Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.15. 20:32:03

Évi 208 euróért most is bárki lehetne tag bárhol a világon.
Ettől az intézkedéstől, - hogy nem kell 3 év várólista és személyes megjelenés - várták az extra bevételeket.
Az elgondolás jó volt, csak kiderült, hogy aki Katalóniában/Spanyolországban akart tag lenni, az már az volt, a többiek, pláne, ha nem is európaiak, meg nem fognak ezért (ennyit) fizetni. Így az éves átlagos 150 ezres taglétszám nem bővül érdemben.

A realitás az, hogy az emberek 98%-át a felnőtt foci érdekli. Az is leginkább akkor, "ha jók vagyunk".
És ugye pont ez a tartalom az, ami felett nem a klub rendelkezik.

A tagsággal járó anyagi kedvezményeket meg reálisan csak az tudja kihasználni, aki Katalóniában él, ő is leginkább akkor, ha a focin kívül szívesen megnéz más sportokat is.
csababarca írta:
2023.10.15. 20:27:33
Van egy gyártói kapacitás is, illetve a klub se fog berendelni feleslegesen többet, mert akkor meg rajta marad,és a végén akciózhatja ki következő szezon elején.

Amúgy pl lehetne olyan akció, hogy vegyél mezt, őrizd meg a blokkot, kövi évben az új mezt megkapod 20%-os kedvezménnyel.

A másik kérdés, hogy egyébként hány százalékot kap egyáltalán a klub az eladott mezek után.
Úgy sejtem van egy alap díj amit a nike-tól kapunk, mint szponzor, és a mezek után x %-ot, ami nem túl magas szerintem, de nem tudom.
Az egy dolog, hogy van egy gyártói kapacitás, de pont ezért sem ad/gyárt le a Nike "bármennyit", mert nem a klubon marad rajta, hanem a gyártón. A klub csak egy sales csatorna. A mezeket a Nike gyártja, szállítja, azt a klub nem fizeti ki, csak százalékot kap az értékesítésből, jellemzően kb. 10-15%-ot.
Tehát ha túl sok mezt szállítana a Nike az adott évben, akkor az ő nyakukon marad.

Volt ilyen "őrizd meg a tavalyi blokkot" akció már pár éve.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.15. 20:27:33

Troym írta:
2023.10.15. 20:04:18
Egy egyesület esetén a tőkeemelés, ha a 200 X ezer pártoló tag éves díját megemelik mondjuk 100 euróval. Az mondjuk évi 20-30 millió és tőlük elvárható, elvégre ők sok százezren a klub tulajdonosa. Csak ugye aki ezt megteszi, több választást nem nyer.
Na igen, vagy emeljenek jegyárat, stb.

Gránit azért ez nem úgy működik, hogy annyit gyártanak amennyi fogy.
Andris írta nemrég, hogy teljes hiány volt mezekből.
Van egy gyártói kapacitás is, illetve a klub se fog berendelni feleslegesen többet, mert akkor meg rajta marad,és a végén akciózhatja ki következő szezon elején.

Amúgy pl lehetne olyan akció, hogy vegyél mezt, őrizd meg a blokkot, kövi évben az új mezt megkapod 20%-os kedvezménnyel. vAgy bármi ilyesmi akciónak lehetne realitása, lásd pl apple termékeknél is van visszavásárlás, nem sok, de ilyen 10-15-20% körül vesznek vissza telefont.

Igen, a magyar tempóra ezt értettem, hogy az elit kokózik, lop, csal hazudik, egy nap olyan pénzeket ver el, amire mi 5 évig várunk, hogy össze tudjuk spórolni esetleg, és ez akármelyik országban ugyanígy van.
De utasítsuk az embereket, hogy vegyenek ezt meg azt, meg mi elszúrtuk, és szórjuk a pénzt mint ha nem lenne holnap.
De bocsi emiatt, ezt le is zártam ezzel.

A másik kérdés, hogy egyébként hány százalékot kap egyáltalán a klub az eladott mezek után.
Úgy sejtem van egy alap díj amit a nike-tól kapunk, mint szponzor, és a mezek után x %-ot, ami nem túl magas szerintem, de nem tudom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.15. 20:04:18

Egy egyesület esetén a tőkeemelés, ha a 200 X ezer pártoló tag éves díját megemelik mondjuk 100 euróval. Az mondjuk évi 20-30 millió és tőlük elvárható, elvégre ők sok százezren a klub tulajdonosa. Csak ugye aki ezt megteszi, több választást nem nyer.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.15. 19:01:25

Magyar tempó alatt itt szerintem kormányzati hasonlat volt, hogy mennyire tisztességesek is a vezetők, és hogy viszonyulnak az közjavakhoz, a "paraszthoz", meg az ő saját munkájához és javaihoz. Legalábbis szerintem nem a szurkolói kultúrákról szólt ez a rész. És bár nagy egyetértésekbe keveredhetnék ennek kapcsán, de inkább ezekről a vizekről evezzünk el.

Egyébként szerintem picit elbeszéltek egymás mellett. Nem kötelező vagy elvárható szurkolói "adakozásról" van szó, hanem az utolsó utáni vészmegoldásról.
Vagyis, én legalábbis csak úgy tudok értelmezni valami hasonló ötletet, ha ez már tényleg a vereség beismerésével együtt érkezik, és a jelenlegi elnökség bejelenti, hogy vagy szurkolói tőkeinjekció kell, vagy csődbemegyünk holnap... majd ezzel párhuzamosan le is mondanak egy ideiglenes ügyvezető elnökség javára.

Ettől még a belátó és legalább közepesen jómódú szurkoló vehet valami nyilvánvalóan saját házon belül készülő terméket vagy szolgáltatást (pl meccsjegyet, múzeumbelépőt, culé csomagokat, Barca TV hozzáférést (ha lenne még.......) stbstb), hogy azzal valóban a klubot támogassa ilyen nehéz időkben. Még akkor is, ha nyilvánvalóan nincs rá szüksége, és nem is ad sokat. De ez csak önkéntes alapon tud így menni, nem központi koldusmarketingből kifolyólag. Én pl teszek be a "közösbe" minden évben, habár már hosszú évek óta pofátlanságnak tartom a Barca jegyárait. Meg nem is teszem túl jó szívvel, látva, hogy sorra milyen vezetőségeket választunk meg és azok az én mércémmel mérve mennyire felelőségteljesek és kompetensek ennek a anyagi hozzájárulásnak az elköltését illetően.
A következő lépés mostmár az lesz, ha egyszer rászánom magam, hogy socio leszek és szavazati jogot szerzek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.15. 18:19:03

csababarca írta:
2023.10.15. 18:09:06
De miért kéne bárkinek is vennie mezt?
Nekem egy sincs, de ettől nem érzem magam rosszul.

Vagy félreértek valamit.
De nehogy már a szurkolókon legyen elverve a por, amikor milliárdokat keresnek a játékosok, a klubvezetők is, százmillió eurókat rakosgatnak ide oda, de a szurkolók vegyenek mezeket...hát biztos, hogy nem.

Ezek itt lopna, csalnak, adóval élnek vissza, de a kisemberek meg vegyenek mezt.
Tipikus magyar tempó.
Magyar tempó? Nézz meg egy külföldi meccset, nagyon sok szurkoló mezzel, sállal stb megy ki. Ez pont hogy Magyarországon nem vált igazán szokássá, külföldön természetes. Ez pedig nem zárja ki azt, hogy a klubelit ne gurigázzon nagy pénzekkel, itt megintcsak a klubvezetés magasabb szintű ellenőrzésének szükségességéhez tudok visszacsatolni. A két téma nem zárja ki egymást. Azt meg biztosan félreértetted, hogy emiatt bárkinek rosszul kéne éreznie magát. Egyáltalán nem arról, szól a dolog, hogy akinek több meze van, az a nagyobb szurkoló, szó sem volt ilyesmiről.

Egyébként semmiféle por nincs elverve a szurkolókon. Teljesen normális, hogy a szurkoló hozzájárul valamihez, és ezért cserébe kapna valamit. Ez nem kényszer, nem hibáztatás, nem ujjal mutogatás, de simán működne, ha a klub felhívást tenne a szurkolókhoz, ami social medián tízmilliókhoz jutna el, és beindítana ilyen akciókat. Magyar tempónak inkább azt nevezném, ami egyetlen dologra képes, mindent lehurrogni. Na, ez egy tipikusan magyaros "tempó".

Azt sem hiszem, hogy ne lehetne több mezt legyártani. Ennyit gyártanak le, ha ennyit vesznek. Ha hatszor annyit vennének, hatszor annyit gyártanának le. Nap mint nap olyan alkatrészekkel dolgozok, amiket évente tízmilliós példányszámban gyártanak Kínában. Ott azt és annyit gyártanak, amennyire csak szükség van. Ha nyolcszor annyi mezre van igény, nyolcszor annyit gyártanának. De mondom, nem a mez a lényeg.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.15. 18:12:43

csababarca írta:
2023.10.15. 18:09:06
De miért kéne bárkinek is vennie mezt?
Nekem egy sincs, de ettől nem érzem magam rosszul.

Vagy félreértek valamit.
De nehogy már a szurkolókon legyen elverve a por, amikor milliárdokat keresnek a játékosok, a klubvezetők is, százmillió eurókat rakosgatnak ide oda, de a szurkolók vegyenek mezeket...hát biztos, hogy nem.

Ezek itt lopna, csalnak, adóval élnek vissza, de a kisemberek meg vegyenek mezt.
Tipikus magyar tempó.
Hát ez az. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy eleve belőlünk, átlagemberekből mint fogyasztói társadalomból alakultak ki ezek az irgalmatlan pénzek az ilyen ágazatokban, mint a film, sport, stb. És a foci még ezek közt is az élen jár. Fizetünk a szolgáltatásért mind valamilyen módon, nyilván aki akar, járuljon hozzá mezzel, vagy akármi, de ezt semmiképp sem szabad elvárhatónak tekinteni...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.15. 18:09:06

De miért kéne bárkinek is vennie mezt?
Nekem egy sincs, de ettől nem érzem magam rosszul.

Vagy félreértek valamit.
De nehogy már a szurkolókon legyen elverve a por, amikor milliárdokat keresnek a játékosok, a klubvezetők is, százmillió eurókat rakosgatnak ide oda, de a szurkolók vegyenek mezeket...hát biztos, hogy nem.

Ezek itt lopna, csalnak, adóval élnek vissza, de a kisemberek meg vegyenek mezt.
Tipikus magyar tempó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.15. 18:04:14

gránit írta:
2023.10.15. 16:28:37
Nem is a mez a lényeg (hozzáteszem, ha annak a bevételnek csak a 10%-a landol a klubnál, az is egy év alatt több, mint a teljes adósságunk). Ha mindenki bead évente 164 eurót a közösbe (de bőven elég lenne 16,4 eurót is), az brutális összeg lenne. Ezért cserébe meg lehet adni bármit, teljesen lényegtelen.

Ott van például a Culers Premium Membership, 39,99 euróért lehet befizetni egyes tartalmakra (jár érte kulcstartó, kitűző, hozzáférés a Barca TV+hoz stb). De egyáltalán nem reklámozzák eléggé, az emberek szerintem nem is tudnak erről. Ilyenekből rengeteg pénzt lehetne összeszedni, mindenki adjon be valamennyit a közösbe, cserébe kapnak ezt és azt.
Le sem tudnának annyi mezt gyártani, még ha lenne is jóval nagyobb érdeklődés, akkor sem.
A legnagyobb, legtöbb mezt eladó klubok is 100 millió alatt keresnek a mezekkel. Ennyit lehet eladni, ez a realitás. De ha hirtelen valahol kétszer annyira lenne érdeklődés, azt meg nem tudnák legyártani.

Azért sem reklámozzák a különböző membership-eket, mert megszűnt a Barca TV, nem kerül fel új tartalom, nem fizetnek az emberek 40 eurót a "semmiért".

A legtöbb ember azt is meggondolja, hogy 10 eurót mire ad ki, amikor azt ténylegesen ki kell fizetni.
Akkor már sok minden hirtelen nem lesz annyira fontos/értékes.

De amúgy igen, a Barca TV+-os előfizetés emiatt indult, hogy évi 30 euróért kapsz máshol nem elérhető tartalmat, tudod nézni pl. az utánpótlás meccseket is. De aztán kiderült, hogy rengeteg embert érdekelnek az utánpótlás meccsek, de azért annyira nem, hogy fizessenek is érte. Pláne, hogy nagyon nehéz a kalóz tartalmak ellen védekezni, pl. illegális Youtube stream-ek, ami aztán ingyen van. A FIFA/UEFA horror összegekért egy hatalmas csapatot tart fent csak emiatt.

És igen, ahogy Bence írta, a mez nagyon sok embernek luxuscikk: megvesznek egyszer egyet, és aztán - érthető okokból - azt hordják évekig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.15. 16:39:03

gránit írta:
2023.10.15. 16:28:37
Nem is a mez a lényeg (hozzáteszem, ha annak a bevételnek csak a 10%-a landol a klubnál, az is egy év alatt több, mint a teljes adósságunk). Ha mindenki bead évente 164 eurót a közösbe (de elég lenne 16,4 eurót is), az is brutális összeg lenne. Ezért cserébe meg lehet adni bármit, teljesen lényegtelen.

Ott van például a Culers Premium Membership, 39,99 euróért lehet befizetni egyes tartalmakra (jár érte kulcstartó, kitűző, hozzáférés a Barca TV+hoz stb). De egyáltalán nem reklámozzák eléggé, az emberek szerintem nem is tudnak erről. Ilyenekből rengeteg pénzt lehetne összeszedni, mindenki adjon be valamennyit a közösbe, cserébe kapnak ezt és azt.
Szerintem ez nagyon túlzóan idealista elképzelés, kb olyan, mintha azt mondanád, hogy adjon minden ember itthon minden nap egy kicsit a közösbe a hajléktalanok ellátása miatt. A többségnek simán beleférne, de sosem fog megtörténni szerintem, pedig ott akár napi 50 forintról is lehetne szó egy zsemlével, ami tényleg nem is tétel. A mez meg azért valamennyire mégiscsak "luxuscikk", legalábbis sok embernek meg kell gondolnia, belefér-e.
Nyilván az alapgondolattal egyetértek, ettől még a százalékokat lehet valamennyivel növelni nagyobb hírveréssel, de mindenképp véges a felső határ szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.15. 16:28:37

Nem is a mez a lényeg (hozzáteszem, ha annak a bevételnek csak a 10%-a landol a klubnál, az is egy év alatt több, mint a teljes adósságunk). Ha mindenki bead évente 164 eurót a közösbe (de bőven elég lenne 16,4 eurót is), az brutális összeg lenne. Ezért cserébe meg lehet adni bármit, teljesen lényegtelen.

Ott van például a Culers Premium Membership, 39,99 euróért lehet befizetni egyes tartalmakra (jár érte kulcstartó, kitűző, hozzáférés a Barca TV+hoz stb). De egyáltalán nem reklámozzák eléggé, az emberek szerintem nem is tudnak erről. Ilyenekből rengeteg pénzt lehetne összeszedni, mindenki adjon be valamennyit a közösbe, cserébe kapnak ezt és azt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.10.15. 16:40:54-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.15. 15:37:49

Szerintem Barca szurkolók fele egy egesz honapig el abbol a 164 eurobol.. vagy meg kevesebbol.

Egyebkent pedig tudtommal a mezeladasokbol nincs igazan bevetele a klubnak. A profit nagyresze a mezgyartonal landol. Cserebe a klubok fix eves szponzoracios osszeget es sportszereket kapnak.
De javitsatok ki.. :)

En inkabb kulonbozo eves hozzajarulasokat vezetnek be, amikert cserebe kulonbozo dolgok jarnak. Tulajdonkepp szerintem vannak is ilyen dolgok.. csak nincs ugy meghirdetve a dolog, hogy bajban vagyunk ugyhogy mindenkinek venni kellene. Ez gyakorlatilag koldulas, es itt meg nem tartunk. De felek tole, hogy fogunk.

Oh, latom kozben hogy megeloztek, sorry! :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.15. 15:31:09

gránit írta:
2023.10.15. 14:50:19
Azt tudom indítványozni, hogy minden Barca-szurkoló vegyen egy mezt minden évben. 164 eurót ha megszorzunk 100 millióval, az 16,4 milliárdos bevétel. Egyetlen évben, csak a mezeladásokkal. Ha vezetőségi tag lennék, ezt nyomnám a social medián is, vegyen mindenki egy mezt, mindenki dobjon be a közösbe 164 eurót egy évben (különben mi a fenének a sok like meg követő). Még tavaly indítványoztam, hogy bővítsék ki a kapható méreteket, mert egy csomó ember azért nem vesz mezt, mert az ő méretében nem kapható. Már van XS-es és 3XL-es méret is.
Nem rajtad múlik a bevétel, az biztos :wink:

De egyrészt a legtöbb szurkoló, ha már vesz valamit, akkor a kb. fele ennyibe kerülő szurkolói mezt veszi meg, nem a tényleges meccs mezt.

És - anélkül, hogy a klub tényleges megállapodásával bármilyen szinten is tisztában lennék - a jellemző az, hogy a közvélekedéssel ellentétben, a klub a mezeladásokból származó bevétel egy relatíve elenyésző százalékát (5-15%, a 20% már extra jó) kapja meg, egy fix összegű éves díjon felül. A mezeladás a sportszergyártó cégnek nagy üzlet. A legnagyobb klubok is nagyságrendileg kb. 50-75 milliót keresnek ezzel évente.

De ez teljesen logikus, mert valójában a Nike/Adidas csinálnak mindent, a mez az ő termékük, tulajdonképpen licencjogot vesznek az adott klubtól a klub-címer használatára, ez a fix díj, és ezen felül osztoznak kb. 85-15% arányban az eladáson.

Hiába ad(ott) el a klub kb. 250 millió értékben Messi-mezt, abból a klub kb. 10%-ot látott.
És hiába adott el a Juventus CR leigazolásának első napján kb. 60 millió értékben mezt, nem volt igaz, hogy "máris megvan a vételárának a fele".
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2023.10.15. 15:45:37-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.15. 14:50:19

Troym írta:
2023.10.15. 14:13:35
de gondolom máshonnan is hiányoznak összegek
Ez biztos, különben nem lennénk ekkora mínuszban. Lehet csűrni-csavarni, de elképesztően nagy gáz van. Ekkora mínuszt más nem magyaráz, a jegybevételek felének kiesése sem.

Én az idei mezt is megvettem, és a kosaras mezt is megveszem, ha kijön (kijöhetne már). Azt tudom indítványozni, hogy minden Barca-szurkoló vegyen egy mezt minden évben. 164 eurót ha megszorzunk 100 millióval, az 16,4 milliárdos bevétel. Egyetlen évben, csak a mezeladásokkal. Ha vezetőségi tag lennék, ezt nyomnám a social medián is, vegyen mindenki egy mezt, mindenki dobjon be a közösbe 164 eurót egy évben (különben mi a fenének a sok like meg követő). Még tavaly indítványoztam, hogy bővítsék ki a kapható méreteket, mert egy csomó ember azért nem vesz mezt, mert az ő méretében nem kapható. Már van XS-es és 3XL-es méret is.
Troym írta:
2023.10.15. 14:13:35
A papír mindent elbír, így a terveket érdemes fenntartással kezelni.
Ezzel sajnos egyet kell hogy értsek.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.15. 14:13:35

gránit írta:
2023.10.15. 13:37:08
Nagybarcelona írta:
2023.10.15. 09:04:08
Én teljesen Laporta-párti vagyok, csak olyan elnök elfogadható, aki hű a klubmodellhez. Az viszont tény, hogy egyszeri bevételek nélkül 500 százmilliós veszteségünk lett volna most. Értem, hogy azt kommunikálják, hogy jövőre 200 milliós nyereségünk lesz, csak szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, ahogy azzal is, hogy korlátozások nélkül nem költekeztünk volna még jobban. De legyen majd igazad, én azt mondom.
A tervekben biztos nem azzal számoltak, hogy a tavalyi 75000 - 80000 nézőszámok után egy fele akkora stadion 75% vagy kisebb kihasználtsággal megy. Ez alsó hangon a tervezett jegybevétel negyede, ami hiányzik. A jegybevétel kb azonos lehet most a Sevilla jegybevételével. ők kb mindenkit eladtak az elmúlt években és néhány veterán minimálbéren és pár ismeretlenebb tartja felszinen a klubot, mi meg 10 milliós fizetéseket osztogatunk csere hatvednek. Tudom millió más bevételi forrás is van, de gondolom máshonnan is hiányoznak összegek.
A papír mindent elbír, így a terveket érdemes fenntartással kezelni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.15. 13:37:08

Nagybarcelona írta:
2023.10.15. 09:04:08
Én teljesen Laporta-párti vagyok, csak olyan elnök elfogadható, aki hű a klubmodellhez. Az viszont tény, hogy egyszeri bevételek nélkül 500 százmilliós veszteségünk lett volna most. Értem, hogy azt kommunikálják, hogy jövőre 200 milliós nyereségünk lesz, csak szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, ahogy azzal is, hogy korlátozások nélkül nem költekeztünk volna még jobban. De legyen majd igazad, én azt mondom.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.15. 09:04:08

https://www.fcbarcelona.com/en/club/org ... al-reports
Aki kíváncsi, itt a 348 oldalas gazdasági jelentès.

A "trükközések" pontosan a La Liga miatt mennek.
Úgy látom megint átsiklottatok az írásomon.

Roque, Balde, Yamal ès Gavi szerződèsènek regisztrálásához 8 (hasonló fizetèsű) játèkosnak kellene távoznia.
Vagy ingyen mennek máshová TM szerinti 200+ vesztesèget okozva a klubnak a bürokratikus követelmènyek miatt. Ilyen vesztesèg lehet a 2 Joao szerződèsèbe nem belefoglalhtó vásárlási opció.

Ne felejtsük el azt sem, hogy a megtakarításokat sem önkèntesen vállatuk, hanem megköveteltèk. A vezetősèg döntött hogyan ès mit. Ha nincs semmifèle La Liga FFP, akkor is csökkentettek volna az UEFA (BL indulás, igazolások) ès a várható vesztesèg miatt.
Mérhetetlenül elfogultnak kell lenni Laporta ellen unszimpátia alapján, ha a Reál szurkoló, mindenhol gáncsoló Tebast tartjuk a Barca "megmentőjènek" az akár saját pènzèből letètet elhelyező klubelnök helyett.

A Barca TV èvek óta vesztesèges, el is adtuk 200! Millióèrt a Barca Studios felèt, ami megint csak egy gazdasági trükk.

Ha nem lennènek ezek a trükközèsek, nem hogy nem igazolunk senkit, Araujo, Gavi stb. is távozik, ès a 480 milliós covidos vesztesèg mellè jött volna mèg ugyanennyi.

https://www.google.com/amp/s/www.thesun ... sfers/amp/ itt a legnagyobb "trükk", (teljesen legális)ami ha bejön, megoldódtak volna a hosszabbítások, így marad az a cselekmèny amire lehet majd ujjal mutogatni.

Jövőre már profitot várnak gazdasági karok nèlkül, írtam túlságosan optimista, de szèp dolog 200 milliós hiány után, a munkájukat a végtelenségig ellehetetlenítve.

Èrdemes lenne minden vezetőnek a saját háza táján sepregetni, ahogy Romeu is nyilatkozta, ès a WC kamareák, liga eladósítás (CVC)helyett arra koncentrálni, hogyan lehet utólèrni a "hanyatló" PL-t.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.15. 01:22:58

La Masia1 írta:
2023.10.15. 00:49:23
Pont ez is mutatja a csóróságot, hogy más módon/formában, de a fuvarozási szolgáltatás fent maradt.
Csak sokkal szarabb lett mindenkinek
Ne felejtsük el, hogy van a klubnak egy fenntarthatósági GGO irányelve. Amit meg lehet oldani öt busszal, azt nem harminccal akarják megoldani. Nem egyenként akarják furikázni a gyerekeket, hanem összegyűjtik őket chekpointokon.

Troymnak valószínűleg igaza van abban, hogy nagyobb a gond, mint gondoltuk, és a klub bevételei valószínűleg messze elmaradnak attól, amit kommunikál. Ezért is gondolom viszont azt, hogy nem véletlenül nem egy Big4-ral vizsgáltatjuk magunkat. Amilyen célokat kitűznek, amilyen számokról beszélnek, az valószínűleg köszönőviszonyban nincs a valósággal. Ezek alapján érthetetlen volt, miért nem igazolhatunk. Hiszen a klubvezetés hatalmas bevételekről beszélt. A valóság valószínűleg teljesen más, és nem véletlenül korlátozottak az igazolási lehetőségeink. Egyszeri bevételek nélkül több százmilliós vesztesége lett volna most a klubnak, ez elképesztő. Így azért a Liga hozzáállása is más megvilágításba kerül, és lehet, hogy a korlátozások mentenek minket saját magunktól, hogy a csődig költekezzük magunkat.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.15. 00:49:23

Andris írta:
2023.10.14. 23:43:23
La Masia1 írta:
2023.10.14. 23:19:06
Az összes top klubnál ez egy alap szolgáltatás. Az, hogy ezt megszüntették, az a malacpersely feltörésével egyenlő csóróságot mutat...
Alapvetően teljesen egyetértek, kivéve azt, hogy ez malacperselyes dolog lenne.
Tegyük fel, hogy csak 100 gyerek van az akadémián aki taxizik. (Ha ingyé van, akkor ennél valószínűleg jóval több.. tudja valaki, hány gyerek jár az akadémiára? Biztos többszáz, minden korosztályos csapatot beszámítva.)
Évi 200 nappal számoljunk csak, oda-vissza út. (Ez is alulbecslés.)
Egy turistának a városon belül 25 és 50 euró közt mozog ez, ha esetleg a gyerekek egy része messzebbről jön, akkor még több lehet. De vegyük csak a 25 eurót átlagnak, mert mondjuk van egy kedvezményes szerződéses tarifánk.
100 x 200 x 2 x 25 euró egy évben -> 1 mililó euró. Ez egy masszívan alulbecsült összeg szerintem. Nem mondom, hogy néhány millió sokat számít az összképet illetően, de azért egy szabadszemmel jól látható malacpersely. :D

Vagy valamiről nem tudok? Pl minden akadémista kötelezően kollégista, és csak heti egyszer jönnek-mennek?
Nagyságrendileg kb. 300 focista gyerek van az akadémián, kb. 80%-uk volt jogosult taxi használatra. Az idősebbek (16+) és akik valóban közel laknak, ők eleve nem.
"Kollégista", akik bent is laknak, csak kevesen vannak, mert csak olyanok lehetnek, akik Katalónián kívülről, egyedül, a családjuk nélkül jöttek.

Ezek iránytaxik voltak, valamelyik 9-15 személyes minibusz, egy adott környékről hozta-vitte a gyerekeket.
Teljesen egyedi szerződéssel dolgoztak, semmi köze a rendes taxis tarifához.
Normál esetben ez kerekítési tétel a költségvetésben.
gránit írta:
2023.10.15. 00:10:55
A 30 autós flotta lett lecserélve 5 buszjáratra. Pár ezer eurót takaítunk meg ezzel, aligha az anyagi vonzata miatt döntöttek így. Valamivel körülményesebb, hogy checkpointokon veszik fel a gyerekeket (akik általában tömegközlekedéssel jutnak el ezekre a pontokra), viszont a gyerekek jellemfejlődése szempontjából én amellett vagyok, hogy ne szakadjanak el a valóságtól, és ne furikázzanak taxival. Ha azt mondja erre bárki, hogy így viszont több idő eljutni a Ciutat Esportivába, akkor ebben igaza van.
Pont ez is mutatja a csóróságot, hogy más módon/formában, de a fuvarozási szolgáltatás fent maradt.
Csak sokkal szarabb lett mindenkinek, viszont a költség oldaláról még mindig "jelentős".
Így a tényleges spórolás nominálisan jelentéktelen összeg - illetve jelentős, ha csóró vagy.

Értem, hogy mit mondasz a jellemfejlődésről, de ez ott máshogy működik, mások az elvárások, máshogy/más módon jelenik meg.
Nem a "magyaros, kurucos keménység" az elvárás.
Úgy kezelnek - a saját szintjén - egy 12 évest is, mint a felnőtt csapat játékosát, DE ugyanazt is várják tőle.
Hétköznapi szemmel nézve a gyerekek el vannak kényeztetve, ahogy a felnőtt játékosok is, de brutális az elvárás velük szemben.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.15. 00:37:35

gránit írta:
2023.10.14. 18:02:23
Akkor te nagyon jóhiszemű vagy, ha szerinted nem a trükközések miatt van ez leginkább. Ahol van 9 millió euró Inigo Martinezre, ott kell hogy legyen pénz arra, hogy a cég egy elismert bizonyítványt állíttasson ki magának. Könyvvizsgálók egyébként nem csak kutakodnak és bizonyítványt osztanak, de tanácsot is adnak legális trükközésekről. Egy nagyobb szervezetnek, aminek nincs takargatni valója, érdemes befizetnie. Sok szervezet többet is nyer vele a tanácsaiknak köszönhetően, mint amennyit nekik kifizetett.

Taxipénzt én sem adnék a kölyköknek. Van Barcelonában remek tömegközlekedés, tessék azt használni, nem urizálni. Tizenéves kölyöknek meg se forduljon a fejében, hogy ő a nagy valaki. Azzal egyetértek, hogy a költségek csökkentése fontos. Nálam mindenképpen jóhiszeműbb vagy ebben a kérdésben.
Nem jóhiszemű vagyok, csak szerintem 100* akkora a csőd, mint a hozzászólók, amit gondolnak.

Le lett kb minden építve a klub körül, legyen az TV, Taxi, a kosárcsapat, maradék üzletrészek eladása stb.
A taxiszolgáltatás megszüntetése viszont tényleg csóróságra utal.
De olvastam, amiket írtok és legyen 1m Euró egy milliárdos vállalatnál, akkor 0,1% költségmegtakarítás. Bár ha van busz, akkor ennek is csak egy része.

Azt is tudom pontosan mit csinálnak a könyvvizsgálók és azt is, hogy milyen alapon számláznak, ezért merem kijelenteni, hogy a csontvázakon kívül akár a csóróságra is utalhat, ha már rájuk sincs pénz. Azt is merem állítani, hogy ez a tétel nagyobb, mint a taxiszolgáltatás főleg olyan cégek/egyesületek esetén, ahol újságcikkek hozzák le a pénzügyi bizonytalanságot, magyarán még bonyolultabb az átvilágítás, és nehezebb rányomni a szignót, hogy minden rendben van.

Inigora meg inkább nem reagálnék, szerintem nálam nagyobb ellenlábasa nem volt és most sincs az idehozásának, mindegy 10, vagy 10millió a keresete, nem tudok reagálni minek kellett ide, így a fizetésére sem.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.15. 00:10:55

La Masia1 írta:
2023.10.14. 23:19:06
Ez nem egészen erről szól :lol:

A taxi nem urizálás volt. Nem pénzt kaptak a gyerekek, és nem taxiórával mentek az autók.
Más turistaként használni a tömegközlekedést, mint pl. 10 évesen, iskola után, a város másik végétől időre odaérni edzésre. És utána haza.

Az U16-os korosztályig a gyerekek, ahogy mindenki más, napközben iskolában vannak szerte a városban, és késő délután/kora este kezdődnek az edzések.

De erre az edzésre oda is kell jutni, és utána meg haza, ami sokak esetében egyszerűen képtelenség, figyelembe véve a távolságokat, menetidőket, edzés időpontokat. A szülők dolgoznak, a gyerek meg autó nélkül nem ér oda időben.

Az edzőközpont nagyon a város szélén van, a legközelebbi villamosmegállótól és kb. 10 perc séta.
Sokan Katalónia más településeiről ingáznak, adott esetben 50-60 km-ről.

Az összes top klubnál ez egy alap szolgáltatás. Az, hogy ezt megszüntették, az a malacpersely feltörésével egyenlő csóróságot mutat...
Ez most is meg van szervezve a gyerekeknek. A 30 autós flotta lett lecserélve 5 buszjáratra. Pár ezer eurót takaítunk meg ezzel, aligha az anyagi vonzata miatt döntöttek így. Valamivel körülményesebb, hogy checkpointokon veszik fel a gyerekeket (akik általában tömegközlekedéssel jutnak el ezekre a pontokra), viszont a gyerekek jellemfejlődése szempontjából én amellett vagyok, hogy ne szakadjanak el a valóságtól, és ne furikázzanak taxival. Ha azt mondja erre bárki, hogy így viszont több idő eljutni a Ciutat Esportivába, akkor ebben igaza van.

https://www.sport.es/en/news/barca/barc ... l-91196781

https://www.forbes.com/sites/tomsanders ... 4b66726903

https://frenchfootballweekly.com/2023/0 ... ave-money/
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.14. 23:43:23

La Masia1 írta:
2023.10.14. 23:19:06
Az összes top klubnál ez egy alap szolgáltatás. Az, hogy ezt megszüntették, az a malacpersely feltörésével egyenlő csóróságot mutat...
Alapvetően teljesen egyetértek, kivéve azt, hogy ez malacperselyes dolog lenne.
Tegyük fel, hogy csak 100 gyerek van az akadémián aki taxizik. (Ha ingyé van, akkor ennél valószínűleg jóval több.. tudja valaki, hány gyerek jár az akadémiára? Biztos többszáz, minden korosztályos csapatot beszámítva.)
Évi 200 nappal számoljunk csak, oda-vissza út. (Ez is alulbecslés.)
Egy turistának a városon belül 25 és 50 euró közt mozog ez, ha esetleg a gyerekek egy része messzebbről jön, akkor még több lehet. De vegyük csak a 25 eurót átlagnak, mert mondjuk van egy kedvezményes szerződéses tarifánk.
100 x 200 x 2 x 25 euró egy évben -> 1 mililó euró. Ez egy masszívan alulbecsült összeg szerintem. Nem mondom, hogy néhány millió sokat számít az összképet illetően, de azért egy szabadszemmel jól látható malacpersely. :D

Vagy valamiről nem tudok? Pl minden akadémista kötelezően kollégista, és csak heti egyszer jönnek-mennek?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.14. 23:19:06

gránit írta:
2023.10.14. 18:02:23

Taxipénzt én sem adnék a kölyköknek. Van Barcelonában remek tömegközlekedés, tessék azt használni, nem urizálni. Tizenéves kölyöknek meg se forduljon a fejében, hogy ő a nagy valaki.
Ez nem egészen erről szól :lol:

A taxi nem urizálás volt. Nem pénzt kaptak a gyerekek, és nem taxiórával mentek az autók.
Más turistaként használni a tömegközlekedést, mint pl. 10 évesen, iskola után, a város másik végétől időre odaérni edzésre. És utána haza.

Az U16-os korosztályig a gyerekek, ahogy mindenki más, napközben iskolában vannak szerte a városban, és késő délután/kora este kezdődnek az edzések.

De erre az edzésre oda is kell jutni, és utána meg haza, ami sokak esetében egyszerűen képtelenség, figyelembe véve a távolságokat, menetidőket, edzés időpontokat. A szülők dolgoznak, a gyerek meg autó nélkül nem ér oda időben.

Az edzőközpont nagyon a város szélén van, a legközelebbi villamosmegállótól és kb. 10 perc séta.
Sokan Katalónia más településeiről ingáznak, adott esetben 50-60 km-ről.

Az összes top klubnál ez egy alap szolgáltatás. Az, hogy ezt megszüntették, az a malacpersely feltörésével egyenlő csóróságot mutat...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.14. 18:02:23

Troym írta:
2023.10.14. 12:14:04
A Big4 nem garancia semmire.
Azért is big4 a korábbi big5, mert az egyik játékost magával rántotta az Enron botrány.
Ettől független tele lehet csontvázakkal a szekrény, de ahol nincs pénz taxira az utánpótlás játékosoknak, vagy pizzára, holott mindkét tétel éves szinten egyenlő lehet Lewa akár egy heti bérével, ott szerintem nincs pénz komoly szakemberekre semelyik területen, sem jogon, sem pénzügyön, sem könyvvizsgáló esetén..
Akkor te nagyon jóhiszemű vagy, ha szerinted nem a trükközések miatt van ez leginkább. Ahol van 9 millió euró Inigo Martinezre, ott kell hogy legyen pénz arra, hogy a cég egy elismert bizonyítványt állíttasson ki magának. Könyvvizsgálók egyébként nem csak kutakodnak és bizonyítványt osztanak, de tanácsot is adnak legális trükközésekről. Egy nagyobb szervezetnek, aminek nincs takargatni valója, érdemes befizetnie. Sok szervezet többet is nyer vele a tanácsaiknak köszönhetően, mint amennyit nekik kifizetett.

Taxipénzt én sem adnék a kölyköknek. Van Barcelonában remek tömegközlekedés, tessék azt használni, nem urizálni. Tizenéves kölyöknek meg se forduljon a fejében, hogy ő a nagy valaki. Azzal egyetértek, hogy a költségek csökkentése fontos. Nálam mindenképpen jóhiszeműbb vagy ebben a kérdésben.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.14. 12:14:04

gránit írta:
2023.10.13. 19:16:59
Az sem mellékes, hogy már nem egy Big4-ral könyvvizsgáltatjuk magunkat, ez nem túl bizalomgerjesztő. Lehetnek üzelmek, amelyekről úgy gondolják, egy Big4 kiszúrná.

Egy főoldali cikk szerint: "Ahol a Barcelona elvégezte a feladatát, az a bérköltségek csökkentése, amely 676 millióról 492 millióra csökkent."

Ha ez igaz, akkor sokkal kedvezőbb a helyzet a bértömeg terén, mint gondoltuk. A Capology szerint 589 millió euró a bértömegünk, ezek szerint egyes szerződések nem olyan zsírosak, mint gondoltuk.
A Big4 nem garancia semmire.
Azért is big4 a korábbi big5, mert az egyik játékost magával rántotta az Enron botrány.
Ettől független tele lehet csontvázakkal a szekrény, de ahol nincs pénz taxira az utánpótlás játékosoknak, vagy pizzára, holott mindkét tétel éves szinten egyenlő lehet Lewa akár egy heti bérével, ott szerintem nincs pénz komoly szakemberekre semelyik területen, sem jogon, sem pénzügyön, sem könyvvizsgáló esetén..
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.13. 19:16:59

La Masia1 írta:
2023.10.13. 17:18:54
Vagy eladják az araboknak a klub felét
Ezt kell mindenáron elkerülni. A klub egy nagyszerű példája annak, hogy a világ nem csak az olajosoké. Abban reménykedhetünk, hogy fogyatkoznak a korábban halasztott kifizetések, de Messinek például még 2025-ig tartozunk.

https://www.forbes.com/sites/tomsanders ... president/

https://www.goal.com/en/news/explained- ... fb8e80f233

https://theathletic.com/4662604/2023/07 ... ona-wages/

Az sem mellékes, hogy már nem egy Big4-ral könyvvizsgáltatjuk magunkat, ez nem túl bizalomgerjesztő. Lehetnek üzelmek, amelyekről úgy gondolják, egy Big4 kiszúrná.

Egy főoldali cikk szerint: "Ahol a Barcelona elvégezte a feladatát, az a bérköltségek csökkentése, amely 676 millióról 492 millióra csökkent."

Ha ez igaz, akkor sokkal kedvezőbb a helyzet a bértömeg terén, mint gondoltuk. A Capology szerint 589 millió euró a bértömegünk, ezek szerint egyes szerződések nem olyan zsírosak, mint gondoltuk.
Válasz küldése