Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.05. 22:52:51

Ez elég ciki volt...
Csak is Puyol
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.05. 22:51:38

Ez a mai megint nevetségesre sikerült.

Sérülések ide vagy oda, sokadik komolyabb tettel bíró meccs ahol leszerepel a csapat. Én az Ő nyakába varrom, hogy a támadóink hónapok óta egymást múlják alul, de Depay-t azért el kellett küldeni.

Hazai pályán, előnyről nem lehet kiesni, pláne nem egy "sima" spanyol kupában.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.21. 20:41:58

Pep óta az első, aki sorozatban 3 Clásico-t meg tudott nyerni =D>
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3299
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.03.20. 09:26:00

bence0330 írta:
2023.03.19. 23:19:50
Már nem is tudom, hányadik módon meccselte szét az edzőlegendát a túloldalon. Vannak hibái, fejlődnie kell pár dologban bőőőven, de azért le a kalappal.
Nem akarom Ancelottit szidni, de nem nagy dolog lemeccselni, nem véletlenül sok Madridista pipa rá. Benzema és Carvajal pályán hagyása pl eléggé érthetetlen, ahogy az is, hogy jobb oldali támadása nem is volt a Madridnak kb, Vinicius-t pedig meccsek óta meg fogja az uru(igaz tegnap kevésbé, mint az előző meccseken) még sem sikerült semmit változtatni, sem a csapaton, sem a taktikán, pedig ez a Madridnak eléggé fontos meccs volt. Kroos és Modric együtt pedig szerintem már nem működik, olyan mint nálunk volt a Rakitic-Busi kp, egyszerűen 20 évesek ellen mint Baldé vagy Gavi vagy akár De Jong lehetetlen 90 percen keresztül futni. Az olasz amilyen tapasztalt és sikeres edző, olyan butaságokat csinál, egész szezonban. Na de mindegy :D

Xaviról pedig annyit, hogy a védekezést azt valóban összerakta idénre, és ehhez nem csak az jön, hogy elit védőink vannak, hanem a csapatvédekezés is sokkal jobb. Viszont cserélhetett volna hamarabb is szerintem, talán ezt hoznám fel hibának.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7248
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.20. 00:00:22

Egyetértek, de a támadók az ő felelőssége is. Nekem erős véleményem, hogy a mindenkori (legalábbis a Pep-korszak óta) Barcának van egy olyan iszonyatos nyomása, amit a támadók nem bírnak el, de az, hogy minden támadó maga alatt van hosszabb távon, már az ő felelőssége is. Ez neki egyelőre nem megy, a hátvédekből és középpályásokból szép dolgokat hoz ki, de elöl ez nincs így. Erre kellene most már talán egy külön embert hozni. Valahogy fura a pedagógiája, túljátszat embereket, nem játszat eleget, Lewy 34 évesen 16 kihagyott percnél tart január vége óta, ez egyszerűen nem normális dolog. Az egész 2023-as időszak legjobb támadóját kivétel nélkül minden egyes alkalommal lehozni, sok esetben elsőként, sem túl jó jelzés. A két spanyol önbizalmával sem tud mit kezdnei, de Raphinháé is nagyon mélyen van még, csak ő intelligenciával megváltoztatta az egész játékstílusát, és alkalmazkodott.

Ez a részleg Xavinak nagyon nem megy. Nem gázos, fiatal edző, középpályás volt, senki sem tökéletes, de valamit lépni kell. Ez tipikusan a Carlo papás téma, aki odamegy valahová, és a támadók jobban teljesítenek, nyugodtabbak lesznek. Nyilván minden idők legsikeresebb BL-edzőjéről beszélünk, igazságtalan az összehasonlítás, de biztos sok edző lenne, akinek ez a része jobban menne, mint Xavinak.

És mondom, ez nem baj (mármint baj, csak nem szégyen), imádom, amit véghezvitt 1 és negyed év alatt, csak a hibákat is be kell látnia neki is előbb utóbb, illetve azt is, ha valami egyszerűen nem megy. A sztárcsatárunk kinyírta, a két spanyol lejtmenetben nála, Raphinha szerintem önerőből jött fel a hatalmas akaratával, és ellenpéldának ott van Dembélé, aki nála talán a legjobb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.19. 23:58:03

Andris írta:
2023.03.19. 23:52:09

3. Dembi visszateresevel ki kell talalni, mit kezdunk Raphival, tudunk e valahogy harom jol teljesito tamadot produkalni vegre..

+1 lenne Torre.. sztem o kifejezetten ugyes. Multkor raneztem a capologyra, es az az osszeeskuves elmeletem, h Xavi keze meg van kotve. A gyerekert 5 misit fizettunk, viszont +20 fuggo resz van. Szerintem ezt iden nem tudjuk kifizetni, ezert nem jatszhat sokat egyszeruen. Nem lehetnek jatekpercei. Csak ezt nem verjuk nagy dobra.
Minden másban egyetértek, de Dembele ha visszatérne, akár csúcsformában, akkor is 2 jól teljesítő támadó lenne, mert Lewy vagy nem illik ebbe a rendszerbe, vagy egyszerűen elfáradt 35 évesen ennyi meccsben,de már csak mometumai vannak, góljai meg nincsenek.

Torre gondolom ténlyeg így van, tavaly Demir esetén is ilyesmit éreztem, amíg vissza nem küldtük.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.19. 23:52:09

Azt gondolom, hogy ahol tenyleg van minosegi jatekos-sora, azokon a csapatreszeken egeszen kivaloan teljesitunk. Osszessegeben nagyon stabil, nagyon eros alap kezd kialakulni, es nem hatrany, hogy a madrid elleni meccsekkel szepen jon visszafele az onbizalmunk. Nagyon fontos, fontosabb mint pontok!

A szezon hatralevo reszere nagy feladatai lesznek viszont:
1. Kessienek egeszen finom labdas mozdulatai vannak neha, a mai befejezes labfej technikaja, vagy volt multkor az a golpassza… ha ilyeneket tud, el kene kezdeni atformalni a jatekstilusat, foleg ha tervezzuk megtartani.
2. Gavinak kevesbe megy mostanaban, es sztem frusztralt. Nagyon impulziv es fiatal, ami eddig reszemrol oke volt, sot, de most az utobbi 2-3-4 meccsen azt erzem, hogy neha tulmegy az agyvize. Surgosen meg kell fogni ot, 18 evesen siman lehetseges is.
3. Dembi visszateresevel ki kell talalni, mit kezdunk Raphival, tudunk e valahogy harom jol teljesito tamadot produkalni vegre..

+1 lenne Torre.. sztem o kifejezetten ugyes. Multkor raneztem a capologyra, es az az osszeeskuves elmeletem, h Xavi keze meg van kotve. A gyerekert 5 misit fizettunk, viszont +20 fuggo resz van. Szerintem ezt iden nem tudjuk kifizetni, ezert nem jatszhat sokat egyszeruen. Nem lehetnek jatekpercei. Csak ezt nem verjuk nagy dobra.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7248
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.19. 23:19:50

Már nem is tudom, hányadik módon meccselte szét az edzőlegendát a túloldalon. Vannak hibái, fejlődnie kell pár dologban bőőőven, de azért le a kalappal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.05. 14:56:04

visca el barca írta:
2023.03.05. 14:28:16
LG írta:
2023.03.05. 12:32:42
Ebben az a jó, hogy már nem először látszik, hogy Xavi nem ragaszkodik mindenáron a tiki-takához, pedig sokan ettől féltek, amikor kinevezték.
Semmi koze nem volt ehhez a taktikahoz. 100x lenyilatkozta h nem ez volt a terv, csak ennyit tudtak a pályán lévők. Semmi tudatosság nem volt ebben.
Várható volt, hogy nem fogja azt nyilatkozni, hogy úgy küldte fel a játékosokat a pályára, hogy adják át a területet és álljanak be védekezni. Biztos díjazták volna a szurkolók, főleg egy Real ellen.
Azon kívül pedig túl szervezett volt a csapat, hogy ez a véletlen műve legyen.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.05. 14:48:15

Nem tudom, azért az, hogy TS meg a védők is sokszor egyből a támadókat keresték a teljes kp átívelésével nekem elég tudatosnak tűnt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.03.05. 14:28:16

LG írta:
2023.03.05. 12:32:42
Ebben az a jó, hogy már nem először látszik, hogy Xavi nem ragaszkodik mindenáron a tiki-takához, pedig sokan ettől féltek, amikor kinevezték.
Semmi koze nem volt ehhez a taktikahoz. 100x lenyilatkozta h nem ez volt a terv, csak ennyit tudtak a pályán lévők. Semmi tudatosság nem volt ebben.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.03.05. 12:32:42

nagyatyesz írta:
2023.03.04. 12:49:59
Én lehet nem leszek népszerű, de szerintem nem volt ez a stratégia teljesen tudatos Xavitol. A Madrid beszorított minket, de nagyon meddő volt támadásban. Viszont mi nem tudtuk sokáig tartani a labdát, ami biztos nem volt betervezve. Ettől függetlenül jár a nagy gratuláció a srácoknak, mert tényleg megtanulták védekezni és küzdeni.

Nekem külön öröm volt a védelemben Kounde és Alonso, akik kifogástalanul játszottak, mint ahogy Araujo is.

Azért remélem Gavival majd elbeszélget kicsit, mert egy szigorúbb bíró már leküldte volna a pályáról. No meg a zsákként bevetődős ütközéseit is hanyagolhatna ;-)
Ebben az a jó, hogy már nem először látszik, hogy Xavi nem ragaszkodik mindenáron a tiki-takához, pedig sokan ettől féltek, amikor kinevezték. Okos edzőnek tűnik, aki jól képes felmérni, hogy éppen milyen erőban van a csapat, most a Klasszikuson is ez történt. A megfelelő taktikát választotta, és az eredmény őt igazolja. És mennyire kellett most jó eredmény a két vereség után!

Sokan írták, hogy a MU ellen lemeccselte őt az ellenfél edzője, de én nem így láttam. Szerintem ott is jól gondolkodott, de most egy jobb formában lévő csapat ellen csak arra volt elég, hogy szorossá tegye a párharcot. Egy Setiénnel, Koemannal megint belefutottunk volna egy nagy verésbe, úgy gondolom.

Ezek biztató jelek arra nézve, hogy egy európai szinten is sikeres edző lehet belőle idővel.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.03.05. 09:50:01

bunga írta:
2023.03.04. 17:04:43
Kiváncsi vagyok, hogy biztos vezetésnél Xavinak lenne/lesz -e elég mersze becserélni Torrét, Alarcon t és Estanist?
BIZTOS vezetésnél miért ne lenne, inkább az a kérdés, egygólosnál meri-e lecserélni fiatalokra a fáradókat/rotálandókat... Eddig úgy tűnt, nem igazán...
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.03.04. 17:04:43

Kiváncsi vagyok, hogy biztos vezetésnél Xavinak lenne/lesz -e elég mersze becserélni Torrét, Alarcon t és Estanist?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.04. 14:51:05

Azt azért sejteni lehetett, hogy a csapat ezzel a védelemmel viszonylag stabilan ellenálló, ráadásul meg volt támogatva a védekezés a mélyen visszazáró Busi-Kessié-Frenkie hármassal is.
Ez nagyon klassz és fontos stratégiai elem lehet. Dembelével kiegészülve gyors kontrával talán komolyabb párharc is nyerhető ezzel, de az tisztán látszott, hogy a csapat nem tud ritmust váltani, nem tud labdát tartva támadó üzemmódra átváltani. Az aktív átmenetekben, tehát amikor eljutottunk a Real kapuig, Kessié mindíg odaért, Frenkie pedig főszereplő volt a labdakihozatalban.
Kiket is hiányoltunk?
Christensen, Pedri, Lewa, Dembelé hiányzott.
Egy hátvád, egy középpályás, két csatár.
Labdatartás, ritmusváltás, gyorsaság, intenzitás, kapu támadása, ezek hiányoztak Madridban.
Ugye, ha valakit beteszünk, valakit ki is kell onnan venni..... :P

Xavi a főnök, de a megoldások nagyon adják magukat.
Gyors játékhoz gyors és erős középpálya elengedhetetlen.

Szerk.: A pénzen kívül azért is hiányzik a nemzetközi szereplés, mert a spanyol környezet olyan nyomást helyez csak a csapatra, hogy erre ráérősen is elég próbálkozni a válaszokkal. Kicsit itt, kicsit ott belenyúlunk, időnként felállást változtatunk. Néha bejön, alkalmanként nagyon, aztán néha sehogy sem akar sikerülni.
Néhány clasicot leszámítva nincs valódi nyomás a csapaton. Ez pedig nagyon veszélyes, mert komolyabb kihívások hiányában az lesz a látszat, hogy "hú de jók vagyunk, tanárian muzsikálunk". Ősztől, pedig ha újra jönnek majd a nemzetközi expresszek akkor, nehogy megint a körülmények és a magyarázatok maradjanak.
Önbecsapós helyzetben vagyunk.... :oops:
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2023.03.04. 12:49:59

Én lehet nem leszek népszerű, de szerintem nem volt ez a stratégia teljesen tudatos Xavitol. A Madrid beszorított minket, de nagyon meddő volt támadásban. Viszont mi nem tudtuk sokáig tartani a labdát, ami biztos nem volt betervezve. Ettől függetlenül jár a nagy gratuláció a srácoknak, mert tényleg megtanulták védekezni és küzdeni.

Nekem külön öröm volt a védelemben Kounde és Alonso, akik kifogástalanul játszottak, mint ahogy Araujo is.

Azért remélem Gavival majd elbeszélget kicsit, mert egy szigorúbb bíró már leküldte volna a pályáról. No meg a zsákként bevetődős ütközéseit is hanyagolhatna ;-)
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.03.04. 12:36:56

Ilyen meccseket Valverde mester tolt , csak ő Suarezzel Messivel Griezmannal Rakiticel stb .. pl a 3-3 as klassziko !
Azert ez óriási különbség … persze neki ez volt az alap es általában be is jött egy meccs ig aztan jöttek a visszavágók Madrid Roma Liverpool es nem tudtunk váltani !

Ezt Xavinal elképzelhetetlennek tartom ! Emiatt kell a legkevésbé aggódni szerintem
Bölcs volt most , kar higy OT n viszont rosszul merte fel az erőviszonyokat ! ( es feltolta a védelmet a 2. félidőre )

Azert megnézem a Realt egy odavagon idegenben Modrich Vinicius es Benzema nélkül mennyire ugralnanak !

A visszavágó nagyon kemény lesz mert a Real jobb idegbe en meg pont otthon nem érzem stabilnak a csapatot , sőt…
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.03.04. 09:24:14

PorSiempre írta:
2023.03.04. 07:38:42
Troym írta:
2023.03.03. 21:08:20
Ma jött szembe egy érdekesség:

FC Barcelona have played six matches without Robert Lewandowski this season & have won all six of them.

Ha már van akinek ennyi esze van ezt kitalálni, akkor lehetne kapacitása arra is, hogy mennyi meccset hozott nekünk.
A tényen nem változtat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.03.04. 07:38:42

Troym írta:
2023.03.03. 21:08:20
Ma jött szembe egy érdekesség:

FC Barcelona have played six matches without Robert Lewandowski this season & have won all six of them.

Ha már van akinek ennyi esze van ezt kitalálni, akkor lehetne kapacitása arra is, hogy mennyi meccset hozott nekünk.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.03. 21:08:20

Ma jött szembe egy érdekesség:

FC Barcelona have played six matches without Robert Lewandowski this season & have won all six of them.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.03.03. 20:57:58

Egész meccsen ment oda-vissza a letámadás. Mi sose húzódtunk vissza,de egyszerűen most ennyi volt bennem Andris jól leírta, első meccs nyertünk,ugorjunk,de ne ez legyen azért az alap. Nyilván Pedrivel jobban megtudnank tartani, eszméletlenül hiányzik. Jól védekeztünk,de a játékunkat a második félidőben abszolút nem tudtuk játszani,nagyon jó megfogtak minket. Ebben kell fejlődni a visszavágón,s a visszaterokkel remélhetőleg,fogunk is. De helyén kell kezelni,mert lesz visszavágó is, s a Real nem fogja hagyni magát a Nou Campban sem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7248
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.03. 20:05:45

Szerintem a kettő közt van az igazság. Próbáltuk a saját focinkat játszani, de közben sejtettük, hogy jelen pillanatban ez nem fog menni ezer okból kifolyólag, és beletörődtünk ebbe a szerepbe, úgy hozzáállva, hogy hozzuk ki belőle a maxot. Én valami ilyesmit éreztem. Xavi alig-alig volt ideges, úgyhogy azt nem hiszem el, hogy full le akartuk tolni a madridot a pályáról.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.03. 19:53:01

visca el barca írta:
2023.03.03. 15:19:11
Andris írta:
2023.03.03. 11:21:07
Abszolút tudatos volt
Sokan írjátok, de, bármilyen Xavi nyilatkozatot olvastam, ennek az ellenkezője jött le. Ő a sajat focinkat akarta játszatni, csak hát egyrészt nem volt hozzá alkalmas ember, másrészt nem egy cadiz volt az ellenfél.
Na szerintem ezt nem kell bekajálni. Nyilván nem fogja azt mondani a sajtónak, hogy "antifoci volt a terv, hogy nyomunk egy Gironát mert a sérültek meg minden tesó"...

Persze hogy azt mondja, hogy a szokott játékot akartuk csak nem hagyták. Ez rohadtul nem igaz, a játékosok tudatosan álltak vissza, persze ha ezután mikor megvolt a labda hagyták volna hogy felvigyük tologatni, kicsit megteszik, de az világos hogy egy deka kockázatot nem vállalt semelyik. Az nem véletlen van
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.03.03. 15:27:23

Kár, h lemaradtam a meccsről így, h a kommentek alapján valami kuriózumszámba menő kátenáccsót toltunk :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.03.03. 15:19:11

Andris írta:
2023.03.03. 11:21:07
Abszolút tudatos volt
Sokan írjátok, de, bármilyen Xavi nyilatkozatot olvastam, ennek az ellenkezője jött le. Ő a sajat focinkat akarta játszatni, csak hát egyrészt nem volt hozzá alkalmas ember, másrészt nem egy cadiz volt az ellenfél.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése