Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.17. 08:35:07

Szimpatikus a pl-ben a menedzseri rendszer. Döntsön az edző/menedzser az igazolásokról, miután közlik vele,hogy mekkora a keret.Ezzel megszűnnek az ilyen vélt vagy valós csatározások a sport vagy footbal direktorokkal. Ővé a felelősség oszt' nincs egymásra mutogatás.
Alemany egy gazdasági szakember nem több és nem kevesebb,megint találtunk valakit akiért lehet sírni.Aztán valahogy mindig megy tovább az élet,és nem omlik össze a klub. Ilyen "guruk" mindévben előkerülnek pl. Galliani,Monchi,most éppen Alemany a sztár. Deco szerződésén még meg sem száradt a tinta,de nyilván tökhülye lesz a posztján.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.17. 07:25:15

bence0330 írta:
2023.08.16. 15:28:40
Sok spekuláció lesz itt szerintem, hogy Xavival nem volt túl egyszerű dolga, én is el tudok képzelni ilyesmit. Kívülről úgy tűnik, hogy nem egy irányban mentek.

Mindenesetre sajnálom, amit pl Umtitiékkel megcsináltak, az varázslat volt kb, meg ahogy a semmiből erősítették meg múlt télen a keretet európai szintűre.
Hasonlóra gondolok. A La Liga megint hozza a formáját. 100+ millió bèrcsökkentès, lassan 100+ bevètel játèkosból, 120 a Barca Studios újraèrtèkesítèsèből ès nem engednek regisztrálni most sem. Közben Xavinak Bernardo Silva kellene a hírek szerint. Pont tegnap olvasom, Auba 2 góllal mutatkozott be. Depay tegnap írtam, 30 m-es gólja eldöntötte a meccset. Kessiet elpazaroltuk. Nem kevès munkája lehetett Alemanynak ezen játèkosok leigazolásában "ingyen". Èn is nagyon haragszom Xavira innen a fotelből, hát mèg Alemany. Ledöbbentema hírtől, nagyon sajnálom, Decot nagyon nem tartom Alemany szintjènek. Tartok tőle, hogy jönni fognak a nagy brazil tehetsègek, akik eddig is annyira beváltak. Nehogy Abidal 2.0 legyen a dologból.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.17. 00:29:08

jclayton írta:
2023.08.16. 22:28:36
Vagy valami teljesen más van a háttérben?

* - bónusz, és ez már teljesen csak elmélet - vagy a kreatív könyvelés pont az idén üt vissza a csapatra?
Jó lenne, ha valaki tudna erre válaszolni, de nem lesz ilyen, mert annyira sötétben tapogatózunk. Mi igaz, mi nem a pletkyákból és (rém)hírekből ember legyen a talpán, aki tudja. Eleve itt van Laporta, aki olyan rég mondott teljesen igazat, hogy akkor még a brontosaurusok legeltek a hátsó kertemben...
Én hajlok arra, hogy most nem volt gond a regisztrációnkkal, csak nyomták a show-t, hogy mindig előtérben legyenek. Ha már nem tudjuk Messit megszerezni, akkor parádézzunk azzal, hogy azt mondjuk, hogy visszaszerezzük :) Kb ez a színvonal az elnök részéről.

A "kreatív" könyvelés szerintem még csak pár év múlva fog gondot okozni, mire kifizetjük az összes részletét minden halasztott kifizetésnek.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2023.08.16. 23:15:20

jclayton írta:
2023.08.16. 22:28:36
Ez csak most tűnt fel, de kíváncsi vagyok arra, hogy valaki, aki esetleg olvasott mostanában gazdasági jellegű cikkeket, hátha tudja a választ:

Szóval a kiindulópont, hogy a Barcelona ugyanúgy gondokkal küzd a játékosok regisztrációja terén, mint tavaly. Nyilván valahogy kimatekozzák a különbözetet és nem marad igazolás bejegyzetlenül, ugyanakkor ezt úgy sikerült összehozni, hogy az idei transzfermérleg elvileg teljesen pluszos. Romeu került némi apróba, Gündogan és Martínez csak bért és aláíráspénzt kér. Ment viszont Dembélé (50 vagy 35 vagy 25), Griezmann (20), Kessié és Nico (összesen 20), Trincao (7), barátok között is nagyjából 80 milliós a plusz.

Na de a több millió eurós kérdés: mégis miként tudott ugyanez a Barcelona, sokkal egészségtelenebbnek tűnő bértömeggel, hasonlóan megvalósított regisztrációval kiszórni egy évvel korábban 58 milliót Rafinhára, ötvenet Koundéra és negyvenötöt Lewandowskira, hogy bagatell mínusz százmillióban zárja a pénzügyi évet? Ennyit számítanak a tulajdonrész-eladások? Vagy a kreatív könyvelés?* Vagy valami teljesen más van a háttérben?

* - bónusz, és ez már teljesen csak elmélet - vagy a kreatív könyvelés pont az idén üt vissza a csapatra?
Tavaly megtalálták Laportáék a kiskaput egyéb vagyoni eszközök (pl Barca Studios) értékesítésével, idénre viszont ezt éppen emiatt jelentősen szigorították, így ezzel már nem lehet jelentős pénzügyi mozgástérhez jutni.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.08.16. 22:32:51

Cseri írta:
2023.08.16. 18:37:58
Valaki követi a kölcsön adott- sokak szerint kimagasló- tehetségeinket,ők hogyan teljesítettek a fordulóban? Köszi!
Én ma akadtam le azon, hogy Collado a Betis játékosaként már szintén a szaudi ligában játszik az al-valamiben.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.08.16. 22:28:36

Ez csak most tűnt fel, de kíváncsi vagyok arra, hogy valaki, aki esetleg olvasott mostanában gazdasági jellegű cikkeket, hátha tudja a választ:

Szóval a kiindulópont, hogy a Barcelona ugyanúgy gondokkal küzd a játékosok regisztrációja terén, mint tavaly. Nyilván valahogy kimatekozzák a különbözetet és nem marad igazolás bejegyzetlenül, ugyanakkor ezt úgy sikerült összehozni, hogy az idei transzfermérleg elvileg teljesen pluszos. Romeu került némi apróba, Gündogan és Martínez csak bért és aláíráspénzt kér. Ment viszont Dembélé (50 vagy 35 vagy 25), Griezmann (20), Kessié és Nico (összesen 20), Trincao (7), barátok között is nagyjából 80 milliós a plusz.

Na de a több millió eurós kérdés: mégis miként tudott ugyanez a Barcelona, sokkal egészségtelenebbnek tűnő bértömeggel, hasonlóan megvalósított regisztrációval kiszórni egy évvel korábban 58 milliót Rafinhára, ötvenet Koundéra és negyvenötöt Lewandowskira, hogy bagatell mínusz százmillióban zárja a pénzügyi évet? Ennyit számítanak a tulajdonrész-eladások? Vagy a kreatív könyvelés?* Vagy valami teljesen más van a háttérben?

* - bónusz, és ez már teljesen csak elmélet - vagy a kreatív könyvelés pont az idén üt vissza a csapatra?
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.16. 18:37:58

Valaki követi a kölcsön adott- sokak szerint kimagasló- tehetségeinket,ők hogyan teljesítettek a fordulóban? Köszi!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2023.08.16. 15:42:16

ocsike83 írta:
2023.08.16. 15:24:06
Kicsit kezd Barátok Közt szintet megütni a dolog. Itt vagyok, megyek az Aston Villa-hoz, mégis maradok, mégis megyek..... #-o #-o #-o
A részleteket nem tudjuk, nem lehet tudni, hogy miért mondta vissza/mondták vissza neki Birminghamben, miért maradt végül, és most miért megy. Parasztvakítás és politika, semmiről nem tudunk semmit. Bár egyébként ez Alemany esetében rendben is van, az ő magánügye, hogy akar-e itt dolgozni, vagy sem. Sok sikert a figurának, rengeteget köszönhetünk neki!

A magáncégek világában így megy, ez sem másabb, mint egy cég. Aki mást mond, az hazudik vagy teljesen fogalmatlan. Ezt a "Més que un club"-ot ott húzták le a budin, amikor összefeküdt a klub az arabokkal (bizalmatlanságira, ami megrengette volna a klub akkori elnökségét emiatt a döntés miatt, arra nem emlékszem), és a Barca logót pirítóssütőkön árulták, és mosógépet reklámoztak vele. Szóval ez is csak egy cég, ha kapok egy jelentősen jobb ajánlatot valahonnan, ahol sokkal szabadabban is dolgozhatok a nagyobb fizetés mellett, felállok és megyek. Nincs itt semmilyen szappanopera, ez is csak hétköznapi üzlet.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.16. 15:28:40

Sok spekuláció lesz itt szerintem, hogy Xavival nem volt túl egyszerű dolga, én is el tudok képzelni ilyesmit. Kívülről úgy tűnik, hogy nem egy irányban mentek.

Mindenesetre sajnálom, amit pl Umtitiékkel megcsináltak, az varázslat volt kb, meg ahogy a semmiből erősítették meg múlt télen a keretet európai szintűre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.08.16. 15:24:06

davi10 írta:
2023.08.16. 15:21:18
Kicsit megint nevetséges ez a huzavona. Ha ment volna a Villa-ba, akkor is arról volt szó, hogy a nyarat még lehozza.

Sajnálom, nem tudom mi lehetett a háttérben, de nem hiszem, hogy jobban jártunk mintha Alemany maradt volna.
Kicsit kezd Barátok Közt szintet megütni a dolog. Itt vagyok, megyek az Aston Villa-hoz, mégis maradok, mégis megyek..... #-o #-o #-o
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.16. 15:21:18

Kicsit megint nevetséges ez a huzavona. Ha ment volna a Villa-ba, akkor is arról volt szó, hogy a nyarat még lehozza.

Sajnálom, nem tudom mi lehetett a háttérben, de nem hiszem, hogy jobban jártunk mintha Alemany maradt volna.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.16. 15:07:11

A legnagyobb zsugásunk volt Alemany.. kummára sajnálom és kíváncsi vagyok a miértekre.. egyre távolodunk az élvonaltól..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5167
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.08.16. 14:28:42

🚨 𝐁𝐑𝐄𝐀𝐊𝐈𝐍𝐆: Barça director Mateu Alemany will leave the club on September 2 🔵🔴🚪

Deco has been confirmed as new Barça sporting director, Alemany will part ways with the club in 14 days 🤝🏻
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.08. 14:25:47

csababarca írta:
2023.08.08. 13:06:23


Olyan ez kicsit, hogy vannak minták.
Sajnos a minta látszik, mi nem eladó klub vagyunk, sose tudtunk eladni normálisan.

És akkor erre is ment a tapsikolás, hogy igazából jobb hogy kiestünk a csoportból, mert majd az EL-ben edződhetünk:D Meg se éltünk a rendes tavaszi részét:D)
Ez a minta azt jelenti, hogy egy olyan gazdag klub vagyunk, ami még mindig nem értette meg, hogy létezik FFP.

Szurkolóktól is hányszor lehet azt hallani, látni, hogy "mindegy, mennyiért, csak menjen". Mindegy? Nem mindegy. A lehető legtöbbért kell eladni. És itt nem a vezetőség gyengeségének bevédéséről van szó. Sokszor még meg sem köttetett a megállapodás, de már arról beszéltek a szurkolók, hogy mindegy, hogy mennyiért, sokan azért drukkolnak, hogy a lehető legkevesebbért, lehetőleg ingyen menjen az illető. Egy nagyon nagyvonalúnak látszani akaró, gazdag klub vagyunk, amely ott akar úriember lenni, ahol rajta kívül senki nem úriember.

Ez teljesen áthatja már a klubot, szurkolót, vezetőt, ez pedig egy ördögi kört szült. Ezt már tudja rólunk mindenki, velünk már így tárgyalnak. Ellenünk olyan szinteken indítanak, amit máshol kiröhögnek.

Ugyanez a megadjuk magunkat mentalitás zajlik a fizetések megállapításakor, ami összeegyeztethetetlen az FFP-vel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.08. 13:06:23

bence0330 írta:
2023.08.08. 12:46:18


Hogyne, ezzel így 100%-ban egyetértek, írtam is, hogy bőven nem csak a liga hibás, nagyobbrészt mi. :) Főleg, ha "mi" alatt a Barto-érát értjük. Csak ezt szerintem nem nagyon lehet és szabad összevetni a mostani szituval. Oké, hogy mindkettő "mi" vagyunk, de két teljesen más emberekből álló éra, tehát ha ők nem tudtak eladni, akkor az nem jelenti azt, hogy most nem tudnának Laportáék, ha lenne esélyük egyáltalán erre, és az, hogy nem nagyon van, nem az ő saruk. Az szerintem mindent elmond, hogy a szintén rájuk ragadt Umtitivel milyen zseniálisan oldották meg a dolgokat. Ilyenekbe kell fektetniük az eszüket, energiájukat az előzőek miatt, és ez már óriási sikernek számít sajna jelen helyzetben. Nekik főleg dühítő lehet a liga merevsége, pont emiatt, mert ők örököltek egy szitut. Persze a lgia szemében mi Barcelona vagyunk, mindegy, ki van az élen, az is érthető, természetesen.
De erre írtam, hogy Laporta első érájában, vagy Rossell érában sem tudtunk eladni, és egyik sem ismert mértéket.
És ebbe szépen beleillik Barto is a maga ámokfutásával.
De nem miatta van minden.
Laporta most tüzet olt, de neki is voltak már ebben az új elnökségében is bőven necces igazolásai, eladásai stb.

Olyan ez kicsit, hogy vannak minták.
Sajnos a minta látszik, mi nem eladó klub vagyunk, sose tudtunk eladni normálisan.

Ugye pont említetted, és hasonló minta mondatta velem azt, hogy Kessié nem Busquets pótlására jött. Ott is kötöttétek az ebet a karóhoz, hogy de de, meg hogy Busquets majd visszaszorul. Ehhez képest nem ez történt.
Nem vagyok Nostradamus, se nem értek ezekhez jobban mint Ti. Csak látom a mintázatokat, és mindig ugyanaz történik a klubnál, tök mindegy ki a vezető.

(Most olyanokat már meg sem említek, hogy a bl-ből kiesés mit okoz már második éve, mert ott is súlyos eurómilliók kerültek ki a kasszából, csak ha játszottunk volna ha csak csoport másodikként továbbjutva majd egyből kiesve mindkét évben, csak az uefától kaptunk volt kb 20 millió eurót, EL-ben ennek a 15%-át kaptuk.
És akkor erre is ment a tapsikolás, hogy igazából jobb hogy kiestünk a csoportból, mert majd az EL-ben edződhetünk:D Meg se éltünk a rendes tavaszi részét:D)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.08. 13:01:36

Úgy tűnik, csak minket sanyargatnak. A Real Madridnak 23 játékosa már regisztrálva van, az Atletinek 25.

Nem bartomeui szinten, de most is el vannak szállva a fizetések. Olyan játékosok keresnek nálunk 6-14 millió eurókat, akik egy Atletiben, Napoliban vagy Internazionaléban 1-3 milliókat keresnének. Emellett valószínűleg vannak olyan béren kívüli kifizetések (pl. Messinek még mindig tejelünk), amikről csak annyit tudunk, hogy vannak. Nálunk meg valamiért nagyon szeretik a ránk nézve előnytelen záradékokat.

A Ligát így is hibáztatom, mert ezt a vasszigort és szabályozást nem országos szinten kellene alkalmazni, hanem nemzetközi szinten. Országos szinten ez csak annyit jelent, hogy az egyik ország kevésbé lesz versenyképes a többivel. Nemzetközi szinten kellene ezt alkalmazni, a kiskapuzást büntetni. Ugyanakkor minden megtesz a klub, hogy az FFP-keret ki legyen maxolva, így meg nehéz erősíteni. Emellett azt is ki kell azért mondani, hogy a Barcelonát semmilyen tekintetben nem büntette a játékvezetés az előző szezonban sem. Ha nagyon ártani akarnának nekünk, megoldották volna, hogy ne legyünk bajnokok. Néhány meccset kellett volna csak elcsalniuk. De nem tették, megnyertük a bajnokságot. Ezért is gondolom, hogy a pénzügyi oldalon teszünk azért, hogy sanyargatva legyünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.08.08. 13:08:31-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.08. 12:46:18

csababarca írta:
2023.08.08. 12:38:04
Bence, ez egyértelmű, de ez egy kialakult helyzet miatt van így jelenleg.
Viszont az is tény, hogy amikor jól ment a csapatnak sportszakmailag és gazdaságilag is, akkor is bőven bőven voltak megkérdőjelezhető igazolások, legyen az vétel vagy eladás. Én ezért gondolom, hogy nagyjából mindegy, minket mindig is lehúztak, ha volt pénz azért, ha nem volt pénz azért:D
Hogyne, ezzel így 100%-ban egyetértek, írtam is, hogy bőven nem csak a liga hibás, nagyobbrészt mi. :) Főleg, ha "mi" alatt a Barto-érát értjük. Csak ezt szerintem nem nagyon lehet és szabad összevetni a mostani szituval. Oké, hogy mindkettő "mi" vagyunk, de két teljesen más emberekből álló éra, tehát ha ők nem tudtak eladni, akkor az nem jelenti azt, hogy most nem tudnának Laportáék, ha lenne esélyük egyáltalán erre, és az, hogy nem nagyon van, nem az ő saruk. Az szerintem mindent elmond, hogy a szintén rájuk ragadt Umtitivel milyen zseniálisan oldották meg a dolgokat. Ilyenekbe kell fektetniük az eszüket, energiájukat az előzőek miatt, és ez már óriási sikernek számít sajna jelen helyzetben. Nekik főleg dühítő lehet a liga merevsége, pont emiatt, mert ők örököltek egy szitut. Persze a lgia szemében mi Barcelona vagyunk, mindegy, ki van az élen, az is érthető, természetesen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.08. 12:38:04

sansz írta:
2023.08.08. 10:54:00

Amúgy lehet a Liga azért is sanyargatja kicsit a csapatokat,hogy elkezdjék araboknak eladogatni a klubokat és akkor lenne pénz. Bár az időzítés nem jó,most épp otthon, az arab csapatokba kezdik tolni a pénzt.
Na igen, erre én is gondoltam.
Csak más aspektusban.
Ugye nehéz az angol klubokkal eleve versenyezni, mert egész más klubmodellel működnek.
De ez is lehet egy hátsó szándék bőven, hogy áramoljon be több külföldi tőke, nem csak szponzor szinten.
bence0330 írta:
2023.08.08. 11:17:03

A régent elfelejteném, mert ez most teljesen új lap és helyzet. Az a része tényleg feltételezés, hogy mondjuk x helyett y milliót kaptunk volna érte, de az szerintem tény, hogy sokkal jobb helyzetből és pozícióból indulnánk egy adott játékos eladási szándéka esetén, mint jelenleg. Ez meg még akkor is hozná magával a jobb dealeket, ha Alemanyék hótt hülyék lennének, és szerintem messze nem azok, jelenleg rengeteg kis értékű eladás egy szükségből adódó cselekedet, létkérdés, muszáj, különben kb nem tudunk kiállni a 23/24-es szezonra... a való világban is így van, ha nincs pénzed, és gyorsan kell, különben éhen halsz, akkor féláron, de legalábbis sokkal olcsóbban tudod eladni az ékszereid, kocsid, bármid.
Bence, ez egyértelmű, de ez egy kialakult helyzet miatt van így jelenleg.
Viszont az is tény, hogy amikor jól ment a csapatnak sportszakmailag és gazdaságilag is, akkor is bőven bőven voltak megkérdőjelezhető igazolások, legyen az vétel vagy eladás. Én ezért gondolom, hogy nagyjából mindegy, minket mindig is lehúztak, ha volt pénz azért, ha nem volt pénz azért:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.08. 11:17:03

csababarca írta:
2023.08.08. 09:50:05
Amikről meg írtok, meg Bence, ezek feltételezések, hogy mi lenne ha nem lenne ez a helyzet, akkor többért tudnánk eladni.
Kétlem, mert régen se ment ez jobban:D
A régent elfelejteném, mert ez most teljesen új lap és helyzet. Az a része tényleg feltételezés, hogy mondjuk x helyett y milliót kaptunk volna érte, de az szerintem tény, hogy sokkal jobb helyzetből és pozícióból indulnánk egy adott játékos eladási szándéka esetén, mint jelenleg. Ez meg még akkor is hozná magával a jobb dealeket, ha Alemanyék hótt hülyék lennének, és szerintem messze nem azok, jelenleg rengeteg kis értékű eladás egy szükségből adódó cselekedet, létkérdés, muszáj, különben kb nem tudunk kiállni a 23/24-es szezonra... a való világban is így van, ha nincs pénzed, és gyorsan kell, különben éhen halsz, akkor féláron, de legalábbis sokkal olcsóbban tudod eladni az ékszereid, kocsid, bármid.

Én tartom, hogy jelenleg lehetetlen bármilyen szinten megítélni a jelenlegi vezetőség eladásait, tényleg saját múltból, LL által + Xavi által (Riad, Kessié mellőzése pl.) adódó megkötésekkel találkoznak, akármerre fordulnak, és ebből kell főzniük. Az hogy pl. Riad elmegy kölcsönbe szotyiért, inkább sportszakmai dolog, ha tényleg nem elég jó, meg kell lépni, ha elég jó lett volna, edzői szintű hiba, Alemanyék voghatnák kicsit szorosabban a gyeplőt, de mégse mondhatják azt Xavinak, hogy márpedig xy-t te játszatni fogod.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.08. 11:09:57

"Én nem védem a Ligát se, biztos csinálnak marhaságokat, de lesöpörni a klub felelősségét a liga támadásával, az nonszensz".

Szerintem fèlteèrtesz. Nem mentegetem Laportát, főleg nem Bartóèkat. Egyértelmű, hogy vannak szabályok, amik alapvetően jogosak, mint az, hogy 700 milliós bevètelre nem lehet 900 milliós a kiadás, ezèrt csökkenteni kell a kiadásokat 200 millióval. Szerintem ezt sem èn, sem Laporta, sem senki nem vitatja. Azt, hogy hogyan, azon van a hangsúly, ami alapvetően meghatározza a jelent ès a jövőt. A múlton nem tudunk változtatni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.08. 10:54:00

Lehet szidni a ligát, nem látom mit csinálnak, de valahogy tényleg nem látom,hogy segítik a csapatokat. Szerintem liga szinten kéne pl a brazil bajnoksághoz közelíteni, ahogy valaki írta,tényleg nem megy a játékosmegfigyelés a klubok részéről.
No, de a szigorú szabályozásra pont a Barca a példa,hogy a ligának miért KELL, keménynek lennie. Egy gazdasági válságban levő klub,folyamatosan költ és szotyiért szórja el a játékosokat,ahelyett,hogy belőlük egy kompetens edző csapatot ÉPÍTENE.
Nincs az a pénz,hitel,amit ne szórnának el Laportáék.

A regisztrációval nem lesz gond, szerintem ez megint csak a Laporta színház,hogy mindenki figyeljen a klubra. Negatív reklám is reklám.

Amúgy lehet a Liga azért is sanyargatja kicsit a csapatokat,hogy elkezdjék araboknak eladogatni a klubokat és akkor lenne pénz. Bár az időzítés nem jó,most épp otthon, az arab csapatokba kezdik tolni a pénzt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.08. 09:50:05

Nagybarcelona írta:
2023.08.08. 09:24:40
Eleve egy felsőbbrendű èrzetet kelt bennem a Ligával szemben, hogy majd ők megmondják, hogy lehet tevèkenykednie a kluboknak.
Általában ilyen a világ, szabályozva vannak bizonyos dolgok, ezen nem tudom miért kell meglepődni.

Minden gazdasági területen vannak szabályzások, amik a résztvevők számára ismertek.
Hogy miért most foglalkozik ezzel a liga? Valószínűleg nálunk gazdaságilag értelmesebb emberek ülnek ott, és látják, hogy gáz van a klubok körül.

Én nem védem a Ligát se, biztos csinálnak marhaságokat, de lesöpörni a klub felelősségét a liga támadásával, az nonszensz.

És továbbra is, annak cikknek amit idelinkeltél mindenféle érdemi hsz nélkül, ezekhez a dolgokhoz semmi köze.

Azon aggódni, hogy nem lesznek regisztrálva játékosok, szerintem korai. Majd meglátjuk.

Amikről meg írtok, meg Bence, ezek feltételezések, hogy mi lenne ha nem lenne ez a helyzet, akkor többért tudnánk eladni.
Kétlem, mert régen se ment ez jobban:D De persze lehet, hogy igen, nem tudjuk, feltételezés.
A tény az, hogy az a helyzet van ami, és ebben Bartoék, Laportáék is igen vastagon kivették a részüket, a liga szabályai mellett.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.08. 09:24:40

Davi10, Bence: egyetèrtek.
Èn legyek az utolsó, aki vèdem Bartóèkat, de nem olyan fekete ès fehèr a helyzet, ahogy látszik. Teljes mértékben alkalmatlanok voltak a vezetèsre, gazdaságilag hasított a Barca, sportszakmai szempontokból viszont nagyon buta döntèseket hoztak, ès nem gondoltak a jövőre, mi lesz ha...
Lètrehozták pl. A BLM-et, ami èrtèke elvileg 800+ millió, ha nem számolom a Barca Academyt. Tele volt a klub Bartóhoz közeli alkalmazottal, akik nem èrtettek a szakmájukhoz, vagy ott volt Abidal, a sportszakmai vezető, aki azt sem tudom, hogy került oda (rossz nyelvek szerint a műtètje okán). Egy alkalmatlan edzővel, akit a játèkosok kedveltek, hiszen a fizikai felkèszülèst sem tartotta sokra a nyilatkozata alapján, ès a játèkosok, akik mind kèrtek egy jó nagy szeletet a tortából èrthető módon, hiszen az nekik volt köszönhető.

Laportáèkat sem lehet csak dicsérni, biztosan lehetne sokkal jobban tevèkenykedni, de erősen meg van kötve a kezük, ès szerintem az irány sokkal jobb, mint az előző vezetèsnèl. Kèpesek akár vezèráldozatokat hozni a klub èrdekèben. Bartóèkkal ellentètben szerintem túlságosan ráhagyják a sportszakmai munkát Xavira, ami ütközik a gazdasági fejlődéssel.

Viszont hol volt a La Liga FFP-je Bartóèknál, mikor hitelre èrkeztek a játèkosok, vagy a 800+ milliós bevètelre volt 700 millió körüli bèrtömeg. Tudtommal 2003-tól èrvènyesek a szabályok. Azután pont a covid után kezdtèk èrvènyesíteni a szigorú szabályokat, amikor mindenhol engedtek.
A klub elsősorban egy gazdasági szervezet, aminek ellehetetlenítik a munkáját. Megèrtem, hogy el akarják kerülni, hogy ne fizessèk a játèkosokat a klubok, vagy, hogy csődbe menjenek, de a tevèkenysègük szerintem kontraproduktív. Erre is jók ezek a cikkek. Eleve egy felsőbbrendű èrzetet kelt bennem a Ligával szemben, hogy majd ők megmondják, hogy lehet tevèkenykednie a kluboknak.
Tegyük fel felvesznek 200 millió hitelt, amit a keret megerősítèsère költenek, ès nem esnek ki a BL csoportkörben, így a 60 millió helyett összeszednek 100 milliót egy èvben. (Ugye velünk kètszer megtörtènt a kiesès)Elvileg nő a keret èrtèke, jönnek a szponzorok, majd eladják a BLM kereskedelmi egysègènek a felèt egy jóval magasabb összegèrt, ès törlesztenek. Ez konkrètan a szabályozás miatt szóba sem kerülhetett, így a közvetítèsi jogdíjak 25%-a lett eladva, ami szerintem egy sokkal kedvezőtlenebb hitel forma.

Megnèznèm èn, ha engedelmesen szemlèlnèk Laportáèk a szabályozást, betartanák azokat, csak az akadèmiára ès pár milliós igazolásokra èpítenènek az eladások töredèkèből, mennyire csökkenne a klub jelenlegi 5+ milliárdos èrtèke, ha mègis az eladás maradna az utolsó lehetősèg a csődöt elkerülve, mondjuk egy közèpcsapatkènt a BL, EL helyekèrt harcolva.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.07. 23:33:04

bence0330 írta:
2023.08.07. 22:39:17
Nézd meg a távozókat alaposabban.
- Trincao nem kötelező opcióval ment el egy éve. Lefordítva 7 milliót kapsz, ha jól játszik, vagy visszahajítják. Jól játszott, kapunk 7 milliót, ér 25-t.
- Griezmannt már beszéltük.
- Dembele külön téma, szerintem tavaly hiba volt ilyen béna szerződést adni neki. Abból a bérkeretből valaki mást is lehetett volna hozni.
- Riad MOST ingyen kerül a Betisbe, 1 év múlva kapunk 3 milliót. Magyarán most 0 bevétel.
- Estanis MOST ingyen kerül a Sampdoriába, 1 év múlva kapunk 3 milliót. Szintén most 0 bevétel.
- J.Araujo fél év alatt 4 millióba került, 0 percet játszott
- 4 milliót kell kifizetnünk!!! az egy éve ingyen elengedett Neto miatt, mert a Valencia bíróságra ment volna
- Destnek tavaly még volt kereslete, elengedtük kölcsön, most itt fog a nyakunkon ragadni, vagy szerződést kell vele bontani

Ehhez nem kell nagy tudás, hogy gyenge üzlet egytől-egyig. Nem Tebas, nem a helyzetünk, béna üzletek.
Ha csak annyit teszünk, hogy most kérünk 3-3 milliót Riadért, Estanisért, nem hozzuk Araujot és normális áron adjuk el Trincaot, Kessiét meglenne a 120 körüli összeg. Direkt a nagy buktákat (francia világbajnokok) nem is számolom.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.07. 22:39:17

Troym írta:
2023.08.07. 22:34:22
Én se értem miért lenne Tebas, hibája, hogy 13 játékost adunk el 85 millióért.
Szerintem eléggé az övé IS, lentebb kifejtettem. Ha attól függnek a regisztrációnik - tehát még csak nem is az, hogy épp hogy jövünk ki a nyárból, hanem hogy egyáltalán ki tudunk-e állni! - ahogy el tudunk-e adni egy Kessiét, akkor nem fogjuk tudni normálisan eladni, mert mindenki tudja, mi a szitu. Kessié csak egy példa. Ezért kell áron alul elpasszolnunk játékosokat. Ezért, és nyilván Bartóék elmebajos szerződései miatt, aminek Tebashoz semmi köze, de ha nem lennének ekkora gondok a La Liga ffpvel, akkor szerintem simán kijött volna 120 abból a 85-ból, vagy még több. Vagy akit nem adtunk volna el, maradt volna, ha nem akarjuk, lelátózik, vagy B, vagy végigüli a szezont. Nabumm. De nekünk létkérdés, hogy eladjunk, és ez Bartóékon túl a liga szabályai miatt is van. Óriási különbség alkupozícióban. Gondolj bele, hogy van egy használt valamid, mondjuk profi fényképezőgéped, de el akarod adni. Ha holnaputánra kell a lóvé, akkor mondjuk a 250.000-en tendáló használtpiaci árat megközelíteni sem tudod, 180-ért tán elviszik. Ha meg nem sürgős, van időd, nem különösebben érdekel, elviszik-e vagy nem, akkor felteszed 300-ért, és max lealkudják 270-re, vagy egy darabig rajtad marad és vagy használod még, vagy elviszik 240-ért, ha nincs szerencséd.

Nyilván tényleg nem tartanánk itt Bartóék nélkül, ez nem vitás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése