Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2024.04.23. 21:00:25

superman írta:
2024.04.23. 13:30:09


Igen, a ligát minősíti, ennek remek lenyomata, hogy összesen egyeteln egy darab bírót delegálnak a spanyolok az eb-re. politikai bullshitet én nem ollózok, azt Laporta teszi. A bírói ítéletek pedig abból is látszik, hogy nem akkora tévedések, mint aminek mi érezzük, hogy a sajtóban alig kapnak visszhangot. Yamal labdája nem volt bent teljes terjedelmében. Barcola és Yamal esete között a védők száma a különbség, Barcolát utolsó emberként buktatta Ara, Yamalnál nem egyetlen védő volt a színen. Rüdiger Fermin esetnél a német alig mozgott be a támadó elé, inkább utóbbi szaladt neki. Mindenre van indoklás, és nagyjából helytállóak is. Nem a bíró miatt kaptunk ki, hanem mert jobb volt az ellenfél. Baromi nagy öngól mindig másra fogni a lebőgésünket. Így nem lehet kimászni a negatív spirálból, és elkerülni a jövőbeli Rómákat, Liverpoolokat, 8-2-ket, utolsó percben elbukott clásico-kat...
Huhhh, hogyan lehet azt szépen megfogalmazni, hogy a véleményed alaptalan. Legalább 10 cm-el beljebb volt a labda, Rüdiger igenis bemozdult és szerintem szabálytalanul feltartotta Fermínt, a Cubarsi szerelését meg lehetett adni mégha Lucas rá is játszott, bele is rúgott és már esésben volt, az utolsó ember 2 eset közt kb. semmi-semmi különbség nincs, vagyis annyi, hogy mindig mi jártunk rosszabbul és nem egyenlő mércével lett megítélve (mivel Cubarsi se volt messzebb). Ahogy már mondtam: teljesen fölösleges fizetni a gyengén látókat a VAR szobában.
ÉS tudd meg, hogy elég sz@r úgy hétről hétre játszani, hogy tudod, hogy az Inter ellen, a PSG ellen, a Reál ellen el fogják csalni a meccseket, a Reálnak pedig idén már több botrányos itáletet odaajándékoztak. Próbálj nyerni egy bicikliversenyt széllel szemben, úgy hogy az ellenfélnek mindig hátszele van.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.04.23. 20:59:57

Asensi írta:
2024.04.23. 20:35:02
superman írta:
2024.04.23. 13:30:09
Yamal labdája nem volt bent teljes terjedelmében.
Minimum ez óriási ferdítés. :^o
A helyzet az, hogy nem tudnak állást foglalni.
Valamikor 90 előtt olyan elképzelésem volt a nyugat-európai társadalmakról, hogy egy ettől kisebb hiba/tévedés/mulasztás elegendő ahhoz, hogy a felelős ilyenkor lemond, mert ez megengedhetetlen. Megint szegényebb lettem egy illúzióval.
Parancsolj!

Béna vagyok, most csak így sikerül linkelni. Nyisd eg a cikket is!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára superman 2024.04.23. 21:01:18-kor.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2024.04.23. 20:35:02

superman írta:
2024.04.23. 13:30:09
Yamal labdája nem volt bent teljes terjedelmében.
Minimum ez óriási ferdítés. :^o
A helyzet az, hogy nem tudnak állást foglalni.
Valamikor 90 előtt olyan elképzelésem volt a nyugat-európai társadalmakról, hogy egy ettől kisebb hiba/tévedés/mulasztás elegendő ahhoz, hogy a felelős ilyenkor lemond, mert ez megengedhetetlen. Megint szegényebb lettem egy illúzióval.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.23. 19:12:18

Amennyiben ez igaz,akkor miért? Ez sehova se vezet,én bírom,később lesz ő itt még edző,de ez a kapcsolat elfáradt.Ebben a helyzetben mennie kell.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.04.23. 18:32:18

soadroli írta:
2024.04.23. 18:03:11
Xavi wants to STAY at Barcelona. Now, the final decision is upto Joan Laporta, but everything indicates that he will continue for another season. @sport =D>
Nem biztos, hogy közvetlenül a múlt hét után szerencsés lenne bejelenteni. :mrgreen:
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.04.23. 18:03:11

Xavi wants to STAY at Barcelona. Now, the final decision is upto Joan Laporta, but everything indicates that he will continue for another season. @sport =D>
Kép
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.04.23. 13:30:09

Ronaldinho&Barca írta:
2024.04.23. 13:05:57
superman írta:
2024.04.23. 11:52:42
Amúgy minden egyes évben, amikor nem vezetjük a bajnokságot jönnek ezek a cikkek. Biztos szisztematikusan elnyomják a csapatot, csak néhány évben elfelejtik ezt, olyankor tudunk nyerni bajnokságot. Vagy várj, amikor bajnokok vagyunk, azokban az években a madridot akarják ellehetetleníteni a rigók? Mondjuk abban is biztos vagyok, hogy azokban a szezonokban a Marca és az AS is hozza ezeket a cikkeket.


Amúgy Xaviról és Laportáról a Való Világban "párbajozó" agyhalottak jutnak az eszembe, akik azt hiszik, hogy az mehet vissza a villába, aki hangosabban ordít. Nagyon fáj nekem, hogy zéró elegancia van szeretett klubomban.
Ez a ligát minősíti, hogy minden mérkőzésen van legalább 1-2 olyan ítélet, ami az eredményt befolyásolja. Ez nem mosdatás, és nem kell mindenféle politikai bullshitet ide ollózni, amihez semmi köze a focinak, a hétvégi produkció után pedig úgy gondolom nem kellene ennyiben hagyni ezeket a tévedéseket, Yamal találata egyértelműen gól volt, áthaladt a labda teljes terjedelmével a vonalon mi lett a vége? nem gól. E tekintetben elhiszem Xavi idegbetegségét, hogy 19 fős kerettel ahol folyamat sérült 3-4 alapember, még a bíró is elfütyüli a meccseket. Barcola buktatása piros volt a bl-ben, de Yamal buktatása csak egy sárga. Rüdiger Fermin buktatása még csal fault sem volt. A liga lett egy nagy barna maszlag, nem csak a csapat.
Igen, a ligát minősíti, ennek remek lenyomata, hogy összesen egyeteln egy darab bírót delegálnak a spanyolok az eb-re. politikai bullshitet én nem ollózok, azt Laporta teszi. A bírói ítéletek pedig abból is látszik, hogy nem akkora tévedések, mint aminek mi érezzük, hogy a sajtóban alig kapnak visszhangot. Yamal labdája nem volt bent teljes terjedelmében. Barcola és Yamal esete között a védők száma a különbség, Barcolát utolsó emberként buktatta Ara, Yamalnál nem egyetlen védő volt a színen. Rüdiger Fermin esetnél a német alig mozgott be a támadó elé, inkább utóbbi szaladt neki. Mindenre van indoklás, és nagyjából helytállóak is. Nem a bíró miatt kaptunk ki, hanem mert jobb volt az ellenfél. Baromi nagy öngól mindig másra fogni a lebőgésünket. Így nem lehet kimászni a negatív spirálból, és elkerülni a jövőbeli Rómákat, Liverpoolokat, 8-2-ket, utolsó percben elbukott clásico-kat...
A liga nagy kaki, ez tény, de idén ez jobban zavar minket, mint tavaly. Na vajon miért? Első sorban magunkkal foglalkozzunk, és azzal, amire befolyásunk van. Laporta megszavazta Tebas fizuemelésést, most meg nyavalyog, hogy nincs gólvonal technológia. Nem csak akkor kéne kritikákat megfogalmazni, amikor savanyú a szőlő.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7242
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.23. 13:09:06

brazilfan írta:
2024.04.23. 12:59:42
A nagy sérüléshullám közben tűnt fel néhányunknak, hogy a Realban ugyanúgy kidőlt Militao, Camavinga, Alaba, Bellingham, nem tudom még ki, a többségük izomsérülés miatt. Ugyanez megtörtént Liverpoolban és a Citynél is, hadd ne soroljam fel a klubokat, ahol rombolás zajlik.

A katari vébét követő tavaszi szezon utáni átfogó vizsgálat megállapította, hogy az európai futball szempontjából katasztrofális időpontban megrendezett vébémeccsek később, a bajnokság alatt, rengeteg játékosnál okozott sérülésre való hajlamot és nehezen gyógyuló izomproblémákat. Csak mondom.
A VB egyértelmű ok, és borzasztó volt. Annál jobban kéne vigyázni a játékosainkra, nem? Főleg a korban fogékonyabbakra. Ha meg a világon kb az összes megszólaló szakember egyöntetűen állítja, hogy a fejlődő szervezetet nem szabadna kitenni messze ekkora terhelésnek (mint ahogy ennek ékes bizonyítéka, hogy soha nem fogsz rajtunk kívül 16 éves kezdőt találni az Európai topligákban, ez nem véletlen!), akkor inkább hiszek az összes top klubnak és a szakembereiknek, mint az egy szem Xavinak, főleg úgy, hogy minden tinije, akit hosszabb távon tolt, sérült.
Azért nem mindegy, hogy egy fejlődő szervezetet vágunk tönkre úgy, ahogy nem szabadna, vagy egy 25 éves játékos szerez egy random sérülést. Előbbi ellenjavallott, így megjósolható, utóbbi meg pech/erőnléti gond, stb. Nyilván a Covid óta tartó menetrend ezt nem segíti, sőt. De két külön téma a kettő. Ha észrevetted, nem is Chris-DJ-Araujo-Raphinha sérüléseit hoztam fel, mert 15-20 felnőtt játékosból ennyi benne van bármelyik klubnál.
Lehetsz tüdőrákos csak úgy, és senkinek nem lesz a hibája, meg lehetsz úgy is, hogy 60 évet végigtoltál napi 1-2 dobozzal. Előbbi pech, utóbbi megjósolható. Meg lehet azt is úszni, de attól még óriási a rizikófaktor.

Meg most lehet úgy tűnik, hogy csak kritizálom, nem, sokmindent kedveltem benne, és még kedvelek most is. Csak most nyilván erről van szó, és már sokadszor futottuk le vele ugyanazokat a köröket az elmúlt meccseken, idegroham, csapatszintű összeomlás, stb. Nem rossz edző, a potenciálját kifejezetten magasnak tartom, 6-7 év múlva lehet igazi top lesz. Csak nekünk erre most nincs időnk szerintem, mert mennek az évek. A fejbeli gyengeségei anullálják azt, amit amúgy szerintem taktikailag tud, így meg nem látom értelmét a dolognak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.04.23. 13:31:13-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.23. 13:05:57

superman írta:
2024.04.23. 11:52:42
Amúgy minden egyes évben, amikor nem vezetjük a bajnokságot jönnek ezek a cikkek. Biztos szisztematikusan elnyomják a csapatot, csak néhány évben elfelejtik ezt, olyankor tudunk nyerni bajnokságot. Vagy várj, amikor bajnokok vagyunk, azokban az években a madridot akarják ellehetetleníteni a rigók? Mondjuk abban is biztos vagyok, hogy azokban a szezonokban a Marca és az AS is hozza ezeket a cikkeket.


Amúgy Xaviról és Laportáról a Való Világban "párbajozó" agyhalottak jutnak az eszembe, akik azt hiszik, hogy az mehet vissza a villába, aki hangosabban ordít. Nagyon fáj nekem, hogy zéró elegancia van szeretett klubomban.
Ez a ligát minősíti, hogy minden mérkőzésen van legalább 1-2 olyan ítélet, ami az eredményt befolyásolja. Ez nem mosdatás, és nem kell mindenféle politikai bullshitet ide ollózni, amihez semmi köze a focinak, a hétvégi produkció után pedig úgy gondolom nem kellene ennyiben hagyni ezeket a tévedéseket, Yamal találata egyértelműen gól volt, áthaladt a labda teljes terjedelmével a vonalon mi lett a vége? nem gól. E tekintetben elhiszem Xavi idegbetegségét, hogy 19 fős kerettel ahol folyamat sérült 3-4 alapember, még a bíró is elfütyüli a meccseket. Barcola buktatása piros volt a bl-ben, de Yamal buktatása csak egy sárga. Rüdiger Fermin buktatása még csal fault sem volt. A liga lett egy nagy barna maszlag, nem csak a csapat.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.23. 12:59:42

bence0330 írta:
2024.04.23. 12:41:34
brazilfan írta:
2024.04.23. 12:37:44
Szerinted Xavi rombol, szerintem pedig kizárt, hogy a klub ne figyeljen erre oda.
Azért ha a klub mindent olyan jól csinálna, nem tartanánk ott, ahol vagyunk, szóval élek a gyanúperrel, hogy van hely bőven a kritikának. :)
A nagy sérüléshullám közben tűnt fel néhányunknak, hogy a Realban ugyanúgy kidőlt Militao, Camavinga, Alaba, Bellingham, nem tudom még ki, a többségük izomsérülés miatt. Ugyanez megtörtént Liverpoolban és a Citynél is, hadd ne soroljam fel a klubokat, ahol rombolás zajlik.

A katari vébét követő tavaszi szezon utáni átfogó vizsgálat megállapította, hogy az európai futball szempontjából katasztrofális időpontban megrendezett vébémeccsek később, a bajnokság alatt, rengeteg játékosnál okozott sérülésre való hajlamot és nehezen gyógyuló izomproblémákat. Csak mondom.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7242
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.23. 12:41:34

brazilfan írta:
2024.04.23. 12:37:44
Szerinted Xavi rombol, szerintem pedig kizárt, hogy a klub ne figyeljen erre oda.
Azért ha a klub mindent olyan jól csinálna, nem tartanánk ott, ahol vagyunk, szóval élek a gyanúperrel, hogy van hely bőven a kritikának. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.23. 12:37:44

bence0330 írta:
2024.04.23. 11:35:30
Így érthető, mit szerettem volna? :)
Eddig is értettem, annál is inkább, mert gyakran leírod, kb. ugyanannyiszor, mint Xavi másik fő hibáját, hogy miért nem Guiu játszik Lewandowski helyett, pedig láttuk, hogy a harmadosztályú csapat elleni kupameccsen kezdőjátékos Guiu is csak birkózni tudott többnyire.
Értem, hogy szerinted Xavi kinyírja a fiatalokat, de én nem hiszem, hogy Baldé agyon lett volna játszatva, Gavi térde sem bajnoki meccsen sérült meg.
Szerinted Xavi rombol, szerintem pedig kizárt, hogy a klub ne figyeljen erre oda.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.04.23. 11:52:42

Ronaldinho&Barca írta:
2024.04.23. 10:32:08
Talán ebbe a topicba a legrelevánsabb, főleg a megítélése végett, tegnap a mundo (https://www.mundodeportivo.com/us/en/so ... s-nrt.html) lehozott egy összesítést, hogy a bírói tévedések végett 11 pontot buktunk ebben a szezonban. Érdekes összesítés és valamilyen szinten az egész ligát jellemzi.
Amúgy minden egyes évben, amikor nem vezetjük a bajnokságot jönnek ezek a cikkek. Biztos szisztematikusan elnyomják a csapatot, csak néhány évben elfelejtik ezt, olyankor tudunk nyerni bajnokságot. Vagy várj, amikor bajnokok vagyunk, azokban az években a madridot akarják ellehetetleníteni a rigók? Mondjuk abban is biztos vagyok, hogy azokban a szezonokban a Marca és az AS is hozza ezeket a cikkeket.


Amúgy Xaviról és Laportáról a Való Világban "párbajozó" agyhalottak jutnak az eszembe, akik azt hiszik, hogy az mehet vissza a villába, aki hangosabban ordít. Nagyon fáj nekem, hogy zéró elegancia van szeretett klubomban.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.23. 11:38:30

Sinya22 írta:
2024.04.23. 11:36:03
superman írta:
2024.04.23. 11:33:08
Ez az edzőválasztási elv, hogy vagy korábbi játékos, vagy holland a teljes történelme során végigkíséri a klubot? Vagy mikor kattant ez?
Barcelona filozófia, nincs pénz, a külsős edzőt kikezdik a szurkolók, senki más nem érzi át a klub értékeit stb. Ezek az indokok, ezeket a köröket futjuk hosszú évet óta. Valverde, Setien, Koeman, LE is ez a kategória volt a Celta edzőjeként, most Xavi. Aztán jön Marquez, utána Mascherano, addigra lehet már Busi papírjai is meglesznek.
Iniesta is állítólag mostanság kezdi meg edzői karrierjét. :mrgreen:
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.04.23. 11:38:12

Ronaldinho&Barca írta:
2024.04.23. 10:32:08
Talán ebbe a topicba a legrelevánsabb, főleg a megítélése végett, tegnap a mundo (https://www.mundodeportivo.com/us/en/so ... s-nrt.html) lehozott egy összesítést, hogy a bírói tévedések végett 11 pontot buktunk ebben a szezonban. Érdekes összesítés és valamilyen szinten az egész ligát jellemzi.
Mundo... Mint amikor a TV2 transzfesztitázza az ellenzéket. A madridi lapok meg olyanokat írnak, hogy;

VAR bevezetese hány gólt fújtak vissza:
1. Real Madrid: 27 GOALS
2. Sevilla: 16 goals
3. Atlético: 14 goals
4. Valencia: 14 goals
5. Sociedad:13 goals
6. Celta: 12 goals


Pályán kéne bizonyítani, nem a meccsek utáni pöcsméregetésben, ebben is borzasztó példát mutat Laporta és Xavi.
Sinya22 írta:
2024.04.23. 11:36:03
superman írta:
2024.04.23. 11:33:08
Ez az edzőválasztási elv, hogy vagy korábbi játékos, vagy holland a teljes történelme során végigkíséri a klubot? Vagy mikor kattant ez?
Barcelona filozófia, nincs pénz, a külsős edzőt kikezdik a szurkolók, senki más nem érzi át a klub értékeit stb. Ezek az indokok, ezeket a köröket futjuk hosszú évet óta. Valverde, Setien, Koeman, LE is ez a kategória volt a Celta edzőjeként, most Xavi. Aztán jön Marquez, utána Mascherano, addigra lehet már Busi papírjai is meglesznek.
Én ezt értem, de arra lennék kíváncsi, hogy mikortól gyökeredzik ez a filozófia. Klubalapítástól kezdve, vagy kitől? Cruijff-tól, vagy korábbról?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára superman 2024.04.23. 11:40:52-kor.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.23. 11:36:03

superman írta:
2024.04.23. 11:33:08
Ez az edzőválasztási elv, hogy vagy korábbi játékos, vagy holland a teljes történelme során végigkíséri a klubot? Vagy mikor kattant ez?
Barcelona filozófia, nincs pénz, a külsős edzőt kikezdik a szurkolók, senki más nem érzi át a klub értékeit stb. Ezek az indokok, ezeket a köröket futjuk hosszú évet óta. Valverde, Setien, Koeman, LE is ez a kategória volt a Celta edzőjeként, most Xavi. Aztán jön Marquez, utána Mascherano, addigra lehet már Busi papírjai is meglesznek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7242
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.23. 11:35:30

brazilfan írta:
2024.04.23. 11:04:29
Másik topikból
bence0330 írta:
2024.04.23. 10:11:24
Jövőképet szeretnénk, Xavival nekem az eddigiek alapján rémképeim vannak. Újabb legyilkolt tinik és ezzel jelenért eladott jövő, újabb banánhéjak, újabb idegösszeomlások…
Elismerem, a nyomás tényleg brutális. De jöjjön olyan végre, aki ezt bírja. Ne egy spanyol középedző, ne pályakezdő, egy BL-győztes, stabil karakter, és valaki, aki nem rombol a klubnál.
Ha szerinted is brutális a nyomás, akkor az „idegösszeomlások”-ra már meg is adtad az egyik lehetséges magyarázatot.
A többi rémképed is csak rémkép, irreálisak és függetlenek a valóságtól, nem hevernek a gyepen legyilkolt tinik holttestei, a jövő sincs eladva, éppen csak elkezdődött, mármint nem az eladása, hanem a jövő maga, de pont te húzod be a kéziféket, és öntöd ki a gyereket is a fürdővízzel.

„Aki nem rombol a klubnál”, ha ezt Xavira és a stábjára érted, akkor végképp nem értek semmit, tegnap még te is elismerted az eredményeit, ekkorát nem fordulhat a világ egyetlen éjszaka alatt.
Brutális a nyomás, ezt elismerem. De ettől még ha jól akarod végezni a munkádat, akkor bírni kell. Xavi nem bírja, és főleg akkor, amikor látványosabban nem bírja (tél eleje-mostanában) akkor nem is tudja végezni a munkáját. Ez személyiség kérdése is. Ő erre ebben a pillanatban egyszerűen nem elég fejben. Nem kárhoztatom érte, nehéz, de én nem neki szurkolok, hanem a Barcelonának, mint csapatnak. Engem nem érdekel, hogy nehéz neki, ha egy BL-negyeddöntőben kipirosozza magát az első félidőben egy teljesen jogos bírói ítéleten felháborodva, és magára hagyja a csapatát. Ilyet nem lehet csinálni, punktum.

Ezen kár ironizálni, szerintem egyértelmű, mire gondolok, nyilván nem arra, hogy fogott egy kalasnyikovot és vérfürdőt rendezett. Pedri, Gavi, Baldé, és ebből semmit sem tanulva, ugyanúgy túltolva felkészül Cubarsi Yamal, ha pokoli mákunk lesz, ők megússzák, de nem rajtunk fog múlni, mi mindent megteszünk, hogy tönkretegyük őket. Eszementen túltolt tinik. És ha Yamallal is megtörténik, akkor irtózatos károkozásról is beszélhetünk, eddig csak erősről, mert ő tényleg korszakos tehetség.

Kb erre írtam amit utoljára is idéztél, plusz más dolgokra is. Leginkább erre. Aki meggondolatlanul szétveri a jövő reménységeit, az igenis rombol, főleg jelen pénzügyi helyzetben, mikor nem tudunk a helyükre igazolni. Ki a fenének jutna eszébe a klubunkon kívül egy 16 éves gyereket alig rotálva végigtolni 1,5-2 évig, miután előtte már ugyanezért kidőlt Pedri? Aztán ezek után még megcsinálni ugyanezt Cubarsiékkal? Nekem ez ijesztő. Mutass kérlek csak egyetlen akár csak távolról is hasonlító példát bárhonnan. Én kerestem egy időben, nem találtam, Messiék, Mbappéék, Bellinghamék ilyen korban néha beálltak focizni kicsit a végén.
További rombolás, ha a fejekben ugyanolyan dolgokat ültet el, mint a Valverde-Serien kori óriási vereségek. Amikor állandóan úgy kapunk ki, hogy továbbjuthattunk volna, aztán valahogy mégsem, egyre inkább az újak fejében is az lesz, hogy mindegy mit csinálunk, kikapunk. Ezt a kört szerintem hamar meg kéne törni.
További rombolás, ha fejleszthető, tehetséges fiatalokat pénz nélkül küld el, felsoroltam őket többször, Dest-el kb egyetértek, de Nico-Mingueza-Riad trióval fényévekkel lennénk előrébb a rotációban, mint a helyükön bénázó Romeu-Inigo-Alonso féle játékosokkal. (mert oké, ha Rice-t hoznánk Nico helyett, egy szót sem szólna senki, de ehhez a Citybe kell menni). Ráadásul a távozók fiatal, de nem túl fiatal játékosok voltak, akik helyett öregek érkeztek. Utóbbi nyilván nem Xavi sara, hanem pénzügyi gond, de ha sejthető, hogy csak selejtet tudunk hozni, akkor elég rizikós volt, és nagyon, de nagyon nem jött be.
Ezekre utalok, mikor azt mondom, hogy oké, az általa szűkített, és emiatt teljesen rommá hajtott legjobb 13-4 játékosunkkal korrekt eredményeket ért el, de cserébe kinyírta a fiatalokat, öregeket (nem géppuskával). Feláldozta rendre a jelen oltárán a jövőt. És ez nálam az építkezés totális ellentéte. Így érthető, mit szerettem volna? :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.04.23. 11:36:13-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.04.23. 11:33:08

Ez az edzőválasztási elv, hogy vagy korábbi játékos, vagy holland a teljes történelme során végigkíséri a klubot? Vagy mikor kattant ez?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.23. 11:28:25

Számomra érthetetlen mind Xavi maradásának a híre, mind az ha igaz a hír hogy Marquez lesz a nagy megmentő jövőre.


Teljesen egyértelmű a tény hogy Xavinak az első és legnagyobb problémája a tapasztalatlanság, erre ezt megoldva ha idehoznak Laportáék egy újabb 0 km-es edzőt akkor tényleg még mindig a Guardiola-vágyálomban élnek, ami szakmailag megmagyarázhatatlan elvárás hogy a mai fociba az egyik legstresszesebb és legfontosabb pozícióba újoncokat hozunk "csakmert anno jól sült el" elven.

Xavi maradásának sincs sok értelme mert már most idegbeteg, sok volt neki idegrendszerileg ez a majdnem 3 szezon.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.23. 11:04:29

Másik topikból
bence0330 írta:
2024.04.23. 10:11:24
Jövőképet szeretnénk, Xavival nekem az eddigiek alapján rémképeim vannak. Újabb legyilkolt tinik és ezzel jelenért eladott jövő, újabb banánhéjak, újabb idegösszeomlások…
Elismerem, a nyomás tényleg brutális. De jöjjön olyan végre, aki ezt bírja. Ne egy spanyol középedző, ne pályakezdő, egy BL-győztes, stabil karakter, és valaki, aki nem rombol a klubnál.
Ha szerinted is brutális a nyomás, akkor az „idegösszeomlások”-ra már meg is adtad az egyik lehetséges magyarázatot.
A többi rémképed is csak rémkép, irreálisak és függetlenek a valóságtól, nem hevernek a gyepen legyilkolt tinik holttestei, a jövő sincs eladva, éppen csak elkezdődött, mármint nem az eladása, hanem a jövő maga, de pont te húzod be a kéziféket, és öntöd ki a gyereket is a fürdővízzel.

„Aki nem rombol a klubnál”, ha ezt Xavira és a stábjára érted, akkor végképp nem értek semmit, tegnap még te is elismerted az eredményeit, ekkorát nem fordulhat a világ egyetlen éjszaka alatt.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.23. 10:32:08

Talán ebbe a topicba a legrelevánsabb, főleg a megítélése végett, tegnap a mundo (https://www.mundodeportivo.com/us/en/so ... s-nrt.html) lehozott egy összesítést, hogy a bírói tévedések végett 11 pontot buktunk ebben a szezonban. Érdekes összesítés és valamilyen szinten az egész ligát jellemzi.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.23. 08:41:23

brazilfan írta:
2024.04.23. 07:16:29
Hasonló ellenszenv akkor szokott lenni, amikor például helyrehozhatatlanul megromlik a viszony az edző és a játékosok között, vagy ha nagyon hátra kerülünk a bajnokságban stb. Én ezek közül egyiket sem látom, jelenleg stabil BL-induló helyen vagyunk, és arról sem hallani, hogy bajok lennének az öltözőben.
Nem értem, hogy mi az ellenszenv oka, az-e, hogy nem jutottunk a 4 közé, vagy hogy kikaptunk a Realtól, vagy hogy “idegbeteg”, vagy a testvére a másodedző (Ancelottinak meg a fia, de úgy látszik, ez nem probléma), vagy a fésületlen nyilatkozatai, vagy hogy nem német, esetleg a rossz taktika és hogy miért nem állunk át kontrákra. Vagy ez mind együtt, és még ezer egyéb ok.
Nagyon nehéz időben vállalta el a csapatot, a körülményekhez képest sikerült tartania a frontot, szerintem abszolút nem érdemli meg, hogy úgy beszéljenek róla, mint egy kapcarongyról.
A felsoroltak közül nekem az idegbetegséggel meg a nyilatkozatokkal van bajom. Ezekből nekem az jön le, hogy ő mentálisan megtört, így pedig nem hiszem, hogy vele kellene nekivágni a következő szezonnak. Ráadásul bejelentette a távozását. Jó lenne, hogy eljutnánk oda, hogy a Barcánál számítson, ha az ember valamit kimond, ne lehessen felelőtlenül össze-vissza beszélni. Mert Xavi és Laporta pontosan ezt csinálják. Ha már Ancelotti-t felhoztad, ő ilyet nem tesz. De Perez is lényegesen hitelesebb ember a szememben, mint Laporta, ha valamit megígér, ha nem is mindig, de nagy százalékban bejön. Laporta meg pofátlanul hazudik és blöffölget, itt pedig még sokan tapsolnak is neki.

Én simán kinézem a két emberből, hogy alapból az volt terv, hogy Xavi marad, csak szurkolók megnyugatására bedobták néhány gyengébb meccs után, hogy majd szezon végén változás lesz.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2024.04.23. 08:11:42

Cseri írta:
2024.04.23. 07:50:33
brazilfan írta:
2024.04.23. 07:16:29
Hasonló ellenszenv akkor szokott lenni, amikor például helyrehozhatatlanul megromlik a viszony az edző és a játékosok között, vagy ha nagyon hátra kerülünk a bajnokságban stb. Én ezek közül egyiket sem látom, jelenleg stabil BL-induló helyen vagyunk, és arról sem hallani, hogy bajok lennének az öltözőben.
Nem értem, hogy mi az ellenszenv oka, az-e, hogy nem jutottunk a 4 közé, vagy hogy kikaptunk a Realtól, vagy hogy “idegbeteg”, vagy a testvére a másodedző (Ancelottinak meg a fia, de úgy látszik, ez nem probléma), vagy a fésületlen nyilatkozatai, vagy hogy nem német, esetleg a rossz taktika és hogy miért nem állunk át kontrákra. Vagy ez mind együtt, és még ezer egyéb ok.
Nagyon nehéz időben vállalta el a csapatot, a körülményekhez képest sikerült tartania a frontot, szerintem abszolút nem érdemli meg, hogy úgy beszéljenek róla, mint egy kapcarongyról.
Itt jó edző még nem volt, teljesen mindegy ki az,milyen származású,volt-e klasszis játékos,vagy sem,halvérű vagy szangvinikus. Nem véletlenül 3-4 év a maximum,amit az utóbbi időben bírnak a padon. Itt egyszerre kell sok gólt lőni és hozni a clean sheetet. Az se mindegy ki lővi a gólt és mikor,mert,ha védő, és a mérkőzés végén szerzi,akkor az csak megmentette az edző seggét. Ne adjuk át a kezdeményezést mi birtokoljuk a labdát,de közben húzodjunk vissza is, kontrázzunk. Játszanak a fiatalok,lehetőség szerint már u14-től,de legyen rutin is a pályán.
Beszédes megnézni a képeket a Barca edzőkről mikor ide jönnek, és amikor távoznak,majd már az új csapatuk padján.
Ezt milyen szépen megmondtátok. A reális elvárás ismeretlen az átlag Barca-szurkoló számára.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.23. 07:50:33

brazilfan írta:
2024.04.23. 07:16:29
Hasonló ellenszenv akkor szokott lenni, amikor például helyrehozhatatlanul megromlik a viszony az edző és a játékosok között, vagy ha nagyon hátra kerülünk a bajnokságban stb. Én ezek közül egyiket sem látom, jelenleg stabil BL-induló helyen vagyunk, és arról sem hallani, hogy bajok lennének az öltözőben.
Nem értem, hogy mi az ellenszenv oka, az-e, hogy nem jutottunk a 4 közé, vagy hogy kikaptunk a Realtól, vagy hogy “idegbeteg”, vagy a testvére a másodedző (Ancelottinak meg a fia, de úgy látszik, ez nem probléma), vagy a fésületlen nyilatkozatai, vagy hogy nem német, esetleg a rossz taktika és hogy miért nem állunk át kontrákra. Vagy ez mind együtt, és még ezer egyéb ok.
Nagyon nehéz időben vállalta el a csapatot, a körülményekhez képest sikerült tartania a frontot, szerintem abszolút nem érdemli meg, hogy úgy beszéljenek róla, mint egy kapcarongyról.
Itt jó edző még nem volt, teljesen mindegy ki az,milyen származású,volt-e klasszis játékos,vagy sem,halvérű vagy szangvinikus. Nem véletlenül 3-4 év a maximum,amit az utóbbi időben bírnak a padon. Itt egyszerre kell sok gólt lőni és hozni a clean sheetet. Az se mindegy ki lővi a gólt és mikor,mert,ha védő, és a mérkőzés végén szerzi,akkor az csak megmentette az edző seggét. Ne adjuk át a kezdeményezést mi birtokoljuk a labdát,de közben húzodjunk vissza is, kontrázzunk. Játszanak a fiatalok,lehetőség szerint már u14-től,de legyen rutin is a pályán.
Beszédes megnézni a képeket a Barca edzőkről mikor ide jönnek, és amikor távoznak,majd már az új csapatuk padján.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.23. 07:16:29

Hasonló ellenszenv akkor szokott lenni, amikor például helyrehozhatatlanul megromlik a viszony az edző és a játékosok között, vagy ha nagyon hátra kerülünk a bajnokságban stb. Én ezek közül egyiket sem látom, jelenleg stabil BL-induló helyen vagyunk, és arról sem hallani, hogy bajok lennének az öltözőben.
Nem értem, hogy mi az ellenszenv oka, az-e, hogy nem jutottunk a 4 közé, vagy hogy kikaptunk a Realtól, vagy hogy “idegbeteg”, vagy a testvére a másodedző (Ancelottinak meg a fia, de úgy látszik, ez nem probléma), vagy a fésületlen nyilatkozatai, vagy hogy nem német, esetleg a rossz taktika és hogy miért nem állunk át kontrákra. Vagy ez mind együtt, és még ezer egyéb ok.
Nagyon nehéz időben vállalta el a csapatot, a körülményekhez képest sikerült tartania a frontot, szerintem abszolút nem érdemli meg, hogy úgy beszéljenek róla, mint egy kapcarongyról.
Válasz küldése