Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.11.03. 18:56:45

Köszi Titinho a friss híreket :)

Nagyon várom már, szerintem Setién (nem kacagsz) kinevezését vártam még ennyire :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.03. 09:03:13

Alemany és Rafa Yuste már az El Prat-on, utaznak Dohába véglegesíteni Xavi szerződését. Laporta végül nem utazik.

https://twitter.com/FCBRAC1/status/1455 ... 88eew&s=19

(Rac1)

Ma lesz ugye Xavi utolsó meccse, vele teljes a megállapodás, kevesebbet fog keresni mint Quatarban, nála is mint a játékosoknál, bónusz rendszert használnak majd. Ha minden jól megy, holnap lehet hivatalos.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.11.02. 10:51:10

Ami a tiki-takát illeti: én nem gondolom, hogy túlhaladott lenne. Maga a foci fejlődése felosztható időszakokra, az egyikben az erőfoci dominált, amit átvett a technikásabb játék és viszont. Most az erőfoci időszaka van, egészen addig, míg jön egy olyan generáció, ahol olyan sebességgel tudják járatni a labdát, ahova csak késve érkezhetnek az ellenfél játékosai. Pepe idejében ugyanaz elmondható volt, mint most. Akkor is volt erőfoci, az akkori átlag sebességet kellett megvernie a csapatának.

A technikás játékhoz a sebbességen kívül elengedhetetlen feltétele az apró részletekig megszervezett csapatjáték. Ehhez egy megszállott edző kell, aki él-hal a fociért. Mindig, minden körülmények között fejlődésre kell sarkalni a játékosokat, mindig a tökéletességet üldözni. Amennyit láttam Xavi edzősködéséből, abból az jön le, hogy ő ilyen. Valószínűleg sokan érezzük hasonlóan és látjuk Xavit egy friss erőnek, aki képes kőkemény munkára fogni a keretet. Biztos lesz pár játékos, akinek nem fog tetszeni az új módi, az eddigi lötyögéshez képest, de azoknak nyitva lesz az ajtó. Attól se tartok, hogy fejére nőnének Pique-ék. Amilyen kondijuk van jelenleg, örülnek majd, ha kapnak levegőt. Ha pedig megerősödnek, akkor remélhetőleg kevesebb izomsérülés lesz.

Merem remélni, hogy 2-3 év múlva azt mondhatjuk, hogy nekünk jött legjobban (mármint a Klubnak) a korona vírus, mert eltakarította Bartot és rákényszerítette a döntéshozókat, hogy újra a belső értékek felé forduljanak. Ha jól bánnak ezekkel a fiúkkal és kapnak egy jól megszervezett keretet, akkor újabb aranygenerációnkká válhatnak.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.11.02. 09:07:38

timur írta:
2021.11.02. 06:47:10
mess2009 írta:
2021.11.01. 18:00:15
a tiki-taka mint önálló taktika mára túlhaladott, nem is létezik - önállóan. beépült a csapatjáték tudás tárába, illik tudni ha szükség van rá bizonyos játékszituációkban.
a mai foci atletikus, gyors, és nem a rövid, hanem a hosszú passzok eredményesek, a rövd (alibi) passzolgatás a játék lassítására, kvázi pihenésre szolgál egy eredményes csapatnál.
a Barca nosztalgikus stílus emlegetése (tiki-taka) tulajdonképpen önámítás, fékje a modern felfogás elsajátításának. ha Xavi ilyesmivel áll elő az kudarc az én felfogásom szerint. ha nem alakítja át az állományt kontrajátékra alkalmassá, direktebb, gyorsabb játékra képessé nem lesz eredményes.
Bocsáss meg, ekkora hülyeséget rég olvastam, no comment!
ok. ez egy klasszikus felsőbbrendű böffenet, itt abba is hagyhatjuk.
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.11.02. 08:26:49

Rivaldo11 írta:
2021.11.02. 07:54:33
Van jóféle szilvám, azt hiszem kibontom ha hivatalossá válik az érkezése! :)
Csodát, gyors eredményt ellenben ne várjunk, ez nem olyan keret, mint amilyet Pep vett át 2008 nyarán...
Látszódjon hogy mit akar, hogy van elképzelése, van koncepció. A keret nagyon fiatal, hiányzik a rutin is. Kellő munkával, és főleg türelemmel nagyon jó csapatunk lehet, de időt kell adni erre.
Amíg mi, szurkolók mondogatjuk, hogy idő kell neki és nem ő hajtogatja folyton, addig jók vagyunk. :)

Nehéz megmondani, hogy ténylegesen mire lehet képes egy jó edző alatt, a Gavi, Nico, Fati, Pedri, Balde, Demir pakk mert eddig nem nagyon játszottak ilyen alatt. Ha Xavi jön és képes úgy átadni az elképzeléseit a társaságnak, ahogy anno Pep, akkor belőlük is lehet akár új aranygeneráció. Vagy villámgyorsan kiderül, hogy a füst nagyobb mint a láng, és akkor máris inkább az lesz a kérdés, hogy megint a keretet próbáljuk meg az elképzelésekhez igazítani vagy az elképzeléseket a kerethez...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.02. 07:54:33

Van jóféle szilvám, azt hiszem kibontom ha hivatalossá válik az érkezése! :)
Csodát, gyors eredményt ellenben ne várjunk, ez nem olyan keret, mint amilyet Pep vett át 2008 nyarán...
Látszódjon hogy mit akar, hogy van elképzelése, van koncepció. A keret nagyon fiatal, hiányzik a rutin is. Kellő munkával, és főleg türelemmel nagyon jó csapatunk lehet, de időt kell adni erre.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.01. 18:13:51

Chino írta:
2021.11.01. 18:06:55
A napokban jelenthetik be hivatalosan Xavi érkezését, az Al Sadd még őt akarja kispadon a következő meccsén a legfőbb riválisa ellen. Utána nekik egy másfél hónapos szünet lesz, az alatt akarják megtalálni az utódot, köztük van Piimienta és Jordi Roura is.
Ezek szerint nem nagyon van már buktató a dologban?
Hú, lesz pezsgőbontás Barca-körökben, ha végre tényleg hivatalossá válik, az egyszer biztos...

Érdekességképp megnéztem a qatari bajnokság csapatait, és játékoskeretben csak a 3. helyen áll (TM szerint) az Al Sadd. Ehhez képest mindhárom ottani sorozat címvédője...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.01. 18:06:55

A napokban jelenthetik be hivatalosan Xavi érkezését, az Al Sadd még őt akarja kispadon a következő meccsén a legfőbb riválisa ellen. Utána nekik egy másfél hónapos szünet lesz, az alatt akarják megtalálni az utódot, köztük van Piimienta és Jordi Roura is.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.11.01. 18:00:15

a tiki-taka mint önálló taktika mára túlhaladott, nem is létezik - önállóan. beépült a csapatjáték tudás tárába, illik tudni ha szükség van rá bizonyos játékszituációkban.
a mai foci atletikus, gyors, és nem a rövid, hanem a hosszú passzok eredményesek, a rövd (alibi) passzolgatás a játék lassítására, kvázi pihenésre szolgál egy eredményes csapatnál.
a Barca nosztalgikus stílus emlegetése (tiki-taka) tulajdonképpen önámítás, fékje a modern felfogás elsajátításának. ha Xavi ilyesmivel áll elő az kudarc az én felfogásom szerint. ha nem alakítja át az állományt kontrajátékra alkalmassá, direktebb, gyorsabb játékra képessé nem lesz eredményes.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.01. 16:14:43

Cseri írta:
2021.11.01. 16:07:09
Deluigi írta:
2021.11.01. 15:25:45
en nem szeretnem, ha feltoltenenk a csapatot 40 evesekkel :(
Bocs, de néztél már rá arra a keretre mostanában? :) Korábban igaz volt, hogy szenátorokkal (azt hiszem így hívták) töltötték fel a keretet,de most egy igazán jó életkorú csapatuk van, de ez már off.
Egyébként megnézném azt a szavazást, ahol az lenne a téma, hogy a Barca-drukkerek toronycenterként LDJ-ot vagy a 40 éves Ibrát néznék meg inkább elöl, akinek még mindig minden labdaérintése fél gól a 16-oson belül. :D Ha már az egy szem öregúrról van szó.
De szerencsére ez ténleg tökéletesen off, Xavinál szerintem ilyen tornyok nem kellenek majd. A mi öreg Kununk ha megússza sérülés nélkül, szerintem nagyon jól fog illeni Xavi játékához középre. De ha Fati ott van a baloson, akkor Depay is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.01. 16:07:09

Deluigi írta:
2021.11.01. 15:25:45
en nem szeretnem, ha feltoltenenk a csapatot 40 evesekkel :(
Bocs, de néztél már rá arra a keretre mostanában? :) Korábban igaz volt, hogy szenátorokkal (azt hiszem így hívták) töltötték fel a keretet,de most egy igazán jó életkorú csapatuk van, de ez már off.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.01. 15:39:30

Cseri írta:
2021.11.01. 15:19:14
Sokan emlegették a Milan-t párhuzamba állítva a Barcával. Boban(, aki már nincs ott) nyilatkozta, hogy három évben gondolkodtak:első a nagytakarítás, második az építkezés, a harmadik a versengés. Náluk úgy néz ki bejön, igaz a projekthez jól választottak edzőt. Kérdés a következő edző, jó eséllyel Xavi megkapja-e a türelmet.
Ahonnan indultak, onnan mindenképp nagyon bejött. Nem lesznek ők már (legalábbis mostanában) BL-esélyes csapat, de bajnoki címre már esélyesek, ami nem piskóta.
Volt egy reakció erre deluigi kollégától, de nem is értem túlságosan, Európa egyik, helyenként meg "A" legfiatalabb átlagéletkorú csapatáról van szó, egy 40 éves Ibra van ott, aki olaszországba még mindig elég azon a pár alkalommal, mikor épp nem sérült, percarányosan sok gólt lő, de amúgy is inkább motivációs és másodedzői szerepet tölt be. :) Ezen kívül van még egy Kjaer, aki 30-on túl van és kezdő, de védőként még sok jó év lehet benne, meg egy Giroud, aki azért még mindig komoly csatár. És ennyi. A kezdőben alig találunk 25 évesnél idősebb embert. A meghatározó játékosok Hernandez, Tonali, Diaz, Leao, Calabria, Tomori, Kessié, Saelemaekers, Bennacer, mind korahuszasok. Pont ezért lehet jó párhuzamot vonni. De ezek a játékosok mentálisan és szerkezetileg egy nagybetűs CSAPATOT alkotnak. Meg is lehet nézni a 20-25 meccses veretlenségi sorozatokat, háirekord szezonkezdetet, stb. A félelmetes, európa jelenleg messze legjobb formában lévő csapata, a Pool ellen is volt esélyük, és 11 emberrel még lefocizták a pályáról az ATM-et, akik 1 óra emberelőnyben is csak a végén tudtak egyenlíteni, és az utolsó pillanatokban egy olyan góllal nyerni, aminek a jogtalanságát felsőbb szinteken el is ismerték. Szóval ha BL-t nem is nyernek, de egységes csapatként nem szedik le őket a pályáról a nagycsapatok, mint minket. Mi ezt a két meccset olyan 0-8 körül fejeztük volna be. És nincsenek rosszabb játékosaink, nem azért... Ide szerintem szervezettséggel minimum el kellene jutnunk, sőt.
Annyi, hogy ezt mi jóval olcsóbban meg tudjuk úszni, mert házon belül megvannak azok a tehetségek, akiket nekik össze kellett bogarászni, és beépíteni őket az aktuális játékrendszerbe. Plusz azért még mindig komoly a marketingértékünk, még mindig a Barca vagyunk, szerintem kb Messi távozásával esett csak le igazán a nívónk, a Milannak meg közel 10 éves gödörből kellett kimásznia, ahol már csak a legelszántabb szurkolók maradtak mellettük, és emlékeztek a nagy Milanra.
Szerintem is ha jön Xavi, minimum 2 évet kell adni neki, hacsak valami szélsőséges állapotok nem szólnak közbe, de kétlem, hogy pont vele keverednénk a 12. helyre év végén. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.11.01. 15:25:45

Cseri írta:
2021.11.01. 15:19:14
Sokan emlegették a Milan-t párhuzamba állítva a Barcával.
en nem szeretnem, ha feltoltenenk a csapatot 40 evesekkel :(
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.01. 15:19:14

Sokan emlegették a Milan-t párhuzamba állítva a Barcával. Boban(, aki már nincs ott) nyilatkozta, hogy három évben gondolkodtak:első a nagytakarítás, második az építkezés, a harmadik a versengés. Náluk úgy néz ki bejön, igaz a projekthez jól választottak edzőt. Kérdés a következő edző, jó eséllyel Xavi megkapja-e a türelmet.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2021.11.01. 14:33:18

Szerintem az a legfontosabb jelenleg, hogy legyen egy határozott elképzelése a következő edzőnek és ne minden meccsen úgy lépjen pályára a csapat, hogy azt sem tudják a játékosok, hogy éppen mi a terve az edzőnek.

Nyilvánvalóan a tiki-taka közel áll a szívemhez, ezért én nagyon örülnék Xavinak. Viszont bárkinek örülni fogok, akinek határozott elképzelése van, hogy mit szeretne megvalósítani a pályán.

Ugyanakkor úgy gondolom, hogy játszhatunk bárhogy, a leges legelső dolognak annak kell lennie, hogy a csapat szintű letámadást kell fejleszteni. A mai modern futballban a labda nélküli játék épp annyira kulcsfontosságú, mint a labdával való játék.

Olyan edzőre van szükségünk, aki együtt él a játékkal és határozott elképzelései vannak, legyen az akár támadó foci akár bármi más. Szerintem Xavira nem lehet azt mondani, hogy nincs elképzelése a csapata játékáról. Szóval én bizakodó vagyok!

Időt kell neki adni, hogy esetleg 2-3 szezon alatt, ha a jelenlegi keret nem felel meg az elképzeléseinek, akkor olyan játékosokkal tudja feltölteni a keretet, akik beleférnek az elképzeléseibe.

Még Xavi aktív játékos volt, mikor egyik nyilatkozatában mondta, hogy 1mp-nél tovább nem lehet nálad a labda. Szerintem ez az alapja a jó! és nem alibi (meddő) tiki-takának. Szerintem ő a Lucho-féle focit akarja alkalmazni, vagyis a gyors ellentámadásokra, kontrákra fog támaszkodni.

Minél gyorsabban eljutni az ellenfél kapuja elé, viszont, ha kell, akkor sok, viszont gyors rövid passzokkal és pozícióváltásokkal, beindulásokkal megzavarni a védelmet.

Én nagyon remélem, hogy a Maestro lesz a következő edzőnk!

Szerk.: Arról már nem is beszélek, hogy a legalapabb dolog a jó csapatlégkör és az, hogy legyen önbizalma a játékosoknak. Anélkül nem fog menni a dolog. Kölcsönös bizalom és csapategység kell elsősörban. Azután lehet építkezni!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.10.30. 18:58:22

Most, hogy így mondjátok a játékosállomány dolgot, megint nézegettem ezt a tiki-taka válogatást. Brutál, amit Xavi művelt. Nekem ő anno úgy volt meg, mint a csapat esze, aki jó indításokat ad a középpályáról, de most rájöttem, hogy ő gyak. egy középpályás Messi volt. Riqui-t lehet, hogy be lehetne próbálni a szerepre :D.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.30. 16:36:49

visca el barca írta:
2021.10.30. 16:18:29
itt igazabol az lesz a kerdes, hogyha nem fog mukodni a tikitaka (gyenge allomany, ellenfelek mar kiismerték stb), akkor kepes lesz e váltani.
Szerintem nem lesz ilyen kérdés szerencsére. Ebben nevelkdett fiataljaink vannak, nem is gyengék. Egyénileg is jók, de ugyanazon erényt fel tudják mutatni, mint a Pep-féle felemelkedés idején: összeszokottak. Egy Nico-Gavi-Puig álmából felkelve is kiháromszögel bárkit, legyen az a Levante, vagy a BM középpálya, mert egymás gondolatait is ismerik. Tehát ha egyénileg nem is olyan erősek, mint ők, az összeszokottság miatt. Anno Xavi és Ini sem váltak volna igazi extraklasszis legendákká, ha az egyiket elküljük a Poolba, a másikat meg Münchenbe mondjuk. Biztos ott is tök jók lettek volna, de nem biztos, hogy oda illettek volna az erősségeik, ők együtt voltak jók, főleg, amíg további Masiásokkal tudtak játszani (Busi, Messi, stb)
Szerintem soha nem ismerték ki a tiki-takát. Egyszerűen csak kiöregedtek a kulcsjátékosok, ráadásul kicserélődött a középpálya Masiáról Vidalokra, amikor már nem voltunk eredményesek a tiki-takával, az valójában sosem volt már az. Kár is volt elvárni, hogy egy Rakitic-Vidal-mittudoménki majd átsöpör 15 passzal érinthetetlenül a pályán... nyilván irreális volt, és ebből azt érzékeltük csak, hogy nem megy a tikitaka és elévült. De persze ez már jóval korábban felmerülő probléma volt.
Talán jobb kifejezés, hogy kiismerték, persze, de kezdeni nem tudtak vele semmit soha, amíg megfelelő koncepcióval és játékosokkal ment. Ha csúcson lesz játszatva, most sem fogják. Amikor mire megfordulsz, már 3-szor elment melletted a labda, azt nincs olyan csúcsközéppálya, ahol le tudják reagálni. Szerintem soha nem lesz, se BM-nél, se Poolnál, se sehol. A laszti mindig gyorsabb lesz, mint bárki, aki el akarja venni. Ettől még persze átmehetnek rajtunk és megverhetnek, ha közben a letámadás+védekezés téma nem lesz elég sziklaszilárd, de hogy védekezésükkor nem tudják majd lekezelni a szélvészgyors, TUDATOS, rövidpasszos játékot, abban egészen biztos vagyok. Most nyilván feltételezem, hogy Xavi ezt a részét megvalósítja. A játékosállomány ehhez most pont igazodik, másfél évvel ezelőtt még nem lett volna ez így. Még a csatársort is Fati-Kun-Depay-(Demir) alkotják, akik mind labdaügyes, gyors gondolkodású, egy érintésből is játszani képes játékosok. Ehhez meg még biztos jön majd valaki, talán Sterling, aki tudja ugyanezt.
De ha feladom a véleményem, és valamiért ez mégsem működne, Xavi szerintem bőven elég intelligens ahhoz, hogy váltson. Bár továbbra sem régi tiki-takát játszik, hanem annál jóval modernebbet, szóval már most váltott...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.10.30. 16:21:35

baas11 írta:
2021.10.30. 15:53:16
Hm … de jo lenne ujra nagypályás futsalt látni a legnagyobb klub színpadon … ugy olyat amit sen melyik másik csapattól nem látsz ! En imádnam 😀
en mar annak is orvendenek, ha valamilyen koncepciot latnek a jatekban, kovetem a spanyol bajnoksagot, de mindenik csapat ugy all fel palyara, hogy vagy kivedekezi a meccset es ellentamadasbol betalal, ha sikerul, vagy pedig konzekvensen szovi a tamadasokat, kielezve a helyzeteket es kihasznalva amennyiben sikerul

egyedul mi vagyunk, akinel a jatekosok nem tudjak, miert lettek beteve a kezdo 11-be, nincs egy begyakorolt tamadas, szervezett vedekezes, minden ugy esik, ahogyan suppan

mar annak is orvendenek, ha ez megvaltozna es ha nem is tiki-takazva, de epitenenk a tamadasokat es kipasszolnank/kihasznalnank a tuti golhelyzeteket

ha pl ellentamadaskor tudnak a jatekosok, mit kell csinalni, a veluk szaladok pedig ugy helyezkednenek, hogy aki viszi a labdat, az akar egyedul mehessen kapura, akar golerosen passzolhasson a vele futo tarsakhoz

jah es szeretnem latni azt, hogy 16-oson kivulrol bombazzuk a kaput, hanyszor megszivtuk mar a lepattanokbol a bekapott golokat
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.10.30. 16:18:29

itt igazabol az lesz a kerdes, hogyha nem fog mukodni a tikitaka (gyenge allomany, ellenfelek mar kiismerték stb), akkor kepes lesz e váltani.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.10.30. 15:53:16

fcjoc írta:
2021.10.30. 13:03:41
Nekem szvsz ez nagyon tetszik:
https://youtu.be/YiQb7Gu9fxw

Tudom hogy Al-Sadd, és Én sem hittem hogy Xavi a legjobb megoldás, de egyre jobban meggyőzöm magam :)
Hm … de jo lenne ujra nagypályás futsalt látni a legnagyobb klub színpadon … ugy olyat amit sen melyik másik csapattól nem látsz ! En imádnam 😀
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.30. 13:08:43

fcjoc írta:
2021.10.30. 13:03:41
Nekem szvsz ez nagyon tetszik:
https://youtu.be/YiQb7Gu9fxw

Tudom hogy Al-Sadd, és Én sem hittem hogy Xavi a legjobb megoldás, de egyre jobban meggyőzöm magam :)
Az biztos, hogy látványos és romantikus foci lesz. :) És nagyon sok olyan pörgős téma van, amivel szerintem egy európai topcsapat izomközéppályásai is csak szemmel verték volna a lasztit, pl.: 1:11-nél. Az mindenhová elég, nem lassított felvétel. És nekünk erre jobb játékosaink vannak, főleg azok, akik ebben nevelkedtek félig-meddig...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2021.10.30. 13:03:41

Nekem szvsz ez nagyon tetszik:
https://youtu.be/YiQb7Gu9fxw

Tudom hogy Al-Sadd, és Én sem hittem hogy Xavi a legjobb megoldás, de egyre jobban meggyőzöm magam :)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.10.30. 11:18:08

bence0330 írta:
2021.10.30. 09:56:27
Xavi szerintem Pepnél direktebb focit fog játszatni, csak az alapja lesz a technikás földön játszott játék, illetve ha szükségből néha azt kell tenni, mert nem tudják kicsalni az ellent, akkor megy csak majd klasszikusabb tikitaka, de az sem ötlettelenül és öreguras sebességgel, hanem gyorsan, célzott módon megnitott területekkel. Xavi gyors felfejlődéssel akar operálni első szándékból. Nézzétek csak meg a meccseiket. Sokkal közelebb lesz az Ajax játékához. Ami biztos, hogy minden támadást próbálkozással akar lezáratni, legyen az bármi, szükség esetén átlövés. Ez Koeman játékának a tökéletes ellentéte... Elvileg vele "direkt focit" játszottunk, valóságban viszont kb a direkt foci ellentétét nyomtuk.
Én se vagyok meggyőződve róla, hogy itt és most Xavira van szüksége a csapatnak. De, amit Koeman játszott a Real ellen, annál minden csak jobb lehet. Ami amúgy érdekes lehet, hogy a Real féle kontra focira bármelyik edző képes lehet, semmi extra nincs benne, úgye kell két-három gyors ember a aki tud passzolni. Mégse próbálkoztunk vele az elmúlt években. Pedig a jelenlegi kerettel lehet ezt kellene itt is játszani
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.30. 10:29:06

davi10 írta:
2021.10.30. 10:11:47
Ezért aggódok én is. A videók, amiken Xavi csapata tikitakázik közelebb állnak a 10évvel ezelőtti videóhoz. Nagyon mély víz lesz ez az európai foci, pláne egy top5-ös bajnokság. Mindenesetre remélem meg tudja ugrani.

Koeman ugye megkapta, hogy nem tudta a kerethez igazítani a taktikát, kíváncsi leszek Xavi mennyire tudja majd használni a nem feltétlen 150cm-es spanyol játékosokat. :D Kicsit tartok tőle, hogy Araujo, FDJ és Depay kicsit háttérbe szorul majd. Meg ugye Dembele de hát Ő általában olyan, mintha itt se lenne.
Szerintem a sebesség miatt tűnik 10 évvel ezelőttinek. De ahol a lassan középkorú Cazorla a villámlábú, ott ennél többet szerintem egyszerűen lehetetlen lenne kihozni a dologból. Gavi-Puig-Pedri miniemberek, az első kettű igazi villámlábú, Pedri meg tanítható. Busi régen is beilleszthető volt, Nico meg szintén bevonható, abban hasonlít Busira, hogy a méreteihez képest a lába is gyorsan jár, és az esze is. Szerintem amúgy FDJ is, de abban osztom a kérdőjelet, ő fejben lassú ehhez tán, könnyen stresszel be. Szerintem vagy ő vagy Pedri távozni fog pénzügyi okok miatt, értük lehet most sokat kapni, és meglátjuk, melyikük tetszik majd jobban Xavinak.
Araujo szerintem álom lesz neki, nem a belső védőkkel fog támadást építeni, Depay meg szerintem pont azért nem villog most, mert nincs kivel összejátszania. Láttuk, milyen kényszerítőket nyomott, mikor Fati visszatért, szenzációs gól is lett ugye belőle. A Lyonban rengeteget villantott ebből a kvalitásából Paquetákkal, Aouarokkal a háta mögött, kompaktabb csapattal, itt eddig nem tudott, mert tök egyedül ténfergett fent kb két hónapja (-1-2 Fati meccs), néha unalmában balvédőnek is visszajött már meccsek közben. :D Középpályára megrendszeresen, de olyannyira le voltak szakadva egymásról a játékrészeink, hogy rendszerint még ott is egyedül kellett előretörnie. Meg persze az önbizalma is lenullázódott közben, mint mindenkinek.

Aztán majd meglátjuk persze. Közben azért remélem, hogy a klub nem fog pár napon, meg 1-2 plusz meccsen vajúdni, semmit nem számít már, inkább legyen Xavi is korrekt a csapatával, meg mi is ápoljunk velük jó kapcsolatot, majd elmegyünk szépen nyáron barátságos meccset játszani, és kész. A BL kijutás (vagy akár a 3. hely és EL) szerintem már nem rajta fog múlni, inkább a csapaton meg adott napi formán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.30. 10:11:47

Ezért aggódok én is. A videók, amiken Xavi csapata tikitakázik közelebb állnak a 10évvel ezelőtti videóhoz. Nagyon mély víz lesz ez az európai foci, pláne egy top5-ös bajnokság. Mindenesetre remélem meg tudja ugrani.

Koeman ugye megkapta, hogy nem tudta a kerethez igazítani a taktikát, kíváncsi leszek Xavi mennyire tudja majd használni a nem feltétlen 150cm-es spanyol játékosokat. :D Kicsit tartok tőle, hogy Araujo, FDJ és Depay kicsit háttérbe szorul majd. Meg ugye Dembele de hát Ő általában olyan, mintha itt se lenne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése