Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.12.19. 15:01:22

Xavi megint eltáncolt a Barca kispadjától. Egyik elnökjelölt se kampányolhat vele.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.19. 13:25:14

Itt sokan Xavi edzőségétől paradicsomi állapotokat várnak. Lehet remélni, hogy valamikor kiváló edző lesz belőle, de egyelőre nulla európai edzői tapasztalata van. Bejöhet, ha valaki 19-re lapot húz, de sokkal nagyobb a fuccs valószínűsége. És attól kezdve nincs reménykedés a csodatévőben.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.15. 22:21:11

LG írta:
2020.08.15. 21:48:24
Ha már felmerült a neve: elég sok embertől olvasom, hogy ne ő jöjjön, mert tovább jásszatná a spanokat, és erőltetné tovább a meddő labdabirtoklós játékot. Ez elég nagy butaság lenne tőle, őt viszont nem egy buta embernek ismertem meg, vagy olyannak, aki ne látná reálisan a helyzetet.

Én simán kinézem belőle, hogy kirakná Busiékat. Sőt, talán ő lenne rá a legalkalmasabb. Szerintem ha most jönne, és megmondaná az egykori társaknak, hogy köszönünk mindent, de most már azzal segítetek a klubnak, ha felálltok, szerintem tőle elfogadnák, Pique nyilatkozatából legalábbis ez jött le. Ellenben ha ugyanezt egy külsős tenné meg, könnyen lehet, hogy összezárna ellene az ötlöző, és gyorsan megbuktatnák.
Egyetértek. De ő biztos nem fog jönni, csak ha tényleg adottak a körülmények:
Új elnökség, és szabad kéz, nem fogja az arcát adni a Bartomeu-féle rákfenéhez.

Szerintem látja hogy mik a problémák a csapatban, és tudja hogy itt több játékosban sincs meg az ami benne megvolt: belátni hogy ennyi volt, és tisztességgel távozni amíg lehet, úgy is ha még marasztalni is szeretnék az illetőt.
Xavi és Iniesta is még akár szezonokig is hasznos tagja lett volna a betöltött szerepkörben, még a 2018-as Iniesta labdái is a mai napig hiányoznak a csapatnak.
Ők ennek ellenére léptek amikor jónak látták, ezzel szemben a kezdőcsapatban több olyan ember van aki inkább már nettó emberhátrány.Nem kell a fél csapatot kidobni, például Piqué is hasznos lehetne harmadik számú védőnek, csökkentett fizuval, ezzel szemben 0-24-ben csapágyasra járatják mert örülünk ha egyáltalán 2 egészséges középhátvédünk van.



Xavival egyetlen egy aggodalmam van:
Bízom benne hogy bölcsebb ennél, de félek hogy ha ide jönne akkor ő is felülne a nosztalgiavonatra, és nyomná a már köztudottan nem eredményes tiki-taka próbálkozást, hogy passzoljunk 8000ret és nem gól a gól ha a kapu előtt nem passzolunk még 15-öt.
A mai fociban ez már nem elég, kitanulták, és megkockáztatom, a csúcs 2009-11-es csapat sem tudna olyan lehengerlő és olyan sikeres lenni ezzel a stílussal mint anno, mert már kitanulták az ellenszerét amit már egy kiscsapat is sokszor olyan hatékonysággal tud alkalmazni mint anno egy Inter, Chelsea.
Ez már 2012-13-ban(!!!) sem ment, pedig akkor még az alapanyag is megvolt az aranygenerációból.
De épp a percekben szenved meg a City is a Lyon ellen, pedig nem akármilyen csapat.

A mai fociban nem lehet csak egy fegyvere a csapatnak ha sikeres akar lenni, ha a passzolgatás mellett nem tudunk kontrázni, nem tudunk lendületesen támadást építeni, védekezni akkor veszett az ügy.
Ne a Guardiola-féle Barca legyen a cél, hanem a Lucho-féle, vagy a Rijkaard-féle.
Hozzáteszem, látszik a koncepciótlanság, egy védekező stílusú edző kirúgása után egy "törzsgyökeres Barca dns" hívő edzőt hozunk, hogy aztán úgy akarjunk passzolgatni hogy a kezdőcsapatból már többen labdát sem tudnak tartani, ennek ékes példája a tegnapi Robi-Busi duó produkciója ami már nem az első ilyen.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.15. 21:48:24

Ha már felmerült a neve: elég sok embertől olvasom, hogy ne ő jöjjön, mert tovább jásszatná a spanokat, és erőltetné tovább a meddő labdabirtoklós játékot. Ez elég nagy butaság lenne tőle, őt viszont nem egy buta embernek ismertem meg, vagy olyannak, aki ne látná reálisan a helyzetet.

Én simán kinézem belőle, hogy kirakná Busiékat. Sőt, talán ő lenne rá a legalkalmasabb. Szerintem ha most jönne, és megmondaná az egykori társaknak, hogy köszönünk mindent, de most már azzal segítetek a klubnak, ha felálltok, szerintem tőle elfogadnák, Pique nyilatkozatából legalábbis ez jött le. Ellenben ha ugyanezt egy külsős tenné meg, könnyen lehet, hogy összezárna ellene az ötlöző, és gyorsan megbuktatnák.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.07.03. 21:13:24

Kikalkulálta De így is élete legnehezebb éve vár rá. Ha talpon marad, még edzőként is sokra viheti.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.30. 21:35:17

Az érthető, hogy nem akar ebbe a kupiba jönni. De ha teljes csapatával vár, ameddig egy új elnökség nem áll fel és hívja, akkor már végképp csak romokat talál. Persze az is furcsa lesz, ha a volt játékostársainak ő küldi a selyemzsinórt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.13. 10:25:36

NovaProspekt írta:Xavinál az is ott van, hogyha most hoznak vkit helyette télen és ő jó lesz, akkor nem fogják kirúgni az illetőt valszeg, h Xavi jöhessen nyáron, szval könnyen lehet, h így most éveket kell várnia végül, nem fél évet, vagy nem is lesz mégegyszer ilyen lehetősége.
Mindig is azt nyilatkozta, hogy hosszú távú cél a Barca, előbb rutint akar szerezni. Szerintem arra játszanak, hogy majd Font-tal együtt jönnek.
mess2009 írta:azért azzal a gondolattal én eljátszanék, hogy a Pique-Suarez-Busi-Messi hármasra milyen delejes hatással lehetne a volt csapattárs...!?
* négyesre :mrgreen:

Szerintem nem lenne rosszabb hatással rájuk, mint Valverde, kérdés, hogy mennyivel lenne jobb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.13. 10:07:22

Xavinál az is ott van, hogyha most hoznak vkit helyette télen és ő jó lesz, akkor nem fogják kirúgni az illetőt valszeg, h Xavi jöhessen nyáron, szval könnyen lehet, h így most éveket kell várnia végül, nem fél évet, vagy nem is lesz mégegyszer ilyen lehetősége.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.01.13. 09:36:14

hát akkor kezdődjék a "Xavi-saga"
-mit is tudhat ? a sorsát és a pályán betöltött szerepét nézve akár többet mint Guardiola.
mondom: akár! de akár be is éghet. a két dolog ugyanis nem következik egymásból: focista-edző.
-szakmailag egy kezdőről beszélünk, aki egy pehelykönnyű az európaitól idegen közegben mondhatni "gyorstalpaló"-módon lett edző.
-na igen de a múltja...ismeri a klubot....a Barcastílust... csakhogy ez a klub most éppen nem ugyanaz mint ahonnan ő elment! a "barcastílust" amit én csak valami csodavárásnak mondanék mert ahány ember annyiképpen írja le, nos ez a stílus már jóindulattal sem nyerő, ha még létezik egyáltalán. (aki legutóbb csúcsra járatta az már u.is túllépett rajta.) ha nem tévedek Xavinak a fociról alkotott véleményét illetően valami olyasmit tulajdonítanak, hogy a ....labda megtartása a kulcs....(ez össze cseng a barca-focival, a Guardiola éra gyakorlatával, ...ha nálad a labda....stb)
-én meg azt látom, hogy ahol jó focit nyomnak ott az a képlet, hogy... elég ha addig van nálad a labda amíg gólt lősz...
-az öltöző: Messi a vereség után nyilatkozta, hogy NEM Valverde az ok! nem tudom lehet hogy csak udvarias volt.... azért azzal a gondolattal én eljátszanék, hogy a Pique-Suarez-Busi-Messi hármasra milyen delejes hatással lehetne a volt csapattárs...!?
összegetve: ha rajtam múlna nem is kértem volna fel. várnék míg eredményt produkál de mindenképpen várnék amíg egy versenyhelyzetben eredményesen pályázik!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 16:59:21

Xavi valószínűleg úgy érzi, hogy alapozás nélkül ezen most nem tudna változtatni. Pont ezért vettem szinte biztosra, hogy szezon közben nem fog jönni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.12. 16:45:00

Vakmacska írta: Nekem már az áttörés lenne, ha azt látnám, hogy van valami elképzelés a pályán, hogy látom, van valami taktika, látni a játékosokon, hogy mit akarnak csinálni, és nem csak ad-hoc jelleggel rohangálnak. Mert most ez van.
ugyan így vagyok vele én is.
nem vártam volna most nagy hókuszpókuszt, sőt EV-től sem várok sose.
de egy alapkoncepciót, ami nem az, hogy add Messinek, lőjünk egy gólt, és imádkozzunk hogy nem kapunk, ez nálam nem koncepció.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.12. 16:36:47

gránit írta: Nyáron meg nem. Nyáron minden időt a felkészülésre tud fordítani, azonnali eredménykényszer nélkül.

A reálisabban gondolkodók biztosan nem várnának el tőle azonnali áttörést, csak sokan nem reálisan gondolkodnak, amire a Valverde-korszak megítélése is rámutat.
Nekem már az áttörés lenne, ha azt látnám, hogy van valami elképzelés a pályán, hogy látom, van valami taktika, látni a játékosokon, hogy mit akarnak csinálni, és nem csak ad-hoc jelleggel rohangálnak. Mert most ez van.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 16:26:59

Több ideje lenne, ha már most elkezdené a munkát, és több ideje lenne felmérnie a problémákat, csak most jönnek a meccsek is, azonnali eredményt kellene elérnie. Nyáron meg nem. Nyáron minden időt a felkészülésre tud fordítani, azonnali eredménykényszer nélkül.

A reálisabban gondolkodók biztosan nem várnának el tőle azonnali áttörést, csak sokan nem reálisan gondolkodnak, amire a Valverde-korszak megítélése is rámutat. Az meg ciki lenne neki, ha a BL-ben mondjuk a 16 között az ő irányításával pottyanna ki a csapat. Önmagával szemben elég magas elvárásai lehetnek ahhoz, hogy ezt a tűzoltó szerepet elvállalja. Azt is figyelembe kell venni, hogy stábot is kell majd építenie maga köré, nem valószínű, hogy csak azokkal fog majd együtt dolgozni, akikkel jelenleg Katarban. Egy nagy projektet azért nem lehet minden átmenet nélkül elkezdeni. Tűzoltó szerepkört meg nyilván nem akar.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.12. 16:10:27

gránit írta: Semmi értelme nem lenne. Nyáron lenne ideje foglalkozni a csapattal, most, minden átmenet nélkül, egyik pillanatról a másikra nem tudná megoldani a problémákat. Nem tudná egyik pillanatról a másikra megoldani a védelem gyengeségeit, nem tudná a középpályásokat gatyába rázni, a szezon kellős közepén, amikor azonnali eredményekre van szükség.
Szerintem ezeket nem is várta volna el tőle senki, legalábbis a reálisabban gondolkozók biztos nem. Hogy mi értelme lett volna mégis jönnie, azt barka jól leírta: megnézhette volna, hogy a jelenlegi keretből ki mit tud, eldönthette volna, kire számít, kire nem. Mint tavaly Zidane. Persze az ő döntése is ésszerű és maximálisan elfogadható.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 16:00:11

Ahogy megírtam korábban, nem fog jönni idény közben. Semmi értelme nem lenne. Nyáron lenne ideje foglalkozni a csapattal, most, minden átmenet nélkül, egyik pillanatról a másikra nem tudná megoldani a problémákat. Nem tudná egyik pillanatról a másikra megoldani a védelem gyengeségeit, nem tudná a középpályásokat gatyába rázni, a szezon kellős közepén, amikor azonnali eredményekre van szükség. Nyáron lesz ideje, úgy, hogy nem kell rögtön néhány nap múlva eredményt elérnie.

Xavi látja, amit néhányan nem akartak belátni, hogy itt nem csak Valverdével van gond, hanem a kerettel is. Hogy mit gondolhatott Xavi akkor, amikor de Jong egy teljesen ártalmatlan helyzetben, nem éppen világklasszis ellenfelekkel szemben, a saját bénázása, körülményessége miatt labdát veszít, kizárólag egyéni, ki nem kényszerített hibából, majd a konstans vesszőfutása után még ki is állíttatja magát... Valószínűleg a fejét fogta. Amikor elkezdett szerencsétlenkedni, jött a tipikus érzés, amikor az ember már tudja, hogy mi fog történni, de nem akarja elhinni... Szóval látja ezeket Xavi, mélyek itt a gondok. Nyáron lesz ideje, agymosásra, felkészítésre. Most erre nem lenne lehetősége, jönnek a meccsek, azonnali eredmény kell. Álommelót tűzoltással kezdeni nem a legszerencsésebb, logikus, hogy nem is ment bele.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.12. 15:40:16

barka írta:...
Ezzel egyetértek, valóban ideális lenne már most elkezdeni a következő szezon tervezését.

Szerk: Hát, nem jön. :( Sajnálom, de természetesen érthető a döntése, amit maximálisan elfogadok. Azért remélem nyárig meggondolja magát.
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2020.01.12. 15:00:34

Érdekes, hogy most keresték meg. Szerintem egyértelműen azonnal el kellene vállalnia, ha edzőként nézzük a kérdést. Gondoljatok bele ez a félév már úgyis elment, legalábbis rá nem lehet majd fogni a vereségeket.
Ha viszont úgy nézem, hogy nem kettő vagy három hónapja lenne felkészülni a következő évadra, hanem hat, az rengeteget jelent edzőként. Mindezt úgy, hogy minden héten meccs + BL van és nem hakni meccsekre jár a csapat. Rálátna az edzésmunkára, az öltözőre, tudná ki az akitől el kell köszöni, ki az akire lehet számítani. Még igazolás szempontjából is könnyebb megszerezni egy játékost fél év alatt, (akit kinéz) mint pár hónap elteltével.
Ráadásul mivel EB lesz, fél csapattal csupán egy hónapot fog együtt dolgozni, mielőtt kezdődik az új bajnokság, ahol viszont már az ő felelőssége lesz az összeállítás és hogy jönnek-e az eredmények.
Szóval edzőként sokkal jobban jár ha most jön, mint nyáron. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.12. 11:40:55

Miután elolvastam a főoldali cikkekben, az Ő és a jelenlegi klubja nyilatkozatát, nekem az jön át, hogy legkésőbb nyáron jönni fog. Ellenkező esetben, szerintem konkrétan megmondta volna, hogy el most még túl korai neki, vagy vmi ilyesmi. Vagy ha nem jön 100 százalékra, legalább erősen gondolkozik rajta.

Karácsonyra kaptam két üveg jóféle házit, az egyik elfogyott ünnepek között, de egy tele üveg még van. Úgy gondoltam elteszem vmi különleges alkalomra. Ha bejelentik, hogy jön Xavi szerintem megkezdem. 8)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.12. 11:11:23

Viszont nem hiszem, hogy öt nappal a döntő előtt otthagyná a csapatát.
Ő nem ilyen ember. EV-nél már írtam: EV-vel megbeszélték, hogy nyáron repül, és ezért
tárgyaltak vele. Majd ha meg van az új edző, akkor bejelentik a távozást. Mindig ez volt a séma.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.12. 11:02:39

Vakmacska írta:Én nem hiszem, hogy most rögtön elvállalná.
Lehet, hogy nyártól igen, vagy max úgy, hogy eljön felmérni a terepet, esetleg beszélgetett már a játékosokkal is.
Ez igaz, normál esetben évekig gondolni sem akart volna arra, hogy ilyen hamar a Barca edzője legyen.
Viszont most meg már az a kérdés, hogy miért kéne fél évig várnia, ha adott a lehetőség és a Barcának most kell(ene) új edző?
Fél év edzősködés Qatarban vs fél év edzősködés a Barcában, nem ugyanaz.
Ráadásul a nyári átigazolási szezonnak úgy kezdhetne neki, hogy már tudja a csapatból hogy ki mire képes, mire számíthat.
Például ez idő alatt kiderülhet, hogy az "öregeket" sikerül-e motiválnia, sok múlhatna azon, hogy pl Busquets képes-e felpörögni Xavi alatt, vagy nem, és akkor muszáj meglépni amiket kell.

Szerintem nincs értelme fél évet várnia, amennyiben tényleg jönne a nyáron, Valverde finoman szólva sem tette túl magasra a mércét, nem lenne nehéz megütnie.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.12. 10:51:49

Én nem hiszem, hogy most rögtön elvállalná.
Lehet, hogy nyártól igen, vagy max úgy, hogy eljön felmérni a terepet, esetleg beszélgetett már a játékosokkal is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.12. 10:44:03

Nehéz döntés előtt áll. Ha jó feltételek mellett hívják, jön és sikeres lesz, akkor egy időre kirobbanthatatlan és benn van a nemzetközi edző-elitben. Minden más esetben sokesélyes, hanyargós utat választott.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.11.22. 18:12:32

A főoldali cikk Xavi kapcsán, elgondolkodtatott,hogy vajon ezen paraméterek közül melyek szerepelnek a magyar srácok kiválasztásánál.Ezeket már 1994-ben nézték a katalán utánpótlás edzői.Számomra amúgy a feljegyzésekből egy átlagos 14 éves játékos képe rajzolódik ki, nem egy későbbi világklasszisé. Magyarországon mi szerepelhet egy ilyen felmérésben?
tetoválás ill. arra való hajlam; közhelyek használata meccsek előtt az alábbi szavak használatával:jó erőnlét,edzőnk kidolgozta a taktikát,odatesszük magunkat,ill. meccsek után:sírva elmondva,nem voltunk ott fejbe,a bíró ellenünk volt(főleg,ha román),esett az eső,a mély talaj nem tette lehetővé a technikás játékunkat,stb
fodrásznál tett látogatások száma;éjszakai élethez való hozzáállás;tehetséghez képesti arcméret többszöröse rendelkezésre áll-e;
A barnanyelvű szöllösi lapja is hozzájárul semmi kritika,minden fiatal játékos megkapja a tehetséges jelzőt,anélkül,hogy kettő egyeneset tudna rúgni a labdába.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.28. 18:43:28

Cestus írta:
MatyiG írta:Két évre írt alá az Al Saddnál edzőként. Utána jöhet is. :)
Mondjuk ahhoz le kellene váltani 2021-ben a Barto-féle bandát. Miután az ellenlábas Victor Fontot nyilvánosan támogatja, nem hiszem, hogy lesz itt addig keresnivalója, amíg ők vannak hatalmon.
2021-ben lesz pont az elnökválasztás, lehet, hogy Xavi is épp arra készül ezzel, hogy sokat smúzol Font-tal.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.28. 18:31:16

MatyiG írta:Két évre írt alá az Al Saddnál edzőként. Utána jöhet is. :)
Mondjuk ahhoz le kellene váltani 2021-ben a Barto-féle bandát. Miután az ellenlábas Victor Fontot nyilvánosan támogatja, nem hiszem, hogy lesz itt addig keresnivalója, amíg ők vannak hatalmon.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése