Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
kisadrian24
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.01.13. 22:16:33

2015.05.21. 14:19:45

Egyperces néma csend. Triplával nagyon szép búcsúja lenne. Várunk vissza Maestro! :cry:


Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2015.05.21. 14:15:16

Isten veled Legenda! Remélem még visszatérsz! :( :( :(
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.05.21. 13:54:49

Se Puyol, se Xavi... :(

LEGENDA!
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2015.05.21. 13:51:19

Zseniális futballista,még a következő idényben is a csapat hasznára tudott volna lenni. De Ő is az a fajta játékos,akinek mindene a játék, és inkább játszik teljes meccseket 2-3 évig egy feltörekvő fociligában,(ahol nem mellesleg óriási tisztelet fogja övezni)mint a Barcában 20 perceket, ezzel átadva a helyét a fiataloknak. Sokat fog Ő még a jövőben tenni a Barcáért. Sok sikert Maestro!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.21. 13:39:11

Én is reménykedtem, hogy talán marad még....Egy világnak vége, nagyon fog hiányozni, nekem a kedvenc játékosom volt (pedig ritkán kötődök konkrét játékosokhoz, de ő a hibátlan játékos számomra), de egyszer minden véget ér.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.21. 13:31:28

hivatalos

a nyár végén távozik és a katari al-szaddban tolja tovább a zsugát :(

nagyon reménykedtem, hogy legalább januárig marad :(
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.20. 14:47:59

Gareth Tello írta:
Varatrix írta:Viszont Samperről tud írni ide valaki aki nézte a B meccseit, mert olvasni jókat olvastam róla.

Kit hoznak fel jövőre mert muszáj lesz pótolni a Maestrót.
Samper az egyik olyan játékos, akinél azt érzem, hogy száz százalékig készen áll a nagycsapatba kerülésre, és én mindenképpen fel is hoznám a nyáron. Az a jó benne, hogy amellett, hogy lehet Busquets cseréje, szerintem simán tudna eggyel előrébb, Rakitic helyén is játszani, megvan benne az az irányítói véna, ami ahhoz szükséges, hogy át tudja venni a karmesteri pálcát.

Egy az egyben adom. Egy ideje (főleg mióta Palencia feljött) a B-ben is kkp-t játszik, Patricot tette be Vinyals Busi helyére. Tegnap mondjuk nem ment annyira neki , de szembetűnő, hogy nagyon jól lát a pályán. Dongou-nak is az a passz, amit mélységből osztott zseniális volt. Rakitic szerepkörére alkalmas lehet és elég érett is.
Akkora rajongója sosem voltam, de azt el kell ismerni, hogy egy nagyon intelligens játékos, aki kiválóan tud osztogatni és labdaszerzésben is átlag feletti.
Az, hogy megállná-e a helyét a felnőtt csapatban persze kérdés, és lehetőség is kellene neki. Kár, hogy amikor felhozták volna pont lesérült.

Denis-t csak egy évig láttam nálunk, a City-s pályafutását nem követtem nyomon, de itt a legjobbunk volt. Nem tudom, hogy miért mellőzték a bajnokság közepe felé, de az utóbbi 6-7 meccsen újra előkapta Emery.
Mondjuk ő is inkább támadó felfogású, de szerintem ha akarják, be lehet építeni.

Halilovicnak még kell legalább egy év. A kupában még játszhat, de tartósan nem érdemes felhozni. Ő viszont tényleg tkp. Ha "lebutítjuk" kiöljük belőle azt a pluszt, ami miatt iszonyú tehetséges játékos. Nagyon jó szeme van és jól osztogat, kicsit hasonlít a játéka Messiére, mikor visszalép középre.

Ha mindenképp fiatalokkal akarjuk megoldani én még mindig Rafinhara szavaznék. Láttam mire képes már a B-ben, de a Celta-ban is. Itt kicsit meg volt illetődve. Amikor felszabadultabban játszott,nem görcsölt, nem csak a biztosat kereste igen jó teljesítményt rakott le. Pl. a Villarreal ellen, de volt még ilyen meccs. Ráadásul rengeteget melózik minden irányban, több poszton is bevethető. Ebből a trióből az ő eredeti posztja áll legközelebb Xaviéhoz.
Szerintem csak beszélni kéne a fejével, mert nagy potenciál van benne, még ha sokan nem is értenem velem egyet.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.20. 13:30:19

messideco írta:Lehet, nem vagyok témában a B csapattal :)
Ha Busquets oldaná meg a pótlását? Mascherano többször szerepelhet a középpályán, hiszen 3 középhátvéd is tudná helyettesíteni (Bartra, Mathieu és remélhetőleg Vermaelen) :) A középpálya is stabil lehetne, vezető állásnál érdemes lenne használni a Busquets - Mascherano - Rakitic vonalat.
Busi nem olyan jó a középpályán, szerintem elég gyenge lenne ez a hármas.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.20. 11:15:33

Samper írta:Ahhoz, hogy egyáltalán szó legyen Samperről, Sergi Robertonak el kéne menni és Denis Suarezt meg elfelejteni. Nem hiszem, hogy ezt meglépnék. Attól tartok, őszre Samper el fog menni.
Roberto szerintem menni fog, valószínűleg kölcsönbe, Denis meg jövőre is a Sevillában fog még játszani, ha minden igaz.
“The transfer of Denis is for two years. There is no possibility of him going back to Barcelona in the summer." (Monchi)

Nem hinném, hogy pont Sampertől ilyen könnyedén megválnánk. Legfeljebb egy kölcsön, de ha Xavi megy, akkor ennek sem lenne sok értelme.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.20. 11:08:40

Gareth Tello írta:
Varatrix írta:Viszont Samperről tud írni ide valaki aki nézte a B meccseit, mert olvasni jókat olvastam róla.

Kit hoznak fel jövőre mert muszáj lesz pótolni a Maestrót.
Samper az egyik olyan játékos, akinél azt érzem, hogy száz százalékig készen áll a nagycsapatba kerülésre, és én mindenképpen fel is hoznám a nyáron. Az a jó benne, hogy amellett, hogy lehet Busquets cseréje, szerintem simán tudna eggyel előrébb, Rakitic helyén is játszani, megvan benne az az irányítói véna, ami ahhoz szükséges, hogy át tudja venni a karmesteri pálcát. A Barça B-ben is annak ellenére ő az első számú fazonszabász, hogy mindig ő játszik a leghátrébb a középpályások közül, és amellett, hogy sok dologban Busquetsre hasonlít, engem kicsit Xavira és Pirlóra is emlékeztet játékstílus tekintetében. Sokan egyenesen azon a véleményen vannak, hogy tudatosan át kellene nevelni középső középpályássá, hogy így könnyebben lehessen közvetlen Xavi-utód... Én ebben egyelőre annyira nem vagyok biztos, de párszor mindenképpen érdemes lenne majd ezen a poszton játszatni, már csak azért is, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy mire lenne képes Busquets mellett. Szerintem láthatnánk szép dolgokat tőlük. :)

Ráadásul talán az sem mellékes, hogy maga Xavi is különösen kedveli és elismeri Sampert.
Xavi: “I believe Sergi Samper will succeed at Barça. He is a spectacular talent. Both on and off the ball.

Xavi: "I like Sergi Samper, I like to watch him. The way he sees the game, how he positions his body in the moment he makes a pass…"


Szóval szvsz Samper készen áll, hozzuk csak fel és játszassuk védekező és középső középpályásként, aztán majd meglátjuk, hogyan fejlődik és alkalmazkodik az új helyzetekhez. (Egyébként már csak miatta is örülnék, ha Xavi meggondolná magát és maradna legalább 2016 januárjáig, ő lenne talán a tökéletes mentor és tanácsadó Samper számára, természetesen Busquets mellett.)

szerk.: Még egy kis Óscar García:
Òscar Garcia (ex-Barça): "Sergi Samper can do anything in midfield. He can play every position, any role, and he can be a 'Xavi'."

Ahhoz, hogy egyáltalán szó legyen Samperről, Sergi Robertonak el kéne menni és Denis Suarezt meg elfelejteni. Nem hiszem, hogy ezt meglépnék. Attól tartok, őszre Samper el fog menni.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.20. 10:56:41

Varatrix írta:Viszont Samperről tud írni ide valaki aki nézte a B meccseit, mert olvasni jókat olvastam róla.

Kit hoznak fel jövőre mert muszáj lesz pótolni a Maestrót.
Samper az egyik olyan játékos, akinél azt érzem, hogy száz százalékig készen áll a nagycsapatba kerülésre, és én mindenképpen fel is hoznám a nyáron. Az a jó benne, hogy amellett, hogy lehet Busquets cseréje, szerintem simán tudna eggyel előrébb, Rakitic helyén is játszani, megvan benne az az irányítói véna, ami ahhoz szükséges, hogy át tudja venni a karmesteri pálcát. A Barça B-ben is annak ellenére ő az első számú fazonszabász, hogy mindig ő játszik a leghátrébb a középpályások közül, és amellett, hogy sok dologban Busquetsre hasonlít, engem kicsit Xavira és Pirlóra is emlékeztet játékstílus tekintetében. Sokan egyenesen azon a véleményen vannak, hogy tudatosan át kellene nevelni középső középpályássá, hogy így könnyebben lehessen közvetlen Xavi-utód... Én ebben egyelőre annyira nem vagyok biztos, de párszor mindenképpen érdemes lenne majd ezen a poszton játszatni, már csak azért is, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy mire lenne képes Busquets mellett. Szerintem láthatnánk szép dolgokat tőlük. :)

Ráadásul talán az sem mellékes, hogy maga Xavi is különösen kedveli és elismeri Sampert.
Xavi: “I believe Sergi Samper will succeed at Barça. He is a spectacular talent. Both on and off the ball.

Xavi: "I like Sergi Samper, I like to watch him. The way he sees the game, how he positions his body in the moment he makes a pass…"


Szóval szvsz Samper készen áll, hozzuk csak fel és játszassuk védekező és középső középpályásként, aztán majd meglátjuk, hogyan fejlődik és alkalmazkodik az új helyzetekhez. (Egyébként már csak miatta is örülnék, ha Xavi meggondolná magát és maradna legalább 2016 januárjáig, ő lenne talán a tökéletes mentor és tanácsadó Samper számára, természetesen Busquets mellett.)

szerk.: Még egy kis Óscar García:
Òscar Garcia (ex-Barça): "Sergi Samper can do anything in midfield. He can play every position, any role, and he can be a 'Xavi'."
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2015.05.20. 10:48:51

Még egy legenda távozik Puyol után. Remélem visszatér hamarosan mint a B csapat edzője.
Páratlan amit ő lehozott a középpályán, nem lesz még egy olyan mint ő, annyira egyedi stílusú játékot játszik. Korszakos zseni.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.20. 10:41:14

Lehet, nem vagyok témában a B csapattal :)
Ha Busquets oldaná meg a pótlását? Mascherano többször szerepelhet a középpályán, hiszen 3 középhátvéd is tudná helyettesíteni (Bartra, Mathieu és remélhetőleg Vermaelen) :) A középpálya is stabil lehetne, vezető állásnál érdemes lenne használni a Busquets - Mascherano - Rakitic vonalat.
"And my heart will leave you never."
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.05.20. 10:37:14

messideco írta:Szívem szerint Halilovicot mondanám, de túl korai lehet még.
raadasul koze sincs Xavi szerepkorehez
Sampert mindenkepp felhoznam, o keszen all es alkalmas lehet Rakitic tehermentesitesere is.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.20. 10:29:48

Szívem szerint Halilovicot mondanám, de túl korai lehet még.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2015.05.20. 08:37:00

A legaggasztóbb a távozásában hogy nem tudjuk pótolni. Jelenleg meg nincs minőségi cserénk a középpályára.

Rafinha nekem eddig köszönő viszonyba sincs a bratyójával, de talán még így is ő az egyetlen akit be lehet dobi csereként.

Roberto szokásos alibi, én őszintén lemondtam róla hogy beérik valaha is.

Plusz ifik: Halilovic nagyon fiatal még.

Viszont Samperről tud írni ide valaki aki nézte a B meccseit, mert olvasni jókat olvastam róla.

Kit hoznak fel jövőre mert muszáj lesz pótolni a Maestrót.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.20. 07:59:57

Joaquin Hernández (Xavi édesapja): "Xavi számára eljött a pillanat, hogy elbúcsúzzon a Barcelonától. Az volt az álma, hogy innen vonul majd vissza, de úgy érzi, elég volt. Nagyszerű ajánlatot kapott, hogy folytathassa a játékot, felkészülhessen az edzői pályafutására és egy kis nyugalomban tölthesse a napjait. Nagyon izgatott a katari ajánlat miatt, de szokatlan lesz őt a Barca meze nélkül látni" [cope] - tot el camp blog

Akkor azt lehet mondani, hogy bizonyos. Stoichkov is elköszönt a twitteren:
"Thanks, Xavi, for the moments you gave us in all those years at FCB, your home. You are and will be a legend."
"And my heart will leave you never."
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2015.05.19. 20:37:16

visca el barca írta:attól h jó pedagógiai érzékekkel rendelkezik még nem lesz feltétlenül jó edző valaki.
Feltétlenül nem, de arról volt szó, hogy az emberünknek a nyugodtsága mellett megvan a krakánabb, határozottabb oldala is, amihez jön ugye, hogy milyen esze van a futballhoz. Ehhez persze szükséges, hogy kreatív is legyen, és tudjon újítani, de az alapvető képességei meglehetnek egy ilyen melóhoz.
visca el barca írta: de majd 3-4 év mulva visszatérünk a témára :D
Úgy legyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.19. 20:17:15

attól h jó pedagógiai érzékekkel rendelkezik még nem lesz feltétlenül jó edző valaki.

de majd 3-4 év mulva visszatérünk a témára :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2015.05.19. 20:09:53

Chino írta: mintha nyilatkozott volna valami olyat, hogy el tudja magát képzelni edzőként.
Menjen szépen egy-két évre cirkuszi oroszlánnak Katarba, aztán ha kipihente magát, tessék nekiállni a licensznek!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.19. 20:01:37

brownieheaven írta:
visca el barca írta:
na ő pont az a kaliber akiről ezt nem tudom elképzelni. hirtelen nem is jut eszembe mostanról egy olyan (elit) edző sem, aki anno a pályán mindig totál nyugodt volt. LE, pep, di matteo, simeone és a többiek vhogy nem ilyenek voltak :D
Én épp most olvastam egy cikket, hogy az Aneota utáni Messi-hiszti után épp Xavi hívta félre Leot, és irgalmatlanul lecseszte, mondván ha így folytatja, akkor megint az lesz, mint a Martino-szezonban, és újra CR viszi az aranylasztit. A cikk tudni véli, hogy ez rakta helyre Messit, és hogy része lehetett az öregnek abban, hogy most újra szárnyal. Plusz attól függetlenül, hogy nem egy temperamentumos típus, szerintem nagyon karakán személyiség, aki meg tudja mondani, amit meg kell.
Nem tudom, hogy az említett cikknek mennyi a valóságtartalma, de én simán el tudom képzelni, hogy így történt.
http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... uzott.html" target="_blank


A pályán belüli nyugodtság pedig inkább pozitívum. Mindig hideg fejjel tudott játszani és ez edzőként mindenképpen a javára válna. Sokkal inkább el tudom képzelni őt ebben a szerepben, mint mondjuk Puyolt.
Az az intelligencia amivel a futballhoz viszonyul alkalmassá teheti, hogy jó tréner lehessen, a taktikát sem ismerte és tartotta be nála senki jobban. De ez még bőven a jövő zenéje, bár mintha nyilatkozott volna valami olyat, hogy el tudja magát képzelni edzőként.
Forca Barca!!!!
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2015.05.19. 19:48:28

visca el barca írta:
Rivaldo11 írta:a nem túl távoli jövőben edzőként fog visszatérni.
na ő pont az a kaliber akiről ezt nem tudom elképzelni. hirtelen nem is jut eszembe mostanról egy olyan (elit) edző sem, aki anno a pályán mindig totál nyugodt volt. LE, pep, di matteo, simeone és a többiek vhogy nem ilyenek voltak :D
Én épp most olvastam egy cikket, hogy az Aneota utáni Messi-hiszti után épp Xavi hívta félre Leot, és irgalmatlanul lecseszte, mondván ha így folytatja, akkor megint az lesz, mint a Martino-szezonban, és újra CR viszi az aranylasztit. A cikk tudni véli, hogy ez rakta helyre Messit, és hogy része lehetett az öregnek abban, hogy most újra szárnyal. Plusz attól függetlenül, hogy nem egy temperamentumos típus, szerintem nagyon karakán személyiség, aki meg tudja mondani, amit meg kell.
Nem tudom, hogy az említett cikknek mennyi a valóságtartalma, de én simán el tudom képzelni, hogy így történt.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.05.19. 18:28:30

visca el barca írta:
Rivaldo11 írta:a nem túl távoli jövőben edzőként fog visszatérni.
na ő pont az a kaliber akiről ezt nem tudom elképzelni. hirtelen nem is jut eszembe mostanról egy olyan (elit) edző sem, aki anno a pályán mindig totál nyugodt volt. LE, pep, di matteo, simeone és a többiek vhogy nem ilyenek voltak :D
Szerintem az, hogy mennyire nyugodt a pályán, az nem jelent semmit, a pálya mellett szerintem aktívan mutogatni fog, ezt látom lelki szemeim előtt. :mrgreen: Viszont úgy érti ezt a játékot, ahogy talán senki más, akiket eddig láttam, fejben 5-6 lépéssel az ellenfél előtt van, és ez remélem vissza fog köszönni az edzői munkássága során is. Remélem végig járja a ranglétrát, és nem teljesen zöldfülűként lesz bedobva a mély vízbe itt nálunk. Illetve abban is reménykedem, hogy amire ő visszatér, mert ezt szinte készpénzként tudom kezelni, akkor a mostani csapat magja már nem lesz itt, max a fiatal cserejátékosok. Nem tudom, hogy tudna bárki is ilyen együtt töltött évek után befolyás nélkül döntést hozni, ha Messit vagy Busit kéne kiraknia majd a csapatból, ha úgy alakul.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.19. 17:11:06

Rivaldo11 írta:a nem túl távoli jövőben edzőként fog visszatérni.
na ő pont az a kaliber akiről ezt nem tudom elképzelni. hirtelen nem is jut eszembe mostanról egy olyan (elit) edző sem, aki anno a pályán mindig totál nyugodt volt. LE, pep, di matteo, simeone és a többiek vhogy nem ilyenek voltak :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.19. 16:08:54

Nem tudok nélküle Barcát elképzelni, nagyon fog hiányozni. Hogy mit és mennyit tett a csapatért, a klubért, azt nem kell ecsetelni, élő legenda, gránátvörös-kék vérrel.
Egészen biztos vagyok abban, hogy a nem túl távoli jövőben edzőként fog visszatérni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése