Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.26. 18:17:05

Alcantara írta:Miért lenne felesleges Pirlot emlegetni?
Pirlonál azt sokan elfelejtik, hogy a Milanban ő is eléggé fásult volt, a környezetváltás után virágzott ki ismét. Plusz jelenleg ott van mellette egy Vidal, aki 5 ember helyett szűr egyszerre kb..

Az Olasz válogatottban meg valóban ő volt az egyik legjobb, de a Spanyoloknál már bőven nem Xavi. Az utolsó meccsen, amikor nem játszott sem ő, sem Xabi, sokkal pörgősebb volt a játék. És Ausztrália tény, hogy gyengébb, mint a Hollandok, de nem akkora kutyaütők azért, elég jól szerepeltek a VB-n. Úgyhogy ez is árulkodó azért valamilyen szinten..

Úgyhogy Xavi helyzete azért szerintem eléggé más, mint Pirloé most. A koruk, és a posztjuk valóban hasonló, de őszintén kétlem, hogy Xavi jövőre olyan szerepet fog vállalni a csapatban, mint Pirlo a Juveban tette az utóbbi időben.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.07.26. 16:54:02

LG írta: Pirlot meg felesleges emlegetni. Azért jelenleg a Juventus nagyon más szint a Barca, meg a spanyol és az olasz bajnokság között is óriási a különbség, és nem az olaszok javára.
Miért lenne felesleges Pirlot emlegetni?

Nem azt mondta senki, hogy hasonló szint a Juve és a Barca, de attól még egy idősebb játékos bőven adhat pluszt a csapatának, akár szűk elit, akár nem. Mellesleg azért nem megye II-ről beszélünk az olasz bajnoksággal kapcsolatban, még ha gyengébb is a Primera Divisionnál jelenleg.
(amúgy véleményem szerint az idei Barca nagyjából közelíteni fog a Juve szintjéhez)

Viszont, ha már szinteket emlegetünk akkor ne felejtsd el, hogy Pirlo 33 éves volt, amikor a hátán vitte az olasz csapatot az EB döntőbe, sokak szerint a torna egyik legjobbja volt. 35 évesen az idei vérszegény, semmirekellő olasz csapatban is ő volt az egyetlen, aki játszotta ezt a játékot.


Xavival kapcsolatban is az a véleményem, majd, ha valaki az ifjú titánok közül leteszi a konstans jó teljesítményt, akkor jogosan hőböröghetünk, hogy kerékkötő az öreg.
Egyelőre még bizonyítsák be, hogy méltóak a Barca mezre, mert attól, hogy fiatal és tehetséges, senki nem fog hasra esni.

Szerencse, hogy LE tudni fogja mi az ami kell Xavinak játékpercekben és ha nem lesz elég a játéka, nincs kétségem, hogy padra fogja tenni.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.07.26. 15:55:20

Barcaman1993 írta:
LG írta:
Mindkettőtök írásában van amivel egyet értek, innen is látszik mennyire nem jó vagy rossz, fekete vagy fehér a helyzet.
Az utolsó mondatra reagálva, szerintem nem pechünk volt hanem a szezon első meccsétől kezdve látszott, hogy komoly erőnléti problémák vannak a csapatnál, és ez a szezon végére csúcsosodott ki. Igazából az történt aminek történnie kellett, amit már az első pár hét, hónap játéka is előre vetített, teljesen elfogytunk.
Ha fizikálisan minimálisan is jobban fel lett volna készítve a csapat, akkor már egész más szezont produkáltunk volna és mentálisan is frissebb lett volna a brigád.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.07.26. 15:41:26

LG írta:Pedig a statisztikák nem azt mutatják, hogy Xavi jobb lett volna idén Fabregasnál. Bár utóbbinak sem volt nagy szezonja, így is sokkal lendületesebb és veszélyesebb volt a játékunk, ha ő volt a pályán Xavi helyén.
És igen, Bartrát is szivesen látnám Pique helyett a kezdőben, ahogy Montoyát is Alves helyett. Szépen néznénk ki? Miért, az elmúlt szezonban hogyan néztünk ki? Nem hiába került ki a VB-n a Xavi, Pique, Alves hármas a válogatottjuk kezdőjéből sem. Itt viszont eddig bérelt helyük volt, és akárhogy játszottak, mindig ott voltak következő héten a kezdőben. Esély sem volt őket kiszorítani. Ha ez változik, és az kerül mindig a kezdőbe, aki a legjobb formában van, akkor azt mondom ok, de félek, hogy ez nem fog megtörténni. :roll:
Maradjunk annyiban, hogy játsszon a jobb... :wink: Szép dolgokat írsz, de ássuk bele magunkat! Ezt a Fabregas-Xavi témát hagyjuk. 2 kivételesen jó játékosról van szó. Az, hogy a Xavi-Cesc csere a kezdőben felmerül OK, mert hasonló karakterek. De azért Rakiticet, de főleg Rafinhát ne hasonlítsuk az öreghez, mert a fiatal brazil még az ég egy adta világon nem csinált semmit sem. Rakitic meg továbbra sem játszott 1 percet sem, míg Xavi a tavalyi csapat stabil pontja volt. Ha érkezett volna egy Kroos, akkor megérteném, hogy mellőzni kell az öreget, de nem ez a helyzet állt elő. Jó az öreg a háznál továbbra. Azt mondani se merem, hogy mi van akkor, ha Iniesta megsérül (amire mindig jó sansz van)...?

Bartra Piqué helyett? #-o
Montoya ALves helyett? #-o #-o

Bartrat sem értem. Tehetséges és jó játékos, de ne keverjük össze egy világklasszissal. Montoyát meg végképp nem értem, mert ha vki nézi a meccseinket, akkor az tudja, hogy Montoya teljesen fogalmatlan ehhez a játékhoz. A védekezése gyenge, a támadását meg inkább nem írom, mert fényévben mérhető Alveshez képest. Egy Celta Vigoban, esetleg egy Granadában talán jó is lenne. Ide viszont elképesztően kevés. A felnőtt csapatnál van, ha jól emlékszem minimum. 3-4 éve. Azóta sem mutatott semmit. Miért is kéne neki kezdenie? Akkor maradjon inkább a brazil.

Xavi, Piqué és Alves leszerepeltek? Nézzük mit is tettek le az asztalra? Xavi és Piqué az elején megégett. A második meccsen leültették őket a padra. Mi történt a meccsen? A spanyolok képtelenek voltak a labdát normálisan járatni és megtartani, nem is emlékszem, hogy egyáltalán volt-e helyzetük...? Piqué megint nagyon beégett. Ramos és Martinez viszont világklasszis teljesítményt hoztak mellette, ill. helyette. #-o Alves megint padra szorult. Maicon mit is csinált jobban nála? Mert én nem emlékszem semmire sem. Egy 7-1-re, meg egy 3-0-ra igen, ahol a védelem azt sem tudta, hogy hol van. Tényleg jó cserék voltak...

Az utolsó mondatoddal egyet tudok érteni. Ezt próbáltam én is felvázolni. Ellenben arról próbálsz meggyőzni, hogy az említett játékosoknak (köztük Xavinak is) a padra kéne szorulniuk. És miért? Mert korszakváltás van, holott az alternatívák jóval alacsonyabb szintet képviselnek. Ha lesznek jobbak (mondjuk pl. a védelemben ez aktuális lehet), akkor elfogadom, hogy legyen változás a kezdőben. Amíg nincsenek, addig jók vagyunk úgy, ahogy most.

Ill. azt még megjegyzem, hogy elképesztően lesújtó emléke van 1-2 embernek a tavalyi évről. A játékunk tényleg gyenge volt, de elképesztően nagy pechünk volt, hogy semmit sem nyertünk, pedig 2 kupa hajszál híján a miénk lett.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.26. 15:05:56

xavi akar(t) lekoccolni. ő azért nagyon nem hülye ehhez az egészhez, látja, h már nem megy olyan szinten a bugi, mint a csúcson. az a fajta játékrendszer, amivel eddig hasítottunk, egyszerűen elfáradt, a komolyabb brigádok átszaladtak rajtunk. emiatt verték szrrá a spanyolokat is a vb-n.
más kell, és ezt állítom, h xavi tudja a legjobban.
annyi szerintem a szitu, h már csak az érdemeire való tekintettel is, hagynak neki egy helyet, amíg mindent el nem intéz, utána tipli, ez lenne kb januárban. nem mellesleg azért tudna még pár dolgot virítani amíg itt nyomja, motiváció meg az lehetne, h szépen búcsúzzon.
pirloval kapcsolatban meg tök igaza van LGnek. tök más bajnokság, tök más játék, ami egyébként nemzetközileg 'mit is' ? sem ér. kinek hiányzik az el-elődöntő, ahol kiszór egy spanyol/portugál középcsapat? vicc.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.26. 14:32:20

Capon írta:Érzésem szerint nálunk szükség lesz még rá, mert csak Ini és Rafinha van kp-n aki szervezni tudja a játékot, ez pedig szerintem nagyon karcsú, és Rafinharól meg még nem láttunk semmit.
Szerintem Rakitic is jó osztogató, de abban egyetértünk, hogy Xavinak csak a 2. félidőben kéne beállnia.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.07.26. 14:28:01

Alves is hülyeséget beszélt akkor, mikor lenyilatkozta, hogy Xavi megy?
Keressétek vissza, de én nem úgy emlékszem, hogy Alves nem azt mondta, hogy Xavi megy. Hanem mondták neki, hogy Xavi megy, mit szól hozzá. És akkor mondta, hogy ezt nem hiszi el.

Én emlékszem rosszul:
"Igen, igaz: Xavi elhagyja a Barçát. Nagyon nagy fájdalom ezt hallani, nagyon sajnálatos hír a Barça szempontjából, én személy szerint pedig az egyik példaképemet veszítem el."

Ettől függetlenül nyilván lehet, hogy LE-vel a VB után tudott beszélni, és úgy döntött, hogy inkább marad.
Azért még ez a verzió is elég messze áll a shutter által vázolt, addig marasztalták, ameddig maradt( mintha 3 hónapig kellett volna nyaggatni), meg a lakás nézegetéstől.

ui: Még annyi jutott eszembe, hogy itt sokan mondjátok, hogy ne maradjon, mert a fiatalok elől veszi el a helyet. Ezt a kritikát rossz topikba írjátok, erről már nem Xavi tehet, LE-nél kell (majd) erről panaszkodni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2014.07.26. 14:36:24-kor.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.07.26. 14:27:48

AndrisBarca írta: Az jó sok...
:)
Viccet félre téve, szerintem olyan 3 év még van benne kb. persze már nem a legmagasabb szinten.
Érzésem szerint nálunk szükség lesz még rá, mert csak Ini és Rafinha van kp-n aki szervezni tudja a játékot, ez pedig szerintem nagyon karcsú, és Rafinhatól meg még nem láttunk semmit.
Az pedig már LE feladata és felelőssége lesz, hogy Xavit annyit játszassa amivel még a csapat hasznára válik.
Egyébként tipikus 2. félidős csere lehetne belőle, mikor vezet a csapat, nála magabiztosabban kevesen tudják megtartani a labdát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2014.07.26. 14:31:08-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.26. 14:22:39

Sanama írta:
nem tudom, én nem vagyok ennek híve, hogy valaki már katarban nézegeti a lakásokat, készül a levezető szezonra, ergo eldöntötte, hogy nem marad, és addig-addig győzködik, amíg marad.
Szerintem ezt te találtad ki magadnak. Szó nem volt olyanról, hogy már lakást nézeget.
Hivatalos infó annyi volt, amit már előttem is írtak, hogy a VB után leül LE-vel beszélni, és meglátják. Az hogy a VB alatt a média mit hoz le, az más kérdés.
Alves is hülyeséget beszélt akkor, mikor lenyilatkozta, hogy Xavi megy?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.07.26. 14:21:07

nem tudom, én nem vagyok ennek híve, hogy valaki már katarban nézegeti a lakásokat, készül a levezető szezonra, ergo eldöntötte, hogy nem marad, és addig-addig győzködik, amíg marad.
Szerintem ezt te találtad ki magadnak. Szó nem volt olyanról, hogy már lakást nézeget.
Hivatalos infó annyi volt, amit már előttem is írtak, hogy a VB után leül LE-vel beszélni, és meglátják. Az hogy a VB alatt a média mit hoz le, az más kérdés.
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.07.26. 14:15:42

Capon írta:
AndrisBarca írta:Xavi-nak még mennyi van a pályafutása végéig? :?: :?: :?:
3 év 11 nap 7 óra 24 perc.
Az jó sok...
-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.07.26. 14:11:53

AndrisBarca írta:Xavi-nak még mennyi van a pályafutása végéig? :?: :?: :?:
Amennyit érez magában... Gondolom addig játszik, amíg örömét leli benne, és az egészsége bírja.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.07.26. 14:11:20

Jó oké, maradjon Xavi, Alves és Piqué a csapatban.... Akkor hogy újulunk meg? Hol írtam hogy hátrányt jelent? Vagy szerinted még mindig végig tud játszani 40-50 meccset az idényben?
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.07.26. 14:10:45

AndrisBarca írta:Xavi-nak még mennyi van a pályafutása végéig? :?: :?: :?:
3 év 11 nap 7 óra 24 perc.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.07.26. 14:01:42

Xavi-nak még mennyi van a pályafutása végéig? :?: :?: :?:
-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.26. 13:54:25

Barcaman1993 írta:
LG írta:Ez így pazar lesz... Rafinha Thiago, Rakitic meg Fabregas sorsára jut, Mascherano továbbra is védő marad, de nem baj, mert itt lesz nekünk a Xavi-Busquets-Iniesta betonközéppálya, akikkel megdönthetünk minden labdabirtoklási rekordot. Ennyit a megújulásról. :|
Ezt kicsit erősnek érzem... 1 meccset nem játszottunk le, te meg ilyeneket... Végülis 1 év múlva menni fog, te meg olyanokat vizionálsz, hogy kik mivé válhatnak, amik x év történéseinek volt az eredménye. Csak annyit mondok, hogy szorítsák ki a kezdőből! :wink: Mindenki annyi okosságot tud írni, de miért van az, hogy akárki játszik a középpályán, akkor is mindig Xavi a No.1.? Esetleg azért, mert ő a legjobb. Ha meg gyengébbek nála (már pedig azok), akkor ne követeljük a kezdőbe, mert értelmetlen és teljesen fölösleges. Ja igen, tudom Bartranak is Piqué helyett kéne játszania, ahogy Montoyának is Alves helyett... Szépen is néznénk ki. Úgy látom új divat van születőben.
Pedig a statisztikák nem azt mutatják, hogy Xavi jobb lett volna idén Fabregasnál. Bár utóbbinak sem volt nagy szezonja, így is sokkal lendületesebb és veszélyesebb volt a játékunk, ha ő volt a pályán Xavi helyén.
És igen, Bartrát is szivesen látnám Pique helyett a kezdőben, ahogy Montoyát is Alves helyett. Szépen néznénk ki? Miért, az elmúlt szezonban hogyan néztünk ki? Nem hiába került ki a VB-n a Xavi, Pique, Alves hármas a válogatottjuk kezdőjéből sem. Itt viszont eddig bérelt helyük volt, és akárhogy játszottak, mindig ott voltak következő héten a kezdőben. Esély sem volt őket kiszorítani. Ha ez változik, és az kerül mindig a kezdőbe, aki a legjobb formában van, akkor azt mondom ok, de félek, hogy ez nem fog megtörténni. :roll:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.07.26. 13:42:40

LG írta:Ez így pazar lesz... Rafinha Thiago, Rakitic meg Fabregas sorsára jut, Mascherano továbbra is védő marad, de nem baj, mert itt lesz nekünk a Xavi-Busquets-Iniesta betonközéppálya, akikkel megdönthetünk minden labdabirtoklási rekordot. Ennyit a megújulásról. :|
Ezt kicsit erősnek érzem... 1 meccset nem játszottunk le, te meg ilyeneket... Végülis 1 év múlva menni fog, te meg olyanokat vizionálsz, hogy kik mivé válhatnak, amik x év történéseinek volt az eredménye. Csak annyit mondok, hogy szorítsák ki a kezdőből! :wink: Mindenki annyi okosságot tud írni, de miért van az, hogy akárki játszik a középpályán, akkor is mindig Xavi a No.1.? Esetleg azért, mert ő a legjobb. Ha meg gyengébbek nála (már pedig azok), akkor ne követeljük a kezdőbe, mert értelmetlen és teljesen fölösleges. Ja igen, tudom Bartranak is Piqué helyett kéne játszania, ahogy Montoyának is Alves helyett... Szépen is néznénk ki. Úgy látom új divat van születőben.

Az elmúlt évek során láttuk olyat, hogy egy fiatal kiszorította az idősebbet. Elég Messire, Pedrora, Piquére stb. gondolni. De egyikőjük sem úgy lett kezdő, hogy ki lett jelentve, hogy korszakváltás van és a riválisaik a padra lettek száműzve... Meg kapták a játéklehetőséget, ahol jobbnak találtattak és megragadtak a kezdőben. Na ezt várom Rafinhától, Rakitictől stb. Ne azért legyen Xavi csere, mert korszakváltás van, hanem azért mert van nála jobb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2014.07.26. 13:54:36-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.26. 12:50:14

Barcaman1993 írta: Játszik 4-5 meccsen, akkor is inkább hátrányt jelent, mint előnyt? #-o Nem azért, de bárki is belegondol abba, amikor ilyeneket gépel be ebbe a fórumba? Kétségtelen, Xavi nem olyan már, mint régen, de tavaly is lehozott egy elég magas szintet, nem hinném, hogy azóta elfelejtett focizni... Xavi továbbra is alapember lesz, aki sokat fog játszani és hasznára lesz a csapatnak. Aki azt hiszi, hogy ő itt egész évben a padot fogja koptatni, azt tévhitben él. Nem is lenne logikus, egyelőre Rafinhanál sokkal jobb, Rakitic pedig még 1 percet nem játszott ebben a csapatban, csak utána kell levonni következtetéseket.
Ez így pazar lesz... Rafinha Thiago, Rakitic meg Fabregas sorsára jut, Mascherano továbbra is védő marad, de nem baj, mert itt lesz nekünk a Xavi-Busquets-Iniesta betonközéppálya, akikkel megdönthetünk minden labdabirtoklási rekordot. Ennyit a megújulásról. :|

Pirlot meg felesleges emlegetni. Azért jelenleg a Juventus nagyon más szint a Barca, meg a spanyol és az olasz bajnokság között is óriási a különbség, és nem az olaszok javára. Azon a szinten még Xavi is király lehetne, de ez itt a Barca, amely elméletileg továbbra is a szűk elitbe akar tartozni, és elméletileg meg szeretne újulni, de ebből egyre inkább úgy látom, nem lesz semmi.Mert miért lenne? Mi változik? Talán Suarez az, akivel beljebb lehetünk, ha LE megtalálja mindenkinek a helyét a támadósorban, de az eddigi döntéseit figyelve nem hiszem, hogy ez menni fog neki. Középpályán Rakitic és Rafinha nehezen hoz majd változást a padról. a védelem? Arra szót sem érdemes pazarolni.

Viszont azok az emberek, akik már évek óta képtelenek a megújulásra, mind itt maradnak, de nyilván, majd varázsütésre hirtelen visszanyerik a régi formájukat. :mrgreen:
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.07.26. 12:43:39

palesz77 írta:Lassan már eljutunk oda, hogy kezdőként kéne jövőre játszatni Xavit.. :roll:

Amúgy a maradása már biztos? Mert annyit tudok, hogy edzésbe állt már, de nekem úgy rémlik, hogy még kétséges a jövője..
Még nincs hivatalos infó róla csak annyi , hogy elkezdte az edzéseket és elvileg még klubbot keres .Én is azt mondom , hogy csak úgy maradhatna itt ha a játékideje nagyon drasztikusan lecsökkenne , bár én ennek sem örülök annyira mert úgy gondolom , hogy kéne egy új igazolás kp-ra és Xavit el kell engedni , de természetesen nem fogok sírni ha marad de nagyon rossz lesz nézni ahogy a kispadon fog ülni :( . Viszont az se legyen , hogy most marad és akkor télen elmegy [-X mert akkor nem biztos , hogy tudunk szerezni minőségi pótlást bár lehet , hogy Halilovicot akkora már fellehet hozni.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.26. 12:29:51

Lassan már eljutunk oda, hogy kezdőként kéne jövőre játszatni Xavit.. :roll:

Amúgy a maradása már biztos? Mert annyit tudok, hogy edzésbe állt már, de nekem úgy rémlik, hogy még kétséges a jövője..
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.07.26. 11:57:57

Én nem értem miért miért kell ennyire leírni Xavit ok hogy az elmúlt 2-3 szezonba nem volt a legjobb de az egész csapat se nem csak ő!Én bízom benne hogy LE vissza tudja hozni az öreget a régi formájába.Végül is ha azt nézzük hogy Pirlo idősebb mint ő és még mindig meghatározó játékos a juvéba és a válogatottba is akkor Xavi miért ne lehetne ?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.07.26. 11:32:39

MessiCesc írta:Ha olyan szerepkörben marad, mint tavaly Puyol akkor nem bánom, sőt örülök neki, hogy egy legenda lesz a csapatnál, de Rafinha kárára semmiképp nem akarom hogy maradjon.
Játszik 4-5 meccsen, akkor is inkább hátrányt jelent, mint előnyt? #-o Nem azért, de bárki is belegondol abba, amikor ilyeneket gépel be ebbe a fórumba? Kétségtelen, Xavi nem olyan már, mint régen, de tavaly is lehozott egy elég magas szintet, nem hinném, hogy azóta elfelejtett focizni... Xavi továbbra is alapember lesz, aki sokat fog játszani és hasznára lesz a csapatnak. Aki azt hiszi, hogy ő itt egész évben a padot fogja koptatni, azt tévhitben él. Nem is lenne logikus, egyelőre Rafinhanál sokkal jobb, Rakitic pedig még 1 percet nem játszott ebben a csapatban, csak utána kell levonni következtetéseket.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.07.26. 11:23:27

Ha olyan szerepkörben marad, mint tavaly Puyol akkor nem bánom, sőt örülök neki, hogy egy legenda lesz a csapatnál, de Rafinha kárára semmiképp nem akarom hogy maradjon.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.26. 10:27:22

Kalap1988 írta:...
Na engem meg pont ez zavarna, ha Xavi Deu és Rafinha helyett játszana.. Én imádom az öreget, nála jobb szemű játékost még nem láttam - Fabregas lehetne hasonló szint, ha fejben és alázatban megközelítené Xavit. De végre Thiago után ismét van két nagy potenciállal rendelkező játékos a La Masiából - nem védekező játékosok -, úgyhogy én nem szeretném nézni, ahogy ők a padot koptatják csak, míg Xavi lejátszik +2000 percet a szezonban.. Az idei év úgyis a megújulásról szól, akkor próbáljuk meg beépíteni a fiatalokat inkább, ne megint Xavit nyomjuk, mert ő klublegenda.. Van 5 támadónk, nem szeretném idén is azt nézni, hogy ha valaki a kezdő 3-asból kiesik elől, akkor megint középpályásokkal töltjük fel a csapatot.

Xavi meg lehet, hogy tényleg jó lenne, ha 2 "ütköző" játszana mellette, de akkor meg padoztassuk Busit és Init miatta..? Mert ha egyikük is játszik, akkor már borult a dolog. Ha tényleg ilyen új, hajtós középpálya lesz, akkor Xavi csak abban az esetben nem "hátrány" a védőmunkája miatt, ha 2 olyan ember játszik mellette, aki helyette is odaér mindenhova. Ezek pedig Rakitic és Masch - esetleg Rafinha -, de ha már Ini és/vagy Busi is mellette játszik, akkor azt a középpályás védekezésünk nagyon meg fogja érezni.. Úgyhogy Xavit csak kivételes alkalmakkor lehetne bevetni, de akkor meg inkább küldeném a pályára Rafinhát - vagy akár Halilovicot -, hogy tapasztalatot szerezzen(ek).

És most ne higgyétek azt, hogy emiatt én nem szeretem, meg tisztelem a mi legendás 6-osunkat. Sőt, azt is tudom, hogyha menni fog, akkor jó pár meccs lesz, amin hiányozni fog a játéka. De mivel az idei elméletileg a megújulás éve, és átalakul a játékunk képe is valamelyest, ezért szerintem jobb döntés lenne, ha ebben ő már nem venne részt. De nagyon boldog leszek, ha jövőre ismét kivirágzik, és csúcsformában játszik - és nem veszi el a perceket Rafinháék elől.. Csak ugyanúgy mint shutter, én sem látok rá sok esélyt..

És a Pirlos példa tök jó volt szerintem, csak más dolog miatt. Ő is mondhatni beleszürkült a Milanba az évek alatt, aztán amint bekerült egy új közegbe, kivirágzott ismét.. Pedig ő is hasonlóan nagy legenda volt ott, mint Xavi nálunk, mégis jót tett neki a váltás.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.07.26. 10:12:21

Szerintem is egyértelmű, hogy Xavi tud segíteni, én borzasztóan örülnék ha maradna.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése