Camp Nou, a szentély

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2024.03.21. 12:35:31

fcjoc írta:
2024.03.21. 12:22:52
Valakinek van infója hogy mikorra tervezik az átadást? Legjobb infóm szerint év végére, csak hátha valaki tud valami pontosat, repjegy, szállás stb. miatt.

Köszi!
Én személy szerint eddig csak novemberről olvastam, mint pontos dátum, ennél pontosabbat még egyetlen cikkben sem láttam. :) Plusz még teljesen kész se lesz úgye, csak már használhatja a csapat korlátolt kapacitással. Így pl. hivatalos átadás sem lesz szerintem csak majd 2026-ban, Én azt tippelném, hogy majd a Gamper lesz a hivatalos megnyitó. :)
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2024.03.21. 12:22:52

Valakinek van infója hogy mikorra tervezik az átadást? Legjobb infóm szerint év végére, csak hátha valaki tud valami pontosat, repjegy, szállás stb. miatt.

Köszi!
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.06.15. 06:47:14

Nincs arról valami info, hogy a Camp Nou régi "alkatrészeit" esetleg nem árusítják ki a szurkolók felé? (székek, felszeletelt pályadarabok, téglák, stb...)
Nézem a bontási videokat, azért kár lenne, ha minden a szeméttelepen kötne ki.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2023.04.27. 10:37:50

Közben megtaláltam, hogy június 7-én nyit egy új ideiglenes helyen a múzeum a La Masia mellett.

https://www.catalannews.com/culture/ite ... tion-works
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.25. 11:25:05

geridoss írta:
2023.04.25. 10:36:11
Azt nem tudja esetleg valaki, hogy a Camp Nou renoválása alatt a múzeum az nyitva marad-e?
Ismeőrsöm júliusban menne Barcelonába, és a hivatalos oldalon május 28-ig lehet venni stadion tour és múzeum belépőt, utána már nem kapható.

De mivel elég jó bevételi forrás ez a klubnak, nem hiszem, hogy azt is bezárják. De van erről valakinek pontosan infója?
Elvileg nem csak a stadiont, de a teljes körülötte lévő szurkolói komplexumot felújítják most. Szóval bár pontos infóm nekem sincs, de benne van a pakliban hogy a múzeum sem lesz látogatható egy jó ideig.
Mindenképp nézegesse az ismerősöd a hivatalos oldalakat indulás előtt.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2023.04.25. 10:36:11

Azt nem tudja esetleg valaki, hogy a Camp Nou renoválása alatt a múzeum az nyitva marad-e?
Ismeőrsöm júliusban menne Barcelonába, és a hivatalos oldalon május 28-ig lehet venni stadion tour és múzeum belépőt, utána már nem kapható.

De mivel elég jó bevételi forrás ez a klubnak, nem hiszem, hogy azt is bezárják. De van erről valakinek pontosan infója?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.22. 16:29:20

adam.poor írta:
2021.12.22. 16:09:29
Van arról valami részletes információ, hogy a nemrég megszavazott felújítási projekt 1,5 milliárd eurós költségét ki finanszírozza és ez a költség mikor és hogyan fog megtérülni? :shock:

Valami ésszerű magyarázatnak lennie kell, ami miatt a sociok 87%-a megszavazta ezt a projektet a jelenlegi katasztrófális pénzügyi helyzet mellett is. #-o
A Goldman Sachs-tól jönne ez hosszú lejáratú hitel. Viszont miután az új stadion (első lépés) elkészül a projekt keretén belül közel 200 milliós többletbevétellel számolnak évente, amiből ugyanakkor a hitelt és a kamatokat törleszteni kell. Az egész projekt elvileg 2026-ig elkészül.
A lényeg, hogy hosszútávon ez egy baromi nagy bevételi forrása lesz a klubnak.
Forca Barca!!!!
adam.poor
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.12.11. 15:24:55

2021.12.22. 16:09:29

Van arról valami részletes információ, hogy a nemrég megszavazott felújítási projekt 1,5 milliárd eurós költségét ki finanszírozza és ez a költség mikor és hogyan fog megtérülni? :shock:

Valami ésszerű magyarázatnak lennie kell, ami miatt a sociok 87%-a megszavazta ezt a projektet a jelenlegi katasztrófális pénzügyi helyzet mellett is. #-o
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.10.19. 07:40:17

messideco írta:
2021.10.19. 05:09:18
Már egy jó 10-15 éve (cáfoljatok meg, ha nem) volt szép projekt, aztán semmi. Elnökök jöttek, mentek, gazdasági nehézségek váltották egymást, de a Camp Nou, az maradt a régi :(
És még egy jó ideig marad is, elnézve a helyzetet meg az építőipari árakat a világban :D Szerintem anno is csak egy hangzatos dolog volt, mára pedig zeró a realitása.
Fontosabb feladat ennél a hangulatot visszahozni a stadionba. A minap néztem, h Milan meccsre hogy visszaszivárogtak a nézők az elmúlt időszakban, előtte évekig a temetésen jobb hangulat volt. Pedig se Messijük, se Fatijuk.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.10.19. 05:09:18

Már egy jó 10-15 éve (cáfoljatok meg, ha nem) volt szép projekt, aztán semmi. Elnökök jöttek, mentek, gazdasági nehézségek váltották egymást, de a Camp Nou, az maradt a régi :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.18. 19:45:36

Új Camp Nou

Semmi konkrétum, de legalább szép.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.10.08. 16:36:41

https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/egy- ... to4g6uoigp

ugysem jon 100k nezo, most kell felujitani :)
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.01. 20:07:21

A lego piacra dobta a Camp Nou lego kivitelét. Majd venni fogok egyet. 8)

https://store.fcbarcelona.com/en/p/5702 ... _TXT_HU_EN
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.25. 01:46:22

https://youtu.be/hfsxpnLXSxg

Ezt is sikerült megvalósítani
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2020.04.22. 22:57:07

geridoss írta:
2020.04.18. 18:57:13
A nagy otthonamradást kicsit felbolygatnám egy kis játékkal. Ki hányszor járt már élőben Barca meccsen? Melyik volt az első és mikor? Ki ellen, BL, kupa vagy bajnoki, barátságos? Kíváncsi vagyok, remélem minél több élményt megosztotok.
Én 2006-ban voltam egy nyaralással egybekötött Gamper kupán, a Bayern ellen... Az is 4-0 lett, még Saviola is beköszönt, ha jól emlékszem :D És vicces, mert pénteken utaztam volna megint az ATMA ellenire, még Ivánnal azt is terveztük, megpróbálunk sajtó pass-t kérni, és akkor lett volna élőzés, kulisszák mögötti, minden - de hát ez a [auto_cenzúra] vírus közbeszólt :(

A névszponzoráció pedig ne feledjétek, nem újdonság, bár egyelőre nagyon nem lehetett róla hallani - most raktam ki egy cikket róla. https://www.eurobarca.hu/hirek/hatter/2 ... ati-jogat/
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2020.04.22. 12:21:47

davi10 írta:
2020.04.21. 18:54:59
Nem igazán örülök én ennek a néveladásnak, még ha nemes célért és csak 1 szezonra is szól.

Nyakamat rá, hogy a fele pénz a kasszába vagy a zsebbe megy, és hogy nem állnak meg 1 szezonnál. Bár sem Laporta-ból, sem Font-ból nem nézem ki, hogy eladja a nevet, de Barto nagy terhet vett le a vállukról azzal, hogy elsőnek az ő elnöksége alatt lépik ezt meg.
Amúgy érdekes, hogy hasonlóan lépik meg ezt a névadást mint tették korábban a meznél. Szép a gesztus, később (2022-től) pedig gondolom erre a pénzre is szükség van, ha egy újabb stadiont akarnak építeni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.04.21. 18:54:59

Nem igazán örülök én ennek a néveladásnak, még ha nemes célért és csak 1 szezonra is szól.

Nyakamat rá, hogy a fele pénz a kasszába vagy a zsebbe megy, és hogy nem állnak meg 1 szezonnál. Bár sem Laporta-ból, sem Font-ból nem nézem ki, hogy eladja a nevet, de Barto nagy terhet vett le a vállukról azzal, hogy elsőnek az ő elnöksége alatt lépik ezt meg.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.04.19. 21:16:22

Mihu írta:
2020.04.19. 11:54:14
Nekem az első látogatásom a Camp Nou-ban egy sima BL meccs volt, semmi extra, Barca-Milan 4-0 :lol: :lol: :lol: :lol:
Ezt egy igazi élmény volt olvasni, köszönöm! :D Meg is néztem újra az összefoglalót youtube-on és elfogott a nosztalgia.

Nekem eddig öt meccshez volt szerencsém élőben, de igaz, hogy az első három nem a Camp Nouban volt. Még 2009-ben voltam két felkészülési meccsen, a triplázás utáni nyáron mondanom se kell, hogy mennyire rá voltam pörögve. Hatalmas élmény volt, még úgy is, hogy a játék nyilván nem volt annyira lehengerlő. A Galaxy ellen hoztunk egy 2-1-et Pedro két góljával, ha nem tévedek, illetve egy egész pofás Beckham szabadrúgásgólt is láthattam. A Chivas ellen egy lötyögős 1-1-et hoztunk, de nem vont le az értékéből. :D Aztán 2015-ben (valahogy mindig tirplázás után jutok el felkészülési meccsekre) a United vert el minket 3-1-re. Az sajnos nem volt egy kifejezetten jó élmény, a kapu mögött, egy egész szektornyi Manchester szurkolóval néztem végig a meccset, ahol Rafinha szépített a 90. perc körül. A legemlékezetesebb dolog arról a meccsről, ahogy és amit Suáreznek énekeltek az angolok. :D "Luis Suárez, your teeth are offside!"

A Camp Nouban pedig kettőből kétszer a Celtát láttam, mindkettő gólzáporos meccs volt. 2016-ban egy 6-1-et hoztunk össze, többek között ezzel a lepasszolós tizenegyessel, amit sikerült a telefonom kamerájával is megörökítenem. :) Xavit sajnos nem láttam a Camp Nouban már, de a legemlékezetesebb pillanat az volt, amikor Init lecserélte LE és állva tapsolt mindenki a stadionban.

Legutóbb pedig most ősszel voltam kint, egy barátomat látogattam Barcelonában és mondom olyan nincs, hogy Barcelonába megyek, de nem ugrok ki egy meccsre. 4-0-val és mondanom se kell nagyon gyenge játékkal küldtük haza a Celtát Messi pontrúgásainak hála, pedig fel voltam arra is készülve, hogy esetleg a zsebkendőket kell lengetni majd. :) A közeljövőben én sem tervezek több meccsre menni (nem csak a covid miatt :D ), de amíg intézményi szinten ennyire hanyatlik a klub és a játék is élvezhetetlen, addig nem látom értelmét pénzt áldozni rá. Azért még Messit egyszer elmegyek megnézni, mielőtt visszavonul. :)
palesz77 írta:
2020.04.19. 20:23:15
Aki szokott menni, ki hova szeret ülni? Én pl alsó szektorokba nem is ülnék, nem csak az ár miatt. Nagyobb élmény, ha látom az egész csapat mozgását, és az egész pályát belátom. Nagy élmény volt, hamarosan tervezek megint menni.
Nekem is az a tapasztalatom, hogy bárhonnan jól belátni a pályát, úgyhogy inkább ár alapján választok. Az első meccsen a vendég oldalon ültem a més que un club felirat é betűjénél, második alkalommal pedig legfelül a sarokban.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.04.19. 20:23:15

geridoss írta:
2020.04.18. 18:57:13
A nagy otthonamradást kicsit felbolygatnám egy kis játékkal. Ki hányszor járt már élőben Barca meccsen? Melyik volt az első és mikor? Ki ellen, BL, kupa vagy bajnoki, barátságos? Kíváncsi vagyok, remélem minél több élményt megosztotok. Az én első és egyetlen látogatásom eddig:
1-szer voltam, 2 meccsen. 2017 Gamper, és utána a Szuperkupa vereség. Előtte szezon végén Ini elhintette, hogy lehet nem marad már sokáig, gyorsan ki is mentem inkább - és de jól tettem, ment is szezon végén. Gamper jó kis lötyi volt, láttam mindenkit akit akartam, Busi vert egy gólt is, Ini croqueta élőben, jó élmény volt. :D

Szuperkupa élménynek szintén jó volt, de az eredmény nem. CR pirosat kapott mondjuk, az miatt megérte, ami hangulat volt utána.. De vereségként is nagy volt azért egy Clásicot látni, annyi nagy játékost élőben.. Modric sajna eltiltott volt mondjuk, de Isco és Marcelo élőben lenyűgözőek voltak, meg CR is az alatt a 10 perc alatt. Tőlünk élőben akik még nagyobb élményt nyújtottak, azok Piqué, Messi, Ini és Busi voltak. Busiról sütött, hogy milyen okos játékos, tök fura érzés volt élőben nézni, mintha látnám ahogy zakatol az agya. Ini még lenyűgözőbb és könnyedebb volt élőben, nagyon örülök, hogy nem maradtam le róla - Xavit nagyon bánom. Piqué meg félelmetes milyen higgadt és elegáns, TV-ből is látszik mondjuk, hogy nincs baja a labdával, de ott még durvább volt. Messi meg Messi, mintha gyerekek között nyomta volna.

2 meccs megnézése amúgy azért volt jó ötlet, mert nézhettem több szögből is meccseket. Egyiket a hosszú oldal közepéről néztem, a Clásicot pedig a kapu mögül, fentről - meglepően jól látszik a pálya amúgy, pedig a legtetején voltunk. Ha megyek újra, szerintem a kapu mögül nézem megint, úgyis visszanézem majd a meccset rendesen oldalról TV-s szögből, de hátulról nagyon egyedi az egész. Mozgások, helyezkedések, minden, nagyon nem megszokott, de nagyon tetszett.

Aki szokott menni, ki hova szeret ülni? Én pl alsó szektorokba nem is ülnék, nem csak az ár miatt. Nagyobb élmény, ha látom az egész csapat mozgását, és az egész pályát belátom. Nagy élmény volt, hamarosan tervezek megint menni. Kis Puigot is megnézném egy Gamperen majd, mielőtt eladjuk. Meg nyilván egy Arthur, Frenkie és a többi új arc is nagy élmény lehet. :)
Messidona10 írta:
2020.04.19. 18:11:57
Kedvet kaptam visszanézni régi meccseket, és a PSG elleni 6-1 után ez következne, csak nem találom sehol. Nincs esetleg meg valakinek? Vagy van olyan oldal, ahonnan visszamenőleg letölthetőek teljes meccsek? (nCore-on ez nincs fent, tpb-n nem seedeli senki, más ötletem meg nincs) A kommentár nyelve nagyjából mindegy, a lényeg, hogy letölthető legyen (tehát ne böngészőben nézhető), mert TV-n szeretném nézni.
https://footballia.net/teams/fc-barcelona | meccs
https://www.estubarsa.com | meccs

Footballia regisztrálós, de amúgy 10/10-es oldal. Web flash downloaderrel meg le is lehet szedni. Estubarca szintén reges, a 'Peticiones' résznél pedig lehet kérni, hogy töltsék fel a meccset, ha le nem elérhetőek épp a linkek - mint a Milan meccs. Egyik se full HD, de bőven nézhető kategóriák legtöbbször.

Van HD is, viszont azt szerintem nem reklámozhatom, de PÜ-ben akit érdekel elküldöm. :D Az is reges oldal amúgy, de szintén ingyenes.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2020.04.19. 18:11:57

Mihu írta:
2020.04.19. 11:54:14
Nekem az első látogatásom a Camp Nou-ban egy sima BL meccs volt, semmi extra, Barca-Milan 4-0 :lol: :lol: :lol: :lol:
Kedvet kaptam visszanézni régi meccseket, és a PSG elleni 6-1 után ez következne, csak nem találom sehol. Nincs esetleg meg valakinek? Vagy van olyan oldal, ahonnan visszamenőleg letölthetőek teljes meccsek? (nCore-on ez nincs fent, tpb-n nem seedeli senki, más ötletem meg nincs) A kommentár nyelve nagyjából mindegy, a lényeg, hogy letölthető legyen (tehát ne böngészőben nézhető), mert TV-n szeretném nézni.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2020.04.19. 11:54:14

Nekem az első látogatásom a Camp Nou-ban egy sima BL meccs volt, semmi extra, Barca-Milan 4-0 :lol: :lol: :lol: :lol:

Édesanyámmal mentem (aki elvakultabb, mint én... :D ), mégpedig úgy, hogy megvolt a sorsolás, ülünk a konyhában egy sima szombat reggel, mondom Anyának, hogy nem megyünk ki a visszavágóra? Válasz: de, vedd meg a jegyeket... És egy óra múlva már meg is volt minden.

Majd ugye egy kocsmában néztük a haverokkal az odavágót, nem mondtam senkinek, hogy én megyek. De a második gólnál full magamba roskadtam, nem szóltam senkihez, kérdezték a többiek, hogy mivan, kapjam már össze magam, nem dőlt össze a világ... Erre annyit mondtam, hogy megvan a jegyem a visszavágóra. Annyit, mondtak, hogy "akkor de...." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Oda felé úton egy repülővel utaztunk Faragó Ricsivel, a géptől a terminálig egymás mellett álltunk a buszon, Anya meg is kérdezte tőle, hogy mit tippel. Azt mondta, hogy meglesz a 3 gól a Barcanak, de kap egyet, így 3-1el búcsú. Anya mondta neki, hogy szerinte hintünk egy 4est és nem kapunk egyet se. Ricsi jót nevetett ezen :lol:

A stadion melletti szállodában voltunk (Senator Hotel), úgyhogy mikor sétáltunk oda, pont a stadion volt a távolban. Már lobogtak a zászlók, látszottak a székek, stb. Hát ott azért úgy kicsit lefagytam :D

Majd este meccs, 94.944 néző, élőkép. Még fel sem fogtam, hogy most én tényleg itt vagyok a stadionban, telt ház, akiket eddig csak tv-ben láttam, azok ott szaladgálnak előttünk, Messi úgy beverte az 5. percben, mint ló a lónak :lol: Nem igazán hagyott időt arra, hogy megszokjam a közeget, bár elnéztem neki :D Aztán az egész meccs egy óriási élmény volt. A stadion folyamatosan szurkolt, lüktetett, hajtotta őket. Egy becsúszás, szerelés után óriási ováció. Ezután a meccs után nyilatkozta Xavi, hogy ő mióta itt játszik, nem élt át ilyen szurkolást.

A 4. gól meg maga volt a mámor. Főleg, hogy előtte pár perccel mentett egy hatalmasat Masche, és nagyon nyomott a Milan. Ugye egy gól és vége mindennek. Aztán jött a 4. és megvan.... 90 perc 130as pulzus után végre mindenki megnyugodott, óriási öröm mámorban úszott az egész stadion.

Hazafelé úton mi már ültünk a gépen, Anya kívül, jött Ricsi. Anya oda is szólt neki, hogy "mondtam, hogy 4-0 lesz..." Ricsinek egyből beugrott, fel is hozta Niang kapufáját :D

Hát életem eddigi legnagyobb élménye, kétség kívül. Voltam még ezután 5 meccsen, közte egy El Clasico, ahol kikaptunk 2-1re. De mivel maga a meccs is elég lapos volt, így a stadion se izzott annyira, mint ahogy elképzeltem egy Clasico-n. Pedig minden idők legnagyobb nézőszáma volt, 90 szabad hellyel a stadionban. De az mind a vendég szektorban.

Az utolsó kettő az egy dupla meccs volt, akkor még barátnőmmel, majd szálloda elfoglalása után már menyasszonyommal :D :D Egy Depor elleni 4-0 és egy Man City elleni 4-0-al.

Azóta nem voltam, de nem is tervezem, amíg nem lesz normális játék. Lehet, hogy Messi búcsú meccse lesz a következő, amire kimegyek...ha összejön.
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.04.18. 18:57:13

A nagy otthonamradást kicsit felbolygatnám egy kis játékkal. Ki hányszor járt már élőben Barca meccsen? Melyik volt az első és mikor? Ki ellen, BL, kupa vagy bajnoki, barátságos? Kíváncsi vagyok, remélem minél több élményt megosztotok. Az én első és egyetlen látogatásom eddig:

2015. november 24. - BL csoportkör, Barca - Roma

Egy öt napos kirándulsát szerveztem 2 barátommal. A jelszavunk low-budget volt, egyedül a meccsjegy került annyiba, mint 5 napi szállásunk fejenként. És nem volt olyan drága a jegy. :lol:

Mikor elindultunk a stadion felé metróval, egy olyan részen szálltunk fel, ami tele volt Roma szurkolóval. Kifestve, mezben, sálba mindenki, mozdulni nem lehetett a metrokocsiban, annyi olasz volt ott. És mi felszálltunk hárman Barca sálban, mezben. :D

Egy pillanatra megfagyott a levegő, aztán mit sem törődve velünk énekeltek tovább telitorokból, míg meg nem érkeztünk a stadionhoz.

Kb 72ezer jegy kelt el, nem volt teltház (egy kedd este volt ez). Durva volt hallani, hogy a BL himnuszt az egész stadion fütyülte, de annyira, hogy nem lehetett hallani a himnuszból semmit. Ezt láthattuk már TV-ben, de élőben elég hidegrázós volt. Az a pár ezer olasz drukker végigkiabálta és énekelte a meccset, a hazai közönség jó nagy százalékban turista lehetett, mert annyira nem volt nagy a buzdítás (szintén hallgattjuk TV-ben), viszont pár Messi Messi skandálás azért volt, meg a góloknál megőrült mindenki. Amiből volt néhány, ugyanis 6-1-es hazai siker született (Suarez és Messi duplázott, Pique és Adriano is betalált - Dzeko a 90. percben szépített).

Frenetikus élmény volt, nagyon tetszett a város is, a meccs is, a stadiontúra is nagyon jó volt. Rengeteg magyarral találkoztunk nem csak Barcelonában, de a stadionban is.

Első este beültünk egy bárba, kértünk paellát és sangriát. Kérdezte a felszolgáló, hogy honnan jöttünk, mondtuk, hogy Magyarország. Azonnal eldobott mindent (szó szerint, mert a nyakamba öntött pár felest véletlenül :lol: ), és hozott nekünk gratis feleseket (olyasmi volt, mint az eddy fresh - vodka, lime) és Puksás és Kubala nevét emlegette. Nagyon kedves emberek, és szeretik a magyarokat, már azok, akikkel találkoztunk.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.30. 16:34:26

Jövőre pl vagy a bakui Olimpiai Stadionban vagy az Atma új stadionjában lesz a döntő, ami jelenleg a legmodernebb Európában. Ők ketten maradtak fent a rostán.

Sztem nekünk nem hiányzik a BL döntő rendezése, minek?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.25. 14:17:44

S.Agüero írta:
Kovbal88 írta:Miért nem rendeznek BL döntőt a Camp Nou-ba. Ha alkalmas egy classicora, akkor egy döntő is mehetne. Legnagyobb stadion. klassz lenne
Azért, mert finoman szólva sem modern. Bár még nem voltam a helyszínen, elég sok mindenkitől hallottam már, hogy látszik rajta, hogy régi stadion, lehet, hogy nem is felel már meg minden UEFA-elvárásnak. Nem véletlenül fogják modernizálni a következő években.
Tudom, hogy nem a legmodernebb, de ha alkalmas egy BL elődöntőre, és egy el Classicora, akkor szerintem döntőt is meg lehet rendezni. Főleg, hogy a legnagyobb nézőszámú.

A felújítást nagyon régóta igérgetik, olyan 2005 től hallani, már rég készen lehetne.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.25. 06:44:23

Varatrix írta:
S.Agüero írta: Azért, mert finoman szólva sem modern. Bár még nem voltam a helyszínen, elég sok mindenkitől hallottam már, hogy látszik rajta, hogy régi stadion, lehet, hogy nem is felel már meg minden UEFA-elvárásnak. Nem véletlenül fogják modernizálni a következő években.
A mai napig 5 csillagos besorolású stadion, egyáltalán nem viseletes, vagy akár viseletesebb mint egy Stadio Olimpico, San Siro, vagy akár a Bernabeú (csak hogy közelmúlt béli helyszíneket nézzün)
Igazából de, viseletesebb.
Válasz küldése