Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Pedro
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.11.23. 09:45:00
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.15. 13:32:26

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... ia-2262163#

Képek az esküvőről.

Bár kicsit azért furcsállom, hogy Piqué, Busquets és Puyi nem volt ott, gondolom, előbbi nem akarta Shakirával elorozni a showt..
„Nagyon tetszik és csodálom azt a játékbeli dominanciát, amit a Barcelona fel tud építeni. A játékuk nem is a szemnek, hanem a léleknek kedves. A labdát tisztelettel, imádattal kezelik, szinte simogatják. Ezt a csapatot mindenki számára élvezet nézni.”

Alfredo Di Stéfano, a Real Madrid tiszteletbeli elnöke - 2011.04.17
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.14. 19:54:50

salas9 írta:Na, bekötötték a fejét tegnap, gratulálok neki :D Jó sokan voltak, a mostani brigádból Messi, Iniesta, Pedro, Cesc, Valdés, rajtuk kívül Toquero, Jorquera, David Villa, Gabri, Reina :D Ha jól tudom még nincsen kicsi Xavi, úgyhogy ráállhatnak ők is a dologra :mrgreen: Sok boldogságot nekik :wink:
+ Jordi Alba, Mascherano, Oleguer.

Xavi és Núria az esküvő után néhány órával elrepült a mézeshetekre a Seychelle-szigetekre.
Ja, bocs. :D

Sok boldogságot és sok kis Xavit kívánok az ifjú párnak!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.14. 16:12:54

na, mégsem meleg ?
vagy ez csak a látszat ? :lol:
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.07.14. 15:22:41

Na, bekötötték a fejét tegnap, gratulálok neki :D Jó sokan voltak, a mostani brigádból Messi, Iniesta, Pedro, Cesc, Valdés, rajtuk kívül Toquero, Jorquera, David Villa, Gabri, Reina :D Ha jól tudom még nincsen kicsi Xavi, úgyhogy ráállhatnak ők is a dologra :mrgreen: Sok boldogságot nekik :wink:
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.27. 10:21:41

Xavi Hernández ● Best Assists Ever ● The Maestro
http://www.youtube.com/watch?v=HNNg4kWrESk
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.06.19. 08:16:05

Nem tudom, mennyire hiteles, de akkor is cuki :D

Kép
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.17. 13:01:32

Xavi ball control vs Uruguay :shock:

(Bocs a dupláért.)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.14. 20:09:43

Xavi az első Barça-játékos, aki hétszer nyert bajnokságot a csapatával. :)

7: Xavi (1999, 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013)
6: Ramallets (1948, 1949, 1952, 1953, 1959, 1960), Guardiola (1991, 1992, 1993, 1994, 1998, 1999)

Remélem, belefér még egy-kettő majd a mesternek. 8)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.05.02. 21:20:11

Xavi játékában az a baj, hogy ha Iniesta és rajta kivül van még egy hasonló játékos a pályán, na akkor eltúnik, és alibibe átmegy kicsit.
Ha Ini-Xavi-Busi van fent és se Cesc se Thiago, akkor teljesen jól játszik, szerintem.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.05.02. 21:10:53

Gareth Tello írta:Rafinha tudomásom szerint sokkal inkább támadó szellemű játékos, aki közelebb szerepel a kapuhoz, a Barça játékrendszerében ez nagyjából Iniesta posztjának felel meg. Viszont ő tud játszani fals 9-esként is, illetve a széleken is hasznos, úgyhogy őt szerintem ne tekintsük Xavi-utódjelöltnek. :)
Én azt hittem, h Rafinha játszik hátrébb és Thiago előrébb, de akkor vélhetően rosszul tudom. Számomra Thiago is támadó középpályás. Közben segített mindenki Vikije, és tényleg Rafat írja attacking-nak. Muszáj lesz Fabregasból kinevelni a posztot, mert akkor egyébként mi a facért vettük meg?!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.02. 21:03:49

Ha a fiatalok közül kellene választani "Xavi-utódot" az szerintem Sergi Roberto lehetne, de ő hatalmas kérdőjel. Még nem tudta megmutatni mit is tud valójában. Thiagot feleslegesnek érzem Xavi posztján "elpazarolni". Az ő játéka sokkal lendületesebb, a technikai tudását jobban ki lehet aknázni. Bár ki tudja, lehet hogy egy gyorsabb, támadóbb felfogású kp-t lehet vele és Inivel. Cesc nem tudom, hogyan pótolhatná, ő nem lát úgy a pályán, nem nagyon mutatott olyan gyilkos passzokat (megjegyzem Xavi se mostanában). Én még két szezont bőven el tudok vele képzelni, jövőre még stabil kezdőként, de ha változtatni akarunk a taktikán és lendületesebb támadójátékot próbálnánk megvalósítani, akkor ő valszeg háttérbe szorulna.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.02. 20:00:28

recrea írta:Xavit nem akkor lehet észrevenni, ha játszik, hanem akkor (a hiányát), amikor nem játszik. Összefogja a csapatot, tökéletes kapocs a védelem és a támadók között, nagyon érti a játékot, taktikailag erős. Én nem gondolnám, h temetni kéne, Zidane, Pirlo, Totti bőven 30 fölött is képes nagyszerű teljesítményre, ahogy Xavi is. Többet pihenhetne.
Alapvetően igaz, amit írsz, én mégis ebben a szezonban éreztem először, hogy Xavi már nem az a Xavi, aki volt.
Néhány alkalommal kifejezetten úgy tűnt számomra, hogy lassítja a csapat játékát, ha egy passz a támadás szempontjából előnyösebb, de csak kicsit is kockázatos, akkor inkább a visszapasszt választja, ami persze jó, mert fő a labdabirtoklás és a labdavesztések elkerülése, de néha-néha túlzásnak érzem, hogy nem vállal be egy-egy olyan rövid passzt vagy indítást, amit egyébként szerintem a fantasztikus technikai tudásával tökéletesen tudna kivitelezni.
Ettől persze ugyanúgy világklasszis (sőt) a posztján.
recrea írta:Én nem szeretném, ha Thiagot "lebutítanánk" Xavi szintjére, és itt most a technikai képességekre, az egyéni megoldásokra, a támadások segítésére, a kapura törésekre értem, szerintem a brazil-spanyolnak nem az a posztja.

Fabregast már inkább el tudom képzelni a helyén, de szerintem nem lát annyira a pályán és közel sem olyan okos, ami komoly baj, hiába van meg hozzá a technikai képessége.

Ellenben Rafinha azt hiszem hasonló poszt és nagyon dicsérik, övé lehet a jövő.
Thiago tulajdonképpen simán lehetne Xavi utódja Xavi posztján, hiszen ő is rengetegszer majdnem a saját tizenhatosáig húzódik vissza a labdáért, hogy aztán onnan kezdje el szervezni a támadást. Viszont (amit te is írtál) a kivételes technikai tudása, gyorsasága, cselezőképessége, a támadás befejezésénél észrevehető higgadtsága (lásd Zaragoza) miatt inkább Iniesta pozíciójában tudnám hosszabb távon elképzelni őt.

Cesc nem az a kaliber, aki Xavi-poszton maradandót tudna alkotni, ebben egyetértünk. Ha jól emlékszem, volt idén is olyan meccs, amikor Thiago vagy Iniesta mellett Xavi szerepkörében próbált meg játszani, de láthattuk, hogy ezt nem neki találták ki.

Rafinha tudomásom szerint sokkal inkább támadó szellemű játékos, aki közelebb szerepel a kapuhoz, a Barça játékrendszerében ez nagyjából Iniesta posztjának felel meg. Viszont ő tud játszani fals 9-esként is, illetve a széleken is hasznos, úgyhogy őt szerintem ne tekintsük Xavi-utódjelöltnek. :)
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.02. 19:22:40

Az teljesen egyértelmű számomra továbbra is, hogy ő a karmesterünk. Egyszerűen még mindig vele érzem a leginkább stabilnak a csapatot és nem hinném, hogy a következő évre szóló változtatások őt kéne érintsék. Egyszóval továbbra is ő az agy és habár már benne van a korban, én úgy látom, hogy 2-3 évig még simán elkormányozhatja a csapatot az elvárt szinten. Az utódját pedig egyelőre nem igazán látom, ami viszont aggasztó. :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.05.02. 18:30:27

herlius írta:
S.Agüero írta:Hogyan látjátok Xavi helyzetét? Szerintetek még jövőre is alapkezdőnek kell lennie? Szvsz lassan átvehetné a szerepét Thiago/Cesc. :roll:
Én az idén szinte folyamatosan azt éreztem rajta, hogy valahogy nem találja a helyét a csapat idei játékában. Volt 1-2 egészen jó meccse (főleg ősszel), de ezeken kívül többnyire az volt az ember érzése, hogy valami nem stimmel vele. Úgy érzem, hogy Tito valami újat próbált meg játszatni a csapattal, viszont ez sok játékosunknál érezhetően nem jól sült el és Xavi az egyik közülük. Én úgy látom, hogy valamilyen szinten taktikailag és szerkezetileg is megújúlásra van szükség, amiben már nem feltétlenül kellene Xavi-ra építkezni. Ez nagyon szomorú dolog, de sajnos a jövő Barca-ját egyértelműen nem vele kell elkezdeni építeni, a megújúlásra pedig most már egyértelműen szükség van. Egy olyan középpályássorra van szükség, amelyik sebességben és technikában Thiagora épül (Inivel együtt), de taktikailag egyértelműen Busquets lenne az alap. A zseniális meglátásai és hihetetlen taktikai fegyelme miatt most már egyértelműnek érzem, hogy a karmesteri pálcát lassan neki kellene átvennie. Ezzel párhuzamosan pedig egy olyan hadrendbe szervezni a csapatot, ahol a maximális taktikai fegyelem dinamikával is párosul. Az alapanyag adott, de szükség van nagyon jó kiegészítő emberekre és 1-2 évre az átépítéshez. Hogy ez fog-e sikerülni Tito-val, az viszont már nagy kérdőjel.
Szerintem Busquets tudná étvenni a helyét, csak akkor meg Busquets helye lenne üres..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.02. 18:22:56

xavival az a legnagyobb baj, hogy csak akkor érzi jol magat a pályán ha iniestaval meg buszkeccel van együtt. ha ebből a kettőből vmelyik kiesik, máris romlik a teljesitmenye.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.05.02. 18:07:11

S.Agüero írta:Hogyan látjátok Xavi helyzetét? Szerintetek még jövőre is alapkezdőnek kell lennie? Szvsz lassan átvehetné a szerepét Thiago/Cesc. :roll:
Én az idén szinte folyamatosan azt éreztem rajta, hogy valahogy nem találja a helyét a csapat idei játékában. Volt 1-2 egészen jó meccse (főleg ősszel), de ezeken kívül többnyire az volt az ember érzése, hogy valami nem stimmel vele. Úgy érzem, hogy Tito valami újat próbált meg játszatni a csapattal, viszont ez sok játékosunknál érezhetően nem jól sült el és Xavi az egyik közülük. Én úgy látom, hogy valamilyen szinten taktikailag és szerkezetileg is megújúlásra van szükség, amiben már nem feltétlenül kellene Xavi-ra építkezni. Ez nagyon szomorú dolog, de sajnos a jövő Barca-ját egyértelműen nem vele kell elkezdeni építeni, a megújúlásra pedig most már egyértelműen szükség van. Egy olyan középpályássorra van szükség, amelyik sebességben és technikában Thiagora épül (Inivel együtt), de taktikailag egyértelműen Busquets lenne az alap. A zseniális meglátásai és hihetetlen taktikai fegyelme miatt most már egyértelműnek érzem, hogy a karmesteri pálcát lassan neki kellene átvennie. Ezzel párhuzamosan pedig egy olyan hadrendbe szervezni a csapatot, ahol a maximális taktikai fegyelem dinamikával is párosul. Az alapanyag adott, de szükség van nagyon jó kiegészítő emberekre és 1-2 évre az átépítéshez. Hogy ez fog-e sikerülni Tito-val, az viszont már nagy kérdőjel.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.05.02. 17:53:16

S.Agüero írta:Hogyan látjátok Xavi helyzetét? Szerintetek még jövőre is alapkezdőnek kell lennie? Szvsz lassan átvehetné a szerepét Thiago/Cesc. :roll:
Xavit nem akkor lehet észrevenni, ha játszik, hanem akkor (a hiányát), amikor nem játszik. Összefogja a csapatot, tökéletes kapocs a védelem és a támadók között, nagyon érti a játékot, taktikailag erős. Én nem gondolnám, h temetni kéne, Zidane, Pirlo, Totti bőven 30 fölött is képes nagyszerű teljesítményre, ahogy Xavi is. Többet pihenhetne.

Én nem szeretném, ha Thiagot "lebutítanánk" Xavi szintjére, és itt most a technikai képességekre, az egyéni megoldásokra, a támadások segítésére, a kapura törésekre értem, szerintem a brazil-spanyolnak nem az a posztja.

Fabregast már inkább el tudom képzelni a helyén, de szerintem nem lát annyira a pályán és közel sem olyan okos, ami komoly baj, hiába van meg hozzá a technikai képessége.

Ellenben Rafinha azt hiszem hasonló poszt és nagyon dicsérik, övé lehet a jövő.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.02. 17:45:01

Hogyan látjátok Xavi helyzetét? Szerintetek még jövőre is alapkezdőnek kell lennie? Szvsz lassan átvehetné a szerepét Thiago/Cesc. :roll:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.11. 00:02:21

én emlékszek egy eladott labdára, a második félidőben volt, és az ellenfél térfelének kb közepén.
mondjuk lehet az nem számít eladott labdának, mert még nem passzolta el, de tisztán megmaradt bennem, mert mikor nagyritkán eladja, mindig meglep vele. :D
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2013.04.10. 23:49:27

Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.04.03. 23:18:32

Kajakra én is csodálkozom, hogy ez az első gólja tiziből :D De ami késik, nem múlik.
"And my heart will leave you never."
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2013.04.03. 16:52:12

Xavi tegnapi "fejvakarós" gólöröme nem volt véletlen.

Xavi egy tíz éves, leukémiában szenvedő kisgyereknek tett ígéretet személyesen, hogy ha gólt szerez a Milan ellen, akkor így fog örülni a gyógyulása érdekében. A Milan ellen ugyan nem szerezett gólt, de nem feledkezett meg erről, és a tegnapi büntető után be is tartotta ígéretét.

Mellesleg ez volt az első gólja büntetőből.
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.02. 11:50:33

A válogatott után gondolom sikerült kipihennie magát, mivel pihenhetett a hétvégén is. Nem tudom, hogy milyen állapotban van, de örülnék, ha kezdene, mert továbbra is ő a karmester és kizárólag vele érzem azt, hogy teljes mértékben uraljuk a középpályát.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.04.01. 21:02:54

Mezner2 írta:Xavit csupán két trófea választja el attól, hogy minden idők legeredményesebb spanyol játékosa legyen. Egy idei bajnokság-BL kombóval máris megelőzné a jelenlegi rekordert, Gentot, aki 24 különböző címet szerzett pályafutása során.
Tot El Camp
Reméljük másfél hónap múlva, már ő lesz a legeredményesebb spanyol! :P
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.01. 20:40:54

Xavit csupán két trófea választja el attól, hogy minden idők legeredményesebb spanyol játékosa legyen. Egy idei bajnokság-BL kombóval máris megelőzné a jelenlegi rekordert, Gentot, aki 24 különböző címet szerzett pályafutása során.
Tot El Camp
Válasz küldése