Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.17. 16:27:03

Sanama írta:
Tobias88 írta:Igazán követhetné Puyol példáját és elhúzhatna innen a csába nyáron akár ingyen is. Szégyen amit művel. A Neymar-nak adott passzán kívül az utóbbi 10 meccsen nem csinált semmit. SEMMIT!

Egyszerűen nem hiszem el hogy tavaly Tito és idén Tata sem látja hogy iszonyatosan borzalmas. Thiago is látta tavaly ezt és nem értette hogy miért nem ő játszik TELJESEN JOGOSAN.
Ahhoz képest Barca részeről az az 1 passz volt értékelhető ma is.
Bajnokikon folyamatosan adja a zsugákat, nem tudom miért nem látjátok, csak a csatársor eltöketlenkedi őket.

Ez inkább elég erősen a csapat többi tagjának kritika, hogy a nyugdíjas Xavi adta az egyetlen forintos labdát ma IS.
és tegnap is ő adta Neymarnak a lasztit a kapufánál. Én nem érzem azt, hogy ő lenne a fék a középpályán, még ha volt is korábban 1-2 gyöngébb meccse. Nincs most már Iniesta szintjén és magához képest is kicsit vissza esett, de ettől még mindig Maestro.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.04.09. 22:57:03

Tobias88 írta:Igazán követhetné Puyol példáját és elhúzhatna innen a csába nyáron akár ingyen is. Szégyen amit művel. A Neymar-nak adott passzán kívül az utóbbi 10 meccsen nem csinált semmit. SEMMIT!

Egyszerűen nem hiszem el hogy tavaly Tito és idén Tata sem látja hogy iszonyatosan borzalmas. Thiago is látta tavaly ezt és nem értette hogy miért nem ő játszik TELJESEN JOGOSAN.
Ahhoz képest Barca részeről az az 1 passz volt értékelhető ma is.
Bajnokikon folyamatosan adja a zsugákat, nem tudom miért nem látjátok, csak a csatársor eltöketlenkedi őket.

Ez inkább elég erősen a csapat többi tagjának kritika, hogy a nyugdíjas Xavi adta az egyetlen forintos labdát ma IS.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.04.09. 22:53:21

Igazán követhetné Puyol példáját és elhúzhatna innen a csába nyáron akár ingyen is. Szégyen amit művel. A Neymar-nak adott passzán kívül az utóbbi 10 meccsen nem csinált semmit. SEMMIT!

Egyszerűen nem hiszem el hogy tavaly Tito és idén Tata sem látja hogy iszonyatosan borzalmas. Thiago is látta tavaly ezt és nem értette hogy miért nem ő játszik TELJESEN JOGOSAN.
94:39 6 - 1
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.24. 14:40:16

Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.03.24. 14:32:22

Xavit is megkell dicsérni, tegnap nem kis teljesítményt tett le az asztalra! 8) =D>
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.03.09. 11:23:01

Teljesen egyértelmű számomra, hogy ő lesz a mi Raúlunk ! Emlékezzünk csak vissza, az utolsó 2 évében mindenki azért szurkolt az ellenfelek közül, hogy Raúl kezdjen, mert az azt jelenti, hogy a Real 10 emberrel kezd... Mi még itt nem tartunk, de egyre közelebb vagyunk hozzá... Nagyon rémisztő azt hallani tőle, hogy még érez magában 3-4 évet ezen a szinten...
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.30. 18:40:15

Chino írta:
maister6000cm3 írta:
barca99 írta:
Nézd vissza a 2-6-ot, meg fogsz döbbenni. Jó, talán élete egyik legjobb meccse volt az, de akkor is, szerintem egyre inkább látszik, hogy az abszolút top szinthez kevés. Főleg, mert mintha neki feküdne legkevésbé, hogy próbálunk kicsit gyorsabban támadásokat építeni.
A 2-6-oshoz hasonló meccseken jöttek a gyilkos passzok is, tudjátok miért? Mert a 3 csatárunkból 2 az akkori tán legjobb befejező volt, tudtak érkezni és beindulni, a 3. pedig Messi volt... Most kinek nyomja azokat a passzokat? Messi behúz mindenkit középre, Pedro a legtöbb esetben visszafordul a labdával, Alexis pedig (attól még jó gyerek) 10 indításból 5-öt nem tud levenni úgy, hogy ne pattanjon el tőle a labda. Azokhoz a régi nagy passzokhoz kellettek azért a berobbanó emberek, plusz emlékezzünk Henry légstoppos labdaátvételeire stb... Egy szó, mint száz nem tudtok olyan elemet kiragadni abból a meccsből amit a mai Xavi azon a meccsen ne tudna megcsinálni, és meg is csinálná. Akkor mi voltunk a világ legjobbjai, és aki őket irányítja az az Isten. Láthatjuk mi lesz akkor, ha a legjobb csapat többé már "csak" jó csapat lesz, fogják és kikezdik azokat, akiktől a sikert várnák. (Sokszor nagyon tévúton járva). Lassabb? Ugyan már, sose volt gyors. Nem támad le? Vicc kategória, mert 5 éve se volt egy labdaszerző, mégis megoldottuk. Majd ha a többi középpályás ugyanolyan élesen játszik mint anno, Messi kiviszi magával az embereket szélre, akkor megint a régi lesz, de egy fecske nem csinál nyarat. Plusz valamit kifelejtettem: a 2008/9-es szezonban 38 gólpasszt adott, és ez a mérce sajnos, viszont erre is csak azt tudom írni, hogy volt 2 befejezőnk, és mióta Messi bejött középre a gólpasszok szerepkörét egy az egyben átvette tőle, ráadásul ő lövi a legtöbb gólt is, méghozzá úgy, hogy sokszor nem kell neki gólpasszt adni. Így mégis mi maradt Xavinak a tili-tolin kívül?
A gyilkos passzokkal az a baj, hogy már kicsit sem olyan gyilkosak, mint anno. És ezt nem lehet a támadókra verni, mert az esetek 90 százalékában el se jut hozzájuk a labda. Amellett nem is nagyon próbálkozik vele.
Akkor Ini és Cesc (Messiről nem is beszélve) miért tud olyan gólpasszokat kiosztani, amiket Xavi 2-3 évvel ezelőtt?

És nem a 38 a mérce. Hanem, hogy tudjuk képes olyanra, de már ennek a töredéke sincs, ami bőven írható annak a számlájára, hogy egy kicsit "öregedett", lassabb lett a játéka. Ezt fáj kimondani és még mindig a csapat egyik legfontosabb eleme, szerintem senki nem a padra akarja levágni, csupán az a helyzet, hogy Cesc hasznosabb a csapat számára és ennek arányában kellene játszani nekik.
Azért az nem mindegy, h egy nyílt sisakos meccsen, és egy rendkívüli és minden tekintetben ÚJ szezonban, ahol még az ellenfelek nem a kapujuk előtt állva védekeztek, tudott olyan passzokat adni. Ma már egy előre felé tartó keresztlabdára is alig van terület, nem hogy egy teljesen a védelem mögé beíveltre. Ne gondoljuk azt, h ennyivel rosszabb lenne, mert előtte sem a sebessége, v a labdaszerző képessége volt kiemelkedő. A passzai és ahogyan mozgatta a csapatot, ezek tették nélkülözhetetlenné. Lássuk meg, h az a 38 gólpassz, az nem egy-két méteres körömpassz volt (bár biztos volt ilyen is), hanem egy 30-40 méteres indítás.
Most ilyenre nem igazán vna lehetőség. Az ő képességeit abban a rendszerben, időszakban tudtuk kiaknázni, most pedig Fabregas stílusa eredményesebb.
Xavinak is meglesz a haszna, vannak meccsek, mikor őrá van szükség, van mikor stabilitást ad, van mikor tartja a labdát, fárasztja az ellenfelet. Erre Fabre nem képes. Egyszerűen különböznek.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.30. 18:14:56

maister6000cm3 írta:
barca99 írta:
Nézd vissza a 2-6-ot, meg fogsz döbbenni. Jó, talán élete egyik legjobb meccse volt az, de akkor is, szerintem egyre inkább látszik, hogy az abszolút top szinthez kevés. Főleg, mert mintha neki feküdne legkevésbé, hogy próbálunk kicsit gyorsabban támadásokat építeni.
A 2-6-oshoz hasonló meccseken jöttek a gyilkos passzok is, tudjátok miért? Mert a 3 csatárunkból 2 az akkori tán legjobb befejező volt, tudtak érkezni és beindulni, a 3. pedig Messi volt... Most kinek nyomja azokat a passzokat? Messi behúz mindenkit középre, Pedro a legtöbb esetben visszafordul a labdával, Alexis pedig (attól még jó gyerek) 10 indításból 5-öt nem tud levenni úgy, hogy ne pattanjon el tőle a labda. Azokhoz a régi nagy passzokhoz kellettek azért a berobbanó emberek, plusz emlékezzünk Henry légstoppos labdaátvételeire stb... Egy szó, mint száz nem tudtok olyan elemet kiragadni abból a meccsből amit a mai Xavi azon a meccsen ne tudna megcsinálni, és meg is csinálná. Akkor mi voltunk a világ legjobbjai, és aki őket irányítja az az Isten. Láthatjuk mi lesz akkor, ha a legjobb csapat többé már "csak" jó csapat lesz, fogják és kikezdik azokat, akiktől a sikert várnák. (Sokszor nagyon tévúton járva). Lassabb? Ugyan már, sose volt gyors. Nem támad le? Vicc kategória, mert 5 éve se volt egy labdaszerző, mégis megoldottuk. Majd ha a többi középpályás ugyanolyan élesen játszik mint anno, Messi kiviszi magával az embereket szélre, akkor megint a régi lesz, de egy fecske nem csinál nyarat. Plusz valamit kifelejtettem: a 2008/9-es szezonban 38 gólpasszt adott, és ez a mérce sajnos, viszont erre is csak azt tudom írni, hogy volt 2 befejezőnk, és mióta Messi bejött középre a gólpasszok szerepkörét egy az egyben átvette tőle, ráadásul ő lövi a legtöbb gólt is, méghozzá úgy, hogy sokszor nem kell neki gólpasszt adni. Így mégis mi maradt Xavinak a tili-tolin kívül?
A gyilkos passzokkal az a baj, hogy már kicsit sem olyan gyilkosak, mint anno. És ezt nem lehet a támadókra verni, mert az esetek 90 százalékában el se jut hozzájuk a labda. Amellett nem is nagyon próbálkozik vele.
Akkor Ini és Cesc (Messiről nem is beszélve) miért tud olyan gólpasszokat kiosztani, amiket Xavi 2-3 évvel ezelőtt?

És nem a 38 a mérce. Hanem, hogy tudjuk képes olyanra, de már ennek a töredéke sincs, ami bőven írható annak a számlájára, hogy egy kicsit "öregedett", lassabb lett a játéka. Ezt fáj kimondani és még mindig a csapat egyik legfontosabb eleme, szerintem senki nem a padra akarja levágni, csupán az a helyzet, hogy Cesc hasznosabb a csapat számára és ennek arányában kellene játszani nekik.
Forca Barca!!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.01.30. 01:38:10

Gareth Tello írta:Valahogy én azt látom Xavinál, hogy már nem érzi annyira a játékot. Ezt úgy értem, hogy régebben hihetetlenül jól érezte, hogy mikor kell kicsit visszavenni, mikor kell inkább egy oldalpassz, egy alibi hátrapassz, hogy megnyugodjon a csapat, és mikor lehet megjátszani egy kockázatosabb passzt, egy indítást, egy kiugratást. Ilyen módon elég komolyan befolyásolni, irányítani tudta a játék menetét.
ebben a világ legjobbja volt. egyszerűen mindig jó döntés hozott, de tényleg. látta, hogy le kell nyugodni, visszavett, érezte, hogy most meglehet fogni az ellenfelet és dobálta előre a labdákat. a többséggel értek egyet, nem venném ki a csapatból, de ha olyan meccs van és mindenki egészséges, akkor cesc kezdene, nem ő. mert most a kupában általában cesc megy (ami a legkevésbé fontos sorozat), a fontos meccseken xavi (milan elleni meccsek), érződik hogy ki van előrébb a rangsorban.

egyébként pont most valamelyik meccs előtt (vagy után) mondta tata, hogy ő két támadószellemű szélsőhátvéddel szeret játszani, és ha jön az ellentámadás, akkor busquetsnek és xavinak (!) kell kiváltania. akkor gondoltam bele, hogy ilyen helyzetekben ő mennyire keveset ad a csapatnak. előre többet nyújt cesc a csapatnak, védekezni is jobban tud, fizikailag jobban is illik oda, ami xavié az a stabilitás. de talán nem mindig arra van szükségünk.

na itt van:
Martino: "I like it that both full backs always attack. It's a risk, but we can deal with it if Busquets and Xavi cover them."
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.01.30. 00:52:26

barca99 írta:
Bob_Marley írta:Öreg ember nem vénember. Attól, hogy 34 éves, attól még van helye bőven a kezdőben. Továbbra is az egyik legnagyobb játékintelligenciával rendelkező emberke.
Nézd vissza a 2-6-ot, meg fogsz döbbenni. Jó, talán élete egyik legjobb meccse volt az, de akkor is, szerintem egyre inkább látszik, hogy az abszolút top szinthez kevés. Főleg, mert mintha neki feküdne legkevésbé, hogy próbálunk kicsit gyorsabban támadásokat építeni.
Ha ezt a xavit tennéd vissza abba a 2009es csapatba simán lehozná ugyanúgy azt a meccset, sőt talán még jobban is. El is mondom miért; még a mai napig is meccsenként 10-12 km-t fut, helyezkedik, keressetek nyugodtan utána, elég keményem viszi fel a csapatátlagot, 2009-ben a csapattársak is nagyon sokat mozogtak, ezért ment jól a középpályán a tiki-taka. Aztán az egész csapat szép lassan elkezdett egyre kevesebbet mozogni. A 2-6-oshoz hasonló meccseken jöttek a gyilkos passzok is, tudjátok miért? Mert a 3 csatárunkból 2 az akkori tán legjobb befejező volt, tudtak érkezni és beindulni, a 3. pedig Messi volt... Most kinek nyomja azokat a passzokat? Messi behúz mindenkit középre, Pedro a legtöbb esetben visszafordul a labdával, Alexis pedig (attól még jó gyerek) 10 indításból 5-öt nem tud levenni úgy, hogy ne pattanjon el tőle a labda. Azokhoz a régi nagy passzokhoz kellettek azért a berobbanó emberek, plusz emlékezzünk Henry légstoppos labdaátvételeire stb... Egy szó, mint száz nem tudtok olyan elemet kiragadni abból a meccsből amit a mai Xavi azon a meccsen ne tudna megcsinálni, és meg is csinálná. Akkor mi voltunk a világ legjobbjai, és aki őket irányítja az az Isten. Láthatjuk mi lesz akkor, ha a legjobb csapat többé már "csak" jó csapat lesz, fogják és kikezdik azokat, akiktől a sikert várnák. (Sokszor nagyon tévúton járva). Lassabb? Ugyan már, sose volt gyors. Nem támad le? Vicc kategória, mert 5 éve se volt egy labdaszerző, mégis megoldottuk. Majd ha a többi középpályás ugyanolyan élesen játszik mint anno, Messi kiviszi magával az embereket szélre, akkor megint a régi lesz, de egy fecske nem csinál nyarat. Plusz valamit kifelejtettem: a 2008/9-es szezonban 38 gólpasszt adott, és ez a mérce sajnos, viszont erre is csak azt tudom írni, hogy volt 2 befejezőnk, és mióta Messi bejött középre a gólpasszok szerepkörét egy az egyben átvette tőle, ráadásul ő lövi a legtöbb gólt is, méghozzá úgy, hogy sokszor nem kell neki gólpasszt adni. Így mégis mi maradt Xavinak a tili-tolin kívül?
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2014.01.29. 18:04:54

Bob_Marley írta:Öreg ember nem vénember. Attól, hogy 34 éves, attól még van helye bőven a kezdőben. Továbbra is az egyik legnagyobb játékintelligenciával rendelkező emberke.
Nézd vissza a 2-6-ot, meg fogsz döbbenni. Jó, talán élete egyik legjobb meccse volt az, de akkor is, szerintem egyre inkább látszik, hogy az abszolút top szinthez kevés. Főleg, mert mintha neki feküdne legkevésbé, hogy próbálunk kicsit gyorsabban támadásokat építeni.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.29. 17:52:33

maister6000cm3 írta:Ha egy 25 éves Xavi nyújtaná ezt akkor mindenki azt mondaná, hogy csak visszaesett kicsit, majd belejön, de így 34 évesen mindenki véglegesnek gondolja ezt a formát.
A futball eddigi 100 évének tapasztalatából kiindulva azt hiszem ez nem véletlenül van így. Elég kevés játékost tudok mondani, aki egy hullámvölgy után 34 évesen visszajött volna arra a szintre, ahol korábban játszott. Annál többet, aki 34 éves kora után meg sem tudta közelíteni pályájának csúcsát.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.29. 16:34:24

Valahogy én azt látom Xavinál, hogy már nem érzi annyira a játékot. Ezt úgy értem, hogy régebben hihetetlenül jól érezte, hogy mikor kell kicsit visszavenni, mikor kell inkább egy oldalpassz, egy alibi hátrapassz, hogy megnyugodjon a csapat, és mikor lehet megjátszani egy kockázatosabb passzt, egy indítást, egy kiugratást. Ilyen módon elég komolyan befolyásolni, irányítani tudta a játék menetét.

Nyilván ez a képesség most is megvan benne, de szerintem nem olyan mértékben, mint egy-két-három szezonnal ezelőtt. Kevesebb a gyilkos passz, a védelem mögé betett labda a részéről, gyakrabban megy biztosra az öreg. És néhány esetben még ezt is túl lassan teszi meg, tol párat a labdán, aztán már vissza is zár a védelem.

Ezzel együtt továbbra is hatalmas biztonságot ad a pályán, és szellemi vezérként "funkcionál" Puyollal egyetemben (már amikor játszik a Kapitány...), de azért látszik, hogy a csúcson már túl van, innen már csak lefelé vezet az út.

Még mindig fontos tagja a csapatnak, de szép lassan egyre kevesebbet játszatnám. Fabregas képes (lehet) átvenni a helyét a kezdőben.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.29. 16:07:30

Xavit én nem is annyira öregnek mint egy kicsit inkább fásultnak érzem, nem annyira "kreatív".
Szerintem fizikailag bírna még pár évet, persze fokozatosan egyre hátrébb szorulva Fabregas mögött.
34 évesen arról beszélni, hogy lassabb már fejben... mintha nagypapa lenne. Ha már most lassabb lenne fejben, akkor 40 évesen már a boltba se tud lemenni egyedül, nem találna haza.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.29. 15:52:10

maister6000cm3 írta:Igazából nem értem mért mondjátok, hogy ezentúl 3. számú kp-ként számolnátok vele, mikor már most is az; lévén, hogy fabregas jóval több percet töltött eddig a pályán mint ő (az, hogy legtöbbször hamis 9esként szerintem nem mérvadó, mivel Messi sérülése miatt történt, ha ő egészséges Cesc akkor is játszott volna Xavi és Ini kárára szvsz) és Iniesta is csak pár perccel van lemaradva, annak ellenére, hogy ő többet volt sérült is.


Meg is fogalmaztad a választ. Cesc azért töltött ennyi időt a pályán, mert muszáj volt. Messi hiányában neki kellett ellátnia azt a posztot, a kp-n nem is játszott. Ezért kellett folyamatosan fent lennie, ezért van kiemelkedő játékperce.
maister6000cm3 írta:Lehet öregezni is, de várjuk ki a szezon végét szerintem. Az is elképzelhető, hogy egy hullámvölgy. Ha egy 25 éves Xavi nyújtaná ezt akkor mindenki azt mondaná, hogy csak visszaesett kicsit, majd belejön, de így 34 évesen mindenki véglegesnek gondolja ezt a formát. Szerintem egy kicsit túl van reagálva..
Azért mert Xavinál ez folyamatosan jön ki, és nem 1-2 hónapja esett vissza. Ezért más egy 25 és egy 34 éves játékosnál.
maister6000cm3 írta:Egyszerűen tavaly a csapat bele volt fásulva a tiki-takába ez legjobban rajta csattant ki, mert a társak nem mozogtak. Így neki is csak tovább kellett egyel tennie, és nem ehhez voltunk szokva tőle. Idén változott a többek hozzáállása (főleg az edzőé) és a taktika is direktebb, amihez egy eltunyult Xavinak fel kell pörögnie a tavalyi formájából, újabb megoldásokat kell edzésen begyakorolnia. Profi játékosról beszélünk, szerintem megoldja. Nem szabad elfelejteni, hogy amilyen lassan alkalmazkodik a csapat egésze az új taktikához, Xavinak annál lassabban megy, hisz lényegében az ő játékstílusa volt a régi taktika 70%-a. Viszont, ha tényleg tudna alkalmazkodni és visszarázódni az egy újabb fényes korszakot jelenthetne 1-2 szezon erejéig.
Nem leöregezni akarom, de egy ilyen idős játékos már nem nagyon fog felpörögni, főleg, hogy ebben a játékrendszerben a sok mozgás, gyorsaság elengedhetetlen. És nem csak fizikailag.
Forca Barca!!!!
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.01.29. 15:39:59

Igazából nem értem mért mondjátok, hogy ezentúl 3. számú kp-ként számolnátok vele, mikor már most is az; lévén, hogy fabregas jóval több percet töltött eddig a pályán mint ő (az, hogy legtöbbször hamis 9esként szerintem nem mérvadó, mivel Messi sérülése miatt történt, ha ő egészséges Cesc akkor is játszott volna Xavi és Ini kárára szvsz) és Iniesta is csak pár perccel van lemaradva, annak ellenére, hogy ő többet volt sérült is. Lehet öregezni is, de várjuk ki a szezon végét szerintem. Az is elképzelhető, hogy egy hullámvölgy. Ha egy 25 éves Xavi nyújtaná ezt akkor mindenki azt mondaná, hogy csak visszaesett kicsit, majd belejön, de így 34 évesen mindenki véglegesnek gondolja ezt a formát. Szerintem egy kicsit túl van reagálva. Egyszerűen tavaly a csapat bele volt fásulva a tiki-takába ez legjobban rajta csattant ki, mert a társak nem mozogtak. Így neki is csak tovább kellett egyel tennie, és nem ehhez voltunk szokva tőle. Idén változott a többek hozzáállása (főleg az edzőé) és a taktika is direktebb, amihez egy eltunyult Xavinak fel kell pörögnie a tavalyi formájából, újabb megoldásokat kell edzésen begyakorolnia. Profi játékosról beszélünk, szerintem megoldja. Nem szabad elfelejteni, hogy amilyen lassan alkalmazkodik a csapat egésze az új taktikához, Xavinak annál lassabban megy, hisz lényegében az ő játékstílusa volt a régi taktika 70%-a. Viszont, ha tényleg tudna alkalmazkodni és visszarázódni az egy újabb fényes korszakot jelenthetne 1-2 szezon erejéig.

Más: Fabregas egyre jobb, és kezdem látni benne az igazi irányítót. Jövőre talán "beérik" azon a téren is teljesen.
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.01.29. 14:07:23

Nem tudom, hogy Tata mi alapján rotál egyébként, de nekem megfordult egy dolog a fejemben ami lehet h hülyeség, de azért valamilyen szinten elképzelhető.

Szóval ha Tata a teljesítmény alapján rotál, akkor valszeg Xavi kicsit ez miatt lehet görcsös. Ugyanis mindenki tudat alatt is a 95%-os pontossági passzmutatót várja el tőle, amit sztem ő is tud. Na most lehet h nem ehhez méri a megoldásait, de el tudom képzelni h a minőség rovására kicsit belassít, hogy pontosabb legyen, vagyis ebben az esetben Tata rotációs taktikája nincs jó hatással rá, mert érzi hogy ha gyengébben teljesít egy-egy meccsen vagy tréningen, akkor már ki is kerülhet a csapatból.

Viszont ha Tata rotációs taktikája valóban csak erőtartalékolásról szól és a lehetőségek biztosításáról, akkor nem tudom hogy mi lehet az oka annak hogy Xavi mostanában nem nyújtja azt a magabiztos teljesítményt. Vagyis lehet ebben az esetben a nem folyamatos játék is. Ugyanis ő ehhez van szokva azért ezt megállapíthatjuk.


Összefoglalva én azért felvetem azt hogy ahogy Alexisnél, Pique-nél, Cesc-nél, Pedro-nál többek között bejött ez a rotáció, Xavi-ra nincs jó hatással és pont az ellenkezőjét érte el mint pl. a szemmel láthatóan nagyon sokat javuló Sanchez-nél. Sanchez ugyanis a rotációval csak nyerni tudott, mivel több lehetőséget kapott, de Xavi azért nem biztos hogy ebben a cipőben jár. A fenti két rotálási okot figyelembe véve pedig szintén fennállhat ez, mint okozó tényező

Vagy ez hülyeség így? :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.01.29. 13:29:32

Initom írta: Az ő szerepe a csapat mozgatása,én úgy gondolom. A védelem és a támadósor összefogása,ő az aki állandóan lekéri a lasztit,ha a társ nem tudja kinek adni ő pedig 1-2 mp en belül dobja tovább ,hogy folyjon a játék.
Most ha nem tudnám, hogy Xaviról diskurálunk azt hittem volna, hogy Busi támadásokban való szerepét írtad le.

Xavit amúgy én is már áttenném szívem szerint 3. számú támadó középpályássá. A legutóbbi meccsen volt egy szitu, ami után Alexis is kiakadt hirtelen, hogy nem kapta meg a labdát Xavitól. Nem nagyon emlékszem a chileinek ilyen "kitöréseire", szóval szerintem ez sokat elmond az esetről, és Xavi 100%, hogy észrevette, az ilyeneket észre szokta.. Sanchez a védői előtt volt jó 1m-rel, de nem volt lesen, mert lent beragadt valaki, amint Xavihoz került a labda el is kezdett beindulni ahogy a nagykönyvben meg van írva, erre Xavi felnézett, aztán inkább megfordult és dobott egy oldalra passzt. Én szeretem az öreget, de idén kb Busquets több "gyilkos passzal" rendelkezik mint ő - aki amúgy egyre jobban fejlődik ezekben, még többször pontatlan, de nagyon jó meglátásai vannak sokszor. Régen se vállalt túl sok rizikót a passzaiba - pont a kellő mértékben csak -, de már azokat se nagyon meri meghúzni amiket fénykorában még gondolkodás nélkül beküldött volna sajnos. :?

Na de most nem is fogom én fejtegetni ezt jobban, előttem leírták többen is. Xavival úgy kéne "bánni" lassan mint Puyival mostanság, hogy a kulcsfontosságú meccseken nem őt kezdetni, csak csereként behozni ha kell a stabilitás. Vagy hozza azt a formáját folyamatosan, amit tavaly a Milan elleni visszavágón produkált, és akkor senki nem fog szólni egy szót sem szerintem.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.29. 13:19:17

Bob_Marley írta:Öreg ember nem vénember. Attól, hogy 34 éves, attól még van helye bőven a kezdőben. Továbbra is az egyik legnagyobb játékintelligenciával rendelkező emberke.
sjd,chino és én (illetőleg azóta noname is) szerintem tök jól megfogalmaztuk.
nem hiszem, hogy ne értenéd, mi a lényege.

de akkor :

1. senki nem mondta, hogy az öreg ember az vénember, tőlem lehet 40 éves is, ha úgy játszik, mint mondjuk a pep korszakban.
nem maga az életkor, mint szám az, ami ezeket mondatja velünk, hanem a korral járó visszaesés, lassulás, stb.
2. valóban van helye a kezdőben, csak egyre kevesebbszer, és nem a csúcsmeccseken.
3. a játékintelligencia az egy dolog, az nem múlandó képesség.
viszont ha fejben és gyorsaságát tekintve folyamatosan lassul, erőnlétileg nem fogja bírni a letámadást, és egyre kevesebb a kiemelkedő meccse, akkor önmagában nem elegendő.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.01.29. 08:33:31

Mikor volt utoljára olyan rangadó/fontos meccs, ahol kiemelkedőt nyújtott. Manapság egész meccsekre eltűnik és látszik, h a komolyabb meccsekhez az ő sebessége már kevés.
Ugyanakkor bátortalanabb is lett. Fabregas pl képes ugyanakkora biztonságot nyújtani a kp-n, de mindig benne van a gólpassz a játékában, miközbe Xavinak már nem. Nem örültem, amikor azt mondta h kitölti a szerződését. Tartok tőle, hogy beáll nálunk is a "szent-tehén" effektus.
Puyol esetében mondjuk jól kezelik a szitut, hiszen a fontos meccseken nem Puyol kezd, remélem Xavi esetén is így kezelik.
Jó játékos ő még, de a neki való ellenfél már maximum egy Bilbao, egy Valencia.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.01.29. 04:55:17

Öreg ember nem vénember. Attól, hogy 34 éves, attól még van helye bőven a kezdőben. Továbbra is az egyik legnagyobb játékintelligenciával rendelkező emberke.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.28. 20:44:17

Persze, hogy nem feljejtett el focizni és nem közellenség, de akármilyen fájó is már nem az a Xavi aki akár csak 2-3 éve is volt. Lehet mondani, hogy így mozgatja a csapatot meg úgy, de már az se az igazi. Fontosak ezek a rövid passzok, de sokszor a kárát látjuk. Lelassulunk vele, a védőknek van ideje felvenni a területet/embereket.
Amíg ezzel a labdajáratással örületbe tudtuk kergetni a védelmeket és ő is gyorsabban tette-vette a szerepe talán a legfontosabb volt, de most sokszor a gyorsaságon lenne a hangsúly. Nem egyszer ezen a pillanaton múlt, hogy lesre futott a támadónk és a labdaszerzéseknél is elengedhetetlen, hogy legyen egy mozgékonyabb emberünk. Csinál fantasztikus dolgokat. Lefordulásai egyes passzai egyenesen élményszámba mennek, de nem ez a jellemző.
Félre ne értsen senki, nem azt mondom hogy seggeljen a padon vagy temessük el, de sokszor úgy érzem azon dől el, hogy Cesc vagy Xavi kezdjen, mert az utóbbi egy ikon, ez egy olyan nüansz, ami olykor felé billenti/heti a mérleg nyelvét.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.28. 20:12:41

picit össze lehet mosni xavit, és a tiki-takát, mint az utóbbi évek játékát.

talán pont azért tartozom azok közé, akik egyre kevesebb szerepet szánnának neki, mert ezzel együtt van rá esély, hogy változtatni fog a csapat is.

most nem ez a topicja, de szerintem ezt mindenkinek be kell vallania, hogy változtatni igen is kell.
nem kell crouch-drogba párost venni, és ívelgetni, nem kell kontrafocit vagy kátenáccsót játszani, mert azok nem mi vagyunk, viszont muszáj frissíteni, updatelni az egészet.
ezt a stílust feladni soha sem szabad, de muszáj megfűszerezni, mert nem lesz jó, ahogy a 7-0 sem volt jó.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.01.28. 20:03:19

shutterisland :

Xavi még egy nem lesz,ez szinte biztos. Egy más stílusú játékost kell keresni a posztjára ,mert ekkora zsenit mégegyet... [-X

Van érved amivel egyet értek,viszont : A Barca iskolájának,az ott definiált játéknak talán ő a legnagyobb művelője. Neki nem feltétlen az a feladata ,hogy 12 km fusson egy meccsen,lehet már nem is az,hogy állandóan gyilkost passzt adjon. Erre írtam azt,hogy "ők" jobban tudják miért játszik.
Az ő szerepe a csapat mozgatása,én úgy gondolom. A védelem és a támadósor összefogása,ő az aki állandóan lekéri a lasztit,ha a társ nem tudja kinek adni ő pedig 1-2 mp en belül dobja tovább ,hogy folyjon a játék. Erre szerintem más nem képes ilyen szinten a csapatból...Egy támadás nem csak egy gólpasszból és gólból áll,azt rengeteg mozzanat ,pillanat akár taktika elem előzi meg. Én úgy gondolom Xavi zsenialitása erre hegyeződik ki a korosodásával...Nem róla fognak szólni a cikkek,de attól még nagy szerepe van a mérkőzések lehozásában.
Amolyan Busquets féle háttértáncos' lett ő.(aki szerintem a világ egyik ha nem a legjobbja a posztján,sértő rá olyanokat írni,hogy nem egy makalele a srác,no de mindegy ez nem ide tartozik,a hasonlat miatt jegyeztem meg)


Úgy gondolom a dolgok többségében megegyezik a véleményünk,csak két különböző szemszögből vizsgáljuk a dolgot. Régóta fogalmazódott bennem ez az egy két hsz Xavi "védelmére" ,de általában inkább csak olvasom a fórumot és a nagyobb ,értelmesebb eszmecserékbe szeretek belefolyni de annyian átestek már a ló túloldalára ,hogy nem bírtam tovább.
Abi & Tito
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.28. 19:53:35

shutterisland írta:
az, hogy még mindig KÉPES adott esetben legmagasabb szinten focizni, azt bizonyította az eb döntőn 2012-ben, vagy a milan elleni visszavágón, nyilván nem felejtett el ő focizni.
A Milan elleni odavágón meg pl. azt, hogy már nem képes, asszem akkor írtam ebbe a topikba először.
Ezeken a Malaga szintű meccseken ő is jól elvan, mert focizni tényleg nem felejtett el, de az ennél komolyabb ellenfelek már kikezdik. A Bilbao elleni meccs után gyakorlatilag sokkolt, hogy 85%-kal passzolt, ráadásul ezzel kb. a 6. legjobb volt csak a csapatból, tehát még ebből a nem túl erős teljesítményből is negatívan lógott ki. És minden tiszteletem a Bilbaonak, de ez csak a Bilbao volt, nem egy BL-elődöntő.
A komolyabb csapatok ellen több kell majd annál, hogy A-ból B-be elrúgja a labdát, és hiába tökéletes technikailag (miért ne lenne az, 80 évesen is az lesz), bizony Xavi mind fizikálisan, mind mentálisan egyre kevesebbet tud nyújtani.
Válasz küldése