Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.10. 07:55:23

vg99 írta:
2021.11.09. 20:01:35
Amikor Messi a napjáról mesélt, úgy éreztem,hogy elvan a családdal, és néha beugrik egy edzésre. Ráfér a rend és munka a csapatra!
A méltán nagy és elismert Cruyffnál is megcsinálta Romario, hogy haza akart menni a Rio karneválra, szólt neki a boss, ha nyer a csapat mehet, azt hiszem lőtt egy hármast és ment:)
Ez nem Messivel kezdődött a futball világban. Szerintem, ha LDJ azt mondja hagyják békén, Ő a saját módszerével dolgozik, és lő szezononként 25+ gólt és ad 10+ gólpasszt, lehet hagynák neki...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cseri 2021.11.10. 13:42:22-kor.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.11.09. 23:35:34

Szokás szerint az Eurobarca nagyon jó cikkeket dobott a főoldalra és csemegéztem belőlük - emlékeztettek, hogy mik voltak Xavi utolsó szavai játékosként. Ez a rész az egyik kedvencem: "A karrierem kezdetén nem volt könnyû, mert sokan nem hittek bennem, az eredmények ráadásul nem jöttek. Én viszont nagyon makacs vagyok, és nem adtam fel, mert imádom a Barçát."

Nekem játékosként is a kedvencem volt, ilyen hozzáállással pedig edzőként is az. Emberségből jeles, tőlem maximális türelmet kap az fix! Nagyon örülök, hogy egy VALÓDI edzőnk van végre.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.09. 23:03:06

bence0330 írta:
2021.11.09. 20:51:23
Sakan szerettek volna német vonalat látni itt, a fegyelemben szerintem meglesz, még ha taktikailag nem is. :) (Egyébként szerintem ez a Klopp féle német vonal egyik legfontosabb alappillére...)
És most jött el számunkra - Barca szurkolóknak - annak az ideje, hogy a türelem szó valódi jelentőségével tisztában legyünk.... :lol:
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.11.09. 21:56:44

Vakmacska írta:
2021.11.09. 21:35:05
ktm írta:
2021.11.09. 19:07:07
9. pontban azert az eleg meredek, hogy bringara se lehet ulni, mert veszelyes.
Hát, nekem van egy kollégám, aki eltaknyolt a bringájával, és eltörte a lábát.
Egy másik görkorival esett el, és bokáját törte. Szóval azért ez nem olyan nagy hülyeség

Szgény Dembelé, hogy fog így éjjelente fifázni?
Esni is tudni kell. Engem csapott el taxis úgy 30-as tempónál. Rám nyitotta az ajtót. A következő pillanatban már repültem is a levegőben. A legnagyobb bajom az volt, hogy a kicsapódó ajtó kiugrasztotta a mutatóujjamat majd 90 fokban. Visszatettem a helyére. A balesetin nézett is a doki. Mindenesetre figyelni kell bringán, mert összejöhetnek veszélyes szituk.
Amúgy az elektromos kerékpárt tiltották meg ( a cikk szerint).
Akkor a "manuállal" lehet menni?
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.11.09. 21:35:05

ktm írta:
2021.11.09. 19:07:07
9. pontban azert az eleg meredek, hogy bringara se lehet ulni, mert veszelyes.
Hát, nekem van egy kollégám, aki eltaknyolt a bringájával, és eltörte a lábát.
Egy másik görkorival esett el, és bokáját törte. Szóval azért ez nem olyan nagy hülyeség

Szgény Dembelé, hogy fog így éjjelente fifázni?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.09. 20:51:23

Sakan szerettek volna német vonalat látni itt, a fegyelemben szerintem meglesz, még ha taktikailag nem is. :) (Egyébként szerintem ez a Klopp féle német vonal egyik legfontosabb alappillére...)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.11.09. 20:46:30

Érdekes, hogy a szabályok első fele a pontosság fontosságáról és azok megszegéséért járó tüntetésekről szól.
Sejtette az ember, hogy nagy a lazaság, de ezen szabályok kihirdetése csak megerősítette.
A szabályokkal jelzett Xavi, hogy vége a lazaságnak, ő csak a munkában hisz.
Fel van adva a lecke a legendáknak, meg az alibi focistáknak.
Már többet tesz ezzel ( ha be is tartatja), mint az elmúlt 4 év edzői.
Mondjuk ezt is vártam tőle.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 542
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.11.09. 20:01:35

Amikor Messi a napjáról mesélt, úgy éreztem,hogy elvan a családdal, és néha beugrik egy edzésre. Ráfér a rend és munka a csapatra!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.09. 19:40:28

Többek között éppen az is volt az egyik fő probléma, hogy ez most olyan, mintha " bekeményítés " lenne....!
Az öregek már elfelejtették, a fiatalok még nem tudják, hogy mit is jelent az, hogy edző.
Mindez úgy, hogy még valójában egy igazi edzést sem tartott Xavi .... :mrgreen:
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.11.09. 19:35:52

ktm írta:
2021.11.09. 19:07:07
9. pontban azert az eleg meredek, hogy bringara se lehet ulni, mert veszelyes.
Ez lehet akár fordítás, illetve értelmezési probléma
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.11.09. 19:07:07

9. pontban azert az eleg meredek, hogy bringara se lehet ulni, mert veszelyes.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.11.09. 18:20:58

Kemény elvárások. Na, ez jól odabasz.
Illetve, nekem is az a furcsa, hogy a kimagasló fizetések, prémiumok mellett ez miért nem természetes.
Én is többedmagammal, szinte egyfajta megváltóként tekintünk Xavira. A kemény követelmény minden esetben egyfajta ellenállást vált ki. Szerintem most is lesz ilyen, de bízom benne, hogy hamvába fog dőlni, a a vezetőség kiáll az edző mellett.
Kérdés, hogy a pénzbünti meghozza-e a várt eredményt? Ha esetleg mégsem, milyen szankciók lehetnek még a tarsolyban? Gondolom, az szerződéstől is függ. S hogy Bartóék milyen szerződéseket kötöttek? Azt nem tudjuk, csak sejtjük.
Nagyon szukolok Xavinak, és a Barcának
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.11.09. 17:45:35

Alcantara írta:
2021.11.09. 16:58:35

Arra azért kíváncsi leszek, hogy Piqué üzleti utazásait, teniszversenyeken való részvételeit hogyan tudják korlátozni.
Gondolom a hosszútávú célja Xavinak az ezzel a döntéssel, hogy elzavarja a fű mellől Gerit. De nézhetjük abból a szempontból is , hogy megágyaz Pique politikai karrierjének :)
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.09. 17:17:35

Alcantara írta:
2021.11.09. 16:58:35
..,
Szerintem itt nagyon sok minden évek óta nem úgy ment ahogy kellett, kezdve az öltözővel.

Én nagyon azt látom, hogy minden téren az utóbbi években mindenki azt csinált amit akart, aztán lett ami lett.Mi szurkolók meg néztük ahogy nő a fű.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.11.09. 16:58:35

A főoldali cikkben levő Xavi tízparancsolata nagyon jó elképzelés, én viszont azt hittem, ez egy ekkora klubnál alap egyébként is mindenkor. Milliókat kereső profiknál táplálkozás, sportszerű életmód stb. kézenfekvőnek kellene legyen.
Ezek szerint eddig nem volt az, mindenki azt csinált amihez kedve volt éppen és azt evett amit éppen megkívánt (pacalpörkölt babgulyással)?
Így nem csodálom, hogy ilyen teljesítményt nyújtottak és ennyire sérülékenyek.

Arra azért kíváncsi leszek, hogy Piqué üzleti utazásait, teniszversenyeken való részvételeit hogyan tudják korlátozni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.09. 11:49:08

Mascherano14 írta:
2021.11.09. 11:42:50
csak az elején ne legyen durva szívás pl. Münchenben vagy kisesés csoportból
Szerintem senki nem verné el rajta, ha így lenne. Nincs játékosa, nem lesz ideje igazi impact-re, és lesz türelem amúgy is. Mindenki látja, mekkora gödörbe kerültünk a vezetés/előző edzők jóvoltából fizikálisan, mentálisan, elképzelésileg, állományilag.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.11.09. 11:42:50

csak az elején ne legyen durva szívás pl. Münchenben vagy kisesés csoportból
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.11.09. 10:18:31

szerintem e kinevezes utan omleni fog a penz a kasszaba: szponzorok, adomanyok formajaban es lesz penz igazolni a foghijas posztokra...

maris van egy uj szponzor, aki joval tobbet ad, mint az elozo, akinek lejart a szerzodese...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.09. 09:51:36

vg99 írta:
2021.11.09. 09:31:46
Szerintem a Dembele-Depay-Fati sor jobb mint a Vinicius-Benzama, persze eddig kb. 10 percet tudtak együtt játszani, és kérdés egészségesek lesznek- e tartósan valaha. Sajnos.
Nem lenne az rossz sor ha nem lennének állandóan sérültek.

Mondjuk az is igaz, hogy nem Madridékat kell nézni, mert oké előrébb vannak, de a nagy játékban úgyanúgy nem szint az a csapat se.

Dembit viszont sajnos el kell felejteni.Ahogy haladunk félek Fatit is.

Konkrétan perpill van egy Depayunk és kifújt.Ez sehova nem lesz elég.És itt megint visszakanyarodunk a pénz problémához.

Értem én hogy mindenki izgul a saját nevelésre, de látható hogy nincs minden posztra ember.Jobb szélsőnk nincs épkézláb 9-es nincs.Akiknek a nagy csapatba ezt a szerepet be kéne tölteni az szívbeteg, béna,műtött,hadi rokkant, örök bérlete van a sportkórházba, túl zöld, nem is neveztük,kölcsönadtuk.Ez több mint egy lyuk.Nincs támadó sorunk, mert konkrétan saját magunk szabotáltuk szét.Ezzel Xavi ide, Xavi oda nem fog tudni mihez kezdeni.

Poszt szerint van 3 középcsatárunk ebből eggyel s fene tudja mi van, egyet műtöttek egy meg de Jonge, van két balszélsőnk az egyik érthető okból csatárt játszik, egy állandóan sérült, van két jobb szélsőnk egyet nem játszatunk nehogy fizetni kelljen érte-valaki egyébként elmondhatná hogy mit is látunk Demirbe, mert azon kívül hogy fut meg körbeugrálja a labdát én semmit- egy meg Dembi.

Erre valamit ki kell találni és ide klub szinten kell valami megoldás egyszerű taktikai váltással ez nem megoldható és ezt szerintem Xavi is látja.
Kép
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 542
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.11.09. 09:31:46

Szerintem a Dembele-Depay-Fati sor jobb mint a Vinicius-Benzama, persze eddig kb. 10 percet tudtak együtt játszani, és kérdés egészségesek lesznek- e tartósan valaha. Sajnos.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.11.09. 09:07:19

csak megpendítenék egy olyan dolgot ami gyorsan feledésbe merült: a Barca elveszítette a földkerekség egyik leg hatékonyabb góllövőjét.
nos Xavi nem fogja pótolni az ok. de ha nem látja hogy mielőbb pótolni kellene az már nagyon nem ok.
persze - őt pótoln?! mondható, és igaz is viszont valamit ez irányban kellene lépni az biztos.
nagyon nem szívesen példálódzok a királyiakkal, de a Benzema-Vinicius duó pl. egész hatásosnak bizonyul a másik kiesett gólgyáros pótlására ami nem mondható el a Depay-Fati-Dembélé trió kilátásaira.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.09. 09:04:11

baas11 írta:
2021.11.09. 07:29:15
Nekem is picit hasonló érzésem van, Xavinak van egy világos egyébként patent elképzelése a jatekfilozofiarol, elméletben … amit ha magas szinten valositasz meg nagyon ütőképes lehet szerintem még ma is amikor egyébként teljesen mas a divat ( nemet style, gegenpresszing stb…)
Ezeket mind el is mondja sőt szinte mar meglepő h mennyi nyílvanos részletetet lehet tudni rola h mit hogyan csinal, csinálna ( ez azert nem szokványos)
DE mindig hozza tette a inturjuk során azt is, higy hat igen de előszőr látnia kell Személyen mi is kik is vannak az öltözőben keretben… felek hogy ezen ponton több negatív meglepetés fogja érni mint gondolta!
Kicsit ilyen jaa higy ez a keret ? “maradunk “biztos védekezés bol gyors kontraknal..!?🙃
Azt mondjuk kötve hiszem, hogy Xavi ne nézte meg a Barca meccsek többségét, és ne lenne tisztában a játékosállománnyal... sőt, szerintem pont azért jött, mert a gerinc most fiatal, és javarészt alkalmas a játékára. Igen, vannak lyukak, nem mondom, hogy kész a keret, elöl most nevetséges a helyzet, de szerintem a fiatal gerinc tökéletes lesz neki. Legalább 5-6 olyan játékos van most, aki nem akarja dajkálni a labdát, üresbe helyezkedik, stb. Messi elment, presszing mehet ezerrel, ha felépíti az erőnlétüket...
Persze nem ugyanaz TV-ben látni őket, mint élőben, de szerintem volt már arról egy elég tiszta képe, hogy milyen az állomány. Most mondjuk extra sok a sérült, tény, de legalább a fele fel fog épülni rövidtávon. És itt főleg azt kell nézni szerintem, hogy a következő szezonra hogy fog felépülni a játék, ebben a korban pedig egy év sok idő, fiatalból félig már kész játékosok lehetnek páran. Télen + nyáron jön 1-2-3 igazolás az elképzelései szerint, abból talán 1 vagy 2 klasszis lesz, mint pl. Sterling.
És szerintem itt jöhet a képbe egy plus Xavi-faktor: szerintem most vonzóbb is lesz megint a Barcelona egy játékos számára. Az elmúlt pár évben ezt a vonzerőt max Messi jelentette, de az eléggé más tészta, sőt, a támadók pont, hogy inkább rosszul jártak vele. Xavit viszont mindenki tiszteli, szerintem még egy Reál-drukker is - mint ahogy pl Modricot is szerintem tiszteli a legtöbb Barcás is - és sokan nőttek fel a játékán. Plusz remélhetőleg lesz végre koncepció és jövőkép is, ahová érdemes becsatlakoznia egy 22-3-4 éves klasszisnak is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.11.09. 09:10:56-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.11.09. 07:29:15

csababarca írta:
2021.11.08. 23:01:24
Főoldali cikkben van leírva Xavi 12 pontjában.
Bár nem tudom ezeket honnan vette a cikkíró, gondoltam ha itt megjelent lehet rá hivatkozni.

Piqué rohadt gyors…:D mint egy csuklósbusz úgy fordul, mire felgyorsulna, már közepet kezdünk.
Iszonyat lassú játékos, sajnos már fejben is.

Azzal sem értek egyet, hogy rossz védelme volt Pepnek.
Lehet maga a védelmi vonal nem volt erős (egyénekre lebontva azért erősebb volt mint a mostani, pl Piqué 10-12 évvel fiatalabb volt, ez már sokat számít, meg Puyol személye is), de maga a csapatvédekezés, letámadás az patika volt, az esetek többségében.

Na mindegy, nekem vannak kételyeim de drukkolok.
Csak félek az elképzelései jelenleg nem találkoznak a kerettel.
-
Nekem is picit hasonló érzésem van, Xavinak van egy világos egyébként patent elképzelése a jatekfilozofiarol, elméletben … amit ha magas szinten valositasz meg nagyon ütőképes lehet szerintem még ma is amikor egyébként teljesen mas a divat ( nemet style, gegenpresszing stb…)
Ezeket mind el is mondja sőt szinte mar meglepő h mennyi nyílvanos részletetet lehet tudni rola h mit hogyan csinal, csinálna ( ez azert nem szokványos)
DE mindig hozza tette a inturjuk során azt is, higy hat igen de előszőr látnia kell Személyen mi is kik is vannak az öltözőben keretben… felek hogy ezen ponton több negatív meglepetés fogja érni mint gondolta!
Kicsit ilyen jaa higy ez a keret ? “maradunk “biztos védekezés bol gyors kontraknal..!?🙃
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.11.08. 23:01:24

Főoldali cikkben van leírva Xavi 12 pontjában.
Bár nem tudom ezeket honnan vette a cikkíró, gondoltam ha itt megjelent lehet rá hivatkozni.

Piqué rohadt gyors…:D mint egy csuklósbusz úgy fordul, mire felgyorsulna, már közepet kezdünk.
Iszonyat lassú játékos, sajnos már fejben is.

Azzal sem értek egyet, hogy rossz védelme volt Pepnek.
Lehet maga a védelmi vonal nem volt erős (egyénekre lebontva azért erősebb volt mint a mostani, pl Piqué 10-12 évvel fiatalabb volt, ez már sokat számít, meg Puyol személye is), de maga a csapatvédekezés, letámadás az patika volt, az esetek többségében.

Na mindegy, nekem vannak kételyeim de drukkolok.
Csak félek az elképzelései jelenleg nem találkoznak a kerettel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.08. 22:25:51

csababarca írta:
2021.11.08. 21:14:04
Nekem a mostani Barca keret, a 3 védő, és a gyors védők szöges ellentétben állnak egymással.
Talán Araujora lehet mondani, hogy gyors, van sebessége, a többi az kifejezetten lassú kategória (fejben és fizikailag is).
Busit meg hátratolod, akkor még jobban meghal ez a koncepció, a leglassabb játékosunk fizikálisan, egy 5 méteres sprintre sem képes már.

Meglátjuk, fenntartásokkal kezelem, mert ez most a fekáliából várépítés tipikus esete lesz.
Ha kialakul vele valamiféle koncepció, észrevehető játékstílus, akkor én már elégedett leszek.
Most kb 3 éve a csapatnak nincs arculata, a játékosok ad hoc jelleggel focinak, nem véletlen, hogy komolyabb csapat bucira ver minket, és megaláz.
Én nemtom, honnan jön ez a gyors védő dolog, nekem ez nem tűnt fel. Mármint az nem tűnt fel, hogy ez egy alapfeltétel lenne, amikor Xavi a saját elképzeléseit részletezte. Nyilván van szükség 1-2 gyors emberre a hátsóbb vonalakban, mert 1-1 elleni szituk alakulhatnak ki, de szó sincs róla pl, szerintem, hogy mondjuk 3 gyors középső védőre lenne szükségünk.
Egyébként igen, Araujo nagyon gyors, és egyébként szerintem Piqué is rohadt gyors. Más kérdés, hogy nem gyorsul jól, de ha egyszer megvan, akkor a hosszú lábaival simán felveszi a versenyt. Ez is egy kérdés, hgoy ki mit ért gyors alatt, de általánosságban a középső védők szerintem nem gyors emberek. Az átlaghoz képest Piqué rosszabbul gyorsul, de egyébként meg gyorsabb (vagy ha úgy tetszik: nagyobb az átlag és végsebessége). Legalábbis 1-2 éve még az volt, amióta sokat sérült, nem tudom...

Busquets vagy de Jong ugye a háromból mindenképp az ékszerűen feltolt "védő" lenne, nem hiszem, hogy ebben az esetben a gyorsaság lenne a legfontosabb kvalitás. De majd látjuk, hogy mik Xavi elképzelései. Meg hogy kit mire tud használni.

ps: szerintem Pep védelmei katasztofálisak sokszor, mégis a világ legjobb edzője, a csapatai pedig kivétel nélkül minden évben BL esélyesek és 9/10 bajnokok. (minden évben követem a csapatait, annyira élvezeti cikk a foci amit tanít az aktuális srácainak).
Nálunk is egy rakás .. volt a védelem az ő idejében is. Nem fotnos, hogy kapunk-e 1 vagy 2 gólt, nem fontos, hogy rögzített vagy kontra szituból sebezhetőek vagyunk-e. A fontos az, hogy meg van-e a totális kontroll és a gólképes támadójáték. Elég többet rúgni, mint kapni, és "elég" durván kontrollálni a labdát ezzel frusztrálva őket, hogy ne lehessen minden középszerű kontrából gól ellenünk. Az alapgondolat mindig is ez Pep csapatainál, és Xavi elképzeléseit se tudom másként értelmezni. Egy ponton mondja is, hogy mi a kockázat, amit az ilyesfajta játékkal felvállalunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése