klubbal szemben.

Valamint a másik dolog amit szeretne és erről referendumot szeretne kiírni, hogy a stadiont már most Messiről kell elnevezni. Ez lenne a 'Camp Nou Leo Messi'.
Nálam ez úgy néz ki, hogy már a rajtvonalon lábon lövi magát, remélem a socik is így látják...
És valami azt súgja, hogy nem Ő lesz az egyetlen pojáca ilyen "nesze semmi" tervvel.

Laporta-ra én is kíváncsi vagyok, az egyetlen jelölt, akinek komolyabb tapasztalata van.
Benedito szerintem nem lesz tényező, Font egyre kevésbé szimpatikus, Farré-ról meg annyit tudok, hogy Ő adta be az indítványt. A többiekről semmit nem tudok.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.26. 16:07:23

Gondolom azért dobálja be mindenki a neveket (Messi,Neymar,Pep,Xavi) mert a szurkolók egy (nagy?) része őket akarja. Kíváncsi leszek Laporta mit fog mondani,eddig nekem mindenképp az szimpatikus,aki Neymart nem akarja idehozni :D
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.26. 15:29:45

https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... al-2796979
Toni Freixa pedig Neymar nem leigazolásával kampányol :D :D


Amúgy ez benne van a klub alapszabályzatában, hogy elnökjelölti kampányt nem lehet konkrét játékos nevek nélkül lefolytatni?
Kezd már kicsit unalmas lenni, hogy az elnökjelöltek többsége a megnyilvánulásait egy-egy játékos köré tudja csak felhúzni... vagy szidnak valakit, vagy egekig marasztalnak :roll:
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.11.26. 14:28:50

Na egy újabb elnökjelölt jelentette ma be hogy indul a Barca elnöki posztjáért: Emili Rousaud.

Ő arra szavaz, hogy vissza KELL hozni Neymart, és erre is fog törekedni, persze a megfelelő gazdasági stratégia kidolgozása mellett, és Neymarnak ehhez vissza kell vonnia minden peres eljárását a klubbal szemben.

Valamint a másik dolog amit szeretne és erről referendumot szeretne kiírni, hogy a stadiont már most Messiről kell elnevezni. Ez lenne a 'Camp Nou Leo Messi'.

Nem tudom...már első nap kicsinálnia magát egy elnökjelöltnek nem jó pont. :lol: =D> Nagy "sportszakmai pjokektje" van. =D>

Az ilyen majmok messziről kerüljék csak el még Barcelonát is, nem hogy az elnöki széket. :|

Én várom Laporta bejelentését hétfőn, hátha ad valami jó támpontot.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.11.20. 16:49:22

ki kell vágnia az új elnöknek a selejtet és a meglévő fiatalokra építeni. tele vagyunk tehetséges fiatalokkal, Araujo, Dest, Pedri, Puig, Fati itt lenne egy mag ehhez jöhet Dembele(????), De Jong, Coutinho.. nem annyira vészes a helyzet de a pique busquets sr vonalat mielőbb el kell felejteni.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.20. 16:17:27

MatyiG írta:
2020.11.20. 15:52:49
Én is várom a többi programot, így látatlanban inkább Laporta-ra voksolnék, mint Font-ra.
Mi alapján? Laportának még programja sincs.
De az már jobban tetszik, mint Font programja. :D

Amúgy egyszerűen azért, mert Ő már letett valamit az asztalra, és nekem úgy jön le, hogy Ők a 2 legfőbb esélyes.
Aztán meglátjuk mi lesz, de remélem nem rukkol elő valami olyan baromsággal, hogy visszahozza Pep-et meg Neymar-t.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.11.20. 15:52:49

Én is várom a többi programot, így látatlanban inkább Laporta-ra voksolnék, mint Font-ra.
Mi alapján? Laportának még programja sincs.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.20. 14:38:57

Atlantis írta:
2020.11.20. 11:09:17
Fonttal az a bajom, hogy túlságosan erőlteti szerintem ezt a Pep-korszak játékosainak a visszahívását mindenféle pozícióba, illetve nekem kicsit unalmas ez a Messire építjük a projektünket duma. Kampányszövegnek nagyszerű, de egy 34 éves játékosra építeni egy hosszú távú projektet aki nyíltan távozni szeretne, eléggé öngólnak hangzik. Pedig amúgy fogalmaz meg nagyon jó dolgokat:
Én arra szavaznék, akinek a programjában egyáltalán nincs benne Messi neve. Nem kell itt belengetni, hogy "majd én jól meggyőzöm a maradásról", menjen csak.
Ilyen f.s anyagi helyzetben a másik akit azonnal elengednék, az Griezmann, még ha vág egy 3-ast a két Madrid ellen is.
Ők ketten múltkor kiszámoltam, azt hiszem a 35-40%-át teszik ki az egész csapat fizujának. A 3. legjobban kereső játékos De Jong is kevesebb, mint fele annyit kap, mint Griezmann. Talán a számok nem 100%-ban pontosak, Coutinho fizuja pl. nekem itt gyanúsan alacsony, de viszonyítási alapnak megfelel.

Font-ra pedig azt hiszem veb mondta, hogy álomvilágban él. Sajnos az utóbbi időben nekem is ez jön le, pedig pár éve még én is el voltam ájulva, hogy majd lesz egy normális elnökünk. Semmi értelme betuszkolni a régi játékosokat valamilyen pozícióba (lásd Abidal, Valdes). Leszolgálták az idejüket, megkapták a fizujukat. Xavi-t el tudom képzelni a jövőben edzőként, Puyolt-t meg valami másodedzőként vagy valami agresszorként, de inkább hozzanak valami noname holland szakembert, aki ért is hozzá a fontosabb pozíciókra, mint az öreg focistákat.

Én is várom a többi programot, így látatlanban inkább Laporta-ra voksolnék, mint Font-ra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.20. 14:21:19

Sajnos az előző vezetés minden szempontból leamortizálta a klubot, az új elnökségnek nagyon mélyről kell kezdeniük az építkezést. Laporta-féle csoda kellene, hogy ott tudjunk maradni (pontosabban most már inkább visszakerülni) stabilan a top 5 csapatban Európában. Pedig nem túl acélos az európai élmezőny, a Bayern most tavaszra szépen összeállt, de a többiek közel sem a verhetetlen kategóriába tartoznak.

Mi viszont már csak ambíciókban vagyunk igazi nagy csapat, a teljesítményünk egyre inkább középszerű. Ami nagyobb baj, hogy a rossz gazdálkodás miatt könnyen lehet, hogy évekig meg kell húznunk a nadrágszíjat, tehát az sem reális, hogy néhány sztárigazolással mindent megoldunk. Tehát most kell nagyon okosnak lenni, és valahogy talpra állni Barto örökségétől, különben jöhet egy olyan időszak, mint a 99-2004 közötti volt.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2020.11.20. 12:45:31

Én is kiváncsi vagyok a kampányokra.
Azért azt feltételezem, hogy senki nem meri politikailag felvállalni, hogy esetleg már Messi nélkül képzeli el a jövőt, mert elég kockázatos lenne ezt így kijelenteni, mégha ez is az elképzelés. Aztán, ha Messi megy, lehet mondani, hogy mindent megppóbáltunk, de nem állhattunk a legenda útjába, és amúgy is Barto cseszte el már korábban az ügyet (ami igaz is).
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.20. 11:09:17

Nagyon várom már a többi elnökjelölt "programját", pedig nem is szavazhatok. :D

Fonttal az a bajom, hogy túlságosan erőlteti szerintem ezt a Pep-korszak játékosainak a visszahívását mindenféle pozícióba, illetve nekem kicsit unalmas ez a Messire építjük a projektünket duma. Kampányszövegnek nagyszerű, de egy 34 éves játékosra építeni egy hosszú távú projektet aki nyíltan távozni szeretne, eléggé öngólnak hangzik. Pedig amúgy fogalmaz meg nagyon jó dolgokat:
"Az idő még nem jött el, hogy az eredményorientáltak legyünk (...) "
"Alapvető változás kell, hogy legyen és ez a legfontosabb, hogy az igazgatótanács ne csak olyan emberekből álljon, akiknek üzletemberként a Barça a szenvedélyük, de alig van a futball és a sport világában tapasztalatuk."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.10. 16:28:32

Nero. írta:
2020.11.10. 16:21:29
Állítólag 820 millió euró tartozásunk van amiből 400at fizetni kell pár hónapon belül, ez igaz?
Igen
https://www.eurobarca.hu/hirek/hatter/2 ... gallomany/
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.10. 16:21:29

Állítólag 820 millió euró tartozásunk van amiből 400at fizetni kell pár hónapon belül, ez igaz?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.11.06. 16:35:01

Kíváncsi leszek mi lesz a vége ennek a fizetésmizériának. Egy csavargyárban nyilván nem lehet olyat, hogy öntörvényűen fizetéscsökkentsenek 30%-al (nem, ott más a megoldás: kirúgják a fél céget, a másik felét megfenyegetik, hogy vagy repülnek ők is, vagy 40%al kevesebb fizetésbe belemennek..)
De másrészről ez nem egy csavargyár, itt olyan fizetések vannak, hogy a játékosok nagy része valójában ha akarná se tudná elkölteni a pénzt. Nem szeretek más zsebében turkálni, de akkor is ez a helyzet. Annyi megalázó vereség után mondta az összes díszpinty Messitől Piquéig mindenki, hogy a klub az első, de amikor százmilliók esnek ki jól látható módon, akkor nem segítenek, pedig Barto lelécelt, nem neki tennének szívességet, hanem a klubnak. Ez azért egy új helyzet mindenkinek, kíváncsi lennék, hogy valójában min megy a huza-vona. És lehet arról bezélni, hogy a klubvezetés is sok mindent elrontott, de amiért elsősorban itt van a klub, az a vírus. És egy Barca játékos nem azért kapja a csillagászati fizetést, mert játszik, hanem, mert játszik ÉS emberek meccsre járnak, vesznek mezt stbstb. Furák ezek az igények, hogy de visszakapjuk a pénzt majd később..nem is értem, miért a Barca visszakapja valakitől? Vagy a vendéglátós visszakapja? Nyáron nem tudom mit lehetett volna tenni spórolás nevében. Eladtuk/küldtük, akire volt igény..Messi az egyetlen, akit nem, pedig akart menni, de nála sem ismerjük a részleteket. Messi ingyen akart menni, Barto pénzért sem akarta engedni..nem tudom, hogy valójában ha MC tényleg ad egy 200 millás ajánlatot, akkor nemet mondtak volna-e, vagy az MC-nek csak ingyen kellett volna Messi(elég a fizetése..).
Lehetett volna még spórolni Setienen is, ha nem küldik el..az jó lett volna?

Szóval kíváncsi leszek az egész végére és hogy valójában mi jár a játékosok fejében. Simán lehet, hogy csak jófejek és egy olyan csomagon gondolkoznak megint, amivel a klub dolgozóinak nem kell semmiről lemondani..És az is lehet, hogy fillérb.szó a társaság.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.11.04. 15:24:18

Joan Laporta will run for FC Barcelona presidential elections. [Catalunya Ràdio]
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.31. 18:50:54

Atlantis írta:
2020.10.31. 18:22:50

a klub simán megoldhatta volna fizetéscsökkentés nélkül is, hiszen a stadion építési projektre is felvett volna az elnökség laza 1 milliárdot.
Így van. Semmiféle munkáltató ne akarjon a melós fizetésén nyesegetni, amíg baromságokra költi a pénzt. Ez teljesen valid, szépen le is szavazták nyáron a fizetéscsökkentést. Ezt a stadionos marhaságot akkor sem értettem, amikor rekordösszegű bevételeket kaszált a klub. Semmi értelme, fölösleges pénzkidobás. Ez azért megérne egy belső átvilágítást, hogy kinek a kije jár jól ezzel a mutyival, hogy ekkora baromságokra szórják a pénzt. Nagyobb hitelt vettek volna fel a stadionépítős hülyeségre, mint amekkora a klub teljes adósságállománya. Ilyen körülmények között senki ne a játékos fizetését akarja első körben nyesegetni.

Atlantis írta:
2020.10.31. 18:22:50

Szóval valószínűleg szemrebbenés nélkül a játékosok nyernének a bíróságon a pert.
Pontosan. Sőt, ha a szakszervezeti határozattal megy szembe a klub, a játékosok sztrájkolhatnak, ami még nagyobb cumi a klubvezetésnek.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.31. 18:32:40

A játékosok szakszervezete (AFE) legfeljebb 10%-os fizetéscsökkentést fogadott el, ezen felül minden fizetéscsökkentést csak a játékosok beleegyezésével lehet bevezetni. Ehhez hozzá kell tenni, hogy Spanyolország nem Magyarország, ahol minden ellenállás nélkül úgy vitték át a fizetéscsökkentéseket a cégeknél, mint a szél.

Ami konkrétan a Barcelonát illeti, törvényszerű, hogy nyáron leszavazták a fizetéscsökkentést. Ha a klubnak lett volna pénze venni egy középhátvédet és egy csatárt, két ember kapásból kikerül a kezdőből. A cserepad ugyanezen oknál fogva sem akar játékosvásárlást, mert még inkább a perifériára szorulnának. Másoknak évi 70 milliós meg 40 milliós fizetése van, amiről hülyék lennének lemondani. Magyarán, simán leszavazták a fizetéscsökkentéseket.

A klub anyagi helyzete miatt nem aggódok, ha nagyon megszorulnak, szerveznek egy világméretű gyűjtést. Valamekkora fizetéscsökkentésbe nyilván bele fognak egyezni a játékosok, a klub rövid-távú helyzete valamelyest egybeesik az ő érdekükkel, az viszont kétségtelen, hogy a keret nagy része semmiféle játékosvásárlásban nem érdekelt, és örülnek, ha a a téli átigazolási szezonban senki nem fog érkezni. Miért akarná egy Fati, egy Pedri vagy egy Dembelé, hogy a nyakára igazoljanak egy Depay-t? Miért akarná Piqué, Lenglet, Araújo, Umititi, hogy leigazoljanak egy belső védőt? Messinek is tetszik az évi 70 millió euró. Valamekkora fizetéscsökkentés lesz, de jelentős csökkentésbe aligha mennek bele.

A stadionépítgetős baromságot meg úgy ahogy van, le kell állítani. Ha az én fizetésemet akarná bárki megnyesni, miközben hülyeségekre szórja a pénzt, hát úgy elzavarom a francba, hogy egy ideig a színem elé sem fog kerülni.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.31. 18:22:50

NovaProspekt írta:
2020.10.31. 15:21:12
nézd, erről az egészről már írtam Dembélével kapcsolatban pár hete, így erről többet már nem szeretnék. Hülyék lettek volna a játékosok nem kihasználni a helyzetet, ennyi erővel meg azt mondhatom, hogy a vezetőség hülye lett volna elengedni Messit. Vagy hülye lenne nem rákényszeríteni a játékosokra most a fizucsökkentést. mivel ha van szerződés, ha nincs, jelenleg kényszerből számukra ez az egy út létezik. ha a klub csődbe megy, meg még elkezdik perelgetni is, abból pénzt már úgy sem fognak ők látni, maximum az egójuknak tesz majd bizonyára jót, hogy csődbe vitték a fejőstehenet, akkora király csávók voltak. Ha meg belemennek a csökkentésbe, kapnak pénzt továbbra is, és a víruspara elmúltával, új vezetőséggel még jól is kijöhetnek a szituból.
Jelenleg az FC Barcelona ha jól tudom 300-400 millió euró körüli hitelállománnyal rendelkezik, és idén még van nagyjából 100 milliós mínusz amit ki kell gazdálkodnia.
Az FC Barcelona értéke jelenleg 3 milliárd euró felett van a Forbes szerint (brand, stadion,játékosok), ha jól tudom évi 700-800 milliós bevétellel még a covid ellenére is rendelkezik. Csak a játékoskeret értéke ~870 millió euró körül van amiből simán lehetne eladni amivel: lenne bevétel a fizetésekre, plusz a kiadási oldal is csökkenne a távozó játékos fizetésével.
Ez alapján a klub simán megoldhatta volna fizetéscsökkentés nélkül is nyáron játékos eladással, vagy kölcsön/hitel felvétel, hiszen a stadion építési projektre is felvett volna az elnökség laza 1 milliárdot. Szóval valószínűleg szemrebbenés nélkül a játékosok nyernének a bíróságon a pert. Honnan hajtanák be? Abból a 800 milliós éves bevételből. Csőd esetén? A több száz millió eurót érő stadion(ok, edzőközpontok, stb.) elárverezéséből, játékosok eladásából, és így tovább.
Azt kellene megértened, hogy a játékosoknak van egy hivatalos szerződésük, amiben szerepel egy fix összeg. Ezt meg fogják kapni, vagy szépen, vagy jogi úton, de jár nekik, mert szerződésük van róla. (Hogy a pályán mutatott teljesítményük alapján jogos-e az más kérdés, az nem tartozik sajnos ide.)

Gondolom nem véletlen, hogy más csapatnál nem olvasunk hasonló híreket folyamatosan, ott valahogy sikerült kordában tartani a pénzügyi dolgokat még a covid idején is. (és most nem a gazdag tulajokkal rendelkező csapatokra gondolok)

Az pedig megint egy másik történet, hogy szerintem az átlagembernél nagyjából 500-szor többet kereső játékosoktól szerintem sem egy lehetetlen elvárás lenne, hogy a körülményeket figyelembe véve, a klub többi dolgozóját támogatva lemondjanak a fizetésük mondjuk 20%-ról, és csak 400-szor keressenek többet, mint egy átlag halandó ember. :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.31. 18:00:09

Hogy ki miben sáros, az nem írja fekül a Covidot, mint vis maiort. Erre kell egy rendkívüli megoldás. Az idült problémákra pedig a vezetőségválasztási kampány során kellene megoldást találni. (És nem felelőtlen ígérgetőket választani meg, mert az szebben hangzik.)
Válasz küldése