Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.10.28. 19:03:40

Szerintem Van Gaal Iniestat rakta be, az biztos. Mallorca ellen,tisztán emlékszem rá. Xavi szerintem Rexach alatt jött vagy volt a bajszos alacsony Ferrer,nem emlékszem a nevére.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.10.28. 18:59:50

Le a kalappal, ha ezt bevállalja, igazi culé. Elképesztő nyertes típus a fickó, én borítékolom a sikert.
Emlékszem az első meccsére, nem sok jót köszönhetünk Van Gaalnak, de ő rakta be anno a csapatba, kiváló játékos megfigyelő lehetett volna, kár, h edzősködni akart :)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3302
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.10.28. 18:54:35

barca0417 írta:
2021.10.28. 17:42:41

Mondjuk a mi helyzetünkben ennyit megengedhetünk.
Szerintem Koeman távozása a játékosokra is annyira pozitívan hat, hogy a Dinamo elleni meccset elhozzuk edző nélkül is. Utána meg jöhet Xavi. De régóta várok már erre.
Mondjuk ebben nem lennék olyan biztos. A felszabadultság egy dolog, biztos lesznek jelei majd a pályán, de nem rossz az a Dinamo. Van mit rendbe tenni, kezdve a védekezéssel, 1-2 emberrel nem ártana elbeszélgetni kicsit ( Pl Gavival hogy nem kell 10 percenként sárga laposan odalépni :D ). Lesz itt dolga Xavinak, és minden nap számít, így lehet vele Laporta is.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.10.28. 17:42:41

Chino írta:
2021.10.28. 17:19:44
Az Al Sadd elvileg nem gördít semmi akadályt Xavi távozása elé, még pénzt sem kell fizetni. Mindössze annyit akarnak, hogy a november 3.-i meccset még ő vezényelje le, utána minden további nélkül elengedik. Annyit még szeretnének, hogy valamikor a Barca majd Dohában játsszon egy barátságos meccset.
A Barca viszont már a Dinamo ellen őt szeretné a padon.
Mondjuk a mi helyzetünkben ennyit megengedhetünk.
Szerintem Koeman távozása a játékosokra is annyira pozitívan hat, hogy a Dinamo elleni meccset elhozzuk edző nélkül is. Utána meg jöhet Xavi. De régóta várok már erre.
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.10.28. 17:30:26

arra az egy meccsre visszamehetne repulon is :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.28. 17:19:44

Az Al Sadd elvileg nem gördít semmi akadályt Xavi távozása elé, még pénzt sem kell fizetni. Mindössze annyit akarnak, hogy a november 3.-i meccset még ő vezényelje le, utána minden további nélkül elengedik. Annyit még szeretnének, hogy valamikor a Barca majd Dohában játsszon egy barátságos meccset.
A Barca viszont már a Dinamo ellen őt szeretné a padon.
Forca Barca!!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.10.28. 14:51:58

Oké köszi. Reméljük a legjobbakat, aztán jövőhéten jöhet a Maestro!
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.28. 14:39:50

geridoss írta:
2021.10.28. 14:29:59
Ő a B edzője? Nem úgy volt, hogy őt hagyják, nem akarják megbontani a munkáját? Vagy majd Xavi érkezésével visszamegy? Erről nincs semmi info?
Ő az igen, a nyár óta a Barca B edzője, ő lett Pimienta utódja.

Ideiglenes edzőként, csak pár meccs (1,2,3?) erejéig edzi és készíti fel az első csapatot, utána megy vissza a B-hez. A jelenlegi B másodedző foglalkozik addig a második csapattal.

Ez csak egy ideiglenes megbízatás.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.10.28. 14:29:59

Titinho írta:
2021.10.28. 14:13:14
Sergi Barjuan lett az ideiglenes edző!

Ő a B edzője? Nem úgy volt, hogy őt hagyják, nem akarják megbontani a munkáját? Vagy majd Xavi érkezésével visszamegy? Erről nincs semmi info?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
SergiBarjuan
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.01.07. 16:24:43

2021.10.28. 14:18:50

Nocsak,kineveztek... sok sikert nekünk :D
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.28. 14:13:14

Sergi Barjuan lett az ideiglenes edző!

Ma délután Laporta a játékosoknak mutatja be, holnap pedig együtt tartanak sajtótájékoztatót.

Xavi érkezéséig lesz az első csapat edzője.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.28. 13:39:43

Fociszempontból vagy 6 éve nem éreztem ilyen jól magam. :D Még nem is merem elhinni, hogy egy az eddig látottak alapján szakmailag felkészült és jó pedagógus, aki megkísérli a romantikus játékstílus modernizált változatát bevezetni. Hogy a focinknak lesz célja, de ami a legfontosabb, hogy végre egy normális ember ül a padon - azaz inkább járkál az alapvonal mellett, együtt élve a játékkal. Odáig süllyedt ez az egész, hogy nekem ez utóbbi már felüdülés lesz önmagában.

Ha tényleg jön, szerintem a személyisége miatt ő ténylegesen bizalmat fog kapni hosszabb távra is. A vezetőségtől és a szurkolóktól is.

Szerintem ha tényleg jön november közepe körül, akkor december végére már látszani fog a keze nyoma. A Saddnál is nagyon gyorsan látszott.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.10.28. 13:33:31

Nagyon jó hírek, komolyan mondom 10 éve nem voltam ilyen lelkes. Nagyon jó előérzetem van. Helyére kerül a puzzle. Lehet optimista vagyok, de már egyszer ezt átéltem Laportával, bízok benne, hogy jót húz Xavival. Az elnökválasztás így lesz teljes.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.28. 12:49:07

soadroli írta:
2021.10.28. 12:32:57
elvileg Ricard Pruna is visszatér madj Xavival.
Igen igen, ez lenne még csak a jó hír. 8)

Alemany és Rafa Yuste úton vannak jelenleg Dohába, hogy személyesen megegyezzenek Xavival és klubjával.

Az Al-Sadd hajlandó elengedni Xavit, viszont szeretnék, hogy legalább az utolsó meccsükön is még ő dirigálná a csapatot a másfél hónapos szünetük előtt, ami november 3-án szerdán van az ősi rivális Al Duhail ellen. Xavi a szombati Al Ahli elleni hazai meccsen szeretne búcsúzni a dohai klub szurkolóitól, tehát most szombaton még biztos őket irányítja. Eddig veretlenül vezetik egyébként a bajnokságot, 7-ből 7 győzelemmel. A bajnokságban 2020. márciusában kaptak ki utoljára, 34 meccses veretlenségi széria van mögöttük. (30 győzelem, 4 döntetlen).
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.10.28. 12:32:57

elvileg Ricard Pruna is visszatér majd Xavival.
Kép
dkveszta87
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.04.11. 09:01:20

2021.10.28. 11:57:16

Őszintén szólva, én nagyon bízom benne, hogy Xavi érkezik a padra és valamiért nagyon jó előérzetem van vele kapcsolatban - aztán lehet, hogy lehuppanok a földre majd sokadmagammal, mert nem jön be :o Ramaty helyzetbe érkezik, nem vitás, de ugyan mire várnánk még és kire, ha nem most és nem ő rá? Nem lenézve őket, de ha az arabokkal meg tudta taníttatni a gyors- rövid passzos, kreatív focit, amit ő szinte a génjeiben hordoz és tanult itt is, akkor a mi jelenlegi keretünkbe is át tudja ültetni. Részben olyan fiataljaink vannak, akik ebben nevelkedtek és még a felnőtt csapat edzői nem írtották ki belőlük, másrészt olyan érkezett fiatalok, akik erre alkalmasak - szerintem Demir és Frenkie is alkalmas erre. Lehet nem jön be, de most ezt meg kell próbálnunk, mert szegény RK-al csak mentünk lefele még jobban a lejtőn! Legyen szerencsénk Xavival, nekem jók a megérzéseim [-o<
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.10.28. 11:52:24

Bob_Marley írta:
2021.10.28. 11:25:04
Ha ez igaz,rá se vár könnyű sors. Nekem a legelkeseritobb az egészben,ahogy ennek a Koeman időszaknak a hangneme,vezenylese zajlott. Itt a közeg is bőven benne volt a gyengébb időszakban,ami ezt az évet tekinti. Tavalyi évvel nem volt akkora gond,de itt ha már egy Koemant is kikezdett a közeg,sajnos Xavira se vár semmi jó.
Azért érzésem szerint Koeman nagyon keménye megdolgozott azért, hogy ennyire "kikezdje a közeg". Ez a közeg most sem a játékosi legenda voltát, az egykor elért eredményeit vagy erényeit vitatta. Hanem azt, mennyire képtelen volt érdemi előrelépést tenni a csapatával játékszínvonal terén. Igazán talán nem is a tavalyi bajnoki buktát vagy az évek óta egyébként is esélytelen BL-eredményeket kéri számon rajta senki.

Viszont az a pökhendi stílus, ahogyan folyamatosan megnyilvánult, szerintem a nem túl szórakoztató játékkép mellett sokaknál ez nyitotta ki a bicskát. Ahogy folyamatosan másokban kereste az okokat, egyszer nem mondott olyat, hogy "rossz taktikát választottam, rosszul mértem fel az ellenfelet vagy rosszul cseréltem" Mindig más volt a hibás, mindig rossz irányba nőtt a fű vagy puha volt a labda. Ez a felelősség teljes és következetes hárítása lehetett az egyik fő ok arra, hogy kikezdte az a bizonyos közeg.

Valahogy Xavinál nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen stílusban ossza ki meccsről meccsre a játékosait és mindig megkeresse, hogy rajta kívül ki volt a sáros a bukásban. Persze ez csak feltételezés, hiszen még nem hallottam edzőként nyilatkozni sem győzelem, sem vereség után. Ha tényleg jön, mindkettőre fogunk kapni példát és akkor elválik, hogy kinek van/volt/lesz igaza. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.10.28. 11:25:04

Ha ez igaz,rá se vár könnyű sors. Nekem a legelkeseritobb az egészben,ahogy ennek a Koeman időszaknak a hangneme,vezenylese zajlott. Itt a közeg is bőven benne volt a gyengébb időszakban,ami ezt az évet tekinti. Tavalyi évvel nem volt akkora gond,de itt ha már egy Koemant is kikezdett a közeg,sajnos Xavira se vár semmi jó.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.28. 10:49:09

barca0417 írta:
2021.10.28. 10:37:41
Albert Capellas kicsoda? Tudsz vagy tudtok róla valamit?
Régebben ő volt a B csapat másodedzője 99-2003-ig, majd Laporta kinevezte az akadémia vezetőjének ahol egészen 2010-ig volt.

Most hogy Laporta visszatért, vissza hozta őt is, július 1-től van a klub alkalmazásában szintén mint az akadémia vezetője. Patrick Kluivertet váltotta ezen a poszton. Ezelőtt még Dániában és a Dortmundnál dolgozott.

Felmerült még Sergi Barjuan neve is, mint a jelenlegi B csapat trénere, de úgy néz ki nem akarják kivenni a B éléről, inkább Jordi Cruyff és Alemany javaslatára Capellas lesz a megbízott edző.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.10.28. 10:37:41

Albert Capellas kicsoda? Tudsz vagy tudtok róla valamit?
Kép
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2021.10.28. 10:37:10

Titinho írta:
2021.10.28. 10:01:55
A Catalunya Radio, a Rac1 és a Sport is beszámol róla, hogy Xavi lesz a következő edzője a Barcának, ami a napokban lehet hivatalos.

Megbízott edzőként Albert Capellas veszi át a csapatot, aki a hetvégi Alaves, és a jövő heti Kijev illetve Celta Vigo ellen fogja irányítani a csapatot.

Xavi ékezése a válogatott szünet alatt valósulhat meg november 6-tól, akinek november 20-án az Espanyol ellen lehet a bemutatkozása.

Xaviért 1 millió euró lelépési pénzt kell majd fizetni.
Így legyen! [-o<
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.28. 10:01:55

A Catalunya Radio, a Rac1 és a Sport is beszámol róla, hogy Xavi lesz a következő edzője a Barcának, ami a napokban lehet hivatalos.

Megbízott edzőként Albert Capellas veszi át a csapatot, aki a hetvégi Alaves, és a jövő heti Kijev illetve Celta Vigo ellen fogja irányítani a csapatot.

Xavi ékezése a válogatott szünet alatt valósulhat meg november 6-tól, akinek november 20-án az Espanyol ellen lehet a bemutatkozása.

Xaviért 1 millió euró lelépési pénzt kell majd fizetni.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.10.26. 10:38:28

Már azzal előrébb lennénk, hogy egy szerethető, intelligens,népszerű figura ülne a padon. Nem egy pökhendi, arrogáns nagyképű valaki. Aki hiába játékoskent legenda, edzőként semmit sem mutatott 1,5 év alatt.
Amúgy Xavi miről volt híres: játékintelligencia, kontroll, emberileg példás hozzáállás, viselkedés.
Koeman : kemény védő, remek rúgótechnika és lövőerő.
Már ez is sokatmondó.
Simán el tudom képzelni hogy Xavival a padon is bosszantó vereséget szenvedünk, de azt valahogy nem, hogy ilyen kilátástalannak tűnjön a játék képe, és hogy ne tudjon belenyulni a meccsbe sehogy.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.10.26. 09:02:24

https://vm.tiktok.com/ZM8P8efmw/

Jöjjön

Nincs semmi veszíteni valónk már
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.20. 16:32:11

Elég szépen elmagyarázta a lényeget. Látszik, hogy konkrét kép van a fejében, ráadásul a meccsiken nagyon kirívó, hogy mennyire át is tudja adni ezt. Az is látszik, hogy nem akar feleslegesen labdát birtokolni, ami továbblépés a begyöpösödött kamutikitakából. Így is gondolja, és látszik is a csapatánál, hogy úgy keresik az üres embereket és területeket, hogy közben kb kötelező haladni vele, a 16-os környékénél meg nincs passzolgatás a végtelenségig, vagy átlövés, vagy be a résbe. Esetleg kidobni a szélre, és beadás. Ezek tisztán kirajzolódnak a meccseken is.

Ami szerintem nagyon támogatná az érkezését, hogy a játékosállomány most egyre inkább alkalmas erre. Az olyanok koptak ki, mint Rakitic, Vidal, akik a maguk módján nem rossz játékosok, de nem feltétlenül ebbe a rendszerbe valóak. Ezekből talán már csak DJ van itt, de ő szerintem elég finesszes játékos ahhoz, hogy át tudjon állni elég könnyen, Pedri megtanítható szerintem, a Nico-Gavi-Puig trió ebben nőtt fel, és már most megvannak nekik a lényeges alapok gondolkodásban és a technikai tudásban, ehhez ha még jön egy Emre Demir, és 1-2 év múlva beérnek, akkor az álom, és simán lehet belőlük Európa legdominánsabb, s talán legjobb középpályája. Elöl meg Fati, aki szintén remekül tudja ennek az alapjait mivel itt nevelkedett, Depay-al, ha majd beérik akkor Y. Demirrel, akinek nem lesz gondja átvenni a mentalitást. Szerintem az elmúlt 1 év átalakulása ilyen téren a játékosállományban nagyon jól segítené Xavit, ha jönne. Sok játékosnál tényleg csak a maga képére kéne formálni kicsit a már tanult berögződéseket, és kész. Abban sem kételkedem, hogy közben ezt az egészt egy érthető, egyszerű rendszerbe tudná húzni.

Szerintem ha most a bajnokságuk befejetésével ősz végé idejönne, év végére már lenne arculatunk, és elkezdene újra megtelni a Nou Camp, és rá egy évre már elkezdenénk nívóban is megközelíteni a 10 évvel ezelőtti Barcát, ahol már nem tök esélytelenül mennénk neki a BL-nek.

Persze ez csak párnafilozofálás, lehet, hogy nem is jön ide, és lehet, hogy nem is fogja tudni az Európai fociba áthozni azt, amit Qatarban megvalósított.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése