Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.18. 13:21:42

bence0330 írta:
2024.04.18. 12:02:33
Egyetértek.
És hozzávenném
NovaProspekt írta:
2024.04.17. 10:17:14
Véleményem szerint (minden ilyen zakó után leírom) hiányzik a klubnál az a háttérmunka, hogy a játékosokat felkészítsék a legmagasabb szinten való helytállásra. Egy kieséses meccsen nem lehet úgy pályára lépni, mint egy Villarreal elleni bajnokin, más műfaj a kettő. Nem tudják a játékosaink leküzdeni ezt a drukkot, és szerintem ez nem az ő hibájuk.

Ekézhetjük a pehelysúlyú Pedrit, tötymörgő De Jongot, fatális hibát elkövető Araújot, de véleményem szerint ha ezek a játékosok tegnap hófehér vagy piros mezben vannak, ezek a hibák nincsenek. Hiányolom a klubból az igényt arra, hogy megújítsa a módszereit, fejlődjön ezekben a hiányosságokban. Ehelyett szagoljuk a saját fingunkat tovább, Barca-DNS blabla, holott már az ég adta világon semmi nincs az egész mögött. Xavi bejelentésekor jöttek a hírek, hogy majd jön helyette Klopp, Flick, Tuchel, mittudomén, most meg megint arról szól a fáma, hogy majd betesszük a helyére Márquez-t, hogy mehessen tovább a Barca-DNS képmutatás. Attól jóval több kellene, hogy Laporta lemegy rondozni a fiúkkal a meccs előtt egy kis PR-hajhászat reményében.

Közben instán, twitteren mennek ki a fekete-fehér gyászfotók, "megerősödve térünk vissza", "majd jövőre", je suis Barca, stb. Baromi unalmas már az egész stück évről-évre.
Teljes mértékben egyetértek.
Változtatni kell. 10 éve ugyanazokat a köröket futjuk. Nem vagyok benne biztos, hogy jók lesznek, de meg kell próbálni a vérfrissítést. Klopp, Flick, Tuchel, Nagelsmann. Elvileg mind ingyen jöhet, igaz Klopp szinte lehetetlen kategória.
Láthattuk mire ment a felvezetőkben futtatott 4 Barca DNS-ű edző közül Guardiola, Arteta, Xavi kiesett. A vicc az egészben számomra, ha nincs a kiállítás, jelenleg a Barca DNS-re kicsit sem emlékeztető Xavi féle Barca kiejti a Barca DNS-t utánzó PSG-t.
Nagyon nem tartom Barca szintű edzőnek Valverdét, Koemant de még Xavit sem, de mind a 3 edző akkor tudott eredményesebb focit felmutatni, mikor változtatott az alap Barca stíluson. Valverde 442-vel majdnem veretlen bajnoki szezon, Koeman 532-vel a veretlen széria, kupagyőzelem, Xavi a 4 kp-s felállás, bajnoki cím, Atleticos stílusban 1-0-kkal behúzva a meccseket. Ez nem jelenti azt, hogy teljesen meg kell változtatni a stílusunkat, de modernizálni kell azt. A Reallal és az olajosokkal nem tudjuk gazdaságilag felvenni a versenyt még évekig, a taktikusság az edzői kvalitások, a játékosmegfigyelők, a fiatalok beépítése, nagy szerepet fognak játszani az esetleges sikerességben. Valószínűleg anyagi források hiányában nem fogjuk tudni ledominálni, le-tiki-takázni az ellenfeleinket. Meg kell tanulni fejben erősnek, nyugodtnak lenni, ès küzdeni a győzelemért a minőség hiányában. Erre a német edzői vonal jó lehet. Szerintem a csapat gerince évekre adott, az erősítéshez viszont lehet vezér áldozatra is szükség lesz.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.04.18. 13:10:37

Bellingham: Carlo a higgadtság mintapéldája. A meccs előtt rajtakaptam, hogy ásít. Megkérdeztem tőle, hogy fáradt-e, mire azt felelte: »Igen, szóval menj, és hozz lázba!«”

Xavi a pályán ugyanilyen nyugodtnak látszott, most meg a vonalon kívül egy részeg szurkoló szintjét hozza. Hogyan tudna így jó döntéseket hozni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.18. 12:02:33

Xavit ezért a meccsért én is csak nagyon részben venném elő. Ha nincs kiállítás, akkor nem büszke DNS-el, de alighanem továbbmegyünk. Meg a PSG-t sem kell lebecsülni, 20 óta szerintem messze a legjobbak. Azóta a legsimább a bajnokságuk, legszervezettebbek (LE nem tett csodát, de ez a csapat igenis egységes és szervezett, azon túl, hogy jó játékosokból áll). Szerintem top5 csapat jelenleg. Mi meg nem vagyunk azok még ha messze már meg is vagyunk lemaradva.

De azért az eredménysorba bele tudok kötni. Inter továbbjutás: igen, nüanszokon múlt, benne volt az elmúlt több év legnagyobb bírói tévedése ellenünk. De közben meg... ki küldte el Minguezát, aki százszor jobb 4.-5. védő lett volna mint a játszatott páros együttvéve? Ki nem volt hajlandó berakni Riadot a biztos halál Garcia-Piquével szemben? Ki nem építette be a Serie A legjobb szűrőjét, hogy legyen védekező középpályásunk? Most télen tűnt fel neki, hogy jé, ha van egy szűrő, akkor nem rohannak át rajtunk. Vagy tette be legalább kh-nek? Vagy akár DJ-ot? Volt millió opció, ő minden áron ragaszkodott a tuti halálhoz, nem beszélve arról, ahogy abban az időszakban Raphinhát pl. stabilan balszélen játszatta, ahol totál impotens volt, pedig volt egy balszélen ugyanolyan jó Dembéléje. Iszonyat mennyiségű hibát követett el, és onnantól kezdve múlt nűanszokon, és igen, tévedésen is. De csak feleennyi edzői hibával sosem kaptunk volna tőlük ennyi nyomi gólt.

Frankfurt ellen is nagyon buta hibákat vétett taktikailag. A Madrid ellen egyre rosszabbakat meccselt, ahogy ment előre az idő. Gőzöm nincs, miért, szerintem büszkeségből, egyre jobban tolta fel a csapatot ellenük. Kegyetlen jó volt az a 4-0, ami 8 is lehetett volna, meg a szuperkupa döntő, ami szintén lehetett volna 8-1 is, de azóta...

A MU-val is úgy felvettük a versenyt, és akkoriban tényleg Európa egyik legjobb csapata volt, peches időszakban kaptuk, nem vitatom, de közben akkor is kiestünk úgy, hogy két hasonló szintű csapat találkozott, és a másodikban sajna lemeccselték. Ezeket nem tudja megnyerni.

A mostaniba is belehibázott azért 1-2 helyen, bár igen, itt ez alapvetően egy egyéni hibán ment el. De azért Lewyvel 90 percig kettős emberhátrányban toltuk (a szezonban már vagy 15. alkalommal), a két alig visszatért középpályással sem tudom, mire gondolt, bár ott volt a legkevesebb választási lehetősége, Fermín adta magát, ő nagy meccseken kifejezetten nagyot szokott menni, és melós, illetve ki lehetett volna korábban próbálni Cubarsit, ezt nem merte meglépni. Szerintem Inigo is opció lett volna muszájból, aki jó lábbal.
Az odavágó után is végig azon gondolkodtam, hogy na, most vajon milyen banánhéjon fogunk elcsúszni? Nem Araujóra gondoltam, hanem DJ nagyobb bénázására, vagy 5 kihagyott ziccerre, de lehetett érezni, hogy valami lesz. Ez lehetett volna az első kivétel, de itt sem segített az, hogy kiállíttatta saját magát is. Nehéz helyzetben ilyet nem kéne megtenni. Nem tudom, számított-e, kicsit szerintem igen. De már csak ha lett volna egy centerünk, aki nem bénázik/önzőzik el mindent, és marad ezzel együtt is fent a pályán 3 alternatívával a padon, már előrébb lettünk volna. A bajnokság is ezen ment el ősszel, mikor két hónapig gólképtelenül, jó labdalevétel nélkül is bérelt helye volt. Aki ennyire nem tud kezelni egy nagy nevet, nem a Barca padjára való szerintem, sajnos.

Van benne potenciál bőven, de pár dolgát le kell vedlenie. Persze mind tudjuk, hogy korán érkezett, szóval ez benne volt a pakliban, csak bíztunk a csodában.

Ennek ellenére az idei 2. hely + negyeddöntő kombóval alapvetően kb elégedett vagyok, semmiképp sem lehet mondani, hogy rossz szezon volt, meg azt sem, hogy rossz edző, de a nagy meccseket szerintem sem tudja kezelni, meg a játékperceket is horrorisztikusan menedzseli néha, főleg a nagyobb neveknél. Mindig valahogy kizúgunk, mindig valahogy a másik csapat lesz kicsit jobb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2542
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.18. 11:55:51

Chino írta:
2024.04.18. 11:32:44
Nálam az egyéni hibák is a "betojás" része. 2 gólos előnyben mi szükség volt rá?
Kifogás.

Eleve 11-11 ellen is elnyomtak minket odahaza és még azt a néhány dolgot sem csinálták meg, amire képesek lettek volna.

Xavi még a villanyoszlopoknál is lomhább Lewa lecserélését egyszer sem merte bevállalni.

Szerintem maga az ítélet sem volt kiugróan felháborító. Engedtek már el ilyet és fújtak le 50-50ben.
Megint kifogás a bíróra fogni.

DE nekem a legkiütközőbb!
Semmiféle tartása nem volt a csapatnak.
Kaptak 4 gólt emberhátrányban 60 perc alatt, mellette a leghosszabb labdatartásunk cca 8 mp és 4 passz lehetett.
Nemrég nagy elánnal győzködtetek, hogy a Las Palmast azért volt nehéz megverni 70 percet emberelőnyben!!! töltve, mert felszívják ilyenkor magukat a kiscsapatok ezért nyertünk ellenük otthon csak 1-0ra.
Volt 2 gólos előnyünk és 60 perc.
Most vagy azt állítjuk, hogy

1. A Barcelona közelebb jár minőségben a Las Palmashoz, mint a PSG-hez
2. Vagy képtelen vagyunk csúszva mászva harcolni 60 percet akár emberelőnyben

Az meg nem érdekel, hogy jobbak-e az eredményei, mint Setiennek, meg Koemannak, Valverdének. Ha velük hasonlítom össze, az azt jelenti, hogy ugyanazon polcon vannak ők. Ha ez igaz, akkor sokat nem veszítünk vele, ha azt gondolja bárki, hogy Xavi jobb, akkor miért a történetünk 3 legvitatotabb, leggyengébbnek tűnő edzője a mérce? Akkor a mérce mondjuk Rijkaard vagy LE.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.18. 11:47:12

Sinya22 írta:
2024.04.17. 20:33:44
Én ezt azért nem fogadom el, hogy kevés a pénz és ezért jó lesz Márquez, mert szerintem az építkezést ott kellene kezdeni, hogy hozunk egy tapasztalt edzőt, aki aztán szép lassan csapatot épít. Ez lehetett volna ingyen Xavi, de nem jött be, de ezt már elajtszottuk korábban is, edzőre nem költünk mert minek, jó lesz a volt játékos, a Betis edzője, a Bilbaoé, a mindenhol megbukott Koeman. Ezt csináljuk több mint 10 éve.

Szerintem a változást nem ott kellene várni, hogy majd a nyáron megint távozik 5-6-7-8 játékos akik helyett szerzünk másik 5-6-7-8 játékost és akkor majd Márquez leül és megpróbál csinálni valamit. Aztán ha ő sem jön be hosszú távon, majd kezdjük megint előlről.
Én sajnos félek attól, hogy a vége megint nem olyan lesz, amit szeretnénk.
1) Lenne nagyobb név, aki jönne. Neki szólnak, hogy van pénz, de nem tudjuk elkölteni. Lesz 1-2 ingyen megszerzett játékos, de majd 1-2-t cserébe nem tudunk a bajnokság kezdetére beregisztrálni. Van ez a keret, vannak a kölcsönből visszajöttek serege, vannak a fiatalok. Na, ezzel dolgozzál. 10/10 nem fogja vállalni.
2) Elkezdünk Xavinak könyörögni, ő nem vállalja. (NE IS!)
3) Vészmegoldásnak marad Marquez, vagy valamelyik kiscsapat edzője.
4) Valamelyik nagyobb név eladásával elérjük, hogy legyen lehetőség normálisan igazolni. De addig húzzuk az edzőkérdést, amire az új, nevesebb edző a selejtet már nem tudja kiszórni, igazolni meg már nem tud honnan.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.18. 11:32:44

Troym írta:
2024.04.17. 22:42:04
Legyen már egyszer a cél sikerek elérése, ehhez játékosok fejlesztése és vásárlása a realitás talaján. (Nem 34 éves játékosokért adni 50 milliót) Nem érdekel semmilyen út, dns, hit, vízió ezentúl építsünk fel 90 percig hajtani képes játékosokat, akik nem botlanak el a saját lábukban, képesek egy cselre, 25 méteres lövésre és nem tojnak be minden oda-vissza párharcban.

Xavi elvérzett a Frankfurt, Inter, Bayern, MU, Real, PSG ellen, szóval a statisztika azért nem azt mutatja, hogy képes megugrani egy bizonyos szintet.
Jöjjön olyan, akinél kiderül objektív szempontok szerint mennyit is ér Gavi, Balde, Pedri, Cubarsi, Fort, Roque, Guiu, Torre, Fati, JAraujo, de akár a "világsztárnak kikiáltott" DJ, Araujo is.
Szerintem a cél megvolt és jó úton is haladtunk, egy egyéni hiba döntött, hogy most nem az előöntőben vagyunk, erről pedig nem Xavi tehetett, hanem a csapat talán legjobb játékosa. De őt sem venném elő, ilyenek előfordulnak, abban, hogy ilyen eséllyel készülhettünk a visszavágóra oroszlánrésze volt Araujonak és számtalanszor bizonyította, hogy kikezdhetetlen helye van a csapatban. Talán egyedül a City az, ahol nem lenne bérelve a kezdőtagsága, bár abban sem vagyok biztos. Abban egyet tudok érteni Xavival, hogy túl szigorú volt az ítélet, főleg annak tekintetében, hogy ezzel egy egész párharcot pecsételt meg a bíró. (és akkor Gündogan esetéről nem beszéltünk) Egy sima bajnokin Vitinhat is kiszórta volna a bíró az odavágón.
Annak a 34 éves játékosnak pedig kb. egy bajnoki címet köszönhetünk. Betojásról pedig szerintem szó sem volt, sőt ilyen tartása is régen volt a csapatnak, nem tudom hányszor fordítottunk meg meccset a regnálása alatt. Ne menjünk messzire, ott volt az odavágó, ahol egy Valverde, Koeman alatt simán összeomlott volt a csapat, de mindig képes volt a csapat felállni a padlóról és a kiállításig ez a meccs is kézben volt.
Egy PSG ellen a 29. perctől emberhátrányban még egy City sem hiszem hogy elbírta volna. Itt nem arról volt szó, hogy lemeccselték volna. Ancelottit is nem egyszer összecsomagolta, ősszel is a szerencsén meg a kritikán aluli helyzetkihasználáson múlt, hogy nem küldtük haza a Reált 3-4 góllal, de emlékezhetünk az SZK-döntőre.
A MU elleni odavágón is nekünk állt a zászló, a legnagyobb pech, hogy egy olyan csapattal találkoztunk, aki akkor a PL talán legjobbja volt.

A fent említett játékosok többségénél szerintem bőven kiderült mennyit is érnek és Araujot egy hiba miatt így lehúzni több mint túlzás. A posztján egyértelműen klasszis szint, nem hiszem hogy kétséges lenne, hogy top 3-as cb, de például Dembéléből is ő volt az, aki tudta hozni a maximumot.

Ott van Pep, akit a világ egyik, ha nem a legjobb edzőjének tartanak, 16 éves top csapatnál eltöltött tapasztalattal, de nemzetközi szinten azért ő is rendre besül. Toronymagasan a legerősebb kerettel rendelkezik, és olyan meccseket enged ki a kezéből, mint a tegnapi. Az első félidőt ugyan nem láttam, mert a másik a Bayernt néztem, de a második 75 perc alapján ezt legalább egy négyessel le kellett volna hozni. Az első meccset is "behúzzák" átlövésekkel, de itt végig egykapuzva egyszer eresztettek meg egy távoli lövést, amiből épp hogy nem lett továbbjutást érő gól, pedig kismillió lehetőség lett volna 17-18 méterről lőni, de képtelen volt észrevenni, inkább egy buszozó Reál ellen próbálták begyötörni a tizenhatoson belül a labdát. Na, azt ő vesztette el.

A Bayernnel egyetértek, de az Inter ellen is nüanszokon ment el a továbbjutás. Piqué-EG szerencsétlenkedése, ordas bírói bakik. De a Napolit is 4-ből négyszer ettük meg, a Frankfurt ellen is az egyik meccs ment el, a PSG visszavágó szerintem ki lett vesézve.

Akárhogy is végződik a szezon, nem hiszem, hogy kudarcként kellene számon tartani a regnálását, főleg úgy, hogy még ide sem akart jönni, mert tudta hogy tapasztalatlan, olyan mélységben volt a klub, mint kb. Van Gaal második érájában, egy teljesen új csapatot kellett felépíteni minimális pénzből. Kis túlzással feleannyit sem költhetett két és fél év alatt, mint mondjuk egy MU, Arsenal, City, PSG, Spurs egy szezonban, de egy már összeállt Bayern, Pool, Inter, Realnak stb. is sokkal több mozgástere volt. Valverdenek volt egy nagyon ütős csapata mégis olyan története volt a BL-ben mint a Pool, Roma vagy utána Setiennel a Bayern és a 21/22-es kiesésnek is Koeman ágyazott meg.
És azért egy ilyen szűk kerettel, úgy, hogy kb. egy kezemen meg tudom számolni hányszor állt rendelkezésére a legerősebb kezdő viszonylag erős cseresorral nem egyszerű feladat.
Forca Barca!!!!
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2024.04.18. 09:14:06

Azt hiszem tisztán látszik, hogy rengeteg a probléma és nincs megfelelő terv a megoldásra. Xavi kezdett egyre bíztatóbb eredményeket hozni, de a PSG elleni meccs csúnyán beárazta. Ezzel számomra az egész projekt megbukott. Lewa sajnos egymaga meccsben tarthatott volna minket, ha az ordító helyzeteit belövi. Ferran Torres nálam repülne, ha tét van, akkor nem hozza magát. Lássuk mennyit ér. Korábban is írtam, sajnos De Jong, Araujo sem érnek annyit, amenyi pénz áll bennük. Araujo sajnos nagyon nagy ostobaságot csinált, számomra ez még mindig felfoghatatlan. Felőlem mehetnének. Xavi mindenkihez ragaszkodik, de a keret kialakításáért ő is felelős. A vágyálmai irreálisak voltak. Még ezzel a kerettel is lehetett volna csúszni-mászni ahogy a fehérek tették, de nekünk büdös gürizni, bocsánat az nem barca DNS. Védekezni nem tudunk, a középpályánk átjáróház elöl meg minden tragédia. Félix még időnként villant egyet, de max ennyi. Nálam ő maradna, mert kölcsön játékos, így nem áll benne pénz, mint Ferránban. Sajnos Roque is csak a barcás lakáj média terméke. Nézzük már meg a lesajnált CJR-t (ugye, Fati mennyivel jobb volt nála) és Rodrigo Goest. Na Roque messze nem ez a szint. Nem érti a mester, de még gólt sem tud lőni. Akkor mi a f@ -ért kerül 40 misibe? Miért kellett Xavinak? Marad a katalán öntudat. Sajnos az is kiderült, hogy a madrid még a padra is tud világklasszis teljesítményre képes kapust hozni, míg nálunk Inaki Pena három túrógombocot sem ér. Valami komoly gond lehet a scouting rendszerünkkel. Persze, majd a mester hőbörög, hogy a csónya bíró így meg úgy. Sajnos nem ugrotta meg a szintet. Ettől még Rafa Marqez kinevezése totális tökönszúrás lenne, de ide úgy sem jöhet klasszis edző.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.04.18. 09:09:58

Nevetséges ez a nyilatkozat, ismét, saját magát és csapatot járatja le.

Viszont, ha a Marquez jön helyette, semmivel nem leszünk előrébb, sőt.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2542
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.17. 22:42:04

Legyen már egyszer a cél sikerek elérése, ehhez játékosok fejlesztése és vásárlása a realitás talaján. (Nem 34 éves játékosokért adni 50 milliót) Nem érdekel semmilyen út, dns, hit, vízió ezentúl építsünk fel 90 percig hajtani képes játékosokat, akik nem botlanak el a saját lábukban, képesek egy cselre, 25 méteres lövésre és nem tojnak be minden oda-vissza párharcban.

Xavi elvérzett a Frankfurt, Inter, Bayern, MU, Real, PSG ellen, szóval a statisztika azért nem azt mutatja, hogy képes megugrani egy bizonyos szintet.
Jöjjön olyan, akinél kiderül objektív szempontok szerint mennyit is ér Gavi, Balde, Pedri, Cubarsi, Fort, Roque, Guiu, Torre, Fati, JAraujo, de akár a "világsztárnak kikiáltott" DJ, Araujo is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.04.17. 22:15:32

Ha a megkezdett út továbbvitele a cél,akkor egyértelműen Marquez. Jó szezont fut a kicsikkel,ismer nem egy embert a felnőtt csapatból. Ha valami újdonság akkor Motta lenne érdekes. De továbbra is bízom benne,hogy szépen alakul meg a maradék 6 forduló,s mégha kicsi is az esély de egy bajnoki cím nagyon megszepitene ezt a nyögvenyelős szezont és talán Xavi marad. Ki más tudna tovább vezetni a gárdát,ha nem az aki az utat is elkezdte velük. Ne hagyj itt minket Xavi, kérlek
Kép
Kép
Kép
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.04.17. 21:20:12

Így van, minden tétet egy jó edzőre tenni, és a bajnokságban a fiatalokat tesztelni, edzeni. Nem lesz pénz jó játékost igazolni, de egy jó edző csodát tehet.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.17. 20:33:44

Én ezt azért nem fogadom el, hogy kevés a pénz és ezért jó lesz Márquez, mert szerintem az építkezést ott kellene kezdeni, hogy hozunk egy tapasztalt edzőt, aki aztán szép lassan csapatot épít. Ez lehetett volna ingyen Xavi, de nem jött be, de ezt már elajtszottuk korábban is, edzőre nem költünk mert minek, jó lesz a volt játékos, a Betis edzője, a Bilbaoé, a mindenhol megbukott Koeman. Ezt csináljuk több mint 10 éve.

Szerintem a változást nem ott kellene várni, hogy majd a nyáron megint távozik 5-6-7-8 játékos akik helyett szerzünk másik 5-6-7-8 játékost és akkor majd Márquez leül és megpróbál csinálni valamit. Aztán ha ő sem jön be hosszú távon, majd kezdjük megint előlről.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2542
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.17. 20:19:36

Nem Marquez lesz a következő edző, de én is ezt csinálnám, ha kevés lenne a pénz.
Ha egyszer megoldhatatlan Pep, vagy Klopp érkezése, akkor mondj egy olyan megoldást, ami mindenki kiakad és rögtön sokkal szimpatikusabb megoldás mondjuk De Zerbi / Flick / Tuchel / Inzaghi, tudomisén. Szerintem Flick fog érkezni. Ingyen van.

Xavinak nem gondolom, hogy akár szezon végéig maradni kéne.
Kimerült és látványosan kikészült.
Felajánlanám neki, hogy most abbahagyhatja és a testvére ezt a pár meccset csak lehozza valahogy.
Nagy ívben tojni kéne mindenféle szuperkupára, az a 6-8 millió euró összejön bármilyen USA téli haknival is és csak a fiatalok fejlődésére kellene koncentrálni innentől. A bajnokságban legyen meg a BL (akár 4. helyen), még ezüstérem sem kell, de lássuk mit tud 70-90 perc alatt Casado, Guiu, Roque, Fort, Faye, Mbacke akárki.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2024.04.17. 19:52:56

Azt nem értem, ha már a DJ-Pedri-Gündogan kp-t küldte fel Xavi, akkor miért nem úgy próbált "védekezni", ahogy a régi Barca szokott, azaz labdatartással(ameddig nálam a ladba, nem kaphatok gólt) és akkor el is érkeztünk a legkomolyabb problémához, ami a PSG ellen volt szerintem, ami nem más, minthogy, ez a sokak által jogosan lesajnált PSG kp megette a Barca kp-t. Mondjuk szvsz az első meccsen, 2-1 után óriási mázli miatt lett csak Barca győzelem, az élő topic-ban akkor is rengeteg hsz jött teljesen jogosan, hogy teljesen szétesett csapat és ennek csúnya vége lesz(akárcsak a tegnapin), csak pont jött Pedri álompassza és az kihúzta a csapatot a sz.rból, aztán meg egy szögletgól..az első meccsen még azt mondom, hogy lehetett logikus lépés a ladbabirtoklás ilyen szintű átadása, de a második meccs alapján azt mondom, hogy ez sem előre kitervelt taktika volt, hanem ennyit tudott a csapat.
LE nagyon megverte taktikailag Xavi-t. A meccs elejétől látszódott, hogy Araujo-t hagyták direkt felhozni a labdát(Cubarsi-t sosem), hogy neki kelljen hátulról irányítani. Erre Xavi nem lépett semmit, pedig már a nagy hiba előtt is volt jó pár eladott labdája. A kp meg semennyire nem segítette ki Araujot, ilyen szituból lett a gól is.
Xavi hatalmas játékos volt, szerintem jobb volt mint Iniesta(nehéz összehasonlítani, ez csak egyéni véleményem), de mint edző túl korán érkezett ilyen nagy klubhoz, sem taktikailag sem fejben nem volt felnőve a feladathoz, de nem lehet mindenki Guardiola, hiába várja azt a Barca minden volt játékosától.. Erre majd jön Rafa, gondolom nincs pénz normális edzőre, szép kilátások.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.17. 19:02:55

Megértem a csalódottságot, de amiket nyilatkozik, megint vállalhatatlan. Semmi objektivitás, következetesség. Kelleni fog a pihenő neki, mert rossz nézni, hogy ilyen szinten frusztrált és elvakult lett.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 18:12:59

Idézem:” „Robert sok labdát megtartott“
Nincs edzői végzettségem, de szerintem a vak is látta, hogy tegnap a lengyel olyan volt, mint egy gumifal. Egyszerűen vergődött a labdával 10-ből 9 esetben. Milyen meccset nézett Xavi?Én láttam rosszul? Tegnap is felhúztam magam azon, hogy miért hagy fenn egy olyan statikus játékost, mint Lewy. Szerintetek Carlo leszedi Rodrigot vagy Vinit és fenn hagyja Joselut emberhátrányban?
Elképesztő…
És ez a nyilatkozat!!!
Annyira unalmas már, hogy a világ okolható ezekért a leszereplésekért. Értem én azt, hogy nem lehet önbevallást végezni nyilvánosan, de nem lehetne méltósággal nyilatkozni? És csoda, hogy aki ide kerül a Barca-hoz az teljes mértékben bele süpped ebbe a nihilbe? Nagyon elszomorít az, hogy 30 év rajongás után kezdek immunissá válni a csapat kudarcaival szemben. Egyszerűen kezdem megszokni….nem jól van ez így…
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.04.17. 17:49:53

davi10 írta:
2024.04.17. 16:48:15
Messias2 írta:
2024.04.17. 15:10:33
rafa marquez lesz az utód. ez valami vicc, ugye?
Honnan az infó?
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... -101178131

Nevetséges.

Mindenki egy emberként érzi hogy ide most messze nem egy újabb nyeretlen kétéves edző kell, és főleg nem olyan aki megint családon belülről jön, erre előhúzzák Marquezt. Elképesztő, komolyan.

1 szezont sem fog kihúzni a kispadon, ezt most borítékolom.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 17:32:03

Messias2 írta:
2024.04.17. 15:10:33
rafa marquez lesz az utód. ez valami vicc, ugye?
Ha igaz, maximum gazdasági racionalitás lehet a magyarázat,szakmai semmi. Gondolom a jelöltekkel közölték,már ha voltak,hogy ez a keret, versenyben kell lenni minden sorozatban,mert enélkül esély sincs helyre állni gazdaságilag, anélkül igazolás nincs,és nem is lesz. Azok meg köszönték szépen! Ne felejtsük,hogy több nagy csapat padja lesz szabad nyáron,ahol még pénz is van,saját képre alakítható a keret, ami itt várhatóan még évekig nem biztosított.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.17. 16:48:15

Messias2 írta:
2024.04.17. 15:10:33
rafa marquez lesz az utód. ez valami vicc, ugye?
Honnan az infó?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.17. 15:14:07

Messias2 írta:
2024.04.17. 15:10:33
rafa marquez lesz az utód. ez valami vicc, ugye?
Nem vicc, csak folytatjuk a sormintát. A 20. tapasztalatlan edző majd biztos bejön
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2024.04.17. 15:10:33

rafa marquez lesz az utód. ez valami vicc, ugye?
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.17. 13:31:32

markionni írta:
2024.04.17. 12:59:22
Latszik, hogy lennenek jo alapok Xavinal, de valahogy vegeredmenyben megsem mukodnek a dolgok.

Mentalisan keves erre a szintre. Amikor a csapatod bajban van, akkor az utolso dolog amit sugarozni akarsz nekik az ilyen vadallat-szorongo mentalitas amit rendszeresen mutat a pad mellett.

Nem csak edzokent bukott meg, de emberkent is. Nezze meg Gundogan nyilatkozatat es tanuljon tole alazatot es sportszeruseget.

Amikor kiallitottak konkretan De Jong ott rohogott. Gondolom mar hozzaszoktak a fszsagaihoz es kinjukban rohognek. Ez is azt mutatja hogy nem tisztelik, ezert sem mukodhet ez a Xavi-Barcelona hazassag.
Xavit egy legalább kétes (soha nem mutatták vissza) eset után állították ki. Ez a sokadik ilyen ítélet volt a meccsen, közvetlen egy labdakihozatalnál történő ütközésből, aminél ledarálták a játékosunkat és ellene fújtak. Ezen nevetett DJ. Borzasztó idegesítő volt ez a meccs, Araujo is [auto_cenzúra] volt, de 10-ből 6-szor ezt befújják homorításnak és sárga a támadónak (Lewy rendszeresen nyel ilyenből sárgát). Cancelo gyökérsége is az egyik szögből tisztán labdának tűnt, meg se nézték. Gündo esésénél egyértelműen eltalálták a lábát, nagyobb kontakt volt, mint Araujonál, ő kap sárgát és meg se nézik.

Ha valamikor, akkor ilyenkor eldurran egy Culé agya. Nem szerencsés edzőként, dolgoznia kellene rajta, de ez már olyan nevetséges problémakeresés vele szemben.

Sajnos ismét olyan egyéni hibák döntöttek a meccsről, amiről semmilyen edző nem tehet. Kiállítás után is voltak itt-ott helyzeteink, próbáltuk nyugtatni a meccset is, de nyilván nyomott a PSG, kb egyedül a hosszú labdák azok, amikkel ilyenkor operálni lehet. 1-3-nál meg voltak formás támadások is emberhátrány ellenére.

Elvitathatatlan érdeme van a csapat játékának szignifikáns javulásában, mégis azt szajkózzuk, hogy alkalmatlan.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.04.17. 12:59:22

Latszik, hogy lennenek jo alapok Xavinal, de valahogy vegeredmenyben megsem mukodnek a dolgok.

Mentalisan keves erre a szintre. Amikor a csapatod bajban van, akkor az utolso dolog amit sugarozni akarsz nekik az ilyen vadallat-szorongo mentalitas amit rendszeresen mutat a pad mellett.

Nem csak edzokent bukott meg, de emberkent is. Nezze meg Gundogan nyilatkozatat es tanuljon tole alazatot es sportszeruseget.

Amikor kiallitottak konkretan De Jong ott rohogott. Gondolom mar hozzaszoktak a fszsagaihoz es kinjukban rohognek. Ez is azt mutatja hogy nem tisztelik, ezert sem mukodhet ez a Xavi-Barcelona hazassag.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.04.17. 09:44:21

bence0330 írta:
2024.04.16. 10:30:09
Igen, ha most kizúgunk (és mondjuk nem azért, mert valamelyik fejgyenge játékosunk kihagyja a büntetőt a szétlövésben, hanem mondjuk 1-4-re), akkor biztos, hogy könnyebb szívvel fogjuk elengedni. Még akkor is, ha mondjuk előzetesen egy BL-negyeddöntős 4-6-os kiesést a PSG ellen aláírtunk volna.
Jósnak sem vagy rossz, ezt telibe találtad. Hogy előre aláírtuk volna, azt azért nem hiszem.
Viszont Xavit most már könnyű szívvel elengedjük. Szerintem az alábbi tényezők miatt bukott.
Nem volt szerencséje. Ha Araujo a tizenhatoson belül szabálytalankodik, akkor talán megússzuk egy tizenegyessel és egy sárgával.
Yamalt beáldozta a kiállítást követően, pedig a középcsatár lehozatala lett volna az ésszerűbb döntés.
Megint minősíthetetlenül viselkedett, megkapta a pirosat és végképp megzavarta az egyébként is elbizonytalanodott csapatot.
NewNagyatyesz
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.04.17. 00:48:52

Összességében ez nem rajta ment el, hanem Araujo butaságán. Ugyanakkor nagyon sok piros és sárga lapot szed össze, kell neki egy kis szünet, mert idegileg kikészült.
Az ő hibája leginkább Lewa. Nem akar vagy nem mer hozzányúlni, még ha rettenetes meccse is van. Sokat ad, de így sokat is elvesz a lengyel. Én speciel nem értem, hogy ha 10 emberre fogyatkozunk, akkor miért nem 2 jól cselező, jó futó játékost hagy fenn a pályán. Értem én, hogy Lewara majd fellövik a lábát és ő megtartja és lejátszás. De ez ma nem ment. Lehet Yamal és Raphi jobb lett volna, ha szétfutották volna magukat, akkor meg jöhetett volna frissítés
Válasz küldése