Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.10.26. 10:38:28

Már azzal előrébb lennénk, hogy egy szerethető, intelligens,népszerű figura ülne a padon. Nem egy pökhendi, arrogáns nagyképű valaki. Aki hiába játékoskent legenda, edzőként semmit sem mutatott 1,5 év alatt.
Amúgy Xavi miről volt híres: játékintelligencia, kontroll, emberileg példás hozzáállás, viselkedés.
Koeman : kemény védő, remek rúgótechnika és lövőerő.
Már ez is sokatmondó.
Simán el tudom képzelni hogy Xavival a padon is bosszantó vereséget szenvedünk, de azt valahogy nem, hogy ilyen kilátástalannak tűnjön a játék képe, és hogy ne tudjon belenyulni a meccsbe sehogy.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.10.26. 09:02:24

https://vm.tiktok.com/ZM8P8efmw/

Jöjjön

Nincs semmi veszíteni valónk már
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.20. 16:32:11

Elég szépen elmagyarázta a lényeget. Látszik, hogy konkrét kép van a fejében, ráadásul a meccsiken nagyon kirívó, hogy mennyire át is tudja adni ezt. Az is látszik, hogy nem akar feleslegesen labdát birtokolni, ami továbblépés a begyöpösödött kamutikitakából. Így is gondolja, és látszik is a csapatánál, hogy úgy keresik az üres embereket és területeket, hogy közben kb kötelező haladni vele, a 16-os környékénél meg nincs passzolgatás a végtelenségig, vagy átlövés, vagy be a résbe. Esetleg kidobni a szélre, és beadás. Ezek tisztán kirajzolódnak a meccseken is.

Ami szerintem nagyon támogatná az érkezését, hogy a játékosállomány most egyre inkább alkalmas erre. Az olyanok koptak ki, mint Rakitic, Vidal, akik a maguk módján nem rossz játékosok, de nem feltétlenül ebbe a rendszerbe valóak. Ezekből talán már csak DJ van itt, de ő szerintem elég finesszes játékos ahhoz, hogy át tudjon állni elég könnyen, Pedri megtanítható szerintem, a Nico-Gavi-Puig trió ebben nőtt fel, és már most megvannak nekik a lényeges alapok gondolkodásban és a technikai tudásban, ehhez ha még jön egy Emre Demir, és 1-2 év múlva beérnek, akkor az álom, és simán lehet belőlük Európa legdominánsabb, s talán legjobb középpályája. Elöl meg Fati, aki szintén remekül tudja ennek az alapjait mivel itt nevelkedett, Depay-al, ha majd beérik akkor Y. Demirrel, akinek nem lesz gondja átvenni a mentalitást. Szerintem az elmúlt 1 év átalakulása ilyen téren a játékosállományban nagyon jól segítené Xavit, ha jönne. Sok játékosnál tényleg csak a maga képére kéne formálni kicsit a már tanult berögződéseket, és kész. Abban sem kételkedem, hogy közben ezt az egészt egy érthető, egyszerű rendszerbe tudná húzni.

Szerintem ha most a bajnokságuk befejetésével ősz végé idejönne, év végére már lenne arculatunk, és elkezdene újra megtelni a Nou Camp, és rá egy évre már elkezdenénk nívóban is megközelíteni a 10 évvel ezelőtti Barcát, ahol már nem tök esélytelenül mennénk neki a BL-nek.

Persze ez csak párnafilozofálás, lehet, hogy nem is jön ide, és lehet, hogy nem is fogja tudni az Európai fociba áthozni azt, amit Qatarban megvalósított.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.10.20. 15:12:39

Titinho írta:
2021.10.20. 12:47:42
Az első mondatai: a legfontosabb dolog a szisztéma, a játék stílus, nem a felállás.
Evidens, alapvető minimum, nálunk viszont ez hiánycikk.
Sakkozunk a figurákkal sakktábla nélkül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.20. 14:59:27

Ja, ezt én is láttam. Amúgy minden edző ezt mondogatja, Koeman-tól is rémlik valami ilyesmi, hogy a rendszer a lényeg, nem a formáció.

Rohadtul megnézném már Xavi-t a padon, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy annyira sikeres lesz, mint ahogy itt sokan predesztinálják. Kicsit vaskalapos "Cruyffistának" tűnik, nem látom benne, hogy tudna alkalmazkodni egy másik, ennyire labdás csapathoz, mint mondjuk Lucho tette Pep Bayern-je ellen.
Vagy ahogy mondjuk Koeman és Setien próbálta szintén a Bayern ellen, mondjuk jóval kevesebb sikerrel. :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.10.20. 14:33:25

Titinho írta:
2021.10.20. 12:47:42
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ

Itt egy friss videó, Xavi taktikai repertoárjáról, amit saját maga mutat be.

Az első mondatai: a legfontosabb dolog a szisztéma, a játék stílus, nem a felállás.

Khmm...ifyouknowwhatimeanmisterKoeman. :wink:

Majdnem 15 perces vidi, nézzétek meg.
szerintem Koeman mar ott elveszitene a fonalat, hogy ket vedonek hatul kellene maradnia az ellentamadasok elkerulese vegett
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.20. 12:47:42

https://youtu.be/3yR5B8viTWQ

Itt egy friss videó, Xavi taktikai repertoárjáról, amit saját maga mutat be.

Az első mondatai: a legfontosabb dolog a szisztéma, a játék stílus, nem a felállás.

Khmm...ifyouknowwhatimeanmisterKoeman. :wink:

Majdnem 15 perces vidi, nézzétek meg.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.29. 17:38:27

Engedjétek már el Xavit, mint most szóbajöhető edzőt. Ő maga zárta ki magát azzal, hogy - elvben teljesen érthetően - szabad kezet igényelt. Ilyen meg most - adóssághegy, túlfizetett, zömmel használhatatlan keret stb - de még a belátható jövőben is lehetetlen. Ráadásul maga Laporta szeretne a nagy varázsló lenni. Nomeg a sociok, akik állandóan azonnali csodát várnak és Laportat is megbuktathatják.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.11. 13:08:00

grgly50 írta:
2021.05.11. 12:40:40
Oké! Nem is vitatom. Hasonló a véleményünk. Csupán azzal nem értek egyet sok fórumozóval, hogy majd egy-egy név bedobásával, annak leigazolásával, Barca DNS-el rendelkező egyénnel megoldódik a Barca problémája. Így van ez Xavival is. Számtalan eset bizonyítja, hogy világtehetségnak kikiáltott játékos a Barcában sehol sincs. De nem csak a Barcánál van így, csak körbe kell nézni.
Nincs ellenemre Xavi szerződtetése egyáltalán, csupán csak "nyugtával a napot"!
Ezek az akciók azért több a FIFA játéknál, ahol, ha nem jön be, majd keresünk másikat.
És ez nem a Te hozzászólásodra ellenvélemény!
Ez teljesen így van. Én is úgy gondolom, hogy lehetséges, hogy Xavi még, vagy amúgy is kevés lesz ide, és én is csak egy potenciális jövőképet vizionálok, és úgy gondolom, hogy az kb biztos, hogy Xavival mindenképp elindulnánk egy jól körvonalazható irányba, Valverde és Koeman után. Setient nem venném ide, a Barto-éra végén érkezett, a keze is meg volt kötve, és ideje sem volt, de alighanem kevés lett volna mindenképp. Szóval legalább egy egyértelmű irány lenne, ami már rég volt, talán még LE idején is inkább a csúcson lévő szárjátékosokon hoztuk a BL-t, meg majdnem még 1-2-t. Az, hogy ezt meg tudná-e valósítani Xavi, vagy nem, egy teljesen más tészta, és ahogy írod, nyugtával dicsérd az előre ivott medvebőrt. Azzal is egyetértek, hogy merész döntés lenne, és ha nem jön be, elmegy 1-2 év. Viszont látok abban potenciált, hogy nagyon bejön, és nálam személy szerint a risk-reward arány elbillen kicsit a reward felé.
Mindenkinél megvan, mi miatt szurkol a csapatának, és én szeretnék izgalmas, technikás, lehetőség szerint lendületes, de ütemre mindenképp gyors játékot, amiért megszerettem a csapatot. A mostani csapat nem alkalmatlan teljesen a bajnoki cím megnyerésére, de nekem személy szerint totál altató az egész Messi meccsenkénti 1-2, néha több villanásától eltekintve. Valamiért azt érzem, hogy Xavi esetén ebben mindenképp pozitív változás állna be. Chino írta lejjebb, hogy amíg Messi itt van, addig nem érzi, hogy megváltozna a játék képe, ami szintén lehet, hogy igaz, de szerintem lehet Leoval együtt még úgy is hasonló játékképet kialakítani, ha Messi-függők maradunk. Azért akkor sem mindegy, hogy mondjuk ha Busi megkapja a lasztit a védőktől, akkor ketten mutatják magukat üres területen, felfejlődés lehetőségét adva, vagy senki. Labda nélküli mozgás jelenleg kvázi nincs, és ez ugyanolyan gátja a gyors játéknak, mint a Messi-függőség, sőt, inkább nagyobb.
Én sem az öncélú Barca-DNS miatt érvelek itt Xavi mellett, az szerintem is totál hülyeség - lásd Koeman, aki sikeredző semmiképp sem lett, még azok számára sem, akik mellette állnak - hanem mert a mutatott játék nekem tetszik, olyan, amilyet gyorsban szívesen elnéznék hetente, amiért lelkesedni tudnék, és várni, mivé növi ki magát, és illeszkedik a Masia filozófiájához is - amivel ugye így mégiscsak Barca-DNS-hez érkeztünk, de nem öncélúan, hanem jó házasítása az edzői filozófiának és az utánpótlás nevelésnek, ami már jó ideje eltűnt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.11. 12:40:40

bence0330 írta:
2021.05.11. 09:34:10
grgly50 írta:
2021.05.11. 08:08:13
Elhiszem amit láttál, amit írtál, de..... Alma összehasonlítás a körtével.
Az a környezet, az a játékmentalitás egészen más, mint a magasabb szinten működő foci világban. Bizonyíték rá akár a Világ Szuperkupa, de a VB-k is. De bármilyen Ázsiai, Afrikai - Európiai csapatok összecsapásai.
Ezek a csapatok az európai fociban nem tényezők.
Az a játékstílus, amit leírtál, ott működik, ahol az ellenfél hagyja. Mifelénk már ezen régen túl léptek.
Én kedvelem a spanyol focit, de az angol stílus a nyerő ma.
Az első részével egyetértek, nyilván más szint. Ennek ellenére azért az, hogy egy olyan játékkoncepciót látunk, ami harsog a képernyőn keresztül, hogy mennyire tudatos, már nálam erős pluszpont, és remek edzői tulajdonságokra utal.
A második részével nagyon nem értek egyet. Ez pont nem ősöreg spanyol foci, ez gyors felfejlődéses játék, 10-15 mp-nél tovább szinte sosem tart a támadás, mert befejezik valamilyen agresszív játékkal a támadást. Arról nem is beszélve, hogy az a csapat, amely jelen pillanatnyilag hasonlót játszik, jelenleg a világ legjobb csapata. Oké, a Cityben kicsit ügyesebb és pontosabban játszó játékosok vannak, de azért nem sokkal. Én ezt a játékot bőven elég modernnek tartom ahhoz, hogy megállja a helyét - mondom, a City itt van igazolásképp, már 3-4 éve top3 csapat, és most alighanem meg is nyerik a BL-t, ha nem, akkor az max nagy pech miatt lesz, egy meccsen nyilván bármi történhet. Ha egy-két mondatban akarom leírni a lényeget, akkor ez az egész filozófia csak arról szól, hogy megyünk előre, és a játékosok mindig a legjobb helyen mutatják magukat, több opciót kínálva a labdát birtokló játékosnak a pozitív játékra, és a 16-oshoz közeledve vagy lövünk, vagy beinduló játékosnak adjuk, vagy átdobjuk a túloldalra, ahonnan jön majd egy ívelés vagy bepassz. Szerintem ez kb az angol foci és a régi Barca keveréke, mint a City. Javaslok fél órát valamelyikből meglesni, ha van rá időd. :)
Oké! Nem is vitatom. Hasonló a véleményünk. Csupán azzal nem értek egyet sok fórumozóval, hogy majd egy-egy név bedobásával, annak leigazolásával, Barca DNS-el rendelkező egyénnel megoldódik a Barca problémája. Így van ez Xavival is. Számtalan eset bizonyítja, hogy világtehetségnak kikiáltott játékos a Barcában sehol sincs. De nem csak a Barcánál van így, csak körbe kell nézni.
Nincs ellenemre Xavi szerződtetése egyáltalán, csupán csak "nyugtával a napot"!
Ezek az akciók azért több a FIFA játéknál, ahol, ha nem jön be, majd keresünk másikat.
És ez nem a Te hozzászólásodra ellenvélemény!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.11. 09:34:10

grgly50 írta:
2021.05.11. 08:08:13
Elhiszem amit láttál, amit írtál, de..... Alma összehasonlítás a körtével.
Az a környezet, az a játékmentalitás egészen más, mint a magasabb szinten működő foci világban. Bizonyíték rá akár a Világ Szuperkupa, de a VB-k is. De bármilyen Ázsiai, Afrikai - Európiai csapatok összecsapásai.
Ezek a csapatok az európai fociban nem tényezők.
Az a játékstílus, amit leírtál, ott működik, ahol az ellenfél hagyja. Mifelénk már ezen régen túl léptek.
Én kedvelem a spanyol focit, de az angol stílus a nyerő ma.
Az első részével egyetértek, nyilván más szint. Ennek ellenére azért az, hogy egy olyan játékkoncepciót látunk, ami harsog a képernyőn keresztül, hogy mennyire tudatos, már nálam erős pluszpont, és remek edzői tulajdonságokra utal.
A második részével nagyon nem értek egyet. Ez pont nem ősöreg spanyol foci, ez gyors felfejlődéses játék, 10-15 mp-nél tovább szinte sosem tart a támadás, mert befejezik valamilyen agresszív játékkal a támadást. Arról nem is beszélve, hogy az a csapat, amely jelen pillanatnyilag hasonlót játszik, jelenleg a világ legjobb csapata. Oké, a Cityben kicsit ügyesebb és pontosabban játszó játékosok vannak, de azért nem sokkal. Én ezt a játékot bőven elég modernnek tartom ahhoz, hogy megállja a helyét - mondom, a City itt van igazolásképp, már 3-4 éve top3 csapat, és most alighanem meg is nyerik a BL-t, ha nem, akkor az max nagy pech miatt lesz, egy meccsen nyilván bármi történhet. Ha egy-két mondatban akarom leírni a lényeget, akkor ez az egész filozófia csak arról szól, hogy megyünk előre, és a játékosok mindig a legjobb helyen mutatják magukat, több opciót kínálva a labdát birtokló játékosnak a pozitív játékra, és a 16-oshoz közeledve vagy lövünk, vagy beinduló játékosnak adjuk, vagy átdobjuk a túloldalra, ahonnan jön majd egy ívelés vagy bepassz. Szerintem ez kb az angol foci és a régi Barca keveréke, mint a City. Javaslok fél órát valamelyikből meglesni, ha van rá időd. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.11. 08:08:13

bence0330 írta:
2021.05.10. 22:59:01
Chino írta:
2021.05.10. 22:18:42
Nem láttam tőle meccseket, de amíg Messi itt van a játékunk alapjaiban nem fog megváltozni.
Én nagyon szívesen látnám jövőre a B-csapatnál. Az egyértelmű mindkét fél részéről, hogy előbb-utóbb az A-csapatnál fog kikötni, a kérdés a mikor. 1-2 évet sztem simán maradhatna ott, nem hiszem, hogy neki derogálna vagy akkora visszalépésként fogná fel, hogy nem vállalja el. Plusz megismerhetne néhány fiatalt is, akik vele akár fel is jöhetnének. Akkor pedig talán lesz olyan helyzetben a klub, hogy kaphat néhány "saját" játékost is, akikkel a koncepcióját megvalósíthatná.
Igen, valószínűbb, hogy 2-3-4 év múlva köt itt ki, de ahogy figyelem a híreket, Laporta többször felkereste a közelmúltban, és elvileg - ugyan a cikkek megbízhatóságát nem ellenőriztem - de Laportáék bizalma erősen megingott Koeman irányában, és valakit mindenképp akarnak keresni - elsősorban a német vonalból. De ugye Nagelsmann a Bayernnél kötött ki, TT a Chelsea-nél, és gondolom jelenleg onnan nem is áll éppen kifelé a szekere, lehet, hogy nem lesz ebből a vonalból semmi. És ha RK-t tényleg menesztik, lehet, hogy - feltéve, hogy Xavi is hajlandó rá - szinte muszáj lesz őt idehozni. Nem túl nagy rá az esély, de van, ezért is érdekelt kicsit alaposabban a munkája.
Amit írsz, sajnos lehet, sőt valószínű, hogy igaz, noha én nem vagyok benne biztos. Az Al Saddnál most az a helyzet, hogy itteni szemmel nagyon gyenge játékosok képesek ezt a játékot játszani, és elég hamar meg tudta őket tanítani. Az, hogy nem lőnek kétszer annyi gólt, mint amit lőnek, csak azért van, mert nincs minőség, főleg a befejezésnél. Ha most odatennéd a rendszerük végébe Griezmannt vagy Messit, szerintem egészen döbbenetes eredményekkel tarolnák le a bajnokságot, de ilyen 7-1-ekre is gondolnék közben. És akkor még nem is gondoltunk két gyorslábú középpályásra, mint DJ, Puig, és ha belenő, esetleg Pedri.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy elképzelt ideális világban, ahol Leot pont úgy játszatjunk, ahogy kell - értsd, kihasználni a világ legjobbját extraként, meccset eldöntő plusszként, nem köré építeni mindent - akkor én nagyon vizionálnék ebben egy potenciálisan nagyon erős Barcát, még a modern érában is, amely akár már már bő fél év alatt a szezon végére is kialakult stjlust játszik, és ha nem is érne még fel a csúcsra, de tudatos játékkal akár bajnokságot nyerhetne, és nem zúgna ki mindenkitől sok-kevés tipusú eredményekkel. Messi nyilván tökéletesen alkalmas lenne erre a játékra még 2-3 évig is, félig már játszotta is ugyanezt, mégiscsak Masiás. Csak valakinek be kellene fognia, a többiekbe meg önértékelést és önállóságot nevelni. Közben ugye újra életre kelne a Masia, mert most pl. Puig, de akár Alena is hiába remekelnek abban, amit beléjük neveltek, egész más szellemiségű csapatban nem tudják megvetni a lábukat. Sőt, más csapatban sem, mint ahogy Busquets, de ki tudja, talán még Xavi sem lehetett volna klasszis, ha eladjuk. Látszik is, hogy az eladott Masiások sem váltják meg a világot sehol, és ez nagyon, de nagyon nem jelenti azt, hogy nálunk nem lenne közülük néhány brutálisan jó. Azért is nem tudtunk pár éve már úgy beépíteni fiatalokat, mint régen, mert elütő a "nagy" Barca a kicsitől. Pedig ha belegondolunk, még így is jobban bejött sok posztra a Masiás, mint az 50 millás vásárolt társa. Ebben a gazdasági helyzetben rohadt sokat tudnánk spórolni, ha többet fel tudnánk hozni belőlük, hatékonyabban beépíteni őket, és erre Xavi látszólag alkalmas lesz, mert találkozna a Masiás jelen az ú múltjával és jelenlegi edzői filozófiájával, és ez egy elég komoly házasság lehetne. Rutin miatt szerintem is 2-3 év múlva jönne el ennek az ideje ideális helyzetben, de gyakorlatban meg csődben vagyunk, vannak Masiás játékosaink, akik közben szépen mennek a kukába, és szerintem ezek az érvek szólnának Xavi azonnali érkezése mellett - a gazdaságosság, megállítani ezt a tendenciát, és a Masián tanult focit modern verzióban játszva visszahozni a köztudatba, hogy a játék újra látványos legyen, és a Masiának több értelme legyen annál, mint hogy 2-3-4 milliókért adunk el mindenkit, akiből lehet, hogy nálunk legenda lehetne. A legtöbb Barca-szurkoló eleve ezért lett szurkoló, és noha szinte mindenki Messi-fan, azért senki nem szívesen nézi azt, hogy ő 34 évesen vagy eldönti a meccset, vagy nem addig meg látunk egy stabil oldalpasszos középpályát-támadósort, büszkén kempingezve a 16-os előtt.
Sajnos a valóságérzetem azt mondja, igazad van, Messi-függőségünkből nem fogunk kigyógyulni már, viszont teljesen elképzelhetetlennek mégsem tartom az ellenkezőjét, és azért ez az edző pedagógiáján és vaskézen is múlna. És ha valahogy elkezdenénk felépíteni ezt a modernizált régi rendszerünket, közben meg itt lenne Messi az út során, aki helyesen használva döntő faktor lenne legalább addig, amíg nem forrja ez ki magát 1-2 év alatt, meg úgy egyáltalán segítene áthidalni az átmeneti tanulóidőszakot (ezt a Koeman-szezont is hívhatjuk annak, de ez szerintem inkább egy kievickélés volt/lesz még egy évig, mint jövő kezdetét jelző átmeneti időszak), akkor az szerintem kb mindenki számára egy win-win szitu lenne, kivéve kis szerencsével a Madridiaknak. :)
Bocs, ha kicsit hosszú lett.
Elhiszem amit láttál, amit írtál, de..... Alma összehasonlítás a körtével.
Az a környezet, az a játékmentalitás egészen más, mint a magasabb szinten működő foci világban. Bizonyíték rá akár a Világ Szuperkupa, de a VB-k is. De bármilyen Ázsiai, Afrikai - Európiai csapatok összecsapásai.
Ezek a csapatok az európai fociban nem tényezők.
Az a játékstílus, amit leírtál, ott működik, ahol az ellenfél hagyja. Mifelénk már ezen régen túl léptek.
Én kedvelem a spanyol focit, de az angol stílus a nyerő ma.
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.05.10. 23:52:52

bence0330 írta:
2021.05.10. 19:26:24
Nem tudom, mennyire aktuális az érkezése, de ha jövőre nem is, az benne van a pakliban, hogy 1-2 éven belül itt lehet. Mutattatok itt pár highlights-ot, ami alapjaiban véve jól nézett ki, de az ilyenekben én nem bízom, mert egy topa védőről is lehet top csatáros rövid vidit összeállítani, úgyhogy megnéztem 3 teljes Al Sadd meccset kisebb kihagyásokkal végig. Ha valakit érdekel, talál ilyen full matcheket yt-on, én az Al Duhail (a 2. helyezett qatari csapat), az Umm Salal (10. a 12 csapatos bajnokságban) és az Al Nassr (5. helyezettek Szaúd-Arábiában) meccseket néztem meg.
Amit láttam benne személy szerint:

- Totál La Masia alap, akárkinél van a labda, mindig van körülötte 2-3 megjátszható játékos, soha nem találunk olyan szitut, ahol ez nincs meg.
- A Tiki-taka mára sajna összeforrt a kézilabdás tötymörgéssel, de itt szó sincs erről. Egy ilyen 16-os előtti letáborozást sem láttam, agresszív labdafelhozatal van, félpályán túl már súlypontátemelésekkel próbálnak üres területeket kialakítani, de főleg lapos, kemény, vonalak közötti felpasszokkal, kiugratásokkal. Pár húzásból kapu elé érnek, ha nem sikerül, akkor szélről ívelnek, középről lőnek 16-osn kívülről, esetleg egy rizikósabb kiugratással zárják le a támadást. Hátrapasszok csak akkor mennek, ha a labdás játékos előtt tényleg komoly fal van, és akkor is egy visszapassz, és már mutatják is oldalt magukat a többiek és fejlődnek felfelé megint. Minden támadást valamiféle agresszív próbálkozással zárnak le, nagyon hamar.
- Védők sosem kóricálnak az ellenfél 16-osánál, részben a fenti pont miatt, nem adogatják körbe a 16-ost 80-szor, és ehhez nem kell őket bevonni.
- Elég jó letámadás megy, nyomást gyakorolnak az ellenre, de túlzásba sem viszik, hogy túl nagy területek nyíljanak meg mögöttük. Olyan kellemes egyensúlyt éreztem ebben is.
- A játékosok látványosan alázatosan csinálják mindezt, bíznak a rendszerben, nem kapkodnak, tudják, mit csinálnak, magabiztosak, Xavi az elveit látványosan át tudta adni, ami azért elég jó jel. Eltekintve a stílustól, a pedagógia szerintem nagyon rendben van.

Nagyon tetszett, amit láttam. Nyilván lassan megy az egész, a játékosok képessége és sebessége szintekkel lejjebb van, az ellenfél védelme úgyszintén. De én nem látom, hogy akár a jelenlegi játékosainkból is ne lehetne ugyanezt megcsinálni fél év alatt úgy, hogy másfélszer ekkora tempóban menjen végig a laszti.
-
Na ezt nagyon jó volt olvasni, köszi hogy leírtad.

Én amúgy Laporta helyébe biztos Xavit hoznám jövőre. Így hogy Ő az elnök, (aminek én nagyon örülök) kb 100 % hogy a stílus nem fog változni. Így viszont ha van olyan edző aki tudja, hogyan és milyen játékosokkal kell megvalósítani a játékunkat, akkor az Xavi. És amúgy ha belegondolunk rengeteg példa van már előtte a stílussal kapcsolatba, hogy mit lehetne azon változtatni, modernizálni. Gondolok itt a direktebb Luis Enrique féle játékra, Pep cityjére, (pl. a mostani szezonba látszik hogy jó pár dolgot máshogy csinálnak mint az előző szezonba).
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.10. 22:59:01

Chino írta:
2021.05.10. 22:18:42
Nem láttam tőle meccseket, de amíg Messi itt van a játékunk alapjaiban nem fog megváltozni.
Én nagyon szívesen látnám jövőre a B-csapatnál. Az egyértelmű mindkét fél részéről, hogy előbb-utóbb az A-csapatnál fog kikötni, a kérdés a mikor. 1-2 évet sztem simán maradhatna ott, nem hiszem, hogy neki derogálna vagy akkora visszalépésként fogná fel, hogy nem vállalja el. Plusz megismerhetne néhány fiatalt is, akik vele akár fel is jöhetnének. Akkor pedig talán lesz olyan helyzetben a klub, hogy kaphat néhány "saját" játékost is, akikkel a koncepcióját megvalósíthatná.
Igen, valószínűbb, hogy 2-3-4 év múlva köt itt ki, de ahogy figyelem a híreket, Laporta többször felkereste a közelmúltban, és elvileg - ugyan a cikkek megbízhatóságát nem ellenőriztem - de Laportáék bizalma erősen megingott Koeman irányában, és valakit mindenképp akarnak keresni - elsősorban a német vonalból. De ugye Nagelsmann a Bayernnél kötött ki, TT a Chelsea-nél, és gondolom jelenleg onnan nem is áll éppen kifelé a szekere, lehet, hogy nem lesz ebből a vonalból semmi. És ha RK-t tényleg menesztik, lehet, hogy - feltéve, hogy Xavi is hajlandó rá - szinte muszáj lesz őt idehozni. Nem túl nagy rá az esély, de van, ezért is érdekelt kicsit alaposabban a munkája.
Amit írsz, sajnos lehet, sőt valószínű, hogy igaz, noha én nem vagyok benne biztos. Az Al Saddnál most az a helyzet, hogy itteni szemmel nagyon gyenge játékosok képesek ezt a játékot játszani, és elég hamar meg tudta őket tanítani. Az, hogy nem lőnek kétszer annyi gólt, mint amit lőnek, csak azért van, mert nincs minőség, főleg a befejezésnél. Ha most odatennéd a rendszerük végébe Griezmannt vagy Messit, szerintem egészen döbbenetes eredményekkel tarolnák le a bajnokságot, de ilyen 7-1-ekre is gondolnék közben. És akkor még nem is gondoltunk két gyorslábú középpályásra, mint DJ, Puig, és ha belenő, esetleg Pedri.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy elképzelt ideális világban, ahol Leot pont úgy játszatjunk, ahogy kell - értsd, kihasználni a világ legjobbját extraként, meccset eldöntő plusszként, nem köré építeni mindent - akkor én nagyon vizionálnék ebben egy potenciálisan nagyon erős Barcát, még a modern érában is, amely akár már már bő fél év alatt a szezon végére is kialakult stjlust játszik, és ha nem is érne még fel a csúcsra, de tudatos játékkal akár bajnokságot nyerhetne, és nem zúgna ki mindenkitől sok-kevés tipusú eredményekkel. Messi nyilván tökéletesen alkalmas lenne erre a játékra még 2-3 évig is, félig már játszotta is ugyanezt, mégiscsak Masiás. Csak valakinek be kellene fognia, a többiekbe meg önértékelést és önállóságot nevelni. Közben ugye újra életre kelne a Masia, mert most pl. Puig, de akár Alena is hiába remekelnek abban, amit beléjük neveltek, egész más szellemiségű csapatban nem tudják megvetni a lábukat. Sőt, más csapatban sem, mint ahogy Busquets, de ki tudja, talán még Xavi sem lehetett volna klasszis, ha eladjuk. Látszik is, hogy az eladott Masiások sem váltják meg a világot sehol, és ez nagyon, de nagyon nem jelenti azt, hogy nálunk nem lenne közülük néhány brutálisan jó. Azért is nem tudtunk pár éve már úgy beépíteni fiatalokat, mint régen, mert elütő a "nagy" Barca a kicsitől. Pedig ha belegondolunk, még így is jobban bejött sok posztra a Masiás, mint az 50 millás vásárolt társa. Ebben a gazdasági helyzetben rohadt sokat tudnánk spórolni, ha többet fel tudnánk hozni belőlük, hatékonyabban beépíteni őket, és erre Xavi látszólag alkalmas lesz, mert találkozna a Masiás jelen az ú múltjával és jelenlegi edzői filozófiájával, és ez egy elég komoly házasság lehetne. Rutin miatt szerintem is 2-3 év múlva jönne el ennek az ideje ideális helyzetben, de gyakorlatban meg csődben vagyunk, vannak Masiás játékosaink, akik közben szépen mennek a kukába, és szerintem ezek az érvek szólnának Xavi azonnali érkezése mellett - a gazdaságosság, megállítani ezt a tendenciát, és a Masián tanult focit modern verzióban játszva visszahozni a köztudatba, hogy a játék újra látványos legyen, és a Masiának több értelme legyen annál, mint hogy 2-3-4 milliókért adunk el mindenkit, akiből lehet, hogy nálunk legenda lehetne. A legtöbb Barca-szurkoló eleve ezért lett szurkoló, és noha szinte mindenki Messi-fan, azért senki nem szívesen nézi azt, hogy ő 34 évesen vagy eldönti a meccset, vagy nem addig meg látunk egy stabil oldalpasszos középpályát-támadósort, büszkén kempingezve a 16-os előtt.
Sajnos a valóságérzetem azt mondja, igazad van, Messi-függőségünkből nem fogunk kigyógyulni már, viszont teljesen elképzelhetetlennek mégsem tartom az ellenkezőjét, és azért ez az edző pedagógiáján és vaskézen is múlna. És ha valahogy elkezdenénk felépíteni ezt a modernizált régi rendszerünket, közben meg itt lenne Messi az út során, aki helyesen használva döntő faktor lenne legalább addig, amíg nem forrja ez ki magát 1-2 év alatt, meg úgy egyáltalán segítene áthidalni az átmeneti tanulóidőszakot (ezt a Koeman-szezont is hívhatjuk annak, de ez szerintem inkább egy kievickélés volt/lesz még egy évig, mint jövő kezdetét jelző átmeneti időszak), akkor az szerintem kb mindenki számára egy win-win szitu lenne, kivéve kis szerencsével a Madridiaknak. :)
Bocs, ha kicsit hosszú lett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.10. 22:18:42

bence0330 írta:
2021.05.10. 19:26:24
Nem tudom, mennyire aktuális az érkezése, de ha jövőre nem is, az benne van a pakliban, hogy 1-2 éven belül itt lehet. Mutattatok itt pár highlights-ot, ami alapjaiban véve jól nézett ki, de az ilyenekben én nem bízom, mert egy topa védőről is lehet top csatáros rövid vidit összeállítani, úgyhogy megnéztem 3 teljes Al Sadd meccset kisebb kihagyásokkal végig. Ha valakit érdekel, talál ilyen full matcheket yt-on, én az Al Duhail (a 2. helyezett qatari csapat), az Umm Salal (10. a 12 csapatos bajnokságban) és az Al Nassr (5. helyezettek Szaúd-Arábiában) meccseket néztem meg.
Amit láttam benne személy szerint:
Nem láttam tőle meccseket, de amíg Messi itt van a játékunk alapjaiban nem fog megváltozni.
Én nagyon szívesen látnám jövőre a B-csapatnál. Az egyértelmű mindkét fél részéről, hogy előbb-utóbb az A-csapatnál fog kikötni, a kérdés a mikor. 1-2 évet sztem simán maradhatna ott, nem hiszem, hogy neki derogálna vagy akkora visszalépésként fogná fel, hogy nem vállalja el. Plusz megismerhetne néhány fiatalt is, akik vele akár fel is jöhetnének. Akkor pedig talán lesz olyan helyzetben a klub, hogy kaphat néhány "saját" játékost is, akikkel a koncepcióját megvalósíthatná.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.10. 19:26:24

Nem tudom, mennyire aktuális az érkezése, de ha jövőre nem is, az benne van a pakliban, hogy 1-2 éven belül itt lehet. Mutattatok itt pár highlights-ot, ami alapjaiban véve jól nézett ki, de az ilyenekben én nem bízom, mert egy topa védőről is lehet top csatáros rövid vidit összeállítani, úgyhogy megnéztem 3 teljes Al Sadd meccset kisebb kihagyásokkal végig. Ha valakit érdekel, talál ilyen full matcheket yt-on, én az Al Duhail (a 2. helyezett qatari csapat), az Umm Salal (10. a 12 csapatos bajnokságban) és az Al Nassr (5. helyezettek Szaúd-Arábiában) meccseket néztem meg.
Amit láttam benne személy szerint:

- Totál La Masia alap, akárkinél van a labda, mindig van körülötte 2-3 megjátszható játékos, soha nem találunk olyan szitut, ahol ez nincs meg.
- A Tiki-taka mára sajna összeforrt a kézilabdás tötymörgéssel, de itt szó sincs erről. Egy ilyen 16-os előtti letáborozást sem láttam, agresszív labdafelhozatal van, félpályán túl már súlypontátemelésekkel próbálnak üres területeket kialakítani, de főleg lapos, kemény, vonalak közötti felpasszokkal, kiugratásokkal. Pár húzásból kapu elé érnek, ha nem sikerül, akkor szélről ívelnek, középről lőnek 16-osn kívülről, esetleg egy rizikósabb kiugratással zárják le a támadást. Hátrapasszok csak akkor mennek, ha a labdás játékos előtt tényleg komoly fal van, és akkor is egy visszapassz, és már mutatják is oldalt magukat a többiek és fejlődnek felfelé megint. Minden támadást valamiféle agresszív próbálkozással zárnak le, nagyon hamar.
- Védők sosem kóricálnak az ellenfél 16-osánál, részben a fenti pont miatt, nem adogatják körbe a 16-ost 80-szor, és ehhez nem kell őket bevonni.
- Elég jó letámadás megy, nyomást gyakorolnak az ellenre, de túlzásba sem viszik, hogy túl nagy területek nyíljanak meg mögöttük. Olyan kellemes egyensúlyt éreztem ebben is.
- A játékosok látványosan alázatosan csinálják mindezt, bíznak a rendszerben, nem kapkodnak, tudják, mit csinálnak, magabiztosak, Xavi az elveit látványosan át tudta adni, ami azért elég jó jel. Eltekintve a stílustól, a pedagógia szerintem nagyon rendben van.

Nagyon tetszett, amit láttam. Nyilván lassan megy az egész, a játékosok képessége és sebessége szintekkel lejjebb van, az ellenfél védelme úgyszintén. De én nem látom, hogy akár a jelenlegi játékosainkból is ne lehetne ugyanezt megcsinálni fél év alatt úgy, hogy másfélszer ekkora tempóban menjen végig a laszti.
-
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.05. 21:05:10

vg99 írta:
2021.05.04. 19:28:22
Szerintem esélyes, hogy jön Aguero, Neymar, Depay (Haaland majd22ben),

Az kizárt dolog, hogy mind a 4 játékos itt kössön ki. Álldandóan arról jönnek a hírek, hogy mennyire rossz a klub anyagi helyzete. Biztos nem fog jönni Neymar és Haaland is, max. az egyik, de annak is megisszuk a levét szvsz.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.05.04. 19:28:22

Szerintem esélyes, hogy jön Aguero, Neymar, Depay (Haaland majd22ben),
És marad a la Masia veterán alakulat is,
Piqué, Busi, SR, Messi.
Nem hinném, hogy Xavi ezt bevállalja, szerintem Koemannal indul a szezon, csak nem éri meg az év végét, és jön a fiatalitás.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.04. 19:20:28

Sinya22 írta:
2021.05.04. 16:55:53
Na persze a fórumon neki se lesz több ideje, 3 döntetlen után jön majd a "Koemanisjobbvolt" ahogy most Valverde van visszasírva néha :D
Ha vele jövő év végén is gyenge lenne a játék, és azért lenne gyenge mert ugyanazok játszanak ugyanúgy lélekunottan, fásultan, motiválatlanul mint eddig is, akkor igen, én a károgók között lennék Xavi esetén is. :lol:

De én bízok Xaviban. Szerintem addig nem jön ide, amíg a korábbi társai itt vannak. Nem lenne szíve őket kitenni, de tudja hogy rájuk se építhet. Ha végül mégis itt köt ki már jövőre, nagyon remélem hogy nagy hatással lesz a fiúkra, és azt is szeretném látni hogy leordítja valaki fejét ha kell:
A padon aktív edzőt szeretnék látni, aki nem unottan a székébe süppedve nézi a meccset, hanem az oldalvonalat taposva magyaráz a fiúknak, motivál, mutogat, hajtja őket, kis tanácsokat/pacsikat osztogat, magyarán együtt él a játékkal.
És nyúljon bátran a támadó szellemű játékosokhoz. :roll:
Ezek nálam egy szerethető edző jegyei, a csapat által a pályán mutatott filozófián és az eredményeken kívül.
Szerintem Xavinál ezek adottak lesznek, és a támadó szellem is, tehát max az eredményeken bukhat meg. De ha csak az eredmények nem jönnek, mondjuk 0 trófea de a többi rendben van, akkor tőlem 2. szezont is kapna. (milyen kegyes vagyok :lol: :lol: )

De már nagyon messze kerültem a lényegtől, hogy vajon egyáltalán itt köt-e ki.
Racionális ember, ennél lesz jobb alkalma leülni ide, és amikor ide fog, akkor hosszú távra tervez majd. Egyelőre szerintem európai (talán spanyol?) közép felső csapatba próbál majd menni. :D
A Barca B se lenne rossz neki, de nem hiszem hogy a mostani arabnál "kisebb" csapatba menne. Nekünk az se lenne rossz az igaz.
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.04. 19:10:56

Sinya22 írta:
2021.05.04. 16:55:53
Titinho írta:
2021.05.04. 16:17:11
Robcsyy írta:
2021.05.04. 15:35:21
Xavi nem hosszabbít, nyártól szabad... :roll:
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ir-2824437
Júniustól "ingyen igazolható", nem kell érte lelépési pénzt sem fizetni.

Nem sokan vannak akik támogatják és akik júniustól megszavaznák a kinevezését, de én közéjük tartozom. [-o< :roll:
Én se gondolom,hogy most kellene már mélyvízbe dobni,tapasztalat nélkül, egy széthulló csapatot átvéve,de ha választani kell,hogy most Koeman után megint hozunk valakit akit fél-1 év után kirúgunk,vagy Xavi,akkor az utóbbi. Neki valószínűleg több időt adnának a szurkolók,a vezetés,mert legenda,katalán, évek óta az van,hogy majd ő jön stb.

Na persze a fórumon neki se lesz több ideje, 3 döntetlen után jön majd a "Koemanisjobbvolt" ahogy most Valverde van visszasírva néha :D
Én sem ültetném most le a kispadra, és nem csak a mélyvíz miatt. Amíg itt vannak a "cimbik" nem lenne olyan tekintélye az öltözőben azt gondolom. Viszont célszerű lenne már most a klubhoz láncolni, így az idény végi másodosztályba való feljutásuktól függetlenül én a Barca B padjára ültetném Garcia Pimienta helyére, aki átvehetné Koeman helyét a következő szezonra. Ez több szempontból is hasznos lenne. Xavi megismerhetné a jövő tehetségeit, Pimienta pedig a már most is bizonyított ifiket vihetné magával a felnőtt keretbe (ahogyan ezt anno Guardiola is tette anno Busival és Pedroval). Ne legyenek kétségeink, a következő szezonunk is átmeneti év lesz, ahol végre választ kaphatnánk arra, hogy kikkel tudjuk pótolni Piquét, SR-t, Busi-t és Albát, erre pedig a jelen pénzügyi körülmények közt, komolyabb igazolások híján a B csapatot már kinőtt játékosokkal Pimienta képes lehetne.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.04. 19:02:54

Az ő pályafutásának nem tenne jót, ha azonnal bedobnák a mélyvízbe. Pep is előbb a B edzője volt.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.05.04. 16:55:53

Titinho írta:
2021.05.04. 16:17:11
Robcsyy írta:
2021.05.04. 15:35:21
Xavi nem hosszabbít, nyártól szabad... :roll:
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ir-2824437
Júniustól "ingyen igazolható", nem kell érte lelépési pénzt sem fizetni.

Nem sokan vannak akik támogatják és akik júniustól megszavaznák a kinevezését, de én közéjük tartozom. [-o< :roll:
Én se gondolom,hogy most kellene már mélyvízbe dobni,tapasztalat nélkül, egy széthulló csapatot átvéve,de ha választani kell,hogy most Koeman után megint hozunk valakit akit fél-1 év után kirúgunk,vagy Xavi,akkor az utóbbi. Neki valószínűleg több időt adnának a szurkolók,a vezetés,mert legenda,katalán, évek óta az van,hogy majd ő jön stb.

Na persze a fórumon neki se lesz több ideje, 3 döntetlen után jön majd a "Koemanisjobbvolt" ahogy most Valverde van visszasírva néha :D
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.04. 16:17:11

Robcsyy írta:
2021.05.04. 15:35:21
Xavi nem hosszabbít, nyártól szabad... :roll:
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ir-2824437
Júniustól "ingyen igazolható", nem kell érte lelépési pénzt sem fizetni.

Nem sokan vannak akik támogatják és akik júniustól megszavaznák a kinevezését, de én közéjük tartozom. [-o< :roll:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2021.05.04. 15:35:21

Xavi nem hosszabbít, nyártól szabad... :roll:
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ir-2824437
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.04.10. 16:58:34

recrea írta:
2021.04.10. 16:52:10
davi10 írta:
2021.04.10. 14:04:03
Veretlenül berántotta a katari bajnokságot.
22 meccs, 19 győzelem, 3 döntetlen.
Legtöbb rúgott és legkevesebb kapott gól.

Egyre kiváncsibb vagyok rá, hogy mire menne Európában.
Ez a csapat az előző években hogy szerepelt?
Harmadikok lettek tavaly 43 ponttal, most nyertek 60-nal.

Remélem behúzzák a klub-vb-t jövőre. :mrgreen:
Válasz küldése