Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.07. 19:34:21

shutterisland írta:xavi,iniesta és fabregas mind hasonló típusú játékosok, nem is értem ezt.
mind a 3 kreatív, jól passzoló, technikás, irányítói vénával megáldott (kinél mennyire) játékos, akik közül egyik sem gyors.
van a stílusuk között differencia, nyilván nem csontra ugyanazt nyomják, de rengeteg átfedés van közöttük, az alapokat tekintve hasonlóak, filozófiában és képességekben is egyébként.

ezek apró taktikai elemek, van annyira összeszokott és jó ez a csapat, hogy ez nem jelenthet gondot.
ha gondot jelent, megint csak baj van.
Xavi évek óta ennek a csapatnak a motorja ez nem lehet vitás. Az egyik legfontosabb láncszem, még ha ez nem is olyan látványos, mint pl. Messi esetében, de az ő játékára legalább annyira épül a csapat. Ő a mozgatórugó és ha a mozgatórugó nem működik kiegyensúlyozottan jól, akkor az az egész csapatra kihat. És ugyan az utóbbi időben tényleg nem osztogatja kettesével a gyilkos passzokat, de az évek alatt mindig hozott egy olyan szintet, amire nem panaszkodhattunk szinte sosem. És erre nem sokan képesek, elsősorban fejben. Meccsről meccsre félelmetes pontossággal játszik és ugyan lehet, hogy vannak 5-6 méteres passzai szép számmal, amikkel mozgatja a csapatot(úgy látom sokan előszeretettel vetik ezt a szemére), de megnézném, hogy hányan csinálják ezt utána ilyen precízen hosszútávon. Azt meg elég nagy sarkításnak érzem, hogy nagyjából ennyiből a játéka az utóbbi időben. :D

Egy Cesc típusú játékost pontosan a fent leírtak miatt nem tennék be oda semmi pénzért. Valljuk be az ő teljesítményére nem éppen a kiegyensúlyozott jelző a megfelelő. :) Ha szerkezetet akarunk váltani, akkor rendben van, de ha nem, akkor igenis találnunk kell valakit, aki át tudja majd venni Xavi helyét, mert egy hasonszőrű játékos nélkül koránt sem fog így működni a gépezet. Jelenleg pedig nincs ilyen alternatíva és egyelőre nem igazán körvonalazódik, hogy ki lehetne az. Xavi pedig továbbra is hozza szintet szerintem, úgyhogy nem látom értelmét, hogy változtassunk.

Annak meg pláne nem, hogy egyik napról a másikra szerkezetet váltsunk, mert ez nyilvánvalóan hosszú folyamat, amit különösen nem szezon közben kéne elkezdeni.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.07. 19:29:57

Sanama írta: Szimplán nem azt adják azon a poszton amit Xavi, ezen nem tudom mi olyan érthetetlen. Más a stílusuk. Busquets meg eleve vkp.
Erre csak téged tudlak idézni:
Sanama írta: Ezt most megint jól megaszontad. Érv, és észszerű indok megint 0. :)
Megkérdeztem, hogy konkrétan miben tud Xavi többet nyújtani, erre leírod ugyanazt a konkrétumok nélküli lózungot... Szóval akkor újra: mit ad ezen a poszton Xavi, amit Cesc vagy Ini nem tud adni?

De más a stílusuk, ez nyilván áthidalhatatlan probléma. Mint ahogy nem éltük túl, amikor Ronaldinho helyett a más stílusú Messi kapta meg a 10-est, aztán amikor ugyanez a Messi a más stílusú Eto'o helyett lett a fő gólfelelősünk, amikor Puyol sérülése miatt a más stílusú Mascheranonak kellett játszani a BL-döntőben, amikor Touré helyett a más stílusú Busquets lett a kezdő vkp...
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.11.07. 19:25:13

shutterisland írta:nagy pocskondiázás, hogy nem a 34 éves xavi-puyol párossal képzelem el a kezdőcsapatot, és a fórum 90%-hoz hasonlóan az idei, eddig parádés szezonon kívül a tököm tele volt általában valdessel. (már ha ő klubikon)
egyébként sem hiszem, hogy folyamatosan verném az asztalt bármely ikon ellen is, néha előkerül a téma, vagy akár előhozom én, azt annyi, nem napi vagy heti, de talán nem is havi szintű jelenség ez.

pont ez a lényeg, hogy nálam a csapat az első, és ha szerintem x helyett y kellene, mert azzal jobb lesz, vagy később jobb lehet a csapat, akkor nem fogom azt nézni, hogy ikon e vagy saját nevelés e, vagy sem, mert az is pont egyfajta elfogultság lenne.
lásd iker esete madridéknál.
Végül is rajtad, meg még 3-4 emberen kívül mindenki elismeri, hogy Valdes igenis baromi sokat tett hozzá a csapat sikerességéhez, és sokkal több címet hozott, mint ami elment rajta...biztos a többi emberben van a hiba és mi nézzük a csehkettőt...És igen, Valdes akár tetszik neked akár nem, 20-30-40 év múlva Ramallets mellett lesz emlegetve.

Xavi pedig még mindig hasznos pontja a csapatnak, amely nem arra született, hogy fejjel menjen neki a falnak...igenis sokszor kell az Ő stabilitása, nyugodtsága a csapatnak, hogy kicsit lehiggadjunk, amikor mindenkit elkapott a hév. Lásd tavaly Barca-Milan...gyönyörűen látszott, hogy hogy szabta meg a csapat tempóját és stílusát. Persze könnyebb rámondani, hogy Messi miatt nyertünk 4-0ra, Xavinak köze nem volt a meccs alakulásához.

Nem napi vagy heti, ez igaz. De 1 éven belül a 3-4 is bőven elég...az pedig megvan.

Nálam is a csapat az első. De Xavi tett már annyit a csapatért, hogy cserébe ne kiabálják le a pályáról, mert már nem ad minden meccsen 2 gólpasszt...Nem lóg ki a csapatból.

Iker esete pedig nem lenne ennyire egyszerű, ha Lopez nem védene God-mode-ban. Iker is védene így, ha megkapná a lehetőséget. Számomra óriási rejtély, hogy Carlo miért nem rakta vissza egyből...lehet, hogy ezzel akart tekintélyt szerezni magának a csapatnál, vagy nem tudom... Sajnálatos, hogy egy ekkora legenda karrierjét egy sz..házi murinnyó töri derékba, a puszta egója miatt...Asszem sok mindent elmond az, ahogy a szurkolók és a csapat is kiáll mellette. A puszta jelenléte is sokat dob a Realon. Ugyan ez igaz Puyollal és Xavival...
Kép
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.11.07. 19:19:09

Bob_Marley írta: Ha utódról beszélünk, akkor az meg egyértelműen Busquets, ő az, akiben még ezt látom, hogy gyakorlatilag nincs olyan megmozdulása, ami ne maximálisan eltervezett, s ne pontosan végrehajtott legyen, s ez remek hatékonysággal teszi..
:arrow:
Gareth Tello írta:Az engem is nagyon érdekelne, hogy Busquets mit tudna alakítani Xavi-poszton. Azt hiszem, a Celta ellen volt az, hogy Busquets és Song is kezdett, én már nagyban örültem, hogy végre megláthatjuk, mire képes Sergio kicsit előrébb, aztán számomra megfejthetetlen okból kifolyólag nem ott játszott, hanem az egésznek olyan random hatása volt ( :lol: ), hol Song játszott közelebb a támadókhoz, hol Busi, hol nagyjából egy vonalban tolták, szóval nem igazán azt láttam, amit szerettem volna.
:arrow:
Tényleg kicsit össze-vissza tolták, de Busi mégiscsak más szerepkörben játszott, mint szokott, sokszor kicsit feljebb, ill. több szervező feladattal. És ugyanez a meccs volt az, amin rengeteg labdát elszórt, rengeteg ki nem kényszerített hibát vétett!
Na persze ez csak egy meccs volt, szóval lehet hosszú távon bejönne Xavi helyén, de a Celta-meccs némi kétséget ébresztett - bennem legalábbis.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 19:12:36

nagy pocskondiázás, hogy nem a 34 éves xavi-puyol párossal képzelem el a kezdőcsapatot, és a fórum 90%-hoz hasonlóan az idei, eddig parádés szezonon kívül a tököm tele volt általában valdessel. (már ha ő klubikon)
egyébként sem hiszem, hogy folyamatosan verném az asztalt bármely ikon ellen is, néha előkerül a téma, vagy akár előhozom én, azt annyi, nem napi vagy heti, de talán nem is havi szintű jelenség ez.

pont ez a lényeg, hogy nálam a csapat az első, és ha szerintem x helyett y kellene, mert azzal jobb lesz, vagy később jobb lehet a csapat, akkor nem fogom azt nézni, hogy ikon e vagy saját nevelés e, vagy sem, mert az is pont egyfajta elfogultság lenne.
lásd iker esete madridéknál.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.11.07. 19:02:15

Szerintem meg már baromi unalmas, hogy 2 éve folyamatosan fikázod Xavit. Tisztelet az 0... baromi elfogult vagy negatív irányba a klub ikonjaival szemben. Ezek a játékosok bőven letettek annyit az asztalra, tettek annyit a klubért, hogy ne rúgják ki őket a csapatból, mint tették azt máshol Del Pieroval, vagy Raúllal... Nem kell szeretni őket, nem kell egyetérteni mindenkivel, de legalább a klub legendáit ne pocskondiázd folyamatosan évek óta... De hát végül is minden szurkolótáborban van egy ilyen ember...

Szerk:

Jah és ha az avám miatt nem kell elfogultsággal vádolni...lehetne kint akárki, csak ez annyira jól elkapott kép, hogy 3 éve ez került ki...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.11.07. 18:54:34

azért, mert fogalmad nincs, olvasni talán tudsz.
"akkor játsszon 38 évesen is, játsszuk csontra ugyanezt, aztán majd elsüti, amit a bayern elleni 7-0 után nyilatkozott, hogy "but we had possession". :lol:

aki azon aggódik, hogy mi lesz velünk, ha busquets-cesc-iniesta hármasunk lesz középen, annak csak azt kívánom, hogy ez legyen az életében a legnagyobb gondja."

Én erre reagáltam, és FOGALMAM NINCS :) hogy ebben mi volt az, amire értelmesen kellett volna reagálni. :wink:
Amit idéztél, arra szerintem megfelelően leírtam, amit szerettem volna.
hát akkor mikor? nyáron, sörmeccsen kuala lumpurban semmi értelme. szezon kezedetekor uszintén nem lehet, mert ha beragadunk az baj. a végén meg megint nem, mert akkor hajrá van mindehol.

előbb utóbb muszáj lesz valamikor elkezdeni a változtatást, mer egy biztos (ill. 95%): xavi teljesítmény ennél jobb már nem lesz, csak romlani fog.
Szerintem mondjuk szezon vége felé, amikor a bajnokság már eldőlt, illetve felkészülési szezonban végig, egész nyáron. Nem hiszem, hogy egy ilyen változtatás jó lenne év közben. Mármint azért ez szerintem elég mély változtatás lenne, amihez idő is kell, és nem feltétlen akkor kell megkockáztatni, amikor tavasszal jön a BL
Szerintem meg már baromi unalmas, hogy 2 éve folyamatosan fikázod Xavit. Tisztelet az 0... baromi elfogult vagy negatív irányba a klub ikonjaival szemben. Ezek a játékosok bőven letettek annyit az asztalra, tettek annyit a klubért, hogy ne rúgják ki őket a csapatból, mint tették azt máshol Del Pieroval, vagy Raúllal... Nem kell szeretni őket, nem kell egyetérteni mindenkivel, de legalább a klub legendáit ne pocskondiázd folyamatosan évek óta... De hát végül is minden szurkolótáborban van egy ilyen ember...
+1
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2013.11.07. 19:04:28-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.07. 18:52:41

Sanama írta:Illetve nyilván majd a szezon közepén fognak ezzel elkezdeni variálni.
hát akkor mikor? nyáron, sörmeccsen kuala lumpurban semmi értelme. szezon kezedetekor uszintén nem lehet, mert ha beragadunk az baj. a végén meg megint nem, mert akkor hajrá van mindehol.

előbb utóbb muszáj lesz valamikor elkezdeni a változtatást, mer egy biztos (ill. 95%): xavi teljesítmény ennél jobb már nem lesz, csak romlani fog.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 18:48:56

Érv, és észszerű indok megint 0.
azért, mert fogalmad nincs, olvasni talán tudsz.

leírtam, hogy :
NEM KÖTELEZŐ A XAVI POSZT.

nem xavi játékstílusát és feladatát helyettesíteném cesc-el, hanem szimplán helyette játszana a csapatban.
egyébként is hasonló típusú játékosok, de cesc xavival szembeni erősségeire (direktebb játék, vállalkozóbb szellem, gólerősség) is rá lehet építeni a posztot.
azért van szakmai stáb, edző, meg minden, hogy a taktikai kérdéseket kieszközöljék, és nem egy teljesen különböző stílusú de jongot vagy khedirát akarunk beépíteni xavi helyett, hanem egy fabregast.
ha az krízis, hogy a világ egyik legjobb középpályása helyett hogyan építsük be a másikat, akkor csukjuk be a boltot.

vagy egyébként ti úgy gondoltátok, hogy ha xavi kimegy, akkor egy csontra ugyanolyan felfogású és stílusú játékos mehet helyette csak a csapatba, és majd szintén csontra ugyanazt a tili-tolit fogjuk a következő 10 évben erőltetni ?
mert a (különösen) mostani xavi már csak a klasszikus, lassú, óvatosabb tili-tolira alkalmas.
sokan voltunk azon a véleményen, hogy legyenek taktikai alternatívák, néha direktebb játék, pont ez a személyi csere a kezdőben lenne egy lépés felé.

máskülönben arra sem gondolt senki, hogy iniesta erénye xavival szemben az indulósebessége, nem gyors játékos, viszont azért nyer sok 1v1-et ini, mert az első pár méteren gyors, és el tudja tolni a védője mellett.
ő is öregszik, ő is lassul, így akár ő is lehet a hőn áhított xavi poszt örököse, az esze és technikai képzettsége megvan hozzá, cesc pedig támadóbb szellemben, andrés mostani szerepkörében.


ez a véleményem, ebben benne van a lényeg, és semmivel sincs kisebb vagy gyengébb alapjai, mint amiket te leírtál.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.11.07. 18:36:59

shutterisland írta:akkor játsszon 38 évesen is, játsszuk csontra ugyanezt, aztán majd elsüti, amit a bayern elleni 7-0 után nyilatkozott, hogy "but we had possession". :lol:

aki azon aggódik, hogy mi lesz velünk, ha busquets-cesc-iniesta hármasunk lesz középen, annak csak azt kívánom, hogy ez legyen az életében a legnagyobb gondja.
Ezt most megint jól megaszontad. Érv, és észszerű indok megint 0. :)
Nyilván Xavi a hibás azért is, egyes egyedól. Adjuk el, hozzuk vissza Delut, aztán had szóljon! ;)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 18:35:13

akkor játsszon 38 évesen is, játsszuk csontra ugyanezt, aztán majd mikor elhalad mellettünk a világ, elsüti, amit a bayern elleni 7-0 után nyilatkozott, hogy "but we had possession". :lol:

aki azon aggódik, hogy mi lesz velünk, ha busquets-cesc-iniesta hármasunk lesz középen, annak csak azt kívánom, hogy ez legyen az életében a legnagyobb gondja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2013.11.07. 18:40:46-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.11.07. 18:21:33

Capon írta:Hát az biztos, hogy én sem Fabregasban látom Xavi pótlásának lehetőségét, szerintem hamarabb lesz Busi erre alkalmas mint Farbregas.
Xavi esetében kb. igaza van mindenkinek. Annak is aki azt mondja hogy már kicsit lassabb és körülményesebb és annak is aki ezzel nem ért egyet.
Az igazság a kettő között van szerintem. Xavi a mai napig az egyik leglabdabiztosabb játékos a világon. Ha van rajta védő akkor is képes átvenni, megtartani tisztára játszani magát és továbbadni a játékszert, nála az esetek 90%-ban jó helyen és biztonságban van a labda. Nem csak ő lassítja a játékot hanem kb. a keretünk 80% ezt a focit játssza. Egyébként meggyőződésem ha az edző úgy küldi pályára, hogy forintos gyors labdákat akarok ma látni tőled, akkor Xavi forintos zsinóron húzott labdákkal operálna egész meccsen.
Azt meg kötve hiszem hogy lassabban gondolkodna már, nem egy 80 éves szenilis öregemberről beszélünk.
Hozzám ez áll a legközelebb. Valamelyest elfogult vagyok Xavival szemben, ha meg kellene határozni 1 embert a csapatból, nálam ő az abszolút numero uno. Valóban lassult, védekezésben tényleg lemarad, de ahogy páran írták is, azt a játékintelligenciát, amit ő képvisel az nélkülözhetetlen. Hátrébb is játszik mint pár éve, de továbbra is borzasztó labdabiztos. Ha utódról beszélünk, akkor az meg egyértelműen Busquets, ő az, akiben még ezt látom, hogy gyakorlatilag nincs olyan megmozdulása, ami ne maximálisan eltervezett, s ne pontosan végrehajtott legyen, s ez remek hatékonysággal teszi.. Xavi úgy gondolom továbbra is az egyik leghasznosabb emberünk, azzal viszont egyetértek, hogy már éves 60 meccseket egyszerűen nem bír el, s itt nem csak fizikális dolgokról van szó, s hanem agyi gondolkozásban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.11.07. 18:11:39

Igen nem feltétlen kell Xavi "klónt" találni...Csakhogy ha nem ez lesz,akkor a mostani taktikánk ahogy van borul...Azt hogy hogy sül el meg a fene tudja...És igen nyílván ez edző kérdés,ki lehet ezt találni...De amíg lehet azért játszuk ezt,amint feladjuk amint tudunk könnyen lehet sötét idők érkeznek...Mert úristen így a Bayern pl elkalapált,amikor a fél csapat mankóvál járt, de amúgy kb fixen verünk mindenkit,100pontot szereztünk...És továbbra is idén gyakorlatilag az csak a kérdés hány góllal nyerünk...Ezek most a problémáink...Sokak várnak egy változásra,és huhhh majdha direktebben játszunk,csakhogy évek óta nem így játszunk,ha átállunk másra könnyen lehet nem fog működni,vagy sok idő mire megszokjuk...És akkor nem ezek lesznek a problémáink,hogy úristen hát azért ha pechünk van még x is lehetett volna,meghogy jójó nyertünk a Real vagy a Milan ellen,de nem volt igazi a játék,vagy hogy lehet van EGY csapat aki jobb...

Hiba lenne feladni a szisztémát,apró ötletek,változtatások folyamatosan kellenek,apránként emberket cserélni kell,de a filozófia maradjon...Alias igenis egy olyan játékos kell aki azt tudja hozni mint Xavi,vagy legalább hasonlót...Cesc,vagy Thiago(bár ő mind1 már nincs itt) meg támadóbb szellemű előrébb valók nem oda,Busi meg hátrébb,akár mennyire is Xavit akarunk/akartunk csinálni belőlük...Amúgy ha Busit meg kiveszük hátrébbról akkor ott a legfontosabb pozíciónkban ki fog játszani? Azt ne mondjátok hogy Song,mert azért kicsit más szint,Mascheranot meg szintén hagyjuk...Ő védő itt...

Jöjjön egy fiatal nézzük meg,azért a legjobb utánpótlásunk nekünk van továbbra is,azért aki egész életében ezt játszotta amit mi hamarabb meg fogja oldani...Addig meg maradjon Xavi,azért így megkopva is jobb mint bárki lenne a helyén...Ha meg nagy meccs van és ő sérült,sajnos benne van hogy lesz ilyen, Ini sztem az egyetlen aki meg tudná oldani jelenleg...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.11.07. 18:06:59

xavi,iniesta és fabregas mind hasonló típusú játékosok, nem is értem ezt.
mind a 3 kreatív, jól passzoló, technikás, irányítói vénával megáldott (kinél mennyire) játékos, akik közül egyik sem gyors.
van a stílusuk között differencia, nyilván nem csontra ugyanazt nyomják, de rengeteg átfedés van közöttük.
3man írtuk le, hogy mi a baj Fabregassal Xavi posztján, vagy fogalmazzunk úgy, hogy kaputól hátrébb.
Én említettem is, hogy Fabregast pazarlás a kaputól olyan messze játszatni, nézd meg Messi második gólját a Milan ellen. Fabregas ebben zseni, nem abban, hogy körebejárassa a labdát, és mozgassa az egész csapatot.
Most ezt leírtam már kb 2x, de egyszer biztosan. Ha ezek után is szajkózod, hogy Fabregas Fabregas, akkor hagyjuk. Vagyis folytathatjuk, csak lényegében semmi indokot nem írtál, csak hogy labdabiztos, kreatív, stb. Ezt mindenki tudja
Én továbbra is tartom, hogy Fabregas oda nem megoldás/ Nem oda megoldás.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 18:02:13

De ez megint nem football manager. Egy ilyen változtatás nem 1hét alatt megy... Illetve nyilván majd a szezon közepén fognak ezzel elkezdeni variálni.
Másrészt, ha Xavi kiöregszik, nem egyszerűbb egy szemet beilleszteni abba a gépezetbe ami működik? MIért kéne teljesen új stílust adni a középpályának?
Nyilván kell változtatni majd, mert még egy ilyen ember nem lesz, de miért ne egy hozzá hasonló kaliber vegye át a helyét, mint egy teljesen más?!
xavi,iniesta és fabregas mind hasonló típusú játékosok, nem is értem ezt.
mind a 3 kreatív, jól passzoló, technikás, irányítói vénával megáldott (kinél mennyire) játékos, akik közül egyik sem gyors.
van a stílusuk között differencia, nyilván nem csontra ugyanazt nyomják, de rengeteg átfedés van közöttük, az alapokat tekintve hasonlóak, filozófiában és képességekben is egyébként.

ezek apró taktikai elemek, van annyira összeszokott és jó ez a csapat, hogy ez nem jelenthet gondot.
ha gondot jelent, megint csak baj van.

Játszott már Xavi nélkül ez a csapat? Igen. Minőségi helyettesítés volt? Nem.
majd ha konstans összeáll egy busq-ini-cesc hármas, letolnak egy fél szezont így, és nem jó, akkor lehet ilyenekkel érvelni, nem úgy, hogy pár meccsen be lett oda dobva cesc, de közben játszott iniesta helyett, hamis kilencest is, és csereként is.

fabregast egyénileg jobb képességű játékosnak tartom, így biztosan nem lenne gond.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.11.07. 17:53:34

NEM KÖTELEZŐ A XAVI POSZT.

nem xavi játékstílusát és feladatát helyettesíteném cesc-el, hanem szimplán helyette játszana a csapatban.
egyébként is hasonló típusú játékosok, de cesc xavival szembeni erősségeire (direktebb játék, vállalkozóbb szellem, gólerősség) is rá lehet építeni a posztot.
De ez megint nem football manager. Egy ilyen változtatás nem 1hét alatt megy... Illetve nyilván majd a szezon közepén fognak ezzel elkezdeni variálni.
Másrészt, ha Xavi kiöregszik, nem egyszerűbb egy szemet beilleszteni abba a gépezetbe ami működik? MIért kéne teljesen új stílust adni a középpályának?
Nyilván kell változtatni majd, mert még egy ilyen ember nem lesz, de miért ne egy hozzá hasonló kaliber vegye át a helyét, mint egy teljesen más?!
na, elég hasonló gondolatokat fogalmaztál meg, mint én.
pont az a lényeg, hogy nem xavi klónját kell megtalálni, hanem a helyettesét, a kettő között pedig pont elég nagy a különbség.

persze úgy is lehet, hogy 37 évesen is kezdő lesz, mert nincs más, aki 95%-al passzol vertikálisan.
Játszott már Xavi nélkül ez a csapat? Igen. Minőségi helyettesítés volt? Nem.
Ehhez a taktikához kell Xavi, vagy az ő játéka. Ezekután lehet itt beszélni helyettesítésről, de ha tartani akarja a csapat a jelenlegi hozzáállás, és játékot, akkor Xavi stílusú játékos elengedhetetlen oda.
Szóval tényleg kíváncsi lennék, hogy mi az amire Iniesta, Fabregas, Busquets nem képes, és amire Xavi igen. Mert ha van ilyen, akkor rohadt nagy bajban vagyunk, hogy a La Masia 3 zsenije sem tudja, és ez esetben a következő 50 évben sem fogjuk megtalálni az utódját.
Szimplán nem azt adják azon a poszton amit Xavi, ezen nem tudom mi olyan érthetetlen. Más a stílusuk. Busquets meg eleve vkp.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 17:47:26

na, elég hasonló gondolatokat fogalmaztál meg, mint én.
pont az a lényeg, hogy nem xavi klónját kell megtalálni, hanem a helyettesét, a kettő között pedig pont elég nagy a különbség.

persze úgy is lehet, hogy 37 évesen is kezdő lesz, mert nincs más, aki 95%-al passzol vertikálisan.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.07. 17:44:36

visca el barca írta:
Sanama írta:csak kéne mögé valaki, aki tényleg azon a poszton a legjobb. Ez az ember nem Fabregas.
na ez az :D akkor ki. lényegében mindenki azt írja, hogy xavi csapatbú ki, de alternativat senkk nem tud mondani (én sem) :lol:
Játsszon csak Fabregas nyugodtan, max úgy, hogy Ini veszi át Xavi pozícióját. (Jelenlegi formájában Iniesta amúgy sem tesz hozzá sokat a támadásokhoz.)
De most ha jól értem itt sokak véleményét, Xavi örököse számára az a legfontosabb kritérium, hogy képes legyen 95%-os pontossággal odatenni a hozzá legközelebb állóhoz. Ezt megkockáztatom, még Valdes is meg tudja csinálni a csapatból.
Mert igazából nem látom, jelen helyzetben mi az, amit korunk legzseniálisabb középpályásai nem tudnak helyettesíteni benne: előrefelé alig vannak kulcspasszai (idén egy gólpassza van a bajnokságban, 2 a BL-ben a tegnapival együtt), védekezésben mínusz 1 ember (ez a legnagyobb probléma az ilyen meccseken), 3 ember között meg Busquets is rá tud tekeredni a labdára, úgyhogy az nem nagy kunszt, hogy nem úgy szórja a labdákat a félpályán, mint Thiago.
Szóval tényleg kíváncsi lennék, hogy mi az amire Iniesta, Fabregas, Busquets nem képes, és amire Xavi igen. Mert ha van ilyen, akkor rohadt nagy bajban vagyunk, hogy a La Masia 3 zsenije sem tudja, és ez esetben a következő 50 évben sem fogjuk megtalálni az utódját.

(Amúgy én tavaly elég sokat anyáztam Cesc-et, hogy képtelen egyetlen kockázatos passzt is bevállalni, úgyhogy szerintem menni fog ez neki. :wink: )
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 17:37:18

NEM KÖTELEZŐ A XAVI POSZT.

nem xavi játékstílusát és feladatát helyettesíteném cesc-el, hanem szimplán helyette játszana a csapatban.
egyébként is hasonló típusú játékosok, de cesc xavival szembeni erősségeire (direktebb játék, vállalkozóbb szellem, gólerősség) is rá lehet építeni a posztot.
azért van szakmai stáb, edző, meg minden, hogy a taktikai kérdéseket kieszközöljék, és nem egy teljesen különböző stílusú de jongot vagy khedirát akarunk beépíteni xavi helyett, hanem egy fabregast.
ha az krízis, hogy a világ egyik legjobb középpályása helyett hogyan építsük be a másikat, akkor csukjuk be a boltot.

vagy egyébként ti úgy gondoltátok, hogy ha xavi kimegy, akkor egy csontra ugyanolyan felfogású és stílusú játékos mehet helyette csak a csapatba, és majd szintén csontra ugyanazt a tili-tolit fogjuk a következő 10 évben erőltetni ?
mert a (különösen) mostani xavi már csak a klasszikus, lassú, óvatosabb tili-tolira alkalmas.
sokan voltunk azon a véleményen, hogy legyenek taktikai alternatívák, néha direktebb játék, pont ez a személyi csere a kezdőben lenne egy lépés felé.

máskülönben arra sem gondolt senki, hogy iniesta erénye xavival szemben az indulósebessége, nem gyors játékos, viszont azért nyer sok 1v1-et ini, mert az első pár méteren gyors, és el tudja tolni a védője mellett.
ő is öregszik, ő is lassul, így akár ő is lehet a hőn áhított xavi poszt örököse, az esze és technikai képzettsége megvan hozzá, cesc pedig támadóbb szellemben, andrés mostani szerepkörében.

nem kell ezt szerintem túlaggódni, xavi az egyik alapja volt ennek a csapatnak, a sikereknek, a klasszikus barcás tili-tolinak, de ha őt nem tudjuk pótolni, mi lesz iniesta és messi esetében ? #-o
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.11.07. 17:33:47

Igen lassan azért megint oda lyukadunk ki hogy nem nagyon lehet találni egy új Xavit...Amíg van használni kell,aztán lesz vmi,de könnyen lehet nem fog menni a játékunk ebben a formában tovább nélküle...Azt hogy hogy sül el jó kérdés...

Hát amúgy a "probléma" ezzel a csapattal,hogy kb minden második tagja korszakos zseni,ha vki kiöregszik ugyanolyat szinte lehetetlen találni...Xavira is érvényes ez,de mi lesz Messinél?Találjunk egy új Messit,amikor kb 100évente 1 születik...Idővel változni fogunk muszáj lesz,de amíg itt vannak ki kell használnunk,élveznünk...Ezt a generációt sokáig fogjuk még emlegetni az tuti...Könnyen lehet ténylegesen a valaha volt legjobb csapatot láthattuk az utóbbi években...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.11.07. 17:25:19

visca el barca írta:
Sanama írta:csak kéne mögé valaki, aki tényleg azon a poszton a legjobb. Ez az ember nem Fabregas.
na ez az :D akkor ki. lényegében mindenki azt írja, hogy xavi csapatbú ki, de alternativat senkk nem tud mondani (én sem) :lol:
Én azt mondtam, játszon nyugodtan ameddig a mostani szintet hozza. Még akár járókerettel is tolhatja, nekem mindegy :)
Mondjuk én sokakkal ellentétben Thiagoban sem láttam a Xavi utódot, szóval ez egy szép dolog lesz, hogy utána ki fog ott játszani
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.07. 17:19:56

visca el barca írta:na ez az :D akkor ki. lényegében mindenki azt írja, hogy xavi csapatbú ki, de alternativat senkk nem tud mondani (én sem) :lol:
1. átmenetileg
--------Busquets--------
--------------Iniesta-----
-----Cesc----------------
aztán Sergi Roberto vagy Samper (lásd lejjebb :D )

2. Busquets

3. Gündogan

4. Tőzsér
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.07. 17:12:43

Sanama írta:csak kéne mögé valaki, aki tényleg azon a poszton a legjobb. Ez az ember nem Fabregas.
na ez az :D akkor ki. lényegében mindenki azt írja, hogy xavi csapatbú ki, de alternativat senkk nem tud mondani (én sem) :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.11.07. 17:03:28

játsszon, csak kevesebbet, és többet csereként.
De épp erről írtunk 3man is, hogy ki játszana ott helyette? Fabregas? Pazarlás.
Játszon csak Xavi nyugodtan, mert még most sem rossz, csak kéne mögé valaki, aki tényleg azon a poszton a legjobb. Ez az ember nem Fabregas.

Busquets meg szerintem felejtős ott. Amikor Song-Busi játszott és azt hiszem Xavi nem, akkor sem brillírozott előrébb, szóval én nem erőltetném
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.07. 16:36:29

Az engem is nagyon érdekelne, hogy Busquets mit tudna alakítani Xavi-poszton. Azt hiszem, a Celta ellen volt az, hogy Busquets és Song is kezdett, én már nagyban örültem, hogy végre megláthatjuk, mire képes Sergio kicsit előrébb, aztán számomra megfejthetetlen okból kifolyólag nem ott játszott, hanem az egésznek olyan random hatása volt ( :lol: ), hol Song játszott közelebb a támadókhoz, hol Busi, hol nagyjából egy vonalban tolták, szóval nem igazán azt láttam, amit szerettem volna. Mindenesetre szerintem ki lehetne próbálni pár alkalommal a tizenhatosunkat azon a bizonyos poszton, a játékintelligenciája biztosan megvan hozzá, rengeteg alkalommal gondolom azt egy-egy a pályán való zseniális látásmódot bizonyító passz után, hogy bizony hatalmas böszmeség egy ilyen szemű játékost egy ennyire sok védekező feladatot megkövetelő poszton szerepeltetni. :D

Az már más kérdés, hogy az ellenfél kapujához közelebb játszva milyen gyakorisággal és pontossággal tudná a kulcspasszokat osztogatni, illetve hogy - mivel ilyen módon minden bizonnyal gyakrabban kerülne lövőhelyzetbe is - mennyire lenne veszélyes a kapura. Ezekkel kapcsolatban nem akarok jóslásokba bocsátkozni, a kérdésekre a válaszokat megkapjuk majd, ha Tata is úgy akarja, és pár meccsen kipróbálja Busquetset Xavi posztján.

Ami a további jelölteket illeti, Sergi Roberto nálam továbbra is hatalmas kérdőjel, egyrészt azért, mert idén nagyjából annyi lehetőséget kapott a nagycsapatban, mint én, másrészt azért, mert én valamiért sohasem láttam benne annyit, mint például Espinosában, mégis ő Messiékkel edzeget hétről hétre, Espi pedig "csak" a B-t erősíti. Igaz, az előszezonban egészen tetszetős játékot produkált többnyire Rob, szóval annyit mindenképpen megérdemel szerintem, hogy kapjon egy esélyt Tatától, aztán vagy bebizonyítja, hogy komolyan számolni kell vele a jövőben is, vagy nem, ez esetben pedig alighanem szedheti is a sátorfáját. (Remélem, nem utóbbi, hanem előbbi eset fog megvalósulni.)

A Barça B-ben ott van még Espinosa, akire már jó néhány éve felfigyeltem, mostanra már húzóember lett az Eusebio-csapatban, ennek tetejébe a nagycsapatban is egészen jól teljesített, amikor játszott pár felkészülési mérkőzésen. Sajnálom, hogy eddig még nem jött szóba az, hogy felkerüljön Iniestáékhoz, én sokat látok benne. :)
Mondjuk nem véletlen, hogy Iniestához hasonlítják elég rendszeresen, egyrészt a mozgása, a stílusa sok szempontból az említett legendára emlékeztet, másrészt pedig ő is inkább azon a poszton játszik, mint Ini, nem pedig hátrébb, mint a nagyoknál Xavi. Ennek fényében nem gondolom, hogy őt is a potenciális Xavi-utódok között kell emlegetni, de remélem, Tatáék azért rajta tartják a szemüket, még sokra viheti a fiú.

A másik nagy ígéret, akit én személy szerint a Masía jelenleg talán legnagyobb csillagának tartok, az Sergi Samper. Ő szűrőként játszik a B-ben, és többféle értelemben is az új Busquets lehet, hiszen ugyanolyan módon kulcsembere csapatának, kiemelkedően jól lát a pályán, ezt a képességét pedig mind támadásban, mint védekezésben remekül tudja hasznosítani. Az egyetlen dolog, ami miatt úgy vélem, mégsem lesz Sergio utódja, az az, hogy ha nem is sokkal, de jobban tudja szervezni és kontrollálni a játékot, gyakrabban megy fel a támadásokkal, mint Busquets a nagycsapatban, gyakorlatilag hol mélységi irányítót, hol box-to-box középpályást, hol legfőképpen a védekező feladatokkal foglalkozó szűrőként szerepel (bár ez utóbbi tapasztalataim szerint nem kifejezetten gyakori). Sok esetben a saját tizenhatosáig lép vissza a labdáért, hogy aztán onnan indulva kezdje el szervezni a játékot (emlékszem, Thiago csinálta ezt anno rengetegszer :) ), hihetetlenül jó helyzetfelismerő képessége van, a technikai képességei értelemszerűen megütik a Barça-szintet, és úgy passzol, mint nagyon kevesen.
A fentiek miatt is úgy gondolom, hogy ő esélyes lehet arra, hogy ne Busquets helyett, hanem Busquets mellett játsszon majd a nagyoknál - egészen pontosan Xavi posztján. Most úgy látom, hogy képes lenne ennek a szerepkörnek a feladatait megoldani. Nem utolsósorban még csak 18 éves, úgyhogy fejlődni is van ideje még bőven.

(Kicsit hosszú lett, elnézést. :D )
Válasz küldése