Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.07.28. 12:16:08

egyre inkább biztos vagyok benne, h lejáratás van az egész ügy mögött... legalábbis Faus nyilatkozatában még ki is hangsúlyozta, h nem volt megfelelő az üzleti modell az elmúlt 6 évben...

ahogy többen is írták: Laporta szépített, míg Rosell a lehető legnegatívabb eredményt hozatta ki... nem tartom fair-nek egyik megoldást sem, hazai párhuzamot vélek felfedezni... (ami a lejáratásokat illeti! bár tény, h egy feddhetetlen "pártot" nem lehetne lejáratni...)
egyáltalán nem szimpatikus a Rózsa Sanyi párt...

megjegyzés: az eredmények szerint amennyiben Pep nem siet elzavarni Samut és idehozni Csigát, akkor valóban nyereséggel zárt volna a klub...sose tudjuk meg, de sztem akkor is veszteséget hozatott volna ki Rosell...
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.07.28. 11:32:19

Hát elég ütős tartozás, az biztos. De más tételek szerepelnek a könyvelésben, ki lehet ezt sakkozni...nyilván Laportáék azt csinálták, ami a legjobban nézett ki, Rosellék pedig ami a legszrabbul...Én egyelőre nem aggódok, bízom benne hogy meg tudják oldani, de ha még Fabregassal próbálkozik a Klub, akkor annyira kilátástalan nem lehet a helyzet...ha csak nem az a terv, hogy menekülés előre, azaz megvesszük aztán meg kell nyerni mindent...
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2010.07.28. 10:59:03

Attika 25 írta:A tegnapi nap legdurvább hirei nem az igazolásokkal,Cesc-el,Senna-val foglalkoznak,hanem ezzel:

Állitolag a tavalyi évben 329 millioról 442 milliora növekedett a netto adósságunk. Itt tartunk most,s ez az összeg bruttoban 500 milla felett van :?

Melyik topicba tartoznak az ilyen dolgok?
én ebbe a topicba tennémk be. :wink:

amúgy ezt a hírt más focis oldal is lehozta, pl az fc-arsenal.hu, és így már elég kevés esélyt látnak arra, hogy Fabre hozzánk jöjjön, mivel elég nagy az adósságunk. de hagyjuk is most ezt a témát, mert nem ide való...

erről az adósságról meg nekem az a véleményem, hogy egyszerűen nem tudom elhinni...
ha belegondolunk, akkor a Laporta éra alatt volt egy két sikerekben szegény évünk, de azért rendesen oda tette magát a csapat a vége felé. a másik meg, hogy nem csak egy sportágban van a Barcának csapata, hanem van kosár, kézi, meg még valami (asszem)

ez számomra hihetetlen, hogy ennyi tartozása legyen a klubnak. egyszerűen képtelenség. az oké, hogy a többi sportág nem termel annyi hasznot, mint a foci, de akkor is...

hogy ki hazudik, azt nem tudom. Laporta vagy Rosell? ezt nem nekünk kell eldönteni, hanem a könyvelőknek. mert valaki nem mond igazat, az tuti. Laporta arról számolt be, hogy klub nyereséges, erre mmost egy ilyen hír, (igaz ezt már régebben is lehetett tudni, hogy van tartozása klubnak) hogy közel 500 millió az adósság! hát szép.

minden esetre kíváncsian várom a fejleményeket, mert hogy ez nem marad szó nélkül az biztos...
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.07.22. 17:51:39

Hatalmas figura. :D Megváltónak vagy szabadságharcosnak képzeli magát.
Szükség van rá is, egy üde szionfolt, hiszen tetteivel senkinek sem árt.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Somaa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2010.06.15. 17:03:01

2010.07.22. 17:14:00

Jófej emberke lehet az biztos :D 8)
Kép

Visca el Barca!
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2010.07.22. 17:06:09

Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.07.17. 23:18:35

Remélem jobb edzőként, mint játékosként volt. Igaz, mindig mondják: aki tudja csinálja, aki nem tudja tanítja.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.07.17. 23:14:00

ab1daL írta:Carles Busquets lesz az új kapusedző.
:wink: Ennek örülök. A régi csapattagok visszatérnek, remélem Zubizareta is.
"And my heart will leave you never."
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.07.17. 23:10:59

Carles Busquets lesz az új kapusedző. :arrow: http://www.elmundodeportivo.es/gen/2010 ... quipo.html
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1684
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.07.15. 21:54:29

Köszi, hogy teleszórtátok, miért ne, legyen ebből is vicckategória átigazolási topik!
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Lionel Kicsi Messi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 988
Csatlakozott: 2007.12.28. 12:51:09
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.07.15. 21:52:57

sjd írta:
Sanama írta:]

Neveket... Mindenki ezt mondja. 20-30ért már lehet hozni jó játékost.
Kit???
forlán10-nek sztem volna egy pár ötlete :twisted:
ja XD talán Oláh Lórit vagy vki mást nem?..:DxD csak viccelünk ám:DxD forlán10 :P
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.07.15. 21:48:40

Sanama írta:]

Neveket... Mindenki ezt mondja. 20-30ért már lehet hozni jó játékost.
Kit???
forlán10-nek sztem volna egy pár ötlete :twisted:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.07.15. 21:44:44

Végül, még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy az 50 milliós átigazolási limit Ibrahimovics eladásának is szólt. Ugyanis az ő eladásával nem csupán mentené a menthetőt a klub - hiszen semmi sem garantálja, hogy ha itt marad nem lesz óriási bukás, még nagyobb gazdaságilag -, a befolyt összegből pedig már olyan játékosokat lehet igazolni, akik biztosan megütik a mércét, jó eséllyel kifejezetten hasznos, akár kulcsszerepet betölteni képes, CSAPATJÁTÉKOSOK lehetnek.
Neveket... Mindenki ezt mondja. 20-30ért már lehet hozni jó játékost.
Kit???
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1684
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.07.15. 21:40:52

Nem szeretek olyan dolgokról beszélgetni, amihez semmi közöm nincs, feltéve, ha van valaki, aki velem ellentétben jártas a témában. Nos, nekem itt úgy tűnik az előbbiekből egyik sem áll fenn, mégis megjegyeznék néhány dolgot:

Elképzelhetetlennek tartom, hogy a felvett hitel megmaradó hányadát arra fordítaná az új vezetés, hogy előre, a játékosok teljes évi fizetését letudja. Ez számomra abszurd. S ha csupán a kezdőcsapatot nézem, mire elég az az összeg? Ibrahimovics és Messi karöltve 25-30 M eurót jelentene. Persze, még egyszer mondom, nem tudom pontosan, minden esetre az számomra reálisabbnak tűnik, hogy heti szinten kapnak fizetést, mint az EU-s tagállamok nagyobb hányadában.

Aztán ez a hitel, mely nagy nyílvánosságot kapott, mégis Rosellék részéről csak ímmel-ámmal ejtettek a részletekről szót, nekem egész egyszerűen egy taktikai manővernek tűnik.

Elhiszem, hogy a legutóbbi szezon viszonylagos sikertelensége némi bevételkiesést hozott, mondjuk 20 M eurót a megspórolt prémiumokra is gondolva, illetőleg Csihrinszkij és Ibrahimovics leigazolása jelentős veszteséget hozott. Volt még egy kis válság, annak hatása, valamint a túlzottan magas fizetések, nem túl kedvező reklámszerződések és végül, de nem utolsó sorban néhány kedvezőtlen hitelkonstrukció. Többek közt ezért normális szerintem, amiért egy jóval optimálisabb ajánlat mellett döntöttek.

Viszont ettől függetlenül még ideböknék néhány gondolatot: biztosra veszem, hogy taktikai jellegű lépés volt a nyílvánosság ilyen mértékű bevonása, s később sem fogják részletezni sem a hitel felhasználásának körülményeit, sem a pontos gazdasági helyzetet, ez talán így is van rendjén, Laportáék is jó néhány hitelt vettek fel, de ők végképp kizárták a sajtót.

Azt látni kell, hogy a Laporta éra sportszakmai sikereit egyszerűen lehetetlen űberelni. Meggyőződésem, hogy Rosellben még volt némi tüske is. Ez együttesen a gazdasági helyzettel vezetett el ide. Így elhomályosíthatják a Laporta érát, hiszen már a múlt, demonstrálják a gazdasági kérdéseket illetően rátermettségük, s előre védik maguk.

Abban azért bízom, hogy ez a hadművelet nem egy mezszponzori szerződés megkötésének szól, amit Rosell már a választások során lefixált a másik féllel.

Végül, még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy az 50 milliós átigazolási limit Ibrahimovics eladásának is szólt és Pep befolyásának csökkentése érdekében történet ami az átigazolásokat illeti. Ugyanis az ő eladásával nem csupán mentené a menthetőt a klub - hiszen semmi sem garantálja, hogy ha itt marad nem lesz óriási bukás, még nagyobb gazdaságilag -, a befolyt összegből pedig már olyan játékosokat lehet igazolni, akik biztosan megütik a mércét, jó eséllyel kifejezetten hasznos, akár kulcsszerepet betölteni képes, CSAPATJÁTÉKOSOK lehetnek.

Meglátjuk, én jelenleg türelmes vagyok, de azért kellőképp szkeptikus is.

Szerk.: Dani, én inkább magyarázatot várnék tőlük, nem igazán hat meg az átigazolási szezon. Ezt a részt meghagyom Andoni, Sandro és Josep barátunknak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2010.07.15. 21:48:04-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.07.15. 20:51:38

menczel írta: Kérdem én milyen időszakra kell ezek? Eddig ki nem fizetett felhalmozott fizetésket kell kifizetni? Vagy ez a jövő évi játékosok bére? (majdnem egy egész éves bér midnenkinek). És ha utobbi akkor miért nem az év közben várhato bevételekből fizetik majd ki?

És a 79 millio? Ez egy évnyi törlesztőrészlet? mert annak nagyonsok. És szintén miért nem apránként fizetik ki az év folyamán a minden évben befolyó kétszázvalahány milliobol.

Zavaros ez nekem. Meg az is hogy miért kell 3 honap hogy teljesen átlássák a gazdasági helyzetet. Addig eltelik egy gazdasági negyedév... ugyanmár.
A fizu csak a jövő évi lehet, azért egy Barcelona nem engedheti meg magának h nem fizessen a játékosainak
A 79 millió meg sztem nem törlesztőrészlet, hanem a most lejáró kölcsönök, a Valenciának is ilyen volt
Egyébként ezt én se vágom, h most mire kell hirtelen 150 milla, mert a klub még veszteséges átigazolási időszakkal is kihozható kb. zéró köré, és továbbra is csak az átütemezést tudom elképzelni
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1614
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.07.15. 20:41:17

Álljon meg a menet, ez így nagyon megfoghatalan. AZt mondja: "a 155 millió eurós kölcsönről szólva közölte: 61 millió euró fizetésekre kell a klubnak, 79 millió a jelenleg is fennálló, bankokkal szembeni tartozások kiegyenlítésére, 15 millió pedig egyéb dolgokra."

Kérdem én milyen időszakra kell ezek? Eddig ki nem fizetett felhalmozott fizetésket kell kifizetni? Vagy ez a jövő évi játékosok bére? (majdnem egy egész éves bér midnenkinek). És ha utobbi akkor miért nem az év közben várhato bevételekből fizetik majd ki?

És a 79 millio? Ez egy évnyi törlesztőrészlet? mert annak nagyonsok. És szintén miért nem apránként fizetik ki az év folyamán a minden évben befolyó kétszázvalahány milliobol.

Zavaros ez nekem. Meg az is hogy miért kell 3 honap hogy teljesen átlássák a gazdasági helyzetet. Addig eltelik egy gazdasági negyedév... ugyanmár.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.07.15. 19:41:40

Ez a "rossz gazdasági helyzetes sztori" egy jó alibi arra, hogy eladjunk játékosokat különösebb sértődések nélkül. Gondolok itt Ibrára elsősorban.
Másrészt azt sem szabad elfelejteni, hogy ezzel a szponzorok figyelmét is felkelti.

Szóval én úgy értelmezem a Barca elnökeinek, alelnökeinek nyilatkozatait, mint "felkérést a táncra".
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1318
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2010.07.15. 19:16:57

Guardiola írta:15 egyébre, abban semmi meglepő nincs. A stadionnak van fenntartási költsége, az utaztatásoknak és sok minden másnak is.
A klubnak nem csak fizetésekre és kölcsönökre van kiadása....
Persze, csak éppen ezekre eddig is volt fedezet. Régen rossz, ha már ahhoz is kölcsön kell, h a csapat el tudjon utazni a meccseire. :wink:
Szal itt a egyéb sztem nem ezt jelöli..
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.07.15. 18:16:54

Victor_Valdes írta:És persze be kell látni, hogy az elmult években elég nagy költekezésbe fogott a klub, amit biztos nem az anyucitól kapott zsebpénzből finanszíroztak. :)
Igen, és ezeket a költekezéseket nem nagyon lehet finanszírozni, hiába a sok siker, és támogató ....

De azért szerintem nem lesz ebből komolyabb baj ...
més que un club
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.07.15. 18:13:06

Fecooo írta:most őszintén: mi a fene zajlik a klub háza táján?

létezik, h Laportáék hazudtak folyamatosan a financiális helyzetről? létezik, h ennyi ideig hülyének néztek mindenkit? vagy esetleg a távozók sikkasztottak?

vagy Rosell valóban teljesen pénzközpontú, bevételorientált irányításra készül?

nagyon aggaszt a helyzet... :(
Nem kizárt, hogy csak taktikai húzás az egész Rosell részéről. Ellenben én olyan embernek gondolom, akinek vannak alattomos húzásai, de a klub érdekeit mindig előtérbe helyezi. :) Főleg pénzügyekben. Mezszponzor és hasonlóak például.

Viszont szemrebbenés nélkül el tudom képzelni azt is, hogy a klub valódi anyagi helyzetét évekig véka alá rejtették a nagyérdemű elől. Közel sem lenne ennyire népszerű Laporta, és pártolói, ha ez a tény esetleg napvilágott látott volna idő előtt. És persze be kell látni, hogy az elmult években elég nagy költekezésbe fogott a klub, amit biztos nem az anyucitól kapott zsebpénzből finanszíroztak. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2010.07.15. 18:01:54

15 egyébre, abban semmi meglepő nincs. A stadionnak van fenntartási költsége, az utaztatásoknak és sok minden másnak is.
A klubnak nem csak fizetésekre és kölcsönökre van kiadása....
Átütemezésről volt szó és amint látjuk ebből a 155-ből 71 törlesztésre is megy úgyhogy a tartozásunk "mindössze" 84 millióval nőtt. Persze ez még mindig sok és nem igazán értem, hogy hogy nincs fizetésekre pénz amikor átigazolásra van...
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1318
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2010.07.15. 17:55:11

Az elmúlt években úgy termelt nyereséget a klub, h a kiadásokban benne volt évi tizennéhány millió hiteltörlesztés. ez alapján most arra gondolok, h lehet más ütemben, nagyobb összegenként akarnak fizetni, mert mondjuk most jobb kondíciókkal kaptak hitelt (stabilabb lábakon áll a klub), így spórolni lehet a kamatokon.
Az mindenesetre elég fura, h tiszta képet csak szeptemberben kapnak, de azért már most fel kellett venni 155 milkát, köztük 15-öt egyébre :!: :shock:
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.07.15. 17:53:18

jelwaz írta:
Fecooo írta:most őszintén: mi a fene zajlik a klub háza táján?

létezik, h ...
Hát én csak azt tudom, hogy a közgazdaságtan elég kusza dolog. Egyrészről Rosell maga mondta, hogy rövidtávú pénzügyi gondok lehetnek, másrészről én kinézem belőle, hogy taktikai lépés. Így egy kicsit lejárathatja Laportát és követőit. Nem vagyok híve az összeesküvés elméleteknek, de én nem hinném, hogy komoly bajok lehetnek. Stadion felújítás mikor várható? Annak is köze lehet az ügyhöz, szerintem.
ezt tudom, h így van, ugyanis közgazdásznak készülök :D (legkésőbb 1 év múlva táncsak a kezemben lesz a papír :P )

van aki azt írta, h Rosell "eljátsza", h rosszul áll a klub, így könnyen hozhatna mezszponzort... nem kizárt...
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2010.07.15. 17:45:16

Fecooo írta:most őszintén: mi a fene zajlik a klub háza táján?

létezik, h ...
Hát én csak azt tudom, hogy a közgazdaságtan elég kusza dolog. Egyrészről Rosell maga mondta, hogy rövidtávú pénzügyi gondok lehetnek, másrészről én kinézem belőle, hogy taktikai lépés. Így egy kicsit lejárathatja Laportát és követőit. Nem vagyok híve az összeesküvés elméleteknek, de én nem hinném, hogy komoly bajok lehetnek. Stadion felújítás mikor várható? Annak is köze lehet az ügyhöz, szerintem.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.07.15. 17:44:35

Fecooo írta:most őszintén: mi a fene zajlik a klub háza táján?

létezik, h Laportáék hazudtak folyamatosan a financiális helyzetről? létezik, h ennyi ideig hülyének néztek mindenkit? vagy esetleg a távozók sikkasztottak?

vagy Rosell valóban teljesen pénzközpontú, bevételorientált irányításra készül?

nagyon aggaszt a helyzet... :(
80 milliót költött laporta 2 játékosra. Szerintem ez elég sokat számít. Talán az is közrejátszhat hogy nincs mezszponzor csak mi támogatjuk az unicef-et ami nem baj.
Szerintem nem lesz gond. De ha 50 millióból megvesszük Fabrét akkor nincs több igazolás a következő nyárig :D
Válasz küldése