Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.02. 18:56:04

Asensi írta:
2023.09.01. 21:53:57
Cseri írta:
2023.09.01. 19:55:10

Ez vicc kategória! Ez olyan,mintha elindulnál boltba anélkül,hogy tudnád,mennyi pénz van nálad,oszt' a pénztárnál meg megy a sakkozás,hogy egyáltalán mit vihetsz haza.
Valóban vicc kategória, de nem azért mert nem tudjuk mennyi a pénzünk, hanem azért mert amíg a boltba érünk közben megváltozhatnak a vásárlási szabályok.
🤣 jaja. Ez tényleg így van
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.02. 18:45:50

menczel írta:
2023.09.02. 18:34:02
recrea írta:
2023.09.02. 15:11:09
menczel írta:
2023.09.02. 14:29:14
Le a kalappal a teljes stáb előtt, hogy ilyen parádés teljesítményt nyújtottak. Jöttek top játékosok, hasznos kiegészítő emberek és a jövő tehetségei is. Mindezt úgy h a kassza üres volt, még midig a minősíthetetlen előző vezetés bűntetteit nyögjük.

Xavi a nyár elején 3 játékost kért, mint prioritások, vkp, tkp és job bekk. Nem hogy jók jöttek ezekből hanem Gündögan és Cancelo top 5 a posztján.

Az egyetlen távozó így, akit én igazán sajnálok, az Alemany, mert úgy érzem ez még az ő keze munkája igazából.
A két portugál kölcsönben csak annyi a hátrány, ha jól teljesítenek, akkor az első mellett ez az utolsó szezonjuk is nálunk :roll: :D
Így is lehet nézni. Meg úgy is, hogy nem mindig a negatívumokra koncentrálva.

Nincs olyan szitu amiben nem lehetne a rosszat meglátni, főleg Magyarországon, főleg Barca szurkolóként.
Szabó Péter?

A jól teljesítenek mióta negatív?
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1614
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.09.02. 18:34:02

recrea írta:
2023.09.02. 15:11:09
menczel írta:
2023.09.02. 14:29:14
Le a kalappal a teljes stáb előtt, hogy ilyen parádés teljesítményt nyújtottak. Jöttek top játékosok, hasznos kiegészítő emberek és a jövő tehetségei is. Mindezt úgy h a kassza üres volt, még midig a minősíthetetlen előző vezetés bűntetteit nyögjük.

Xavi a nyár elején 3 játékost kért, mint prioritások, vkp, tkp és job bekk. Nem hogy jók jöttek ezekből hanem Gündögan és Cancelo top 5 a posztján.

Az egyetlen távozó így, akit én igazán sajnálok, az Alemany, mert úgy érzem ez még az ő keze munkája igazából.
A két portugál kölcsönben csak annyi a hátrány, ha jól teljesítenek, akkor az első mellett ez az utolsó szezonjuk is nálunk :roll: :D

Így is lehet nézni. Meg úgy is, hogy nem mindig a negatívumokra koncentrálva.

Nincs olyan szitu amiben nem lehetne a rosszat meglátni, főleg Magyarországon, főleg Barca szurkolóként.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.02. 15:11:09

menczel írta:
2023.09.02. 14:29:14
Le a kalappal a teljes stáb előtt, hogy ilyen parádés teljesítményt nyújtottak. Jöttek top játékosok, hasznos kiegészítő emberek és a jövő tehetségei is. Mindezt úgy h a kassza üres volt, még midig a minősíthetetlen előző vezetés bűntetteit nyögjük.

Xavi a nyár elején 3 játékost kért, mint prioritások, vkp, tkp és job bekk. Nem hogy jók jöttek ezekből hanem Gündögan és Cancelo top 5 a posztján.

Az egyetlen távozó így, akit én igazán sajnálok, az Alemany, mert úgy érzem ez még az ő keze munkája igazából.
A két portugál kölcsönben csak annyi a hátrány, ha jól teljesítenek, akkor az első mellett ez az utolsó szezonjuk is nálunk :roll: :D
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1614
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.09.02. 14:29:14

Le a kalappal a teljes stáb előtt, hogy ilyen parádés teljesítményt nyújtottak. Jöttek top játékosok, hasznos kiegészítő emberek és a jövő tehetségei is. Mindezt úgy h a kassza üres volt, még midig a minősíthetetlen előző vezetés bűntetteit nyögjük.

Xavi a nyár elején 3 játékost kért, mint prioritások, vkp, tkp és job bekk. Nem hogy jók jöttek ezekből hanem Gündögan és Cancelo top 5 a posztján.

Az egyetlen távozó így, akit én igazán sajnálok, az Alemany, mert úgy érzem ez még az ő keze munkája igazából.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2023.09.01. 21:59:28

Emlékszem, gyerekként szoktam úgy szórakozni az FM-mel, hogy menedzseltem a Reált, eladtam a legjobb játékosokat olcsoért, vettem nagyon drágáért rossz játékosokat, kiejtettem őket a másodosztályba, ilyesmi.
Kiváló Tebasunk kvázi ezt csinálja a Barcával, csak élőben, úgy néz ki... Nem tudom, nincs senki, aki megállíthatná az ámokfutását? Ekkora hatalma van egyedül? Vagy most mi a fene van? Minden spanyol foci-fejesnek érdeke, hogy a spanyol liga lezülljön egy portugál tingli-tangli szintjére, vagy még az alá?
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.09.01. 21:53:57

Cseri írta:
2023.09.01. 19:55:10
Nagybarcelona írta:
2023.09.01. 19:20:09
https://barcauniversal.com/la-liga-revi ... me-report/
A La Liga mèg mindig gondolkodik, hogy a "száz" távozó után belefèr e 2 kölcsönjátèkos. 🤣
-RAC1
Ez vicc kategória! Ez olyan,mintha elindulnál boltba anélkül,hogy tudnád,mennyi pénz van nálad,oszt' a pénztárnál meg megy a sakkozás,hogy egyáltalán mit vihetsz haza.
Valóban vicc kategória, de nem azért mert nem tudjuk mennyi a pénzünk, hanem azért mert amíg a boltba érünk közben megváltozhatnak a vásárlási szabályok.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4473
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.09.01. 21:52:07

Nagybarcelona írta:
2023.09.01. 19:20:09
https://barcauniversal.com/la-liga-revi ... me-report/
A La Liga mèg mindig gondolkodik, hogy a "száz" távozó után belefèr e 2 kölcsönjátèkos. 🤣
-RAC1
Egykor szerintem a laliga a prime időiben top1 bajnokság volt, most is az, csak európán belül az utolsók egyike.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.01. 19:55:10

Nagybarcelona írta:
2023.09.01. 19:20:09
https://barcauniversal.com/la-liga-revi ... me-report/
A La Liga mèg mindig gondolkodik, hogy a "száz" távozó után belefèr e 2 kölcsönjátèkos. 🤣
-RAC1
Ez vicc kategória! Ez olyan,mintha elindulnál boltba anélkül,hogy tudnád,mennyi pénz van nálad,oszt' a pénztárnál meg megy a sakkozás,hogy egyáltalán mit vihetsz haza.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.01. 19:20:09

https://barcauniversal.com/la-liga-revi ... me-report/
A La Liga mèg mindig gondolkodik, hogy a "száz" távozó után belefèr e 2 kölcsönjátèkos. 🤣
-RAC1
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.17. 12:59:09

Andris írta:
2023.08.16. 15:41:22
A játékos focit játszani, ÉS közben a Barcelonában elvárt eredményeket hozni, az azért együtt igen ritka állat, legalábbis szerintem. Ez lenne a várépítés. Szerintem a keret fele, és különösen a támadók, nem alkalmasak igazán erre, de amúgy lehet, hogy jelenleg (réméljük csak egyelőre) Xavi sem.

Lehet, hogy játékos focit játszani alkalmasak, de akkor nem fognak jönni az eredmények, mert vannak nálunk jobb csapatok, és még spanyolorászban is lennének nálunk hatékonyabb csapatok.

A klubot sportszakmai és anyagi értelemben is úgy lehet leginkább víz felett tartani, jelenlegi katasztrofális állapotában, ha eredményeket produkálunk.
A nagybetűs "ÉS" illetve a helyére behelyezendő "vagy" közötti választásra fókuszálnék, mert ez - szerintem - egyértelműen választás kérdése. Mégpedig klubpolitikai választás kérdése a jelenlegi anyagi helyzetünk ismeretében is.

Mindkét útnak ára van. Ebben az árban benne kell lennie a szakmai, gazdasági tartalomnak és az ehhez járó szavatossági időnek a hozzá tartozó türelemmel egyaránt.

"A játékos foci, de nem fognak jönni az eredmények" - jelenleg ez pusztán feltételezés, nem is ebbe az irányba indultunk, így tárgytalannak tekinthető.(ezen feltételezés kézzel fogható cáfolata ugyanakkor az a néhány jó meccsünk, amiket ráadásul megnyertünk, de ezt tekintsük kivételnek... :wink: )

Az "erdményeket produkáló foci" szándéka viszont a szemünk előtt zajlik, tehát ez megfogható, erről lehet véleményeket alkotni, van értelme erről konkrétan beszélni.
Ehhez viszont el kell fogadni azt, hogy ez egy könyörtelen, racionális, gyors megtérülést, maximális hatékonyságot igénylő feladat. A cél szentesíti az eszközt alapon kell(ene) ezt csinálni mind szakmai, mind gazdasági oldalról. Divatosan szólva hatékony válságmenedzselést igényel, kőkemény rideg professzionalizmust. Elsősorban Xavitól, ő felel az erdményekért, ő az edző.

Bár én a "játékos foci" pátrját támogató szurkoló vagyok, de az eddigi történések alapján elfogadható az előző szezon, vegyük botlásnak a BL és EL eseményeit, léptünk egyet előre az eredményeket produkáló fociban, behúztuk a bajnokságot.
A következő lépéshez a bevételek érdekében nem lehet elkerülni a BL-ben való eredményesebb szereplést.
Szerintem közel sem a leghatékonyabb ez a mai válságmenedzselés. Az eredményes szerepléshez is legalább eggyel több gólt kell szereznünk, mint az aktuális ellenfelünk. Ennek érdekében a játékoskeret racionális és professzionális átalakítására is szükség lenne. Az ésszerű súlyozás lehetőségének elmaradását nem lehet pénzhiányra fogni.
Helyet kell csinálni annak, aki hozza az eredményt. Lyukas a keretünk, igen, de választási lehetőség is mindíg van. A kevesebb néha több.
Az idő megadja majd a válaszokat mindenre.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.17. 11:38:58

LG írta:
2023.08.17. 09:43:58
davi10 írta:
2023.08.16. 15:21:18
Kicsit megint nevetséges ez a huzavona. Ha ment volna a Villa-ba, akkor is arról volt szó, hogy a nyarat még lehozza.

Sajnálom, nem tudom mi lehetett a háttérben, de nem hiszem, hogy jobban jártunk mintha Alemany maradt volna.
Én azért is tartom aggasztónak, mert ő azért sok mindenre rálátott. Lehet, hogy látta sokkal nagyobb a baj, vagy/és sokkal nagyobb simliik vannak a klubnál, mint azt a közvélemény sejti. Persze lehet, hogy nem erről van szó, hanem amit Bence írt, hogy más elképzelései voltak, mint Xavinak vagy Laportának. Az is lehet, hogy mindkettő benne volt.

Én is úgy gondolom, hogy ez érvágás a klubnak. Deco kérdőjel, milyen lesz ebben a pozicióban, egyrészt mennyire érti a feladatát, neki is vannak elképzelései, vagy Laporta kirakatembere stb.
Valószínűnek tartom, hogy tènylegesen nagy "èrvágás" egy olyan ember elvesztèse aki játèkosmegfigyelőtől, általános igazgatón, sport igazgatón ès klubelnökön keresztül betöltött minden lènyeges pozíciót a kluboknál, ès lecserèljük egy tapasztalatlan emberre, aki eddig játèkosügynökkènt tevèkenykedett.
Alemany általános jellemzèsèben a mèdiában a tapasztalt ès kiemelkedő tárgyalópartner szerepelt, amit a gyakorlatban is láthattunk. Deco nevèhez egyelőre a Raphinha ès a Roque ügylet fűződik. Valószínűleg a távozása többrètű, ahogy tavasszal is tudva levő volt.
-nèzeteltèrèsek a klubon belül
-szigorú La Liga FFP
-jóval nagyobb fizetès más kluboknál

Szerk: meg kellene azt is èrteni, milyen helyzetben a klub, milyen munkát vègzett Alemany a La Liga FFP ellenère, ès mi törtènt azokkal a játèkosokkal, akiket idehozott valószínűleg legtöbbet nem saját szakállára.

Ha megpróbálom objektíven nèzni a dolgokat a Transfermarkt alapján: Kounde, Raphinha, ès Lewa árát nem számolva (kb. tartják). Christensen ingyen èrkezett, talán az èrtèke nőtt is.
Rajtuk kívül (akkori èrtèkükön):
Ferran 50 (55+5 èrt èrkezett)
Kessie 40
Auba 20
Bellerin 15
Alonso 15
Depay 45
Èrtèkű játèkosok "ingyen" èrkeztek a klubhoz. Meg lehet nèzni mennyièrt távoztak, vagy jelenleg mennyi az èrtèkük, utóbbiról legkevésbé Alemany tehet, èrkezèsükben viszont óriási szerepet vállalt.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.17. 10:58:50

FCBsteve írta:
2023.08.17. 10:15:31

(A hírek szerint) Deco-t úgy hozták is, hogy Alemany távozóban és ő (Deco) lesz a sportigazgató. Ezért bezárta cégét... Így most tiszta helyzet van ezen a fronton is...
Hogy most épp Alemany akart menni megint, vagy a nyár eleji megállapodás része ez, esetleg most finoman (ki)tolták - talán egyszer megtudjuk...

Szóval, ha valakire "kenni" kell, az sokkal inkább Deco + a vezetés, mint Xavi...
Dehogy,Xavi a mumus,csak is miatta nem jött Neymar,sőt elküldte világklasszisok sorát ,és elzavarta a leendő aranylabdásokat is kölcsönbe! Most meg kiutálta Alemany-t! Teljesen leépíti a csávó a klubbot!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1684
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.08.17. 10:53:21

FCBsteve írta:
2023.08.17. 10:15:31

(A hírek szerint) Deco-t úgy hozták is, hogy Alemany távozóban és ő (Deco) lesz a sportigazgató. Ezért bezárta cégét... Így most tiszta helyzet van ezen a fronton is...
Hogy most épp Alemany akart menni megint, vagy a nyár eleji megállapodás része ez, esetleg most finoman (ki)tolták - talán egyszer megtudjuk...

Szóval, ha valakire "kenni" kell, az sokkal inkább Deco + a vezetés, mint Xavi...
Nehezen tudom elképzelni, hogy az ügynökséget/menedzseri tevékenységet teljesen hátrahagyta. Azt sokkal inkább, hogy átszervezte, így már nem vesz aktív részt benne a mindennapokban. Legalábbis arra gondolva nem logikus egy teljes pályamódosítás, hogy itt sportigazgatóként évek alatt sem tudna bónuszokkal együtt annyi bevételt szerezni, mint ami egy-egy játékoson keresztül rövidtávon is elérhető. A Sissoko portfóliója sem Dembelében merül ki. Közepes futbalistákkal is évi többmillió Eurós átlagot lehet kihozni.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7095
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.17. 10:22:38

fanbarca írta:
2023.08.17. 09:49:29
Cseri írta:
2023.08.17. 08:35:07
Szimpatikus a pl-ben a menedzseri rendszer. Döntsön az edző/menedzser az igazolásokról, miután közlik vele,hogy mekkora a keret.
Szimpatikus, viszont ez 10 éve volt így. Azóta kb. 90%-ban túlléptek ezen a klubok és a sportigazgató a felelős elsősorban.
Az edző kb. egy tanácsadó.

És ez rendben is van. Az edző sokszor túl szenszibilis, nagyobb a mozgás náluk. A klubnál a lényeg, hogy legyen egy koncepció, amit a sportigazgató érvényesít. S aszerint választják a menedzsert. Másképp minden új edzőnél teljesen új csapat kéne.
Jelenlegi helyzetünkben ez sajna nem megvalósítható szerintem. Ha Xavi nem akar Depay-Fati-Kessiét játszatni, nem ülhetnek ott a padon mittudomén 40 bruttóért, mert belerokkanunk ffp szinten, és aki ilyen makacs, nem fogja őket játszatni semmiképp kb, ha elhatározta.

Ez a menedzseri poszt kicsit olyan mint a királyság, baromi jól is elsülhet, meg nagyon rosszul is. Xavinál játékosállományban szerintem elég rosszul, de közben más témában meg egészen jó edzőnek tudom tartani, úgyhogy őt sem küldtem volna azért el 1-2 hülyeségénél. Szóval nehéz ügy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.17. 10:15:31

Nagybarcelona írta:
2023.08.17. 07:25:15
bence0330 írta:
2023.08.16. 15:28:40
Sok spekuláció lesz itt szerintem, hogy Xavival nem volt túl egyszerű dolga, én is el tudok képzelni ilyesmit. Kívülről úgy tűnik, hogy nem egy irányban mentek.

Mindenesetre sajnálom, amit pl Umtitiékkel megcsináltak, az varázslat volt kb, meg ahogy a semmiből erősítették meg múlt télen a keretet európai szintűre.
Hasonlóra gondolok. A La Liga megint hozza a formáját. 100+ millió bèrcsökkentès, lassan 100+ bevètel játèkosból, 120 a Barca Studios újraèrtèkesítèsèből ès nem engednek regisztrálni most sem. Közben Xavinak Bernardo Silva kellene a hírek szerint. Pont tegnap olvasom, Auba 2 góllal mutatkozott be. Depay tegnap írtam, 30 m-es gólja eldöntötte a meccset. Kessiet elpazaroltuk. Nem kevès munkája lehetett Alemanynak ezen játèkosok leigazolásában "ingyen". Èn is nagyon haragszom Xavira innen a fotelből, hát mèg Alemany. Ledöbbentema hírtől, nagyon sajnálom, Decot nagyon nem tartom Alemany szintjènek. Tartok tőle, hogy jönni fognak a nagy brazil tehetsègek, akik eddig is annyira beváltak. Nehogy Abidal 2.0 legyen a dologból.
(A hírek szerint) Deco-t úgy hozták is, hogy Alemany távozóban és ő (Deco) lesz a sportigazgató. Ezért bezárta cégét... Így most tiszta helyzet van ezen a fronton is...
Hogy most épp Alemany akart menni megint, vagy a nyár eleji megállapodás része ez, esetleg most finoman (ki)tolták - talán egyszer megtudjuk...

Szóval, ha valakire "kenni" kell, az sokkal inkább Deco + a vezetés, mint Xavi...
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.08.17. 09:49:29

Cseri írta:
2023.08.17. 08:35:07
Szimpatikus a pl-ben a menedzseri rendszer. Döntsön az edző/menedzser az igazolásokról, miután közlik vele,hogy mekkora a keret.
Szimpatikus, viszont ez 10 éve volt így. Azóta kb. 90%-ban túlléptek ezen a klubok és a sportigazgató a felelős elsősorban.
Az edző kb. egy tanácsadó.

És ez rendben is van. Az edző sokszor túl szenszibilis, nagyobb a mozgás náluk. A klubnál a lényeg, hogy legyen egy koncepció, amit a sportigazgató érvényesít. S aszerint választják a menedzsert. Másképp minden új edzőnél teljesen új csapat kéne.
més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.08.17. 09:43:58

davi10 írta:
2023.08.16. 15:21:18
Kicsit megint nevetséges ez a huzavona. Ha ment volna a Villa-ba, akkor is arról volt szó, hogy a nyarat még lehozza.

Sajnálom, nem tudom mi lehetett a háttérben, de nem hiszem, hogy jobban jártunk mintha Alemany maradt volna.
Én azért is tartom aggasztónak, mert ő azért sok mindenre rálátott. Lehet, hogy látta sokkal nagyobb a baj, vagy/és sokkal nagyobb simliik vannak a klubnál, mint azt a közvélemény sejti. Persze lehet, hogy nem erről van szó, hanem amit Bence írt, hogy más elképzelései voltak, mint Xavinak vagy Laportának. Az is lehet, hogy mindkettő benne volt.

Én is úgy gondolom, hogy ez érvágás a klubnak. Deco kérdőjel, milyen lesz ebben a pozicióban, egyrészt mennyire érti a feladatát, neki is vannak elképzelései, vagy Laporta kirakatembere stb.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.17. 08:35:07

Szimpatikus a pl-ben a menedzseri rendszer. Döntsön az edző/menedzser az igazolásokról, miután közlik vele,hogy mekkora a keret.Ezzel megszűnnek az ilyen vélt vagy valós csatározások a sport vagy footbal direktorokkal. Ővé a felelősség oszt' nincs egymásra mutogatás.
Alemany egy gazdasági szakember nem több és nem kevesebb,megint találtunk valakit akiért lehet sírni.Aztán valahogy mindig megy tovább az élet,és nem omlik össze a klub. Ilyen "guruk" mindévben előkerülnek pl. Galliani,Monchi,most éppen Alemany a sztár. Deco szerződésén még meg sem száradt a tinta,de nyilván tökhülye lesz a posztján.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.17. 07:25:15

bence0330 írta:
2023.08.16. 15:28:40
Sok spekuláció lesz itt szerintem, hogy Xavival nem volt túl egyszerű dolga, én is el tudok képzelni ilyesmit. Kívülről úgy tűnik, hogy nem egy irányban mentek.

Mindenesetre sajnálom, amit pl Umtitiékkel megcsináltak, az varázslat volt kb, meg ahogy a semmiből erősítették meg múlt télen a keretet európai szintűre.
Hasonlóra gondolok. A La Liga megint hozza a formáját. 100+ millió bèrcsökkentès, lassan 100+ bevètel játèkosból, 120 a Barca Studios újraèrtèkesítèsèből ès nem engednek regisztrálni most sem. Közben Xavinak Bernardo Silva kellene a hírek szerint. Pont tegnap olvasom, Auba 2 góllal mutatkozott be. Depay tegnap írtam, 30 m-es gólja eldöntötte a meccset. Kessiet elpazaroltuk. Nem kevès munkája lehetett Alemanynak ezen játèkosok leigazolásában "ingyen". Èn is nagyon haragszom Xavira innen a fotelből, hát mèg Alemany. Ledöbbentema hírtől, nagyon sajnálom, Decot nagyon nem tartom Alemany szintjènek. Tartok tőle, hogy jönni fognak a nagy brazil tehetsègek, akik eddig is annyira beváltak. Nehogy Abidal 2.0 legyen a dologból.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.17. 00:29:08

jclayton írta:
2023.08.16. 22:28:36
Vagy valami teljesen más van a háttérben?

* - bónusz, és ez már teljesen csak elmélet - vagy a kreatív könyvelés pont az idén üt vissza a csapatra?
Jó lenne, ha valaki tudna erre válaszolni, de nem lesz ilyen, mert annyira sötétben tapogatózunk. Mi igaz, mi nem a pletkyákból és (rém)hírekből ember legyen a talpán, aki tudja. Eleve itt van Laporta, aki olyan rég mondott teljesen igazat, hogy akkor még a brontosaurusok legeltek a hátsó kertemben...
Én hajlok arra, hogy most nem volt gond a regisztrációnkkal, csak nyomták a show-t, hogy mindig előtérben legyenek. Ha már nem tudjuk Messit megszerezni, akkor parádézzunk azzal, hogy azt mondjuk, hogy visszaszerezzük :) Kb ez a színvonal az elnök részéről.

A "kreatív" könyvelés szerintem még csak pár év múlva fog gondot okozni, mire kifizetjük az összes részletét minden halasztott kifizetésnek.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5723
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2023.08.16. 23:15:20

jclayton írta:
2023.08.16. 22:28:36
Ez csak most tűnt fel, de kíváncsi vagyok arra, hogy valaki, aki esetleg olvasott mostanában gazdasági jellegű cikkeket, hátha tudja a választ:

Szóval a kiindulópont, hogy a Barcelona ugyanúgy gondokkal küzd a játékosok regisztrációja terén, mint tavaly. Nyilván valahogy kimatekozzák a különbözetet és nem marad igazolás bejegyzetlenül, ugyanakkor ezt úgy sikerült összehozni, hogy az idei transzfermérleg elvileg teljesen pluszos. Romeu került némi apróba, Gündogan és Martínez csak bért és aláíráspénzt kér. Ment viszont Dembélé (50 vagy 35 vagy 25), Griezmann (20), Kessié és Nico (összesen 20), Trincao (7), barátok között is nagyjából 80 milliós a plusz.

Na de a több millió eurós kérdés: mégis miként tudott ugyanez a Barcelona, sokkal egészségtelenebbnek tűnő bértömeggel, hasonlóan megvalósított regisztrációval kiszórni egy évvel korábban 58 milliót Rafinhára, ötvenet Koundéra és negyvenötöt Lewandowskira, hogy bagatell mínusz százmillióban zárja a pénzügyi évet? Ennyit számítanak a tulajdonrész-eladások? Vagy a kreatív könyvelés?* Vagy valami teljesen más van a háttérben?

* - bónusz, és ez már teljesen csak elmélet - vagy a kreatív könyvelés pont az idén üt vissza a csapatra?
Tavaly megtalálták Laportáék a kiskaput egyéb vagyoni eszközök (pl Barca Studios) értékesítésével, idénre viszont ezt éppen emiatt jelentősen szigorították, így ezzel már nem lehet jelentős pénzügyi mozgástérhez jutni.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.08.16. 22:32:51

Cseri írta:
2023.08.16. 18:37:58
Valaki követi a kölcsön adott- sokak szerint kimagasló- tehetségeinket,ők hogyan teljesítettek a fordulóban? Köszi!
Én ma akadtam le azon, hogy Collado a Betis játékosaként már szintén a szaudi ligában játszik az al-valamiben.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.08.16. 22:28:36

Ez csak most tűnt fel, de kíváncsi vagyok arra, hogy valaki, aki esetleg olvasott mostanában gazdasági jellegű cikkeket, hátha tudja a választ:

Szóval a kiindulópont, hogy a Barcelona ugyanúgy gondokkal küzd a játékosok regisztrációja terén, mint tavaly. Nyilván valahogy kimatekozzák a különbözetet és nem marad igazolás bejegyzetlenül, ugyanakkor ezt úgy sikerült összehozni, hogy az idei transzfermérleg elvileg teljesen pluszos. Romeu került némi apróba, Gündogan és Martínez csak bért és aláíráspénzt kér. Ment viszont Dembélé (50 vagy 35 vagy 25), Griezmann (20), Kessié és Nico (összesen 20), Trincao (7), barátok között is nagyjából 80 milliós a plusz.

Na de a több millió eurós kérdés: mégis miként tudott ugyanez a Barcelona, sokkal egészségtelenebbnek tűnő bértömeggel, hasonlóan megvalósított regisztrációval kiszórni egy évvel korábban 58 milliót Rafinhára, ötvenet Koundéra és negyvenötöt Lewandowskira, hogy bagatell mínusz százmillióban zárja a pénzügyi évet? Ennyit számítanak a tulajdonrész-eladások? Vagy a kreatív könyvelés?* Vagy valami teljesen más van a háttérben?

* - bónusz, és ez már teljesen csak elmélet - vagy a kreatív könyvelés pont az idén üt vissza a csapatra?
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.16. 18:37:58

Valaki követi a kölcsön adott- sokak szerint kimagasló- tehetségeinket,ők hogyan teljesítettek a fordulóban? Köszi!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Válasz küldése