Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.01.13. 11:21:26

Csak egyszer lehozhatná Busi-t is végre,, ha az hibát vét... ne legyen már érintetthetetlen .....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2022.01.13. 06:08:00

Csak egy rövid kérdés: Xavihoz hasonlítva elkúrman edzőnek látszott?
Egészen elképesztő a kontraszt, Xavi egy más szint már most is, mint a kókler lesz valaha is... Már maga a tény, hogy MECCSEL, együtt él a játékkal és a játékosok már nem úgy tűnnek a pályán, mint akik random csinálnak dolgokat!
kúman teljesen leépítette az embereket, taktikáról nem beszélhettünk az ő idejében, Xavi viszont hosszú évek után valóban EDZŐ és tud hatni rájuk, ez valami kegyetlen fontos dolog és ez a fejlődés záloga...
Csak így tovább!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.09. 21:36:25

Már biztos mindenki látta szinte, ha valaki mégsem, akkor itt egy jó válogatás:

https://www.youtube.com/watch?v=YiQb7Gu9fxw

Xavi 2019-ben vette át a csapatot, még tavasszal. Láttam '19 év végi meccset, az azért nem így nézett még ki. Az araboknál is kellett neki 1 év, ami tök normális, annak ellenére is, hogy azért ott sokkal ementáli-jellegűbb a védelem is, amin át kell menni.

Szerintem őszre már nagyon sok ehhez hasonló támadásépítést fogunk tudni látni, akár meccsenként is. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 15:01:47

Nekem is olyan volt, mintha sokszor nagyon távol lennènek egymástól a társak. De nem csak a vèdelemben, az egèsz támadás èpítès soràn.
Apvesnek is sokszor volt ezèrt ki/előre vàgott labdája.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.06. 14:05:24

Guille írta:
2022.01.06. 13:50:44
Kíváncsi vagyok, Xavi nyomni fogja ezt a csodás 3 védős rendszert, vagy visszavált. Pedig mostanában legalább már a védelem kezdett úgy ahogy alakulni, ha már gólt nem tudunk rúgni egykönnyen.
Áthoztam az Araujo topikból ezt a részét.
Ezt a 3 védős rendszert (főleg Araujo nélkül, aki azért még a szélről is odaért néha, ahová kellett) csak sokkal szorosabb formátumban tudnám elképzelni, kb vállt vállnak vetve középen, semmiképp sem teljesen széthúzva, mint eddig. Koeman 3 védős rendszerét emiatt célszerűbbnek találtam, bevallom jobban tetszett, mármint maga a formátum, védekezés szempontjából, a többi része nyilván nem. :D

Ez a Xavi féle 3 védős rendszer kb olyan, mintha a 4 védősből kivennénk középen egyet. Ugyanúgy a vonal mellett van a két szélső. Ez az arab világban gondolom működött, de itt nem, ez sajna tanulópénz számára. Még 3 gyors, erős védővel is működne, de Garcia, Lengle, Piqué mind lassúak is. Mingueza gyors, de ő fejben lassú nagyon. És sajna már többedik meccs, ahol nem működik, nem is érzik egymást, meg eleve lyukas hátul az egész.
De szerintem van elég intelligencája ahhoz, hogy max 1-2 próba után módosítson ezen valahogy, vagy hagyja is a fenébe a 3 védőzést.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.01.03. 14:17:34

Én a Maestro előtt már most emelem a kalapom. Egy ilyen szintű tartalékos kerettel így operálni.. Főleg ugyan az első félidőben, de jól játszottak a srácok! - persze az erőnlét még mindig kevéske, de ez 1. nem Xavi hibája, 2. mégis csak B-C csapat volt. Koncepció van, jó energia van, haladás van.

Ennyit erről - csak ismételni tudom magam: Csak így tovább!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.28. 10:20:42

Xavi számára külön érdekesség lesz a következő meccs, '98-ban pont a Mallorca ellen debütált és gólt is szerzett.
Az akkori kezdő: Hesp, Reiziger, Nadal, Okunowo, Cocu, Xavi, Luis Enrique, Zenden, Roger Garcia, Rivaldo, Giovanni. :D
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.23. 16:54:40

bence0330 írta:
2021.12.23. 14:37:14
VEB, alapvetően igazat adok abban, hogy teljesen egészséges keret úgy sem lesz, de azért most kicsit több sérült van, mint ami általános...
Szerintem meg tavasszal nem lesznek effajta izomsérülések, mint amilyen a Koeman korszakban. Xavi csak olyanokat vet majd be akiket ténylegesen felkészítettek a meccsterhelésre. Persze egy belépő vagy egy rossz talajfogás miatt lehetnek még sérülések, de olyat mint ( a klasszikus példa) SR- nál- aki ugye kapuralőtt egy erősebbet és belesérült- nem tudom elképzelni.

Én tavaszra a 3. helyre várom a csapatot így már Xavival. Eredetileg a 4. helyre tippeltem volna, de látva a Tico "fantasztikus" teljesítményét, ők is lőtávolba kerültek.

Amúgy lehetne egy szavazás, ki melyik helyre várja a csapatot tavasszal?
Mert azért a kezdés óta lett egy nagyobb változás...
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.12.23. 14:48:33

Xavi kiszúrta a legfőbb gondokat és folyamatosan hozza helyre azokat.

1. Pozíciós játékunk tényleg elég ramaty volt - szépet fejlődött már ennyi idő alatt is,
2. A fejekben és hozzáállásban rendet kell tenni - ez is hatalmasat fejlődött,
3. A sérülésekkel kapcsolatban is reagált: Dr. Pruna visszajön,
4. Átlövésekből jócskán több van,
5. Támadásra bíztatja az embereket elöl.

Tetszőleges sorrend, de hirtelen ezek jutottak eszembe.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.23. 14:37:14

VEB, alapvetően igazat adok abban, hogy teljesen egészséges keret úgy sem lesz, de azért most kicsit több sérült van, mint ami általános,. Ráadásul szinte mind olyan emberek, akik a gólfelelősek, kevésbé aggódnék, ha egy Nico-Gavi sérüléshullám lenne, azt a csapatrészt fel tudnánk ideiglenesen tölteni kis minőségromlással a B-ből. Hátul meg vagyunk azért elegen, még ha tán Piqué és Araujo csak azok, akik szintet képviselnek. Garcia nem jó, de elfogadható csere, Umtiti szerintem kis játékkal megint elég jó lehetne, Mingueza meg tavaly vagy fél évig tök korrekt szintet tolt középen, ő is lehetne még korrekt csere, ha visszaépül kicsit mentálisan, és még Ramos Mingoékat is fel lehet hozni vészhelyzet esetén. De góllövőket kevésbé ad a Masia, oda kell mindenképp a minőség, és nálunk az ebben a pillanatban Fati, néha azért BW is betalálna, Dembelé meg most kezdi megtalálni a kapu irányát a visszatérése óta.

Ráadásul az egyetlen igazi extraklasszisunk a keretben az Fati - nem véletlen, hogy nemzetközi kritikusok már Mbappéval hasonlítgatják. Az egész más szint lesz, mikor visszatér, mint ahogy akkor is egész más szintünk volt, mikor (sajna túl korán) visszatért most pár meccsre. Lendületben is megmutatkozott, de főleg ugye gólokban, eredményességben, szinte mindig betalált 1 vagy 2 helyzetből, pedig akkor még csapat sem volt mögötte...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.12.23. 14:59:06-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.23. 14:24:19

visca el barca írta:
2021.12.23. 14:17:10

Chino irja mindig h majd akkor leszunk hu de jok, ha felepulnek a serultek. Ilyen usem lesz, 2 felepul, 2 leserul. Most elol vagyunk szuken, x het mulva meg hatul leszunk. Olyan sosincs h teljes keret, erre hot felesleges apellalni. Kovi meccsen pl se busi, se gavi, nyomhatja nico de jong meg puig.
Persze ez igaz, de nem mindegy ki sérült.
Mondjuk olyan pengeélen táncol minőségben a keretünk, hogy kb a kezdőből bárki esik ki az érvágás, szóval jogos amit írsz.
De azért voltak régen is periódusok, amikor nem sok sérültünk volt. Emlékszem jó pár éve mindenhol hullottak mint a legyek, nálunk meg kb fontos ember nem sérült meg.

Most elől azért szűken vagyunk, két B-s beugróssal vagyunk éppen ki, azért ez nem általános dolog.
Én úgy értettem ezt, hogy most meg van kötve viszonylag a keze, nem az ő kerete ez, kényszerszülte megoldásokkal operál, esetleg ez változhat januártól, ha 1-2 arc visszajönne (Pedri, vagy Fati pl, bár vele megint nem tudni mi van, vagy mi lesz, Dembelé 2.0 eddig sajnos.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.23. 14:17:10

csababarca írta:
2021.12.23. 10:13:56
Látni a fejlődést, ez egyértelmű.
De még mindig rövid az idő, mióta itt van, ráadásul most hosszabb szünet is lesz.
Meglátjuk, akkor lesz érdekes, ha felépülnének a sérültek, és akkor el kellene kezdeni variálni, kit hagyjon ki a kp-ról, ha mondjuk Pedri is felépül, stb.
Ezen az úton kell tovább menni, épülgetni, próbálgatni mi működik, mi nem.
Kik működnek, kik nem, és akkor szezon végén esetlegesen lehet mérlegelni a játékosok sorsát, kire van ténylegesen szüksége, kire nem. Mert most egy kényszerbe ült bele, valljuk meg.
Bizalom teljes felé, már ez a másfél hónap is reménysugár Koeman ámokfutása után, nem hányja el magát az ember ha leül meccset nézni.
Chino irja mindig h majd akkor leszunk hu de jok, ha felepulnek a serultek. Ilyen usem lesz, 2 felepul, 2 leserul. Most elol vagyunk szuken, x het mulva meg hatul leszunk. Olyan sosincs h teljes keret, erre hot felesleges apellalni. Kovi meccsen pl se busi, se gavi, nyomhatja nico de jong meg puig.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.23. 13:43:01

A félig üres – félig teli pohár esete, egyelőre a borúlátók és a bizakodók is igazolva érezhetik magukat, hiszen most is ugyanúgy a 7. helyen állunk, viszont egészen biztos, hogy végül sokkal jobbak leszünk. Az eddigi meccseredmények, eredménytelenségek miatt egy kicsit én is csalódott vagyok, elhittem neki, hogy a BL-csoportból tovább lehet jutni, és voltak bajnoki meccsek, amiken illett volna egy-egy góllal többet lőni az ellenfeleknél.
De ezt a rossz szájízt nem tartom akkora ügynek ahhoz a látványos és örömteli változáshoz képest, amit én legfőképpen a hozzáállásban, a bátrabb játékban és a csapattá kovácsolódásban látok, mindenki nagyobb fokozatba kapcsolt az ősz nagy részét jellemző, minden mindegy totyorgás után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.23. 10:13:56

Látni a fejlődést, ez egyértelmű.
De még mindig rövid az idő, mióta itt van, ráadásul most hosszabb szünet is lesz.
Meglátjuk, akkor lesz érdekes, ha felépülnének a sérültek, és akkor el kellene kezdeni variálni, kit hagyjon ki a kp-ról, ha mondjuk Pedri is felépül, stb.
Ezen az úton kell tovább menni, épülgetni, próbálgatni mi működik, mi nem.
Kik működnek, kik nem, és akkor szezon végén esetlegesen lehet mérlegelni a játékosok sorsát, kire van ténylegesen szüksége, kire nem. Mert most egy kényszerbe ült bele, valljuk meg.
Bizalom teljes felé, már ez a másfél hónap is reménysugár Koeman ámokfutása után, nem hányja el magát az ember ha leül meccset nézni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.12.23. 10:08:01

kissé megszeppenve írok ide a dicshimnuszba...
Koeman egy bukott ember volt kvázi - eredménytelen.
Xavi egy új ígéret, remény, vaskos bizalommal. ez tény. na meg az, hogy ugyanúgy eredménytelen. igen egyelőre...na de majd! szóval csak azt akarom mondani én megvárnám...mármint az eredményeket. sőt nagyon várom!
nem vagyok egy idézgetős, de úgy emlékszem amikor eldöntötte, hogy idejön szilárdan hirdette, hogy az állománnyal semmi baj, miközben mára azért rá jöhetett hogy ott bizony bajok vannak.
a feltolt védelem: csak egy jól kontrázó csapat kell és ugyanott leszünk ahol Koemannál! persze vannak bíztató jelek főként a --kényszer adta - fiatalok berobbanása okán, és mert azért az a 7-8 hely már kellően inspiráló kell hogy legyen mindenkinél.
senkitől nem akarom elvenni a lelkesedés örömét..... hajrá Xavi!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.22. 22:45:32

Szerintem most már elérkeztünk oda, hogy el lehet kezdeni megítélni a munkásságát, nyilván a megfelelő keretek (elsősorban idő, másodsorban a játékosállomány/állapotok) függvényében. Az első 1-2 meccse lényegtelen volt, jött az edzőváltás miatti adrenalinfröccs, kicsit szerencsések is voltunk, és nyeregettünk, meg még a Benfica elleni végiguralt döntetlen is ide tartozott. Aztán visszaállt kicsit a dolog a mélypontra, de onnantól meccsről meccsre látszott a változás.
A Masiáról jöttem negyedik adásában nagyon tetszett ez a megfogalmazás, hogy minden meccsen másban javultunk. Volt, amikor a védekezésünk lett elég stabil, egygólos meccseket játszottunk, aztán meg támadásban javultunk fel, de hátul visszaestünk (pl. Villarreal meccs), közben meg szép stabilan 1-2 játékos elkezdett jelentősen javulni. A fiatalok, de akár még Busit is idevehetjük, vagy Araujo-t, aki a szélre kerüléséig még magához képest is elképesztő szintet hozott pár meccsig. Elvétve, de lehet már kisebb automatizmusokat látni, lehet már látni, mit akarnak a szélsők, lehet látni azt, hogy a csapat vállalkozóbb lett úgy általánosságban is. A 9-es preferanciája LDJ helyett Jugtlá lett, ami szintén jobb szemre utal, és minőségi javulást is hozott. A passzjáték gyorsabb lett, amíg bírjuk szusszal. Nagyobb a hajtás és a koncentráció, még pl. Gavinál is, pedig nála finoman szólva sem volt gond előtte sem. Koemannál csendben robotolgatott, itt meg már 2-3 meccse lassan nem lehet tartani, és vagy 5 sárgát kellett volna kapnia róla a Sevillának normális játékvezetés mellett.

Ha összehasonlítjuk Koeman utolsó meccseivel - mert sajnos ezzel érdemes, nem mondjuk egy 2018-as, még majdnem BL-t nyerő Messi, Suarez féle csapattal -, ahol többször egymás után kaput eltaláló lövés nélkül vonultunk le a pályáról 90 perc után, ráadásul lényegi megmozdulások nélkül, elképesztő a különbség. Az, hogy elmondhatjuk, hogy amíg nem haltunk meg, domináltunk egy akár bajnokesélyes Sevillát, és inkább mi nyerhettük volna meg a meccset talán már a kiállítás előtt is, az nem semmi. A fél csapat Barca B még, a túloldalt meg tapasztalt játékosok, és pl. jobb, komplettebb támadósor volt. Hogy le tudunk ülni a tévé elé, és nem alszunk bele a meccsbe, mert ha nem is 90 percen keresztül végig, de azért sokszor van mit nézni. És szerintem másfél hónap alatt ezt elérni nem kicsi dolog. Ez már nem az adrenalinfröccs, ez már a tényleges javulás. Fényt hoz kicsit az alagút végére, meg akár pl F. Torreseket a csapatba. Mert szerintem nem jönne, ha nem ez lenne a helyzet, pláne nem a fizetése jelentős csökkentése mellett. Utóbbi nélkül szerintem mi sem engedhetnénk meg magunknak.

Az eredményeken még nem feltétlenül látszik a javulás, de ez nem is baj. Mindenesetre legalább érezhetünk annyit, hogy megvan az alap, finomhangolással, javított kondival, minőségi támadókkal jöhet az eredmény is akár. Előbbi kettő meg szerintem kb biztos, fejlődni biztos fogunk még, mert látszik az íve a dolognak, és én legalábbis nem kétlem, hogy szezon végére, de legkésőbb a nyári alapozás után már megfelelő kondiban leszünk, még ha nem is Pool szinten talán. Vége lesz a lötyögésnek.

Én úgy érzem, Xavi bőven elhozta azt, amit elsősorban sokan, vagy akár a többség szeretett volna rövidebb távon: nézhető, sőt, szinte már jó focit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.22. 16:02:48

mes írta:
2021.12.22. 12:18:15
Szandekosan nem neztem Koeman ota meccset , hogy legyen szembetunobb a valtozas 1 honap utan.
Gyerekek, a pofam leszakadt...
Na, ez jópofa ötlet, bár én bevallom, nem igazán bírtam volna ki ezt.
Koeman mindenképp megérdemelne egy díjat, aminek mondjuk az "év rombolója" címet lehetne adni.
Ha csak főlszórta volna a srácokat minden nélkül a pályára, még akkor is jobb focira lehettek volna képesek. Szóval a legendánk igazán odatette magát, hogy maradandót alkosson a padon is.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.22. 12:30:44

Egyértelműen kezd kirajzolódni, mit is szeretne Xavi, már most látszik, világos elképzelései vannak, meccsről meccsre lépdel előre a csapat. Ha lesz lóvé 2-3 minőségi igazolásra, szép évek jöhetnek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.12.22. 12:18:15

Szandekosan nem neztem Koeman ota meccset , hogy legyen szembetunobb a valtozas 1 honap utan.
Gyerekek, a pofam leszakadt... vegig izgultam egy meccset, telefont kezembe se vettem a 2x 45 perc alatt. Ilyen nem is tudom mikor tortent velem utoljara Barca meccs kozben.

Koeman utolso meccsei es a tegnapi kb eg es fold. Kezd kirajzolodni valami, latszik, hogy van akaras. Koszonjuk meg a Maestronak, hogy visszajott. Ujra van ertelme leulni a TV ele, meg ha nem is 10-0-ra nyerunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.22. 11:54:49

Én is úgy érzem, hogy jó irányba indultunk el vele. Eredményekben ez még nem annyira látványos, játékban viszont egyre inkább. Hosszú távon a fiatalok fejlődésével és néhány jó igazolással ígéretesnek tűnik a jövő.
adam.poor
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.12.11. 15:24:55

2021.12.22. 10:44:08

A 25. percig szerintem meglepően jól játszott a csapat, ebben a periódusban lehetett leginkább érzékelni Xavi elképzeléseit. A feltolt védekezés kimondottan jól nézett ki, és láthatóan meg is lepte a Sevilla csapatát.
Sajnos utána erőnlétileg elfogyott a csapat, és bár hajtott mindenki, láthatóan lelassult a játék, emiatt könnyen olvasható volt a játék.

Jó lesz ez, de aki csapatsportolt az tudja, hogy az erőnlét az alapja mindennek, ha az nincs akkor lehetsz akármilyen technikás, a passzok, lövések pontatlanok, gyengék lesznek stb…stb…

Mivel az erőnlétbeli hiányosságok nem 1-2 hónap alatt hozhatók be, így azt gondolom reálisan tavasszal egy javuló csapatot fogunk látni, viszont ahhoz, hogy a 25 percből 90 legyen, ahhoz kelleni fog 1 teljes év.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.14. 21:54:15

Peter írta:
2021.12.12. 23:27:56
Sonoma írta:
2021.12.12. 22:40:14
A fejekben a rend nagyon sok egyéb dolgok eredőjéből tevődik össze. Az egyéni összetevőket most mellőzném, a kollektív összetevők sem elhanyagolhatók.
Szerintem problémás nálunk az öltöző is. Nincs pl vezér az öltőzőben, illetve lehet, hogy ott van, de ez a pályán nem látszik. Ez esetben viszont a vezér szerep semmit sem ér.
Ha már lejjebb felhoztam a Chelsea példát, ott pl mind Jorginho, mind pedig Thiago Silva olyan alkat, akik nálunk nincsenek.
Persze kifejezett vezér nélkül is lehet egyirányba menni - Real Ramos után nem csúszott szét -, de nekik nem is volt másfél évig olyan edzőjük, mint Koeman. Ők azért a totális szétcsúszást megelőzték olyan edzővel, aki nem verte szét és nem tiporta porig a saját csapatát.
Egyetértek, az öltözőben nincs vezérünk a játékosok közt. Plusz hátrány, hogy az elmúlt években nem voltak itt normális edzések ilyen-olyan okokból. Sokan meg már 3-4 hét után leírják Xavit meg az összes játékost, aki nem tud elég gyorsan eredményt, jó játékot hozni.
Tartom magam ahhoz, hogy februárig végéig nem bírálom Xavit, max. észrevételeim lesznek.
A Real játékosait azért nem érdemes összevetni a mieinkkel, mert mentálisan nem voltak ( vannak) szétcsúszva, fizikálisan meg rottyon. A Chelsea dettó. Úgy azért könnyebb építkezni.
A "géniusz" csak romokat hagyott maga után.
Avatar
PaNel95
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2021.11.06. 10:32:33
Tartózkodási hely: Szeged

2021.12.13. 15:27:51

Tetszik, hogy Xavi őszinte. Mer beszélni a problémákról és nem csak köntörfalaz és magyarázza az egyértelműt. Még ha nem is jönnek a győzelmek, az ilyen beismert problémákkal már azonosulni tudnak a szurkolók is.
Nem csak kiemelt játékosokat, hanem a hátrányosságokat is behatárolja.
Úgy érzem végre, hogy valóban látják azokat a hibákat, elmaradásokat, amikről akár itt a fórumon is beszélgetünk. Hiszem nem csak a jó dolgokról kell beszélni, a többiről meg kibökni egy negyed mondatot, mintha nem számítana.
Az Osasuna nem volt tegnap egy visszahúzódó csapat, volt területe a játékosoknak és láttam játékra és elképzelésre, gyakorolt taktikára utaló mozgásokat. Ez már komoly előrelépés!
"A lényeg, hogy mutass egy aktuális ellenséget a tömegtájékoztatásban..." - Vaszilij Orehov - Hadműveleti zóna
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.13. 12:17:14

bence0330 írta:
2021.12.13. 11:42:29
Nekem az azért reménykeltő, hogy ha nem is túl sokszor, de találkozhattunk a meccsen tudatos, előremutató gyorspasszos felfejlődéssel. Néha megvillant, mit akar Xavi, még ha csak ritkán is jött össze. 3-4 alkalommal történt csak meg a meccsen, de ez is több, mint ami korábban volt. A középpályától a tizenhatos előteréig gyönyörű passzokkal, pillanatnyi létszámfölény kialakításával jutottunk el ezen ritka alkalmakkor. Ebből szerintem lesz majd több, minőségibb, és nem feltétlenül áll majd meg a 16-os vonal előtt. Jelenleg ez semmi volt kb, de még mindig csak egy hónapja van itt...
Egyébként nézzük meg, mit játszott Tuchel a Chelsea-vel egy hónap után... a BL elődöntő környékére lett belőlük igazi nagycsapat, pedig neki brutális névsor állt a rendelkezésére. Jó darabig ugyanúgy küszködtek, és a végére is csak a Leicester botlása miatt kerültek be egyáltalán a legjobb négy közé...
Szerintem úgy március, és lesz ebből korrekt játék, ha nem is világverő.

Egész máshogy nézne ki a dolog, ha nyár elején jött volna, lett volna alapozása, felkészülési ideje... ez most hülye helyzet, szorítja az idő is, mert eleve rossz a helyzetünk, egy reménytelen BL állásnál érkezett, ahol mégiscsak vele estünk ki, a sérültek száma nőtt... a srácok hullák, de közben nagyobb intenzitással kéne játszani, ezt megalapozni viszont nem lehet, ráadásul a csapat fele ifista, aki nem bírhat ilyen meccseket végig...
Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Sok elemben körvonalazódik, hogy elkezdődött valami, ami adhat bizakodásra okot a jövőre nézve. Persze rengeteg hiba is van, de amikor ennyi fiatal vagy "új" ember van egyszerre a pályán nehezebb csiszolódni. Hiányoltuk a kontrákat, tegnap többet is vezettünk , Abde gólja gyakorlatilag abból született. Amit LDJ elszerencsétlenkedett, is több volt mint ígéretes. Átlövések: Dembélé ugyan égbe küldött 2 labdát, de az egyiknél csak centiken múlott, hogy egy hatalmas gólt ragasszon, Abde szintén próbálkozott. Xavi kiemelte egy nyilatkozatában, hogy nagyon fontos lesz, hogy a széleket minél többet használják, gondolom ezért is ragaszkodna Dembéléhez. Nem az a típus, aki egy problémásabb embert ennyire marasztalna. Ezek eléggé hiánycikkek voltak. Szóval szerintem van elképzelése, hogy mit akar megvalósítani, emberileg, mentálisban pedig nem sok jobbat lehet találni.
Nyilván lehetne sorolni a hibákat, mert bőven vannak, de ezeket gondolom ő is látja.
A tavaszt azért várjuk meg, talán a bővebb kerettel már jobban fog látszani, hogy Xavi milyen irányba is viszi a csapatot.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.13. 11:42:29

Nekem az azért reménykeltő, hogy ha nem is túl sokszor, de találkozhattunk a meccsen tudatos, előremutató gyorspasszos felfejlődéssel. Néha megvillant, mit akar Xavi, még ha csak ritkán is jött össze. 3-4 alkalommal történt csak meg a meccsen, de ez is több, mint ami korábban volt. A középpályától a tizenhatos előteréig gyönyörű passzokkal, pillanatnyi létszámfölény kialakításával jutottunk el ezen ritka alkalmakkor. Ebből szerintem lesz majd több, minőségibb, és nem feltétlenül áll majd meg a 16-os vonal előtt. Jelenleg ez semmi volt kb, de még mindig csak egy hónapja van itt...
Egyébként nézzük meg, mit játszott Tuchel a Chelsea-vel egy hónap után... a BL elődöntő környékére lett belőlük igazi nagycsapat, pedig neki brutális névsor állt a rendelkezésére. Jó darabig ugyanúgy küszködtek, és a végére is csak a Leicester botlása miatt kerültek be egyáltalán a legjobb négy közé...
Szerintem úgy március, és lesz ebből korrekt játék, ha nem is világverő.

Egész máshogy nézne ki a dolog, ha nyár elején jött volna, lett volna alapozása, felkészülési ideje... ez most hülye helyzet, szorítja az idő is, mert eleve rossz a helyzetünk, egy reménytelen BL állásnál érkezett, ahol mégiscsak vele estünk ki, a sérültek száma nőtt... a srácok hullák, de közben nagyobb intenzitással kéne játszani, ezt megalapozni viszont nem lehet, ráadásul a csapat fele ifista, aki nem bírhat ilyen meccseket végig...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése