Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.05.30. 13:53:17

Azért a vbt megvárnám, mielőtt xavit eltemetném. Nem értek egyet azzal, hogy ő lenne a kudarcok oka. Szerintem Alba, valdes és ő az akikre egy szavunk nem lehet a mögöttünk hagyott szezonban.
A csapat motorja, mindenkinél többet fut, és o volt az egyetlen, aki az atleti pajzsán lyukat tudott ütni. Kár, hogy neymar kihagyta...

Támogatnám azt, hogy Enrique megpróbáljon egy új koncepciót Cescre építve, de ha az befuccsol,vagy mondjuk pihentetni kell nehéz meccs elott, akkor vissza tudjunk nyúlni a jo öreg labdatartásához, xavival.

A kapitány továbbra is minőséget képvisel, es amikor olyanokat olvasok, hogy egyesek a 2008ashoz hasonló tisztogatást remélnek erősen megkerdojelezem ezen egyedek értelmi képességeit...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.29. 13:10:47

palesz77 írta:
messideco írta:https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 4361_n.jpg

Hát ez bizony Chavi :D Bár kétlem, hogy megmarad ez a frizura :D
Tudtommal egy reklámforgatáshoz öltöztették fel így, és az csak paróka.. :D Legalábbis mintha így olvastam volna egyik spanyol lapban még 1-2 napja.
Tuti hogy paróka, 1héttel előtte még rövid(ebb) haja volt sokkal, meg már most is. :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.29. 10:48:56

De ez nagyon meleg. Fiatalodott vagy 10 évet :lol:
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.29. 10:11:59

messideco írta:https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 4361_n.jpg

Hát ez bizony Chavi :D Bár kétlem, hogy megmarad ez a frizura :D
Tudtommal egy reklámforgatáshoz öltöztették fel így, és az csak paróka.. :D Legalábbis mintha így olvastam volna egyik spanyol lapban még 1-2 napja.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.05.29. 09:00:09

Állítólag a tegnap reggel készült :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.29. 08:21:45

Ez valami régi kép lehet max
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.05.28. 20:56:55

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 4361_n.jpg

Hát ez bizony Chavi :D Bár kétlem, hogy megmarad ez a frizura :D
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.05.01. 14:18:45

Rivaldo11 írta:
hank1ee írta:Egy kis önkritika nem ártana az öregnek az biztos. Mennyei 3-ban betenném még Lisztes mellé a soroksári középpályára. :D
Azért kis tiszteletet nem ártana mutatni irányába. Nem tudja már állandóan hozni a szintet, de hasznunkra lesz még jövőre, az biztos. Hogy mekkora klasszis, azt mutatja, hogy még így is meg tudom számolni egy kezemen, kivel lehetnénk előrébb, mint az öreg Xavi...
Én a legnagyobb bajt abban látom Xavival kapcsolatban, hogy ő legnagyobb gátja, hogy a csapat játékában reformok következzenek be. Ugye ismert anekdota az őszi beszélgetése Tatával...
Szentségtörés leírni, de szerintem jót tenne a csapatnak, ha ő is elmenne nyáron a Valdes és Puyol haverjával egyetemben. Ő egy Barca legenda, de egy kiöregedő legenda kerékkötő lehet egy megújuló csapatban.
Hasznos lehetne a jövőben is, de csak akkor, ha elfogadná, hogy az új Barca már nem rá épül, és edzőnek se mondja meg, hogy mit hogyan csináljon.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.01. 13:40:10

Rivaldo11 írta:
hank1ee írta:Egy kis önkritika nem ártana az öregnek az biztos. Mennyei 3-ban betenném még Lisztes mellé a soroksári középpályára. :D
Azért kis tiszteletet nem ártana mutatni irányába. Nem tudja már állandóan hozni a szintet, de hasznunkra lesz még jövőre, az biztos. Hogy mekkora klasszis, azt mutatja, hogy még így is meg tudom számolni egy kezemen, kivel lehetnénk előrébb, mint az öreg Xavi...
Abszolút tisztelettel vagyok iránta, sőt, minden idők legjobb irányítójának tartom, minden idők legokosabb játékosának a pályán. De már finoman fogalmazva sem a régi, ezt mind látjuk hétről hétre. Csupán azt kívánom, hogy ezzel ő is tisztában legyen. Vannak már nála jobbak, és aki ott játszhatna a helyén, már tavaly is jobb volt. Szerintem Cesc is ott akar játszani, aki Iniestával gyilkos páros tud lenni a középpályán, mellette viszont teljesen kuka. Ez simán magyarázat. Jövőre Xavit a padon szeretném látni tartósan, kis meccseken viszont nyugodtan lehet kezdő.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.01. 12:43:50

Én pl nagyon is tisztelem Xavit és szeretném ha innen vonulna vissza de ha nem megy már úgy neki a játék mint pár éve akkor ezt neki is be kéne látnia és "hagynia kéne" Fabregast többet játszani.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.01. 12:26:43

Rivaldo11 írta: Azért kis tiszteletet nem ártana mutatni irányába. Nem tudja már állandóan hozni a szintet, de hasznunkra lesz még jövőre, az biztos. Hogy mekkora klasszis, azt mutatja, hogy még így is meg tudom számolni egy kezemen, kivel lehetnénk előrébb, mint az öreg Xavi...
Szerettük vagy nem Guti is hasznosan játszott utolsó éveiben a Reálnál, szerintem hasonló szerepet kéne neki adni, mert a kezdőcsapat már valóban távolodik tőle.

Még remélem 2-3 évet lehúz.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.01. 11:55:51

hank1ee írta:Egy kis önkritika nem ártana az öregnek az biztos. Mennyei 3-ban betenném még Lisztes mellé a soroksári középpályára. :D
Azért kis tiszteletet nem ártana mutatni irányába. Nem tudja már állandóan hozni a szintet, de hasznunkra lesz még jövőre, az biztos. Hogy mekkora klasszis, azt mutatja, hogy még így is meg tudom számolni egy kezemen, kivel lehetnénk előrébb, mint az öreg Xavi...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.01. 10:37:13

Xavit már kb csak a neve és a múltja tartja ott kp-n. Jövőre jó eséllyel nem érkezik kp,szóval jobb ha felkészülünk belőle még egy évet! #-o
Abban bízok,hogy az új edző majd őt padoztatja és nem Fabregast.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.30. 21:22:18

Egy kis önkritika nem ártana az öregnek az biztos. Mennyei 3-ban betenném még Lisztes mellé a soroksári középpályára. :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2014.04.30. 20:32:49

én biztos leültetném a padra. olyan lassú meg a tologatott labdái is. Csak a biztos passzok 2m-re.

Ha nem vállalja mehet. Le kellene cserélni a fél csapatot és elfogadni hogy 1-2 évig ott leszünk a bajnokságban de kiemelkedőt nem fogunk elérni. A mostani csapatban több olyan játékos van aki már mindent megnyert..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.30. 19:22:40

hát LE nem fogja kitenni az biztos... egy ujabb ok ami miatt nem lesz jó választás.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.30. 18:46:24

Xavi meg lenyilatkozza, hogy még 5 évet érez magában, és sose volt ilyen jó erőben
#-o

ne igyál többet hernández. :lol:
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2014.04.30. 17:38:24

BarcafanTomee írta:és tegnap is ő adta Neymarnak a lasztit a kapufánál. Én nem érzem azt, hogy ő lenne a fék a középpályán, még ha volt is korábban 1-2 gyöngébb meccse. Nincs most már Iniesta szintjén és magához képest is kicsit vissza esett, de ettől még mindig Maestro.
Hatalmas Maestro az, akinek egész szezon alatt 4 gólt és 6 gólpasszt sikerült összehoznia, a sokat szidott Fabregas mérföldekkel jobban teljesített úgy, hogy sokszor nem is a saját posztján játszott. Már tavaly padoztatni kellett volna és Thiagot játszatni.
Erre Xavi meg lenyilatkozza, hogy még 5 évet érez magában, és sose volt ilyen jó erőben...Ő lesz a Barca Raulja? :?
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.17. 16:27:03

Sanama írta:
Tobias88 írta:Igazán követhetné Puyol példáját és elhúzhatna innen a csába nyáron akár ingyen is. Szégyen amit művel. A Neymar-nak adott passzán kívül az utóbbi 10 meccsen nem csinált semmit. SEMMIT!

Egyszerűen nem hiszem el hogy tavaly Tito és idén Tata sem látja hogy iszonyatosan borzalmas. Thiago is látta tavaly ezt és nem értette hogy miért nem ő játszik TELJESEN JOGOSAN.
Ahhoz képest Barca részeről az az 1 passz volt értékelhető ma is.
Bajnokikon folyamatosan adja a zsugákat, nem tudom miért nem látjátok, csak a csatársor eltöketlenkedi őket.

Ez inkább elég erősen a csapat többi tagjának kritika, hogy a nyugdíjas Xavi adta az egyetlen forintos labdát ma IS.
és tegnap is ő adta Neymarnak a lasztit a kapufánál. Én nem érzem azt, hogy ő lenne a fék a középpályán, még ha volt is korábban 1-2 gyöngébb meccse. Nincs most már Iniesta szintjén és magához képest is kicsit vissza esett, de ettől még mindig Maestro.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.04.09. 22:57:03

Tobias88 írta:Igazán követhetné Puyol példáját és elhúzhatna innen a csába nyáron akár ingyen is. Szégyen amit művel. A Neymar-nak adott passzán kívül az utóbbi 10 meccsen nem csinált semmit. SEMMIT!

Egyszerűen nem hiszem el hogy tavaly Tito és idén Tata sem látja hogy iszonyatosan borzalmas. Thiago is látta tavaly ezt és nem értette hogy miért nem ő játszik TELJESEN JOGOSAN.
Ahhoz képest Barca részeről az az 1 passz volt értékelhető ma is.
Bajnokikon folyamatosan adja a zsugákat, nem tudom miért nem látjátok, csak a csatársor eltöketlenkedi őket.

Ez inkább elég erősen a csapat többi tagjának kritika, hogy a nyugdíjas Xavi adta az egyetlen forintos labdát ma IS.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.04.09. 22:53:21

Igazán követhetné Puyol példáját és elhúzhatna innen a csába nyáron akár ingyen is. Szégyen amit művel. A Neymar-nak adott passzán kívül az utóbbi 10 meccsen nem csinált semmit. SEMMIT!

Egyszerűen nem hiszem el hogy tavaly Tito és idén Tata sem látja hogy iszonyatosan borzalmas. Thiago is látta tavaly ezt és nem értette hogy miért nem ő játszik TELJESEN JOGOSAN.
94:39 6 - 1
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.24. 14:40:16

Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.03.24. 14:32:22

Xavit is megkell dicsérni, tegnap nem kis teljesítményt tett le az asztalra! 8) =D>
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.03.09. 11:23:01

Teljesen egyértelmű számomra, hogy ő lesz a mi Raúlunk ! Emlékezzünk csak vissza, az utolsó 2 évében mindenki azért szurkolt az ellenfelek közül, hogy Raúl kezdjen, mert az azt jelenti, hogy a Real 10 emberrel kezd... Mi még itt nem tartunk, de egyre közelebb vagyunk hozzá... Nagyon rémisztő azt hallani tőle, hogy még érez magában 3-4 évet ezen a szinten...
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.30. 18:40:15

Chino írta:
maister6000cm3 írta:
barca99 írta:
Nézd vissza a 2-6-ot, meg fogsz döbbenni. Jó, talán élete egyik legjobb meccse volt az, de akkor is, szerintem egyre inkább látszik, hogy az abszolút top szinthez kevés. Főleg, mert mintha neki feküdne legkevésbé, hogy próbálunk kicsit gyorsabban támadásokat építeni.
A 2-6-oshoz hasonló meccseken jöttek a gyilkos passzok is, tudjátok miért? Mert a 3 csatárunkból 2 az akkori tán legjobb befejező volt, tudtak érkezni és beindulni, a 3. pedig Messi volt... Most kinek nyomja azokat a passzokat? Messi behúz mindenkit középre, Pedro a legtöbb esetben visszafordul a labdával, Alexis pedig (attól még jó gyerek) 10 indításból 5-öt nem tud levenni úgy, hogy ne pattanjon el tőle a labda. Azokhoz a régi nagy passzokhoz kellettek azért a berobbanó emberek, plusz emlékezzünk Henry légstoppos labdaátvételeire stb... Egy szó, mint száz nem tudtok olyan elemet kiragadni abból a meccsből amit a mai Xavi azon a meccsen ne tudna megcsinálni, és meg is csinálná. Akkor mi voltunk a világ legjobbjai, és aki őket irányítja az az Isten. Láthatjuk mi lesz akkor, ha a legjobb csapat többé már "csak" jó csapat lesz, fogják és kikezdik azokat, akiktől a sikert várnák. (Sokszor nagyon tévúton járva). Lassabb? Ugyan már, sose volt gyors. Nem támad le? Vicc kategória, mert 5 éve se volt egy labdaszerző, mégis megoldottuk. Majd ha a többi középpályás ugyanolyan élesen játszik mint anno, Messi kiviszi magával az embereket szélre, akkor megint a régi lesz, de egy fecske nem csinál nyarat. Plusz valamit kifelejtettem: a 2008/9-es szezonban 38 gólpasszt adott, és ez a mérce sajnos, viszont erre is csak azt tudom írni, hogy volt 2 befejezőnk, és mióta Messi bejött középre a gólpasszok szerepkörét egy az egyben átvette tőle, ráadásul ő lövi a legtöbb gólt is, méghozzá úgy, hogy sokszor nem kell neki gólpasszt adni. Így mégis mi maradt Xavinak a tili-tolin kívül?
A gyilkos passzokkal az a baj, hogy már kicsit sem olyan gyilkosak, mint anno. És ezt nem lehet a támadókra verni, mert az esetek 90 százalékában el se jut hozzájuk a labda. Amellett nem is nagyon próbálkozik vele.
Akkor Ini és Cesc (Messiről nem is beszélve) miért tud olyan gólpasszokat kiosztani, amiket Xavi 2-3 évvel ezelőtt?

És nem a 38 a mérce. Hanem, hogy tudjuk képes olyanra, de már ennek a töredéke sincs, ami bőven írható annak a számlájára, hogy egy kicsit "öregedett", lassabb lett a játéka. Ezt fáj kimondani és még mindig a csapat egyik legfontosabb eleme, szerintem senki nem a padra akarja levágni, csupán az a helyzet, hogy Cesc hasznosabb a csapat számára és ennek arányában kellene játszani nekik.
Azért az nem mindegy, h egy nyílt sisakos meccsen, és egy rendkívüli és minden tekintetben ÚJ szezonban, ahol még az ellenfelek nem a kapujuk előtt állva védekeztek, tudott olyan passzokat adni. Ma már egy előre felé tartó keresztlabdára is alig van terület, nem hogy egy teljesen a védelem mögé beíveltre. Ne gondoljuk azt, h ennyivel rosszabb lenne, mert előtte sem a sebessége, v a labdaszerző képessége volt kiemelkedő. A passzai és ahogyan mozgatta a csapatot, ezek tették nélkülözhetetlenné. Lássuk meg, h az a 38 gólpassz, az nem egy-két méteres körömpassz volt (bár biztos volt ilyen is), hanem egy 30-40 méteres indítás.
Most ilyenre nem igazán vna lehetőség. Az ő képességeit abban a rendszerben, időszakban tudtuk kiaknázni, most pedig Fabregas stílusa eredményesebb.
Xavinak is meglesz a haszna, vannak meccsek, mikor őrá van szükség, van mikor stabilitást ad, van mikor tartja a labdát, fárasztja az ellenfelet. Erre Fabre nem képes. Egyszerűen különböznek.
Válasz küldése