Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.29. 16:07:30

Xavit én nem is annyira öregnek mint egy kicsit inkább fásultnak érzem, nem annyira "kreatív".
Szerintem fizikailag bírna még pár évet, persze fokozatosan egyre hátrébb szorulva Fabregas mögött.
34 évesen arról beszélni, hogy lassabb már fejben... mintha nagypapa lenne. Ha már most lassabb lenne fejben, akkor 40 évesen már a boltba se tud lemenni egyedül, nem találna haza.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.29. 15:52:10

maister6000cm3 írta:Igazából nem értem mért mondjátok, hogy ezentúl 3. számú kp-ként számolnátok vele, mikor már most is az; lévén, hogy fabregas jóval több percet töltött eddig a pályán mint ő (az, hogy legtöbbször hamis 9esként szerintem nem mérvadó, mivel Messi sérülése miatt történt, ha ő egészséges Cesc akkor is játszott volna Xavi és Ini kárára szvsz) és Iniesta is csak pár perccel van lemaradva, annak ellenére, hogy ő többet volt sérült is.


Meg is fogalmaztad a választ. Cesc azért töltött ennyi időt a pályán, mert muszáj volt. Messi hiányában neki kellett ellátnia azt a posztot, a kp-n nem is játszott. Ezért kellett folyamatosan fent lennie, ezért van kiemelkedő játékperce.
maister6000cm3 írta:Lehet öregezni is, de várjuk ki a szezon végét szerintem. Az is elképzelhető, hogy egy hullámvölgy. Ha egy 25 éves Xavi nyújtaná ezt akkor mindenki azt mondaná, hogy csak visszaesett kicsit, majd belejön, de így 34 évesen mindenki véglegesnek gondolja ezt a formát. Szerintem egy kicsit túl van reagálva..
Azért mert Xavinál ez folyamatosan jön ki, és nem 1-2 hónapja esett vissza. Ezért más egy 25 és egy 34 éves játékosnál.
maister6000cm3 írta:Egyszerűen tavaly a csapat bele volt fásulva a tiki-takába ez legjobban rajta csattant ki, mert a társak nem mozogtak. Így neki is csak tovább kellett egyel tennie, és nem ehhez voltunk szokva tőle. Idén változott a többek hozzáállása (főleg az edzőé) és a taktika is direktebb, amihez egy eltunyult Xavinak fel kell pörögnie a tavalyi formájából, újabb megoldásokat kell edzésen begyakorolnia. Profi játékosról beszélünk, szerintem megoldja. Nem szabad elfelejteni, hogy amilyen lassan alkalmazkodik a csapat egésze az új taktikához, Xavinak annál lassabban megy, hisz lényegében az ő játékstílusa volt a régi taktika 70%-a. Viszont, ha tényleg tudna alkalmazkodni és visszarázódni az egy újabb fényes korszakot jelenthetne 1-2 szezon erejéig.
Nem leöregezni akarom, de egy ilyen idős játékos már nem nagyon fog felpörögni, főleg, hogy ebben a játékrendszerben a sok mozgás, gyorsaság elengedhetetlen. És nem csak fizikailag.
Forca Barca!!!!
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.01.29. 15:39:59

Igazából nem értem mért mondjátok, hogy ezentúl 3. számú kp-ként számolnátok vele, mikor már most is az; lévén, hogy fabregas jóval több percet töltött eddig a pályán mint ő (az, hogy legtöbbször hamis 9esként szerintem nem mérvadó, mivel Messi sérülése miatt történt, ha ő egészséges Cesc akkor is játszott volna Xavi és Ini kárára szvsz) és Iniesta is csak pár perccel van lemaradva, annak ellenére, hogy ő többet volt sérült is. Lehet öregezni is, de várjuk ki a szezon végét szerintem. Az is elképzelhető, hogy egy hullámvölgy. Ha egy 25 éves Xavi nyújtaná ezt akkor mindenki azt mondaná, hogy csak visszaesett kicsit, majd belejön, de így 34 évesen mindenki véglegesnek gondolja ezt a formát. Szerintem egy kicsit túl van reagálva. Egyszerűen tavaly a csapat bele volt fásulva a tiki-takába ez legjobban rajta csattant ki, mert a társak nem mozogtak. Így neki is csak tovább kellett egyel tennie, és nem ehhez voltunk szokva tőle. Idén változott a többek hozzáállása (főleg az edzőé) és a taktika is direktebb, amihez egy eltunyult Xavinak fel kell pörögnie a tavalyi formájából, újabb megoldásokat kell edzésen begyakorolnia. Profi játékosról beszélünk, szerintem megoldja. Nem szabad elfelejteni, hogy amilyen lassan alkalmazkodik a csapat egésze az új taktikához, Xavinak annál lassabban megy, hisz lényegében az ő játékstílusa volt a régi taktika 70%-a. Viszont, ha tényleg tudna alkalmazkodni és visszarázódni az egy újabb fényes korszakot jelenthetne 1-2 szezon erejéig.

Más: Fabregas egyre jobb, és kezdem látni benne az igazi irányítót. Jövőre talán "beérik" azon a téren is teljesen.
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.01.29. 14:07:23

Nem tudom, hogy Tata mi alapján rotál egyébként, de nekem megfordult egy dolog a fejemben ami lehet h hülyeség, de azért valamilyen szinten elképzelhető.

Szóval ha Tata a teljesítmény alapján rotál, akkor valszeg Xavi kicsit ez miatt lehet görcsös. Ugyanis mindenki tudat alatt is a 95%-os pontossági passzmutatót várja el tőle, amit sztem ő is tud. Na most lehet h nem ehhez méri a megoldásait, de el tudom képzelni h a minőség rovására kicsit belassít, hogy pontosabb legyen, vagyis ebben az esetben Tata rotációs taktikája nincs jó hatással rá, mert érzi hogy ha gyengébben teljesít egy-egy meccsen vagy tréningen, akkor már ki is kerülhet a csapatból.

Viszont ha Tata rotációs taktikája valóban csak erőtartalékolásról szól és a lehetőségek biztosításáról, akkor nem tudom hogy mi lehet az oka annak hogy Xavi mostanában nem nyújtja azt a magabiztos teljesítményt. Vagyis lehet ebben az esetben a nem folyamatos játék is. Ugyanis ő ehhez van szokva azért ezt megállapíthatjuk.


Összefoglalva én azért felvetem azt hogy ahogy Alexisnél, Pique-nél, Cesc-nél, Pedro-nál többek között bejött ez a rotáció, Xavi-ra nincs jó hatással és pont az ellenkezőjét érte el mint pl. a szemmel láthatóan nagyon sokat javuló Sanchez-nél. Sanchez ugyanis a rotációval csak nyerni tudott, mivel több lehetőséget kapott, de Xavi azért nem biztos hogy ebben a cipőben jár. A fenti két rotálási okot figyelembe véve pedig szintén fennállhat ez, mint okozó tényező

Vagy ez hülyeség így? :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.01.29. 13:29:32

Initom írta: Az ő szerepe a csapat mozgatása,én úgy gondolom. A védelem és a támadósor összefogása,ő az aki állandóan lekéri a lasztit,ha a társ nem tudja kinek adni ő pedig 1-2 mp en belül dobja tovább ,hogy folyjon a játék.
Most ha nem tudnám, hogy Xaviról diskurálunk azt hittem volna, hogy Busi támadásokban való szerepét írtad le.

Xavit amúgy én is már áttenném szívem szerint 3. számú támadó középpályássá. A legutóbbi meccsen volt egy szitu, ami után Alexis is kiakadt hirtelen, hogy nem kapta meg a labdát Xavitól. Nem nagyon emlékszem a chileinek ilyen "kitöréseire", szóval szerintem ez sokat elmond az esetről, és Xavi 100%, hogy észrevette, az ilyeneket észre szokta.. Sanchez a védői előtt volt jó 1m-rel, de nem volt lesen, mert lent beragadt valaki, amint Xavihoz került a labda el is kezdett beindulni ahogy a nagykönyvben meg van írva, erre Xavi felnézett, aztán inkább megfordult és dobott egy oldalra passzt. Én szeretem az öreget, de idén kb Busquets több "gyilkos passzal" rendelkezik mint ő - aki amúgy egyre jobban fejlődik ezekben, még többször pontatlan, de nagyon jó meglátásai vannak sokszor. Régen se vállalt túl sok rizikót a passzaiba - pont a kellő mértékben csak -, de már azokat se nagyon meri meghúzni amiket fénykorában még gondolkodás nélkül beküldött volna sajnos. :?

Na de most nem is fogom én fejtegetni ezt jobban, előttem leírták többen is. Xavival úgy kéne "bánni" lassan mint Puyival mostanság, hogy a kulcsfontosságú meccseken nem őt kezdetni, csak csereként behozni ha kell a stabilitás. Vagy hozza azt a formáját folyamatosan, amit tavaly a Milan elleni visszavágón produkált, és akkor senki nem fog szólni egy szót sem szerintem.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.29. 13:19:17

Bob_Marley írta:Öreg ember nem vénember. Attól, hogy 34 éves, attól még van helye bőven a kezdőben. Továbbra is az egyik legnagyobb játékintelligenciával rendelkező emberke.
sjd,chino és én (illetőleg azóta noname is) szerintem tök jól megfogalmaztuk.
nem hiszem, hogy ne értenéd, mi a lényege.

de akkor :

1. senki nem mondta, hogy az öreg ember az vénember, tőlem lehet 40 éves is, ha úgy játszik, mint mondjuk a pep korszakban.
nem maga az életkor, mint szám az, ami ezeket mondatja velünk, hanem a korral járó visszaesés, lassulás, stb.
2. valóban van helye a kezdőben, csak egyre kevesebbszer, és nem a csúcsmeccseken.
3. a játékintelligencia az egy dolog, az nem múlandó képesség.
viszont ha fejben és gyorsaságát tekintve folyamatosan lassul, erőnlétileg nem fogja bírni a letámadást, és egyre kevesebb a kiemelkedő meccse, akkor önmagában nem elegendő.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.01.29. 08:33:31

Mikor volt utoljára olyan rangadó/fontos meccs, ahol kiemelkedőt nyújtott. Manapság egész meccsekre eltűnik és látszik, h a komolyabb meccsekhez az ő sebessége már kevés.
Ugyanakkor bátortalanabb is lett. Fabregas pl képes ugyanakkora biztonságot nyújtani a kp-n, de mindig benne van a gólpassz a játékában, miközbe Xavinak már nem. Nem örültem, amikor azt mondta h kitölti a szerződését. Tartok tőle, hogy beáll nálunk is a "szent-tehén" effektus.
Puyol esetében mondjuk jól kezelik a szitut, hiszen a fontos meccseken nem Puyol kezd, remélem Xavi esetén is így kezelik.
Jó játékos ő még, de a neki való ellenfél már maximum egy Bilbao, egy Valencia.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.01.29. 04:55:17

Öreg ember nem vénember. Attól, hogy 34 éves, attól még van helye bőven a kezdőben. Továbbra is az egyik legnagyobb játékintelligenciával rendelkező emberke.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.28. 20:44:17

Persze, hogy nem feljejtett el focizni és nem közellenség, de akármilyen fájó is már nem az a Xavi aki akár csak 2-3 éve is volt. Lehet mondani, hogy így mozgatja a csapatot meg úgy, de már az se az igazi. Fontosak ezek a rövid passzok, de sokszor a kárát látjuk. Lelassulunk vele, a védőknek van ideje felvenni a területet/embereket.
Amíg ezzel a labdajáratással örületbe tudtuk kergetni a védelmeket és ő is gyorsabban tette-vette a szerepe talán a legfontosabb volt, de most sokszor a gyorsaságon lenne a hangsúly. Nem egyszer ezen a pillanaton múlt, hogy lesre futott a támadónk és a labdaszerzéseknél is elengedhetetlen, hogy legyen egy mozgékonyabb emberünk. Csinál fantasztikus dolgokat. Lefordulásai egyes passzai egyenesen élményszámba mennek, de nem ez a jellemző.
Félre ne értsen senki, nem azt mondom hogy seggeljen a padon vagy temessük el, de sokszor úgy érzem azon dől el, hogy Cesc vagy Xavi kezdjen, mert az utóbbi egy ikon, ez egy olyan nüansz, ami olykor felé billenti/heti a mérleg nyelvét.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.28. 20:12:41

picit össze lehet mosni xavit, és a tiki-takát, mint az utóbbi évek játékát.

talán pont azért tartozom azok közé, akik egyre kevesebb szerepet szánnának neki, mert ezzel együtt van rá esély, hogy változtatni fog a csapat is.

most nem ez a topicja, de szerintem ezt mindenkinek be kell vallania, hogy változtatni igen is kell.
nem kell crouch-drogba párost venni, és ívelgetni, nem kell kontrafocit vagy kátenáccsót játszani, mert azok nem mi vagyunk, viszont muszáj frissíteni, updatelni az egészet.
ezt a stílust feladni soha sem szabad, de muszáj megfűszerezni, mert nem lesz jó, ahogy a 7-0 sem volt jó.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.01.28. 20:03:19

shutterisland :

Xavi még egy nem lesz,ez szinte biztos. Egy más stílusú játékost kell keresni a posztjára ,mert ekkora zsenit mégegyet... [-X

Van érved amivel egyet értek,viszont : A Barca iskolájának,az ott definiált játéknak talán ő a legnagyobb művelője. Neki nem feltétlen az a feladata ,hogy 12 km fusson egy meccsen,lehet már nem is az,hogy állandóan gyilkost passzt adjon. Erre írtam azt,hogy "ők" jobban tudják miért játszik.
Az ő szerepe a csapat mozgatása,én úgy gondolom. A védelem és a támadósor összefogása,ő az aki állandóan lekéri a lasztit,ha a társ nem tudja kinek adni ő pedig 1-2 mp en belül dobja tovább ,hogy folyjon a játék. Erre szerintem más nem képes ilyen szinten a csapatból...Egy támadás nem csak egy gólpasszból és gólból áll,azt rengeteg mozzanat ,pillanat akár taktika elem előzi meg. Én úgy gondolom Xavi zsenialitása erre hegyeződik ki a korosodásával...Nem róla fognak szólni a cikkek,de attól még nagy szerepe van a mérkőzések lehozásában.
Amolyan Busquets féle háttértáncos' lett ő.(aki szerintem a világ egyik ha nem a legjobbja a posztján,sértő rá olyanokat írni,hogy nem egy makalele a srác,no de mindegy ez nem ide tartozik,a hasonlat miatt jegyeztem meg)


Úgy gondolom a dolgok többségében megegyezik a véleményünk,csak két különböző szemszögből vizsgáljuk a dolgot. Régóta fogalmazódott bennem ez az egy két hsz Xavi "védelmére" ,de általában inkább csak olvasom a fórumot és a nagyobb ,értelmesebb eszmecserékbe szeretek belefolyni de annyian átestek már a ló túloldalára ,hogy nem bírtam tovább.
Abi & Tito
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.28. 19:53:35

shutterisland írta:
az, hogy még mindig KÉPES adott esetben legmagasabb szinten focizni, azt bizonyította az eb döntőn 2012-ben, vagy a milan elleni visszavágón, nyilván nem felejtett el ő focizni.
A Milan elleni odavágón meg pl. azt, hogy már nem képes, asszem akkor írtam ebbe a topikba először.
Ezeken a Malaga szintű meccseken ő is jól elvan, mert focizni tényleg nem felejtett el, de az ennél komolyabb ellenfelek már kikezdik. A Bilbao elleni meccs után gyakorlatilag sokkolt, hogy 85%-kal passzolt, ráadásul ezzel kb. a 6. legjobb volt csak a csapatból, tehát még ebből a nem túl erős teljesítményből is negatívan lógott ki. És minden tiszteletem a Bilbaonak, de ez csak a Bilbao volt, nem egy BL-elődöntő.
A komolyabb csapatok ellen több kell majd annál, hogy A-ból B-be elrúgja a labdát, és hiába tökéletes technikailag (miért ne lenne az, 80 évesen is az lesz), bizony Xavi mind fizikálisan, mind mentálisan egyre kevesebbet tud nyújtani.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.28. 19:39:27

nem arról van szó, hogy tüzes vassal kergetnénk el, de például nálam kérdés nélkül menne a cesc-iniesta páros a középpályára, xavi pedig a lócára.
ez egészen pontosan azt jelenti, hogy bár még így is lennének bőven meccsei kezdőként, és csereként beállva is, de már csak a harmadik számú lenne a fenn említett duó mögött.
azért nem érdekel, hogy cesc nem a kiköpött xavi utód, mert nem is akarom, hogy a csapat csontra ugyanezt játssza mindig.

az, hogy még mindig KÉPES adott esetben legmagasabb szinten focizni, azt bizonyította az eb döntőn 2012-ben, vagy a milan elleni visszavágón, nyilván nem felejtett el ő focizni.
de azt is megérthetik azok, akik mellette kardoskodnak, hogy 34 éves játékosról beszélünk, mind gyorsaságban, mind fejben kis túlzással napról napra lassabb, egyre kevesebb váratlan, gyilkos passz, vagy kockázat van a játékában.
arról nem is beszélve, hogy ha vissza akarjuk hozni az egész pályás letámadást, és tudtommal tata erre törekszik, akkor sem ő a legjobb megoldás.

az, hogy
Nálunk sokkal okosabb és hozzáértőbb emberek döntenek úgy, hogy meccsről meccsre helye van kezdőcsapatban,persze ha ha egészséges....és úgy gondolom ez nem lehet véletlen.
meg olyan dolog, hogy soha az életben nem lenne értelme beszélgetni az átigazolásokról, kezdőcsapatokról, vagy véleményezni ezeket, hiszen a scoutok és az edzői stáb nyilván jobban értenek hozzá, és többet tudnak a futballról.

khedira mourinho és ancelotti madridjában, és löw német válogatottjában is alapkezdő, mégsem ért egyet vele 10-ből 9 madridista.

bár ha konkretizáljuk, pepnél még alapember volt, szinte végig jogosan, az stimmel, aztán jött vilanova és martino, azért ők nem akkora nevek és karakterek, hogy ne lehessen megkérdőjelezni a döntéseiket.
főleg, hogy vilanovánál az érzelmi alapok és a pep hagyaték is benne volt a dologban, martino pedig nem azzal fog nyitni berobbanva az európai fociba, hogy levágja a padra a barca jelenlegi talán legnagyobb ikonját.

vdb-nél is alap, ezt láthatjuk, de mivel próbálta (és sajnos még próbálja is, pedig nem kéne már) a barcát koppintani, elengedhetetlen volt, remélem a vébén nem lesz már kezdő.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.01.28. 19:16:39

La Pulga írta:Meccsekről meccsekre egyre rosszabb, csak hátráltatja a gyors támadást. Komolyan az is vicc volt, hogy 2 méterről nem tudta berúgni :roll:
Mintha egy Emmanuelson szintű játékosról írnátok páran. Nem értem miért van az ,hogy szerintetek Xavi hátráltatja a csapatot.
Ti egyáltalán figyelemmel is követitek a játékát vagy csak szavakkal dobálóztok?Szinte minden meccsen az egyik legjobbunk,zseniálisan fordul,passzol,mozog el ami a játékunk alapja. Aki ezt nem látja...tény és való,hogy már korosodik és ennek meg vannak a hátrányai lásd,nem tud annyit futni,de van ő akkora zseni ,hogy ezt tudja még egyenlőre egyensúlyozni. Az utóbbi meccsek Xavija igenis kezdő szintű játékos.
Nálunk sokkal okosabb és hozzáértőbb emberek döntenek úgy, hogy meccsről meccsre helye van kezdőcsapatban,persze ha ha egészséges....és úgy gondolom ez nem lehet véletlen.
A játéknak a taktikánknak 1000 olyan eleme lehet amiről nekünk fogalmunk sincs ,hogy egy játékos végülis hogyan teljesít,mit is várnak el tőle,mi az ő feladata,adott szituációkban mi a teendője.
Xavi úgymond szekálása mostanában divat lett,de amíg nincs a háta mögött egy kirobbanó formában lévő tehetség nem fog kiszorulni,majd csak akkor míg Fabregas vagy Iniesta nem lesz eléggé érett az egész csapat karmesterévé válni...
Abi & Tito
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.01.28. 18:14:49

Látom mindenki elment mellette: (másod) kapitányunk 3 napja ünnepelte 34. születésnapját! Isten éltesse sokáig a karmestert, és kívánom, hogy mutassa meg a kritikusoknak tavasszal, hogy jó helyen van még nála a "pálca".
Kép
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2014.01.19. 21:09:33

Nagyon fáj de tényleg csak lassítja mostanában a támadásainkat. Bár érdemes hozzátenni azt is, hogy esélye sem volt normális helyzetbe hozni a társakat. Ha lenne egy Eto'o szintjén helyezkedő csatárunk, tuti nem maradna labda nélkül.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.01.19. 20:53:54

Meccsekről meccsekre egyre rosszabb, csak hátráltatja a gyors támadást. Komolyan az is vicc volt, hogy 2 méterről nem tudta berúgni :roll:
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.01.18. 12:58:56

Ő egy igazi példakép. És a hűség szobra is egyben. Hány és hány tehetség ment el, mert türelmetlen volt? De Xavi végig kitartott a csapat mellett, jóban, rosszban. Tiszteletre méltó! =D> =D> =D>
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.01.18. 12:40:43

Nem semmi, lejátszott 700 meccset "észrevétlenül".

Emlékszem a bemutatkozására (uram atyám, volt vagy 15 éve.... :cry: ), Van Gaal berakta, olvastam a teletexten, h Hernandez is góllövő, először azt hittem, h a mexikói csatárt (Luis Hernandez) igazoltunk le, örültem neki, utána láttam a tévében, h nem stimmel a fizimiska. :D Akkor kicsit bántam, ma már nem igazán. [-o<

Kivételes képességű játékos, akit nem akkor venni észre, ha játszik, hanem akkor amikor nem játszik. Néha úgy focizott nélküle a csapat, mint egy "csürhe", bejött, összekapta, ment a zsuga, helyére került a meccs. Biztos vagyok benne, h itt fejezi be a pályafutását, 2-3 szezonja még van a fickónak, azért az 1000 már irreálisnak tűnik.

Ki lehet az örök csúcstartó, meccsek számát tekintve klubcsapatban? Pelé sok meccset játszott, arra emlékszem...vagyis dehogy emlékszem, tudok róla. :lol:
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.01.18. 12:37:24

Le a kalappal Xavi előtt. Hihetetlen már az, amit eddig elért, és szerintem várnak még rá szép élmények. Messi talán egyszer megdönti ezt a rekordot, de a mai labdarúgásban egyre valószínűtlenebb, hogy valaha megdöntik Xavi meccsszámait.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Yaya(07-10) 2014.01.18. 12:40:46-kor.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.18. 12:15:39

10 évig biztosan nem dönti meg senki xavi rekordját.
messi : 392 meccs (elvileg)
ő még könnyen megdönthetné, ha itt maradna pályafutása érdemi részének végéig.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.18. 11:16:51

Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.17. 16:07:43

azért az durva hogy az 5 legtöbbet pályára lépő játékos között 4 mostani is van. így hogy vitya nyáron elmegy, 10 évig biztosan nem dönti meg senki xavi rekordját.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.01.17. 15:26:05

Egészen elképesztő ez a szám, micsoda karrier, Pep alatt pedig mindent megnyert, amit egy sportember kívánhat magának. Kalapom előtte, micsoda játékos. :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.17. 13:50:59

700!
Kép
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése