Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5167
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.11.05. 11:56:07

Xavi hivatalos.
Official: FC Barcelona have paid Xavi's release clause of €5 million.
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.05. 11:45:43

Chino írta:
2021.11.05. 10:56:47
A Sport szerint a stábjából hét embert fog magával hozni, akikből vannak olyanok aki már dolgozott a Barca B-ben.
Köztük van egy erőnléti edző és egy fizioterapeuta is. Hátha ezzel sikerül redukálni ezt a töménytelen sérülést.
Ők azok:

Two assistants: Òscar Hernández and Sergio Alegre. (Testvérei)
Physical preparation: Iván Torres.
Analists: David Prats, Toni Lobo and Sergio García.
Physiotherapist: Carlos Nogueira. [md]

3 kikötése volt egyébként Xavinak Laportának:
1. Hogy a saját embereit hozhatja, akik fentebb láthaóak.
2. Ricard Pruna visszahozatala az orvosi stáb élére, folyamatban.
3. Egy tipikus szélső igazolása lehetőség szerint, amennyiben mód van rá.

Az utolsó feltételnél 2-3 játékosnak távoznia kellene januárban, ami a hírek szerint be is fog következni: Coutinho, Luuk (vissza Sevillába), Umtiti.

Ma estére várja mindenki a hivatalos bejelentést, holnap már a Barca delegációval együtt tér vissza Barcelonába, a Celta elleni meccset már a helyszínen nézné meg.

Egy két dolgot még tisztáznék itt, mert sokaknál van egy kis káosz.
1. Most kezdődött el a "téli szünet" a quatari bajnokságban, ezért kellett még erre a két meccsre maradnia Xavinak. 1,5 hónap szünet következik most.

2. SEHOVA nem megy az elnök TÁRGYALNI, sem játékosért, sem edzőért, mindenhova a sportigazgató és max alelnök megy. Akik ezzel dobálóznak nem tudom hol élnek. Mikor látott valaki egy Abramovicsot vagy Manszur Sejket vagy Perezt hogy személyesen megy tárgyalni? A Citynél még Soriano sem megy, pedig Ügyvezető csak Txiki megy mindenhova. Nálunk meg ez Alemany feladata és max Yuste (régen is ő oldotta meg ezeket), akik fikázzák emiatt Laportát, mert nem ment a sejk kérésére nem tudom tényleg mit hisznek. Nagyon is jól tette, hogy nem ment.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.05. 10:56:47

A Sport szerint a stábjából hét embert fog magával hozni, akikből vannak olyanok aki már dolgozott a Barca B-ben.
Köztük van egy erőnléti edző és egy fizioterapeuta is. Hátha ezzel sikerül redukálni ezt a töménytelen sérülést.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.05. 10:13:34

Ne tudom láttátok e a Chevy Chase féle első Vakáció filmet.

Nekem kicsit olyan a helyzetünk mint amikor megvették a kocsit az elején.

Elmegyünk kinézzük a nekünk tetsző modellt, de hát azt nem szállították le, de van itt egy ami még jobban megfelel az igényeinknek csak semmire se jó egyébként. Na neeeem vagyunk mi hülyék, akkor inkább marad a másik. ÉÉÉssss erre azt már bezúzták így pedig el kell hozni azt, ami mégúgy megfelel az igényeinknek, de egyébként semmire se jó.

Pont így jártunk. Oké legyen Xavi, az a foci amit ő toll teljesen megfelel annak amit itt nálunk akarunk. Kirúgjuk ezt a vadökör Koemant, de ameddig meditáltunk azzal, hogy kirúgjuk-e vagy sem, nem volt annyi eszünk, hogy letárgyaljuk az edzőváltást, vagy legalább megeresszünk 4-5 videócheatet az arabokkal, csak annyi az agyunk, hogy: "- Xavi kell! Nem fizetünk érte! Még spanolni se megyünk oda!"- játszuk az agyunk, mint az ostoba tini gorilla a párzásnál, de a nagy hímhez oda se merünk menni. Így fogunk kilyukadni oda, hogy van egy edző aki még jobban megfelel az igényeinknek, csak semmire se jó és el kell majd hozni őt. Nevetséges amit csinálunk.

Egyébként én nem vártam csodát Laportátol, de annyira koncepciótlanul kezeli a dolgokat, hogy fáj. Sodródik az árral, csak reagál a ránk boruló bilire, de egy lépést nem tett még, hogy álljunk már arrébb a bilitől, ne ránk fröcsögjön már a cucc...
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.05. 10:02:29

Aláírt már?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2021.11.05. 08:48:22

Azért ez a "miért nem hozta tavaly nyáron?" kérdés nem teljesen ilyen egyszerű szerintem...

1: Xavi ugye Laporta ellenfelét támogatta a kampányban. Na most az Xavi részéről is nagy arcvesztés lett volna, ha az elnökválasztás után pár hónappal már alá is ír a konkurens elnökkel....

2: Nyáron sok hírt lehetett hallani, hogy Xavi nem akar jönni, nem érzi még késznek magát a feladatra, nem ilyen helyzetben akarja átvenni a csapat irányítását, stb... Pedig állítólag könyörögtek neki nem egyszer, nem kétszer...

3: Akkoriban még annyira se engedhettük meg magunknak, hogy kifizessük Koeman 12 millióját, mert még a kalapban volt Messi fizetése is. Mivel Leo az utolsó pillanatban távozott, akkor már nyilván Xavit se lehetett volna elrángatni.

4: Xavi mostani szándékában szerintem benne van az is, hogy látja, hogy akkora a baj a csapatnál, hogy na jó, üsse kő, akkor próbáljuk meg...ha ezzel segítek szeretett klubomnak, akkor legyen. Plusz ugye mostanra lett nagyon sok fiatal az első csapatban, gondolom ez is vonzó számára.

Ami meg Laporta tárgyalásban betöltött szerepét illeti...

1: Ha az araboknak tényleg olyan fontos gesztus, hogy ott legyen, akkor mélységesen csalódást keltő, hogy a saját PR-ja miatt nem volt hajlandó elutazni...

2: Az első felsorolás 1-es pontjához visszacsatolva, Xavi irányába is szimbolikus lett volna, ha oda repül és saját maga zárja le a tárgyalásokat...

3: Látva a dolgok alakulását, kicsit úgy érzem, hogy Ő se volt annyira biztos az üzlet sikerességében, mint amennyire kommunikálta...így meg ha esetleg nem sikerül nyélbe ütni, akkor megint lesz kit hibássá tenni a saját kudarca miatt.
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.05. 06:48:45

Ahogy írtad, teljesen mindegy, mennyi az annyi, ezek elvek, ha ez az ára, ki kell fizetni, ha meg 5 milliót nem tudunk, akkor megette a fene az egészet. Hamarabb kellett volna gondolkodni, pl. nyáron, nem szezon közben. Nem is értem mit gondolt Laporta, amikor elkezdte a szezont Koemannal. Tudta, hogy egy rakás... Persze értem, nem volt pénz... de most van??? Ez lett volna a legfontosabb nyáron! Nem Agüero, hanem Koeman leváltása!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.11.04. 22:41:17

Teljes kabaré, mert ha jól értem a Barcelona tárgyalási stratégiáját, akkor gyakorlatilag minden felelősséget rátolva Xavival próbálják meg elintéztetni, hogy járja ki a csapattulajoknál az ingyen való elengedését (és itt nem arról van szó, hogy az araboknak a lelépőzáradék aprópénz - mert az -, hanem az elvekről). Most nem azért, de Laporta igazán személyesen oldhatná ezt a részt ahelyett, hogy a vezetőség második vonalát és az általa elvben akart edzőt kapacitálja a feladatra. Illetve ha valamiért nem jön össze, amit még mindig nehezen hinnék el, könnyen találhatja meg a bűnbakot.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.04. 22:30:50

recrea írta:
2021.11.04. 20:08:10

Ha nem kell nekik a pénz, akkor minek van a szerződésben 5 milliós záradék?
Ezt komolyan kérdezed? Hát leginkább azért van (mindenkinek mindenhol) kivásárlási ára,hogy ne tudjon valami bugris beúszni szezon közepén csak úgy lenyúlni a fontos emberünket.

Valahol no comment ez az egész helyzet. Szezon közben akarnak elhozni valakit,akit pár hónapja ingyen is hozhattak volna(és lehet az arabok a téli elengedésbe is jobban belemennek,ha előre megbeszélik) és ahelyett,hogy letennék az árát, még itt kuncsorognak.
Értem,hogy ez a dolguk, mindig a legjobb üzletet kell kötni, de na. Valahol ez is egy morális válság (az én értékrendem szerint legalábbis).
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.04. 22:20:21

recrea írta:
2021.11.04. 20:47:08
davi10 írta:
2021.11.04. 20:12:25


Miért ne lenne?
Mert ugye nem kell nekik a pénz :roll:

De majd meglátjuk, h ki kell-e fizetni, ha nem, jövök mea culpázni.
A Sport szerint már szinte biztos, hogy jön, este Xavi személyesen beszélt a sejkkel, hogy ne kelljen fizetni.
Nem ártana megspórolni, mert még 3 milliót is ki kell pengetni a ligának.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.11.04. 20:47:08

davi10 írta:
2021.11.04. 20:12:25
recrea írta:
2021.11.04. 20:08:10
Ha nem kell nekik a pénz, akkor minek van a szerződésben 5 milliós záradék?

Ki fogják belőlünk sajtolni.
Miért ne lenne?
Mert ugye nem kell nekik a pénz :roll:

De majd meglátjuk, h ki kell-e fizetni, ha nem, jövök mea culpázni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.04. 20:12:25

recrea írta:
2021.11.04. 20:08:10
Ha nem kell nekik a pénz, akkor minek van a szerződésben 5 milliós záradék?

Ki fogják belőlünk sajtolni.
Miért ne lenne? Ez olyan, mintha lenne egy játékosod kivásárlási ár nélkül.
Feltételezem minden edzőnek van ilyenje.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.11.04. 20:08:10

davi10 írta:
2021.11.04. 19:26:30
recrea írta:
2021.11.04. 17:07:30
Pénzt akarnak, a többi porhintés.
Pont nekik kellene a pénz? Elég sok helyen olvasni, és én is elhiszem, hogy presztizskérdést csináltak a dologból.
Ha nem kell nekik a pénz, akkor minek van a szerződésben 5 milliós záradék?

Ki fogják belőlünk sajtolni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.04. 19:26:30

recrea írta:
2021.11.04. 17:07:30
Pénzt akarnak, a többi porhintés.
Pont nekik kellene a pénz? Elég sok helyen olvasni, és én is elhiszem, hogy presztizskérdést csináltak a dologból.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.11.04. 17:07:30

GeryG írta:
2021.11.04. 17:03:13
Chino írta:
2021.11.04. 13:55:30
Nagyon közel állt a távozáshoz már többektől el is köszönt, és a tegnapi vacsora sem volt teljesen hivatalos. A hírek szerint Xavit nem gátolják semmiben, csak egy gesztusra várnának Laportától, hogy menjen oda és személyesen beszéljen a sejkkel. 5 millió euro fejében azonban mindenképp el lehet hozni, de én sem hiszem, hogy Xavi így akarna "szabadulni" onnan.
A sejk igazából tartja a szavát, nem csinál s.gget a szájából csak ő az elnökkel szeretne beszélni, elvár egy gesztust a klubtól. Szerintem ebben semmi elítélendő sincs.
Oké, ezt nem tudtam. :) Illetve honnan az infó, hogy ez csak amolyan presztízshiszti? Ami ha igaz, tulajdonképpen valóban érthető egy bizonyos fokig. A Barcelonának nagyon fontos ez az edzőkérdés, szóval valóban illenék belőle Laportának is kivennie a részét, nem csak hírnököket küldenie maga helyett. Más kérdés, hogy ha tényleg csak ennyin múlik, akkor azért ez egy picit komolytalan szerintem...
Pénzt akarnak, a többi porhintés.
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.11.04. 17:03:13

Chino írta:
2021.11.04. 13:55:30
Nagyon közel állt a távozáshoz már többektől el is köszönt, és a tegnapi vacsora sem volt teljesen hivatalos. A hírek szerint Xavit nem gátolják semmiben, csak egy gesztusra várnának Laportától, hogy menjen oda és személyesen beszéljen a sejkkel. 5 millió euro fejében azonban mindenképp el lehet hozni, de én sem hiszem, hogy Xavi így akarna "szabadulni" onnan.
A sejk igazából tartja a szavát, nem csinál s.gget a szájából csak ő az elnökkel szeretne beszélni, elvár egy gesztust a klubtól. Szerintem ebben semmi elítélendő sincs.
Oké, ezt nem tudtam. :) Illetve honnan az infó, hogy ez csak amolyan presztízshiszti? Ami ha igaz, tulajdonképpen valóban érthető egy bizonyos fokig. A Barcelonának nagyon fontos ez az edzőkérdés, szóval valóban illenék belőle Laportának is kivennie a részét, nem csak hírnököket küldenie maga helyett. Más kérdés, hogy ha tényleg csak ennyin múlik, akkor azért ez egy picit komolytalan szerintem...
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.04. 15:31:53

A katalán TV3 szerint a Barca kifizeti Xavi 5 millió eurós kivásárlási árát. Nem lesz bari meccs sem.

A SPORT egyik munkatársa szerint Rafa Yuste "megeősítette", hogy Xavi a Barca delegációval együtt tér vissza Barcelonába, holnap lehet hivatalos.

Xavi új szerződéséből, amit idén nyáron kötöttek vele, kivették a Barca záradékot, így nekünk is ugyanúgy fizetnünk kell mint mindenki másnak.

Update:
Jelenleg Yuste és Alemany a szállodában vannak, amíg Xavi és ügynöke a sejkkel személyesen tárgyal. Ezt várja most mindenki, hogy mi lesz ennek a kimenetele.
https://twitter.com/FCBarcelonaFl/statu ... UC5xA&s=19
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
bandihawk
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2007.10.06. 09:54:54

2021.11.04. 14:48:48

Valamiert nekem az az emlekem, hogy az elozo szerzodeseben volt egy ilyen pont, a mostanibol kihagytak
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.04. 14:11:52

Negyed órával ezelőtt lehozta a Sport és a Mundo is, hogy a mai tárgyalások nagyon jól haladtak, jó eséllyel holnap hivatalossá válhat a megegyezés.
Forca Barca!!!!
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2021.11.04. 14:00:36

GeryG írta:
2021.11.04. 12:54:55
Nem tudom, mi húzódhat a háttérben. Ha Xavinak annak idején valóban azt ígérték (esetleg szerződésbe is foglalták), hogy nem gördítenek akadályt a kifejezetten Barcelonába való bármikori esetleges távozása elé, akkor most finoman szólva is s.gget csinálnak a szájukból.
Pontosan ez az egyetlen esély. A öböl-menti emírségek kultúrájában az adott szónak van a legnagyobb ereje.
Egyébként a Laporta topicban leírtam, hogy miért van a szívatás.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.04. 13:55:30

GeryG írta:
2021.11.04. 12:54:55
Nem tudom, mi húzódhat a háttérben. Ha Xavinak annak idején valóban azt ígérték (esetleg szerződésbe is foglalták), hogy nem gördítenek akadályt a kifejezetten Barcelonába való bármikori esetleges távozása elé, akkor most finoman szólva is s.gget csinálnak a szájukból.
Nagyon közel állt a távozáshoz már többektől el is köszönt, és a tegnapi vacsora sem volt teljesen hivatalos. A hírek szerint Xavit nem gátolják semmiben, csak egy gesztusra várnának Laportától, hogy menjen oda és személyesen beszéljen a sejkkel. 5 millió euro fejében azonban mindenképp el lehet hozni, de én sem hiszem, hogy Xavi így akarna "szabadulni" onnan.
A sejk igazából tartja a szavát, nem csinál s.gget a szájából csak ő az elnökkel szeretne beszélni, elvár egy gesztust a klubtól. Szerintem ebben semmi elítélendő sincs.
Forca Barca!!!!
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.11.04. 12:54:55

Nem tudom, mi húzódhat a háttérben. Ha Xavinak annak idején valóban azt ígérték (esetleg szerződésbe is foglalták), hogy nem gördítenek akadályt a kifejezetten Barcelonába való bármikori esetleges távozása elé, akkor most finoman szólva is s.gget csinálnak a szájukból.

És mégis, ha valóban ez a helyzet, akkor mi megszívtuk, mert őket a pénz nem fogja érdekelni, azt meg nem hiszem, hogy számukra akkora értéket képviselne, hogy lepacsizunk velük egy-két bari meccset. Ennek fényében inkább sanszos, hogy a klub már csak presztízsből sem akarja elengedni. Egyfelől Xavi most arrafelé a siker kovácsa, másfelől biztos imádják, hogy most nekik puncsol Európa egyik nagy klubja.

Viszont Xavi keze is meg van kötve. A szerződése még két évig oda köti. Ha most nekiáll hisztizni, hogy márpedig ő el akar menni és kész, azzal csak lejáratja magát. Elengedni még annyira sem fogják (tök mindegy, hogy korábban ezt ígérték-e neki vagy sem, ennyit bőven elbír a bőr a képükön), ráadásul a saját karrierjét is derékba törheti. Ugyanez igaz úgy is, hogy ha Dembele szinten kezdene el működni, hogy amíg itt tartotok, addig belesz.rok a munkába, azzal megint magát tenné tönkre. És ezzel tisztában vannak arrafelé, ahogy azzal is, hogy Xavi ennél százszor intelligensebb. Ha maradnia kell, akkor is keményen dolgozni fog.

Szóval ebben az egész sztoriban jelen állás szerint a jelenlegi klubja csak nyerhet. Mi könyöröghetünk és hízeleghetünk, ők meg egy vállrándítással lerendezhetik, hogy csakazértsem. És akkor ennyi. Xavi is megfeszülhet, akkor sem fogják elengedni, ha nem akarják.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.11.04. 12:27:15

szerintem nem fog tudni eljönni onnan.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.11.04. 12:19:13

Feast4 írta:
2021.11.04. 11:04:31
A Twiter oldalakat olvasgatva ez egyre kevésbé alakul.

A "talán értékelhető nevek" akik szabadok:

Favre, de Boer, Fonseca, Rudi Garcia, Villas-Boas, Pirlo. :lol: #-o

Nagy félelmem, hogy ebből ki fog jönni az, hogy Barjuán marad, vagy valami nagyobb kamuduma közepette hozunk egy olyan embert aki eddig képben se volt.

Nem is értem ,de valamiért félek én attól, hogy a földbe fog állni ez az edzőcsere is? :|
Nem igaz, hogy az egész azon múlik, hogy Laporta nem képes felülni arra rohadt repülőre....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.04. 12:10:38

Feast4 írta:
2021.11.04. 11:04:31

A "talán értékelhető nevek" akik szabadok:

Favre, de Boer, Fonseca, Rudi Garcia, Villas-Boas, Pirlo. :lol: #-o
Jesszusom,Pinyőt kihagytad:) , akkor már inkább Wenger, vagy az öreg Trapattoni. :)
Amúgy nem hiszem, hogy nem lesz megállapodás. Xavi kb. elköszönt, ide akar jönni, ezt artikulálta is.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Válasz küldése
cron